Toernooiwinst Van der Capellen Quick Boys schiet met scherp tegen VVSB: 10-3 Ajax blijft in overgangsklasse neile 500 meter 'ersoons Iduna viert tien jaar damesvoetbal Ploeg Post goed op dreef Toernooiwinst Saint Germain SPORTWERELD 15PORTTRIBUNE OPMERKELIJKE „REVIVAL" HENNY KOEMANS IN NIEUW VENNEP Bij de heren kan slechts een wonder de nummers 9 en 10, Bob van Overbeeke en Marinus Brooshooft, een plek bij de laatste acht van het Match/Masterstoernooi opleveren. Ook de poule-indeling Is vrijwel zeker. In poule A zullen Tönjann, Grimbergen, Herman van der Capellen en Henny Koemans elkaar bestrijden, in de andere poule zijn dat Arnold eh Freek van der Capellen, Jos Koemans en Marco Winter. De stand met nog twee toernooien voor de boeg: 1. Hans Tönjann 136; 2. Herman van der Capellen 130; 3. Frans Grimbergen 108; 4. Marco Winter 104; 5. Freek van der Ca pellen 102; 6. Arnold van der Capellen 80; 7. Henny Koe mans 76; 8. Jos Koemans 68; 9. Bob van Overbeeke 64; 10. Marinus Brooshooft 54. Dames: 1. Miriam de Groot: 76; 2. Ingelise Driehuis: 72; 3. Marijke Guyt 64; 4. Jacquelien van Wijk 48; 5. Annette van der Mey 44; 6. Henny Fehling 36; Rose-Marie Verdegaal 36; 8. Christel Verwoerd en Liselotte van der Bijl 32; NIEUW-VENNEP Nog niet zo lang geleden wer den de Leidse B-spelers tijdens het tennistoernooi van Nieuw-Vennep als een aardige opvulling van het deelnemersveld be schouwd. Het echte vuur werk moest tijdens het Haarlemmermeer-toernooi van de Haarlemse afvaar diging komen. Die tijden zijn defintitief voorbij. Jos Koemans en Hans Tönjann bewezen afgelopen weken al te sterk te zijn voor di verse Haagse topspelers, in Nieuw-Vennep lieten Herman van der Capellen en Henny Koemans een verzameling Haarlemmers met lege handen achter. Vooral Henny Koemans beleef de afgelopen week een opmer kelijke revival. Na een moeiza me start tegen Jan-Pieter Hop. kreeg de Voorschotenaar te gen Marcel van Rijn de vorm te pakken om vervolgens de als eerste geplaatste Hans Brug- geman kansloos te laten. In de halve eindstrijd werd daarna Hans Fehlius overtuigend opzij geschoven: 6-3, 6-1. Herman van der Capellen was gemak kelijk in de halve eindstrijd ge komen via een zege op Frank Liefbroer, maar bewees in de halve finale z'n goede vorm door Wijnand van den Boom in twee sets te kloppen: 6-3, 6-2. De finale tussen Koemans en Van der Capellen was vooral in .de eerste set een mat duel. Van der Capellen won met 6-4 en slaagde er in de tweede set in het niveau wat op te schroe ven. Koemans bleef onnauw keurig spelen en kwam dan ook tot slechts één game: 6-1. Bij de dames won Miriam de Groot en zij plaatste zich daar mee voor het Masters-toer- nooi. De overwinning op Xan- dra Weller was daarvoor niet nodig, deelname aan dit voor haar vierde toernooi was al voldoende. In C liet Margot van Overloop weer eens van zich spreken door Karin Roo sendaal in de eindstrijd te kloppen: 6-3, 6-3. Bij de heren eindigde Stefan Faas als eers te, hij klopte I. de Jonge met 6- 3. 