D jango Reinhardt was bi j zi jn leven al een muzikale legende y gekleurd gezien v< RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1982 PAGIN 'l Firato-techniek mag de mens niet verblinden HILVERSUM Omdat minister de Boer van CRM in de Tweede Kamer moest blij den voor het spoeddebat over televisiere clame, heeft dr. J. Verhoeve, directeur-ge neraal, namens zijn baas gisteren de tot en met 5 september durende Firato in het RAI-complex in Amsterdam geopend. Uit de tekst die hij namens de minister uit sprak blijkt dat in de komende medianota de vraag naar de bruikbaarheid en de maatschappelijke wenselijkheid bij het be oordelen van de technische ontwikkelingen en nieuwe mogelijkheden een belangrijk uitgangspunt zal vormen. Want volgens de minister moeten we ons niet laten verblinden, laten meeslepen door de mogelijkheden van de techniek. „Men sen zijn er tenslotte niet voor de techniek. Die is er voor ons. Mensen moeten de kans hebben zelf hun waarden te bepalen en een manier van samenleven te ontwikkelen. Daarbij kunnen we de techniek wel gebrui ken", aldus de bewindsman. Volgens minister De Boer zouden we in een pessimistische toekomstvisie een maat schappij kunnen zien ontstaan, die .bestaat uit een verzameling door techniek van el kaar gescheiden individuën. „Ze kunnen nauwelijks meer met elkaar communice ren, omdat elk groepje een eigen ontwikke ling doormaakt. Men heeft geen gemeen schappelijke cultuur of zelfs taalgebruik De bewindsman richtte zich tenslotte tot de omroep, die, gezien de grenzen aan de groei van de inkomsten, volgens hem in de toe komst met minder geld programma's moet maken en tegelijkertijd zal moeten concur reren met de satelieten. Hij noemde dit vooral een uitdaging aan de creativiteit van de programmamakers. Vier uitzendingen gewijd aan Schillebeeckx HILVERSUM Onder de titel „In de leer bij Edward Schille beeckx" brengt KRO-radio een serie van vier programma's op de dinsdagmiddagen in september. Schillebeeckx is een bekende naam, maar wat weten we eigenlijk van het werk van deze theoloog? Slechts weinigen zijn in de gelegenheid inzicht te krij gen in wat Schillebeeckx als theoloog beweert. In vier programma's wil de KRO daar wat aan doen (op 7, 14, 21 en 28 september van 15.10 tot 15.30 uur, Hilversum 2). De kennismaking met de theologie van Schillebeeckx vindt plaats in de maand dat hij bijzonder in de publiciteit staat: op 17 september ontvangt hij in Amsterdam de Erasmusprijs. De vier radio-uitzendingen gaan over twee van Schillebeeckx's boeken: „Jezus, het verhaal van een levende" en „Gerechtigheid en Liefde". In de eerste uitzending (7 sept.) gaat het om de bood schap Van Jezus en wat het betekent als Schillebeeckx zegt: „De zaak van God is de zaak van de mens". De tweede uitzending (14 sept.) handelt over de vraag wat de eerste Christenen over Jezus dachten en hoe zij Hem in geloof ervaarden. Op. 21 sep tember gaat het om de vraag hoe de eerste Christenen „heil" hebben ervaren en de laatste uitzending (28 sept.) belicht de vraag „of en hoe we nu door Jezus zijn verlost". LANGS DE LIJN IN HET WEEKEINDE HILVERSUM In de uitzendingen op zaterdag en zondag van het NOS-radio- programma „Langs de Lijn" worden reportages uitgezonden van de competi tie in het betaalde voetbal en van de wereldkampioenschappen wielrennen in Engeland. Zaterdag (Hilversum I - 20.30 uur) heeft men bovendien een verslag van een motorcross in het Olympisch Sta dion in Amsterdam en een nabeschou wing op de Ronde van Nederland. In de zondaguitzending (Hilversum I - 14.30 uur) is er behalve voor voetbal en wielrennen ook aandacht voor de paar- dekoersen op Duindigt, het Nederlands kampioenschap 500 cc-motorcross. gro te prijs motorcross in de 