OASE in slotfase ten onder Nationale liefhebberstitel na protest voor Gerard Nelissen Jeroen Piket oppermach tig AZC eerste in eigen toernooi Wim Westerholt blijft favoriet Paul Bryan voor in Bollen streekmarathon SPORTTRIBUIME MAANDAG 30 AUGUSTUS 1982 PAGINA 14 LEIDSE COURANT LEIDEN OASE ging in een gelijkopgaande strijd tegen Hellas in de eindfase toch nog onderuit: 10—«-14 in het voor deel van de Haagse handbal- sters. Ingevallen junioren Mar leen Stipdonk en Anita v.d. Poel voldeden zeer verdienste lijk. Ook HVS verloor in de eerste divisie. In een aantrek kelijke wedstrijd bleek De Treffers ruim in het voordeel boven de Stompwijkse reser- 2813. Met een zwaar ge havend team moesten de da- van Plantenhoek Forehol- te het opnemen tegen Snel- wiek. Het normaal derde team i Foreholte had tegen de fa vorieten van de tweede divisie A geen kans, er werd met 3 15 verloren. De heren van Olga Saturnus kwamen pas in de tweede helft op gang tegen Snel wiek. Met 169 werd een regelmatige overwinning ge boekt. OASE ging in een thuiswed strijd gelijk op tegen Hellas. Hoewel het missen van gehei de kansen meer deed beloven konden de Alkemadese dames toch niet loskomen van de Haagse reserves. De rust werd ingegaan met een 56 achter stand. Ook na de pauze echter kon OASE niet haar spel vin den. Ondanks verdienstelijk spel van de junioren. Marleen Stipdonk zorgde voor drie treffers, en van keepster Jea- te van der Haas, kon niet verhinderd worden dat Hellas i de slotfase de overwinning aar zich toe haalde. Eind stand 1014. Topscorer bij OASE was Helma Stigter met doelpunten. HVS kon in haar duel tegen De Treffers de score openen. 10 door Marijke van de Bosch. In deze beginfase leken de Stompwijkse dames concur rerend tegenspel te kunnen geven. Het vervolg van de wedstrijd gaf echter toch een klasseverschil aan. De Stomp wijkse formatie bleek geen antwoord te hebben op de ver rassende aanvalssystemen van De Teffers. Rust 126. Met ar één wisselspeelster op de bank kon HVS niet verhinder den dat haar opponent verder uitliep naar 2813, in een aantrekkelijk handbalduel. Scheidsrechters Van Keulen Van Eyk floten een zeer verdienstelijk wedstrijd, waar in Margo van Groningen met 7 doelpunten de meest doel treffende speelster was. De dames van Plantenhoek- /Foreholte waren volstrekt kansloos in Rotterdam tegen Snelwiek. Speelden vorig jaar nog de reserves in de veld- kompetitie mee in de tweede divisie veld, nu moest het der- team van Foreholte, met nog drie invallers uit het vier de tegen favoriet Snelwiek ac- m. De dames gingen eervol met 153 onderuit, na een ruststand van 91. Bertine van de Ast met twee treffers en Margreet van Velzen met een treffer wisten de Voor houtse de eer te redden. MMO kon op landelijk niveau wel tot winst komen. In eer thuiswedstrijd tegen Athene, Den Haag, werd een overtui gende eerste helft gespeeld 114 rust. In de tweede helft was de spirit bij de Hoogmade' se dames wat verdwenen er kon Athene enigszins terugko men. De verdediging ging zo best meer, terwijl aanval lend twee vaste cirkelspeel sters gemist werden. Met eindstand van 1914 werden de Haagse dames naar huis ge stuurd. Olga Saturnus wist tegen het gedegradeerde EHC bijna tot winst te komen. In de laatste minuten konden de Leidse da mes niet verhinderen dat EHC langszij kwam, eindstand: 5. HVV kon tegen SOS niet der komep dan 77, na voorsprong van 45 in de In dezelfde klasse, 2b afdeling, won Olympia overtuigend van Velo. 85, terwijl mc de rust nog tegen een achterstand aankeek. ijk Heren Olga Saturnus overtuigde de eerste helft, thuis tegen Snelwiek, niet. De Rotterdam mers waren eigenlijk beter hoewel de ruststand voordeel et aangaf voor Saturnus, 65. Na rust echter, begon de Leidse break-out machine te draaien en in korte tijd zorgden vooral Wim van Leeuwen en Hans et Blansjaar voor een Leidse loop tot 115. Snelwiek aangeslagen, en kon niet meeraal gevaarlijk worden. Debutant tussen de palen Rob Otten