Feyenoord aan de beterende hand Schraal dessert voor zwemploeg Sie eerste A-finalist Roomburg irons oor i tené Moppert Hoe wordt de pers positief 3QRT LEIDSE COURANT ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1982 PAGINA 9 ^jaga winnaar Skutsjesilen EK Jeen Zwaga van het Eernewoud- Skutsje Immanuel heeft gisteren de eind- rinning behaald in het Skutsjesilen. Hij i echter gemakkelijker aan zijn zege dan rwacht had, want de laatste wedstrijd op neekermeer werd afgelast vanwege wind- rokken door een boot van Provinciale Wa- laat werden de 14 historische vrachtsche- Sk3i.met slaphangende zeilen over de finish ge- s 6-atken. Men hield daarbij de volgorde van o klassement van donderdag aan. Jeen Zwa- «fitaat bovenaan in het klassement met 33,9 o |en, gevolgd door Keimpe van der Meulen o Woudsend met 36 punten en Lammert g Iga van Langweer met 40,8 punten. Com- n jaris van de koningin Wiegel en oppositie- ir Joop den Uyl waren getuige van de gro- reugde aan boord van de Immanuel. Commissaris van de Koningin in Friesland Hans Wiegel (met kapitelnspet In de hand) klom aan boord van het winnende Skutsje Immanuel. Links van hem staat schipper Jeen Zwaga. Nieuwe spelregel voor doelverdediger DEN HAAG De spelregelcommissie van de FIFA (wereldvoetbalbond) heeft besloten dat met ingang van de nieuwe competities de doelverdedigers niet meer dan vier passen met de bal in hun hand mogen doen. Tijdens de vier stappen kunnen zij de bal stuiten en/of opgooien, maar daarna moeten zij het leder met de voet in het spel brengen. Het doel van deze spelre gelwijziging is meer snelheid in het spel te brengen en tijdrekken van de sluitpost te voorkomen. Een nadeel voor de keeper is dat indien hij de bal vlakbij de doel lijn controleert, hij slechts vier passen met de bal in de hand mag doen. Daarna kan hij het speeltuig uitslui tend met de voet voeren - hij is tenslotte voetballer - maar hij mag hem beslist niet meer oppakken, onder meer om de bal uit de hand te trappen. De KNVB is deze maatregel overigens zeer laat ter ore gekomen en getracht wordt de clubs zo snel mogelijk van de wijzi ging op de hoogte te brengen. Adri Koster weer goedgekeurd EINDHOVEN Adri Koster mag na een uitgebreide medische keuring weer voetballen. De 27- jarige aanvaller van PSV raakte vorig jaar in de voorbereiding op het seizoen geblesseerd aan zijn knie. Hij scheurde zijn knieban den en werd geopereerd door dr. Hermans in Hilversum. Koster heeft in jaren niet gespeeld. Doelman Quintus van der Meu len van PSV is door de Eindho- venaren voor een jaar uitgeleend aan NAC uit Breda. De 22-jarige doelman is bij PSV verdrongen door Frans Segers, van wie wordt verwacht dat hij de opvolger wordt van Pim Doesburg. istduitse oploeg rvallen IYAQUIL Drie tduitse waterpoloërs, lemend aan het we- iteltoernooi in Ecua- zijn gisteren bij een apje per auto door jeugdbende overval- Trainer Hoppe, ld Weyer en Jurgen öder, die op hun rust in de buurt van yaquil rondkeken, len de weg versperd een grote steen, de Westduitsers uit ten om de versperring hun auto op te rui- werden zij door een je jeugdige bandie- vastgegrepen en„ver- van hun horloges en camera. Het West- li^ fce drietal liep bij de io te overval geen ver- Idingen op. STERDAM Bij Nederlandse baan- npioenschappen is de titel bij de pro- fhtervolgers gegaan ar Herman Pon- ?n, die in de finale kers versloeg, jtlander René >pert veroverde Ir winst op Van I Hoek de bronzen paille. uitslag is: finale: 1. Isteen 6.29,26; 2. Jon- 5 6.36,55; rit om 3e lts: 3. Koppert 6.28,52; I an den Hoek 6.50,67. jgens de verwachting [hij in de series wekte, fd Peter Pieters ama- rkampioen bij de ach- folgers, tien uur nadat [verrassend kampioen Be één kilometer tijdrit geworden. Pieters fcf in zijn vier races r vier kilometer tel- Is onder de vijf minu- In de finale nam hij j kwart baan voor- Ong op Dick van Eg- pd. die succesvol op de je terugkeerde na een ezigheid van twee l De uitslag is: finale: pieters 4.56,77; 2. Van pond 5.10,77; om de 3e lts; 3. Dompeling 1.94; 4. Havik 5.10,58. Irige uitslagen: finale lem: Vrolijk/Pieters nen in twee ritten van igens/Valkenburg in ectievelijk 10.99 en 4 seconden, ile amateurstayers: 1. y Minneboo, 2. Mat- Pronk, 3. Eric Gese- 4. Ger Slot. egoslavische etbalcoach iljanic tslagen LGRADO Mi- Miljanic, de trai- van het Joegosla- che voetbalteam, is tslagen. ens het toernooi om wereldkampioenschap Jpanje werd Joegosla- in de eerste ronde het gastland en »rd-Ierland uitgescha- 1. Miljanic nam vlak r het WK-toernooi de inische leiding over Branko Stanjovic. Op beurt wordt Miljanic evolgd door Stefan ojic. De Joegoslavische tbalbond heeft boven- twee sterspelers, dimir Petrovic en Sa- Susic (beiden 27), ver en in het buitenland taan spelen zo lang zij geen 28 zijn. Petrovic >usic moeten nu afzien respectievelijk Arse en Paris Saint Ger- GUAYAQUIL Na de copieuze maaltijden van de afgelopen dagen is het Nederlandse team bij de wereldkampioenschappen zwemmen gisteren begon nen aan het nagerecht, dat hooguit nog één bron zen medaille zal opleve ren. Het is de 4x100 meter wisselslag estafetteploeg dames, die zich als derde voor de finale plaatste. Coach Bert Sitters durfde het aan Conny van Bentum de vrije slag toe te vertrouwen, hetgeen inhield dat de in Guayaquil minder goed pres terende Wilma van Velsen haar wisselslagplaatsje op de vlinderslag in de keten kwijt raakte. Daarop startte nu An- nemarie Verstappen en het dient gezegd, de gouden-me daillewinnares van de 200 me ter vrije slag deed het niet ge weldig. Maar haar tussentijd van 1.02,71, misstond niet in het rijtje De Rover (1.04,78), Van Staveren (1.12,76) en Con ny van Bentum (56,62). De ploeg won de serie in 4.16,77 en zal in de finale de strijd om het brons aangaan met de Sov jet-Unie, West-Duitsland en Japan. In de tweede serie wa ren de Verenigde Staten en Oost-Duitsland onvergelijk baar veel sneller. van der Meer uitkomen. Het Delftse meisje kwalificeerde zich donderdag reeds voor de finale van de 800 meter vrije slag. Frank Drost, toch al geen ochtendzwemmer, stelde enigszins teleur op de 200 me ter vlinderslag. Zijn tijd van 2.03,82, waarmee hij juist nog als laatste de troostfinale bin nen zwom, was ruim een se conde langzamer dan bij de se lectiewedstrijden in Rotter dam. De vijftienjarige Edsard Schlingemann diende zich aan als de mogelijke opvolger van de inmiddels gestopte rugslag- zwemmer Fred Eefting. De scholier uit Vierhouten zwom met 59,28 seconden een nieuw aspirantenrecord en verdiende daarmee een plaatsje in de kleine finale. De 1500 meter vrije slag verliep veel minder goed dan Cees-Jan Winkel zich had voorgesteld. De reser ve van de Nederlandse ploeg heette in „bloedvorm" te zijn, maar daar bleek niets van op het moment dat het er op aan kwam. De Rijswijker probeer de in de eerste serie de naast hem zwemmende Zweed Elias bij te houden, maar moest deze laten gaan. Hij kwam uit op een tijd van ruim boven de zestien minuten. Laatste werd hij daarmee nog niet. Die plaats was voorbehouden aan Abal-Al-Assaf uit Koeweit, die acht banen achter raakte en bij het aantikken Allah dankte voor het feit dat hij niet was verdronken. De Westduitser