7-6. Rijnkanters In Rijnsburg sleepte de Katwij- ker Piet Parlevliet de eerste prijs in de wacht door Leidse Hout speler Ed Hedeman te kloppen. Bij de dames eindig de Liz Weare als eerste, zij ■IDEN De Leidse atletiek- san heeft nog altijd een grote intrekkingskracht op topatle- n uit het gehele land. Zo ver- likten Edine van Heezik en IS6en arcel Bunck gisteren de 4; lofdrollen bij de door de Ba- Ven' '0° georganiseerde „regio- ks (o le" wedstrijden. Ook enkele n (Be iidse toppers kwamen bij n9)i aze wedstrijden tot goede estaties. Jek Persoons zege- et de srde op de 1500 meter na sche m solorace in een goede ,51.2. Yvonne van Dorp irong 5.75 meter ver en liep ide korte afstanden 12.5 en i.4. n v« 'i het sP©erwerPen vormde ormc larcel Bunck (AAC) een klas- Jnan i apart. Deze A-junior wierp Rt o,20 meter, een afstand, die de senioren niet werd be- l iderd. Gerrit Verdoes (Bata- Adris n) kwam bij dit nummer tot 3eek ),44 meter. Paul Boere (Ben iAV'36), een junior, liet 48.84 ëtér opmeten. Het B-meisje ènaura Bosman (AAV'36) wierp Pete 1,74 meter. an 1 jn ander technisch nummer v®'1 in goed gehalte was het ver- 1 iringen voor dames. Edine in Heezik (ADA) won zoals irwacht: 6.29 meter. Yvonne in Dorp (Holland), een van de eest talentvolle juniores van Ierland, sprong 5.75 meter, de sprintafstanden won de lidse met 12.5 en 25.4. illino Harli P de korte afstanden waren Koo >hn van der Zwet, Kees Tous- rcei in, Peter Blokker en John 5) (E in Loon (De Spartaan) zoals _k* ibruikelijk in de voorste re- onen terug te vinden. John m Loon won de 100 meter in Jol .0, eindigde als vierde op de 10 meter horden in 15.0 en 1 ip de 200 meter in 22.5. Kees end lussain had voor de kortste i zo stand 11.3 nodig. Peter Blok- i)- M tr kreeg als eindtijden 11.5 iers 123.1Op de 100 meter bleef ouwens een groot aantal eidse atleten Qnder de twaalf Konden Alfred Verhoef lolland, 11.4), Frans Blom lolland, 11.5), Ruud Eveleens deA lolland. 11.6), Renè Verlaan 25); lataven, 11.7), Gerrit Verdoes (2<l lataven, 11.7), Jan Groene- !9 (Bataven, 11.8). §de 1500 meter soleerde Persoons (Holland) naar goede 3.51.2. Ook de Ba- Jan Verloop dook onder grons van vier minuten .58.2. Paul Grimbergen (De parfaan) was met 4.02.8 ook og vooraan te vinden. Goede den waren er verder voor de ataven Kees van Klink iohat ,05.7), Peter Wezel (4.06.2), ,am ses van Beelen (4.06.8) en is G in van der Berg (4.07.0), Jt,fj I junior Jan Jansen (Holland) ni P een sterke vijf kilometer. (28> et 15.17.1 bleef hij niet zo Tooi iel erg ver achter bij de kop- pers. Koos Verhoeven (Bata- oha, in) kwam na 15.38.3 over de Q fidstreep. Laura Bosman iesti AV) won de 800 meter meis- (gwB-B in 2.19.1. weede plaatsen oor Hermans n Meere •IDEN De diverse regiona- amateur-renners reden dit eekeinde niet slecht. Absolu- uitblinkers waren Axel Her- 2» lans en Michel Meere, die 'ana aiden een tweede plaats in de n 49 acht sleepten. In Gouda en ïiden ging de najaarseditie in de Rijn-Bollenstreekcom- ilitie weer van start, e Katwijker Axel Hermans ji|F eld in Zevenbergen goed s lo and in een kopgroep van uit- onndelljk tien man, waaruit vee man opnieuw wegreden. ov egen het einde van de koèrs tarnen Antoon van der Steen nwat later Hermans daar nog escii li waarop Van der Steen al- en doorging en solerend de ige binnenhaalde. Hermans 33t on daarop de spurt van de fie achtervolgers, im' Jjchel Meere (Alphen a.d. Rijn) hH lYond zich in Kamerik in een m- ipgroep van tien man, en 'qJ asseerde zich achter Peter 40,i leters als tweede. •coiieen zware wedstrijd te Sint incras wisten ROKS-renners arel Teeuwen (De Zilk) en lartin Schalkers (Noordwijker- out) beiden goed stand te ouden. Beide renners bevon- en zich in de tweede groep cMer acht ontsnapte concur- mten. Teeuwen werd