„Oude" raad Zoeterwoude voelt niets voor „Sportlaan CDA op de bres voor tafeltennisvereniging REGI0U0UR1NAA! AFSCHEID VAN WETHOUDER EN RAADSLEDEN Componistenbuurt wint zeskamp in Nieuwkoop Reconstructie kruispunt Dorpsstraat Gemeneweg een stapje dichterbij Onduideli jkhedei *- over salarisregelii* Amerikaanse rodeo op Veense braderie VVD valt uit de boot in Woubrug REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1982 PA< Oorkonde voor Cees Kroon HAZERSWOUDE Burgemeester J. ten Heuvelhof overhandigt vanavond om zeven uur de oorkonde „Zevenhon derd jaar Hazerswoude" officieel aan Cees Kroon, de conservator van de oudheidkamer. In dit minimuseum zal de oorkonde een vaste plaats krijgen. De tekst erop is een herinnering aan het zevende eeuwfeest en beoogt een eerbetoon te zijn aan hen die eraan hebben meegewerkt dat „Hazerswoude 700" in 1981 zo'n geslaagde manifestatie is geworden. Gedurende de jaarmarkt is de oudheidkamer open van acht tot tien uur 's avonds. Diefstal in kledingzaak ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een modezaak aan het winkelcentrum De Aarhof in Alphen aan den Rijn is gis teravond, na sluitingstijd een bedrag van 1877 gulden gestolen. Een verkoopster had de kassa geleegd en de dagopbrengst van die dag in een enveloppe gedaan, om naar de bank te brengen. Alles werd in gereedheid ge bracht om de boel te sluiten. De deur van de winkel was nog niet op slot en er kwamen nog drie mensen binnen. Eén van hen moet de enveloppe mee hebben genomen. De verkoopster kon een goede omschrijving geven van de verdachte personen. Automobilist ramt drie auto's ALPHEN AAN DEN RIJN Een 21-jarige inwoner van Drie- bruggen heeft van morgen omstreeks tien voor vijf, drie gepar keerde auto's geramd. De bestuurder zelf werd gewond en is naar het Rijnoordzie- kenhuis in Alphen aan den Rijn vervoerd. De man verklaarde dat hij de macht over het stuur had verloren. De auto's stonden gepar keerd aan de Steekter- weg. Hazerswoudse raad zwaait collega's uit HAZERSWOUDE De avond waarop hij de achtste jaarmarkt opende, nam burge meester J ten Heuvelhof afscheid van acht van de vijftien leden van de gemeenteraad van Hazerswoude. Dat waren: wethouder Berlemon (16 jaar raadslid) en De Ruiter (4 jaar) van de VVD; Van Spronsen en Poot (beiden 6 jaar), Rijkelijkhuizen en Van de Berg (beiden 4 jaar), De Boer (12 jaar), allen van het CDA; De Best (een jaar) van de PvdA. Ten Heuvelhof was van mening dat de per soonlijke verhoudingen over het algemeen prima waren. Hij dankte ook De Wit (CDA, 24 jaar raadslid), die als wethouder af zwaait, maar wel in de raad terugkeert. De Wit op zijn beurt zei in zijn toespraakje on der meer dat hij het verhaal „als zou ge meentesecretaris Verlare Hazerswoude re geren" uit de wereld wilde helpen. De Wit: „Hij adviseert zo neutraal dat ik ervan on dersteboven was". De Boer sprak namens de scheidende raadsleden en herinnerde er aan dat de burgemeester in 1970 in Hazers woude werd benoemd. Wethouder Berle mon bracht de belangrijkste zaken in her innering die nog wachten op realisering. Duidelijk werd gisteravond tijdens de laat ste vergadering van de raad in oude samen stelling nog dat de heer Crijns een sta-in- de-weg is, inzake de aanleg van het fiets- Rad over de Zuiddijk; de gemeente kan met em niet tot overeenstemming komen inza ke de aankoop van een perceel grond. ZOETERWOUDE De vergadering van de Zoe- terwoudse gemeenteraad stond gisteravond in het teken van het afscheid van wethouder Maan en vijf raadsleden. De agenda werd in vlot tempo afge handeld waarbij toch nog twee zaken aan de orde kwamen die meer voeten in de aarde hadden dan wellicht was verwacht. Zo zal de toegangsweg tot het nieuwe sport- en recrea- Busbaan