Raas kijkt ivooruit Freuler pakt eerste goud sportuitslagen IROEZE ONAANTASTBAAR NAAR SPEED WAYTITEL Tips voor Duindigt J Lustrumronde Hazerswoude internationaal getint ~PORT LeDSE COURANT DINSDAG 24 AUGUSTUS 1982 PAGINA 11 ecette SC mersfoort stolen a,s e Li V hij Ie pt ersfoort De eerste divisie- etbalclub SC Amersfoort is het oen financieel slecht begonnen, idagavond is de complete recet- van de competitie-wedstrijd te- Eindhoven gestolen.Het be- ruim zevenduizend gulden, In een cassette en lag in de van manager Joop Bakkenes. 'lfhonderd betalende toeschou- 5 hadden Amersfoort 's mid- i met 1-0 zien winnen van Ihoven, maar van hun entree- 1 is de noodlijdende club geen wijzer geworden. OVETT TOCH FIT VOOR ATHENE Londen - Steve Ovett, wereldrecordhouder op de 1500 meter, lijkt toch op tijd fit te zijn voor de Europese ti telstrijd atletiek volgende maand in Athene. De 26-ja- rige atleet liep vorige week in de training een dijbeen blessure op. Hij zal woensdag niet in actie komen bij wedstrijden in Koblenz. Er gingen tevens geruchten dat hij de strijd om de Europese atletiekkampioen- schappen moest laten lopen. Frank Dick, hoofdtrainer van de Britse atletiek bond, verklaarde maandag:„Ik heb begrepen dat hij op tijd fit is om in Athene aan de start te komen". Ovett kan volgende week maandag echter niet deelnemen aan wedstrijden in Crystal Pala ce. Daar moeten alle geselecteerde Britse atleten aan de start komen om te bewijzen dat ze in een goede li chamelijke conditie zijn. Het lijkt er op dat een uitzon dering voor Ovett gemaakt zal worden. De uiteindelij ke beslissing zal moeten worden genomen door een speciale commissie, maar als Ovett zegt dat hij fit en in vorm is dan wordt dat vrijwel zeker geaccepteerd. Chinees tafeltennis oppermachtig WEERT Het Nederlands heren tafeltennisteam heeft gisteravond in Weert de eerste van twee vriendschappelijke interlandwed strijden tegen wereldkampioen China met 6-0 verloren. Bij de Ne derlanders was vooral Han Gootzen aardig op dreef. De speler van Val- kenswaard slaagde er in de wereld kampioen Guo Yuehua een game te ontfutselen. Dezelfde stunt haal de Gootzen uit tegen Wang Yan- cheng. Henk en Jaap van Spanje moesten beide partijen in twee ga mes inleveren. De wedstrijd in Weert werd bijgewoond door 1000 toeschouwers. Vandaag ontmoeten beide teams elkaar in Den Haag. Roeiers naar herkansingen LUZERN Nederland weet zich zeker van één finaleplaats na de eerste dag van de wereldkampioenschappen roeien. Die werd gisteren op de Rotsee bij Luzern echter niet veroverd dank zij eigen kracht. De schrale aanmelding bij de vier met stuurvrouw slechts zes landen schreven in maakt dat op dit onderdeel de eerste race die gevaren wordt meteen de laatste van dit boot type tijdens de titelwedstrijden is. Alle zes boten starten zater dagmiddag in de eindstrijd. Het roeibondsbestuur had de vier met stuurvroilw van Orca al voorzichtig aangemerkt als „een ploeg die een grote kans heeft eremetaal te verwerven". Dat vroege optimisme werd vorige week echter danig verstoord. An- nemarie Quist kwam namelijk tijdens het trainingskamp bij de Sarnersee zodanig ten val dat zij haar plaats in de boot niet kan innemen. Zij wordt vervangen door de Willem Ill-skiffeuse Jos Compaan. Paul Paulssen en William Appeldoorn werden derde in de tweede serie van de lichte