tiende, Walkers dertiende en zijn aatsgenoot Steekers veer- ande. In Oostzaan werd Walkers achtste, en kreeg leekers pech. i de junioren deden van Niftzijde Gertjan Zwaan en chard Ippel van zich spreken, vaan werd zevende in Nieu- andijk en zestiende in Nis- in. Ippel reed gisteren sterk Beverwijk maar moest met lekke band de pijp voortij- 9 aan Maarten geven. uitslagen van de Rijn-Bollen-- eekcompetitie, eerste rit. In Gouda 'celslor); Amateurs: 1. Joris Zand den; 2. Pieter Evelein (Swift); 3. o Saveur (Excelsior). Junioren: 1. "Iin Overdevest (Swift); 2. Romeo tedt (Exc.); 3. Hans Bos (Swift). "Jwelingen: 1. Hans Kolenbrander Ni't); 2. Cees Slingerland (Exc.); 3. 't> Augustinus (Bollenstreek). In Lel- (Swlft): Liefhebbers: 1. Ruud 'os (Boll.); 2. Jan Huigsloot (Swift); kok (Exc.). Veteranen: 1. Nico Slin- 1 'land (Boll.); 2. P. Rietveld (Exc.); 3. Kroone (Exc.). LEIDSE COURANT MAANDAG 16 AUGUSTUS 1982 PAGINA 11 Piet Parlevliet bleek op het toernooi van Rijnkanters de sterkste C-speler. bleef in een spannende partij Simone den Hollander net voor: 7-6, 6-4. Plaatselijke fa voriet Thomas de Mooy stelde teleur door in geen enkel num mer de eindstrijd te halen. In D ging bij de heren de titel ver rassenderwijs naar Jan Spek, bij de dames bleef Wil van der Meer de winnares van vorig jaar, Francis Timmer, net voor. Wegens de regen moest een viertal finales in de Dekker-hal afgewerkt worden. Mchael van der Berg was de grote mari van het Artesia jeugdtoernooi in Koudekerk. Hij haalde in twee leeftijdsklas- ses de eerste prijs weg. Van der Berg kreeg de overwinning niet kado, beide finales verg den drie sets. De partij in de klasse t/m 16 jaar tegen Maar ten Buis vergde zelfs drie en half uur: 4-6, 6-4, 7-6. De partij tegen Freek Tanis was iets sneller afgelopen: 7-5, 1-6, 7-6. WIM SPIERDIJK Rijnkanters: HEC: P. Parlevliet - E. Hedeman 6-4, 6-3; DEC: L. Weare - S. den Hollander 7-6, 6-4; HDC: E. Homan/Van Dinter - Kuyt/Van Nierop 6-7, 7-5, 7-5; DDC: Bennink/Weare - Van Overloop/Den Hollander 6-4, 6- 3. HED: J. Spek - L. Lefeber 6-2, 6-2; DED; W. van der Meer - F. Timmer 6- 4, 6-1; HDD: W. den Otter/F. van den Berg - Walenkamp/De Water 6-3. 6- 1; GDD: W. van der Meer/F. van den Berg - Spruyt/Renner 7-5, 5-7, 6-3; DDD: Lacourt/Levy - Dijkstra/Vink 6- 2. 2-6. 6-1. Artesia: JE 10 jaar: Raymond de Vries - Freek den Hollander 6-1, 6-1; ME 10: Eva Haslinghuis - Heieen van den Berg 6-2, 4-6, 6-2; ME 12: Mar got van den Haak - Mandy Oostlan- der 5-7, 6-3,. 6-4; JE 12: Marius Pie- ters - Jan van Overloop 6-3, 6-2; ME 14: Anne Jongkind - Irma van Seters 6-3, 2-6, 6-4; JE 14; Michael van der Berg - Freek Tanis 7-5. 1-6, 7-6; ME 16 Willie den Hollander - Marit Ver stegen 6-3. 6-4; JE 16: Michael van der Berg - Maarten Buis 4-6, 6-4, 7-6; JE 18; Marcel Gerritsen - Maarten Buis 6-2, 6-0. Met een zeer geslaagde receptie vierden leden, donateurs en supporters gisteren het tienjarig bestaan van de damesvoet balvereniging Iduna uit Ter Aar. De bijzonder levendige receptie werd let terlijk nog eens extra opgefleurd met vele geschonken bloemstukken, o.a. van de mannelijke plaatsgenoten van TAVV. Van de zijde van B&W kwam zeer toepasselijk een voetbal, waarmee, getuige het enthou siasme van de dames, ongetwijfeld nog vele doelpunten zullen worden gescoord. Op de foto wordt voorzitter Louis Hoger- vorst gefeliciteerd met het 10-jarig jubile um van "zijn" dames, door Cock Jansen jr., zoon van wijlen begunstiger Cock Jan sen sr. Verder op de foto van links naar rechts: penningmeesteresse Mej. Balvers, secretaresse mevr. Vink, bestuurslid en leidster van de B-jeugd Mevr. Broer, de bestuursleden en schoonzusters Mary en Lia Maurits en wedstrijdsecretaresse Mevr. Blljleven. LEIDEN UVS maakte er zaterdag en gisteren met recht een oefenweekeinde van. Eerst werd zaterdag in Bodegraven een toer nooi afgewerkt, vervolgens werd 's avonds aangetre den tegen RCL en tenslot te kwam UVS gisteren nog even in actie tegen Rand stad Sport. Het toernooi leverde UVS in de vorm van een doelpuntloos ge lijkspel tegen Woerden en een 0-1 nederlaag tegen FC Den Haag weinig succes op en ook het treffen met RCL bracht geen glorie: 4-1 voor de Lei derdorpers. RCL nam in de tweede helft de leiding via Pe ter Siera (fraaie "kopstoot op aangeven van Bennie Heems kerk) en Dick van der Bijl (eveneens via een kopstoot). Bert Kort verkleinde de marge met een strak schot, waarna René Kamminga (hard schot) en wederom van der Bijl (boogbal over de doelman Wij nand Sloos) de eindstand op het bord brachten. Van Rand stad Sport werd wel gewon nen. Harm de Vos, Hans Ver- kuylen en Bert Kort (tweemaal) schoten hier de Voorschotense ploeg naar een 4-1 nederlaag. Volgens trainer John Huguenin is Katwijk op de goede weg. Met name.de dieptepasses ko men beter uit de verf, waar door de 's-Gravenzandse SV volledig kon worden terugge wezen. De jeugdige Jan van Duyn, Martin van der Plas, Jan van Dijk, Aad Koelewijn en len ze Koekebakker brachten sa men de uitslag van 5-1 op het scorebord. KRV had nog teveel last van de zware duurloop (20 km), die donderdagavond op het pro gramma stond. Na een rust stand van 0-1 tegen Semper Altius kwamen de Katwijkers via een strafschop van Rolf Mulder op gelijke hoogte. Daarna zakte de thuisploeg vooral conditioneel weg, waar door Semper kon uitlopen naar 1-4. Derdeklasser St. Martinus speelde gelijk tegen Teylingen. Peter Blom liet al in de eerste minuut goalie Leo Dols vissen. Een kwartier later scoorde Wif Brockx uit een combinatie met Ton van Dorp 1-1. Na opnieuw op achterstand te zijn geko- De op het oude RCL-nest teruggekeerde Ben Heemskerk wordt de voet dwarsgezet door UVS'er Bert Kort. men bracht Aad Witteman de stand in de slotfase nog op 2- 2. In een aardige partij tegen Pe likaan werd Leiden op conditie geslagen. De wel nuttige oe- fenpot leverde slechts enkele Leidse kansen via Eric Sierat. Pelikaan won met 1-0. Een sterker Van Nispen had niet al te veel moeite met SVLV. Al vrij snel kopte Peter van de Drift de thuisploeg op 1-0, ter wijl Henk van Maris in het tweede deel Van Nispen het verschil van twee doelpunten bracht. Pas in de slotfase kon den de Voorschotenaren te- genscoren. Quick Boys was tegen VVSB in bijzonder goede doen. Na een sterke eerste helft hadden de Katwijkers reeds een 7-1 voorsprong genomen. In de tweede periode nam de Janse- équipe, die een trainingskamp van twee dagen achter de rug had. noodgedwongen wat gas terug. Bij het scheiden van de markt stond er 10-3 op het bord. Doelpunten Quick Boys: Mart van der Plas vier, Cees van Rooyen twee, Johan Jon ker, Fred Eysberg, Leo van Delft en Huug Aandewiel. Voor VVSB schoten Nico van Im merzeel en Gert van de Burg (2x) raak. Een wat beter combinerend Ter Leede speelde Oegstgeest naar een 4-1 nederlaag. Voor