Spannend einde Bloemenmarathon College CDA/VVD in Voorhout Walter Koeken en Anneke de Jong winnen Zoeterwouds wielerkampioenschap Burgemeesters op de fiets in Kamerik Alkemade bol van activiteiteik REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 16 AUGUSTUS 1982 PAGIN1 Reddingsbrigade heeft het druk KATWIJK De reddingsbrigade en de Katxvijkse politie hebben het gisteren aardig druk gehad. Om half zes gister middag deed de eigenaar van een Catamaran die het strand op kwam, mededeling dat zijn collega in zee over boord was geslagen. Boten van de Katwijkse politie en de reddingsbri gade konden de man zo'n 300 meter uit de kust opvissen. Om half acht gisteravond kwam de melding binnen dat er een schip in moeilijkheden zou zijn voor de kust van Kat wijk. Veel personen waren naar het strand gekomen, toen brandings- en reddingsboten van de Katwijkse politie en - reddingsbrigade, de Noordwijkse reddingsbrigade en die van Zandvoort uitrukten om het schip te redden. Tot elf uur gis teravond is men aan het zoeken geweest. Ook het voor de kust liggende marinevaartuig de Wolf werd voor de red dingsactie ingezet. Tijdens de actie sloeg een brandingsboot om. De bemanning werd door een andere reddingsboot uit het zilte nat gevist. Het zogenaamd in moeilijkheden verke rende schip werd niet gevonden. De politie vermoedt dat het om een valse melding gaat. Alphenaren verdronken ALPHEN AAN DEN RIJN Twee inwoners van Alphen aan den Rijn zijn afgelopen zaterdag vermoe delijk verdronken op de Zeegerplas. Het gaat om de 26-jarige F.W. van der Meer en zijn 21-jarige vriendin H. de Ridder. Het tweetal was zaterdagmorgen met het 9-jarig broertje van Van der Meer, Theo van der Meer gaan varen met een speedboot. Vermoedelijk is midden op de plas de motor uitgeval len. Terwijl Van der Meer probeerde de motor op gang te brengen trachtte zijn vriendin middels pedde len alvast in de buurt van de wal te komen. Daarbij heeft zij waarschijnlijk een aanval van epilepsie ge kregen (het was bekend dat zij aan vallende ziekte leed) en is in het water gevallen. Van der Meer sprong haar na, maar hij kon niet zwemmen en moet toen met haar zijn verdronken. Later op de dag werd de stuurloze speedboot met de kleine Theo van der Meer door een windsurfer ontdekt en aan de kant ge bracht. De politie is gelijk gaan dreggen maar dat is tot nu toe zonder resultaat gebleven. Tegenvallende deelname aan Como Zwemfeest LISSE De deelname aan het Como Zwemfeest, dat dit weekeinde weer in het Oostduinsemeer werd gehouden, is nogal tegengevallen. Niet meer dan 250 zwemmers en zwemsters namen aan het feest deel. De organiserende vere niging, de Lissese „Watervrienden" is evenwel vast van plan ook volgend jaar weer een dergelijk festijn op poten te zetten. Wellicht zullen er dan ook wed strijden op het programma worden ge zet voor verenigingen en reddingsbir- gades. Dit waarborgt een zeker aantal deelnemers en bovendien kunnen deze wedstrdijden een aantrekkelijk punt op het programma vormen. Zege V.d. Meeberg in Centaurklasse OUD ADE Onder wisselende weers omstandigheden werden gisteren op de Kagerplassen twee wedstrijden in de Centaurklasse gezeild, 's Morgens stond er weinig wind, maar in de middagu ren wakkerde tijdens een regenbui de wind tot krachtig aan. Kees v.d. Mee berg werd met een eerste en tweede plaats winnaar. Hans Brouwer had een goede dag. Hij zag kans Jacques van Ginderen, die in de eindrangschikking derde werd, voor te blijven. De overige uitslagen zijn als volgt: 4. Koos Modderman, 5. Leen de Haas, 6. Henk Plantjé, 7. Frans Broe ken, 8. Hans Yntema, 9. Wil v.d. Kroft. De tiende en laatste plaats was voor Hans van Hese. BESLISSENDE WEDSTRIJD HEREN UITGESTELD VOORHOUT CDA en VVD in Voorhout zijn het eens geworden over de vorming van een nieuw college van burgemeester en wethouders. Tijdens de raadsvergadering