■beeld spraak gehoordgezier Prof. Querido zag zijn toekomst door het raam ,n RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT MAANDAG 30 AUGUSTUS 1982 PAGIN Arie Querido, de latere prof. dr., psychiater en politicus, zag zijn toekomst door het raam. Dat kan hij nu achter af verklaren. Zoon van de Amsterdamse uitgever Que rido zag hij zittend voor het venster nabij de Binnen-Am- stel veel armoe, lijdende mensen. Emigranten naar Amerika, landverhuizers, die met hun weinige bezittingen onder de arm en met een groot kindertal in hun kiel zog op de nachtboot wacht ten, een reis op laag tarief. Ook andere ellende nam hij waar, zoals werklozenrellen op het Rembrandtsplein. Zodoende rees bij hem het verlangen iets voor deze mensen te doen. Hij studeer de voor dokter en koos na dien de psychiatrische kant, terwijl hij als idealistisch so cialist in de politiek bereikte, dat een deel van de welvaart toestroomde naar door ziek ten belaagde mensen. Morgen, dinsdag, op Ned. I om 22.20 uur komt oud-prof. Querido daarover vertellen in de NOS-rubriek „Mar kant". Een gesproken por tret, waarin hij zelf de lijnen trekt tussen de punten, die hem in de vorm van vragen door Aart Gisolf worden aan gereikt. Aart Gisolf, die prof. Querido kent en als student met hem als hoogleraar te maken had: „Bij dit soort programma's sta je altijd voor de vraag of je zo'n man eerst moet inleiden of beter gelijk met de deur in huis kan vallen. Een hoop mensen kennen prof. Queri do niet, al zullen ze wel eens van hem gehoord hebben. Bovendien kun je niet volle dig zijn. Dan moet je dingen weglaten, die eigenlijk toch zeer tekenend voor een der gelijke man kunnen zijn. In dit portret komt zijn aandeel in de totstandkoming van de AWBZ, de wet bijzondere ziektekosten niet voor. Toch is dit zeer tekenend voor hem. Querido was actief in de vorming van de sociale wetgeving. Als Eerste Ka merlid spande hij zich daar bijzonder voor in. Hij ijverde voor een spciale ziektekos tenregeling voor psychiatri sche patiënten, die soms le venslang voor enorm hoge kosten zitten. Hij zag het be lang van een dergelijke wet geving in. Stond achter de totstandkoming van de AWBZ. Toch stemde hij te- door Ton Oliemuller Prof. Querido: „Het strikt verbieden van omgang tussen ruziënde gehuw den leidde tot de ondeu gendheid, dat zij elkaar stieken opzochten". gen, toen die wet de Eerste Kamer passeerde. Hij kon digde dat tevoren in zijn fractie aan. Toen zei men hem: „Als jij als deskundige tegenstemt, kunnen wij niet veel anders doen dan ook te genstemmen". Hij raadde dat zijn fractieleden ten sterkste af. Met als motief, dat die wet dan geen schijn van kans zou hebben, terwijl hij het be langrijk vond dat die er kwam. Die wet kwam er dan ook met Querido als tegen stemmer. Hij had tegen die wet, deze volksverzekering tegen ziekte, dat die van lie verlee ook toegepast zou worden op andere dan psy chiatrische patiënten. De ge zondheidszorg zou daarmee onbetaalbaar worden. Prof. Querido heeft daar inderdaad gelijk mee gekregen. Politiek en deskundigheid liggen in die wet met elkaar in de knoop. Het zou me tien mi nuten hebben gekost om dat in dit portret allemaal uit te leggen. Zodoende komt dit fractie-incident in dit portret niet voor. Maar het is wel duidend voor die man. Hij had en kreeg gelijk. Geleide lijk ontstond er een enorme toeloop van mensen die