1 Frontale aanval op Solidariteit I i ALLEEN POOLSE JEUGD WIL DEMONSTREREN Neuroloog tracht 'praktijk via rechter alsnog te verkopen Kaashandel wil af van kwaliteitsregeling VVD-belofte maxim umsn elh eid op 120 km Opnieuw geweld in Polen Rode Brigades zijn nog springlevend Zonnecruisesen bustrips naar Italië en Oostenrijk GENLAND BUITENLAND LEIDSE COURANT ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1982 PAQINA 5 Meisje (8) ontvoerd en verkracht UTRECHT Een nog onbekende man heeft donderdag een 8-jarig meisje uit Utrecht verkracht, nadat hij haar 's-morgens vroeg uit haar slaapkamer in het ouderlijk huis had ontvoerd. Het meisje, dat don derdagochtend huilend en met een Dlauw oog werd aangetroffen op een recreatieterrein aan de oost- rand van Utrecht, moest in het Academisch Ziekenhuis van Utrecht geopereerd worden vanwe ge de verwondingen die zij aan het jnderlichaam had opgelopen. De Utrechtse politie is met een team van 25 man op zoek naar de dader. De ouders hadden van de verdwij ning van hun kind niets gemerkt. m Geinlijn Max Tailleur was gisteren aanwe zig bij de Inge bruikneming van i het nieuwe tracé Holendrecht— Gein van de Am sterdamse me tro. Volgens Max is het de duurste Geinlijn ooit ge bouwd. Want voor een paar centen kan je gebruik maken van Max' eigen Geinlijn. Beieren: herdruk „Mein Kampf" uit handel MUNCHEN De deelstaat Beieren heeft gisteren stappen genomen om de verkoop van de herdruk van Adolf Hitlers boek „Mein Kampf" in België stop te zetten. Het Beierse ministerie van financiën bezit het auteursrecht op het boek, dat Hitier schreef toen hij gevangen zat voor zijn medeplichtigheid bij de ultra-rechtse Kapp-putsch in 1920. De deelstaat heeft het ministerie van buitenlandse zaken in Bonn gevraagd alles te doen om te voor komen dat het boek te koop wordt aange boden. Mein Kampf is in Duitsland verbo den. In Nederland en België zijn (alleen) herdrukken ervan illegaal. Van de her druk zijn de afgelopen maanden in het Nederlands 5.500 exemplaren gedrukt en in Belgische winkels terechtgekomen. „30.000 Vermisten in Argentinië" BUENOS AIRES Er zijn 30.000 vermisten in Argenti nië. Dat zeggen de „Dwaze Moeders", die elke week in Buenos Aires in een zwij gende demonstratie ophelde ring eisen over het lot van vermiste familieleden die in de jaren '70 spoorloos zijn verdwenen. Tot dusver was men uitgegaan van 6000 ver misten. De vrouwen zeggen ook steeds meer met de dood te worden bedreigd. De voorzitter en de penning meester van de organisatie zouden inmiddels zijn opge pakt door de politie. Athene weert auto's om gaswolk te bestrijden ATHENE De Griekse regering heeft gisteren aangekondigd dat auto's uit het centrum van Athene worden geweerd om de giftige gaswolk die op windstille dagen boven de stad hangt te bestrijden, 's Morgens mogen auto's tussen zeven uur en half negen niet in het centrum komen en van 1 novem ber tot 15 december mogen auto's slechts om de andere dag rijden. De regering heeft verder 50 miljoen gul den uitgetrokken voor verbetering van de kwaliteit van de brandstoffen en de ontwikkeling van loodarme benzine. Een aantal industriën in de omgeving van de hoofdstad stappen van dieselolie op gas over. Ook in juni waren al maatregelen genomen. Station stort in: 1 doden MEXICO STAD Minstens zeven arbei ders zijn donderdag in Mexico Stad om het le ven gekomen toen de zuilen van een metro station in aanbouw in stortten. Bij het onge val, waarbij het sta tion voor een groot deel werd verwoest, raakten verder zeker acht mensen gewond. Reddingsploegen zijn in het puin op zoek naar overlevenden. On derzocht wordt hoe het ongeluk kon ontstaan. Argentinië had hoogste inflatie GENEVE In 1981 had Argentinië de hoogste in flatie in de wereld met 131,3 procent. In