Menno Oosting en Ton Sie uit het niets naar de top Hans Kraay toch weer aan de slag Koemans bijna geplaatst voor slottoernooi Verjongd Meerburg toont vechtlust \gw PORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1982 PAGINA 11 [IKILAUDA RIJDT WEER blenjjl vai NAVl in Ci rlinge t is gis ikt. Di ;n Wes :aten DfficicX lijk an g< i de N erleg ;LTWEG Niki Lauda start zondag in eigen nd van start in de formule-l-race om de Grote ijs van Oostenrijk. Lauda, die vorige week vrijdag dens de training voor de Westduitse GP-race op - jckenheim uit de baan vloog en zijn rechterpols vaar kneusde, kreeg toestemming van de behande lde artsen om voor het eigen Oostenrijkse publiek Zeltweg te starten. Lauda leverde naar aanlei- ng van de ongevallen op Hockenheim met Pironi i Piquet scherpe kritiek op zijn collega-coureurs. Egenover een Oostenrijkse krant sprak de dit jaar de formule-1-sport teruggekeerde McLaren-rijder n bezorgheid uit over het groeiende aantal stuur- iten. „Vooral die stuurfouten maken de formule- races momenteel ongekend gevaarlijk. De meeste ;e igevallen ontstaan door pure domheid". Lauda wil N Zeltweg zijn concurrenten tot de orde roepen. t Dstenrijks bekendste sportman verklaarde zijn ge- pi «venheid als volgt „Of we veranderen onze in- elling of we rijden elkaar allemaal dood." Rosmalen loopt uit Het Noordbrabantse dorp Rosmalen liep gis termiddag massaal uit om Annemarie Ver stappen een groots welkom te bereiden. De blonde zwemster werd onlangs in Ecuador we reldkampioene op de 200 meter vrije slag en behaalde op de sprint een zilveren medaille. Op de foto: Annemarie Verstappen (links) naast burgemeester D.C. Burgers tijdens de rondrit. Willem II en Knobel uit elkaar TILBURG George Knobel wordt geen trainer van Willem II. Gistermiddag be sloten beide partijen uit elkaar te gaan. Voorzitter dr. Vioen van Willem II wilde niet ingaan op geruchten, dat Knobel was ontslagen. „Met de heer Knobel zijn wij overeengekomen ons aan het uitgegeven communique te houden". De voorzitter gaf toe, dat Knobel en het bestuur ver schillend dachten over de toekomst van de Tilburgse eredivisieclub. De financiële situatie van de club werd weer een tikje zorgelijker door het afhaken van een sponsor. Dr. Vioen: „We dachten een sponsor voor shirtreclame gevonden te hebben. Enkele dagen geleden haakte men echter af. Heel jammer, het had de situatie aanmerkelijk kunnen verlichten". Hendrickson mogelijk nieuwe ijshockeycoach DEN HAAG De Amerikaan Gus Hendrickson wordt moge lijk de opvolger van de Tsje- choslowaak Gustav Bubnik als coach van het Nederlandse ijs- hockeyteam. De Nederlandse Ijshockey Bond wacht al enige tijd op terugzending van het contract, dat Hendrickson in Minneapolis op 10 juli ter le zing en tekening is gezonden. In een vergadering met de jeugdcommissie van de NIJB heeft voorts Harry van Heu- men uit Nijmegen zich bereid verklaard het komende sei zoen te fungeren als teamlei der van de nationale ploeg. Stars misschien uit eredivisie HAARLEM Daar de Haarlemse basketbal- vereniging Stars (vorig seizoen Eve and Adam Stars) nog geen nieuwe sponsor heeft gevon den, zal het voor de club onmogelijk worden deel te nemen aan de competities in de hoogste klassen van de Nederlandse Basketball Bond. Het bestuur van de vereniging overweegt, wanneer het zoeken naar een sponsor voor 1 september geen