Nieuw consternatie over contracten premiewoningen Veel animo voor vakantie- spelen in Roelofarendsveen 1 REGIOtJOURlNAAI GEMEENTE ALKEMADE MAAKTE „VERGISSING" Openings weeken d van Lindehoeve Wassenaars zwembad mag uitbreiden Jongerencentrum ,,'t Mallegat" stelt erbarmelijke huisvesting aan de kaak REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1982 PAG" Makkense weer winnaar in Bioemenmarathon ZEELST De vierde etappe van de Bioemen marathon is gewonnen door Henk Makkense uit Dordrecht. Makkense blijft daarmee de gro te verrassing van de rolstoelrace, nadat hij eer der al de proloog en alle overige etappes op zijn naam heeft gebracht. De successen van Makkense vormen voor het peloton een verrassing. Het komt niet vaak voor dat een basketballer in staat is gerenom meerde lange-afstand-atleten achter zich te houden. De deelnemers aan de Bioemenmarathon reden gisteren van Weert naar Zeelst bij Veldhoven. De ruim veertig kilometer werden zonder al te grote problemen afgelegd. Alleen het parcours in Zeelst leverde een aantal moeilijkheden op. De deelnemers werden geconfronteerd met ga ten en kuilen in het wegdek met als gevolg een aantal valpartijen. Eén van de deelnemers moest door een valpartij afhaken. Zijn stoel werd beschadigd en hij raakte geblesseerd. Vandaag zal worden bezien of hij toch nog kan starten. Omdat nog een deelnemer in de bezem wagen verdween, wordt vandaag met 12 of 13 man gestart. In de etappe van gisteren werd Han Bijlard tweede en Leidenaar André Moedig derde. In het algemeen klassement veranderde weinig. Eerste bleef Makkense, tweede Bijlard en Moe dig klom van de vierde naar de derde plaats. Het verschil met nummer vier is niet meer dan vier seconden. Goede deelname fietspuzzeltocht SASSENHEIM Brigitte van Aken (10 jaar) heeft gistermiddag de fietspuzzeltocht gewon nen, die was uitgezet in het kader van de jeugd- vakantie-activiteitefi. Aan de tocht namen 28 meisjes en jongens deel. Diane Breedijk .(10 jaar) werd tweede en Brenda Loenen (11 jaar) derde. De zwemavondvierdaagse ging gisteravond van start met epn bijzonder grote deelname van 676, wat circa 70 meer was dan vorig jaar. Bij de 250 meter waren dit 156 deelnemers; bij de 500 me ter 250; en bij de 1000 meter 270. Mede gezien het fraaie zomerweer en de activiteiten van de zwemvereniging en jeugdrecreatie, wordt eind van deze week de 100.000ste bezoeker van dit jaar in zwembad Wasbeek verwacht. Twaalf maanden cel voor overvallers DEN HAAG/VOORSCHOTEN Een 23-jari- ge en een 27-jarige Voorschotenaar zijn door de Haagse rechtbank veroordeeld tot twaalf maan den gevangenisstraf met proeftijd van twee jaar een aftrek van voorarrest met toezicht van de reclassering. Het tweetal moest zich voor de Haagse recht bank verantwoorden wegens overval op perso neel van een kapsalon aan de Hugo dé Groot straat in Wassenaar. Onder bedreiging van een op een vuurwapen lijkend voorwerp, dwongen zij het personeel de inhoud van de kassa, een bedrag van 790 gulden af te geven. Zij hebben zich reeds eerder aan een soortgelijk misdrijf schuldig gemaakt. De officier van justitie eiste tegen ieder van de verdachten vijftien maan den gevangenisstraf. ALKEMADE Rond het koopcontract van de twaalf premie-B-koopwo ningen in Rijpwetering (H.P. van der Poellaan) en Oud Ade (Dirk Thomas- zlaan) is de laatste dagen wederom consternatie ontstaan. Aanleiding tot de opschudding over deze al lang slepende affaire is een nieuwe gemeentelijke brochure waarin een extra zinnetje