Dirk Richter heeft in de series van de 100 meter rugslag het Europees re cord op die afstand verbeterd. Richter plaatste zich als eerste voor de finale in de tijd van 56,19 seconden. Geplaatst voor de finale van de 100 meter rugslag voor heren: 1. Dirk Richter (Odl) 56,19 seconden (Euro pees en toernooirecord); 2. Vladimir Sjemetov (Sov) 56,95; 3. Frank Bal- trusch (Odl) 56,99; 4. Sandor Wladar (Hon) 57,21; 5. Rick Carey (Vst) 57,24; 6. Wade Flemons (Can) 57,39; 7. Vic tor Koeznetsov (Sov) 57,48; 8. Clay Britt (Vst) 57,73. Geplaatst voor de finale van de 200 meter rugslag: 1. Craig Beardsley (Vst) 2.00,02; 2. Michael Gross (Wdl) 2.00,61; 3. Par Arvidsson (Zwe) 2.01,05; 4. Ricardo Prado (Bra) 2.01,49; 5. Filiberto Colom (Pri) 2.01,51; 6. Robert Patten (Vst) 2.01,60; 7. Michael Kraus (Wdl) 2.01,72; 8. Sergej Fesenko (Sov) 2.01,99. Geplaatst voor de finale van de 4x100 meter wisselslag: 1. Oost- Duitsland 4.12,81; 2. Verenigde Sta ten 4.13,99; 3. Nederland 4.16,77; 4. Sovjet-Unie 4.17,07; 5. Japan 4.17,23; 6. Canada 4.17,61; 7. West-Duitsland 4.17,96; 8. Groot-Brittannië 4.19,24. Geplaatst voor de finale van de 200 meter wisselslag: 1. Petra Schneider (Odl) 2.18,66; 2. Ute Geweniger (Odl) 2.18,84; 3. Tracy Caulkins (Vst) 2.19,24; 4. Polly Winde (Vst) 2.19,80; 5. Petra Zindler (Wdl) 2.20,39; 6. Iri- na Gerassimova (Sov) 2.20,41; 7. Gra- zyna Dziedzic (Pol) 2.20,63; 8. Liza Curry (Aus) 2.20,87. Geplaatst voor de finale van de 1500 meter vrije slag voor heren: 1. Vladi mir Salnikov (Sov) 15.14,51; 2. Rafael Escalas (Spa) 15.20,75; 3. Svijatoslav Semenov (Sov) 15.22,91; 4. Darian Pe- tric (Joe) 15.23,28; 5. George Dicarlo (Vst) 15.25,28; 6. Sven Lodziewski (Odl) 15.26.14; 7. Max Metzker (Aus) 15.29,43; 8. Rainer Henkei (Wdl) 15.34,60. Ty~3T ROTTERDAM Feyenoord heeft gisteren op de eerste dag van het Rotterdam-toernooi nog niet echt de gelegenheid ge had het nieuwe gezicht te tonen. De Rotterdammers waren daar. zelf wel duidelijk op uit, maar kregen van tegenstander Arsenal niet de kans zich in de voor de helft gevulde Kuip vol ledig bloot te geven. Hoewel de zege van de formatie van inte rim-trainer Ab Fafié - Hans Kraay gaf de voorkeur aan nog een aantal extra rustdagen - niet al te ruim was (2-0), is het wel een terechte zaak dat Feyenoord morgen in de finale met Cel tic Glasgow wordt geconfronteerd, dat Austria Wien in de ope- Feyenoords aanwinst Ruud Gullit (2e van links) in duel met Chris Whyte van Arsenal. I ningswedstrijd met 4-0 afdroogde. David O'Leary. Het was jammer dat Wim van Hanegem na de pauze in de catacomben van het Feye- noord-stadion geblesseerd moest achterblijven. Want juist de laatste tien minuten van de eerste helft verliepen voor de Rotterdammers volgens plan. Van Hanegem toonde zich een offensieve laatste verdediger en zijn veelvuldig inschuiven kon de goed bewegende Rot terdamse formatie, die het de naderende competitie dank zij de aankopen Houtman, Gullit en Valke zeker beter zal doen dan vorig jaar, beslist van pas. Ook het publiek waardeerde het best aardige spel van Fey enoord, want het „hand in hand kameraden" werd toch voor even uit het archief ge haald. Alle drie de aankopen van Feyenoord behaalden overi gens een voldoende. Houtman toonde zich een agressieve spits; in de eerste 20 minuten was hij ook driemaal dichtbij een treffer. Ruud Gullit fun geerde als de meest aanvallen de middenvelder en hoewel hij nog een beetje op zoek leek naar zijn favoriete positie, bleek ook hij van positieve waarde. Michel Valke was op het eerste gezicht nog de minst opvallende nieuweling, maar de van PSV