van 7 september zal het nieuwe college voor het eerst aan treden. De partijen zijn het eens over de wethouders en hebben een aantal beleidsafspraken ge maakt. De nieuwe CDA-wet- houder wordt dr. D.J.W. IJdo. De huidige VVD-wethouder, drs. B. Joon blijft zitten. De aanleg van riolering in het buitengebied heeft hoge prio riteit in het nieuwe collegepro gramma. Het plan Oosthout zal verder zonder verdere wij zigingen worden uitgevoerd. Uitgangspunt is ook dat de be lastingen nauwelijks zullen mogen worden verhoogd. Tentendag Speeltuinvereniging De Bijenkorf in Lissc houdt 1^ woensdag een tentendag voor de jeugd. Men begint 'sjj morgens om tien uur en het is de bedoeling dat rond p drie uur het hele kamp weer wordt afgebroken. Er zalF gezamenlijk worden gcpicknicked en het enige, datP moet worden meegenomen, is materiaal om een tent te|'j kunnen maken. Wandelclub In Leidschendam bestaan plannen voor oprichting van eenL wandelclub. Om de belangstelling te peilen wordt za terdag L 21 augustus een wandeltocht gehouden vanuit Het Tolhuisr in Leidschendam-zuid over afstanden van 5, 10 en 20 kilo-f meter. Ter gelegenheid van de ingebruikneming van ht nieuwe wijkgebouw aan de Horre in zuid wordt zondag J september de tweede wandeltocht gehouden. InlichtingenF over vertrektijden en aanmelding kan geschieden via tel. a 270267. Art op a Er zijn nog passepartouts verkrijgbaar voor de serie van vijf klassieke concerten in Artopa in Lisse. Re/kr gaat om concerten door het Ensemble Prattica Musical op 25 september, door Reinbert de Leeuw op 13 novem ber, door Abbie de Quant en Edward Witsenburg op 12^ februari 1983, door Jaap van Zweden en Harro Ruyse-l naars op 26 maart 1983 en door Han de Vries en Rudolfs Jansen op 28 mei 1983. Belangstellenden kunnen in hefk bezit komen van een passé partout door overmaking^ van f55 op rekeningnummer 69.63.63.631 ten name vanL Artopa. Wanneer de beschikbare plaatsen zijn uitver-\ kocht ontvangt men zijn geld terug. Nadere inlichtin-f gen bij mevrouw 1. Rutgers, tel. 02522-19025, van maan-[^ dag tot en met donderdag van 11.00 tot 12.00 uur Zomeravondzang De gezamenlijke protestantse kerken houden woensdag-V avond in de Nederlands hervormde kerk aan de Hoofd-L straat in Sassenheim weer een zomeravondzang. De bijeen-v komst begint om half acht. De leiding is in handen van ds.f Th. Ferwerda, de plaatselijke geref. predikant en mede-\ïpé werking wordt verleend door Ger Keur, de vaste organistfest van het Goldtfuszorgel! idc It i Ziekendag De parochies „De Engel", „St. Agatha" en „Maria" Lisse en Sassenheim houden morgen weer de se ziekendam in de r.k. kerk van de H. H. waarders in „De Engel". Om half tien is er een om twaalf uur dc plechtige handoplegging en om uur sluitingslof. Jacht brandt uit VOORSCHOTEN Een jacht met een waarde van 60.000 gulden is vannacht volledig door brand verwoest. De oor zaak is niet bekend. Het jacht lag in een haven achter een automobielbedrijf aan de Leidseweg. De brand werd om twee uur ontdekt. De brandweer kon niet verhinde ren, dat het schip volledig werd verwoest. Men kon over slaan van het vuur naar sche pen in de nabijheid voorko men,' door de vaartuigen te verplaatsen. ZOETERWOUDE De regen was gistermiddag spelbreker bij het individueel wielerkam pioenschap van Zoeterwoude. De junioren en dames konden hun wedstrijd wel voltooien, maar het criterium voor de se nioren-heren werd afgelast en zal nu aanstaande zondag wor den verreden. Bij de jeugd werd Walter Koeken de nieu we kampioen terwijl bij de da mes Anneke de Jong haar vo rig jaar veroverde titel prolon geerde. Junioren Coen van der Krogt die na de tijdrit van vrijdag het klasse ment aanvoerde, moest in de sprint over 300 meter genoe gen nemen met een zevende plaats. Winnaar werd Walter Koeken met een tijd van 25.08 sec., gevolgd door zijn broer Marcel