Thérèse met de dag Steinmetz meertaliger lï RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT MAANDAG 16AUGUSTUS 1982 PAG» 'T BLARICUM Stem en talent van Thérèse Stein- metz laten zich niet van gen. Geen sopraan of alt, geen typische musicalve dette, geen uitgesproken actrice. Maar wat dan wel? Na een succesvol op treden vorig jaar tijdens de traditionele Wiesbade- ner Festspiele omschreef een alom gerespecteerde Duitse muziekrecensent het -vrij vertaald- als volgt: „Wat moet je in haar het meest bewonde ren? Haar enorme gevoel voor talen? Of haar veel kleurige stem met die schier onuitputtelijke rijkdom aan nuances? Thérèse Steinmetz be schikt over een virtuoze flexibiliteit, die tevens de zeer hoge eisen verraadt, die een Nederlandse kun stenares aan haar werk stelt". Op het zonnige en door bra menstruiken overwoekerde bordes van het groen-wit ge schilderde Blaricumse heren huis, dat ze met haar levens gezel Gerrit den Braber al weer zo'n jaar of tien be woont, drinken we sinaasap pelthee. ,,'s Morgens citroen en 's middags sinaasappel zegt Thérèse zeer gedecideerd en offreert vervolgens een lekker koekje, dat bij nadere informatie door acteur Hein Boele gebakken blijkt te zijn. „Heb je hem donderdag nog op de Duitse tv gezien? In „Frühstück mit Julia", die heerlijke komedie? Nee. wat jammer nou toch". Geen ontbijt met Julia dus. maar thee-voor-twee met Thérèse. Aanleiding tot ons gesprek vormen in feite drie zaken: - Haar in samenwerking met de Roemeense groep „Doina Argasul" gemaakte tv-show, die de AVRO op 31 augustus gaat uitzenden; -haar nieuwe eind augustus uitkomende veeltalige elpee; -en de op handen zijnde tour nee met de „De Nacht van de Balkan" langs vaderlandse theaters. Een drieluik, dat nog eens ten overvloede de veel zijdigheid van dit muzikale Amsterdamse kind onder streept. Vader Jan was in zijn tijd een veelaanbeden helden tenor voor wie geen opera te moeilijk was en Thérèse's moeder een talentvol pianiste. Geen wonder dus. Conserva torium „Als enig kind bestond mijn wereldje eigenlijk alleen maar uit muziek. Op m'n zestiende naar het Conservatorium, op m'n 20ste eraf. Geslaagd met een speciale onderscheiding voor solistische eigenschap pen. Toen al reeds dus. Daar na recitals. Met een uitgespro ken voorkeur voor muziek uit de Balkan. Kodali, Bela Bar- tok. Af en toe een chanson van Fauré. Een nogal onge woon repertoire in die tijd. Kennelijk ook voor m'n stem. Was plotseling weg. Zo maar. Ben ik gaan toneelspelen. Bij de Nederlandse Kemedie. Ja. S, ik heb nog naast Ko van ijk gestaan. In bijrolletjes, dat wel. Vier en een half jaar lang. Kwamen we een keer voor de tv. Met een „Midzo- mernachtsdroom". Mocht ik een zangrolletje in doen. He laas was ik door een enorm masker en een gigantische puntneus onherkenbaar. Maar goed, m'n stem was weer te rug. Ik solliciteren. Bij alle zuilen. Zat ik in de wachtka mer midden tussen buikspre kers, slangenbezweerders en jongleurs. Moest je in die wachtkamer even voorzingen, auditie maken. Altijd met een rooie kop, maar wel steevast. Duurde dan ook meestal maar drie noten. Dan hadden de „deskundigen" het al gezien. Was te gebruiken. Dat gaf de burger moed. Maar wanneer kwam ik aan de beurt? Dick van Bommel van de NCRV was de eerste, die op m'n stoep stond. Een rol in de mu sical „Waterproef" van Ben nie