resultaat heeft opgeleverd, zo wel het eerste herenteam als het eerste dames team terug te trekken uit de eredivisie. Stars, dat als Flamingos de aanzet heeft gegeven tot de sponsoring van basketbal in Nederland, haalde als eerste club Amerikaanse Nederlan ders in de nationale competitie en veroverde tussen 1968 en 1973 vier keer de nationale titel. De club is ook organisator van het traditionele kerst- en nieuwjaarstoernooi in Haarlem. Bonds- coaches blij ïn'heiWet komst verbon ,admaGa McMillan werl Solid: ontma 5CHEVENINGEN hield Voorzitter mr. Hehen- fgait akamp van de Konink- Nederlandse geschr|L-awn Tennis Bond ook i(KNLTB) heeft giste ren in Scheveningen uit Sz< jfficieel bevestigd, dat i varuBen priRcipe-akkoord •s van 's bereikt met de Zuid- Jurczy afrikaanse proftennis ser Frew McMillan om ids coach de Neder- schoon jandsè (jeugd-)top te begeleiden. Men hoopt op zijn komst det teg vlak voor het winter- circuit begint, keuze viel op McMil lan, omdat hij in de buurt Jwoont, in Bristol (Gbr), die di^et Nederlandse tennis iteit en hjer veej relaties heeft. De bond zocht een e buitenlandse tennisrautho- v°(riteit, die tijd heeft en toch Dm h(nog met één been in het vangeijwereldtennis staat. Boven- lien bezit McMillan de jersoonlijkheidsstructuur. de ki jje toegankelijk is voor de ot de problematiek van het Ne- sjderiandse tennis. De taak een buitenlandse coach dient vooral gericht te zijn op de tactische en nentale begeleiding van Lde spelers. Over enkele I weken heeft het afronden de gesprek plaats tussen de bond en McMillan, ergeifbeide partijen met ideeën verleg Kullen komen. Het con- als v( tract geldt voorlopig voor Ie orgaeen jaar, waarin McMillan perioden van mini maal vier weken zal ka il Wee men werken. Bondscoa- ianvalches Fred Hemmes én Jan Oost de Rook juichen de perio dieke steun van een -bui- tcnlandse coach van harte en kjtoe. e,. ÜTennisschool t feit bij akkert Op woensdag 29 septem ber wordt de KNLTB-ten- nisschool geopend. Het trainersechtpaar Van Hulst in Geldrop en de St. Jonsschool in Eindhoven begeleiden een groep van acht talenten, die van hun grftwaalfde tot hun zestiende pliciet jaar jn een semi-internaat- op® vorm zullen tennissen en BLA Jeren. Zodra zij niet meer leerplichtig zijn worden de besten geselecteerd voor het uitzendfaseplan. De af vallers zullen maatschap pelijk worden begeleid. jver wa ie de PeiF' va ri er de CEPI die TENNISTALENT WILBORTS TERUG NAAR AF SCHEVENINGEN Het supertalent Eric Wilborts is niet meer. De Brabander, die ooit in de jeugdfinale op Flushing Meadow stond, liet gisteren op de Metsbanen in Scheveningen op nieuw dermate zwak tennisspel zien, dat de volkomen outsider Ton Sie gemakkelijk in vier sets de halve finale van het natio naal kampioenschap kon binnenstappen. Hemmes-pupil Wilborts en de bond gaan binnenkort eens goed bepraten, hoe het nu ver der moet. Net op tijd stond deze week een nieuw jeugdi dool op: Menno Oosting. Hij bedwong in de kwartfinales René Boers met 6-1, 6-1, 6-0 en liep stralend van de baan. Ge lukkig hoorde hij niet, hoe aan het einde van de dag zijn trai ner Henk van Hulst juichte, toen Huub van Boeckel ook tot de laatste vier was doorge drongen. „Ik hoop dat Huiita kampioen wordt", meldde Van Hulst, die met echtgenote Ja nice naast de eigen tennis- school „Brabant" in Geldrop ook de tennisschool annex