Japan was de geldontwaarding het laagst: 4,7 procent. In flatiekoplopers/zijn ook Is raël (101,5 procent), Peru (72,6) en Costa Rica (65,1). Panama (4,8), Gambia en Papua Nieuw Guinea (5,6k West-Duitsland (6,3) en Oostenrijk en Hongarije (6,4) hielden de „schade" beperkt. Ook Nederland heeft met ongeveer 6,5 procent een laag inflatie cijfer. WARSCHAU De Pool se autoriteiten hebben de felste aanval tot nu toe op de verboden vakbond So lidariteit ingezet. Vijf da gen voor de vreedzame demonstraties, waartoe de ondergrondse leiding van Solidariteit heeft opgeroe-» >en, werd de onafhanke- ijke vakbond ervan be schuldigd op een regel rechte revolutie aan te sturen. Deze frontale aanval op Soli dariteit volgt op de waarschu wing van de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, ge neraal Kiszczak, dat demon straties ter herdenking van de indertekening van de Ak- toorden van Gdansk tot iloedvergieten zouden leiden. )ok de Poolse primaat Jozef demp heeft de arbeiders eer- [isteren opgeroepen om de liepe verschillen van mening met het regime niet op straat, maar aan de onderhandelings tafel uit te vechten. Solidariteit-leider Bujak, die sinds de afkondiging van de noodtoestand met name het verzet in Warschau heeft geor ganiseerd, verklaarde gisteren, dat er aanstaande dinsdag vol gens plan zal worden gede monstreerd. De demonstraties zullen op vier verschillende pleinen in Warschau plaats vinden. Wapenvondsten De beschuldigingen aan het adres van Solidariteit werden eergisteravond onderstreept door televisiebeelden over wa penvondsten, die bij arrestaties van vakbondsleden zouden zijn gedaan. Ook werd er een half uur durende documentai re door de Poolse televisie uit gezonden, waarin voor het eerst de stemmen van Lech Walesa en de regime-criticus Jacek Kuron tijdens de be ruchte decemberbijeen kom sten van de leiding van Solida riteit in Radom ten gehore werden gebracht. Uit de opnamen bleek, dat zo wel Walesa als Kuron bij die gelegenheid een omverwer ping van het regime niet uit sloten. In hoeverre deze docu mentaire een „montage" is, valt op dit ogenblik niet te controleren, aangezien zowel Walesa als Kuron nog geïnter neerd zijn. De uitzending van de documentaire kwam na een spectaculaire redevoering van het overigens als gematigd be kend staande Politburo-lid Kazimierz Barcikowski op de scheepswerf in Szczecin, waar het al dagen lang onrustig is. Barcikowski beschuldigde de ondergrondse leiding van Soli dariteit ervan, dat zij met haar zogenaamde vreedzame de monstraties een algemene sta king wil uitlokken en dat zij daarna de regering omver wil werpen. Ook vice-premier Ra- kowski heeft donderdag bij de opening van de Pugwash-con- ferentie, die tot en met dins dag in Warschau plaatsvindt, de onafhankelijke vakbond, zonder deze met name te noe men, verantwoordelijk gesteld voor de afkondiging van de noodtoestand in Polen. Solidariteit zou de gerecht vaardigde protestbeweging uit de zomer van 1980 in de loop van vorig jaar steeds meer een voor het land noodlottige wen ding hebben gegeven. Aan de Pugwash-conferentie, die als thema heeft „het huidige ge vaar van een kernoorlog" ne men ook vijf Nederlanders deel, onder wie prof dr Hylke Tromp en drs Ben ter Veer van het Polemologisch Insti tuut in Groningen. Jongeren In hoeverre dinsdag aanstaan de aan de oproep om vreed zaam te demonstreren gevolg wordt gegeven is nog onduide lijk. De leiding van Solidariteit rekent op een massale op komst, maar de bevolking rea geert de laatste dagen zeer te rughoudend. Op de grote bedrijven, zoals in de Ursus-staalfabriek, is de si tuatie zeer gespannen. Daar lijkt men inderdaad tot stakin gen bereid, maar enkele verte genwoordigers van de arbei ders verklaarden gisteren, dat zij weinig vertrouwen