maakte het de Rotterdammers moeilijk om tot score te komen als de goeddraaiende Leidstr verdediging faalde. De eind stand werd bepaald op 169 in het voordeel van Saturnus. I HVV moest aantreden tegenjl Westlandia met nieuwe spelen en een nieuwe coach. Dezq| problemen bleken o nen te kunnen worden. Dej§ Voorschotenaren won 13—10. Olympia leek tegen Wings op een makkelijke overwinning af te stevenen. Na 40 ging de E Wassenaarse ploeg te makke- ek lijk spelen en moest dat bijna oy; bekopen met verlies. De Hage- en( naars kwamen sterk terug, 7— 7 rust. In de slotfase kon Olympia met een goed benutte er' strafworp toch nog de volle ier winst pakken: 1413. Plantenhoek/Foreholte had aan Quintus 3 geen volwaardi ge tegenstander. Foreholte re geerde met topschutters Ton Vogels en Chris van de Drift, die voor respektievelijk 8 en 9 doelpunten zorgen Eindstand Ün 28—13. kte Wim Westerholt werd zaterdag de verrassende winnaar aci van de vierde internationale marathon Bollenstreek. Hier rst voert Westerholt (190). met vic Zonneveld (249) en Hans Sanders (166), het lopersveld al aan. ALPHEN AAN DEN RIJN AZC/Microlife heeft dit weekein de met overmacht beslag gelegd op de eerste plaats in het eigen waterpolotoernooi. HZC/De Robben en De Zijl/LGB werden tweede en derde. Het in het kader van het 25-jarig bestaan van het openlucht zwembad Den Hoorn gehouden toernooi, gaf een soepel draai end AZC te zien dat zowel met De Robben (10-4), als met De Zijl (10-5) geen enkel probleem kende. In het Alphense team maakte Jan Evert Veer zijn debuut. Erik Noordergraaf en Ruud Mis- dorp ontbraken evenwel. Tegen De Robben, dat zonder zijn in ternationals in het water kwam, liet De Zijl/LGB het in de slot fase duidelijk afweten. Een 6-3 voorsprong werd volledig uit handen gegeven: 6-7. Overigens vertrekt AZC vandaag voor een tiendaags trainings kamp naar Saoedie Arabië. De ploeg van George Geurtsen hoopt zich aldaar, mede door het spelen van een aantal niet al te zware vriendschappelijke partijen, in vorm te spelen voor de ko mende competitie. LEIDEN Niet de grote favoriet Paul Bryan, maar de beduidend minder be kende Wim Westerholt is de winnaar geworden van de vierde Internationale Marathon Bollenstreek. Met 2.26.06 bleef hij de concurrentie ver voor. Paul Bryan, die wel gerui me tijd de leiding in han den heeft gehad eindigde met bijna drie minuten achterstand op de tweede plaats. Bijna 230 atleten gingen in Noordijkerhout van start op de vierde Internationale Mara thon Bollenstreek. Grote favo riet voor de eindzege was de Engelsman Paul Bryan, die twee jaar terug al een sterke indruk had gemaakt. Het ver wonderde dan ook niemand dat deze loper de leiding stevig in handen nam. Halverwege het parcours werd al duidelijk dat alleen de op enige afstand volgende Wim Westerholt nog bedreiging kon Naarmate de wedstrijd vorder de bleek dat de lange afstand loper uit Haarlem zijn krach ten beter verdeeld had. Enige kilometers voor de eindstreep achterhaalde hij Paul Bryan om in de slotfase nog ruim af stand te nemen. Met 2.26.06 bleef hij zelfs niet zo heel erg ver verwijderd van de Neder landse tóptijden. Paul Bryan, die het op de laat ste kilometers niet gemakke lijk had, moest tenslotte nog bijna drie minuten aan Wim Westerholt toegeven. Met 2.28.54 was hij overigens wel sneller dan twee jaar terug. De strijd om de overige plaat sen in de top tien kelijk feller. Uit het verschil van nog geen zes minuten tus sen nummer drie en nummer tien blijkt wel het geringe krachtsverschil. Voor de orga nisatoren was het plezierig dat zich bij de toppers ook een at leet uit de bollenstreek be vond. Victor Zonneveldt, lid van NSL, handhaafde zich bij zonder gemakkelijk in de voorste regionen. Met 2.35.08 passeerde hij als vierde atleet de eindstreep in Noordwijker- hout. Hij was daarmee de snel ste veteraan. Tussen de twee koplopers en Zonnveldt be vond zich nog Ton Kusters, die met 2.33.48 de derde positie in beslag nam. Bij