tiecentrum geen Sportlaan worden genoemd. Niemand in de gemeenteraad was enthousiast over de naam „Sportlaan". Men vond het weinig origineel en was bang voor verwarring met betrek king tot sportpark Haasbroek dat elders in de dorpskern ligt. Liever ziet de raad een naam die duidt op „Klaver". De commissie straatnaamgeving zal zich nu andermaal over de kwestie buigen. Met betrekking tot het bus- baanprojekt toonde mevrouw Plantinga zich bezorgd over de verkeerssituatie voor de voet gangers. Met name de situatie bij de verkeerslichten nabij het viaduct bij Rijksweg 4 die nen beter te worden afgesteld om een veiliger oversteek voor voetgangers mogelijk te ma ken. Tevens blijkt dat er zich regelmatig ongewenste situa ties voordoen bij het voorsor teren op de rijbanen waarbij zelfs auto's over een gedeelte van het fiets/voetpad komen. De heer Lansbergen van Pro gressief Zoeterwoude had veel waardering voor het busbaan plan al stelde hij wel voor de busbaan over de gehele lengte van de Hoge Rijndijk te reali seren. Dat is evenwel, aldus wethou der A.R. van der Heijden, niet nodig. „Het gaat er om dat de bus de bij opstoppingen ontsta ne achterstand in het tijdsche ma kan inhalen door voor aan de rij te komen staan om ver volgens weer als eerste te kun nen vertrekken". In dat kader worden tevens de mogelijkhe den onderzocht voor de verbe tering van het kruispunt Hoge Rijndijk/Burgemeester Smeetsweg. Overigens zal de situatie voor de voetgangers bij de oversteekplaatsen met verkeerslichten verbeterd worden, in die zin dat méér tijd beschikbaar komt om rus tig te kunnen oversteken. Vervolgens werd afscheid ge nomen van de mensen die aan hun laatste raadsvergadering bezig waren. Lovende woor den waren er voor de schei dende raadsleden waarbij in het bijzonder wethouder W. Maan (VVD), die acht jaar lang de portefeuille van finan ciën en onderwijs heeft be heerd, in het zonnetje werd gezet. Als blijk van waarde ring mocht de heer Maan uit handen van burgemeester Houdijk een fraaie ets in ont vangst nemen. Voor de andere raadsleden mevrouw Van der Poel en de heren Engel- kes, Roessen, Minekus en Lansbergen was er ter her innering een tinnen wandbord met inscriptie. Als zegevierende ploeg kwam gisteren bij de zes kampactiviteiten in Nieuw koop te voorschijn de Componistenbuurt onder leiding van Bart Veenboer. Deze zeskampactiviteiten hadden plaats in het kader van de viering van 700 jaar Nieuwkoop. De belangstel ling van de inwoners van Nieuwkoop en Noorden was massaal, waaraan ze ker niet vreemd is ge weest, dat de wedstrijden werden gehouden tussen een achttal wijken uit de plaatsen Nieuwkoop en Noorden, terwijl het geheel bovendien onder leiding stond van de bekende te levisiepresentator Dick Passchier. Deze wist de op zeepheliingen glibberende en glijdende deelnemers naar buitengewone presta ties toe te praten onder vaak grote hilariteit van het publiek. Ook de activi teiten waar water aan te pas kwam, bleken naar oud-Hollandse gewoonte zowel bij de deelnemers als de belangstellenden bijzonder In de smaak te vallen. De einduitslag werd als volgt: 1Componisten buurt; 2. Zuideinde; 3. Oranjebuurt; 4. de rest van Noorden; 5. de Kuil; 6. Dorpsstraat; 7. Vogelen- buurt; 8. Schildersbuurt. OEGSTGEEST Tafel tennisvereniging „Oegst- geest" (ex-MIZU) bezit aan De Voscuyl een fraaie tafeltennishal. Tijdens de bouw ervan ging de aan nemer failliet en later de sponsor. Door deze tegen slagen is men in financië le moeilijkheden komen te verkeren. Overleg met de gemeente en de bank heeft echter geleid tot een raadsvoorstel dat de vere niging uit de brand kan helpen. B en W van Oegstgeest stelden de raadsleden gisteravond voor een renteloze lening van 20.000 gulden te