on der deze wet wilden vallen, langdurige opnamen van ge heel andere patiënten dan Querido op het oog had". Roof Zo zijn er wel meer zaken waarover in dit portret niet wordt gerept. Gebóren in' Amsterdam voelt hij zich een Amsterdammer in hart en nieren, ook al studeerde hij deels aan de Harvard Medi cal School in Boston, was hij lange tijd werkzaam in de psychiatrische inrichting „Endegeest" in Oegstgeest, als leerling van prof. dr. G. Jelgersma, later ook in Apel doorn en verbleef hij voor zijn Kamerwerk ook veel in Den Haag. Hij trok die hoofdstedelijke uitstedigheid, die ontrouw, weer recht in 1931 door in dienst te treden van de Amsterdamse GG en GD en na de oorlog directeur te worden van de openbare gezondheidszorg in die stad. Ook nam hij in 1952 de be noeming aan tot hoogleraar in de sociale geneeskunde aan de Amsterdamse ge meentelijke universiteit. De democratisering van de uni versitaire samenleving aldaar met al die heisa is hem niet in de koude kleren gaan zi- ten en ook de veranderende sfeer in die stad met haar rel lerig karakter deed hem wei nig goed. Als idealistische soeialist met een humane kijk op mensen schokte hem dat meer dan hij durft be kennen. Zodoende trok hij weg uit Amsterdam, naar een huisje in zonnig Zuid-Frank rijk, waar hij zijn plezier vindt in het uitzien over glooiende akkers met gul het zuidelijk licht daaroverheen, waar van Gogh ook zo ver rukt van kon zijn. Zijn af scheid van de stad van zijn jeugd deed hem duidelijk pijn, toen hij nog werd be roofd ook. Juist nadat hij was ingestapt in de trein naar het zonnige zuiden, beroofde een onguur persoon hem van zijn portefeuille met alle geld en papieren. Hij waarschuwde nog een spoorwegman, maar die had andere dingen aan zijn hoofd. Die verwees hem naar het eerste perron, waar de spoorwegpolitie kantoor houdt. Naar het eerste per ron, een man van in de tach tig, die een stok nodig heeft, omdat de benen niet meer zo willen. Doorgangshuis Bij zijn intrede in het psychi atrische werk viel hem op, dat de patiënten in de inrich tingen au fond werden be schouwd als ongeneeslijk. Daarmee bleken tevens de inrichtingen bestemd als pakhuis. Dit beoordeelde hij als onjuist. Een kliniek moest een doorgangshuis zijn, waar uit men na behandeling ver trok. Een psychiatrische pa tiënt geneest het best in eigen omgeving. Die opvatting ventileerde prof. Querido ook in het buitenland, waar sindsdien in de psychiatrie een Querido-stroming ont stond, en een behandeling volgens het Querido-model. Alle eer In dit portret daar voor, maar intussen leert men hem tenauwernood ken nen als een kunstminnende en gevoelige man, die door leefde portretten uit zijn ca mera haalt. Kamervoorzitter Dolman, ook aan het woord in dit por tret, kent prof. Querido als een strenge man, met wie je ook best kan lachen. Hij wordt verder omschreven als een drijver en een gedreven, als een man ook die bevan gen kan worden door grote boosheid. Soms arrogant. Prof. Querido heeft een heel ander soort hoogleraar waar moeten maken dan hij in zijn jonge jaren kende. Tegen woordig met die inspraak vertelt een student aan een hoogleraar waar hij het over moet hebben. Hij kende pro fessoren uit de tijd, dat je met die mensen op dat hoge ni veau geen persoonlijk contact had, maar wel ademloos luis terde naar hun colleges. Als ijveraar voor sociale ge neeskunde heeft hij