met 25.85 en Wim Oostdam met 25.86. Het crite rium werd eveneens een zege voor Walter Koeken die ook nog eens vier bonificatiepun- ten pakte. Wim Oostdam werd tweede op de weg, pakte daar bij nog eens 2 punt aan boni ficatie en dat voldoende om ook in de algehele rangschik king als tweede te eindigen. Coen van der Krogt werd eer vol derde. Dames Toen Anneke de Jong, de ti telverdedigster, na de tijdrit ook nog zegevierde bij de sprint was er voor haar geen vuiltje meer aan de lucht. Toch liet zij zich in het criteri um verrassen door Toos Jan maat die de sprint met nipt verschil won. Op de 300 meter noteerde Anneke de Jong een tijd van 28.69. Verrassende tweede werd Marian de Jong met 29.86 de Toos Janmaat (29.89) net voorbleef. Heren Adrie van Diemen, vorig jaar nog tweede in het eindklasse ment, zag geen kans in de tijd rit punten te scoren. Dat Zat hem blijkbaar goed dwars want op de sprint over 300 meter zorgde hij voor een ware explosie getuige de tijd van 23.87. Frans Cortenbach werd een prima tweede met 24.08 en Theo van Leeuwen - twee jaar geleden winnaar van de sprint - eindigde als derde met 24.09. Cock van der Hulst, tweede in de tijdrit, reed even eens een goede sprint, eindig de als vierde met 24.13 en ver diende daarmede 9 punten. Voldoende om met een score van 20 punten royaal de kop van het klassement aan te voe ren, want Dennis van den Berg - de winnaar van de tijd rit - bracht het met zijn negen de plaats niet verder dan 4 De rommelmarkt in Rijpwetering. Seine Weessies blijft vierde. Allemaal rollen ze nog even het podium op, in willekeurige volgorde. Prijzen en souve- niers worden uitgereikt. Klas seringen zijn niet meer belang rijk, meedoen is belangrijker dan winnen. Een groep gehan dicapten krijgt het traditionele dagelijkse bloemetje aangebo den door de gladiatoren. Er volgt een ontvangst in kunst centrum Langevoort, zaterdag avond worden de rolstoelatle ten nog eens in Holiday Inn in Leiden zelf weer in de bloe metjes gezet. Herhaling De Bloemenmarathon, georga niseerd door de Stichting Or ganisatie Gehandicaptensport is vanzelfsprekend voor her haling vatbaar. De organisato ren hebben grootse plannen. De marathon wordt wellicht internationaal, met Belgische en Duitse atleten. Er zal meer tijd in de voorbereiding gesto ken moeten worden, want op veel aankomstplaatsen moest op het laatste moment snel iets in elkaar worden gedraaid. De deelnemers zullen volgend jaar mogelijk met handicaps worden opgezadeld. Getrainde atleten in lichtgewicht racerol stoelen met tubes tegen ver dienstelijke „amateurs" in standaard rolstoelen, dat is ei genlijk geen gelijke strijd. Henk Makkense zal zijn titel volgend jaar wellicht niet ver dedigen. Hij bereidt zich voor op de Paralympics, de Olympi sche Spelen voor gehandicap ten. Het zou jammer zijn voor de organisatie, die overigens verder dik tevreden is. „Dit is toch een prachtige propaganda geweest voor de gehandicap tensport. Volgend jaar moet dat nog beter worden", aldus een woordvoerder. FRANK BUURMAN Jongen breekt heup ROELOFARENDSVEEN Een 16-jarige bromfietser Roelofarendsveen heeft avond omstreeks kwar tien zijn heup ongeval. Het de op de hoek Stationsstraat. De moet over de betonnen scheiding tussen fietspad autorijbaan gevallen zijn. punten hetgeen zijn totaal tot 17 opvoerde. Door de fikse re genval was het niet verant woord het criterium voor de heren te rijden. Besloten is zondag 22 augustus opnieuw een poging te wagen. Om twaalf uur is er dan op het industrieterrein eerst een „dikke bandenrace" waaraan iedereen kan deelnemen. Er worden zes ronde géreden, in schrijfgeld 1.50 en de in schrijving start om half twaalf. sum en Herwaarden werd tweede, mr. C.T. Spijkerbroek uit Oostburg derde. Met gigan tische tijdsverschillen, dat wel. Maar iedereen verschool zich snel achter de Olympische ge dachte, waarin