semi-internaat van de KNLTB gaat leiden. „Menno Oosting is pas twee maanden goed aan het tennissen en kan al tevre den zijn. Een titel zou voor zijn ontwikkeling te vroeg ko men", aldus de succesvolle trainer, dié trouwens ook Van Boeckel en Judith Warringa, de halve-finaliste vandaag bij de dames, onder zijn hoede heeft. Huub van Boeckel nam in een urenlange vijfsetter het Ame rikaanse obstakel Mike New berry. De vorm is goed en hij lijkt in staat Louk Sanders van een negende landstitel af te houden. Mits hij de agressief spelende Menno Oosting kan bedwingen. Damescoach Jan de Rook en Henk van Hulst zien mogelijkheden in het ver slaan van Sanders als de titel verdediger te maken krijgt met iemand die voor elk punt blijft knokken. „Ook Sanders Huub van Boeckel (rechts) wordt door Mike Newberry gefeliciteerd met het bereiken van de halve finale. moet voor alle punten nog erg zijn best doen. Zijn zwakke plek zit hem in zijn hoofd. Pak je een set, kun je hem nerveus maken. Zelfs op matchpoint kan hij nog gepakt worden", was hun mening. Los van het feit, dat Louk Sanders nu niet bepaald de ge zelligste speler is voor een te genstander en voor het pu bliek de econoom is nogal zuinig met zijn vrolijke woor den en gedragingen en weiger de gisteren zelfs andermans inkt te verspillen aan een hor de handtekeningenjagertjes is het voor de tennissport wel eens goed dat er over een nieuwe kampioen kan worden gesproken. Anders valt de still stand zo op. Bijna vreemden Huub van Boeckel, de finalist van 1980, is de hoop van velen en ook bij velen bekend. Bijna vreemden voor het publiek zijn de twee andere jagers op de nationale hoofdbuit, Menno Oosting en Ton Sie. Zij zijn respectievelijk 18 en 26 jaar oud. Van de jongste werd dit jaar nog geen verrassing ver wacht, van de oudste leek geen aanval op de gevestigde orde meer te verwachten. Toch staan beiden in de halve eindstrijd. Oosting tegen Van Boeckel („Ik had liever New berry gehad") en Sie tegen Sanders. Ton Sie sprak, amper ver baasd: „Ik ben al te oud om te gen mannen als Wilborts en Sanders op te kijken. Ik heb steeds zonder de hulp van de bond getraind en zonder me echt op toernooien voor te be reiden. Ik geef.tennisles, huur dikwijls gewoon een baantje en oefen dan meestal met een jonge speler, die pas van de C- lijst op de B-lijst is geplaatst. Mijn conditie is goed, zodat ik zoals eerder tegen Mare Al- bert tot in de laatste game kan blijven aanvallen. Wil borts was vandaag, slecht, maar ik speelde ook zeker niet denderend". Via Louk Sanders de finale bereiken lijkt geen gemakke lijke opgave voor Sie, maar als echte vechtjas geeft hij zich niet bij voorbaat gewonnen. Zijn uitstekende prestaties Uitslagen: kunnen uitzicht bieden op een plaatsje in een bondsteam. „Als de bond me voor een Da- vis-Cupduel zou vragen zeg ik ja, maar voor een vriendschap pelijke interland of een exhi bitie bedank ik. Dan ga ik lie ver met m'n vrouw vissen". enorme opmars ook verwacht. Hij zelf zeker niet. „Ik sta nog steeds op de B-lijst. Vorig jaar won ik een B-toer nooi hier op de Mets. En dit jaar doe ik pas voor het eerst aan A-toernooien mee, tot de nationale echter zonder succes. Ik won een keer van Martin Koek, maar verloor dik van Alex Reijnders en Michiel Bol- sius, ook een B-speler", was het gretige relaas van Menno Oosting gisteren in de kleed kamer, waar