hebben in de ondergrondse leiding van Solidariteit. Het echte ka der van de onafhankelijke vakbond is nog steeds geïnter neerd. De grootste bereidheid om te demonstreren blijkt onder de jeugd te bestaan. Studenten en middelbare scholieren zeggen onverbloemd dat zij zich niets zullen aantrekken van de dreigementen van de autori teiten. Het overgrote deel van de be volking lijkt op dit moment echter geen enkele belangstel ling voor demonstraties te hebben. Men heeft het druk genoeg met elke dag weer op nieuw de touwtjes aan elkaar te knopen. Want de totale in storting van de Poolse econo mie betekent dat vrijwel ie dereen het grootste deel van de dag bezig is met de jacht op uiterst schaarse en over het al gemeen peperdure artikelen. Hoe ernstig Polen er momen teel voorstaat blijkt uit een be richt in een Pools ochtendblad eerder deze week, waarin werd gemeld dat momenteel 56.000 vrachtwagons van de spoorwegen niet in gebruik zijn omdat zij op reparatie wachten. Er zijn echter geen onderdelen te krijgen en dit betekent dat grote hoeveelhe den kolen, cement, hout en andere goederen niet vervoerd kunnen worden, waardoor het produktie-proces nog meer stagneert. te oor der Jen Jag stij- DEN HAAG De Haarlemse neuroloog J.C.J. van Hemert zijn goedlopende praktijk in het roomskatholieke zieken- Mariastichting in Haarlem aan de straatstenen niet meer kwijt. Minister Gardeniers heeft namelijk aangekondigd dat het :iekenhuis moet sluiten. Gisteren vocht de neuroloog voor de iresident van de Haagse rechtbank de ministeriële plannen aan. Van Hemert had enkele dagen voor het bekend worden van de sluitingsplannen zijn praktijk van de hand gedaan aan de heer A. van der Steen. De neurologen kwamen overeen dat de door Van Hemert gekweekte „goodwill" bijna vier ton waard was. De ifspraken waren echter nog niet bindend. Toen de minister op 7 uli bekendmaakte dat de Mariastichting het niet lang meer zal naken, trok van Hemerts opvolger zich dan ook schielijk terug. Daarom eiste zijn raadsman mr. B.C. Romijn, dat minister Gar deniers de mededeling dat zij van plan is het ziekenhuis te slui ten intrekt of anders over de brug komt met het bedrag dat de neuroloog aan zijn neus voorbij zag gaan: 375.000 gulden. Vol gens Romijn is de sluiting van hele ziekenhuizen en afdelingen, zoals Gardeniers die voorstaat, in strijd met de wet. Zeer onzorg vuldig en onbehoorlijk noemde mr. Romijn het dat de minister jeen schaderegeling in het leven heeft geroepen. Zij had kun nen voorzien dat schade als bij Van Hemert dreigde te ontstaan, regenpleiter mr. E. Korthals Altes bestreed dat de minister niet nevoegd zou zijn om ziekenhuizen te sluiten. De richtlijnen in de Wet Ziekenhuis Voorzieningen zijn in zijn ogen voldoende ruim jesteld om sluiting van instellingen door de minister te recht vaardigen. De minister staat voor de noodzaak van enorme be zuinigingen. Een rechterlijk verbod op sluiting van juist de Ma riastichting noemde Korthals Altes volstrekt niet toewijsbaar. De president van de rechtbank, Mr. Wijnholt, wijst 7 september vonnis. Dit vonnis zal behalve door Van Hemert'zeker met spanning worden afgewacht door directies en personeel van ver schillende met sluiting bedreigde ziekenhuizen, die in ruime nate in de zaal aanwezig waren. DEN HAAG De op 1 juli in werking getreden nieuwe kwali teitsregeling voor kaas moet in haar geheel verdwijnen. Mr B.H. ter Kuile en mr H.J. Bronkhorst eisten dit gisteren namens vijf tien particuliere kaashandelaren in kort geding voor de presi dent van de Haagse rechtbank mr P.A.C. Bondam. g De vijftien, bestuursleden van twee verenigingen van de groot handel en exporthandel in kaas, hadden het geding aangespan nen tegen de Staat en de Stichting Centraal Orgaan Zuivelcon- trole. De nieuwe