geleende speler was wel bereid veel werk te verzetten. Hoewel de eerste helft voor het publiek het meest aantrek kelijk was, vielen de doelpun ten in het tweede bedrijf. De voor George Wood ingevallen doelman Pat Jennings werd al in de eerste minuut van de tweede helft gepasseerd door een attent spelende Pierre Vermeulen. Na dit doelpunt viel Feyenoord even stil, maar omdat Arsenal er duidelijk niet op uit was er iets moois van te maken, hoefde de Rot terdamse defensie zich ook weer niet al te druk te maken. De verdienstelijk spelende jon geling Mario Been, invaller voor Ben Wijnstekers, gaf het Rotterdamse overwicht nog wat meer cachet door na een afstandsschot van Ruud Gullit de bal achter de niet klemvas- te Jennings te tikken. Met die veilige voorsprong speelde Feyenoord de wedstrijd rustig uit, zeker met het oog op de fi nale. Scoreverloop: FeyenoordArsenal (Eng) 20 (00). 46. Vermeulen 1 0, 79. Been 20 Scheidsrechter: Mul der. Toeschouwers: 29.000. Feye noord: Hiele; Nielsen, Van Hanegem (Stafleu). Troost, Wijnstekers (Been); Hoekstra (Van Til). Gullit, Jeliazkov, Valke; Houtman, Vermeulen. Arsenal: Wood (Jennings); Hollins (Pevine), O'Leary. Whyte, Sansom; Robson. Talbot, Rix, Davis (Hawley); Sunderland, Woodcock. Zege Celtic Het is te hopen voor de Rotter dammers én voor het publiek, dat Celtic zich een prettiger te genstander toont dan Arsenal. Celtic had geen problemen met het uiterst zwakke Austia Wien, dat vooral in defensief opzicht door de mand viel. Voor de rust kwam de komen de Europa-Cuptegenstander van Ajax op een voorsprong van 1-0 door een doelpunt van Frank McGarvey. Na de pauze completeerden Tommy Burns, George McCluskey en weder om Frank McGarvey het kwartet treffers dat de blunde rende Oostenrijkse doelman Koncilia te verwerken kreeg. De ruime winst van de Schot ten was overigens niet in de eerste plaats hun eigen ver dienste, maar vooral te danken aan het falen van Austria Wien. Ajax-trainer Aad de Mos zal op de tribune toch met enig genoegen naar de ver richtingen van Celtic hebben gekeken. En Feyenoord waar schijnlijk ook. Zege Celtic Scoreverloop: Celtic (Sch)Austria Wien (Oos) 4—0 (10); 32. McGarvey 10, 47. Burns 20. 55. McClusky 30. McGarvey 40. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 24.000. Celtic: Bonner, McGrain (Conroy), Anken, Moyes, Reid; McSway. Burns, McLeod; Provan (Nichoals). McClu sky (Grainie), McGarvey. Austria: Koncilia; Sara. Obermaier, Daxbacher, Buchleitner (Zora); Diha- nich, Gasselich. Baumeister; Drabic (Weinrich), Steinkogler (Petkov), Pfeiler. DENNIS MULKENS De Italiaanse voetbalinternational Paolo Rossi wordt bij aankomst in New York bijna onder de voet gelopen door handtekeningjagers. Rossi, topscorer van het we reldkampioenschap voetbal in Spanje, is in New York om een wedstrijd te spelen ten bate van Unicef. LEIDEN Ton Sie heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van het hoofdnummer van het tennistoernooi, dat deze week op Roomburg wordt afgewerkt. Sie liet Hans Everaars in twee korte sets kansloos: 6-2, 6-2. De tweede finalist in het he renenkelspel A is nog niet bekend. Omdat eerstge- plaatste Michiel Schapers het in België bij een 50.000 dollar toernooi be ter deed dan verwacht, kon Schapers pas gister avond voor de eerste maal in Leiden aantreden. Na de zege op Hugo Ekker (6-1, 6-4), stuit Schapers nu op Paul van Geuns als tweede tegenstander. Rob Mentink tenslotte, staat de winnaar van dat duel in de halve eindstrijd op te wachten. Ook Ellie Ves- sies - nummer één bij de A-dames - kwam gisteren voor het eerst deze week. op