Bloemenmarathon sportief succes Akkoord over toekomst van Jeroenhuis Felle strijd tijdens Veense Wielerronde Goede deelname boegsprietlopen Casa Materna-fietsers geestdriftig ingehaald Duizend-koppig publiek bij demonstratie Reddingsbrigade MAANDAG 9 AUGUSTUS 1982 PAGIN^ Paalzitter Adrie van Werkhoven, die twee weken geleden met de wereldkampioenschappen paal zitten meedeed om geld bijeen te brengen voor het nieuw te bouwen clubhuis van rugbyclub „The Basset", is redelijk in zijn opzet geslaagd. Hoewel het eindbedrag nog niet exact be kend is, kan toch worden aangenomen dat dit toch de vijf duizend gulden zal overschrijden. In totaal bleef van Werkhoven 77 uur en 21 minuten op de paal zitten. Inschrijving Vandaag is het de laatste dag dat men zich kan opgeven voor het Zoeterwoudse individueel wielerkampioenschap dat komend weekeinde wordt gehouden. De titelstrijd be staat uit drie onderdelen. Vrijdagavond wordt gestart met een tijdrit over 11,7 kilometer. Het wielerkampioenschap krijgt zondag een vervolg met de sprint over 300 meter op de Dr. Kortmannstraat en 's middags het afsluitende crite rium op het Industrieterrein. De junioren en dames dienen dan circa 15 kilometer af te' leggen terwijl de senioren 60 kilometer moeten overbruggen. Opgave kan geschieden bij Peter de Jong. Weipoortseweg 98 of bij Marcel li no van Bemmelen, Schenkelweg 2. De jeugd dient5,- te betalen; de senioren dames en heren 7,50. Renovatie De renovatie van gebouw 't Centrum aan de Zoeter woudse Schenkelweg is in volle gang. Het dak dat di verse lekkages vertoonde, is al gerepareerd en tevens voorzien van nieuwe pannen. Het interieur zal voorna melijk worden opgeknapt door gebruikers van het cen trum. Vanavond is er een werkbespreking in het ge bouw om de werkzaamheden te coördineren. Daarbij zijn leden van muziekvereniging drumband VIOS en de Sint Jans fanfare maar ook sympathisanten van harte welkom. Er is nog zoveel werk te doen dat er voor iedereen wel aan karweitje is. Degenen die den ken dat ze niet zo handig zijn, behoeven dus niet te schromen want ook voor hen is er ongetwijfeld „werk aan de winkel". De werkbespreking begint om 19.00 uur en het is de bedoeling dat reeds morgen, dus dins dag 10 augustus, met de uitvoering wordt begonnen. REGIO LEIDSE COURANT Palen blijven in Tramstraat VOORSCHOTEN De gemeente Voorschoten wil niet dat de palen aan beide zijden van de Tramstraat, die aangeven dat deze straat alleen voor voetgangers bestemd is, verdwijnen. De ondernemersvereniging Voorschoten wilde alleen in het midden van de straat zo'n paal. Bovendien verzocht deze vereniging om ontheffing van het inrijverbod voor twee ondernemers. Dat verzoek werd gevolgd in het advies van de commissie financiën. Burge meester en wethouders vinden echter voor een ontheffing van het inrijver bod geen doorslaggevende argumenten aanwezig. Zodoende worden de palen niet alleen gehandhaafd, maar zelfs verankerd, omdat ze in het verleden al eens zijn weggenomen. Duits jongetje ernstig gewond KATWIJK Een 4-jarig Duits jonge tje is afgelopen vrijdagavond omstreeks zes uur ernstig gewond geraakt toen hij plotseling een zeebrapad op de Boule vard overstak. Over het zeebrapad stak even daarvoor een groep personen over. Een naderen de automobilist, dacht dat de weg vrij was toen de groep was overgestoken. Het jongetje rende plotseling achter de groep aan de zebra op. De automobilist kon hem niet meer ontwijken. Het jon getje is met snijwonden, hoofdletsel en breuken aan arm, pols en ribben naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden gebracht. Gezellige viswedstrijd voor jeugd Ri jpwetering RIJPWETERING De zaterdag in het kader van de