200 cc-klasse in Zweden en de wereldkampioen schappen roeien in Zwitserland. Leven en werk van de on vergetelijke jazzgitarist Django Reinhardt, overle den in 1953, staat van avond centraal in „Cum laude", de kwis voor ken ners van hun zaakjes, op Ned. I om 21.05 uur. Ook Edgar Allen Poe en het vulkanisme komen ter spfrake als op zichzelf staande grootheden, of schoon vulkanische musi- ceerlust Django eigen was en hij met de schrijver Poe gemeen had, dat hij zich voor zijn werk veelal liet voeren langs de we gen van de fantasie. Hij maakte weliswaar muziek, maar schiep al spelend als het ware ook muziek, zo veel beluisterd en bespro ken in die jaren, dat Djan go bij zijn leven al legen de werd. Reinhardt gold als een ra sechte zigeuner. Geboren in 1910 in een Belgische woon wagen, kreeg hij de zin voor muziek via de paplepel aan- gereikt. Als jong kind al liep hij met een viool in zijn vin gers. Dat werd in de loop der jaren voor hern steeds meer het instrument, waarmee hij als de grote onbegrepene in meer burgerlijke kringen kwijt kon wat hij te zeggen had, een furieuse levensin stelling, hartstocht voor al het geschapene, een omhel- zer van het leven zoals dat op hem afkwam. Direct al bleek het leven hem weinig welgezind. Als jongen verloor hij bij een brand twee vingers van zijn linkerhand, juist de hand waarmee hij de vioolsnaren op toon hield. Hij bleek ech ter geenszins uit het veld ge slagen. Hij verloor het van de viool, die vraagt om een fijnzinnige vingervoering. Maar de gitaar lag gereed om door hem ter hand te worden genomen-, de gitaar die een grovere hantering gemakke lijk verdraagt, er zelfs om vraagt. Django rustte niet voor hij met gewiekste gre pen de handicap van het vin- gergemis op dit instrument overwonnen had. Hij zou een der grootste gitaristen wor den, die men in de eerste helft van deze eeuw in het westelijk halfrond kende, niet alleen door zijn fantasie rijk spel, een gave van huis uit, maar bovendien door zijn formidabele techniek, iets wat hij helemaal zichzelf heeft aangeleerd, gedreven zeker door zijn aard met mu ziek te zeggen wat hij de we reld melden wilde. Hot club Zijn speelplezier heeft er ook mee te maken, dat hij op zijn latere levensweg mensen ontmoette, muzikanten, die eenzelfde inleving aan de dag legden voor de toen naar Europa doordringende jazz- geluiden. In de dertiger jaren kwam op zijn weg Stephan Grapelli, een Franse violist, die met zijn „Hot Club de France" de jazz voor Europe anen toegankelijk hielp ma ken. Overigens in zulk een persoonlijke en vaardige be nadering, dat jazzgrootheden uit Amerika naar hier kwa men om dit fenomeen van nabij te aanschouwen. Cole man Hawkins, Benny Carter en Dicky Wells, beroemdhe den uit de nieuwe wereld, rekenden het tot een eer sa men met de Hot Club-men sen te musiceren. Ook van hen stak Django weer het nodige op. Kwam de jazz uit Amerika, in die tijd vond er wederzijdse bevruchting plaats, want de Amerikanen leerden hier een heel nieuw idioom, waarvan zij toch moesten zeggen, dat deze zo jazzy was als jazz maar zijn kon. In die jaren werd Europa dan ook overspoeld met pla ten van de Hot Club de France, vaak glasplaten nog, waarvan het bij-effect, een nadrukkelijke klank, niet eens als een nadeel werd er varen, integendeel, karakte ristiek uit de groeven op steeg. Nu nog wordt er veel geld geboden voor dat soort platen, althans voorzien van het geluid van de Hot Club, die swingde als, nou ja, laten we zeggen de meestertrom- pettist Louis Armstrong, die nooit verzuimde zijn melo dieën te laten gedijen op een söort muzikale golfslag, even beweeglijk, onstuitbaar en „eeuwig" als de branding, soms bruisend, soms ver woestend, maar nooit versa gend. Django had meer