hij zich moest verschansen voor een horde fans. Daar kon hij eindelijk rustig zijn grote stapel boter hammen opeten met op de achtergrond de zich afdrogen de kampioen Sanders en KNLTB-voorzitter Hehen- kamp, die juist in het vetera- nentoernooi zijn Waterloo had gevonden. Oosting: „Ik vind al die aan dacht wel leuk en het is fijn om tussen die A-spelers te ver toeven, die me goed opvangen en niet jaloers zijn omdat ik win". Toch loopt Oosting niet te hard van stapel. In het spe lershome heeft hij zich nog niet laten zien. Voor hem is een kleedhokje een prima res taurant, waar hij rustig kan nadenken over nog mooiere momenten. De lof die veel huidige A-spe lers en oud-kampioenen Oost ing toezwaaien maakt hem verlegen. Algemeen is het oor deel dat Oostings tennisbagage zo compleet is als in Neder land nog geen enkele speler op die leeftijd heeft gehad. De speler uit Son is een maand ouder dan streekgenoot Wil borts, die full-time tennisser is en praktisch zonder schoolop leiding. Maar Oosting kiest be wust voor zijn studie aan de sportacademie in Tilburg. HERMAN JANSEN Kwartfinales herencnkelpel: Louk Sanders-René Moos 6-1, 6-3, 7-6 (11- 9); Ton Sie-Erie Wilborts 6-3, 7-5, 1-6, 6-2; Menno Oosting-René Boers 6-1, 6-1, 6-0; Huub van Boeckel-Mike Oosting Menno Oosting zat pas één keer in een bondsjeugdteam, maar dit seizoen viel hij buiten de boot. Maar wie had zo'n Mesker/Moos-Bakkum/Ve 6-4, Suurbeek/Zwflan-Schutte/Van de Torre 2-6, 6-3, 6-1. Kwartfinales gemengdubbelspel: Jurg/Willemen-Warringa/Van Bla- del 7-6, 6-3; Mesker/Van Boeckel- Bakkum/Hak 7;5, 6-4; Vessies/T- hung-Veentjer/Newberry 6-4, 6-3; Zwaan/Sie-Van de Torre/Koek 6-3, 7-6. ïps voor )uindigt lén pr O "deWi 'ASSENAAR x Twee ren- kome en en ne8en draverijen staan zondagmiddag op het pro- jamma van de Wassenaarse aan Duindigt. Hoogtepunt bij e dravers is het Kampioen- :hap van Nederland der vijf- n "8en en bij de volbloeds de De rrlassieke ren voor twee-jari- modeljen om het Van Brienens Me- oriaal. De eerste start is om 1.00 uur en onze tips voor ■ze meeting luiden: 3NY VITESSEPRIJS: Verawood i Bois, Unez Kandia en Urlow Ca- 13 idra. HEO ALBOPRIJS: Vifi Uithuizen. ie aafté BLACK ARDENPRIJS: Uglen- t dat Js, Victrix R en Urani Westfrisia. eeger 'RINTCRITERIUM: Ornantus ike, Uranus ter Lune en Salvo Es- ftcla. en vaAN BRIENENS MEMORIAAL: de ixberger Oscar, Wouter Raaphorst Pari) I Chantes. got AMPIOENSCHAP DER VIJF-JA- IGEN: Torpedo Fortuna, Tanja oldberg en The Import Laren. *NJA WOLDBERGPRIJS: Urana, rica Marijke en Ulrix K. N.H.R.V. PRIJS: Marmorera, nend en Cocky Dundas. ME TRAILPRIJS: Savero, Rokko .J Bois en Ros Performer., ld velpMMYPRIJS: Vriend, Thor Volo i l Sjalom Antole. .kpr„l 3MPIEGNE De Britse aan t/endy Norman is de eerste de ^reldkampioene geworden in moderne vijfkamp. In de rodenstrijd ging de titel even- NIEUW-VENNEP Henny Koemans zag gisteren tijdens het tennistoernooi van Nieuw-Vennep zijn kansen stijgen op kwali- fikatie voor het Match-Masters-toernooi. Zelf had hij opmerke lijk weinig moeite met Marcel van Rijn (6-2, 6-1) en Frans Grimbergen was zo vriendelijk de andere kandidaat voor de achtste plek bij het finaletoernooi, Bob van Overbeeke, met 6-2, 6-3 uit te schakelen. Door dit resultaat heeft Koemans al twaalf singel punten in de zak en heeft'kansen op meer in de dubbel met Herman van der Capellen. Marinus