zich nooit zelfstandig als psychia ter willen vestigen. Dan ont staat er volgens hem een fi nanciële relatie met een pa tiënt en dat is niet in het voordeel van een snelle ge nezing. Daarom zocht hij zijn werk in dienstbetrekking met instellingen voor geestes zieken. Evenzeer zag hij in klinieken, die nooit patiënten naar huis stuurden, een doodlopende weg. Mede door deze opvatting werd hij een van de grondleggers van de sociale psychiatrie, want hij verloor zijn patiënten niet uit het oog als ze de kliniek had den verlaten. Hij bleef in de weer hun het leven draaglijk te maken. Als idealistisch socialist brak hij met de Partij v.d. Arbeid, toen deze partij het oude ge zicht verloor. Hij kreeg ook veel te maken met scheidin gen van elkaar moeilijk lig gende mensen. Die liet hij elk de bezwaren tegen elkaar opsommen en uitspelen. En concludeerde hij, dat zij el kaar onder geen beding meer mochten ontmoeten, dat zij niet voor elkaar waren be stemd en dat elk woord, dat zij nog zouden wisselen, tot de grootste rampspoed zou kunnen leiden. Prof. Querido: „Het strikt verbieden van omgang daag de uit tot de ondeugendheid elkaar toch weer stiekem te ontmoeten. Zo lukte het dan weer met nieuwx geluk". TON OLIEMULLER BIE Aan grote ontstemming in VPRO-kring werd lucht ge geven tegen Maurice Koop man van de VARA, toen die er op wees, dat de VPRO met Koot en Bie misbruik had gemaakt van de zendtijd door die twee te spannen voor de kar van de nieuwe ledenwerfactie. Op die eigen boosheid is de VPRO nu terug gekomen. Met de bezwaren tegen die uitzending had men niet he lemaal ongelijk, vindt men nu bij de VPRO. En in die geest heeft men in een schrijven aan CRM ook ge reageerd, toen daar enkele vragen rezen. Alle omroe pen is toegestaan met enige regelmaat gedurende een paar minuten zendtijd te ge bruiken voor een preek voor eigen parochie. Bij de start 'van de ledenwerfactie dit voorjaar ging de VPRO echter in de fout een tien minuten durend optreden van Koot en Bie toe te staan, waarin uitsluitend voor eigen huis reclame werd gemaakt. Bie en Koot speelden toen louter treur nis over het mogelijk ver dwijnen van hen beiden als VPRO-medewerkers, ge volg van tekort aan zendtijd wegens te weinig leden. Zij namen zelfs een gespeeld dreigende houding aan te genover al diegenen die nog geen lid waren. Aan hen MAARTJE KRO's Maartje van Weegen zal Aad v.d. Heuvel een stukje werk uit handen ne men. Samen met Henk van Stipriaan van de VARA gaat zij het NOS-radiopro- gramma „Met het oog op zou het liggen als zij Koot en Bie van het VPRo£j scherm zouden verdwijnen! De VPRO erkent nu hier] mee tegen de regels te heb! ben gehandeld. Deze omwj roep vraagt op het departed ment echter wel begrijLn voor deze uitzending. Hetp; Koot en Bie-programm^pj van die avond was uit nood geboren en hopelijk heel de minister daar begrijj voor. Die deemoedige houJ ding van de VPRO tegen-, over het ministerie hoef{ niet te verbazen. Zij heefl de welwillendheid van hi departement hard nodig straks de B-status m worden verkregen. De oj merkelijke ledenwinst vai de laatste tijd heeft uiter] aard veel met de gespeeld» smeekbede van Koot en Bi» te maken. morgen" presenteren. Dage£er lijks om 23.00 uur op Hiipt versum 1. Dit programma ifCO dus ook op zaterdag in d®rs ether. Daar zat hem d^j] moeilijkheid voor Aad v.dk Heuvel, die mede „Het oojP op