dubbel-twee. Mare Emke ein digde als vijfde in de tweede serie bij de skiffs en de lichte La- ga/ Asopos/Theta-acht eindigde als zesde en laatste in zijn serie. Zij gaan naar de herkansingen. WASSENAAR Twee rennen en negen draverijen staan er morgenmiddag op het programma van de Wassenaarse baan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: GALLIERPRIJS: Welcome Jacky. Wilma Boszorg en Wapper M. CRITERIUM DER AMATEURRIJDERS VI(eerste afdeling): Vyonne Promi se. Ucu du Bois en Ulrica Wilkes. CAGNES SUR MERPRIJS: Happy Raaphorst, Midnight Round en Brusselton. ON TOPPRIJS: Video Buitenzorg. Vitalis S en Vagebond Laren. ON TO GLORYPRIJS: Varinsja, Vitesse Fortuna en Vesper J. ABBEVILLEPRIJS: Saintly One, Sir Henri en Fine Spun. CRITERIUM DER AMATEURRIJDERS VI: Uden, Vip D en Ukkie Hollan- ARMBRO OXFORDPRIJS: Uberto, Utahbon en Usta Hanover. SQUARE DEALPRIJS: Parioca S. Sam Avon en Udet Ulandia. URDY MARSPRIJS: Rodachs G. Utrecht Fortuna en Urice H. i id ?s ;n. I n m ■h,jS fl het all* nderf' rlate Palei eft INTER Jan Raas wil- e er geen conclusies aan 'erbinden, maar toch kon lij niet nalaten er even p te wijzen. „Drie jaar "(eleden won ik de pro oog van de profronde ran Nederland eveneens n legde later beslag op iet wereldk^mpioen- chap". De Zeeuw keek luidelijk even vooruit laar Goodwood waar op en voor hem geschikt larcours binnenkort op- ïjeuw om de mondiale ti- el zal worden gestreden. aten. )e befaamde klassieker-kó- ing haalde in Enter in het ri- over 1800 meter overigens lechts een benauwde over- inning. De streekfavorieten Lammertink en Hennie msnijder was er namelijk aan gelegen voor eigen ibliek te schitteren. Met ime Jos Lammertink mocht fel even hopen de leiders- :ui om de schouders te krij- Toen de tijden echter ^erden vergeleken bleek hij eel een fractie van een seconde te traag te zijn geweest. „Ik ver speelde het in de laatste bocht", lispelde hij. „Ik ben tijdens de criteriums twee keer gevallen en dan durf je er niet meer zo hard in te dui ken. Deze tweede plek is een zware teleurstelling voor me". Het was een begrijpelijke tekst. Waar de vedetten van de ploeg Post de aanloop van de achtste proftour nieuwe stijl konden beschouwen als een soort training voor de we reldkampioenschappen, daar had Lammertink de winst broodnodig. Zijn prof-carrière verliep tot op heden niet vlekkeloos. Te lang bleef hij - door de omstandigheden ge dwongen - in kleine sponsor- ploegjes hangen met alle ge volgen van dien. Voor de organisatie was het in ieder geval een goede zaak, dat een van de sterkste natio nale renners onmiddellijk de leiding nam. Voor de start waren er namelijk nog enkele teleurstellende berichten bin nengekomen. Daniel Willems was zaterdag tijdens een koers in België gevallen en liet het afweten. Twee andere vedet- Urs Freuler (links) op weg naar de gouden medaille. Hein Betz (onder) en Gert Frank kunnen de achterstand niet meer goedmaken. ten maakten in Enter even eens niet hun opwachting. Wereldkampioen Freddy Maartens kwam in tegenstel ling tot anders luidende be richten niet opdagen (mana ger Piet Liebregts: „Hij is nooit officieel bij ons aange meld!), terwijl Rogier de Vlae- minck onverwachts besloot op de weg te beëindigen. Ploegleider Jose Decauwer: „Hij belde plotseling op. Ie dereen was verrast. Er moet nog over de financiële conse quenties worden