wordt verkon digd dat deelnemen belangrij ker is dan winnen. Burgemeester P.J. Verhoef liet zaterdag geen enkel misver stand bestaan over de vraag in welke gemeente hij werkzaam is. Met grote blokletters op zijn witte shirt werd Ter Aar aan geprezen. Al brachten zijn in spanningen hem niet verder dan een plaats in de midden moot, burgemeester Verhoef had deze wedstrijd niet graag willen missen. „Ik zit voor het eerst van mijn leven op een racefiets. Ik heb de laatste twee dagen wat getraind, maar een goede voorbereiding kun je dat natuurlijk moeilijk noe men. Jammer alleen dat er be trekkelijk weinig deelnemers zijn. Van de circa 700 gemeen ten in Nederland zijn er hier 27 vertegenwoordigd. Dat is zo'n vier procent. Hopelijk wordt dat in de toekomst wat meer. Want iedereen heeft hier vanmiddag kunnen ge nieten". ALKEMADE Alkema de stond het afgelopen weekeinde bol van de feestelijke activiteiten. In Rijpwetering was een druk bezochte rommel markt met braderie. Een grootse barbecue met bra derie was te vinden op Kaageiland. Oude Wete ring vergastte jong en oud op een ludieke gondel vaart met na afloop een idem barbecue. Tot slot vond in Roelofarendsveen in het kader van de va- kantiespelen een alcohol vrije disco voor honderd jongelui tussen 13 en 16 jaar plaats en een wed strijd in fietscrossen. Om in Rijpwetering te begin nen, daar haalde muziekvere niging „Noméro" in enkele uren tijd een bruto bedrag van 5.000.- binnen met een rom melmarkt annex braderie. Het bedrag is bedoeld voor het in strumentenfonds van de vere niging. Kaageiland Maar ook op Kaageiland was het een gezellige bedoening, vooral de pas opgerichte Nieu we Weteringse blaaskapel „De Stoepenblazers" had er veel succes, 's Avonds trad een country-gitarist op tijdens de barbecue en ook hij trok veel belangstelling. Vakan tiespelen De vakantiespelen in Roelofa rendsveen verlopen geheel naar wens. Zaterdagochtend werd onder leiding van de plaatselijke brandweer het res tant van wat eens een prachtig huttendorp was, in de brand gestoken. De zaterdag onder grote pu blieke belangstelling gehouden wedstrijd in het zeer populair wordende fietscrossen bl een geweldig evenemf Tweeëntachtig deelnemer hadden zich aangemeld. Gondelvaart In Oude Wetering kreeg traditionele gondelvaart barbecue weer veel terec I belangstelling krijgen. Te [gn- de vijftig boten en wat diy voor door mocht gaan, de r mee. Een vakantieweekeni een zomerhuisje was de f prijs voor het meest origiuedi bootje; deze prijs werd gew nen door een groepje jong< tg te weten Arjen en Al* Klein, Edwin Wiek en I -1 nard en Petra Hornik. Zij lr*11 den een uniek tonnevlotje fabriceerd, waarop zij, f< tiek peddelend, slechts l<,a< zaam vooruit kwamen, vaartuigje was versierd gras, planten, lampioens, i gers en ballonnen. In de zat een open paraplu als w rooj vanger. r j* OEGSTGEEST Negen tien rolstoelen razen met verbluffende snelheid twee keer door winkel centrum Langevoort in Oegstgeest en weer naar buiten om een met vele enthousiaste toeschouwers afgezette route rond het winkelcentrum af te leg gen. Drie man scheiden zich duidelijk af van de rest. De kansen wisselen. Bij de ene doorkomst is de in een geel tricot gehulde rolstoelatleet nog koplo per, bij de volgende rolt de drager van een groene trui als eerste door de eindstreep, steeds op de hielen gezeten door de derde, donkere atleet. De Bloemenmarathon, de dap pere prestatie van. negentien mannen die zich over hun handicap hebben heengevoch ten en zelfs meer dan dat, loopt ten einde. Helemaal van uit Aken zijn ze naar Oegst geest komen rollen in een moordend tempo. Weliswaar zijn er tussentijdse verplaatsin gen geweest, maar in totaal wordt er toch rond de 300 ki lometer met de handen afge legd. Die handen zien er dan ook naar uit, ontveld en vol met blaren. De wonden gene zen echter, de