rust kon de gastploeg het nog redelijk bijbenen. Nico Bakker opende de score namens de Sassenheimers, waarna Frank Hogewoning tegenscoorde. Na de pauze schoten Frits Hoek stra en Hans Schalk (twee maal) Ter Leede naar de zege. FC Lisse (zat) draaide aardig tegen het twee klassen lager uitkomende Amstelveen. Rob Suttorp bracht Lisse kort voor rust aan de leiding, doch Wim Pilage nivelleerde vlak daarop de achterstand voor Amstel veen. Na de doelwisseling be tekenden treffers van Ruud Bröring en Peter Schalk (twee keer) een 4-1 overwinning. Rijnsburgse Boys kwam een 1-1 deling met RCH overeen. Tot de pauze bleef dè dubbel- blanke stand gehandhaafd. In de tweede rondgang zette Sleeman RCH op voorsprong, maar Rob Gillessen scoorde niet lang daarna de verdiende gelijkmaker. Nieuwbakken tweedeklasser Alphense Boys moest tegen HOV het onderspit delven. Tot aan de rust konden de Alphe- naren hun traditioneel hard- spelende opponent nog de baas. Dankzij een eigen doel punt van HOV en een treffer van Nick Verwoerd leidde Al phense Boys halfweg met 2-1. Na rust bleken de Alphenaren conditioneel nog niet bij mach te om het hoge tempo van de eerste helft te handhaven, het geen HOV de kans bood twee treffers te produceren. Hevige regenval zorgde gister middag voor een voortijdig einde van de wedstrijd tussen Spoorwijk en DOSR. Dat ge beurde na zo'n twintig minuten in de tweede helft. De Veense ploeg leidde op dat moment met 2-0, dankzij treffers van Ruud Riebroek en Rob Rode- wijk. Zaterdag kwam de Kar- stens-equipe eveneens in ac tie. Tegen Noordwijk 2 konden wel de volle negentig minuten worden volgemaakt. DOSR won. John van Klink en Gerrie van Emmerik zorgden voor de Veense doelpunten, terwijl An ton Wil van Zoelen voor Noordwijk raak schoot. Woubrugge trof het eveneens in de vierde klasse uitkomende Amsterdamse WA. Het werd een spannende wedstrijd met Woubrugge als uiteindelijke winnaar: 4-3. Bij rust leidden de Amsterdammers nog (0-1). Voor Woubrugge schoten Leo van de Wetering (3x) en Hans van Dijk raak. FC Lisse zag tegen Aalsmeer na rust een gelijkspel omgeto verd in verlies. Voor rust was Laurens van der Voort nog in staat geweest een 0-1 achter stand (Arie Bouwman) gelijk te trekken, erna zorgden Roger van Vliet en Koos de Meij voor 1-2 en 1-3. Wim Boeckaar scoorde vervolgens 2-3. RKAVV boekte middels een 2- 1 winst meteen succes in de eerste oefenwedstrijd tegen Blauw Zwart, van wie doelman Hans van Veen tien minuten voor tijd zijn arm brak. De win nende doelpunten kwamen op naam van Bert Vogelaar en Rob v.d. Meer. Hillegom ontving Schelling- woude, maar bij gebrek aan goede afmakers bleek de ploeg niet in staat de vele kan sen te benutten. Aangezien de tegenpartij met hetzelfde pro bleem te kampen had, bleef de stand 0-0. Ondanks een licht veldover- wicht leed Meerburg in 'Bode graven een 1-0 verlies bij ESTO, dat al voor rust besliste toen Gerard van der Neut uit een voorzet van Jos van der Eik scoorde. Ook met een be tere conditie en een technisch sterker spel van Meerburg werd daar de tweede helft niets meer aan veranderd. UDO leed een geflatteerde 1-4 nederlaag tegen Lugdunum, van wie Henry van der Weiden goed op dreef was met een hattrick. De ploeg uit Oegst geest had te kampen met een geblesseerde doelman Van Rijn, terwijl Cor Strijk de paal op zijn weg vond. Wally van Haver redde de eer door een strafschop