vakanties- pelen gehouden viswedstrijd voor kinderen van vier tot en met elf jaar is bij een lekker zonnetje een gezellige bezigheid gewor den. De totale lengte aan gevangen vis bedroeg slechts 120 centi meter (9 vissen), maar dat kwam omdat de vele ondermaatse visjes allemaal direct teruggegooid moesten worden en niet mee telden voor de wedstrijd. De grootste gevangen vis was zestien centimeter lang. Het water langs de Zuidweg was mooi schoon en mede dank zij het zo nu en dan onderling wisselen van „stekkie" zat de stemming er goed in. Winnaars werden: 1. Ivo Schoonderwoerd (57 centime ter vis), 2. Ruud van der Zwet, 3. Peter Kouwenhoven, 4. Mark Snelleman, 5. Heintje Rotteveel. De prijzen bestonden uit aller hande felbegeerd visgerei en werden onder het genot van een traktatie uitgereikt door mevrouw T. van Sqheppingen. Taptoe waardig slot van Oranjefeestweek RIJNSBURG Met een grandioze taptoe is za terdagavond de Oranjefeestweek in Rijnsburg beëindigd. De taptoe was voor een groot deel een Rijnsburgse aangelegenheid. Deelnemers waren de show- en drumband D.W.S., De Jong Flora Band, en de Flora Band, alle uit Rijns burg. Voorts werd aan de taptoe deelgenomen door het tamboer en majorettepeloton Jonge Kracht uit Capelle Biezelinge. De Floraband opende de taptoe met een wester nshow. Gekleed als indianen en cowboys voer den de muzikanten een geweldige show op. Muziekvereniging D.W.S. is geheel in een nieuw jasje gestoken en kwam verfrissend voor de dag. Het geheel deed een beetje Amerikaans aan. Vele duizenden woonden dit spektakel bij. ZOETERWOUDE Buurt huis „De Weipoort" opende gisteren het seizoen met een spannende wedstrijd boeg sprietlopen. Hoewel de zon het volledig liet afweten was de animo er zeker niet minder om want welgeteld 65 deelne mers lietjKi zich inschrijven. Onder het toeziend oog van zo'n 150 toeschouwers moesten zij trachten een boegspriet van tien meter lengte te overbrug gen. In de e'erste serie, toen het er slechts om ging droog aan de overkant te komen, wist bijna de helft de opgave te volbrengen. Vervolgens werd de moeilijkheidsgraad verhoogd en ging het om de snelste tijd. Daardoor waren de deelnemers genoodzaakt meer risico te nemen hetgeen de kijkwaarde voor de enthou siaste toeschouwers weer ten goede kwam. Uiteraard zorgde het sprietlopen voor veel hila riteit want de meesten maak ten noodgedwongen kennis met het frisse water van de Noord Aa. De snelste tijd werd verwezen lijkt door Barthieu van Die- men die in slechts 3,1 seconde de tien meter aflegde. Tweede werd Peter Ammerlaan uit Zoetermeer met een tijd van 3,9 seconde. De derde prijs werd gewonnen door Theo Ammerlaan die in precies 4 se conden „aan de andere kant" was. ROELOFARENDSVEEN De Wielerronde in Roelofarendsveen trok af gelopen zaterdag 41 deel nemers. Dit niet al te gro te aantal zorgde voor een spannende strijd, waarbij niemand verwondingen opliep. De vele toeschou wers hadden zich geïn stalleerd in de fleurige en zonnige tuinen van de huizen aan de Flora- en Geestweg, die versierd waren met allerhande ge schreven aanmoedigingen van supporters. De 27 MC- vereniging zorgde weer voor een goede coördina tie en organisatie langs het 3200 meter lange (vei lige) parcours en disc-joc- key Peter Bakker nam de muzikale omlijsting voor zijn rekening. In de leeftijdsgroep zes tot en met acht jaar ging de strijd tussen vier jongens en twee meisjes allen uit de Veen, die elk twee ronden fietsten. Léon Warmerdam werd uiteindelijk winnaar werd gevolgd door Gerard .Rodewijk en Rocco Verdel. Drie ronden moesten de zes tien deelnemers in de leeftijds groep van negen tot en met twaalf jaar rijden. Winnaar werd Marco Rimmelzwaan uit