W atersportv ereniging iLeidschendam voelt fcich in de steek gelaten WD en CDA Katwijk dragen elk igen wethouderskandidaat voor Pietje Precies. Voor la WARMONDS COLLEGE ROND W oon wagenkamp je krijgt aansluiting op kabeltelevisie Busbaan aan Hoge Rijndijk Leidschendamse wethouders koninklijk onderscheiden 4r £eidóe<3owont siNJi ?EGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1982 PAGINA 5 tati-tank-actie loopt ten einde )EN HA AG/WASSEN A AR De anti-tank- rtie, bedoeld om oude olietanks onder- en ovengronds te legen en zodoende te voorko nen dat ze een bedreiging vormen voor het nilieu, loopt bijna ten einde. De provincie noet nog zo'n 120 ondergrondse tanks behan- kien in de waterwingebieden nabij onder mimneer KatwiJk- Hazerswoude, Koudekerk aan t Gt Ri^n en A1Pken aan den Rijn.In het wa- ran«erwingebied van ^en **aag en Wassenaar. 2^" raar de provinciale anti-tankactie in 1980 urtte> zi^n tot nu t0€ 2600 on^erSr°ndse olie- anks behandeld, waaruit in totaal meer dan 2 milioen liter olie is gehaald. Meedoen aan 10011 |eze actie kost de tankeigenaars in het alge- ïeen niets. Zij kunnen er zelfs nog iets aan verhouden. Als er namelijk nog minstens onderd liter bruikbare olie in de tank zit, eeft de aannemer hiervoor een vergoeding. Avonddriedaagse door Hemmeerpolder WARMOND Gisteren startten, op de eerste avond van de avonddriedaagse, 250 wandelaars voor een bijzondere wandelroute door een deel van Warmond waar men normaal niet zo gemakkelijk komt. De Hemmeerpolder werd gisteren bezocht en in de rou tebeschrijving werden de wandelaars geattendeerd op het feit dat er plannen bestaan deze polder te ver graven om meer ruimte voor de waterrecreanten te krijgen. Na afloop van de wandeling verklaarden veel deelnemers dat zij met meer aandacht naar de polder hadden gekeken en dat alles in het werk ge steld dient te worden om vergraven tegen te gaan. Morgen tussen kan men tussen half zeven en zeven uur starten voor de volgende wandeling die ook door een Warmonds poldergebied voert. De start is bij 't Trefpunt aan de Herenweg. WARMOND Het CDA en Progressief Warmond zijn het eens geworden over de tekst van het collegeprogramma. De VVD onderschrijft het stuk niet. Deze fractie wil zich niet in details vastleggen voor de ko mende vier jaar. Volgens de VVD moeten in de komende jaren de beleidsvoornemens, re gelingen, voorzieningen en de volgorde van uitvoering van het programma, ter discussie gesteld te worden indien de situatie daar om vraagt. Verder wil de VVD in het program ma slechts de beleidslijnen genoemd zien en niet elk detail. Het CDA en PW daarentegen willen vaste afspraken maken waarmee de komende vier jaar gewerkt moet worden. Een van de punten waarover volgens CDA en PW geen enkele onduidelijkheid mag be staan zijn de verkoopregulerende maatrege len die gelden voor premiekoopwoningen. De VVD heeft zich steeds tegen de „eeuwigdu rendheid" van die maatregelen verzet. Die maatregelen maken het vrijwel onmogelijk die betreffende woningen aan niet-Warmon- ders te verkopen. De VVD vindt dat een ern stige beknotting van de vrijheid voor wo ningbezitters. Het CDA en PW vinden het belangrijker dat de schaarse bouwgrond in Warmond uitsluitend ten goede komt aan Warmonds woningzoekenden. De verdeling van de wethouderszetels blijft gelijk aan de vorige raadsperiode: Van Scha- gen (CDA) en mevrouw Dalhuisen (PW). Ook de portefeuilles blijven gelijk zij het dat onderwijs is ondergebracht bij welzijn en dus verschuift van de heer Van Schagen naar mevrouw Dalhuisen. ze I eb - ÊlDSCHENDAM De ko- leidschendamse Water- vooi )ort