gemeen met Armstrong, vooral met de Armstrong uit zijn latere jaren. Dat vloeide voort uit niet alleen muzikaal inle vingsvermogen, maar even zeer uit levensinstelling. Als zigeuner van huis uit kreeg Django die weemoedige le vensinslag mee, dat eeuwige verlangen naar iets dat ver der weg reikt dan dit leven. Bij het voortsohrijden der ja ren ervoer men dat ook in de muziek van Armstrong. In de beste momenten, en die waren er vele, beluisterde men in hun muziek het on vergankelijke, het onzegbare, iets dat zich niet omschrijven laat, maar waarvan men zich elke dag bewust is dat het bestaat, een heimwee naar hoger en gericht op wat vooralsnog buiten bereik schijnt te liggen. Duke Toch ook mislukkingen in het leven van Django. Als Europeaan had hij er jaren naar uitgezien eens te kun nen samenspelen met Duke Ellington, die ook al „Duke", graaf, werd genoemd vanwe- Django Reinhardt, zoals men hem .vroeger zag uitgete kend. ge zijn voorname levensstijl, Django beet zijn teleurstel zijn riante voorkomen met ling weg in samenspel met zorgvuldig getrimde snor en mensen, met wie hij van tijd stijlvol pianospel. Vergele- tot tijd eigen kleinere forma- ken met Django eigenlijk ties vormde, want spelen twee mensen die niet in el- moest hij, kon hij niet laten, kaars straatje liepen, het ver- In de vijftiger jaren kreeg zorgde spel van Ellington Django te maken met een naast het bevlogene van slopende ziekte. Langzaam Django, impulsieve improvi satie tegenover gestileerde musicëerlust, stijl naast bloedklop. Hun muzikale ontmoeting draaide op een verdween hij van het podi um, tot hij in 1953 overleed. Honderden volgden zijn baar. Op de Hot Club-platen leefde hij echter voort, teleurstelling uit. Dat hóeft scheen hij opnieuw tot leven achteraf niet te verbazen, te komen in de verhoogde maar te voorspellen was het verkoop. Overal hoorde men niet, want het ging wel om Django, jazz met een zigeu- twee muzikanten die door de nertic. goden gekust mochten heten. TON OLIEMULLER DE Van oudsher gold het misnoegen over het hollandse lied, dat eeuwig en altijd over altijd ging en bijgevolg in clichees zandde. „Ik hou altijd van jou, ik blijf jou altijd trouw". woord op aan te merken nochtans, aan alle literaire eisen v voldaan. Het rijmt lekker, hapt heerlijk weg en als hit ligt gevoelig in het lichtgevoelige gemoed. Bovendien draagt ell dergelijke gevoelens en-verheven voornemens hoog in het 1 Maar de liefde en het liedje hebben gemeen, dat ze allebei r willen. Beperken we ons hier tot de veeleisendheid van het dan moet het in welgekozen bewoordingen over iets gaan, hebben mee te delen en daarnaast ook nog oorspronkelijk als net zo uniek worden ervaren als de liefde tussen twee n|po; sen. Die mag dan zo oud zijn als de mensheid, Adam keek tijds zijn ogen al uit, maar ieder ondergaat het als nieuw. Als liedje dat nou ook heeft, dan zitten we althans vocaal op de| de golflengte. Het hollandse maakwerk op dit gebied heeft echter nog wel van maatwerk. Arm in arm wordt er weliswaar collectief! deind bij Chiel Montagne, die het toerental van de TROS volle toeren" brengt, zoals gisteravond weer, maar veelal w Mien er niet wijzer van. D'r is veelal geen sprake van een houd die je doet denken: daar was ik zelf nog niet opgekor De volgende keer zal ik zeker handelen volgens de voorge gen gebruiksaanwijzing. André Hazes: „Je hebt gezegd je zoi me wachten". Dankzij Chiel v.d. Berg (Montage) zijn we in sen bezig bergopwaarts te gaan in de" glooiingen van het hi. voelige landschap. Connie Vink zong de ondermijnende ver ten van zich af die zij over haar vrouw-zijn kreeg toegewor Wie ben jij (dan wel), wilde zij als doorgewinterde feministe ten. Rob de Nijs bemoeide zich er hoogstpersoonlijk