over de risico- verrekening extra kos ten door gestegen loon- en materiaalprijzen in het koopcontract is opgeno men. De gemeente bemid delde tussen de aannemer en de kopers. In de oude brochure stond, door een vergissing van de af deling openbare werken, in het contract met de kopers dat de koopsom „inclusief" risico verrekening en rente over de bouwsom is. Dit had „exclu sief" moeten zijn, want in het contract met aannemer Heem- bouw stond dat genoemde kos ten mochten worden doorbere kend aan de kopers. Vorige week zond de advocaat van aannemersbedrijf Heembouw, mr. J. Linskens uit Leiden, aan de huiseigenaren een ko pie van een gemeentelijke cir culaire van 5 februari 1980, waaraan volgens de kopers een zin is toegevoegd die er oorspronkelijk niet stond. Deze zin luidt: Bovenvermelde totaalkosten zijn exclusiéf de kosten van risicoverrekening, die ongeveer 5000,- zullen bedragen". De huiseigenaren vergeleken uiteraard hun oor spronkelijke brochure en deze kopie en kwamen tot de con clusie dat zij snel juridische stappen moesten ondernemen om te voorkomen dat de bro chure als bewijsstuk tegen hen gebruikt zou gaan worden om hen te dwingen alsnog ieder ongeveer 5000,- extra te beta len. Een foto uit 1981 toen de premiekoopwoningen in Rijpwetering in aanbouw waren. Boze opzet Volgens hun advocaat, mr. J. 't Hoen uit Alphen aan den Rijn, kan er op dit moment niet van boze opzet bij de ge meente Alkemade gesproken worden, omdat de gemeente misschien nog met een redelij ke verklaring over de gang van zaken komt. „Wordt er echter geen aannemelijke uit leg gegeven dan mogen we van een falsificatie door wie dan ook, spreken", aldus de raadsman van de huiseigena ren. Heembouw-direkteur, R. van Berkel, geeft als zijn me ning te kennen dat het zeer onwaarschijnlijk is dat zijn ad- vokaat, mr. J. Linskens, die handig toevoegingen aange bracht heeft in een gemeente lijke brochure. Navraag bij de chef Algemene Zaken van de gemeente Alke made, de heer J. van Elk, leert thans met vakantie is, eigen- dat de oorspronkelijke brochu re de omstreden toevoeging heeft gekregen om gebruikt te worden voor kopers van latere premiekoopwoningen. Hij kon echter nog niet mededelen waarom dan de datum van de nieuwe versie niet aangepast was. Arbitrage-commissie Heembouw-direkteur R. van Berkel laat weten om bemid deling door een arbitrage-com missie te hebben verzocht. Dit is een commissie van wijze mannen die zal trachten een tussenoplossing te vinden of de meest gerede partij in het ge lijk zullen stellen. De kopers gaan hiermee akkoord, maar de gemeente Alkemade wil buiten het meningsverschil over de extra kosten blijven. Als de gemeente volhardt in haar standpunt, zal de zaak via de rechter uitgezocht moeten worden. „Ik ben echter van mening dat de gemeente wél partij is, omdat zij indertijd be middeld heeft tussen potentië le kopers en aannemer en bo vendien toezicht gehouden heeft tijdens de bouw", aldus Van Berkel. De Chaplin Band. VOORSCHOTEN Jongerencentrum De Lindehoeve start het nieuwe seizoen met een bruisend openingsweekend. Vrijdag staat het programma in het teken van ongeluksdag vrijdag de dertiende, met optredens van een fakir en een buikdanseres. Het wordt tevens een swingavond in nieuwe stijl en opzet. De entree bedraagt een gulden, kaarthouders kunnen gratis naar binnen. Aanvang negen uur. Vrijdag treedt de Nederlandse disco-funk formatie The Chaplin Band op, bekend van nummers als „Let's have a party" en „The party is over". De groep