Vreeden. En aangezien de musicals daarna als verse ka detjes uit de oven rolden, Thérèse Steinmetz wordt overal begrepen, omdat ze in alle talen vanuit het hart zingt. kwam van het een het ander. Mieke Bos van de Selvera's en Jenny Arean bleken van dezelfde lichting. „Dan liever de lucht in" en „Oklahoma", noem maar op. Ik was niet meer van de buis te slaan. In feite was daarmee de basis ge legd". Gouden hert Eurovisie Songfestival 1967 in Wenen? „Ring-ding-ding"?. „Ach, welke zangeres heeft zoiets tegenwoordig nog niet meegemaakt. Leuk om te doen. Meer niet. Sandy Shaw won toen met „Puppet on a string". Ik deed het in 1970 over en beter. In Roemenië, in Brasov, won ik het Gouden Hert en achteraf gezien geloof ik dat die onderscheiding voor mij van meer betekenis was dan het eventueel win nen van dat Eurovisie-gebeu ren. Dat lag eigenlijk buiten mijn genre liedjes. Maar ach, je was jong en wat wist je toen nog helemaal? Niks dus". Naar aangenomen mag wor den is de rest van het verhaal bekend. Met Nico van der Linden Jr. Ewoud Zeldenrust en Fred Snel, haar vaste be geleiders, een eigen liedjes programma. Eerst drie seizoe nen met „Opus 1 plus 3" en daarna eenzelfde periode met „Opus 2" de theaters langs. Bruisende muzikale program ma's boordevol folkloristische liedjes en volle huizen. „Kijk, ik heb met de keuze van die muzikanten ontzet tend veel mazzel gehad. Het zijn enorm veelzijdige vogels, die mij precies aanvoelen. De arrangementen van Nico pas sen mij precies. Nee. niet als gegoten maatkleding, maar vrij en toch strak. En zijn we in het buitenland dan loopt ook alles rond de voorstelling gesmeerd. Alle vier houden we nogal van sightseeing. Kortom, het klikt geweldig. En dat komt het geheel, de prestatie dus, alleen maar ten goede. Het laatste jaar hebben we ook nog „Alleen op maan dag" gedaan. Met André van den Heuvel, ja die mee-den- ker, erbij. Dat programma heette zo, omdat André als ac teur alleen op maandag vrij was en dus alleen op die dag z'n hobby, zingen, kon uitle ven. Erg leuk om te doen". Buitenland „In Europa werken we zo langzamerhand overal. Sinds Nico van der Linden met me werkt komen de uitnodigin gen vanzelf. Zo gaan we straks in januari weer zes weekjes naar Zuid- Amerika, Mexico, Venezuela, noem maar op. Voornamelijk wer ken we echter in het Carai- bisch gebied. In zogenaamde hoteltheaters. Bij het chique diner. Veel Spaanse num mers, maar ook Engelstalig werk en volksliedjes uit de Balkan. Die muziek kennen ze in die contreien niet of nauwelijks, maar ze genieten ervan, niet te geloven". „De nacht van de Balkan in het theater", sluit die voor stelling aan op je eerdere tournees met „Opus 1 plus 3" en „Opus 2"?. „In het geheel niet. Het is een door René Stokvis geprodu ceerde theatervoorstelling, waarin ik met m'n combo op treed, maar waarin ook het Hongaarse orkest van Andrei Serban, de zoon van de legen darische Stehgeiger Gregor, een belangrijk aandeel heeft. Zoals ook de internationale folkloristische dansgroep Sir- ba Nitasim. Het repertoire va rieert van Joegoslavisch tot Turks, van Hongaars tot Roe meens. Eerlijk, een wervelen de voorstelling, zo wervelend, dat de toeschouwers van hun stoelen komen". „Mijn nieuwe plaat is de meest veeltalige, die ik ooit heb gemaakt. De plaat gaat „Met de zon mee" heten en die titel impliceert eigenlijk