Groningen op z'n kop Feyenoord kiest voor zekerheid Bettine Vriesekoop stopt Kamer wil spoedoverleg over reclame kwestie SPORT LEIDSE COURANT/ DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1982 PAGINA 11 DEN HAAG Bettine Vrie- iekoop stopt met tafeltennis- ;en. Dit heeft de Europese [kampioene besloten naar aan leiding van de schorsing van tjtwee jaar, die de tuchtcommis sie van de Nederlandse Tafel tennis Bond (NTTB) haar trai- jner/coach Gerard Bakker jheeft opgelegd. Bettine Vriese- jkoop vindt doorgaan met top- jsport nu weinig zin hebben, fomdat Bakker haar ook tijdens jgrote buitenlandse evenemen ten niet meer mag begeleiden. De tuchtcommissie van de Ne derlandse tafeltennisbond (NTTB) heeft de oud-dames- coach tot 1 september 1984 voor alle functies in bondsver- band geschorst, omdat hij be gin juli tijdens een trainings kamp van de junioren in Beekbergen international Ron van Spanje na een heftige woordenwisseling een kopstoot had toegediend. Van Spanje hield aan de gewelddaad blij vend, zij het vermoedelijk mi niem letsel aan het oog over. Na zijn actie nam Bakker on middellijk ontslag als coach van de nationale damesselec tie. Het bondsbestuur maakte daarop de zaak aanhangig bij de tuchtcommissie, Ron van Spanje spande een civiele pro cedure aan. Gerard Bakker, die wel in clubverband (Avanti) actief mag blijven, vindt de straf veel te zwaar. „Als je hier in Nederland een moord begaat, krijg je dezelfde straf". De Leidenaar meent, dat het bondsbestuur de zaak te laks heeft behandeld. „Ze willen mij kwijt. Daaróm hebben ze voordat de tuchtcommissie bij elkaar kwam, geen pogingen ondernomen de kwestie intern te regelen. Als het bestuur met Ron van Spanje, Stencel (he- rencoach) en mij rond de tafel was gaan zitten, had de zaak nooit voor de tuchtcommissie gekomen. Dan was alles on derling opgelost, daar ben ik van overtuigd. Maar dat wilde het bestuur juist niet, het bleef met opzet langs de zijlijn en wachtte handenwrijvend de schorsing af". Gerard Bakker. Snelrecht voor Utrechtse supporters ROTTERDAM De politierechter in Rotterdam heeft gisteren negen jeugdige supporters van FC Utrecht veroordeeld tot voor waardelijke gevangenisstraffen en het betalen van schadever goeding aan het Rotterdamse openbaar vervoerbedrijf RET. In totaal moesten dertien jongelui terecht staan wegens het aan richten van vernielingen in drie bussen die hen zaterdagavond na afloop van de wedstrijd SpartaUtrecht van het Sparta-sta- dion naar het Centraal Station in Rotterdam brachten. Overigens bleek dat de schade aan de bussen 5700 gulden be draagt en niet vele tienduizenden guldens, zoals aanvankelijk werd opgegeven. Drie jongelui werden vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. De zaak tegen één supporter werd aangehouden. Vier supporters van zestien en zeventien jaar oud werden krachtens het kinder recht veroordeeld tot de vrijheidsstraf van drie dagen die zij al in voorarrest hebben doorgebracht, een voorwaardelijke tucht- schoolstraf van een maand en het betalen van een schadever-^ goeding van 300 gulden. Gerulaitis verwikkeld in drugaffaire NEW VORK De Ameri- kaanse tennisspeler Vitas Ge rulaitis is in een drugzaak ver wikkeld geraakt. Tijdens een rechtszaak beschuldigde Ri chard Purvis (21), een drug handelaar, Gerulaitis, ervan in januari geprobeerd te hebben voor 20.000 dollar cocaïne te kopen. Dit zou door tussen komst van een vriend van Ge rulaitis, de Tric-Trac kam pioen, Tony