regeling berokkent volgens beide pleiters scha de aan de kaashandelaren doordat deze niet meer kunnen profi teren van de vrije, open EG-markt; doordat verplicht lidmaat schap van het controle-orgaan en verplichte keuringen hen voor kosten stellen, en doordat zij kosten moeten maken voor het npassen van bedrijfsruimten. nieuwe regeling grijpt volgens pleiters in de produktie in »r voorschriften inzake smaak en uiterlijk van de kaas, de ondstoffen, de rijping, e.d. Andere dan de in de regeling voor- ene kaassoorten mogen niet meer worden geproduceerd. Gaten oter dan tien millimeter zijn verboden; een veel geproduceer- Emmenthal-achtige kaas van uitstekende kwaliteit met een ïr grote afzetmarkt mag daardoor alleen nog maar in verma- i of versmolten vorm worden aangeboden. Datzelfde lot treft zichzelf goede soorten als de „brosse kaas", soorten die spe ciaal vervaardigd worden voor bepaalde streken in ons land maar die net even buiten de nieuwe normen vallen. Namens de staat en het Centraal Orgaan Zuivelcontrole COZ iven stelde mr L.A.D. Keus dat nationale kwaliteitsregelingen niet onverenigbaar hoeven te zijn met de EG-marktordening voor de yi desbetreffende produkten, waarin zo'n kwaliteitsregeling ook had kunnen zijn opgenomen. Mr. Keus vroeg de rechter de zaak naar de gewone terechtzitting te verwijzen of anders de eis niet ontvankelijk te verklaren. Mr. Bondam doet op 14 september uitspraak. SCHIPHOL Vlak voor de Schiphol- tunnel, op rijksweg 4 in de richting Am sterdam, heeft zich gistermiddag op nieuw een ketting botsing voorge daan, waarbij dit maal 19 auto's wa ren betrokken. Eén automobilist werd licht gewond. Vol gens de politie is de kettingbotsing ver oorzaakt door de combinatie van he vige regenval en het te dicht op elkaar rijden. Als gevolg van de kettingbot sing heeft het ver keer op rijksweg 4 bijna vijf kwartier vastgezeten. AMERSFOORT De VVD heeft haar kiezers een extra belofte gedaan. Niet alleen be looft zij „haar best te zullen doen", nummer twee op de li berale lijst, oud-staatssecretaris Neelie Smit-Kroes voegde daar vandaag tijdens de offi ciële start van de VVD-cam- pagne in Amersfoort aan toe dat als de VVD weer in de re gering komt, een voorstel te verwachten zal zijn de maxi mumsnelheid op de autosnel wegen op te voeren naar 120 km per uur. „Overdreven overheidsbe moeienis nodigt uit tot wets overtreding. De maximums nelheid van 100 km is daarvan een voorbeeld. Maatregelen moeten als zinvol worden er varen, willen ze nageleefd worden". Neelie Smit-Kroes komt met haar belofte op een uitgelezen moment. De verkeersdienst van de rijkspolitie zou van plan zijn volgende week als standpunt naar buiten brengen dat de maximumsnelheid ei genlijk nog hoger zou moeten liggen. Van Agt:Den Uyl kansloos voor premierschap CDA PvdA-lijsttrekker Joop den Uyl „kansloos" genoemd om na 8 september het pre mierschap over te nemen. „Als ik zie wat ik achter mij heb, dan is Den Uyl kansloos. Met zoveel degelijkheid achter mij kén het CDA niet verliezen", zo stelde hij gisteravond op een CDA-manifestatie in het Brabantse Haaren. Den Uyl liet zich in Maastricht overi gens optimistisch uit over de kansen van zijn partij, gezien de duidelijke keuzes die de PvdA maakt. Van Agt liet zich in zijn toespraak ook kritisch uit over het feit dat VVD en D'66 de inkomens willen indi vidualiseren. Hij noemde die individualisering (dubbele in komens niet extra belasten) „a-sociaal", omdat dit ten kos te zal gaan van gezinnen met één inkomen. „Zou de aanpak van de VVD worden gevolgd, dan creëer je zelf steeds meer minima", zo betoogde hij. Van Agt gaf verder de garantie dat de laagstbetaalden ook de ko mende jaren kunnen rekenen op een eenmalige uitkering. „CDA draait kiezer rad voor ogen" BREDA Het