verstrekken. Ook de bank blijkt genegen te zijn 40.000 gulden te lenen maar dan moet de gemeente garant staan. Met name de li beralen zagen geen heil in het voorstel. PvdA en D'66 sloten zich bij het standpunt van de VVD aan. Er werd geschorst voor het voeren van fractiebe- raad. Toen daarop het voorstel van B en W in stemming werd gebracht werd het verworpen met alleen de CDA'ers vóór. Een voorstel van de liberalen wél de renteloze lening van 20.000 gulden toe te staan maar geen garantie te geven, haalde het wel. De exploitatie en de realise ring van het bestemmingsplan Haaswijk is vanwege de eco nomische teruggang anders verlopen dan men zich oor spronkelijk gedacht had. Dus is er uitgebreid overleg ge weest met Bouwfonds Ned. Gemeenten hetgeen een wijzi ging van de overeenkomst 1977 tot gevolg heeft gehad. De raad stemde gisteravond met de voorstellen van B en .W ten aanzien van Haaswijk in. Het betekent dat Oegstgeest een deel van een ontsluitings- weg van Oegstgeest/Haaswijk thans voor eigen rekening moet laten aanleggen, in plaats van voor die van het BNG. HAZERSWOUDE Het ziet er naar uit dat het niet lang meer zal duren dat het provin ciebestuur opdracht geeft tot de verwezenlijking van een sobere reconstructie van het kruispunt DorpsstraatGeme neweg te Hazerswoude-dorp. De meerderheid van de uit vijftien leden bestaande ge meenteraad heeft gisteren zijn instemming betuigd met het plan van Gedeputeerde Staten. Alleen de CDA-ers Van Elde- ren, Poot en Rijkelijkhuizen en de PvdA-er De Best stem den tegen de provinciale plan nen. Poot vindt de bescheiden re constructie die het provincie bestuur voor ogen staat, „een afgang". Zelf bij het kruispunt wonend, meent hij dat plaat sing van verkeerslichten de verkeersproblemen niet oplost. Ze maken ze volgens hem gro ter. De CDA-er voorziet nog meer overlast ter plaatse in de vorm van files en lawaai. Het is menigeen in de raad van Hazerswoude trouwens een doorn in het oog dat de Geme- newegse brug niet wordt ver laagd. Provinciale Waterstaat kan hiertoe nog niet overgaan omdat tegen deze plannen nog steeds bezwaarschriften lopen. Een geringe verlaging is in derdaad een mogelijkheid, maar vergt zoveel geld dat dit plan weer van tafel werd ge veegd. Enig soelaas biedt mis schien een fiets/voetgangers brug over de Noordvaart, in zuid-noord-richting. Een oe ververbinding die de provin cie zo'n veertigduizend gulden gaat kosten. Weinig ruimte is beschikbaar voor de recon structie van het kruispunt. Dat zit 'm mede in het feit dat de grondkosten zo'n belangrijke rol spelen. En, net als overal, moet ook bij de provincie be zuinigd worden. Iets wat Tjel- ma, een representant van het provinciale bestuursapparaat, nog eens duidelijk onder streepte. Hij slaagde er in elk geval in de meerderheid te overtuigen van de noodzaak van het plan, dat Hazerswoude 112.500.- gaat kosten wat be treft de aanschaf van de ver keerslichteninstallatie en f 21.000.- aan jaarlijkse lasten. Het is vrijwel ondenkbaar dat zij die rekening hadden gehou den met een „grote reconstruc tie", zoals eertijds was bedacht en op een of andere wijze kos ten hadden gemaakt door al vast maatregelen te treffen (men denke aan bedrijven in de buurt van het kruispunt), op enige manier schadeloos zullen worden gesteld. Het provinciebestuur voelt geen juridische plichten. Volgens Tjelma wil het béstuur van Zuid-Holland eventuele gevol gen die daaruit voor de be trokkenen zijn voortgevloeid, niet aanvaarden. Allen waren overtuigd van de krapte waarin het plan zit ge goten. Omdat de verkeersvei ligheid desondanks is gediend met de realiserinmg van een eenvoudige reconstructie, ging dus de meerderheid met het voorstel akkoord. Poot, een van de vier tegenstemmers, bleef