prestatie blijft recht overeind staan. Oegstgeest is het eindpunt van de laatste etappe die zaterdag morgen in Zoetermeer van start ging. In feite doen er nog maar veertien rolstoelatleten mee. De resterende vijf moes ten na de proloog, precies een week geleden in Rijnsburg af haken omdat ze onvoldoende geoefend waren. Bij de laatste rondjes op het plaatselijke cir cuit in Oegstgeest doen ze ech ter weer wel mee. Grote favo- De finish van de rolstoelma riet is natuurlijk de Dordte- naar Henk Makkense (33), die zich tijdens de marathon heeft ontpopt als de Bernard Hinault van het rolstoelrennen en nog geen moment uit de gele trui is geweest. Henk, steunpilaar van de nationale basketbal- ploeg is natuurlijk niet de eerste de beste. Het ongeluk waarbij veertien jaar geleden zijn beide benen werden ver brijzeld heeft zijn sportieve en geestelijke kracht niet kunnen breken. De zege in de laatste etappe wordt hem betwist door de athon trok veel publiek. Zwollenaar Hans Bijlard (29), de rappe man in de groene trui en de Leidenaar André Moedig (48). Samen met Seine Weessies (29) uit Nieuwegein vormen zij het kwartet dat de Bloemenmarathon van het be gin tot het einde heeft be heerst, zonder de andere atle ten tekort te willen doen. Ze zijn bikkelhard geweest voor zichzelf en voor elkaar. „Rij een beetje door, joh. Ben je soms invalide", riepen ze el kaar na de valpartijen in het Limburgse heuvelland nog wel eens toe. Bij het naderen van de allerlaatste eindstreep in de marathon is het leidende drietal nog steeds bij elkaar. Het talrijke publiek dringt ver op. De chauffeur van.de aan gepaste bus die de deelnemers door Nederland heeft ver voerd zelfs zover dat iemand hem over de voeten rijdt. De schade valt gelukkig mee. In de eindsprint bewijst Makken se voor de zoveelste keer zijn absolute overmacht door ook deze laatste etappe te winnen. André Moedig wordt tweede, Hans Bijlard derde. Burgemeester S.H. Scheenstra van Oegstgeest hangt Makken se, (uit de mond van de com mentator klinkt het steeds als „Mackenzie") de laatste gele trui om. Hans Bijlard, tweede in het algemeen klassement krijgt zijn definitieve groene trui. André Moedig wordt ge huldigd als nummer drie, een knappe prestatie omdat hij bij na 20 jaar ouder dan zijn di recte concurrenten. Zijn zoon krijgt nog even een goedmoe dige berisping omdat hij zijn vader bij een eerdere etappe te vroeg zou hebben afgebeld. Bij deze wedstrijd zijn racefiet sen uit den boze. Die komen aan de start tijdens het criteri um over 55 kilometer waar naast de punten tevens diverse bonificaties te verdienen zijn. KAMERIK Eén burge meester bij een wieler wedstrijd, aanwezig om bijvoorbeeld het startschot te lossen of na afloop de prijzen uit te reiken, vormt een vrij alledaags verschijnsel. Maar 27 bur gemeesters op het par koers, dat is aanzienlijk minder gebruikelijk. Het was zaterdag niettemin aan de orde in Kamerik. Ter opluistering van de plaatselijke profronde werd een wedstrijd tussen een aantal hoogwaardig heidsbekleders georgani seerd. Uit sportief oogpunt mocht de zich over een afstand van 10,5 kilometer afspelende strijd tussen de 27 burgemeesters dan geen hoogstandje zijn, ver makelijk was het allemaal wel. Afgezien van mr. Chr.G.J. Rutten uit Nuth, die er moeite loos in slaagde alle concurren ten in te halen, bleek geen van de naar Kamerik gekomen burgemeesters in staat op de fiets enige noemenswaardige snelheid te ontwikkelen. Voor Rutten was het dan ook een „fluitje van een cent" om de race zegevierend af te sluiten. Geen wonder ook als men be denkt dat de Limburger pas was teruggekeerd van een week vakantie in de Harz, waar het rijwiel regelmatig werd benut voor trainingen in de bergen. Ing. B.P. Jansema uit de Betuwse gemeente Ros- Burge- meester Verhoef In Kamerik.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4