CDA draait met het gisteren gepresenteer de Jeugdwerkplan de kiezers een rad voor ogen, zo betoogde PPR-lijstaanvoerster Ria Bec kers gisteren op een spreek beurt in Breda. Zij neemt het Lubbers ook kwalijk dat hij het plan heeft gepresenteerd, samen met twee CDA-be- windslieden die al anderhalf jaar de kans hebben gehad om maatregelen te nemen tegen de jeugdwerkloosheid. „Zij hadden bijvoorbeeld kunnen zorgen dat de plannen om jon geren zelf kleine bedrijfjes te laten beginnen, hadden kun nen doorgaan", zo meende zij. GPV vraagt postzegel DEN HAAG GPV-fractie- voorzitter Schutte wil dat de PTT volgend jaar een Willem van-Oranjezegel uitgeeft. Op 24 april 1983 is het namelijk 450 jaar geleden dat de Vader des Vaderlands werd geboren. Als het technisch niet mogelijk zou zijn, dan wil Schutte in elk geval een jaar later de 400ste sterfdag van Willem van Oranje met een zegel herdacht zien. Meer beroertes bij behandeling met anti- stollings- middelen LEIDEN Patiënten die aan trombose lijden en die daarom worden behandeld met stol- lingswerende middelen, lopen een verhoogd risico op hersen bloedingen. Zij hebben echter een nog grotere kans op een beroerte ten gevolge van trombose in de hersenen in dien ze géén anti-stollingsbe handeling krijgen. Dit conclu deert de neuroloog A R. Wint- zen (44), wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de neu rologische afdeling van het Academisch Ziekenhuis in Leiden, in het proefschrift „Bloedingen in de schedel tij dens behandeling met stol- lingswerende middelen", waarop hij volgende week woensdag in Leiden promo veert. Wintzen heeft op grond van gegevens uit het archief van het Academisch Ziekenhuis en gegevens van de Leidse trom- bosedienst berekend, dat bloe dingen tussen de hersenvlie zen bij behandelde mannen 7 en bij behandelde vrouwen 26 keer zo vaak voorkomen dan bij mensen die niet worden be handeld. Bloedingen in het hersenweefsel komen bij man nen èn vrouwen die anti-stol lingsmiddelen slikken negen keer zo vaak voor dan bij mensen die dat niet doen. Ver der bleek, dat een verhoogde bloeddruk het risico belangrijk doet stijgen. WARSCHAU De Pool se televisie heeft gisteren melding gemaakt van nieuwe gewelddadighe den in het land. Daarbij raakten zeven agenten ge wond en werden 108 mensen gearresteerd. De ongeregeldheden, in Lodz, waren het eerste grote teken van onrust sinds de rellen van 13 augustus in Gdansk, War schau, Krakow en Wroclaw. Door Solidariteit was met pamfletten opgeroepen in Lodz, de textielhoofdstad in het midden van het land, te demonstreren. In de Poolse havensteden Gdansk en Szczecin hebben de autoriteiten versterkingen la ten aanrukken. In Gdansk zouden 200 voertuigen, waar onder vijftig arrestatiewagens, van de anti-oproerpolitie zijn geposteerd. In Szczecin zijn. pantserwagens aangekomen. In het Poolse district War schau hebben Russische en Poolse legeronderdelen geza menlijke oefeningen gehou den. Op de Lenin-werf in Gdansk begon in augustus. 1980 de grote stakingsgolf die uitmondde in de akkoorden van Gdansk en de oprichting van Solidariteit. Twee Polen hebben in Oslo politiek asiel aangevraagd na dat ze eerder deze maand van Spitsbergen waren vertrok ken, waar zij deel uitmaakten van een wetenschappelijk ex peditie. Eerder hadden twee andere Polen een vliegtuig ge kaapt. Deze twee, die maatre gelen van de autoriteiten vreesden, zijn nu in West- Duitsland. (Door onze correspondent Cees Manders) ROME De aanval van de Italiaanse terroristenorganisatie Rode Brigades donderdag op soldaten in de badplaats Salerno bewijst niet alleen dat de Rode Brigades nog springlevend zijn maar ook dat ze van taktiek zijn veranderd. In plaats van aan slagen op rechters en vakbondslieden, ontvoeringen en gijzelin gen van invloedrijke