morgen" deed, maar i?1 de knoei raakt als hij dil^K werk moet gaan combineèri ren met zijn eigen KRO-tv^hi rubriek „Alles is anders'Lj, Het is altijd weer een heeL passen en meten om tijdij? de geschikte presentatore?10 voor deze rubriek te krijfcrs gen. Dat hangt af van oman roepbepalingen over extr^t werk en samen met voor eiw t gen omroep te verzorgen i: programma's. Men is ook voor het komende seizoerr" aan het schuiven geweestfrd; met Maartje bijvoorbeeldrer maar nu schijnt alles Vveejrd te kloppen. jdl 0, Televisie vandaag NEDERLAND 1 NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.58 Journaal. TROS 19.00 De schatten van Toe- tanchamon. Herhaling van deze kunst-documentaire over de farao, die negen jaar was toen hij gekroond werd en achttien toen hij stierf. 19.52 Beulah Land. Driedelige serie van Virgil Vogel en Harry Falk over een grote plantage in het zuiden van de VS ten tijde van de Burgeroorlog. Met: Les ley Ann Warren, Michel Sarra- zin, Meredith Baxter e.a. Der de en laatste afl.: Als de troe pen van generaal Sherman Beulah Land binnenvallen, ver nietigen ze alles wat nog van de trotse plantage over is ge bleven. De grootste slag voor Sarah is wel, dat Casey Troy naar Beulah Land terugkeert op een manier, waarvan zij nooit had kunnen dromen. 21.37 Journaal. 21.55 Zendtijd politieke par tijen. De SP. 22.05 Ten voeten uit... Dave Allen. Laatste aflevering van een serie programma's van en met de Ierse komiek Dave Al len. 22.50 Aktua tv special. Deze special is bedoeld als handlei ding voor de kiezers, aan de vooravond van de Tweede Ka merverkiezingen, die op 8 sep tember a.s. worden gehouden. Eindredactie: Wibo van der Linde. Presentatie Dieudonnèe ten Berge. 23.25 Journaal. 23.35 Nieuws voor slechtho renden. NEDERLAND 2 NOS 18.44 De Bereboot. VARA 18.49 Leven en overleven. Vijfde aflevering uit de serie van zes documentaires over aspecten van natuur, natuur behoud en natuurbeheer in ons land: Lang zullen ze leven, de lieve dieren. 19.15 Shelley. Engelse serie over de belevenissen van een onaangepast mens. Met: Hy- well Benpett en Belinda Sin clair. Afl.: Algeheel welbeha gen. 19.41 Zendtijd politieke par tijen. De RPF. 20.00 Journaal. 20.27 Achter het nieuws. Ac tualiteitenrubriek. 21.10 Poldark. Engelse serie naar de gelijknamige boeken van Winston Graham. Met: Ro bin Ellis, Angharad Rees, Ri chard Morant, Judy Geeson e.a. Vijftiende afl.: Demelza houdt van schrik de adem in als kapitein MacNeil de gehei me bergplaats van Ross ont dekt. Maar de bergplaats is leeg en de kapitein druipt af. Korte tijd later doet Henshawe, de voorman van Ross, een laatste vertwijfelde poging om in Wheal Grace koper te vin den. 22.00 De achterkant van het gelijk. Politiek discussiepro gramma met als centraal the ma: Medische ethiek. Onder leiding van moderator-presen tator Marcel van Dam gaan tal van bij de zaak betrokken mensen op de materie in. 23.10 Journaal. 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Good land. Ontspanningspro gramma: met een ballon door Duits- 17.50 Journaal. 18.00 Aus alt lach neu. Serie: Riva- 18.10 Tandarra. Avonturenserie: De goudmakers. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Tuinen der fantasie. Marcel Dhieve: Klein Parijs. 20.00 Journaal. 