Brooshooft, die ook nog kansen had, is in Nieuw Vennep gediskwalificeerd, omdat hij niet oproepbaar was voor zijn eerste partij. Herman van der Capellen wordt in een ligstoel de halve finales ingedragen. Ook met zijn tweede tegenstander, Jaap Uitdenbo- gaard, die de plaats van John Asselbergs innam, had hij totaal geen moeite: 6-2, 6-3. Omdat Hans Tönjann zich terugtrok, zal Van der Capellen geen moeite hebben zich bij de laatste vier te plaatsen. Anne Jan van der Meer redde het niet tegen Wijnand van den Boom: 6-2, 6-4. Bij de dames had Marijke Guyt alle moete met Yolanda Veldt: 6- 1, 4-6, 6-4. Petra Wessels bood de als derde geplaatste Belgische Marianne de Krop goed tegenstand en moest pas diep in de der de ste het hoofd buigen: 6-1, 4-6, 7-5. Rijnkanters In Rijnsburg ging Dik Heemskerk in twee sets onderuit tegen Piet Parlevliet: 7-6, 6-4. Ben de Graaf ondervond, dat het niet gemakkelijk is om als lid van de wedstrijdleiding ook aan het toernooi deel te nemen en kwam er tegen Ton Crépin niet aan te pas. In de herendubbel toonden Hans Thuis en Jan van Duyn hun kwaliteiten als dubbelspelspelers door Thomas de Mooy en Marcel van Paridon aan de kant te schuiven: 7-5, 6-4. In de mixed C werden Els de Groot en Jan Kuivenhoven, twee de geplaatst, aan de kant gezet door het koppel Vogelaar/Van Schoten: 6-7, 6-3, 6-1. Bij de dame sin C toonde favoriete Winne- ke den Otter zich sterker dan esther van Zuuren: 6-3, 6-2. WTT.T.FM SPTFRDT.TtC Zwarte slotdag Sneekweek SNEEK De slotdag van de 47e Sneekweek is een zwarte dag geworden^ Door een plot selinge heftige storm in de na middag sloegen vele boten om en liepen andere schepen zwa re schade op. In de Regen boogklasse zonken vier jach ten, onder meer dat van Peter Frech. Bonnema uit Sneek, de winnaar van woensdag, moest zich uit zijn tuigage lossnijden om zich te redden. Heineke verspeelde zijn mast. Het grootst was het slagveld in de Optimistenklasse voor mini- zeilers van zeven tot elf jaar. De 26 bootjes werden een ge makkelijke prooi van de in eens opstekende rukwinden. Bij de ouders aan wal ontstond enige paniek over het lot van hun kinderen. Alle zeilertjes konden echter zonder noe menswaardige verwondingen aan land gebracht worden. Sportwereld MEXICO STAD De Mexi caanse wereldkampioen bok sen in het vedergewicht (vol gens de WBC-versie) Salvador Sanchez (23) is gisteren in Mexico Stad bij een auto-onge luk om het leven gekomen. KERKRADE Roda JC heeft een sponsor gevonden voor shirtreclame. Het is de broekfabrikant Clark-Jeans. Hiermee is de Kerkraadse club de negende vereniging in de eredivisie, die shirtreclame LEIDEN Van de diverse voetbalelftallen, die giste ren een oefenpartij afwerkten, kon Meerburg nog de meest optimistische geluiden laten horen. De sterk ver jongde ploeg versloeg WSE uit Waddinxveen met 3-0. Het wat vermoeide Randstad Sport verloor met die zelfde cijfers bij het Zoetermeerse DSO. De oefenpartij tussen Teylingen en Warmunda werd een duidelijke overwinning voor de Sassenheimers: 5-2. SJZ en ASC tenslotte deelden de punten. Met de nieuwe aanwinsten Gerard v.d. Berg en Pieter de Koning speelde Meerburg een goede wedstrijd bij WSE, dat uiteindelijk nog wat conditie tekort kwam. Het grote aanbod van vooral jonge spelers dwong de Meerburgers tot een opti male inzet, en dat wierp zijn vruchten af. Nadat Erwin van Pilanen