Goble, zijn ge beurd. GRONINGEN Het mo menteel knotsgekke Gro ningse voetbalpubliek kreeg waar het al maan denlang naartoe had ge leefd en waar het stilletjes op had gehoopt: een zin derend voetbalgevecht te gen het zonder Johan Cruijff spelende Ajax. Een duel dat werd afgesloten met een historische zege van 21. Geen wonder at het uitverkochte Oos- teiparkstadion op zijn kop [stond. Het publiek kon zijn geluk niet op. In de rust, toen Ajax nog met *10 de leiding had, was ieder een het erover eens dat deze amst staod onterecht was. FC Gro- crëet ""n6en in eerste helft ,n 'onmiskenbaar het beste van het spel gehad. Het kreeg ook de beste mogelijkheden, kan- isen die ontstonden vanuit het roningse middenveld waar Erwin Koeman de ene rush na de andere ondernam. Nogal hardhandig moesten de Am sterdammers de oudste Koe soms afstoppen. Het kost te Willem Kieft een gele kaart. Toch zou Ajax aan de leiding komen. Bij een vrije trap treu zelde Kieft vele tientallen se conden voordat hij de bal naar Mölby schoof. De Groningse muur verloor zijn concentratie en toen Mölby uithaalde en Van Dijk, die de vrije trap een beetje dom had veroorzaakt, ter aarde stortte, was doelman Tukker kansloos. Het initiatief bleef feitelijk de gehele eerste helft bij de Gro ningers, maar de gelijkmaker die soms zo nabij leek, bleef toch uit. Die kwam in de eers te minuut van de tweede helft toen Goble simpel langs Boeve glipte. Uit zijn voorzet kopte Jans trefzeker in. Het duel groeide snel naar tal van hoog tepunten. Voor beide doelen ontstonden momenten waarbij de kijkers hun adem secon- denlang inhielden. Schrijvers moest gestrekt naar een hoek om een geweldig schot van Er- win Koeman buiten de palen te houden en het volgende moment gooide doelman Tuk ker zich in de baan van het schot van Frank Rijkaard, waarbij iedereen dacht dat de Amsterdammer zou gaan sco ren. Ajax kwam scherp naar voren. maar toen de Groningse ver dediging de bal naar voren zond en McDonald deze oppik te, was alleen Leo van Veen nog aanwezig. De Engelsman ging hem voorbij maar werd door Ophof in de rug gelopen. Met de strafschop had de jong ste Koeman niet de minste moeite. Onmiddellijk werd L.eo van Veen naar voren gestuurd en toen hij niet scoorde, werd de jonge Van Basten zijn vervan ger. Ook Boeve moest plaats maken. Molenaar kwam de Ajaxploeg completeren. Naar mate de strijd vorderde, volg den angstige momenten voor beide doelen elkaar snel op. En de gele kaarten vlogen vlot uit de zak van arbiter Weer ink. Er werd echter niet meer gescoord. FC Gronlngen-AJax 21 (01). 18. Mölby 0—1, 46. Jans 1—1, 61 Ro nald Koeman 21 (strafschop). Scheidsrechter: Weerink. Toeschou wers: 17.500 (uitverkocht). Geel: Kieft, Schoenaker, Mölby (Ajax), Van Dijk, Goble (Groningen). FC Groningen: Tukker, Steenge, Hiddink, Waalderbos, Erwin Koe man, Van Dijk, Ronald Koeman, Keukens, Goble, McDonald, Jans. Ajax: Schrijvers, Ophof, Van Veen (Van Basten), Rijkaard, Boeve, (Mole naar), Mölby, Vanenburgh, Lerby, Schoenaker, Kieft, Olsen. Doelman Tukker van FC Groningen gaat weliswaar traai naar de hoek, maar t van Mölby Is veel te hard. Ajax leidt met 1-0. ROTTERDAM Ook het duel tegen de tweede stadgenoot heeft Feye noord in winst omgezet, maar weer kon de wijze waarop die zege (3-1) tot stand kwam weinig res pect afdwingen. Slaagde het toch bepaald niet als topploeg te kwalificeren' Excelsior er afgelopen zondag al in de zwakke punten bij het „nieuwe" Fêyenoord bloot