al, dat ik louter volksliedjes uit zonnige landen zing. In het Spaans, Mexicaans, Grieks, Papiemento, Roe meens, Israëlisch en in het Nederlands. Er staat een lied je op. dat ik samen met het kinderkoor van Bennie Vree den zing, zo schattig". Discussie Thérèse loopt naar binnen, zet de bandrecorder aan en gaat ritmisch bewegend op in de inderdaad indringende volks muziek die uit de boxen komt. De thee is dan al lang ingeruild voor iets „harti- gers", bij welke slok de met kaas bestrooide schijfjes kom kommer het goed doen. On der het afluisteren van de band ontstaat er een discussie. Ik vind haar in de oorspron kelijke taal gezongen liedjes beter dan de door Gerrit den Braber overigens in goede teksten omgezette Nederland se versies. Juist op dat tijdstip stapt ook de auteur, Gerrit den Braber zelf dus, de kamer binnen. Er ontstaat onmiddel lijk een woordensteekspel. Thérèse is het voor een groot deel eens met mijn stelling, dat de Nederlandse taal zich niet of nauwelijks leent voor die temperamentvolle liedjes, Gerrit bestrijdt dat. Eigenlijk wordt het nu pas echt gezel lig. Maar eens worden we het niet. Gerrit belooft een ge luidsband van door hem in het Nederlands vertaalde liedjes samen te stellen die mij van mijn ongelijk zal overtui gen. Ik geef hem respijt en Thérèse vertelt ondertussen hoe ze al die talen in haar liedjes heeft leren beheersen. „Ik heb overal m'n adresjes. Een lieve Griekse dame, die me helpt. En toen ik Turks ging zingen, heb ik gewoon zo'n instelling voor buiten landse arbeiders opgebeld. Zat een prima man. die me hel pen kon. Ik heb m'n eigen phoenetiek. Ik schrijf wat die mensen vertellen op m'n ei gen wijze op, laat ze me de be tekenis, de inhoud dus van die liedjes uitleggen en ten slotte leef ik me er helemaal in uit. Zo sterk heb je de ge woontes, de timbres, de nuan- LARRY De in Amerika nog steeds lopende serie „Dallas" blijft ook in ons land voorlopig nog op de buis. AVRO-tv is er met veel tamtam aan be gonnen en weet voorlopig niet van ophouden. In Bel gië stopt men er voorlopig mee en Engeland wordt ook steeds minder happig. In Japan trok Dallas steeds minder kijkers. Turkije liet Larry verdwijnen, omdat deze man een slechte in vloed heeft op het gezinsle ven. AVRO-tv laat zich door al deze bedenkingen niet weerhouden. Als W. Duitsland nu ook nog afziet van Larry, dan zit (je bij) de AVRO helemaal goed. RUTGER In Amerika verscheen op de tv de vijf uur durende produktie „Inside the Third Reich", een halfhistorische verhandeling over het na zisme. De TROS voelt er voor die ook in ons land uit te zenden. En dat wel spe ciaal, omdat enige Neder landse acteurs er goede ro len in spelen. Hierbij o.< Rutger Hauer, die de figui^EII van Albert Speer neerzeglk de bewapeningsministeven van Hitier en tevens dier persoonlijke architect. Dei had o.a. een grandioos p?ee^ leis voor zijn meester on pel worpen. Tot de bouw erva ink is het nooit gekomen. Hi jj2 ler's in een zwaarbewaal ir buitenverblijf weggestop vrouw Eva Braun won verbeeld door Renée Soi lUe tendijk. En de bij ons van Claudius en diens zenuw tve trekken bekende Brit Dt, DON Don Henley van popgroep The Eagles, van wie kortge leden de solo-lp „I can't stand a bill" verscheen, zit wel goed met zijn muziek. Die zou nl. een opmerkelij ke invloed hebben op de psyche van de mens. Dorith Witte