20 15 Roots. Amerikaanse neger-fa miliesaga naar Alex Haley. Met: Georg Stanford Brown. Henry Fonda. Paul Koslo en Lynne Moody. Vierde all.: Cynthia Harveys huwelijk met Will Palmer verloopt niet zonder hinder- 21.15 Libanon aan da Libanezen. Politieke documentaire. 21.45 New York, New York. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 De liefde van de actrice Su- mako. Japanse liefdestragedie van Kenji Mizoguchi (1947). 00.35 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 De on-ruatperiode. Over ou der worden. Aansluitend: Actualitei ten. 16.35 Laaaie. Amerikaanse jeugdse rie. Afl. Oeroude bomen. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illuatratie. 18.05 Ruimteechip Enterprise (Star Trek). Amerikaanse SF-serie met Wil liam Shatner en Leonard Nimoy. Afl.: Het gat in de ruimte. 16.57 Overzicht programma's. 19.00 Journaal. 19.30 Disco *82. Hits en gags met llja Richter. Gasten: Juan Pador. Peter Cornelius. Claudia Mori, Stefan Wag- gershausen, Geraldine, Chalene. Se cret Service en Ami Stewart. 20.15 ,Jk wil niet meer allee wegs likken". Uitzending in de serie „Kon takte" over verslaving en partnership. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Een korte vakantie. Italiaans- -Spaanse dramatische film van Vitto- rio de Slca (1973). Met: Florinda Bol- kan, Renato Salvatori. Daniel Que- naud, Jose Maria Prada e.a. Korte in houd: Van Clara hangt alles af. Haar man is na een bedrijfsongeval al maanden werkloos. Zijn broer, de schoonmoeder en de drie kinderen zijn allemaal op haar aangewezen. 23.00 Sport actueel. World series of Golf. Beelden uit Acron (Ohio). 00.00 Journaal. DUITSLAND 3 Dieudonnèe ten Berge presenteert de ..Aktua TV Speci al" die zal gaan over de komende Kamerverkiezingen op Ned. I om 22.50 uur. 18.30 De kleine koning, Kalle Wirsch. Door de Augsburger Puppen- kiste. Afl. 3: Het tweegevecht. 19.00 Berlijn op zondag. Filmrepor tage over vrijetijdsbesteding in West- -Berlijn. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Maandagavond op drie. ..Bub bling Brown Sugar", een show met Lon Satton. Flash Riley. Jean Du Shon, Marjorie Barnes. Stephanie Madden. Sharon Brooks e.a. 21.45 Eva in de Chinese revolutie. Aan het front met Mao - Gevangene van de Rode Gardisten. Eva Ltao ver telt haar levensverhaal. 22.30 Reisroutes naar de kunst: Egypte. Afl. 2: Luxor en omgeving. 23.15 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Emilia. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.05 Sesamstraat. 18.20 Klein, klein kleutertje. Pro gramma voor de allerkleinsten. 18.35 Allemaal beestjes. Herhaling van een dierenprogramma. waarin we kennismaken met het National Park van de Pyreneeen 19.05 Popeye. „De gouden sitar van Ravi Olah". 19.17 Uitzending door derden. Pro gramma van de SSO. 19.37 Morgen. Overzicht program- 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 My brilliant career. Australi sche psychologische film van Gillian Armstrong (1978) naar een roman van Miles Franklin. Met: Judy Davis. Sam Neill. Alleen Britton. Pat Kenne dy en Robert Grubb. Korte inhoud: De jonge Sybilla Melvyn. een zestien jarig meisje uit een boerengezin, ver zet zich tegen het Idee, dat haar leven slechts uit werken en slapen zal be staan. Ze interesseert zich voor kunst, literatuur en muziek en maakt plannen, die haar ouders voor onmo gelijk houden. Ze wil schrijfster wor den. 21.50 Cultuur en beschaving. Der tiende en laatste aflevering van een serie, waarin de Engelse kunsthistori cus, Sir Kenneth Clark zijn visie op het ontstaan en de geschiedenis van- de Westerse cultuur geeft: Helfdhaftig materialisme. 