gesproken. Misschien heeft meegespeeld, dat hij tijdens de 25 kilometer ploegentijdrit in Brussel, in het kader van het Belgische eeuwfeest, amper kon vol gen". Van Gerwen werd nu zijn vervanger. Voor de sterk te van het rennersveld was dat allemaal uiteraard geen goede zaak. De als vanouds favoriete ploeg van Post be hoefde door al die ontwikke lingen alleen maar af te reke nen met een weinig voorstel lende formatie van Jean Pier re Danquillaume - waarvan Joop Zoetemelk de kopman is - en wat Belgische equipes. Daarin bevonden zich maar weinig grote namen. Fons de Wolf, Michel Pollentier en Gregor Braun waren eigenlijk de enige buitenlandse profs, die door het publiek werden herkend. PETER VAN PUTTEN LEICESTER De eerste titel bij de wereldkampi oenschappen wielrennen op de baan is gisteravond laat gewonnen door Urs Freuler. De Zwitser bleef wereldkampioen punten- koers voor profs. Zelfs een valpartij kon Freuler, die vorig jaar voor de ploeg-Post een etappe in de Ronde Van Frankrijk won, niet afhouden van de regenboogtrui. Freuler werd in de koers in het Engelse Leicester uitste kend geholpen door zijn land genoten Kaenel en Dill-Bun- di. Voor Nederland reden Herman Ponsteen en Rene Koppert. Zij konden zich niet mengen in de strijd om de medailles. Het zilver en het brons waren voor de Austra liër Gary Sutton en de Liech tensteiner Roman Hermann. In de eerste serie van de profstayers hebben titelverde diger René Kos (achter Bruno Walrave) en debutant Martin Havik (achter Joop Zijlaard) zich met de Westduitser Wil- fried Peffgen rechtstreeks ge plaatst voor de finale. Van Kos was dit normaal, van Havik iets bijzonders. Hij reed pas zijn tweede stayerswed strijd. het Nederlands kampi oenschap, waarin hij derde werd, was de eerste. Havik stond zelf ook te kijken over het gemak waarmee hij zich als stayer door het leven slaat. "Het was te gek gewoon. De wedstrijd was voorbij voor ik er erg in had. Ik had na 50 ki lometer nog wel honderd rondjes kunnen doorrijden. Ik vind het wel leuk. Het is mis schien iets waardoor ik in de zesdaagsen toch een boterham kan verdienen". De dag van gisteren was voor Nederland ook al begonnen met een bijzondere meevaller. Op het onderdeel achtervol ging voor amateurs, een disci pline waarin Nederland de laatste jaren niet meer dan fi gurant was, plaatsten Dick van Egmond en Peter Pieters zich voor de achtste finales en drong Van Egmond door tot de laatste acht. Veel verder zal hij wellicht niet komen. In de kwartfinales stuit de Tuk ker op Mario Hernig uit Karl- -Marx-Stadt, een exponent uit de Oostduitse sportnatie, die niets aan het toeval overlaat. Geen verrassing Voor René Pijnen, de nieuwe bondscoach van de KNWU die nog maar enkele maanden aan het werk is maar zich wel speciaal richtte op de achter volging, waren de goede pres taties van Van Egmond en Pieters geen verrassing. "Ik had niets anders verwacht", vertelde de zelf nog actieve zesdaagserenner. Mopperend voegde hij er nog aan toe:" Pieters heeft een lichte ver koudheid opgelopen. Anders had hij ook in de kwartfinales gezeten". Op basis van het goede optre den van Van Egmond en Pie ters rekent Pijnen op een be hoorlijke prijs in de ploegach tervolging, waarvoor verder Groen en Harren worden in gezet. "Iedereen heeft gezien dat Nederland toch meetelt op de achtervolging", zei van Eg mond. "We