zal ook het nieuwste succesnummer „II Veliero" vertolken. The Chaplin Band bestaat uit John, Jo en Jacky Bartels, Jimmy Soulier en Anton Stahlecker. Entree ƒ5, kaarthouders betalen de helft. De zaal gaat om negen uur open. Het optreden luidt tevens het nieuwe seizoen voor de zaterdag avonden en de zondagmiddagen in, dat geheel in het teken van disco zal staan. Derhalve wordt zondagmiddag van twee tot vijf uur een discoshow met speciale lichteffecten gehouden. Toegang ƒ1, kaarthouders gratis. ROELOFARENDSVEEN De vakantiespelen in Alkemade verlopen hele maal naar wens. Gisteren bleek de combinatie „open huis" en hutten- bouw in en nabij een gro te tent achter het Indus trieterrein te Roelofa rendsveen bijzonder veel aantrekkingskracht uit te oefenen op de jeugd. Niet minder dan 283 kinderen waren van de partij, waar bij meer dan de helft di rect aan de slag ging met hamer en nijptang om houten hutjes te bouwen. Aan het einde van de dag waren er al tegen de hon derd bouwwerken opge trokken, waarvan vele van vlaggen waren voor zien ten teken dat het GS: GEEN VERHOGING GELUIDSHINDER WASSENAAR/DEN HAAG De uitbreiding van het Wassenaarse zwembad aan de Zanderij laan brengt geen verho ging Van de geluidshinder met zich mee. De bezwa ren van een aantal omwo nenden zijn daarom door Gedeputeerde Staten ver worpen. zes miljoen verbouwd en uit gebreid. Volgens de omwonen den bederft de uitbreiding van het buitenbad het recreatieple- zier in hun achtertuinen. Zij waren dan ook in beroep ge gaan bij de provincie om de goedkeuring van GS voor de verbouwing terug te draaien. GS zeggen nu dat het geluids- hinderonderzoek dat in de buurt is gedaan, uitwees dat er van te verwachten overlast geen sprake kan zijn. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, nummer 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. hoogste punt bereikt was. Twee huizen droegen zelfs al namen. Een kooi-achtig bouwsel was getooid met het angstaanjagende op schrift: „Ik ben een op vreter". Een goed door timmerd hoog gevaarte heette: „Verantwoording? nooit van gehoord". In de grote tent hielden veel meisjes zich bezig met het ma ken van kussens, gordijnen, bloemstukjes en andere versie ringen voor het interieur van de „huizen". Aan bloemen geen gebrek, want de Veense E.M.M.-veiling stelt dagelijks doordraai-bloemen ter be schikking. Door middel van een eerlijke loting werd giste ren een heuse burgemeester voor het huttendorp gekozen. Het was de 9-jarige Marco van den Burg, die deze eer te beurt viel. Alkemade's échte burger vader, de heer Wagenaar, kwam speciaal naar de tent om de jeugdige Marco zijn ambtsketen om te hangen en hem een opvallend hoofddek sel op te zetten. De volgende winnaars en win naressen van diverse onderde len mochten gisteren mooie prijzen in ontvangst nemen bij het onderdeel „Ren je rot": 4-6 jaar: Sandra Verhaar, Inge Huigsloot, Fabian Akerboom, Suzanne Akerboom en Bart Spring in 't Veld. 7-9 jaar: Ed win Akerboom, Esther Bos man, Guido Kooreman en Bas- tiaan Tiemes. Vanaf 10 jaar: Marco Hoge- boom, Sabine Kuipers. Nico- lette van der Berg, Joop van der Meer en Helga de Jong. Bij het onderdeel tekenen en klei en gingen de prijzen naar: Joost Ouwerkerk, Erica de Jong, Asthon Mooyekind en Jelle Rijswijk. Vandaag hebben de „open huis"-deelnemertjes zich bezig gehouden met „Stuif-es-in". Tussen tien en vier uur wer den tal van voordrachtjes ge daan, liedjes gezongen, „nette" moppen getapt en huisdieren geshowed. Morgenochtend wordt