22.45 Journaal. BELGIE BRT 2 Zie België BRT 1. BELGIE FRANS 1 17.30 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.45 3, 2, 1 contact. Wetenschappe lijk programma voor kinderen. 18.15 Cine-vacances. Programma voor de kleintjes. 18.45 Faites vos jeux-vacances. Spelprogramma. 19.00 Lundi-sports. Sportuitzending van Mare Jeuniau. 19.24 Zomertoto. Bekendmaking van de wedstrijden. ENGELAND BBC 2 Jean Renee Foster speelt de rol van Pauline in de laat ste aflevering van „Beulah Land" op Ned. 1 om 19.50 uur. 19.30 Journaal en sportberichten. 19.55 Inedits. Herhaling van een se rie actualiteitsdocumenten, gefilmd door amateurs. 20.30 One, two, two: 122, Rue de Provence. Franse komedie van Chris- tiane Gion (1978). Met: Nicole Calfan, Francis Huster, Anicee Alvina e.a. Korte inhoud: Het verhaal speelt in het Frankrijk van de jaren dertig. Twee jonge mensen, Paul en Fabien- ne uit de provincie arriveren in Parijs. Beiden zijn ambitieus, vol zelfvertrou wen en zijn tot alles bereid om carriè re te maken. Aansluitend: Debat met o.m Agnes Laury, ex-prostituee en schrijfster. 23.00 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.30-19.30 Zie België Frans 1. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.55 Zie België Frans 1. ENGELAND BBC 1 18.10 Journaal. 18.20 Today's sport. 18.25 Disney time. 19.10 Knockout star game. 20.10 Jim will fix it. 20.50 Summer stara. 21.35 Airport 75. Amerikaanse ram penfilm van Jack Smight (1974). Met: Karen Black, Charlton Heston, Geor ge Kennedy e.a. 23.30 Journaal. 23.35 The Edinburgh Military Tattoo 17.15 Cricket. 19.25 Laurel and Hardy. Twice Two 19.45 Laurel and Hardy. Thicker than water. 20.05 Journaal. Met een aangepaste versie voor doven en slechthorenden. 20.10 Junior pot black. 20.35 Best of brass. 21.20 Rock week. Joan Armatrading. 22.00 News on 2. 22.10 American west of John Ford. 23.00 Rock concert. Squeeze. 00.00 Cricket. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.03 Bleekgezicht in het Wilde Westen. Film. 11.35- New York New York. 12.25 Libanon aan de Libanezen. Herhaling. 12.55 Pereoverzicht. 13.00-13.15 Journaal. 16.10 Journaal. 16.15 Het kind. Documentaire film: momentqpnamen van een ontwikke ling. 17.00 De fantast. Jeugdprogramma. 17.50 Journaal. 18.00 Camera-safari. Van Rusland naar Mtdden-Azië. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 15.57 Overzicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Programma voor de derde leeftijd. Aansluitend: Actualitei- 16.35 Strandpiraten. Avonturense rie. 'De getuige'. 17.00 Journaal. 17 08 Tele-illustratie. 17.50 Dieren onder de hete zon. 'Okawango'. DUITSLAND 3 WDR 08.10 Schooltelevisie. 10.00 Schooltelevisie. 11.15 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. BELGIE BRT 1 BELGIE BRT 2 Zie België BRT 1. BELGIE FRANS 1 17.30 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.45 3, 2, 1 contact. Wetenschappe lijk programma voor kinderen. BELGIE FRANS 2 14.00 Teletekst. Vakantie-toersime. ENGELAND BBC 1 07.40-08.55 Schooltelevisie. 10.20 Scooby and Scrappy Doo. 10.40 Jackanory. 10.55 The Wombles. 11.00 Take hart. 11.20 Play chese. 11.50 Palm Beach. 11.55 Cricket. 14.05 Journaal. 14.32 Financieel nieuws. 14.35-14.50 See saw. 16.38 Bits and pieces. 