mee. GeB ken in Germanendracht maakte hij van zijn hitgevoelige geen moordkuil, toen hij „Ik wil je" uit een sterk gezwo borstkas wrong. Hij sjouwde daarbij met de microfoon op van Mick Jagger afgekeken manier. Want ook Rob blijft oud-punk in het diepst van zijn gedachten. Een zangeres uit Roosendaal, genaamd Mien Oostvogels, die doodverfde opvolgster van de Zangeres Die Geen Naam Hebben, zit stil te dromen als de wind waait door de boi Haar belangstellingssfeer verplaatste zich van de liefde naar eerlijke zeemansgraf. Dat werd vroeger in alle staten in de ken ferm bezongen, maar sinds de feministische golf het recht verhief tot het ware recht van de vrouw, nam het keul repertoire, het zingt zo heerlijk weg tijdens de vaat, ook de tv-studio's, een niet te verwaarlozen gebiedsuitbreic ruimte buitenshuis voor de vanouds aan huis en haard gek terde vrouw. Dergelijk repertoire sloeg hard toe in de studii sloeg ook aan. zoals met verhoogde hartslag het vocaal verv de volk het feit zat te vieren, dat Chiel onderhand twaalf en [T half jaar liefdewerk op oud hitlijstpapier aandraagt. Dat wekte geen geringe deining in de zaal, een heisa aan hits. sentijds kreeg Chiel er schoon genoeg van. Hij vroeg van de TROS-directie opfrissingsverlof, tijd om een frisse i te halen in de betere kringen van de coloratuur en het bel ca11 11 Toen moest hij weer verder. Hij werd gepaaid met een êan nieuw decor, dat de studio herschapen zou hebben in een V( acu tiaans operettehuis als er geen hollands, maar italiaans zou gezongen. Hitovergevoelige Nicole lijdt onder het uit geldt .ges gewin gecopiëerde Songfestivallied over haar „Lievde" door zangeres die onbekend wenst te blijven. Intussen kwam Ni met een nieuw lied over „Mein eigen Freihijd", waarin zi vrijheid vraagt eigen dromen te blijven mogen koesteren, zieleroersel in hitgevoelige vorm. Gelijk ook André van Duin, die blijft teren op oude roem. anderen dan. Vroeger galmde door heel dit vlakke land ge klok van Arnemuiden", een melodie die toen gemakkelijk 1 9 weg naar het hart en de groeven vond. Hij vulde nu de bijbi rende kerk met zingende paters, volgelingen van de beien broeders uit een bekende Parijse revueklucht, inclusief de die aan het klokketouw hitgevoelig omhoog wordt getorst n gaat André nu bergopwaarts aan de hand van Chiel. Maar dré weet niet van ophouden. Nü weer volgde hij Johnny Ra; de voet, de voormalige Amerikaanse hitzanger van „Cry" gezongen schreeuw over een aan het hart ontstijgende opwe] van liefde, waarbij Johnny zich de kleren van het lijf rukt( in de zaal smeet. Zo ver gaat André niet. Hij bleef origineel J{JI zijn waterlanders uit sproeiers als een douche uit zijn hoor" bril. Geen antieke hit zo snel of de ex-hitgevoelige André terhaalt haar wel. TON OLIEMUL1 DEI tide >lan •ges 'ro< ell ïnti za I. V. le gel plen in e r te: i'tDï Televisie vandaag NEDERLAND 1 NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.58 Journaal. NCRV 19.00 Alfons. Zweedse teken filmserie voor de jeugd. Elfde afl.: Alfons en de spoken. 19.10 Swiebertje. Met: Joop Doderer, Lou Geels, Rien van Nunen en Jetty Cantor. Zesde afl.: De speciale gast in de 'Ver gulde Kip' wordt uiterst goed verzorgd. Swie bertje wil wat maar graag weten wat er zo bijzonder is aan die man. 20.00 NCRV Springtrofee '82. Een serie van vier uit zendingen, waarin ama zones en twaalf ruiters in competitievorm tegen elkaar uitkomen om de NCRV- Springtrofee '82. Vandaag het laatste on derdeel: Het progressief springconcours. Presen tatie: Tanja Koen. 21.05 Cum laude. Kwispro- gramma van Eddy Bec ker. Kwiskandidaten zijn J. Linssen uit Didam met als specialisme Django Reinhardt (zie elders op deze pagina), H. Noot uit Capelle aan de IJssel met als specia lisme vulkanisme en T. Fafianie uit Maarssen- broek met als specialis me leven en werken van Edgar Allan Poe. NOS 21.37 Journaal. 