een rommelmarkt ge houden. Morgen wordt tevens het huttendorp van een toe passelijke naam voorzien, krij gen de huizen een kwastje en zullen de huisnummers aange bracht worden. In verband met het overnach ten door de kinderen in het huttendorp, stelt de 32 man nen en vrouwen tellende lei ding van de vakantiespelen dit jaar extra eisen aan de solidi teit en waterdichtheid van de bouwsels. Het programma voor morgenavond vanaf acht uur houdt enige sportwed- strijdjes in, voorts het draaien van slapstickfilms en tot slot een groots kampvuur met ei gen kamplied. Loterij Tijdens de braderie, die op 7 en 8 september te Zoel woude wordt gehouden in het kader van feestelijk den rond de opening van de Burgemeester Detm» weg, zal ook de missiegroep Zuidhof in samenwerki met de Werkgroep Missie-en Ontwikkeling van de tij zijn. Er zal onder meer een loterij worden gehoui met waardevolle prijzen. De verkoop van de loten één gulden per stuk is inmiddels begonnen zodai deze week al de leden van de missiegroep of wei groep aan de deur kunt verwachten. Orgelconcert De Haagse organist Sander van Marion verzorgt vrijdag j! vond in de Grote Kerk van Noord wijk-Binnen het laat A concert in de zomeravondserie van de Stichting Orgelce trum. Het concert begint om kwart over acht en het pi gramma vermeldt werken van Marcello, Rossi, Gavol Martini, Seixas, Bach, Widor, en een improvisatie. V Marion ontving zijn orgelopleiding bij Adriaan Engels LG het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Op 18-jar^e leeftijd werd hij benoemd tot organist van de Stichting kerk „Bloemendaal" in Loosduinen. Thans is hij organ van de Bethelkerk in Scheveningen. Leythenrode Vanaf vrijdag exposeert Co de Bruyn uit Oude We ei ring in verpleeghuis Leythenrode aan de Hoogmadet o weg 55 in Leiderdorp. De tentoonstelling is in sameL werking met de Kunstkring Leiderdorp opgezet. De jarige kunstenaar is tijdelijke revalidant van Leytht rode en combineert aldus het nuttige met het aangeiS me. Co de Bruyn schildert landschappen, stillevens i1S portretten. Zijn werken ademen een bepaalde sfeer djtr verder gaat dan het doorsnee realisme. De expositie dagelijks van tien tot acht uur te zien. Disco Wegens enorm succes vorig jaar wordt in het kader van vakantiespelen aanstaande vrijdagavond weer een dist j1 avond voor jongeren van 13 tot en met 16 jaar gehouden de grote tent, die staat op een stuk grond tussen het Ai n stelland in Roelofarendsveen, het Industrieterrein en h o: derde voetbalveld van DOSR. De nieuwste hits uit de fojn 40 worden gedraaid door de in Alkemade zeer bekent,j disc-jockey Peter Bakker. Tussen acht en elf uur kan i dereen in genoemde leeftijdsgroep meezingen een meeei wingen. De toegangsprijs voor deze alcoholloze discoavoi bedraagt twee gulden. Fietscrossen Een nieuw evenement in de vakantiespelen is dit jai" het populaire fietscrossen. Zaterdag aanstaande van twee uur, kunnen jeugdigen van 5 tot en met 17 ja n deelnemen. Cross-fietsen en toebehoren worden ter b 'n schikking gesteld door tietscrossclub „The Speedhogi la e Het evenement vindt plaats op het fietscrossterre\nc van genoemde club aan het einde van de Sotaweg Roelofarendsveen. Fietspad f Het fietspad Noordeinde-Westeinde in Zevenhoven, voor een gedeelte gereed is, komt weer een klein stuk Tl dichterbij. Met de familie Straathof aan het Noordeinqcn wordt onderhandeld over de aankoop van een stukje groika Slangs de tochtsloot. De raadscommissie openbare werken akkoord gegaan met de