hebben bewezen tot de top te behoren tegen al die staatsamateurs". Na de meevaller bij de achtervol ging van de amateurs waren er op de eerste dag de tegen vallende resultaten van de sprintende dames. Nationaal kampioene Eria Oomen uit Schijndel haalde tweemaal via de herkansingen de kwartfinales. Dat was het maximum haalbare. In de herkansingen trof zij telkens de zwakste tegenstandsters. In de kwart-eindstrijd was Oo men kansloos tegen Connie Paraskevin, de Amerikaanse kampioene. De Verenigde Staten nam, bij onstentenis van de Sovjet-Unie, al twee medailles in bezit. Drie Ame- rikaansen (Young, Paraskevin en Novara) drongen met de Westduitse Lommatzsch door tot de laatste vier. STERDAM Hennie ïze is en blijft voorlopig itwist de sterkste Neder- se speedway-coureur. De r, iddels 30-jarige motorcou- uit het Twentse dorp ren schreef gisteravond Amsterdam voor de zesde sinds 1972 de nationale ti- ip zijn naam. Van enige jt ining was ditmaal evenwel ,1; ivelijks sprake omdat eze's meest serieuze con- ent Frits Koppe (Voor al tijdens zijn eerste op- met machinepech te kreeg. Kroeze werd prompt geen strobreed in de weg gelegd op zijn naar de eerste plaats. a Pen a Pa I De sympathieke Twent kon het zich zelfs veroorloven om zijn tweede motor aan de zon der hulpmaterieel naar de hoofdstad gereisde Koppe uit te lenen. Rudy Muts uit Scher- penzeel, nummer drie in de tussenstand na de twee vooraf gaande ontmoetingen in Rijs wijk en Veenoord, miste de klasse om nog enige bedrei ging voor Kroeze te kunnen opleveren. Door de tegenslag van Koppe rukte Muts uitein delijk wel op naar de tweede plaats. Koppe's plaatsgenoot Henk Steman, normaal ge sproken ook behorend tot het beperkte rijtje kanshebbers, was door eerdere moeilijkhe den met evenwicht én ver voermiddel reeds in een kans loze positie beland. „Maar ook zonder die pech van Koppe was ik zondermeer winnaar geworden. En in een mechanische sport loop je die risico's nu eenmaal altijd. Het is mij ook vaak genoeg over komen", aldus Kroeze. „Mo menteel blaak ik van het zelf vertrouwen, voel me ijzer- sterk. Helaas heb ik me on langs net niet kunnen kwalifi ceren voor de wereldfinale. Tijdens de halve eindstrijd in Polen kwam ik één punt te kort: één zwakke manche in zo'n sterk veld concurrenten is dan meteen fataal. Nu heb ik' mijn zinnen helemaal gezet op het veroveren van de Gouden Helm, eind september. Die wedstrijden in achtereenvol gens Veenoord en Amsterdam, waar de internationale elite sterk zal zijn vertegenwoor digd, heb ik sinds 1975 niet meer kunnen winnen. Dat moet nu maar eens verande ren". Incident De verdiende overwinning van de zeer fanatieke Kroeze werd gisteravond bijna nog overschaduwd door een inci dent. In de laatste manche maakte Rudy Muts een specta culaire buiteling, waarbij hij zelfs dwars door de balustrade schoot. Achteraf bleek alles bijzonder mee te vallen, maar de jury diskwalificeerde Kroe ze voor deelname aan de op nieuw gestarte manche. „Stijlloos. Ik heb Muts hele maal niet geraakt. Hij schrok toen ik binnendoor kwam. Meer niet", riep de veront waardigde Kroeze. Het inci dent betekende evenwel niets meer dan een storm in een glas water. In het sfeerloze de cor van het met slechts 5000 toeschouwers gevulde Olym pisch Stadion zorgde het nijdi ge optreden van Kroeze even wel voor enige afwisseling. Aan stoppen