Leidschendam. die een fiets band dikte eerder de finish passeerde dan Brent Schrama uit Roelofarendsveen. Sjors van der Hulst uit Voorhout werd derde. Tien deelnemers in de leef tijdsgroep dertien tot en met vijftien jaar moesten elk vier ronden rijden. Winnaar werd Patrick Baas uit Roelofarends veen. Op de tweede plaats ein digde Ronald van der Tang uit Voorhout en derde werd John Kien uit Roelofarendsveen. De negen deelnemers in de leeftijdsgroep zestien tot en met achttien jaar moesten elk acht ronden rijden. De groep bleef tót in de zevende ronde bijeen, pas daarna zagen twee wielrenners tijdens een span nende demarrage kans om te ontkomen. Marcel van Ruiten uit Roelofarendsveen werd uiteindelijk winnaar gevolgd door plaatsgenoot Stan Pauw. De niet minder eervolle derde plaats werd bereikt door Wim van der Voort uit Voorhout De prijsuitreiking werd ver richt door de dames T van Scheppingen en A. Akerboom, die beiden uitbundig hun en thousiasme toonden over het gezellige verloop van de Veen- se wielerronde 1982. I vef WASSENAAR De gemeente Wassenaar wil voor ee|gei bedrag van 290.000 gulden het Jeroenhuis aan de Vaiw< Heeckrenstraat, inclusief bijbehorende grond, overnitstï men. Dit staat in een concept-koopovereenkomst tu sen de gemeente en het parochiebestuur St.-Willibrori :zii Het concept wordt eind augustus in de verschillenc raadscommissies besproken. De gemeente heeft et aantal maanden onderhandelingen gevoerd met hi 1 parochiebestuur omtrent de overname van het Jeroi huis. Voor het parochiebestuur speelden twee motievi nadrukkelijk mee, te weten: de eigendommen van parochie moesten zoveel mogelijk bijeen worden g> houden en voorts moesten de exploitatiekosten van parochie worden afgewenteld. In afwachting van het resultaat van de onderhandelingen wei een tijdelijke oplossing gevonden. Door een financiële bijdraj van de gemeente konden de exploitatiekosten uit de rekeninge van het Parochiebestuur verdwijnen. De toen afgesloten ove eenkomst werd nog eens met een jaar verlengd. Dit gaf bei< partijen de gelegenheid om de onderhandelingen rustig voort zetten, hetgeen uiteindelijk resulteerde in het akkoord In h'ST kort komt het erop neer dat het gebouw aan de gemeente wor verkocht voor een bedrag van 200.000 gulden. De benodigi grond zal door het Parochiebestuur in erfpacht aan de gemeen^, worden gegeven voor een tijdsduur van 50 jaar, waarbij men uii^ gaat van 10.000 gulden per jaar. De mogelijkheid bestaat, dat de gemeente het gehele complex één keer aankoopt. Dan moet zij 290.000 gulden neertellen. H 6r ligt in de bedoeling van de gemeente om het Jeroenhuis te ga; verbouwen tot eens sociaal-cultureel centrum. Het paroehieb(hai stuur heeft reeds de benodigde machtiging van de parochieve zijr gade'ring en van de Bissch.op van Rotterdam. Voor wat de gtiez meente betreft, moet nog de goedkeuring van de gemeenteraa ten en Gedeputeerde Staten loskomen. In de raadsvergadering va iise september zal de definitieve beslissing vallen over deze trans; tie. NA SUCCESVOLLE FIETSTOCHT NAAR NAPELS (Vervolg voorpagina) RIJNSBURG „Invali den moeten niet bang zijn voor zo'n evenement als dit. Actief zijn in sport is heel belangrijk en heeft zoveel voordelen. Je kan gemakkelijk contacten leggen en het haalt je uit je isolement". Dat zegt de 17-jarige Henk Baggen uit Sittard. Hij is één van de achttien deelnemers aan de zaterdag gestarte „Bloemenmarathon '82". De Bloemenmarathon is een wedstrijd voor lichamelijk ge handicapten. Zij maken deze week een tocht in hun al dan niet speciale lichtmetalen rol stoel van Aken naar Oegst- geest. De tocht heet niet voor niets Bloemenmarathon: aan het eind van elke etappe bren