erbij; „Het wordt een chaos". New City Blues Band De New City Blues Band treedt morgenavond op ja's afsluiting van de jongerenmanifestatiedag in Not «lijk wijk. De band treedt op om half tien, na het draa e w van de hoofdfilm van de Jongerenmanifestatiedag aan het Join Centrum aan de St.Jeroensweg Noordu rese Kaarten zijn overdag te krijgen in de informal eun raam op het plein bij het Join Centrum. erk Zomerbraderie Tijdens de zomerbraderie die morgen in Sassenheim w gevierd, houdt de jeugd band Adest Musi ka rond negen 's morgens met het majorettenkorps Capriole uit Hai woude een rondgang door het dorp. Om kwart over vit middags geeft de band Canita Tuba met het majorettep I ton een show op het plein van de hervormde kerk. Jeugdraad De Zoeterwoudsc jeugdraad houdt morgen een ste over circa 70 kilometer. Traditiegetrouw wordt niet start in Zoeterwoude maar trekt men eerst met de a het land in" om vanaf een tot nu toe onbeke plaats aan de fietstocht te beginnen. De fietsen die vanavond tussen half zeven en half acht te worden geleverd bij Ons Huis, zodat ze per vrachtauto naai startplaats vervoerd kunnen worden. Het gezamen vertrek zaterdagochtend is half acht. Rond de k van zes uur is men naar verwachting weer terug Zoeterwoude. Meedoen kost vijf gulden, opgeven to met vanavond in Ons Huis. Oud papier Morgen wordt Zoeterwoude weer verlost van oud pa[ In de dorpskern trekken de leden van de tafeltennisv niging er op uit en aan de Hoge Rijndijk de muzikai van De Rijntamboers. Verzocht wordt het papier vanat gen uur gebundeld aan de weg te zetten. Overigens iv in het Westeinde géén oud papier opgehaald. Fancy fair In verpleeghuis „De Wilbert" in Katwijk wordt gen weer de jaarlijkse fancy fair gehouden. De brengst komt ten goede aan de rolstoelbusdienst „De Wilbert". Op de fancy fair, die tijdens de Katvt se Oranjefeesten wordt gehouden, zijn behalve een zellige rommelmarkt een rad van avontuur, een i bollenkraam, een planten- en bloemenkraam, een dingkraam en attracties voor de jeugd te vinden, fancy fair is open van tien uur 's morgens tot vier 's middags. CJV jubileert De Christelijke Jongeren Vereniging, afdeling Wasse/ houdt ter gelegenheid van het 125-jarig jubileum een tal activiteiten. Morgen is er in het clubgebouw Shi aan de Duinrellweg een bazar van tien tot vijf uur. D{ ten worden gebruikt om de kosten van de jubileumvit mede te dekken. In de Messiaskerk aan de Zijllaan w zaterdag 4 september een receptie gehouden, onder met medewerking van de Federatieband CJV; in dorpscentrum aan de Schoolstraat wordt vanaf 20.Ot een reünie gehouden. Zaterdag 11 september staan leummarsen en fietstochten op het programma. Verl punt is vanaf zeven uur het Van Heeckerhuis bij de ki dig lieke kerk in de Kerkstraat. me len ha Willy Alberti ties Ir qc De Kwantum Hallen in Valkenburg houden mo\ een aantal activiteiten in en om het warenhuis. gens treedt Willy Alberti op. Verder wordt er de gé dag gratis popcorn uitgedeeld, 's Middags staatTo< wielerwedstrijden op hometrainers op het progran Belangstellenden kunnen het opnemen tegen vei Gerrie Gielen. Voetbal vie hee var har tie De personeelsleden van de bloembollencentrale De Ré sch Lisserbroek spelen zondag een voetbalwedstrijd tege Engelse en Ierse vakantie-arbeiders. Een en ander „Ik schiedt in het kader van de bloembollencampagne it eig< Bollenstreek. De voetbalwedstrijd wordt gespeeld op 0p terrein van de voetbalboerderij aan de Hillegommerdi) fcw, begint om tien uur. één toes WOUBRUGGE De Woubrugse raad is gister avond akkoord gegaan met een nieuwe regeling voor de aanpassing van de ambtenarensalarissen. On danks dat is er grote on duidelijkheid over deze materie. Al eerder heeft de Wou brugse raad