Vereniging (LWV) ïre/ijjeeft begin deze maand Gedeputeerde Staten ZicAan Zuid-Holland te ho en gekregen dat zij geen aven mag aanleggen in et recreatiegebied Vliet- ind. Rijnland B.V., die de uui(|rond vijf jaar geleden 3 e"oor ruim tien miljoen "lulden aan de provincie eeft verkocht, heeft daarbij, aldus Gedeputeer de Staten, „het voorkeurs recht bedongen voor aan leg en exploitatie van de recreatievoorzieningen in Vlietland". „Die brief is een dreun op ons hoofd, we zijn jarenlang bezig om een eigen haven in Leid- schendam te krijgen, we heb ben tientallen vergaderingen gehad met het gemeentebe stuur van Leidschendam en de De heer Van Leeuwen in de heimachine. Woningbouw in Blankaartpark van start ZOETERWOUDE De heer J.A.W. van der Meer sloeg gisteren de eerste paal voor de bouw van 37 woningen in het plan Blankaartspark nabij de Zwetkade. De heer Van der Meer is geen onbe- I kende in Zoeterwoude. Hij vierde onlangs zijn 25- I jarig jubileum als bestuurslid van woningbouwver- jgniging „Willibrord",.in wier opdracht de wonin- I gen worden gebouwd. Het plan bevat 37 woningen van verschillende omvang. Er I komen acht woningen met één slaapkamer en acht met [twee slaapkamers. Voorts 17 huizen met drie kamers en Vervolgens nog vier woningen met vier slaapkamers. De totale stichtingskosten bedragen 3.8 miljoen gulden. Opval- I lend is ook de - lage - gemiddelde maandhuur die namelijk /^359,- bedraagt. Het voorzieningenpakket voor die prijs is erg groot. Bijzonder veel aandacht is besteed aan de isolatie van de woningen. Uiteraard enerzijds vanwege de eisen van de overheid doch anderzijds om de energielasten zo laag mogelijk te houden is extra aandacht besteed aan de isolatie. Een en ander komt tot uitdrukking in dubbele be glazing, isolatie en spouwmuren, vloer en kap. De materi- gt aalkeuze is voorts zodanig dat het onderhoud minimaal zal on zijn. De woningen zijn ontworpen onder architectuur van ir. L. Bosman terwijl het Zoeterwoudse bouwbedrijf Bos- n m man de werkzaamheden uitvoert. Vorig jaar juli werden fee; de eerste ontwerpen gemaakt en als alles volgens plan ver- irda loopt, heeft de oplevering over elf maanden plaats. KCX provincie en nu dit", aldus een hevig teleurgestelde secretaris De watersportvereniging kon twee jaar geleden twee hectare grond aan de Rietvinklaan ko pen. Op aandrang van de ge meente heeft zij de aankoop nog even uitgesteld omdat de gemeente „dan sterker zou staan in de contacten met de provincie". Burgemeester W.F. de Vreeze heeft in een gemeenteraads vergadering in juli op vragen van Pohlkamp (Gemeentebe langen) en Van Nievelt (VVD) gezegd, dat het college uitslui tend bemiddelend optreedt en dat de zaken „met de provin cie en Rijnland moeten wor den uitgevochten". Ook door die uitspraak voelt het bestuur zich in de steek gelaten. Rommel Wat Vlietland betreft ziet het LWV-bestuur de zaken overi gens somber in. Honderden mensen komen, vooral in het weekend, al naar de plassen. Steinebach: „Het is op het ogenblik een grote rommel, al die mensen, surfers maar ook kleine zeilbootjes, mast naar beneden en dan maar onder het bruggetje door, zonder enig toezicht behalve dan van wat Leidschendamse politiea genten. Echt een ongestructu reerde aanpak". Het LWV-bestuur vreest dat de voorzieningen in Vlietland (twee havens, restaurant, mo tel en dergelijke) veel te duur en te elitair zullen worden. Nog afgezien van het vinden van een belegger die in deze moeilijke tijd hieraan wil be ginnen. Secretaris Steinebach verwijst hiervoor naar een rapport van CRM over 5000 il legale ligplaatsen in Noord- en