16.40 Home on sunday. Bernadette 17.20 Play school. 17.45 Hong Kong Phoney. ENGELAND BBC 2 07.40-11.15 Schooltelevisie. 11.30-12.30 Play school. 14.55 Cricket. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.30 (TROS) Cafe-chantant - 17.02 Pierewaaien in Scheveningen 18.06 Viola van Emmenes - 18.42 De ge- tht laarsde kater (deel 9) - 19.03 Cou^' and westernshow - 20.02 Met de tC de lucht in vanaf de Firato - 22.02»ei tua-sport en muziek - 23.05 (fC Met het oog op morgen. n HILVERSUM 2 Va. - 16.15 (NCRV) Daar waar de mol i staan: Nederlandse muziek - 1f Klanken van weleer - 17.00 Pronxpat de: Heinze, Borodin en Auber - 1hH Actualiteiten - 18.10 Politiek beker - 18.20 Politieke partijen - 18.30 gedachten - 18.45 Bond zonder n< - 18 50 Om zo te zeggen - 19.00 Dj soefeningen in de bijbel - 19.15 Bil bijdragen aan het liedboek voo^l I kerken - 19.30 Academy of St. Mf n-in-the-Fields - 20.03 Franse cli sons - 20.30 Radio Kerkepad - 21 Ambon, de werkelijkheid droomeiland - 21.00 Bij de tijd: programma voor schoolcounseli 21.30 Teleac - 22.40 Historische namen: muziek van Johan Wagei - 23.00 (NOS) Voor de Suriname» Nederland. HILVERSUM 3 - 16.03 (AVRO) Toppop disco - (NOS) Politieke partijen - 18.10 avondspits - 19.02 (AVRO) Praat - 20.02 Folklive - 21.02 Fragme» uit pop-elpees - 22.02 Candleiij 23.03 Swingtime. HILVERSUM 4 - 16.00 (KRO) Collage van alledi en zeldzaam - 17.00 Overname versum 2 - 20.00 (KRO) Salzbu «II Festspiele 1982 1)pianist Ruc Buchbinder, 2) Symfonie Orkest ,koor van de Oostenrijkse Omro Rt< 22.30 Muziek op het spel (184). Radio morgen Loewe-Lerner - 0.45 Round midni - 2.02 Avro's service station - Auto in? Avro aan - 9.03 Steunpi 9.08 Arbeidsvitaminen - 10.03 zandbakshow - 10.11 Arbeldsvit nen (vervolg) - 11.30 Filmmuzién i 12.03 Prioriteiten - 13.06 Radioj ke naai - 13.20 De Avro-diligence - 1 Paul Vlaanderen en het Margo my RS rie (deel 4) - 14.42 Uit het plate tsr van Wim Harsma. HILVERSUM 2 - 7.20 (KRO) Het levende wooiig lat nh nd 1 ng 7.35 Actualiteiten - 8.20 Studio sprek - 8.45 Vrouwenrubriek - Scheepspraat - 9.05 Gymnastiek an de vrouw - 9.15 De werkbank - n Wel en wee in Nederland - Voor, over en met ouderen - rond de kansen en corfeit ten bij terugkeer in de vrije ®inp schappij van ex-gedetineerderP" 133 Ratel - 12.16 Overheidsv rif lichting - 12.36 Actualiteiten - llu,, programma's over der dreiging van het milieu - 13.33 Li de; op bestelling. Over beheersing het leven - 14.00 Henk van Middf in gesprek met jonge mensen - Voor de Berberse vrouwen - Omroeppastoraat - 15.10 Boet h wijsheid - 15.32 Babyion 17.36^ tualiteiten. HILVERSUM 3 7.02 (VARA) Felix Meurders - rd Jeroen Soer - 12.03 VIP-spel - 1 Ug Peter Holland - 15.30 Popkrant. HILVERSUM 4 7.02 (TROS) Specialiteiten a la c 9.00 Aandacht voor jonge mus 9.30 Met Laguestra naar vree el landen - 10.00 Opus tien tot twa t i 12.00 Vanaf de Firato: de pianist nald Brautigam - 13.05 De klass top 10 - 13.30 Dameskoor Crescr^ uit Amsterdam - 14.00 Belcantorii^f 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilverf* 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op 2 op elk half uur van 7.30pt v tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en J uur. Op Hilversum 3 op elk heel1 van 7.00 tot 24.00 uur en Hilverst om 7.00. 8.00 en 13.00 i un

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2