voorstellen, die over twee wekt in de raad behandeld zullen worden. Er resteren nu m twee stukken grond, waarvoor bemiddelaar Vellekoop l de eigenaren aanbiedingen zal doen. Ombouwer pistool beetgenom"' DEN HAAG/VOORSCHOTEN Een Voorschotenaar die1, alarmpistool voor een kennis ombouwde tot vuurwapen, ho a' in hoger beroep vier weken voorwaardelijke gevangenisstraP0 vijfhonderd gulden boete tegen zich eisen door de procureur' neraal van het Haags Gerechtshof. Eigenlijk was de 27-jarige verdachte beetgenomen door zijl drachtgever. Een kennis vroeg hem of hij een alarmpisoo vuurwapen wilde ombouwen. De Voorschotenaar, die als dii plichtige wapenhersteller was, wilde dat wel doen. Omda wist dat de kennis agressief wés en waarschijnlijk slechte befn lingen met het pistool had, maakte hij het wapen na de omb n' onklaar. De kennis liet uit wraak het pistool bij het politiïn reau belanden. Daardoor kon de Voorschotenaar overtre1311 van de Vuurwapenwet ten laste worden gelegd. De politiei ter veroordeelde de wapenombouwer in eerste instantie to '1€ weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf. Het Gerecht^ doet over veertien dagen uitspraak. KATWIJK De Raad van State heeft in juni het gemeen tebestuur het groene licht voor de vèrbouwing van de voor- Middelbaar Beroeps Onder wijs. De grote verliezer was in dit geval de Stichting Open Jongerenwerk Katwijk (SOJW) dat hiermee de laatste kans om op korte termijn over een ander gebouw te beschik ken verloren zag gaan. Uit zicht op een spoedig vertrek uit het bouwvallige pand aan ,de Voorstraat is er voor de SOJW niet omdat het vertrou wen in een slagvaardig beleid van het college van B W in de loop der jaren zo goed als verdwenen is. Zowel wethou der J. J. van Oosten als zijn opvolger J. Vink zijn er in vier jaar niet in geslaagd om het Mallegat een alternatief onderkomen aan te bieden on danks „de voortdurende aan dacht die dit onderwerp heeft". In een brief die vorige week aan de gemeenteraadsleden is verzonden, geeft de stichtings- raad van het open jongeren centrum een beknopt over zicht van de huisvestingsperi kelen die nu al weer zo'n ze ven jaar spelen. De vraag die in het begeleidend schrijven centraal staat is: „Hoe lang moeten we nog in de bouwval, Voorstraat 83 blijven zitten?" Tn H#» ring van januari 1975 wordt het voorstel aangenomen om het open jongerencentrum te huisvesten in het voormalige postkantoor aan de Voorstraat. Het college stelt in deze verga dering voor om een bedrag van 16.700 gulden te voteren waarmee het gebouw geschikt kan worden gemaakt voor het gebruik door de jongeren. Het college schrijft dan ondèr meer dat het pand Voorstraat 83 een tijdelijke behuizing is. De bedoeling is dat het jonge rencentrum te zijner tijd wordt ondergebracht in de te bou wen centrale accommodatie (Tripodia). Het bestuur van de stichting centrale accommodatie wei gert echter zijn medewerking aan het plannetje van B W en in de raadsvergadering van april 1975 komt het college met een voorstel om 28.200 gulden beschikbaar te stellen voor de inrichting van het ge bouw aan de Voorstraat. De raad gaat met dit voorstel ak koord. Tijdelijk De huisvesting in het pand als tijdelijke zaak gezien. Bij de behandeling van de subsi dieaanvraag voor het jaar 1976 zegt de toenmalige wethouder dat hij ervan overtuigd is dat 't Mallegat niet in het huidige gebouw kon blijven. „Als de raad medewerking geeft aan het voorstel kan het werk doorgaan en kan worden ge zocht naar een andere oplos sing