te leg gen, Sparta had daar gis teravond ook weinig moeite mee. Hoewel de ploeg van de nog steeds absente coach Hans' Kraay in de 70e minuut op een tamelijk solide voorsprong van 3-1 kwam, werd juist vanaf dat moment een destruc tief spelletje ten beste gegeven dat zijn weerga nauwelijks kende. Met legio terugspeelballen van de soms als derde ausputzer fungerende Gullit en zelfs aanvaller Vermeulen deed Feye noord afbreuk aan zijn eigen prestatie en onder streepte daarmee tevens de in de eigen gelederen heersende onrust. Die toch waarlijk niet nodig was, want het uitgeklede Sparta kon nauwelijks meer dan wat spelde- prikken uitdelen. Feyenoord-Sparta was desal niettemin een onderhouden de wedstrijd. Daarvoor was in de eerste plaats de thuis ploeg verantwoordelijk door direct vanaf het begin een hartverwarmend offensief te ontketenen, maar Sparta slaagde er, soms met kunst en vliegwerk, in de score on aangetast te houden. Interim- coach Ab Fafié had na over leg met Kraay een aantal wijzigingen aangebracht in de Kuipploeg, waarvan de belangrijkste wel was dat Stafleu als libero was ver vangen door Nielsen. De eerste speelde gisteren in de mandekking tegen Holverda en deed dat tegen de meest beweeglijke Spartaan nog niet eens onverdienstelijk. Stafleu smaakte zelfs het ge noegen op slag van rust de tweede treffer van Feye noord te maken. Met Nielsen als laatste verdediger zat de defensie van Feyenoord wel iswaar iets beter in elkaar, maar geheel bevredigend werkte die linie nog aller minst. Ondanks de rentree van Wijnstekers, die evenals Vermeulen zijn schorsing had uitgediend. Veel druk Zoals gezegd oefende Feye noord onmiddellijk veel druk uit op de defensie van Sparta, die met het nieuwe centrale duo Van den Berg/Andries- sen redelijk in elkaar stak. Zoals de ploeg van Barry Hughes trouwens toch ver dienstelijk tegenwerk lever de. Want weliswaar had Fey enoord het aan eigen tekort komingen bij het afwerken te wijten dat de score lange tijd onaangestast bleef, Spar ta opereerde toch wel zo fris dat het Feyenoord op het middenveld en achterin tot voorzichtigheid maande. Zo als die keer dat Nielsen zich tussen twee Spartanen in verslikte en Lengkeek kon uitbreken. Doelman Hiele moest ver uitkomend redding brengen. Kort na dit incident legde Feyenoord de basis voor de latere zege. Valke lanceerde vanaf links een hoge bal, die door de weer bijzonder te genvallende Houtman werd teruggelegd, waarna Ver meulen inkopte. Doelman Formannoy van Sparta redde half, waarna Jeliazkov ter plekke was om te doelpun ten. Sparta antwoordde di rect met een vrije trap van Meijer, die de bal op de lat stuurde, een actie die eerder was ondernomen door Gullit aan de andere kant. Feye noord kwam ondanks een wegens buitenspel afgekeur de treffer van Houtman toch nog voor de pauze op 2-0, na dat Andriessen de bal op het middenveld had verspeeld en Stafleu via Houtman en Troost in stelling was ge bracht. Zeer nuttig Na de pauze herhaalde zich de Van Hanegem-story. De op het middenveld zeer nut tig werk verrichtende vete raan kwam na de rust niet meer terug en dat kostte Feyenoord onmiddellijk een tegentreffer en een groot deel van het zelfvertrouwen. George maakte er 2-1 van, welke treffer bijna werd ge volgd door de gelijkmaker van Lengkeek. De Spartaan mikte juist naast het doel van Hiele. In het rommelige, maar niet oninteressante vervolg, waar in Feyenoord de nodige om zettingen pleegde en Gullit steeds verder naar