Zuid-Holland waarvan 3000 zouden moeten verdwijnen. „Die mensen verenigen zich maar via Rijnland wordt dit probleem niet opgelost, dat wordt ze veel te kostbaar". Bo vendien vraagt men zich bij de watersportvereniging af of die voorzieningen voor duizenden mensen in zo'n groot recreatie gebied nou beslist in één com merciële hand moeten komen. Geef ons een hoek", zegt Hil- gersom maar Rijnland zal die concurrentiepositie zeker niet toestaan. Twijfel Burgemeester de Vreeze, zelf een toegewijd zeiler, heeft in een commissievergadering ook zijn twijfel uitgespoken over de financiële haalbaarheid van een eigen haven die volgens hem miljoenen zou kosten. Hilgerson: „De gemeenteraad wil een sobere haven, nou die willen wij ook. Met veel zelf werkzaamheid. We hebben de fractievoorzitters het hele fi nanciële plaatje laten zien, met uitgraven en vervoer van de grond, damwanden plaatsen, aanlegsteigers, alles, en dat kwam op zeven a acht ton. Dat verhaal dat we het financieel niet rond zouden krijgen is ge woon onzin". Het LWV-be stuur gaat binnenkort met de leden overleggen over de nieuwe situatie. Avondzang Noord wijk trekt volle kerk NOORDWIJK De laat ste „woensdagavondzang" van dit seizoen trok gister avond weer een volle her vormde kerk. Behalve het zingen van de bekende en graag gezongen liederen zoals psalmen in de oude berijming, gezangen uit de oude en nieuwe bundel en liederen van Johan de Heer, was er gisteravond weer medewerking van een koor. Dit maal trad het Rijnstreekkoor uit Katwijk onder leiding van Peter Kavelaar op. Solisti sche medewerking werd verleend door de alt Rena- te Heemskerk. De leiding was weer in handen van ds. D. Keu- ning van de plaatselijke hervormde kerk. Na de opening met samenzang van twee psalmverzen uit psalm 68, zong Renate Heemskerk enkele liede ren, waarvan in het bij zonder genoemd moet worden „Jesu du Lamm Gottes" van Kjelström. Van enkele liederen die het koor later zong moet extra genoemd de fraaie weergave van „The Holy City" van S. Adarns, sa men met de alt. De laatste zong heel gevoelvol o.a. „Gebed voor mijn kinde ren" van le Grand-Wiers- ma. Fraai klonk ook van het koor „Prais the Lord" van Ronald Smart, en in wisselzang met de alt „Eens zal op de grote mor gen", van Arie Pronk. LEIDERDORP Er is een kans dat het woonwagen kampje aan de Persant Snoepweg tegenover Alberts Corner aangesloten wordt op het kabel-tv-net. Het woonwagenkamp is tot dusver niet aangesloten omdat het tot de zogenaamde onrendabele gebieden behoort. Een aansluiting zou op dit moment 8000,- kosten. Een financieel aantrekkelijker oplossing komt in het zicht wanneer het Ibis-hotel dat in het nabijgelegen Elisabethhof wordt gebouwd er toe over gaat een aan sluiting op het kabelnet te nemen. De commissie beheer Centrale ^ntenne Inrichting besloot gis teravond een gebaar te maken om aansluiting in de onrendabele gebieden mogelijk te maken. De commissie stelde een bedrag van 100.000 - beschikbaar waardoor aansluitingen voor met name de LOI, het RIO en de Laboratoriumschool voor de helft van de kosten mogelijk zijn. De zogenaamde superonrendabele gebieden zoals de Achthove- nerweg en de Zijldijk kunnen een aansluiting op het kabelnet wel vergeten. De commissie zag er geen gat in om tegen een enigszins aanvaardbare prijs aansluiting in deze gebieden te rea liseren. De commissie CAI wordt overigens binnenkort opgeheven. In het kader van de bezuinigingen worden de werkzaamheden van de commissie overgenomen door de dienst gemeentewerken. ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse gemeenteraad komt vanavond voor het laatst in oude samenstelling bijeen. Een van de belangrijkste punten die aan de orde komen, is het voorstel van B en W om langs een gedeelte van de busbaan op de Zoeterwoudse Hoge Rijndijk, vanaf Rijksweg 4 tot de bushalte ter hoogte van de Meerburgkerk, een hek te plaatsen. Dit ter be veiliging van de voetgangers op de Hoge Rijndijk. De busbaan is een uitvloeisel van een rapport dat op voorstel van de minister is samengesteld met het doel maatregelen en voorzieningen te bestuderen die moeten leiden tot bevordering van de doorstroming van het busvervoer. Nadat het gemeente bestuur van Zoeterwoude hiervan op de hoogte was gebracht, stelde het college van burgemeester en wethouders als voor waarde dat overeenstemming zou moeten worden bereikt met bewoners van de Rhijnvreugd, Stadhouderslaan en de Hoge Rijndijk. Voorts moet, aldus stelde het gemeentebestuur, het trottoir over de Meerburgerwetering op de huidige breedte ge handhaafd te blijven. Er werd tevens een hoorzitting gehouden in De Eendenkooi en hoewel toen heel wat problemen opgelost konden worden zijn toch enkele bezwaarschriften ingediend te gen het plan. Opnieuw werd een informatiebijeenkomst belegd om bepaalde zaken nog eens te verduidelijken. Tijdens de dis cussie werd het duidelijk dat de grootste zorg van de bezwaar den was de veiligheid van de voetgangers en dan met name van kinderen en bejaarden. Men eiste een hekwerk over de gehelt lengte van de busbaan. Onlangs heeft Rijkswaterstaat toegezegd dat het noodzakelijk geachte hekwerk geplaatst kan worden. Hierdoor staat, als de gemeenteraad akkoord gaat, niets meer de uitvoering in de weg. Ter gelegenheid van hun afscheid zijn de Leid schendamse wethouders H.L. van Dongen en J.M. Kranenburg benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Burge meester W.F. de Vreeze reikte gisteravond in War mond de onderscheidin gen uit. De uitreiking vormde het slot van een dagje varen en vissen van het college, vergezeld van gemeentesecretaris K. Ooms en de zes echtgeno ten. Wethouder Van Dongen is bij na zestien jaar raadslid voor de VVD geweest en daarvan 14 1/2 jaar wethouder. Als wethouder van openbare wer ken en ruimtelijke ordening had hij een belangrijk aandeel in de realisering van de be stemmingsplannen voor Leid- schendam-zuid, Duivenvoorde, Stompwijk en de, met 1450 woningen nog in aanbouw zijnde, wijk 't Lien. Verder was hij jarenang betrokken bij het bestemmingsplan „Lande lijk gebied" en kreeg hij in zijn ambtsperiode te maken met de ontwikkeling van het winkel centrum Leidsenhage, het zie kenhuis Antoniushove en het verpleeghuis Prinsenhof. Wethouder Kranenburg is bij na twintig jaar raadslid, eerst voor de CHU en later voor het CDA en ruim twaalf jaar wet houder. Zijn portefeuilles wa ren eerst sociale zaken en tnaatschappelijk werk, onder wijs en personeelszaken. De twee laatste portefeuilles wer den in een later stadium ver ruild voor volkshuisvesting en Vlnr Echtpaar van Don gen, burgemeester W.F. De Vreeze en wethouder J. M. Kranenburg met zijn vrouw. openbare gezondheid. Wethou der Kranenburg, van origine tuinder, heeft de overgang meegemaakt van Leidschen dam als overwegend agrari sche gemeente naar een ge meente met een meer stedelijk karakter. Donderdag 2 september zullen de wethouders tijdens een re ceptie in het raadhuis afscheid nemen. ATWIJK Voor de inctie van de vierde wet- >uder in het college heb- en zich gistermiddag 'ee serieuze kandidaten A-i ïmeld. De VVD heeft in ?t laatste politieke over- voor de installerings- rgadering van 7 septem- fractievoorzitter me- ouw J. G. van Paridon- Van