gen de deelnemers bloemen naar gehandicapten en lang durig zieken. De proloog van de wedstrijd werd zaterdag morgen in Rijnsbrug gereden. Zaterdagmiddag vertrokken de deelnemers na ook nog tot in Leiden aan het Rijns burgse corso te hebben meege daan per bus naar Aken. Aanstaande zaterdag verwacht men in Oegstgeest aan te ko men. De deelnemers zijn uit het hele land afkomstig. De orga nisatie van de wedstrijd heeft via de Nederlandse Invaliden Sportbond de 93 Nederlanse sportverenigingen voor gehan dicapten aangeschreven op zoek naar sportievelingen die in staat mogen worden geacht de marathon van zo'n 350 kilo meter te volbrengen. De route loopt van Aken naar Maas tricht, dan naar Weert, Eind hoven, Waalwijk, Schoonho ven, Rotterdam en via Zoeter meer naar Oegstgeest. Vooral de etappes in Limburg zullen door het heuvelachtige traject zware beproevingen voor de deelnemers opleveren. Elke dag wordt vijf en veertig kilo meter afgelegd, waarvan al leen de laatste tien in wed strijdverband. Het idee van de race is afkom stig van de Noordwijkse Peter Werner. Hij stelde voor een soort „impossible race" op po ten te zetten. Werner, die nu weer in zijn rolstoel op weg is van Spanje naar Nederland, wilde veel verder gaan dan Aken. Na een conflict met de rest van de organisatie haakte hij tenslotte af. Het conflict met Werner was niet het enige probleem dat overwonnen moest worden „We hebben nogal wat moeite gehad om voldoende sponsors te vinden voor dit evenement. Beetje on- Joop Zoetemelk loste het startschot voor de proloog van de Bloemenmarathon. begrijpelijk vind ik het wel dat een aantal grote bedrijven er geen geld in wil steken, want dit is toch uniek voor Neder land", aldus één van de man nen achter de schermen. De Vliet in Rijnsburg was het decor van de proloog van de marathon. Analoog aan de Tour de France ging het om een korte tijdrit van bijna zes kilometer en aan de finish lag een gele trui voor de man die de snelste tijd maakte. Om er een compleet tourfeest van te maken, was wielrenner Joop Zoetemelk uitgenodigd het startschot te lossen. Onder het oog van vele honderden toe schouwers schoot Zoetemelk de deelnemers weg. Het en thousiasme van het publiek voor de prestaties van de atle ten deed weinig onder voor de sfeer rond een echte Tour de France. De proloog werd in drie serie gereden. Uiteinde lijk bleven de zes sterksten over die in de finale uitmaak ten wie in Aken met de gele trui om zijn schouders van start mocht gaan. Er bleken aanzienlijke ver schillen te bestaan tussen de atleten, die in leeftijd variëren van 16 tot 48 jaar De snelste van het peloton legde het vol gens de organisatie bijna zes kilometer lange parcours in nog geen acht minuten af dat zou het onvoorstelbare ge middelde van zo'n veertig ki lometer per uur betekenen! en de langzaamste deed er ruim twaalf minuten over. Geen reden, tot paniek volgens een kenner van rolstoelsport. „De ware stayers kunnen de komende dagen hun slag slaan. De verschillen die je nu ziet, betekenen niet dat een paar deelnemers niet in staat zijn om de tocht te volbrengen. Je hebt nu eenmaal jongens die na een' kwartiertje op gang komen. Dan gaan ze zich pas lekker voelen". Uiteindelijk bleek de 33-jarige Henk Makkense uit Dordrecht de snelste. Leidenaar André Moedig sloeg in de laatste ron de om, maar slaagde er toch nog in met een een paar centi meters verschil nummer drie Hans Bijlaard uit Zwolle ach ter zich te houden. Duizenden kwamen afgelo pen zaterdag naar de jaar lijkse demonstratie van de Katwijkse reddingsbriga de. Met medewerking van de Marine Luchtvaart dienst en de KNZHRM werd vanaf het strand een groot aantal facetten van het reddingswerk