Meerburg in de eerste helft met enig geluk op voor sprong had gebracht, zorgden Ger Straathof en Ton Weijers voor nog twee treffers. Met de daags tevoren gespeelde partij tegen Roodenburg nog in de benen, en zeven spelers op vakantie, wist Randstad Sport DSO toch goed partij te leveren. Tot een kwartier in de tweede helft had de ploeg zelfs een veldoverwicht. De Voorschotenaren lieten echter kansen liggen, waar de Zoe termeerse ploeg ze wel benutte. Vlak voor rust resulteerde dat in een 1-0 achterstand voor Randstad Sport, terwijl daar diep in de tweede helft nog eens twee Zoetermeerse treffers aan werden toegevoegd. Teylingen bleek in Warmond tegen het nog lang niet com plete Warmunda behoorlijk op dreef. Vooral door betere combinaties van de Sassenheimers kon de Warmondse doel man Abe van der Zwet de eerste rondgang al driemaal de bal uit het net rapen na treffers van Wil Brocks, René van der: Krogt en de "oude", maar nog immer technische, Peter van der Vlugt. Na een afgekeurd doelpunt van Gerrie van der Vlugt breidde René van der Krogt de score uit tot 0-4, alvo-i rens Sjaak Zwetsloot tot twee tegentreffers kwam. Peter var* Rijn schoot daarna uit een strafschop nog Eén keer raak vooq Teylingen. SJZ en ASC werkten hun oefenpartij vrij rustig af. Beide! ploegen scoorden op het moment dat zij een licht overwicht hadden éénmaal: ASC via Bobby' Logger in de eerste helft." Hans Kraay: „Ik wil proberen afstand te nemen". ROTTERDAM/BARENDRECHT Hans Kraay is dan toch weer aan de slag gegaan als trainer van Feyenoord. Gistermiddag verscheen hij na absentie van ruim ander halve week weer voor de spelersgroep en in de avonduren zat hij als coach op de bank bij een oefenduel in en tegen Barendrecht. Na afloop van zijn eerste werkdag waren de inspanningen hem behoorlijk aan te zien. „Ik ben moe, ik wil naar huis", was zijn vlakke reactie. Voordat hij terugkeerde als verantwoordelijke man bij de profselectie, had Kraay zich door een aantal specialisten la ten onderzoeken. Die vonden niets, zoals vooraf al was verondersteld. De klachten van de oefenmeester zijn im mers louter psychisch. Niettemin enigszins gerustgesteld door de uitkomst van die testen, hakte Kraay gisteren de knoop door en meldde een verrast bestuur het trainings pak weer te gaqn aantrekken. „Dat is zeker geen gemakkelijke beslissing geweest", zei Kraay. „Maar Feyenoord zat door die hele toestand flink in de problemen. Het is niet mogelijk mijn afwezigheid op te vangen. Niet, omdat Ab Fafié geen goede assistent-trai ner is, maar voornamelijk door mankracht. Zeker, toen de KNVB nog eens moeilijk ging doen over Wim Jansen, toen die als jeugdtrainer Feyenoord te hulp schoot. Feyenoord had op korte termijn een nieuwe trainer moeten aantrek ken en dat bleek absoluut niet te kunnen. Bovendien, en dat is natuurlijk een heel belangrijk punt, vind ik het niet plezierig om Feyenoord te verlaten. Ik ben tenslotte héél graag trainer, zeker bij Feyenoord. Al die punten bij elkaar hebben een rol gespeeld in mijn besluit en eerlijk gezegd moet je dan constateren, dat het verstand een beetje naar de achtergrond is verschoven". Onwel In het weekeinde dat Feyenoord in Kassei een internatio naal toernooi ging afwerken, werd Kraay voor de vierde keer in zijn loopbaan onwel, na wat doorgaans als een soort hyperventilatie wórdt omschreven. Hij bleef