Tol naar voren ge schoven terwijl het CDA in de heer W. van der Plas de toekomstige wet houder ziet. Een stem ming zal uit moeten ma ken wie er naast de CDA- ers J. Bergman en N. Par- levliet en de SGP-er J. van der Plas een college- zetel zal gaan bezetten. Ook in het laatste overleg tus sen de fracties zijn de zeven Katwijkse politieke partijen niet in staat gebleken om met een voor iedereen acceptabele kandidaat te komen. Het feit dat de VVD-kandidaat Van Paridon de nodige politieke ervaring mist, is voor een aan tal partijen onverteerbaar ter wijl een derde CDA-wethou- derskandidaat voor met name RPF. VVD en Vrije lijst in strijd is met het verlangde af spiegelingscollege. De CDA- kandidaat W. van der Plas kan momenteel rekenen op de steun van uiteraard zijn eigen partij (goed voor tien zetels) en van de PvdA (goed voor twee zetels). Mevrouw Van Paridon wordt gesteund door de RPF en de Vrije Lijst waarvoor zij, met de VVD-stemmen, in ie- der geval zeker is van zeven stemmen. De heer W. van der Plas wordt gezien als de grote favo riet omdat de SGP (goed voor vijf zetels) bij een uiteindelijke keuze tussen VVD en CDA toch voor de christendemocra ten zal kiezen. In de eerste vrije stemmingsronde zal de SGP wellicht nog komen met een eigen kandidaat (fractie voorzitter Van der Mey) maar deze kandidaat zal door geen enkele partij worden gesteund. Dit setje mini schroevedraaiers, variërend in maat van 0,8 tot 3,8 mm, krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee. van de Leidse Courant Adres_ Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een schroevedraaierset naar: Adres Plaats/Postcode_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden. Parkeerverbod vrachtwagens in Stompwijk LEIDSCHENDAM Evenals al het geval is in enkele Leidschendamse straten zal binnenkort ook voor woonbuurten in Stompwijk een parkeer verbod voor vrachtwagens gaan gelden. Volgens een globale inventarisatie van de politie worden in de Van Santhorststraat en de Van Raephorststraat ge middeld 5a 6 vrachtauto's geparkeerd. Verder wordt hiervoor nog een gedeelte van de ventweg langs de Jan Koenen weg gebruikt. Wethouder J.J. Meijer van Stompwijkse zaken heeft de dorpsraad Stompwijk advies gevraagd over het toepassen van de al in Leidschendam in werking zijnde parkeerexces- senverordening voor de Stompwijkse woonwijken. In Stompwijk is jarenlang gespro ken over het inrichten van een speciaal parkeerterrein vopr vrachtwagens. Vier jaar geleden werd al besloten een stuk grond aan de Jan Koe- nenweg te kopen maar Gede puteerde Staten gaven hier voor geen toestemming. In 1979 werd aan de Meerlaan een perceel grond gekocht dat zou worden bestemd voor vier transporteurs en de firma Hil- mapers wiens aanwezigheid elders in de buurtschap we gens milieubezwaren onge wenst werd geacht. Drie Stompwijkse transportbedrij ven hebben inmiddels grond gekocht maar de vierde, de firma W. van Bemmelen en Zonen, liet weten geen belang stelling te hebben. Het ge meentebestuur heeft dit trans portbedrijf meegedeeld dat in de toekomst geen nieuwe ves tingsmogelijkheden voor transportbedrijven zullen wor den geschapen en dat boven dien binnenkort de parkeerex- cessenverordening ook in Stompwijk zal worden toege past. Nu de meeste transpor teurs al in de eigen parkeerbe- hoefte hebben voorzien lijkt het de wethouder niet zinvol nog eens geld uit te geven voor het aanleggen van een afzonderlijk parkeerterrein voor de vrachtwagens. De dorpsraad komt zoals eerder gemeld vanavond in het dorpshuis bijeen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 5