Roomburg in actie. De zeker niet topfitte Vessies kende grote problemen met Nicole Eijssen, maar klasseerde zich via de cij fers 6-1, 6-7, 6-4 nog wel net bij de laatste vier. Bij de heren in B zijn nog geen finalisten bekend. Dick Bou- man en Frans Grimbergen wqren gisteravond wel een heel eind op weg naar de eers te beslissing (7-6, 6-7, 3-3), maar beslóten toen, gezien de invallende duisternis, het res tant van de halve finale partij maar naar vandaag op té schuiven. Bouman had zich overigens voor die halve eind strijd geplaatst door Marinus Brooshooft in drie sets te klop pen: 6-7, 6-4, 6-2. Hans Tön- jann en Max Holderbusch zul len eveneens vandaag moeten gaan uitmaken wie zich voor de eindstrijd klasseert. Tön- dubbels Arnold van der Capel- len/Henny Koemans en Mari nus Brooshooft/Jon Visbeen tegen elkaar in de finale HDB van Roomburg. Dit keer ont moetten beide duo's elkaar reeds in de tweede ronde. De 6-3. een 2-5 voorsprong tegen Roo sendaal niet voldoende (7-5, 6- 2) en Grimbergen revancheer de zich tegen Patricia Lafay voor de twee, eerder dit sei zoen geleden nederlagen: 6-3, vier heren pasten zich moeite loos aan deze status aan en maakten er een weliswaar spannende, maar zeer matige partij van. Van der Capellen- Koemans wonnen overigens weer: 6-7, 6-4, 6-4. Ook het ge legen heidsdubbel Marco Win ter/Bob van Overbeeke (6-2, 6-4 zege op Tönjann/Grimber- gen), Erik de Groot/Piet Veentjer (6-4, 6-2 tegen Philip van der Kwast en Har Meyer) en Herman van der Capellen- /Bub van der Zee klasseerden zich voor de halve finales. Ronald Blommendaal en Alie Snellenberg plaatsten zich bij de veteranen reeds voor de di verse eindstrijden. Blommen- daal bij de heren door Piet van Paridon met 6-3, 6-4 te ver slaan, Snellenberg door me vrouw H. Verbraak kansloos te laten: 6-1, 6-0. GERT-JAN ONVLEE een eenvoudige, maar goed ge- 'aa£ie vier eveneens be speelde partij af tegen Ronald u ^a^.c Mellema zal in de partij af tegen Koppele (6-0, 6-2), terwijl Hol derbusch het best wel moeilijk had met Marcel van Rijn: 6-2, 4-6, 6-2. - Na Mirjam de Groot, zij ver- !?ee" (6"2, 6"T?) te&en de met sloeg Jacqueline van Wijk al Tyan Bierlmg winnende halve eindstrijd Cees Heems kerk ontmoeten, terwijl Maar ten Lugthart het door zijn overwinning op Mattie Kante- sloeg Jacqueline van Wijk een dag eerder, werkte ook Homan zal mogen opne- Nicole Eijssen zich in de B- men eindstrijd bij de dames. Mariël- Evenals in Noordwijk zullen le Smit kreeg opmerkelijk Juliëtte Grimbergen en Karin weinig games toegemeten: 6-1, Roosendaal elkaar de C-titel 6-2. bij de dames gaan betwisten. Twee jaar terug stonden de Anneke van Overloop had aan Doorestein volgt goed HUIS TER HEIDE De Schot Mike Miller heeft zich gisteren even onverwacht als sterk op de eerste plaats gene steld in de strijd om de open Nederlandse golftitel in Huis ter Heide op de golfclub „De Pan". Miller, donderdag een ronde van 70, voegde aan die score een baanrecord van 65 slagen toe. jan Dor- restein was de beste Nederlan der. Door een uitstekende ron de van 71, bovenop zijn score van donderdag (72). doet de gelouterde prof met een score van 143 slagen aardig mee. Hoewel de hockeybond over het el- gemeen niet behoeft te klagen over positieve begeleiding in de pers zijn de heren van één van de meest ontwikkelde sportbonden (waar vind je tenslotte meer doctorandus sen en meesters dan onder de hoc- -keyersvan ons land daar nog niet helemaal tevreden over. Althans zo moet een brief van een functionaris van het bondsbureau van de KNHB, de heer A.W.A. Hafkamp, toch worden uitgelegd. Want wat