personen en agitatie in de fabrieken, blij ken ze het nu gemunt te hebben op het leger. De aanval in Salerno is nummer drie in de reeks aanslagen op militaire doelen sinds de autoriteiten er begin dit jaar in slaag den het grootste deel van de terroristenorganisatie uit te schake len. De Rode Brigades hebben het op het leger voorzien vanwe ge hun gebrek aan wapens. De Libanese oorlog heeft hun vaste aanvoerlijnen doorgesneden en de voorraden die ze de laatste jaren uit voorzorg daartegen op diverse plaatsen in Italië hadden aangelegd, zijn door de politie achterhaald. Allen in de depots van het leger zijn wapens te halen. Die depots worden, zoals de terroristen hebben aangetoond, niet door de wakkerste soldaten bewaakt. De Italiaanse autoriteiten zijn erg ongerust over de wederge boorte van de Rode Brigades, terwijl men had gehoopt dat de arrestatie van hond^den brigadeleden eerder dit jaar de organi satie de genadeklapmad gegeven. Zorg, maar ook verlegenheid bestaat over het gemak waarmee de terroristen telkens militaire doelen blijken te kunnen treffen, en opnieuw wordt de vraag gesteld of het Italiaanse militaire apparaat wel in staat is om die paraatheid van de troepen te garanderen die ook in vredestijd nodig is. ,De spoorwegen spreken' DEN HAAG De fameuze zondagse radiorubriek „De spoor wegen spreken" in de vijftiger jaren stond op naam van dr. P. Th. Posthumus Meyjes, chef reizigersdienst van de Ne derlandse Spoorwegen. In onze krant van afgelopen donderdag stond abusievelijk, dat de radiorubriek werd verzorgd door de eind vorige week overleden oud-NS-directeur dr. ir. F. Q Den- Hollanders. Volgens de voorlichtingsdienst van de NS is het een vaak gemaakte vergissing. In het najaar hebben wij weer drie zonnige veertiendaag se cruises met het Noorse cruiseschip ms „llmatar" in het Middellandse Zee-gebied voor u op het programma staan. Het programma: met de bus naar Genua of Vene tië (overnachting onderweg) en véren langs o.m. Tunis, Malta, Egypte, Israël, Cyprus en Griekenland. Vertrekda ta: 1 en 15 oktober en 12 november. De prijs van deze zeer exclusieve cruises: v.a. 2950 p.p. op basis van een tweepersoons hut met douche en toilet. Busreis heen en terug en overnachtingen inbegrepen. Italië-Dolomieten In samenwerking met EVAG-reisbureau hebben wij een reis per luxe touringcar naar de mooie Dolomieten voor u georganiseerd. Vertrek: zaterdag 12 september, terug komst maandag 20 september. Het reisdoel: hotel Mar kushof in Ora, tussen Bolzano en Trento, ten noorden van het Gardameer. Op de heen- en terugreis wordt over nacht in Ingolstadt. De prijs: 595 p.p. op basis van een tweepersoonskamer. Inbegrepen: de heen- en terugreis, kamer met douche en toilet in Hotel Markushof, kamer zonder faciliteiten voor overnachting onderweg, volpension in Markushof en een aantal excursies. Oostenrijk De dinsdagen 14 en 21 september starten twee tiendaag se trips naar Oostenrijk. De reis wordt gemaakt per luxe touringcar van Maaskant-reizen. Het reisdoel is het Inntal. Tegen de berghelling ligt daar Hotel Jagerhof. Onderweg wordt overnacht in Geiselwind. Tijdens het verblijf in Ja gerhof staan een aantal excursies op het programma. Heen- en terugreis duren twee dagen. De prijs: 580 p.p. op basis van een tweepersoonskamer in Hotel Jagerhof met volpension. Inbegrepen: heen- en terugreis, overnachting onderweg, volpension, excursies en afscheidsdiner. Inlichtingen en boekingen: Telefonisch (tussen 9 en 5 uur; van maandag tot en met vrijdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie: 070-190.696 of 190.698. Wie in of bij Den Haag woont kan op bovengenoemde tijden ook terecht bij onze stadsvestiging in Den Haag: Spuistraat 71 (op de hoek van het Spul).

Leidse Courant | 1982 | | pagina 5