had het daar afgelo pen zaterdag bij de TROS over en gaat er komende zaterdag mee door op Hil versum 2 om 12.00 uur. Mu ziek prikkelt de creativiteit en de vitaliteit van mensen. Dorith draaide daarbij als bewijs muziek van The Eagles. Op scholen zouden docenten op dit punt met The Eagles leuke resultate hebben bereikt, fut hebbe opgewekt vóór de repetitii rm en een ontspannen sfeer ?HS Li ifh ion Televisie vandaag NEDERLAND 1 NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.43 Kantoorinnovatie. 18.58 Journaal. NCRV 19.05 Swiebertje. Jeugdserie uit de oude doos. Met: Joop Doderer, Lou Geels, Rien van Nunen, Jetty Cantor en John Soer. Zesde afl.: There- se verklapt aan Lode- wijk dat ze zeer binnen kort een speciale gast zal moeten bedienen in de 'Vergulde Kip'. 20.00 Het mysterie van Staal stad. Tsjechische avon turenfilm van Ludvik Raza naar een verhaal van Jules Verne. Twee geleerden erven een enorm fortuin. De een gebruikt zijn geld om een soort utopia te stichten, de ander ziet in het geld een middel om de alleenheerschap pij over de wereld te verkrijgen. NOS 21.37 Journaal. NCRV 21.55 Kerkepad '82. Reli gieus-toeristische wan deltocht door West-Lim burg: Weert, Neeritter en Thorn. 22.20 Cum laude. Spetpro- gramma o.l.v. Eddy Becker. 22.45 Maggie Forbes. Engelse politieserie rond een vrouwelijke rechercheur. Met: Jill Gascolgne, George Sewetl en Willi am Marlowe. Tiende afl: Dave Connally, een rijk zakenman, uit zijn sym pathie voor Maggie door haar een kostbare ring te geven. Maar er is iets met die ring. NOS 23.40 Journaal. 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.49 Staatsloterij. Tweede trekking van de 715de loterij. 18.54 De Bereboot. VARA 18.59 Leven en overleven. Documentaire serie over aspecten van natuur, natuurbeheer en natuur behoud in Nederland. Derde afl.: Niemands land (leefgemeenschap pen in grensgebieden). 19.25 Shelley. Engelse serie over een onaangepast mins. Met: Hvwell Ben nett, Belinda Sinclair e.a. Shelley heeft Fran het huis uit gekregen. Hij moet en zal de keu ken opknappen. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.27 Achter het nieuws. Ac tualiteitenrubriek. 21.00 Poldark. Engelse serie naar de gelijknamige boeken van Winston Graham. Met: Robin El lis, Nicholas Selby, Ralph Bates e.a. Der tiende deel: Demelza heeft in haar barens nood de grootste moei te om het roeibootje naar de kust te sturen. Thuis zitten Ross en Prudie, op van de zenu wen, ongerust op haar te wachten. 21.50 Theater thuis. Herhaling van de gedramatiseerde documentaire 'Jeugd- prostitutie', die voor het eerst in 1972 werd uit gezonden. Met: Hanny Vree, Elisabeth Ver- sluys, Bernard Droog, Ronnie Bierman e.a. Het verhaal is gebaseerd op interviews met jonge prostituees, die om streeks 1970 veelvuldig in de Utrechtsestraat te Amsterdam actief wa ren. NOS 22.55 Journaal. 23.05 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 MM-maandagmerkt. Geva rieerd programma. 17.50 Journaal. 18.00 Aua alt lacht nau. Serie. 18.10 Tandarra. Australische serie. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Tuinen dar fantasie. Albert Gabriel: Dofile. 20.00 Journaal. 20.15 Roots. Amerikaanse famillesa- ga van Alex Haley. Met: Kathleen Doyle. Janet DuBois. Don Keefer. Cynthia Sey e.a. Tweede afl.: Eliza beth Harvey en John Dolan willen trouwen. Maar voor vader Harvey is John 'te blank'. 