denkt Kroeze Iet degraderen naar de eers divisie heb ik ook niet be- 'ust meegemaakt. Zelfs die [gebrande tribune raakte mij iet eens. Jongen, moet je :,j listeren, als ik straks in de JO asis sta, prima, ik zal mijn t est doen. Sta ik er buiten, i in zal dat mij een grote zorg ijn. Dit seizoen zal ik alles fens nuchter gaan bekijken, la alles wat zich in de afgelo- ïn maanden heeft afge- leeld, heb ik geleerd zoveel iogelijk door alles heen te d Jjken. Deze jongen hier zal J hard tegenaan gaan. Zo ,tard, dat dat zelfs Van der art niet kan ontgaan. Ja, en s hij dat dan niet wil zien, 1 an oudt alles op. Het zal mij Wsoonlijk dan een zorg zijn". ja re Ita de in h olin g! •Juido Pen van FC Den aag in het Algemeen Dag blad) Ie hoeft geen lagere school .J hebben gehad om uit te re- ;nen dat het op deze manier et door kan gaan. Ik had aag nog een paar jaar aan i top willen spelen. Als ik 26 -rf 27 jaar zou zijn, had ik er isschien aan gedacht om 1 ,a ijn contract voortijdig te la- i(^?n beëindigen. Maar ik moet ëel zijn. Geen club staat te Guido Pen...een zorg.... springen* om een verdediger van 31. AZ wil het nog drie seizoenen aanzien, ik zelf ben volgend jaar transfervrij. Ik moet dan mijn conclusies trekken. Of mee sterven en zeggen: ik heb een mooie tijd gehad, of naar een andere club uitkijken". „Jan Mölby is een uitstekende Onze Nieuwe Aanwinst. Hij was het al voordat hij in Ne derland een bal had getrapt. In de kranten had gestaan dat vele buitenlandse topclubs „waaronder Real Madrid en Bayern München" graag Jan Mölby in de gelederen hadden gehad. Ajax ging met hem strijken. Het feit dat de naam Mölby in verband werd ge bracht met die van Real Ma drid en Bayern München heeft een grotere Onze Nieu we Aanwinst van hem ge maakt dan hij dank zij zijn buitenlanderschap als was. Ie mand uit Denemarken is mooier dan iemand uit de Graafschap. Als je naar Jan Mölby kijkt kun je je niet aan de indruk onttrekken dat in de Nederlandse onderafdelin gen zoveel van dit soort spe lers rondlopen dat ze er te veel van hebben om ze alle maal op te stellen. Dat is mijn mening, en niet van anderen, want Jan Mölby werd in kor te tijd van Onze Nieuwe Aan winst tot Gouden Greep". (Columnist Jan Mulder in de Volkskrant) „In overleg met de artsen zie ik voorlopig af van de wed strijden. Over een aantal we ken komt daar verandering in. Ik kan echt niet zeggen, dat ik me nu zo lekker voel. Mijn ademhaling zit behoor lijk in de knoei. Die moet weer worden geregeld. Er wordt door enkele artsen en' Ted Troost aan gewerkt. De absolute machteloosheid op de bank is mijn probleem. Als speler was ik één van de elf. Speelde je goed dan was je nog belangrijker. Ging er in het veld iets verkeerd dan kon je corrigeren. Je schoof er lekker achter en klaarde de situatie. Wat zou het leven zonder spanning zijn. Arie van Vliet had het vroeger, Gerrie Knetemann heeft het nodig en een voetballer hoort te klagen". (Trainer Hans Kraay van Feyenoord in de Telegraaf) Hugo Hovenkamp... con clusie trekken... Kieft en Van Basten niet be schikbaar mochten zijn er al tijd nog een Van Veen is, die zo in de spits kan worden ge zet. In het afgelopen seizoen was het opvallend dat veel te genstanders me nog altijd als een gevaarlijke aanvaller za gen, ook al was ik voor het eerst libero. Als laatste man had ik vrijwel steeds een vas te