21.55 Zendtijd politieke par tijen. De VVD. 22.05 Kerkepad '82. De laat ste toeristische route langs kerken, kloosters en kapellen voert dit maal door Den Haag. 22.20 Maggie Forbes. Engelse politieserie met Jill Gas- coigne in de hoofdrol. Nadat haar woning overhoop is gehaald door vandalen, wordt Maggie Forbes overla den met geschenken. Ze maakt zich daar niet druk over. totdat haar Vader ziek wordt na het eten van bonbons, die voor haar bestemd wa ren. IKON 23.10 De omzwervingen van Yong Ko. Franse docu mentaire van de leraar Herve Pernot, die twee jaar in Vientiane werkte. Hij bracht het leven van Yong Ko in beeld, een jongen uit het bergvolk van Hmong, die bij eer. Amerikaans bombarde- James Mason (hier met zijn dochter Portland) speelt als Jerome Malley de hoofdrol in „Kinderspel" op België 1 om 20.15 uur. Chris Rea zingt „Every Beat Of My Heart" in de „TROS Firato Show '82" op Ned. II om 22.05 uur. Sarah knoopt een liefdesaffaire aan met de kunstenaar Casey Troy in de tweede aflevering van „Beulah Land" op Ned. II om 20.27 uur. ment zijn ouders verloor en daarna aan het zwer ven ging. NOS 00.10 Journaal. 00.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.44 De Bereboot. TROS 18.49 De merkwaardige die- renshow. Amerikaanse serie, waarin dieren een opvallende hoofdrol spelen. Presentatie: Burgess Meredith. Jim Stafford en Priscilla Presley. 19.05 De eerste de beste - in ternationaal. Serie van vijf uitzendingen, geïn spireerd op het Ameri kaanse 'Games people play'. Vanavond o.a.: Valschermspringer rol- lerball, cowboy-game en het kampioenschap 'sjekkie-draaien'. Martin Rudelsheim praat het programma aan elkaar en presenteert als gas- ten: André van Duin en Cliff Richard. NOS 19.41 Zendtijd politieke par tijen. De CPN. 20.00 Journaal. TROS 20.27 Beulah Land. Driedelige serie over een grote plantage in het zuiden van de VS ten tijde van de Amerikaanse burger oorlog. Met: Lesley Ann Warren, Michael Sarra- sin, Eddie Albert, Jenny Agutter e.a. Tweede afl.: Floyd wordt opzie ner van Beulah Land. De kunstenaar Casey Troy komt naar de plan tage om er een serie portretten te maken. Hij begint een liefdesaffaire met Sarah. Na een ruzie doodt Leon, Roscoe en pleegt vervolgens zelf moord. Aansluitend: Weertips van Jan Pelle- boer. 22.05 Firato show '82. Ter ge legenheid van de ope ning van de Firato brengt de TROS vanuit de RAI te Amsterdam een muzikale show met o.a. Chris Rea, Fernan do Riba, The Shadows en Jürgen Marcus en Melanie. 23.05 Aktua tv-special. In het kader van de Firato be spreekt Chriet Titulaer de nieuwtjes op het ge bied van radio, televisie, video enz. NOS 23.45 Journaal. En: Nieuws voor doven en slechtho renden. 23.55-01,10 Studio sport ex tra. Met: atletiek van het Ivo van Damme-memo- rial te Brussel en het WK Wielrennen te Lei- cester. DUITSLAND 1 16.15 Journaal. 16.20 Da preak van Huia. Documen tairs van Werner Herzog over de zwarte bisschop Huie van New York. 17.05 Joker. Jeugdprogramma. 17.35 Da klik. Vijlde deel van een jeugdserie. (2). 18.10 De Braziliaanse legende - het zwarte goud. Serie: Xico Rey - beju beld en gekroond. 19.15 Actualiteiten. 20.00 Journaal. 20.15 Don Juan, Karl Liebknecht-Str. 78. Oostduitse komedie door Sieg fried Kuehn (1980). Met: Hilmar Tha- te. Beata Tyszkiewicz, Ewa Szykulska en Helmut Strassburger. Korte in houd: De beroemde regisseur en rok kenjager Andrej Wischnewskf komt in een provinciestadje Mozarts Don Gio vanni regisseren met alle verwikkelin gen van dien. 21.50 Plusminus. Economische ru briek. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 De reis van Mutschmann. Tv- -spel onder regie van Hanno Lunin (1981). Met: Detlef Jacobsen. Christi- ane Pauli en Pascal Breuer. Korte in houd: Dr. Harald Mutschmann, een ij verig en overspannen ambtenaar wil met zijn vrouw en zoon uitrusten op het Spaanse eiland Formentera. Ze komen al gauw tot ontdekking, dat er van een feven met de natuur niets komt. 00.30 Journaal. DUITSLAND 2 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 18.00 Meeaterscenes uit de oude dooa. All.: Een glanzende automobi list. 18.20 Westerns van gisteren. Zorro (4). 18.57 Overzicht programma's. 19.00 Journaal. 19.30 Buitenlands journaal 20.15 Een geval voor twee. Duitse tv-serie van Peter Weck. Met: Guen-, ther Strack, Claus Theo Gaertner, Judy Winter e.a. Korte inhoud: Advo caat Renz is uitgenodigd voor een voorbezichtiging van een schilderijen tentoonstelling. maar de doeken inte resseren hem niet erg. Dan maakt hij onverwacht kennis met de aantrekke lijke Helen Reimann. 21.15 Met de duikboot naar de grenzen van het licht. Reportage over een expeditie In de Rode Zee. 22.00 Actualiteiten. 22.20 Aspecten. Culturele rubriek. 22.50 Sport op vrijdag. 23.20 Chuka. Amerikaanse western van Gordon Douglas (1966). Met: Rod Taylor, Ernest Borgnine, John Mills, Luciana Paluzzi. Korte inhoud: Om aan voedsel te komen vallen de Ara- paho-indianen een versterkt fort aan. De strijd is vreselijk hard. Kolonel Va- lols krijgt het moeilijk. 01.00 Journaal. DUITSLAND 3 NDR-WDR 18.00 Uit de oude doos. 18.15 De kinderen uit de holen. Tv- -serie van Peter Podehl. All. 9: De vreemdeling. 18.45 De reis naar Hamsterland. Een beeldverhaal van Klaus Brennec- ke en Heinz Baehr. 19.00 Droomeilanden. Een reporta ge van Franz Lazi en Heinz von Matt- hey. Afl. 9 Leven aan de rand van de wereld. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Projecties *82 (2). Berlijnse filmmakers en de SFB tonen korte films. 21.45 Robert Kreis: Jullie, ik en de pianola. Cabaretprogramma. 22.45 De hoge berg van de muziek; muziek en Kabul. Een film van Jo- chen Vetter en Heinz Trenczak. 23.30 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Emilie. Tekenfilmserie voor de kleuters. fB.05 Sesamstraat. 18.20 Klein, klein kleutertje. Pro gramma voor de allerkleinsten. Laat ste afl.: Een nesthoed. 18.35 Timm Thaler. Dertiende en laatste aflevering van een Duitse jeugdserie. Met: Tommi Ohrner, Ri chard Saufer en Horst Frank. Korte inhoud: In Hamburg heerst een ge spannen sfeer. Timm Thaler woont, stevig bewaakt door de Baron in een luxueus hotel. 19.00 Take it easy. Inleidend filmpje cursus Engels voor beginners. 19.07 Het vrije woord. Thema: Da gen van moraal. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Kinderspel (Child's play). Amerikaanse thriller van Sidney Lu- met (1972). Met: James Mason. Ro bert Preston, Beau Bridges. Ronald Weyand e.a. Korte inhoud: Child's play in St. Charles, een streng katho lieke kostschool voor jongens is een soort spel dat men moeilijk kan defi niëren: een student wordt vaak door de anderen aangevallen en dit zonder enige reden. Het eigenaardige van dit spel is dat de slachtoffers zich niet trachten te verdedigen. Het spel krijgt een noodlottige afloop als een oudere leraar als brein achter dit alles wordt aangeduid. 21.55 De vijfde windstreek. Literair programma over jonge schrijvers in de Spaans sprekende wereld. 22.45 Journaal. BELGIE BRT 2 19.00 WK Wielrennen op de baan te Leicester. Samenvattende reportage van de gisteren verreden wedstrijden. Commentaar: Louis de Pelsmaeker. 19.45-22.15 Sportreportage. Onder voorbehoud beelden van de In Me morial Ivo van Damme-atletiekwed- strijden te Brussel. BELGIE FRANS 1 17.30 ONEM. Informatie voor de werkzoekenden. 