voor de huisvestingspro blemen. houder J.J. van Oosten gaat ook dan weer in op de vraag hoe tijdelijk de huisvesting van 't Gat is. „Wij verwachten binnen een periode van twee jaar een ander onderkomen te vinden", zegt hij, maar hij voegt hieraan toe: „In dit sta dium is dit echter meer een in- tensieverklaring dan een bin dende afspraak. Goedkoop Erg fanatiek wordt er overi gens niet gezocht want tot het najaar van 1979 verneemt het bestuur van de stichting open jongerenwerk niets over een eventueel vervangend onder komen. Het pand aan de Voor straat gaat er in deze jaren niet op vooruit. Het intensieve ge bruik laat sporen na en het achterstallig onderhoud neemt hand over hand toe. De ge meente laat haar eigendom verpauperen, constateert 't Mallegat bitter. Wel worden er in december 1979, na klachten van bewoners van de Gast huishof, geluidswerende voor- 7iPnin<rpn *«ni»>hr»rht WpT- In de vergadering van januari 1980 wordt er echter opnieuw een aantal voorzieningen in het gebouw getroffen waar voor aan de raad een krediet van 32.250 gulden wordt ge vraagd. Er komen in de (tijde lijke) huisvesting een paar nooduitgangen terwijl oc ie elektrische installatie w .dt vernieuwd. „Uit de werkwijze en de voorzieningen blijkt ook hier weer dat het zo goedkoop mogelijk moest gebeuren schrijft het bestuur van het Mallegat. „Van Oosten ver klaarde immers dit keer in de raadsvergadering dat het ge bouw binnen fwnr» moeten worden afgebroken". Afgebroken wordt er, en wel in maart 1981, maar over deze activiteit kan het bestuur van 't Gat niet veel waardering op brengen. Het deel van het pand Voorstraat 83 dat wordt gebruikt door een gezond heidscentrum wordt na de verhuizing van dit centrum met de grond gelijk gemaakt. Dit ondanks een verzoek van Gat om dit deel van het ge bouw bij het open jongeren centrum te mogen trekken. In het debat dat over deze han delswijze in de raad wordt ge voerd komt opnieuw naar vo ren dat het jongerencentrum op zo kort mogelijke termijn zal moeten verhuizen. De toenmalige wethouder noemt de sloop van een deel van het pand zelfs een extra aanspo ring voor het college om op korte termijn voor vervangen de huisvesting zorg te dragen. Het lijkt er echter niet op dat het gemeentebestuur deze aan sporing serieus wenst te ne men. Er wordt wel met het Mallegat gesproken over ach terstallig onderhoud, tekorten over een vervangend onde men zwijgt men in alle ta Qf Buurtbewoners Totdat op 18 januari 1982l6 bestuur van het Mallegat polst wordt over het geb van een deel van de voorr^ ge sociale werkplaats aat Jan Evertsenlaan. Het bes 11 legt het voorstel voor aarz medewerkers van het jo rencentrum en enthousiast P ven ook zij hun goedkeu lai aan het plan van de gemei in Al gauw blijkt echter dat te vroeg gejuicht heeft, buurtbewoners liggen d' d en het college besluit onst voormalige werkplaats te zjj huren aan het Kort Mi< |0| baar Beroeps Onderwijs. Mallegat spartelt nog wat gen, spant zelfs een kortU, ding aan, maar krijgt uitei lijk nul op het rekest. „Al met al zitten wij anno nog steeds in een oud en gebouw", schrijft het Mali s. aan de gemeenteraadsled" „en daar moet toch ook i eens een einde aan korf" Tijdelijke huisvesting bete 9e in Katwijk tenminste voor periode van zeven jaar. wordt tijd dat zowel de als het college hun wool eens waar gaan maken, alleen roepen dus dat een jongerencentrum nodig ifchi onze gemeente, maar er d|tg werkelijk ook iets voor

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4