man bij me. Toch gek ei genlijk. Toen ik naar achteren ging, dacht ik eindelijk van die bewaking af te zijn. Als het moet vind ik het geen punt om te verdedigen. Als ik er op z'n tijd maar tussenuit kan. Dat zit nou eenmaal in mijn aard. Ik ben niet iemand die op één plaats kan blijven staan". (Leo van Veen van Ajax in het Leidsch Dagblad) „Maertens is een geval-apart. Als Vlaams boerke is hij ooit door ploegleider Lomme Driesens tussen de Brusselse baronnen gezet. Hij is, ook door zijn beperkte persoon lijkheid en intelligentie, niet meer helemaal zichzelf. Hij heeft verleden jaar de waar den in de wielersport verlegd. Normaal gesproken zijn voor successen altijd kwaliteit, competitie en training nodig. Hij miste het onderdeel com petitie vóór de Tour van '81 volledig en toch won hij een reeks ritten in de Ronde. Zelfs de artsen stonden daar verseld van en de geruchten .gingen dat Maertens iets bij zonders 'genomen' zou heb ben. Ik weet 't niet. Wat hij op het ogenblik doet is niet helemaal duidelijk. De verha len gaan dat hij aan de drank is, maar mij hoor je dat niet zeggen". (XV-verslaggever Louis de Pelsmaeker in NRC Han delsblad) „Ik heb de unie, toen men mij als baancoach vroeg, laten weten dat ik zelf nog twee jaar wil blijven fietsen. Dat ik me best voor de amateurwiel- renners wilde inzetten, maar toch agn mijn eigen carrière zou denken. Nadien, als mijn actieve loopbaan achter de rug is, wil best als full-time coach optreden. En het dan ook echt professioneel aan pakken. Want er is best iets van te maken. We hebben ta lent. Als het professioneel wordt aangepakt kunnen we in de toekomst met de beste landen concurreren". (Wielercoach René Pijnen in de Haagsche Courant) voorlopig bepaald nog niet. „Ik ga zeker tot mijn 35e door. Ik stop nu al mijn tijd in het speedway. Dat kan ook best, want ik heb geen baan. In de bouw is nu eenmaal weinig werkgelegenheid. Nu kan ik de eindjes net aan elkaar kno pen. Eerder heb ik zeven jaar bij Engelse clubs gereden. Door een ongeluk is dat echter op een financieel debacle uit gedraaid. Ik heb nu ook een gezin te onderhouden, een nieuw buitenlands avontuur is uitgesloten. Het is inmiddels puur een hobby geworden". De simpele, maar niettemin imponerende wijze waarop Kroeze ditmaal zijn Neder lands kampioenschap won, heeft alles te maken met het kleine aantal mensen dat ac tief de speedway-sport beoe fent. „Er zijn ook amper spe ciale banen. In Rijswijk heeft Bob de Jong heel veel voor ons kunnen doen. Dat is elders in Nederland toch ook moge lijk? Ik weet zeker dat veel meer jongens dan op de speed way-motor zouden stappen", aldus de kersverse' titelhouder. DICK KIERS Wisselende resultaten volleybalheren Voorburg DEN HAAG Starlift/Voor- burg heeft afgelopen weekein de in de oefenduels met twee Belgische tegenstanders wisse lende resultaten behaald. Za terdag werd in de Vliegermo len met 3-1 verloren van Zon hoven, een dag later won Voorburg de uitwedstrijd te gen Ibis Kortrijk met 3-2. In eerstgenoemde wedstrijd had trainer/coach Henri van Doorn niet de beschikking over de met een rugblessure tobbende Rob Lantsheer, ter wijl zondag ook Loek Willem- stein (hij wordt wat gespaard in verband met zijn zwakke knieën) ontbrak. Niettemin maakte Voorburg met name zondag tegen het nu door Pier re Mathieu getrainde Kortrijk een solide indruk. De