17.45 3, 2, 1 contact. Wetenschappe lijk programma voor jongeren. 18.15 Cine-vacancea. Programma voor de kleintjes. 18.45 Faites vos. jeux-vacances. Spelprogramma. 19.00 Antenne-soir. Actualiteiten, editie Luik. 19.25 Weerbericht. 19.30 Journaal en sportberichten. 19.55 Un homme, une ville. Conrad Detrez in Lissabon. 20.55 Lina Braake. Westduitse dra matische komedie van Bernard Sinkel naar een eigen scenario 1975). Met: Lina Carstens. Fritz Rasp en Herbert Botticher. Korte inhoud: Lina Braake Is een energiek vrouwtje van eenent achtig, dat door de eigenaar van haar woning op straat wordt gezet. Haar zorgvuldig opgebouwde wereldje stort volledig in elkaar. Samen met een ex-geldmagnaat bereidt ze een bankoverval voor. 22.35 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.30 Zie België Frans 1. 22.15 WK Wielrennen op de baan. Rechtstreekse reportage uit Leices- ENGELAND BBC 1 17.20 Play school. 17.45 Jigsaw. 18.10 Breakthrough. 18.35 Kinderfilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.25 Sportswide. 19.45 Best of the west. 20.00 Uncle Film. 21.30 Ruseell Harty at the sea-side. Ontspanningsprogramma. 22.00 Journaal. 22.25 The Three Degrees. 23.15 West Country tales. 'Miss Constantine'. 23.46 Journaal. 23.50 WK Wielrennen. 00.25 Anyone can play. Film. ENGELAND BBC 2 19.25 Laurel Hardy. 19.45 Tekenfilmpje. 20.05 The Philpott file. In een multi national. 20.40 Journaal. 20.45 Gardener's world. Voor tuln- liefhebbers. 21.00 Whatever happened to Bri tain? 21.35 My music. Spel- en kwispro- gramma. 22.00 Globe Theatre. November night. 23.50 NewanighL 00.45 Cricket. 01.10 Arts. Televisie morgen^ j DUITSLAND 1 10.00 Journaal en achtergrondi matie. 10.23 Don Juan, Karl Liebkn Str. 78. Herhaling. 12.00 Umschau. DUITSLAND 2 10.00-12.00 Zie Duitsland 1. 12.00 Overzicht programma. ENGELAND BBC 1 DEN 07.40-01.52 Schooltelevisie t ENGELAND BBC 2 iteit mild zij ir op te Ni 7 Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16 02 (KRO) Tussen wal en 18.06 Actualiteiten - 18.20 PuntLersjt 20.03 Country westernprogra 0] met Ruud Hermans - 21.02 o'clock jazz - 22.02 Zomergc 23.05 (NOS) Nordring Radio 1982: rechtstreekse uitzending Malmo. HILVERSUM 2 - 16.00 De vakantiekrant van h land - 17.00 (VOO) Info-magai 20.00 Mono - 21.00 (NOS) Voor lukkers - 22.10 RVU-programr 22.40 Cultuur: banden met het tënland. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - De rock rollmethode - (VPRO) Ook zo - 20.30 Radio No 21.45 Bajes berichten - 22.02 C diola Improvisatie Salon - 22. wijde wereld. HILVERSUM 4 - 17.00 Overname Hilversum 20.00 (NOS) Festival oude muzi Utrecht. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (NCRV) Gospel-rock spe 2.02 Nachtexpress - 7.02 (VARA lo hier Hilversum - 10.30 Z. I. HILVERSUM 2 - 7.20 (TROS) Kinderplatenbak Actualiteiten - 8.10 Sport na 8.33 Toeraktua - 9.33 Bosbooi Bekooy - 9.45 Voor de sportvis 10.00 Consumenteninformatie - Sport - 10.35 Toerisme - 11.0 kruidenman Lex Overelnder - Stappen met Henk Raaf - 12.01 cumentaire over prostitutie. HILVERSUM 3 - 7.02 (NCRV) Popfrisser - 8.31 derprogramma - 9.03 Gospelrt 10.03 Popstation - 11.03 Non hitgevoelige muziek. HILVERSUM 4 - 7.02 (AVRO) 's Morgens vroegte - 8.05 Station tijdelijk ten - 9.00 Piano-an: Dvorak, ceck, Smetana en Martinu - Concerto mattinale: Spohr, Reid Bruckner - 11.45 Die Forelle: klassiek voor de lunch. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilvt 1 elk heel uur, 24 uur per dag. 0 versum 2 op elk half uur van 7.3 tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en uur. Op Hilversum 3 op elk he van 7.00 tot 24.00 uur en Hilver: om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. L 'akk

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2