op zee uitgevoerd. Het program ma begon met demonstra ties van de jeugdploegen van de KRB. die eenvoudi ge reddingsmethoden zo als bijvoorbeeld de ket- tinggreep lieten zien, waarna de oudere leden in actie kwamen met het va rend materieel. Het hoog tepunt vormde een gecom bineerde actie van de Kat wijkse reddingsboot Cas- paris en een Lynx 1 heli copter waarbij twee „dren kelingen" van een bran dend vlot werden gehaald. ZOETERWOUDE Op geestdriftige wijze werden de vijftien Casa Materna- fietsers en hun begelei ders zaterdagmiddag even vóór vijf uur ingehaald in Zoeterwoude. Honderden belangstellenden hadden zich nabij „Ons Huis" ver zameld om de triomfale intocht bij te women. Na dat de voltallige wieler- formatie er in was ge slaagd om in twee weken tijd, fietsend Napels te be reiken werd hun een fees telijk welkom aangebo den. Tegelijkertijd kwa men de 24 deelnemers aan het werkkamp weer thuis. Anderhalf jaar geleden werd het plan opgevat een promotie wielertour voor het Napoli- taanse weeshuis Casa Materna te houden. De vijftien deelne mers aan de tour hebben deze periode goed gebruikt om flink te trainen. Zaterdag 17 juli de wielertour van start gaan. Precies volgens schema kwam men in de wijk Portici in Napels, waar Casa Materna is gevestigd, aan. Was de in tocht in het weeshuis al onver getelijk, ook het enthousiasme bij terugkeer in Zoeterwoude was groots. Tientallen bossen bloemen, handdrukken en om helzingen vielen de fietsers ten deel. Het was moeilijk de fietsers te zien want zij wer den bedolven onder de menif*- tdsj ;ie tocht had uiteraard onlle belangstelling. De tocht heen- aan het doel voldaan en dPro stemt tot tevredenheid", aid de heer Maan, die tevens ni dedeelde een brief te hebbt ontvangen van het gemeenl ïiï bestuur van Freudenstadt. H bestuur van die Duitse stad zeer onder de indruk gekomi van de inzet van de Zoete woudse groep én het doel v, AS de tocht. Tot slot deelde we ge houder Maan mede dat het g|]S meentebestuur van Zoetef woude het op prijs stelt wieler-equipe binnenkort het gemeentehuis te mogl ontvangen. d c Solidariteit Sjé Als organisator en vooral oi)»f stimulator van de wielerpi eP motie-tour sprak Ronald ast] Hoop namens de wielrenne ft en het begeleidingsteam. 1 noemde het solidair zijn m anderen en het opbouwen v een stuk vriendschap n mensen met een andere nati naliteit een van de belangri ste waarden van de tocht. R hoc betrekking tot Casa Materi was hij hoopvol gestemd. 0w3a danks hun hoge leeftijd ga Ma; de direktieleden van Casa R )an' terna de gebroeders Teo( en Emanuele Santi d< U1! met hun aktiviteiten en er z^se voldoende mogelijkheden de toekomst van het weesh ZlJ aan de Corso Garibaldi te I .w' pels waarborgen. Ter herini 0 ring aan hun fietstour ontvi e" gen de dappere wielrenni een fraaie herinneringstegel et te die niets van het schouw spel wilde missen. Vervolgens trok men naar de grote zaal van „Ons Huis" waar het enthousiasme een vervolg kreeg door middel van lovende toespraken. Als eerste was daar Jan Roelfs, vice- voorzitter van de „Stichting Casa Materna Nederland" die zei trots te zijn op Zoeterwou de want de onvermoeibare in zet van jeugdigen uit Zoeter woude is voor het stichtingsbe stuur een stimulans om door te gaan met het werk voor het weeshuis Casa Materna. Na mens het gemeentebestuur werd een woord van welkom gesproken door wethouder W. Maan. „Wij zijn blij dat jullie in goede gezondheid zijn te ruggekeerd. Tijdens de verga deringen van het college van burgemeester en wethouders kwam steeds Casa Materna wel even ter sprake want jul- De fietsers wachtte een warm welkom In Zoeterwoude.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4