21.15 Britse buren. Politieke docu mentaire. Afl.: Weekend in Belfast. 21.45 Omslaan alstublieft. Ontspan ningsprogramma met bijdragen over schlagermagnaat, ex-, beroepsvoet baller en auteur Jack White, over Ri chard Widmark. filmster met pensi oen en over zangeres Clio Goldsmith. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Francêaca. Portugees melodra ma van Manoel de Ollvera (1981). Met: Diogo Dora, Mario Barroso en Teresa Meneses. Korte inhoud: In het Portugal van 1854 schaakt de jonge edelman Jose Augosto de dochter van een Brits officier. 01.45 Journaal. DUITSLAND 2 16.30 Da on-rustp«rlode. Serie over het ouder worden. 17.00 Journaal 17.08 Tele-illustratie. 18.05 Ruimteschip Enterprise (Star Hanny Vree hangt de straatprostituèe uit in de Amster damse documentaire over „Jeugdprostitutie", vanavond op Ned. II om 21.50 uur. Jill Gascoigne als Maggie Forbes vanavond weer in de weer op Ned. I om 22.45 uur. Trek). Amerikaanse SF-serie. Afleve ring: Dodelijke spelen op Gothos. 18.57 Overzicht programma'*. 19.00 Journaal. 19.30 De wereld rond. Reisquiz met Rainer Holbe over Frankrijk. Gasten: Reinhard Mey en La Bande a Brasil. 20.15 Kinderen, kinderen. Opvoed kundig programma. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 De meisjes van Wilko. Pools- -Frans dramatische film van Andrzej Wajda (1979). Met: Daniel Olbrychski, Maja Komorowska. Anna Seniul, Sta- nislawa Celinska e.a. Korte inhoud: Wiktor Ruben gaat voor enkele we ken naar buiten naar zijn oom, nadat de dood van zijn vriend hem zwaar geschokt heeft. Voor de gedepri meerde Wiktor is deze vakantie een ontmoeting met zijn verloren jeugd. 23.10 Journaal. DUITSLAND 3 NDR-WDR 18.00 Sesamstraat. 18.30 De kleine koning, Kalle Wirsch. Poppenspel 19.00 Berlijn - na het werk. Filmre portage van Michael Strauven. 20.00 Journaal. 20.15 Maandagavond op drie: De bijl van Wandabek. Tv-spel van Horst Konigstein en Helnrich Breloer naar de roman van Arnold Zweig. Met: Ro land Schafer. Angellka Thomas en Hildegard Schmahl. 22.45 De Po. Reportage van Erlka von Hornstein. 23.30 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Emilie. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.05 Sesamstraat. 18 20 Klein, klein kleutertje. Pro gramma voor de allerkleinsten. 18.35 Gelaarsd en gespoord. Pro gramma van 'Schooltelevisie', waarin uitdrukkingen en gezegdes, die ver-, band houden met ruiter en paard, be handeld worden. 18.55 Actie Openbaar Vervoer. Her haling van de veertiende aflevering uit een serie programma's over open baar vervoer. 19.35 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 De Schone en het Beest. Tsje chische film van Jurai Herz (1978) naar het bekende sprookje van ma dame Leprince de Beaumont. Een koopman met twee dochters kan al leen maar zijn vege lijf redden als hij een van zijn dochters aan het Beest afstaat. Julie besluit zich voor haar vader op te offeren. Als ze' in het kas teel komt. wordt ze al verwacht, want de tafel staat gedekt en het haard vuur brandt... 21 55 Cultuur en beschaving. Her haling van een dertiendelige Engelse documentaire van Sir Kenneth Clarke over onze beschaving. Elfde afl.: De cultus van de natuur. 22.45 Journaal. BELGIE BRT 2 Z» Belgis BRT 1. BELGIE FRANS 1 17.30 ONEM: informatie voor werk zoekenden. 