zich over de problematiek gebogen. De toen vastgestelde regeling werd evenwel door de ho gere overheden afge keurd. Vorige raadsvergadering be sloot de Woubrugse raad aan oo de bewoners van de den woningen aan de weide" te veel betaald ijk- terug te geven. Raadsli( 1( hij was die vergadering a kantie - vertrouwde b niem genomen besluit niet. Er waren te veel kens en hij vreesde: bewoners een oor zou aangenaaid". Wethoud n Wieringen (CDA) was wust van onvolkomet maar zegde toe zich lijk voor de zaak in te Hierna bleek er geen b meer het eenmaal g< raadsbesluit te vern maar raadslid Vos bleef niet overtuigd goede bedoeling college. vel ran "iet (j iaat! 1 oen i'Ogl p >orz e UCtii ttiees "oor 1 bgr; -n b ;ew< ndt 'atei ng ;bfd t. O akel eenl ut ROELOFARENDSVEEN Een echte Amerikaan se rodeo wordt er morgen gehouden op de braderie die aan het Noordeinde is ingericht van elf tot vijf uur. De rodeo bestaat uit een soort luchtkussen hobbelpaard, dat ontzet tend te keer kan gaan. Deelnemers aan dit gratis evenement kunnen in wedstrijdverband probe ren zo lang mogelijk op het beest te blijven zitten. De zittijd wordt officieel geklokt en voor de win naars van de in de loop van de middag te houden finale zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld. Andere gratis evenementen op de door de RAAK-winke- liers georganiseerde braderie zijn een draaimolen voor de kleintjes en een springkussen voor de wat grotere kinderen. Het belooft een groot feest aan het Noordeinde te wor den, mede dank zij de muzi kale begeleiding van discomu- ziek, het dixyland bandje „The Sweetwood Dixie Stom pers" en blaaskapel „De Sprotbuiken". Er is flink wat ruimte gereserveerd voor een barbecue en voor terrasjes om wat te drinken. Er is een ijs- boer aanwezig en de liefheb bers van een broodje shoarma kunnen daarvoor terecht op de braderie. De in totaal 45 stands hebben allemaal iets attraktiefs in de vorm van wedstrijdjes of goedkope of aparte aanbiedinkjes. De RABO-bank pakt uit met een landen vlaggen raad wedstrijd waarmee mooie prijzen te winnen zijn. Bij de Dartclub kan het dartspel beoefend worden; een klompenmaker en een pottenbakker zullen voorts hun kunnen tonen. Er is een stand waar men twee dehands kleding kan kopen en verkopen en bovendien loopt er de hele dag een als de stripfiguur „Goofy" verkleed persoon rond, die stickers en deelnemerskaarten voor een prijsvraag zal uitdelen. CONGRESGEBOUW den haag - tel. 548.000 JOS BRINK terug in Den Haag Nog slechts enkele dagen! AMERIKA AMERIKA Dagelijks 20.15 uur jj BIJ VERDELING WETHOUDERSZETELS WOUBRUGGE Het CDA en de partij Ge meentebelang zullen naar alle waarschijnlijkheid wederom de wethouders- zetels in Woubrugge ver delen. Dit blijkt uit een verklaring, die de twee partijen gisteravond heb ben uitgegeven. Vier jaar geleden werd in Woubrugge een z.g. afspiege lingscollege gevormd. Het CDA de grootste partij bezette toen een wethouders zetel. De tweede was voor Gemeentebelang, dat met de hakken over de sloot tweede partij bleef in Woubrugge. Met deze regeling ging de VVD, die wat minder stem men kreeg, akkoord. Gemeenteverkiezingen van dit voorjaar bracht duidelijk winst voor de VVD in Wou brugge. Gemeentebelang haalde maar net haar tweede zetel in de raad en werd der de partij. Met recht en rede stelde de VVD haar finan- war 9 cieel expert Jaap kandidaat voor de wethouderszetel, CDA bleef de hare nai behouden. Het ziet er naar uit dat de VVD het net gaat vissen Het CDA en Gemeen lang hebben thans vi dat zij tezamen voi stemmen hebben VVD buiten het houden. De definitie s slissing over de zetejbi ling valt begin septei t >rps< )res< ndg aarn amr efijkse era in ,30 i

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4