achteren ging opereren, was Sparta niet bij machte op een fraaie kopbal van Van Gaal na nog erg gevaarlijk te worden. Feyenoord nog wel. Kaczor rondde een goede voorzet van Troost af, maar koos daarna voor de zekerheid. En dus veel terugspeelballen. En daarop zat het inmiddels tot bijna 27.000 man gegroeide legioen niet te wachten. Maar Feyenoord heeft wel vier punten uit twee duels en dat is kennelijk ook wat waard. FRANK WERKMAN Feyenoord-Sparta 3-1 (2-0): 31. Jeli azkov 1-0; 45. Stafleu 2-0; 49. Geor ge 2-1; 70. Kaczor 3-1. Scheidsrech ter: Thomas; toeschouwers: 26.813. Feyenoord: Hiele; Stafleu, Nielsen, Troost, Wijnstekers; GulKt, Van Hanegem (Kaczor), Jeliazkov (Duut), Valke; Houtman, Vermeu- Sparta: Formannoy; Blind, Van den Berg, Andriessen, Van Tiggelen; Olde Riekerink (Heale), George, Van Gaal, Meijer; Lengkeek, Hol verda. PSV onnodig in problemen UTRECHT FC Utrecht, op de Veemarkt vorig seizoen slechts één keer verslagen, door NAC bij het scheiden van de markt, is het bestaan op Nieuw Galgewaard begon nen met verlies tegen PSV 1—0). Een te kleine zege in een te hard duel voor PSV, dat een handvol echte vrije kansen ongebruikt liet. Daar door kwam de ploeg die wei gerde te profiteren van het open hof dat de Utrechtse Willem II snel opgelapt TILBURG Willem U's nieuwe trainer Jan Brouwer heeft het sterk gehavende Tilburgse elftal wel erg snel opgelapt. Een week nadat Brouwer aan het werk ging, boekte zijn team voor eigen publiek een overtuigende overwinning met 40 op NEC. Vier dagen na zijn uit schieter tegen AZ'67 werd de Nijmeegse ploeg aldoende weer op zijn plaats gezet. En die is zeker niet in de top van de ranglijst. Willem II kwam immers geen moment in de problemen. Een regelrechte vondst van Jan Brouwer is het aantrekken van Bert Go- zems, die vorige week vrijdag van FC Utrecht werd ge leend. De behendige rechts buiten maakte twee doelpun- ten.em II—NEC 4—0 (3—0): 4. Go- zems 10; 20. Nelemans (straf schop) 20; 23. Gozems 30; 73. Huybregts 40. Scheidsrechter: Gans. Toeschouwers: 4.500. Geel: Wijnberg (NEC). Willem V: Verkerk; Braam, Krijgh, Huybregts, Bijnen; Soffers, Basti- aansen, Hoyer; Gozems (Van der Ven), Nelemans, Donders (De Brouwer). NEC: Schellekens; Willemse, Mulde- rij, Sije Visser, Wijnberg; Van Zin nen, Vievermans, De Groot; Help- ser, Jansen, Grim. verdediging hield, nog in moeilijkheden. De overwin ning bleef echter in stand omdat Ton de Kruyk zeven minuten voor tijd, acht minu- ten na de treffer van Willy' van de Kerkhof een straf schop miste. Successen zijn af te dwingen door iets meer te doen, FC Utrecht was daartoe bereid in de eerste ontmoeting in zijn nieuwe behuizing. Utrecht werkte harder dan PSV, maar speelde vooral ook harder dan de Eindhove- naren, bij wie vooral Thore- sen het moest ontgelden. Utrecht scoorde ten slotte 28 overtredingen tegen PSV 19. Ook op een ander gebied echter had de inzet en over gave van de Utrechters, zon der Van der Lem, Wouters en Monster, gevolgen. PSV kende geen rustig moment, voelde zich altijd belaagd door de vrij genadeloze jagers en ging ook nerveus snel spe- Willy van de Kerkhof (rechts) passeert op inzet Ben Rietveld. Breukelen, die mogelijk zijn laatste duel speelde voor FC Utrecht. FC Utrecht—PSV 0-1 (0—0): 77. Willy van de Kerkhof 01. Scheidsrechter: Mulder. Toeschou wers: 14.800. Geel: Rietveld (Utrecht). FC Utrecht: Van Breukelen; Van Tamelen, Du Chatinier, Van der len op momenten dat dit niet Akker, Tervoort (Flight); Verrips, nodig was. Daardoor voorna- £ruys, Ad?,aaE.. *VaP. Le"1")* De en Poortvliet, toen ze in de eerste helft in volledige vrij heid kwamen voor Van Brandts, Wildschut; Willy Kerkhof, Poortvliet, Lokoff; Koolhof, Geels, Thoresen. Körver houdt woord SITTARD Debutant Fortuna heeft zijn eerste thuiswed strijd in Baandert, tegen NAC met 10 gewonnen. De zege kwam tot stand via een schitterend doelpunt van Dekker, vlak voor de pauze. Belofte maakt schuld, moet Fortunatrai- ner Frans Körver hebben gedacht. Al weken voor het begin van de competitie liet de geestdriftige oefenmeester aan ieder die het maar horen wilde, weten: „Fortuna kruipt niet in zijn schulp. Wij spelen zeker onze thuiswedstrijden met drie spit sen". Fortuna S-NAC 1—0 <1—0): 45 Dekker 10. Scheidsrechter: Severein. Toeschouwers: 9.000. Geel: Kroon (NAC) en Schrijnemakers (Fortuna). Fortuna S: Hansen; Maessen, Schrij nemakers, Van de Berg, Dekker; Bux, Suvrein, Koevermans; Zuidersma (Augustin), Smeets, Ruys. NAC: Van Kelle; Krijnen, Joore, De Kroon, Jansen, Smits (Swanenburg), Kraay, Waslander, De Schepper; Van der Borgt, Van der Laan (Cornelissen). Excelsior in element HELMOND Van de eredi visiedebutanten bleef in de tweede ronde alleen kam pioen Helmond Sport tegen de verwachting in nog zon der punten. De ploeg was kansloos tegen een beter combinerend Excelsior. De Rotterdammers leidden bij rust al met 20 en sloten de wedstrijd af met een over winning van 41, Helmond Sport vergaarde wel de nodige hoekschoppen en drong voornamelijk via Edélbloedt en Strijbosch vaak aan, maar er ging am per echte dreiging van uit. Helmond SportExcelsior 1—4 (0—2): 15. Ridderhof 0—1 (straf schop); 38. Blanker 02; 75. Van Goozen 03; 81. Strijbosch 13; 86. Blanker 41. Scheidsrechter: Oe- telmans. Toeschouwers; 6.000. Helmond Sport: Versfeld; Van de Ven, De Wert, Lacroix, Ribberink; Cox (Meeuwsen); Edelbloedt (Klaassen), Strijbosch. Van de Hooft. Dijkstra, Lubse. EXCELSIOR Storm; Leenheer, Bijl, Rutjes, Ridderhof; Van Tour, Van Goozen, Pattinama, Struis; Blanker, Go Ahead stelt teleur DEVENTER Go Ahead Eagles gaat een moeilijk seizoen tegemoet. Na de twee nederlagen (zondag tegen Ajax en gis teravond tegen Haarlem) staat de Deventer-ploeg nog steeds op nul punten, daarbij komen ook nog de dreigende strubbe lingen binnen het bestuur. De nederlaag tegen Haarlem (3— 2) was voor de slechts 4.000 toeschouwers een grote teleurstel ling. Het is dan ook de vraag hoeveel kijkers er over enkele weken nog over zullen blijven. Go Ahead Eagles stelde in de eerste thuiswedstrijd diep teleur, maar Haarlem kon ook niet imponeren. De formatie uit Deventer, die tot tweemaal toe een achterstand kon wegwerken, ging een minuut voor tijd via een schlemielige terugspeelbal, nota bene van de, gerouti neerde Van Kooten, nog onderuit. Go Ahead Eagles—Haarlem 2—3 (00): 48. Van der Veldt 01; 63. Ten Cate 1—i; 67. Böckling 1—2; 83. Van Kooten 2—2; 89. Nijholt 2—3. Scheidsrechter; Draaisma. Toeschouwers 4.000. Geel: Kleton (Haarlem). Go Ahead Eagles: Van Leeuwen; Bisschot (Schuurmans), Schrijver, Oude Wesselink, Witbaard, Woudsma, Lodeweges, Voskamp; Van Kooten, Eykelkamp, Ten Cate. Haarlem: Metgod; Haar, Masefield, Verkaik, Leysner; Nijholt, Kleton, Balm, Böckling; Keur (Van der Veldt), Kristiansen (Van Leen). Roda JC weer produktief KERKRADE Na een stroeve start is Roda JC gisteravond opnieuw tot een produktie van drie doelpunten gekomen. Maakten zondag in Enschede Roger Raeven (twee keer) en John Eriksen de Kerkraadse doelpunten, tegen PEC was het precies omgekeerd. Toen bleek opnieuw dat de Limburgers dit seizoen over een uitstekend spitsentandem beschikken. Roda JCPEC/Zwolle 31 (11): 15. Eriksen 10; 31. Van Roon 11; 64. Eriksen 21; 80. Raeven 31. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschou wers: 7.000. Geel: Fühler (PEC/Zwolle). Roda JC: Smits; Van de Ven, Degens, Ehlen (Cremer), Hanssen; Calder- wood, Marijnissen, Van Geel, Hofman, Raeven, Eriksen. PEC/Zwolle: Raven; Scheve, Drost, Kamstra, Vischer; Weggelaar, IJzer man. Fühler, Riemens; Van Roon, Pelleboer (Hendriksen). AZ bindt publiek ALKMAAR Het AZ'67 nieuwe stijl is er alles aan gelegen het Noordhollandse publiek weer op de Alkmaarse tribunes te krijgen. Het schuifje-tikje-voetbal onder leiding van Peters en Nygaard heeft plaatsgemaakt voor opportunistisch spel, dat tegenstander FC Twente tot twee keer toe de kans gaf terug te komen. AZ'67—FC Twente 3—2 (1—1). 14. Zwart 1—34. Ashcroft 1—1; 61. Tiktak 2—1; 65. Ashcroft 2—2; 88. El- genbröd 32. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 5000. AZ'67: De Koning; Van der Meer. Ho- venkamp (Filippo), Eigenbröd, Steinmann; Oberacher. Weijsters, Anema, Tiktak; Zwart, Tol. FC Twente: Snelders; Koopman, Bos, Rutten (Mentink), Van Gestel; Birkedal, Kila, Roord; Vreljsen, Ashcroft, Bleuming. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In de Tweede Kamer is opwinding ont staan over de berichten dat minister De Boer (CRM) niet van plan is de geldende regeling inzake de hoe veelheid reclame bij voetbalwedstrijden te versoepelen zodat meer wedstrijden op de teleivise kunnen komen. Over de houding van De Boer heeft VVD-Kamerlid Keja gisteren een spoeddebat in de Kamer aange vraagd. Volgens het Kamerlid worden de tv-kijkers door de houding van De Boer veroordeeld tot samen vattingen van twee minuten van voetbalwedstrijden in plaats van uitzendingen van een kwartier. Kamervoorzitter Dolmam wilde het Kamerlid echter nog geen spoeddebat toezeggen. Eerst diende overleg gevoerd te worden met minister De Boer over een overleg in de Kamercommissie van CRM, aldus de voorzitter. De commissie zou daartoe van daag nog bijeen gekomen. Ook in bepaalde contracten inzake shirtreclame - het contract van Excelsior ondermeer - is rekening gehouden met lange tv- uitzendingen van de wedstrijden. Excelsior heeft dubbele rijen reclame langs het veld, hetgeen nu verboden is. Naar verwach ting zal de sponsor van Excelsior het contract voor shirtreclame nu verbreken. CRM-minister De Boer heeft gisteravond in een commentaar op zijn eigen besluit gezegd, dat hij met het toestaan van shirtrecla me in het voetbal zijn nek al ver genoeg heeft uitgestoken. „Ik ben niet bereid verder te gaan. Men moet het nu maar met de huidige regeling doen", aldus de minister. De Boer noemde de huidige regeling, die al anderhalf jaar loopt, goed en betichtte de KNVB ervan een voorschotje te hebben genomen op zijn besluit, door te denken dat hij een advies om de regeling te versoepelen, over zou nemen. „Men is voorbarig geweest. Men kent mijn houding, ook als Kamerlid heb ik mij al verzet tegen sluikrekla- me. Ik beslis, ik hoef als minister niet ieder advies over te ne men". De voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, Eric Vilé, verklaarde dat De Boer. de sport en zijn eigen ambtenaren, die mede het advies opstelden de regeling te versoepelen, in de kou laat