17.45 3, 2, 1 contact. Wetenschappe lijk programma voor kinderen. 18.15 Cine-vacances. Vakantiepro gramma voor kinderen. 18.45 Faitea voa jeux-vacanoes. 19.00 Lundi-sports. Sportprogram- 19 24 Zomertoto. 19.30 Journaal. 19.55 Inedits. Herhaling van het pro gramma, waarin actualiteiten, gefilmd werden door amateurs. 20.20 Gizmo. Amerikaanse montage film van Howard Smith (1976). Deze film is samengesteld uit de meest bi zarre en ongewone actualiteiten, die sinds het begin van deze eeuw zijn gebeurd. Fysieke prestaties, acrobati sche uitvindingen van de meest nut teloze tot bijna nuttige en primaris- men tot de meest extreme technolo gische snufjes zijn in deze film te vin den. Aansluitend: Debat in de studio. 22.30 Journaal. BELGIE FRANS 2 19.30 Hieuw# voor doven en slecht horenden. 19.55 Zie Belgie Frana 1. ENGELAND BBC 1 16.40 Home on sunday. 17.20 Play school. 17.45 Hey it's the king. 17.55 John Craven's newcround. 18.05 Ticket to ride. Serie. 18.35 Perishers. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.25 Bast of the west. The hanging of Parker Tillman. 19.50 Comic roots. Paul Shore. Ro- therham. 20.20 Dr. Who. SF-serie. 21 10 Panorama. 22.00 Journaal. 22.25 The man who haunted him self. Engelse thriller van Basil Dea- rden (1970). Met: Roger Moore. Hil- un Olna G«v Picoi 23.55 B.A. Robertson. 00.28 Journaal. 00.30 Late night in concert. 00.55 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 19.20 The Philpott file: inside a multinational. Eerste afl.: The rise and fall of a Persian empire. 19.55 655 special. 20.20 Journaal. 20.25 World of Wodehouse. Sir Ag gravate. 20.45 Best of brass. 21.20 Paul Daniels magic show. 22.00 Pete Sayers. 22.35 Third eye. Documentaire serie: Hong Kong. 23.25 Cricket. 23.50 Newsnight. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. AVRO 15.30 Nitwits. Kinderserie. Afl.: de veedief. 15.45-17.05 Kouwe drukte. Engelse kolderfilm van Anthony Klmmins. Met: George Formby. Kay Walsh. Betty Stockfield, Cyril Ritchard en Garry Marsh. George heeft een came ra ontworpen, die zo klein is. dat hij past in de knoop van een vlinderdas. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 ling 11.55 Umschau. 12.10 Kinderen, kinderen. Herhaling. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Journaal. 16.10 Journaal. 16.15 Algiers. Reportage over Al giers. een van de mooiste kuststeden van de Middellandse Zee. 17.00 Weerhaak. Gedramatiseerde documentaire voor de jeugd over het thema: Moet de Duitse jeugd onder wezen worden over de nazi-gruwelen. 17.50 Journaal. 18.00 Camera-safari. Van Rusland naar Midden-Azie. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 14.57 Overzicht programma's. 15.00 Journaal. 15.03 ZDF-Vakantieprogramma voor kinderen. Met o.a. Sindbad e Muggsy 16 30 Mozaiek. Programma voi mensen van de derde leeftijd. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 Dieren onder de hete zo Nijlpaarden. DUITSLAND 3 BELGIE BRT 1 BELGIE BRT 2 Zie Belgie BRT 1. BELGIE FRANS 1 17.30 ONEM: informatie voor wer- zoekenden. 17.45 3,2,1 contact. Wetenschappe lijk programma voor kinderen. BELGIE FRANS 2 14.00 Teletekst. Vakantie-toerïsme. ENGELAND BBC 1 07.40-08 55 Tv-cursussen. 10.00 Drek Pack. 10.20 Jackanory. 10.35 Take hart. 10.55 Why don't you? 11.20 Play chess. 14.00 Journaal. 14.27 Financieel nieuws. 14.30 See saw. 17.20 Play school. 