te benutten, Koos Bekooy scoorde de vierde Leidse treffer. Een tussentijdse staking we gens regen kon niet verhinde ren dat Roodenburg tegen ROAC toch aan het langste eind trok. Na een snelle ope ningstreffer van Arno Lancel zorgde Hennie Koet voor 0-2, die na een tegendoelpunt van Gé van der Star ook 1-3 scoor de. Jan Smits maakte op zijn beurt de tweede tegentreffer. Na het oponthoud was het jeugdspeler Marco van Alphen die de Kooi-club definitief vei ligstelde. SJC had weinig moeite met Concordia. Maarten Plug (tweemaal), Jaap Smit en Jos Alders zorgden voor een 4-0 zege. nadat de Noordwijkers met de rust al met 2-0 hadden geleid. De kans op een ruimere zege werd niet benut. LFC is nog steeds op zoek naar een goede afmaker. Ook tegen het agressieve SJZ kon den de kanaries maar één tref fer produceren, en die kwam tot stand middels een straf schop van Jan Kromwijk, na dat Frank van Veen onregle mentair onderuit was gehaald. Een doelpunt van Nico van As werd afgekeurd. De wedstrijd tussen de Stomp- wijkse Boys en Docos moest twintig minuten voor het einde gestaakt worden wegens een wolkbreuk. Docos leidde op dat moment met 2-3 door een hattrick van Sjaak Rietbergen. De tegendoelpunten kwamen van de broers Theo en Jan Bos. Foreholte had het erg makke lijk tegen Zwart Blauw, dat een 1-5 nederlaag incasseerde. Cor van Steyn opende de sco re, gevolgd door de spits van Zwart Blauw. Na deze gelijk maker waren het Theo van Kampen (strafschop), Cor van Steyn, Piet Ruigrok en nog een speler van de gastheren die de eindstand op 1-5 bepaalden. LEIDEN Ajax speelt ook volgend jaar in de overgangsklasse. De Leidse cricketers stelden hun plaats veilig door in Haarlem ruim te winnen van Rood en Wit 2. Ajax startte zeer sterk, dankzij uitstekend batten van Huib-Jan van Langevelde (44) en Danny Eldering (40). De openingsstand van 100 voor 2 zorgde voor de nodige rust binnen de Leidse ploeg. Ajax ging door en voerde via Mark Verbeek (13) en Ray van der Berg (34) de stand op naar 176 voor 6. Een bijdrage van Peter Rood bracht Ajax uiteindelijk na 50 overs op een totaal van 191 runs voor 9 wickets. Daarna trok Ajax fieldend fel van leer. Al in de eerste over nam Frits de Jongh het wicket van een topbat van Rood en Wit. Hoe wel de Haarlemse gastheren zich niet zonder slag of stoot over gaven, bij verlies zou Rood en Wit degraderen, was men niet op gewassen tegen het sterkere Ajax. Het fielden was goed ver zorgd, hetgeen werd uitgedrukt in vijf vastgehouden vangen. Van de bowlers leverde met name Frits de Jongh goed werk af (4 voor 35). Met hem zorgden Danny (3-23) en Ton Eldering (1-22) en, Peter van Rood (2r34) er vóór, dat Rood en Wit niet verder kwam dan 133 runs all out. MUNCHEN De ploeg van Peter Post blijft succes boe ken. De Belg Ludo Peeters won zaterdag in Oudenaarden de eeuwfeestwedstrijd van de Belgische wielerbond. Hij ver sloeg in de eindstrijd vlucht- makker Hennie Kuiper. Giste ren won de ploeg van Post (met o.m. Peeters en Koppert) de proloog, een ploegentijdrit, van de Ronde van West-Duits- land. Joop Zoetemelk won gisteren in de buurt van Brussel de Eddy Merckx Grand Prix. Francisco Moser werd tweede voor Sean Kelly en Jan Raas. Zaterdag moest Zoetemelk in de jaarlijkse Ronde van Kame rik voor twintigduizend toe schouwers genoegen nemen met de vierde plaats. Hier ze gevierde Cees Priem voor Jos Schipper en Gerrie