staan. „Het is een raar besluit", aldus Vilé, die verder verklaarde te hopen dat een nieuwe minister het besluit zal te rugdraaien. Vilé zei verder dat clubs met shirtreclame mogelijk borden langs de velden gaan weghalen om toch op tv te komen. Ook andere clubs bezien de financiële effecten van het wegha len van reclames in de stadions. Eredivisie «Eerste divisie Roda JC-PEC Zwolle 3-1 AZ '67-FC Twente 3-2 Willem ll-NEC 4-0 FC Utrecht-PSV 0-1 Feyenoord-Sparta 3-1 Helmond Sp-Excelsior 1-4 Fortuna S-NAC 1-0 G A Eagles-Haarlem 2-3 Groningen-Ajax 2-1 Roda JC 2 2 0 0 4 6-1 Feyenoord 2 2 0 0 4 6-3 Groningen 2 2 0 0 4 5-2 PSV 2 2 0 0 4 3-0 Fortuna S 2 1 1 0 3 1-0 Haarlem 2 1 1 0 3 3-2 2 1 0 1 2 5-3 Excelsior 2 1 0 1 2 6-4 Willem II 2 1 0 1 2 4-2 NAC 2 1 0 1 2 4-3 AZ '67 2 1 0 1 2 3-4 Sparta 2 1 0 1 2 3-4 NEC 2 1 0 1 2 2-4 FC Utrecht 2 0 0 2 0 1-3 FC Twente 2 0 0 2 0 2-6 G A Eagles 2 0 0 2 0 3-7 PEC Zwolle 2 0 0 2 0 2-6 Helmond Sp 2 0 0 2 0 3-8 Volendam-Heerenveen 3-0 Telatar-Veendam 0-3 Vitesse-FC VVV 3-0 SVV-DS79 2-2 Eindhoven-MVV 1-0 Den Boach-Amerafoort 3-0 Cambuur-Wageningen 3-1 Heraclea-Graafachap 0-1 Veendam Volendam Cambuur Graafschap SVV Den Haag Wageningen Den Bosch Eindhoven Heracles Amersfoort OS'79 FC VW Telstar MVV Heerenveen 0 3 3-0 0 3 3-0 0 3 3-1 0 3 1-0 0 3 3-2 0 2 3-1 1 2 4-3 1 2 4-3 1 2 3-3 1 2 1-1 1 2 2-2 1 2 1-3 0 1 2-2 1 1 1-4 1 1 1-4 2 0 0-2 2 0 1-5 Topscorers Eredivisie Raeven (Roda JC) 3 Eriksen (Roda JC), Lengkeek (Spar ta). Mölby (Ajax), R. Koeman (FC Gronin gen), Gozems (Willem II), Blanker (Excel sior). Strijbosch (Helmond), Ashcroft (FC Twente) 2 Eerste divisie Hulshof (Vitesse), Evers (DS'79), Guyt (Volendam), Salm (Den Bosch) 2 Toto 33* 1-1-1-2-1-2-1-2-1-3-1-1. Uitalag cijferapel 33: 6 goed: 1 x 100.000; 5 goed: 3 x 10.000; 4 goed: 14 x 1.000; 3 goed: 185 x 100; 2 goed: 2046 x 10. Weatduitae lotto (7 uit 38): 13-15-16- 17-19-20-34. reservegetal 7. Spiel 77: 0-2-9-4-8-8-6. Goede dag FC Den Haag DEN HAAG Na de tweede wedstrijddag in de eerste divisie is er nog slechts één club zonder verliespunt. Dat is het vo rig seizoen uit de eredivi sie gedegradeerde FC Den Haag. Deze club heeft echter nog slechts één duel, tegen Vitesse (31) afgewerkt. Gisteren was FC Den Haag vrij. Het zag de concurrenten punten verspelen. Vijf teams de len voorlopig de eerste plaats met één zege en een gelijkspel: Veendam, Vo lendam, SC Cambuur, De Graafschap en SVV. De karakteristieken: VolendamHeerenveen 30 (1 0): 2& Guyt 1—0; 57. Schokker 2—0; 73. Guyt 30. Scheidsrechter: Bak ker. Toeschouwers: 3.000. Geel: Van den Wildenberg (Heerenveen) TelstarVeendam 0—3 (0—0): 57. Roosien 01; 61. Oosterwold 02 (strafschop); 89. Korte 03. Scheids rechter: Smeenk. Toeschouwers:- 1900. Geel: Haverkort (Telstar). Vitesse—FC VVV 3—0 (1—0): 44 Hulshof 1—0; 62. Hulshof 2—0. 74. Van der Akker 30. Scheidsrechter: Van Riel. Toeschouwers: 2600 Geel: Meijers (Vitesse). EindhovenMVV 10 (1—0): 10. Van Reijsingen 10. Scheidsrechter: De Vrieze. Toeschouwers. 4.000. Geel: Dijkstra (MVV). FC Den Bosch—SC Amersfoort 3 0 (0—0): 55. Van der Horst 10; 65. Salm 20 (strafschop); 77. Salm 30. Scheidsrechter: Roelofs. Toeschou wers: 3.000. Cambuur—Wageningen 3—1 (1— 1): 26. Hazeleger 01; 34. Payne 1 1; 62 Schouwenaar 21; 67 Kleef man 31. Scheidsrechter: Manuel Toeschouwers: 5.500. HeraclesDe Graafschap 01 (0 0): 66. Leeuwerik 01. Scheidsrech ter Verhoef. Toeschouwers: 4.000.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11