17.45 Hongkong Phooey. ENGELAND BBC 2 07.40-11.55 Tv-cursussen. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.30 (TROS) Cafe chantant - 17.02 Pierewaaien in Scheveningen - 18.06 Viola van Emmenes - 18.46 De ge laarsde kater (deel 7) - 19.02 Country 20.02 Een mondj* Frans: Julien Clerc - 20.30 I Holland - 22.02 Aktua - 23.02 Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.15 (NCRV) Nederlandse n 16.32 Klanken van weleer - V., Ouvertures van Arthur Sullivj"KSC 17.36 Actualiteiten - 18.10 ThealL gelbespeling - 18.30 NederlanJ raelisch kerkgenootschap Bond zonder Naam - 18.50 Oml zeggen - 19.00 Leesoefeningen! bijbel - 19.15 Britse bijdragen a liedboek voor de kerken - 19.3( demy of St. Martin-in-the-Fiel 20.03 Redevoeringen die gesc nis maakten - 20 30 Radio Kei - 20.45 Ambon, de werkelljkhek een droomeiland - 21.00 Progri over geslachtziekten - 21.30 Tel 22.40 Composities van Herman! tegier - 23.00 (NOS) Aaandacht| Surinamers in Nederland. HILVERSUM 3 - 16.03 (AVRO) Toppop disco -1 (NOS) De vakantiespits met Holland - 19.02 Proefdraaie Folklive: de groep Sistrum - 21.Oi cente pop- elpees - 22.02 Candlj - 23.03 Swlngtime. HILVERSUM 4 - 16.00 (KRO) Collage en zeldzaam - 17.00 Overnam versum 2 - 20.00 (KRO) Avont eert - 20 45 37e Cheltenham Fej Orlando Strijkkwartet met i Beethoven. Schumann en 22.05 Literaire uitzending - 22.3 ziek op het spel: Charles Griffes Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (AVRO) Jerry van Ro 0.45 Round midnight - 2.02 service station - 6.02 Auto m aan - 9.03 Steunpunt - 9.08 A vitaminen - 10.03 De zandbak; 10.11 Vervolg Arbeidsvitamii 11.30 Soundtrack - 12.03 Priot - 13.06 Radiojournaal - 13.20 Diligence - 14.03 Paul Vlaandi het Margo-mysterie, deel 2 - Cees van Zijtveld met muziek platenrek van Wim Harsma HILVERSUM 2 - 7.20 (KRO) Het levende wol tt 7.35 Actualiteiten - 8 20 Stuf del 7.35 Actualiteiten - 8 20 Stuf sprek - 8.45 Vrouwenrubriek - Wel en wee in Nederland - Voor. overen met ouderen - Een serie over de kansen bij I keer van ex-gedetineerden in de maatschappij - 11.33 Over rad televisie - 13.10 Een s dreiging van het milieu - 13.3 zoek naar aardstralen - 14.00 sprek met een jeugdige strop! i m spijbelaar - 14.33 Voor de Ber vrouwen - 15.03 Omroeppastoi 15.10 Boekenwijsheid - 15.32 Ion - 17.36 Actualiteiten HILVERSUM 3 - 7.02 (VARA) Felix Meurders Jeroen Soer - 12.03 VIP-spel - Peter Holland - 15.30 Popkrant HILVERSUM 4 - 7.02 (TROS) Specialiteiten a la - 9.00 Aandacht voor jonge njPostc Ellen Albers (fluit) en Masumi I sawa (hobo) - 9.30 Met Lagi naar vreemde landen - 10.00 Utr Symfonie Orkest o.l.v. Edo de W p 12.00 Intermezzo: selectie uit fin ziek van James Bond en hoogt ten uit 'Robert en Elizabeth' - De klassieke tien - 13.30 Phllip(jji kest o.l.v. Jan Roobol - 14.00 B torlum: 1) Jascha Haifetz speelt J se muziek, 2) Sheherazade van rice Klingsor. 3) L'heure espt Xelei van Maurice Ravel - 17.00 Ovf Hilversum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hih 1 elk heel uur. 24 uur per dag. versum 2 op elk half uur van tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 13.00, 18.00. 20.00. 22,30 uur. Op Hilversum 3 op elk h< van 7.00 tol 24 00 uur e om 7.00, 8.00 en 13.00 Naai Adr« Postc J Beta. iiï Shiu Naai 'SAdrt Plaal Telel Stuui inaar: 230C

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2