van Ger- wen. In de Ronde van Dongen won Theo Smit gisteren de sprint voor Adrie van der Poel, Fons van Katwijk en Johan van der Velde. Johan Lammerts won de A-klassieker voor ama teurs de Omloop van de Krim- penerwaard. Gerrit Pronk ze gevierde in de Ronde van Maassluis voor zijn ploegge noot Bram Jouvenaar. Peter Koppert werd derde. PALMA DE MALLORCA De nieuwe club van Kees Kist, waarvoor hij morgenavond in actie komt, het Parijse Saint Germain heeft zaterdagavond in Palma de Mallorca het veer tiende toernooi om de ..Ciudad de Palma" gewonnen door Bratislava (Tsj) met 3-0 te ver slaan. Antoni Piechniczek, de trainer van het Poolse voetbalelftal, heeft zijn ontslag ingediend. Hij wordt vervangen door de 47-jarige Edmund Zienstra. Celtic, de Schotse tegenstan der van Ajax in de eerste ron de van het toernooi om de Eu ropese beker voor landskampi oenen, heeft zaterdag in de eerste ronde van de strijd om de league beker een overwin ning behaald van 6-0 tecjen Dunfermline. LONG BEACH Stephan van den Berg won met plankzeilen met overmacht de pre-Olympi- sche week in Long Beach. Met 42,1 punten werd hij winnaar van het klassement. LONDEN Tony Miles heeft in Torquay de Britse schaakti tel behaald. De 27-jarige Miles verzekerde zich door een sa lonremise in de laatste ronde van het kampioenschap. HYDERABAD Jane Webster uit Engeland en Luis Pongoh uit Indonesia wonnen de Mas- tertitels badminton in de India se stad Hyderabad. Webster won in de finale van de Japan se Yoshihiko Yonekura en Pon goh van zijn landgenoot leuk Sugiarto. KOPENHAGEN De Neder landse jeugdschaker Nijboer is het toernooi om het wereld kampioenschap in Kopenha gen sterk begonnen. Hij won met wit in de eerste ronde van de Portugees Fernandez. KOEALA LOEMPOER Tij dens de strijd om de wereldbe ker junioren hockey in Koeala Loempoer verloor Nederland met 6-3 van Pakistan. Bij de rust was de stand 3-2. SANTA CRUZ De Sovjet Unie heeft gisteren het zeslan- dentoernooi waterpolo voor ju nioren in Puerto de La Cruz gewonnen. Nederland moest genoegen nemen met een vijf de plaats.ln de laatste wed strijd kwam Nederland tegen Italië niet verder dan 4-4. Daarvoor werd op de derde speeldag met 10-6 van West Duitsland verloren. HELSINKI Het Nederlandse basketbalteam kadetten(meis- jes) heeft in Helsinki met 63-52 gewonnen van Israel tijdens het Europees kampioenschap. Tegen West Duitsland werd met 53-63 verloren. Nederland werd tiende. BROUWERSHAVEN Drie Nederlandse zeilers hebben bij Brouwershaven de Nenulux-ti- tels veroverd. Arnout Hummel in de Laserklasse, Henk Duetz in de categorie 470 en Renè Baggers in de 420 klasse. DOMMELEN Marie Hen driks en Harry Diels hebben gisteren in Dommelen het Ne derlands kampioenschap handboogschieten over 25 me ter veroverd. ANTWERPEN De Neder landse B-ploeg heeft het honk- baltoernooi om de Northern- Cup in Antwerpen gewonnen. De Honkballers versloegen Finland met 45-0, Engeland met 25-0, België met 7-1 en Denemarken met 26-0. UBERLINGEN Jan van Ek en Bert Visser hebben op het Bodenmeer bij Uberlingen de Open West Duitse zeiltitels In de Vaurenklasse behaald. TOLUCA De vierde ronde van het interzonale schaak toernooi van Toluca werd ge kenmerkt door remises tussen grootmeesters uit de Sovjet- Unie. Lev Poloegajveski en Brois Spasski kwamen een puntendeling overeen na 35 zetten.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11