de eerste vijftig aankomen den bevonden zich in totaal tien atleten uit de regio. Meest bekende man was daarbij Nico Warmerdam, de voorzitter van de organiserende vereniging De Spartaan. Met 2.59.10 werd hij negenenveertigste. Einduitslag l.Wim Wester holt (Holland Haarlem) 2.26.06; 2.Paul Bryan (Engeland) 2.28.54; 3.Ton Kusters (Cyfla) 2.33.48; 4.Victor Zonneveldt (NSL) 2.35.08; 5.Henk Brons wijk (Olympus'70) 2.36.38; 6.Joop Keizer (AV Edam) 2.37.34; 7.Ed Winterman 2.37.39; 8.Heathcock (Enge land) 2.38.03; 9.Dave Cameron (AV'40) 2.39.21; lO.Timmers (AV Oss) 2.39.38; 26.Jan Went (NSL) 2.50.22; 28.Leo Warmer dam (De Spartaan) 2.51.39; 30.Jan Laan (NSL) 2.52.08; 31.Wim van Klaveren (De Spartaan) 2.53.10; 35.Jan van der Wiel (NSL) 2.54.20; 39.Ben Hagen (NSL) 2.55.04; 46.André Zuidhoek (NSL) 2.57.55; 48.Aad van der Lans (De Spar taan) 2.58.59; 49.Nico Warmer dam (De Spartaan) 2.59.10. LEIDEN Met grote over macht is Jeroen Piket bij het vierde LOI jeugdsnelschaak- toernooi om de nationale titels kampioen geworden in de ca tegorie spelers tot 16 jaar. Al leen in de voorrondes stond hij een keer een half puntje af. De overige titels gingen naar Piet Peelen, Pieter Balthes, Heieen de Greef, Mariétte Drewes en Marteintje Hermans. Het vierde LOI snelschaak- toernooi om de nationale titels is een groot succes geworden. Ruim driehonderd jongeren leverden in Leiderdorp een dag lang strijd tegen de klok en de tegenstander. Bij de jon gens tot 20 jaar kon Rob Nio Bartholee zijn titel niet prolon geren. Hij plaatste zich wel weer voor de finale, maar kon hierin niet verder komen dan een derde postie. Het kampi oenschap werd dit jaar vero verd door Piet Peelen. Hij scoorde in elf partijen negen punten. Slechts een keer leed hij een nederlaag, tegen de als tweede eindigende Marcel Pi ket. Peelen remiseerde voorts tegen Wim de Kok en Johan de Wolf. In de finalepoule be vonden zich drie Leidse schaaktalenten. Van hen speelden Marcel Piket (Phili- dor) en Roel Piket (LSG) een belangrijke rol. Marcel Piket werd met acht punten tweede. Roel Piket scoorde een half punt minder en werd op weer- standspunten vierde. De derde schaker uit de Leidse Schaak bond was Gert Koelewijn (Katwijk), die met vier punten gedeeld negende werd. Bij de jongens tot 16 jaar was Jeroen Piket oppermachtig. In de finalepoule scoorde het gro te talent van Philidor honderd procent. Alleen in de voorron- LEIDEN Uiteindelijk brachten de laatste meters zaterdag dan toch nog het spektakel, waar het goed opgekomen publiek al vijftien rondeii van 4500 meter op had zitten wach ten. Toen drie renners af gescheiden de laatste maal de Spekkelaan opdraai den, zagen die vele toe schouwers hoe Frans Ha venaar de streep als eerste passeerde voor Gerard Nelissen en Joop van Dij ken, maar kon men ook constateren hoe Havenaar tijdens die ultieme, krachtsinspanning op on reglementaire wijze van de verplichte "rechte lijn" was afgeweken. Het was dan ook niet verwonder lijk dat de jury het protest van tweede man Nelissen erkende, en dat deze uit Geleen afkomstige wiel renner zich tot de nieuwe liefhebberskampioen mocht kronen. Veel eerder, na anderhalve ronde, was zijn voorganger Wim Vlaanderen ernstig ten val gekomen. Met o.a. de titel kandidaten Leo Wassenberg en Heryiie van Leeuwen moest hij daarop de strijd voortijdig staken. Dit had tot gevolg dat het peloton van 106 man uitgedund werd, maar meer ook niet. Pas toen een groep van twintig man zo'n dertig seconden voorsprong nam leek de eerste echte schifting een feit, maar omdat de samenwerking niet wilde vlotten, kon het peloton terugkomen. Waarschijnlijk mede een gevolg van het vlak ke parcours van de organise rende Ren- en Toervereniging De Bollenstreek, die het kam pioenschap overigens tot in de puntjes voor elkaar had. Het enige probleem, een voetbal toernooi op de velden van FC Lisse, middenin het parcours, zorgde ervoor dat niet ieder een van de geschatte 2500 toe schouwers de toegangsprijs