achter in Ne derland en zondigde zich af. Veel wees erop, dat de voet ballerlij voor hem definitief verleden tijd was. Temeer daar zijn directe omgeving hem aanraadde een rustige ma nier van oud worden te verkiezen boven het gevaar van ten onder gaan aan de spanningen in het topvoetbal. Kraay dacht er aanvankelijk ook zo over, maar naarmate het lan ger duurde eer hij een beslissing nam, werd al duidelijk dat een terugkeer als trainer niet tot de onmogelijkheden be hoorde. Vooral ook, omdat het bestuur van Feyenqord al lerlei manieren bedacht waarin Kraay zijn werkzaamhe den zou kunnen voortzetten. „Wij hebben. Kraay hoe dan ook willen behouden. Des noods in een andere rol. Hij is een geweldige man voor een club, een echte topper", aldus Aad van der Laan, bestuurs lid technische zaken. „Mede omdat we die weg al hadden aangegeven, waren we nogal verbaasd door Kraays beslis sing. In positieve zin wel te verstaan. Ik denk echter, dat wij als bestuur een beetje de vinger aan de pols moeten houden". Kraay onder curatele??? Van der Laan: „Beslist niet. Wij aanvaarden een mogelijk risico, dat Kraay in de toekomst om dezelfde reden moet afhaken. Als het inderdaad zover komt, zien wel wel weer. Nu maken we ons daar niet druk om, al zullen we Kraay op z'n tijd vast wel een beetje af remmen. Het betekent natuurlijk een extra belasting voor het bestuur, maar dat is helemaal niet erg. We zijn veel te blij, dat Kraay terug is". Waarmee de affaire overigens nog niet ten-einde is. Kraay oogde gisteren allerminst topfit, deels omdat na alle toe standen zo'ri eerste werkdag natuurlijk extra vermoeiend is, maar zeker ook, omdat Feyenoord in het oefenduel te gen Barendrecht zijn trainer als welkomstgeschenk be hoorlijk in de kou liet staan. Feyenoord miste wegens bles sures weliswaar Gullit, Nielsen, Van Hanegem, Troost, Duut en de halverwege toch ingevallen Wijnstekers, de 3-3 die met ontzettend veel moeite tot stand kwam, heeft Kraay meteen weer met de neus op de feiten gedrukt. Feyenoord liep regelrecht naar een afgang te voetballen (de gelijkmaker viel pas vier minuten voor tijd) en dat gaat een man als Kraay niet in de koude kleren zitten. De eers te de beste wedstrijd werd Kraay dus al weer geconfron teerd met tegenslag, spanning en onzekerheid en dat zijn nu juist de ingrediënten, die in het verleden zo aan hem hebben geknaagd. Geen wonder, dat hij de dag van giste ren allesbehalve overmoedig afsloot. „Ik wil proberen een beetje afstand te nemen. Zeker de komende weken, maar vooral ook in de verdere toekomst. Voorlopig denk ik, dat Fafié de coaching voor en tijdens de wedstrijd maar moet doen. Maar op den duur zou ik graag naar een situatie willen toewerken als in Engeland. In die constructie zie ik mezelf dan als manager, met daarnaast een aantal goede veldtrainers, ook bij de jeugd. Nu moet dat onder andere Wim Jansen zijn, maar Wim van Hane gem wil ik daar straks zéker bij hebben. Op die manier stoot je toch wat werkzaamheden af, ben je iets minder in tensief met alles bezig. Dat kan bevoordelijk werken. Daar richt ik me nu maar op. en niet op de mogelijke risico's dat ik er weer een keer onderdoor ga. Risico's die ik natuurlijk neem, maar ik neem ze helemaal zelf. En toch wel bewust Leven zonder voetbal, ik moet er niet aan denken". DICK HOFLAND

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11