zege op Kortrijk was extra knap om dat Voorburg twee weken ge leden pas weer de trainingen hervatte, terwijl de Belgische competitie komend weekeinde al van start gaat. LEIDEN De wielerronde van Hazerswoude, die dit jaar voor de vijfde maal wordt georganiseerd, kent dit keer een interna tionaal tintje. De Noorse amateurselectie zal, op doorreis naar het Engelse Goodwood waar de wereldkampioenschappen wor den gehouden, Hazerswoude aandoen. Naast de zes Noren zullen echter ook de nodige streekfavorieten aan de meet staan. De start van de vijfde Jaarmarktronde - georganiseerd door Piet Lammers en Jaap Raaphorst van de sportcommissie van de Leidse wielervereniging Swift - is om 18.30 uur. Van de honderd wielrenners zal plaatselijk favoriet Piet de Groot, dit jaar al goed voor meerdere tweede plaatsen, er alles aan doen om zijn eerste seizoenszege te boeken. Andere favorie ten zijn Swiftrenners Axel Hermans en Ron Kok. Hermans won dit seizoen al driemaal, Kok tweemaal. Van Avanti komen Jos de Bruin, de broers Nico en Bert Zaal en Michel Meere als top pers, terwijl Hans Steekers, Karei Teeuwen en Martin Schalkers De Bollenstreek vertegenwoordigen. Andere bekende namen zijn die van Karei de Brons, Kees den Hartog, Jan en Peter Ho- gervorst, Leidenaar Alex Jansen, Ad Kraan, Rick Moorman, Ron Smit en Ton Vrolijk? Voorafgaande aan het criterium op en rond de Breitnerlaan voor amateurs zal een zogenaamde dikke banden wedstrijd plaatsvinden. De start daarvan is om 17.30 uur. Gereden zal worden om het kampioenschap van Hazerswoude. SPORTWERELD me' Ccltic «m zondag naar za- terdag verschuiven. Ajax- AMSTERDAM Ajax zal zijn Sparta wordt daardoor ge- twee thuiswedstrijden die speeld op 11 september en voorafgaan aan de EC-duels Ajax-NEC op 25 september. TAFELTENNIS Nedcrland-Cina: Jaap van Spanje - Lu Yaohua 14-21.18-21; Henk van Spanje - Wang Yanehengl6-21,8-21; Han Gootzen - Guo Yuc- hual2-21.21-17.5-21; Henk van Spanje - Lu Yaohual7-21.5-21; Jaap van Spanje - Guo Yuehua6-21,12-21; Han Gootzen - Wang Yancheng 21-19,11-21.4-21 SPEEDWAY Eindstand NK: 1. Hennie Kroeze (Zendcren) 42 punten. 2 Rudy Muls (Scherpenzeel) 39; 3. Peter Scur (Le lystad) 34; 4. Frits Koppe (Voorburg) 33; 5. Wil Stroes (Nieuwegein) 33; 6. Henk Steman (Voorburg) 29. 7 Leo Bathoorn "ft Waar) 27; 8 Koos Noordman (Siddeburen) 21; 9. Anne Elzinga (Zenderen) 18. Proloog: 1. Jan Raas (Ned) 1800 m. in 2.15,00; 2. Jos Lammertink (Ned) 2.15.20; 3. Hennie Stamsnijder (Ned) 2.16.17; 4. Bert Oosterbosch (Ned) 2.16.18; 5 Gerrie Knetemann (Ned) 2.16.82; 6. Cees Priem (Ned) 2.17.18; 7 Benny van Brabant (Bel) 2.18.60; 8. Ad Wijnands (Ncd) 2 18.58; 9. Eddy Planekaert (Bel) 2.18 60; 10. Adri van der Poel (Ned) 2 18.73. Criterium; 1. Eric van de Berre (Bel) 70.4 km in 1.28.16:2. Ad Wijnands (Ned); 3. Gerrie van Gerwen (Ned). 4. Theo Smit (Ned); 5 Piet van Katwijk (Ned); 6. John Herety (Gbr); 7 Adrie van der Poel (Ned); 8. Ludo Delcroix (Bel); 9. Jan Raas (Ned); lO.Jean- -Louis Gauthicr (Fra) WK Baan: puntenkoers voor profs: 1. Urs Freuler (Zwi)64 punten; 2. Gary Sutton (Aus)52, 3. Romann Hermann (Lie)37 4 Gert Frank (Dcn)34; 5. Danr\v Clark (Aus)32; 6. Pierangelo Binco- letto (Ita)28; 7. Josef Kristen (Wdl)22 8 Ian Hallam (Gbr)17; 9. Roger Young (Vst)14, lO.Maunzio Bidinost (Ita) 13.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11