be taalde. Desondanks lijkt het kampioenschap vooralsnog in financieel opzicht geen tegen valler te zijn geweest. Achter de drie koplopers won Martin Versteegden de sprint van het peloton. De eerste re- •gionale favoriet werd Klaas Duivenvoorde, die de zevende stek bezette. De eerste tien: 1. Gerard Nelis sen (Geleen), 72 km. in 1 uur des stond hij een keer een half puntje af. Hij liet Bart Dijk stra, de nummer twee drie punten achter zich. Henk van Klaveren eiste de derde positie voor zich op. Roeland van der Marei (LSG) werd in deze groep zesde met 4,5 punt. De finalegroep bij de jongens tot 13 jaar bestond uit tien spe lers. Piet Balthes was hier de sterkste. Uit negen partijen scoorde hij acht punten. Met één punt achterstand eindig den Mark Vermeer en Bert de Boer als tweede en derde. Raoul van Ketel was hier de beste speler uit de regio. Met drie punten nestelde hij zich op de zesde plaats. Bij de meisjes waren weinig verrassende uitslagen te note ren. Heieen de Greef was bij de meisjes tot 20 jaar geheel volgens verwachting de beste. Uit achttien partijen behaalde zij veertien punten, twee meer De zes jeugbige schaaksters en schakers die zaterdag beslag legden op de nationale snelschaaktitels. dan Annemarie Duijmelinck. het nationale kampioenschap Hermans was de beste snel- De derde prijs ging naar Per- bij de meisjes tot 16 jaar. Zij schaakster bij de meisjes tot 13 nette Cameron, met elf pun- werd op de voet gevolgd door jaar. Sylvia de Vries en Femke ten. Annemarie Benschop en Esh- de Vries werden hier tweede Mariëtte Drewes veroverde ter de Kleuver. Marteintje en derde. 39. sec.; 2. Joop van Dijken (Dodewaard); 3. Frans Have naar (Zutphen); 4. Martin Ver- steegen (Uden) op 11 sec.; 5. René Bessems (Amsterdam); 6. J. Kalter (Emmen); 7. Klaas Duivenvoorde (Noordwijker- hout); 8. Chris van de Berg (Oud Gastel); 9. René Beuzen- kamp (Hendrik Ido Ambacht); 10. Nico Paas (Susteren). De voorwedstrijd voor vetera nen om de Veteranen Erebe- ker werd in een sprint beslist. Winnaar daarvan was Aad Bo gaard uit Haarlem die zich in een kopgroep van 8 man be vond die na 3 ronden uit het peloton van 65 man ontsnapte. Deze renners, waaronder Sjaak van der Meer, lid van De Bollenstreek, bereikten daarna gezamenlijk de eind streep, uitgezonderd Gerrit Krabbenbos. De Haarlemmer reed lek, maar wist op een an dere fiets het peloton nog juist voor te blijven. Achter de acht koplopers werd de spurt van het peloton een prooi voor Stolwijker Cor Berkouwer. Arie van der Burg, ook lid van De Bollenstreek en groot favo riet, werd elfde. De eerste tien: 1. Aad Bogaard (Haarlem), 49 km. in 1.07.03 sec.; 2. Henk Buis (Vijfhuizen); 3. Piet Dekker (Warmenhui- zen); 4. G. Fénnis (Haarlem); 5. Piet Reus (Hensbroek); 6. Jan van de Raad (Vogelenzang); 7. Sjaak van der Meer (Noord- wijk); 8. Gerrit Krabbenbos (Haarlem) op 1 minuut 25 sec.; 9. Cor Berkouwer (Stolwijk) op 1 minuut 30 sec.; 10. Jan van der Horst (Haarlem). Pech Het zit amateur Karei Teeu- wen niet mee. Ook gisteren, toen hij in Osdorp een sterke indruk achterliet, sloeg in de vorm van een lekke band de pechduivel weer toe voor de Zilkenaar, die er vandaag in Voorburg alles aan zal doen weer eens een zege te boeken. Martin Schalkers (Noordwij- kerhout) reed in Osdorp wél prijs. Hij eindigde als dertien de. In de wedstrijd voor junio ren bezetten de Swiftjunioren Gertjan Zwaan, John Eradus en Richard Ippel respectieve lijk de veertiende, zestiende en achttiende plaats. In Zoetermeer fietse Axel Hermans (Katwijk aan Zee) naar de tiende plek. Achter twee groepjes van resp. vijf en vier man bleek hij in de spurt van het peloton de snelste voor Leidenaar Alex Jansen, die daarmee de elfde plaats be zette. Jan Zwaan (Voorscho tten) werd achttiende. Het complete peloton liefhebbers onderweg. Na een onreglementaire eindsprint zou Gerard Nelissen (Geleen) tot kampioen worden uitgeroepen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 14