bericht de heer A.W.A. Hafkamp de sportredacties van de mediaNa een sluier van overbodige plicht plegingen in de eerste alinea van het schrijven komt de aap uit de mouw. „We kunnen ons niet aan de in druk onttrekken dat de warme be langstelling die de arbitrage uwer zijds veelal geniet niet (altijd) wordt gedragen door kennis van de regels en instrukties waaraan zowel spelers als scheidsrechters zich die nen te houden(de puntjes zijn van de heer A. W.A. Hafkamp). Nou, nou die meneer A.W.A. Haf kamp durft.' In de loop der jaren zijn mij talloze persberichten van sportbonden onder ogen gekomen. Ér waren „mooie" bij, waarvan die van de tennisbond (ook zo'n orga nisatie waar het wemelt van de ge studeerde figurenvan een on overtrefbare klungeligheid en klunzigheid getuigde. De tennis bond, die het „peil" van een groot deel van zijn leden, ook nooit kon vertalen in een kwalitatief goed be zet eigen bureau, riep club- en dis- trictsbesturen toen tot niets minder dan naar chantage riekende prak tijken (geef de chef een borrel) op om maar zo goed mogelijk in de „pers" te komen. Door diezelfde goed bedoelde ge dachten wordt ongetwijfeld de hoc keybond gedreven in ziin schrijven aan de media. Maar weliswaar is de heer A.W.A. Hafkamp dan mis schien goed op de hoogte van de^i regels en instrukties" op het hoe-* keyveld, van het op een taktische wijze redigeren van een brief heeft de heer A.W.A. Hafkamp geen kaas gegeten. Ondanks het feit dat hij in de slotalinea van zijn brief het volgende schrijft: Wij vertrou wen dat u na lezing van beide (spelregel)werkjes (nog) beter in staat zult zijn om arbitrale beslis singen op hun juiste waarde te toet sen en uw werk rond de velden - waar wij u graag zullen zien - met meer genoegen zal uitvoeren Welnu, de heer A.W.A. Hafkamp hoef ik heleméél niet te zien. Zijn brief getuigt van een dergelijke pe danterie, vooringenomenheid en zelfgenoegzaamheid dat de heer A. W.A. Hafkamp zich voorlopig zelf maar even niet moet laten zien. Op deze manier trachten je sport goed in de publiciteit te krij gen roept alleen maar averechtse reacties op. Dat deed trouwens deze week ook Barcelona. De Europa Cuphouder die zich in ons land voorbereidt op het nieuwe Spaanse voetbalseizoen, zou in Groningen een oefenduel te gen de lokale FC spelen. En wat gebeurt er? Meneer Lattek, de trai ner van Barcelona, laat het een paar dagen voor het treffen afwe ten onder het motto „Dat FC Gro ningen zal net als alle andere Ne derlandse wel veel te hard spelen en daartegen wil ik de dure benen van mijn spelers niet in de waag schaal stellen Net als de heer A.W.A. Hafkamp durft die meneer Lattek wél. Want nog vers in het geheugen liggen de ordinaire schoppartijen van zijn spelers in het laatste Europa Cup toernooi, waarin Barcelona vooral dank zij die grove middelen er in slaagde de beker in de wacht te sle pen. Wie herinnert zich niet de bij na mensonterende tonelen die Bar celona ontwikkelde in de uitwed strijd tegen Tottenham Hotspur en de ergerniswekkende vertoning van Quini aan de zijlijn tegen het eind van de finale tegen Standard Luik waarbij Meeuws zijn imago van „rode Walter" weer eens kon onderstrepen dank zij die vermale dijde scheidsrechter Walter Esc- hweiier? En dan die Udo Lattek, aan wie het zenuwslopende bestaan van voetbaltrainer in Spanje overi gens danig is af te zien, maar roe pen dat hij niet tegen een Neder landse club wil spelen, omdat die zo hard zou zijn. Barcelona zou in de tweede ronde van het komende Europa Cuptoernooi nog wel eens op AZ'67 kunnen stuiten. Dat kan nog. lachen worden; even afwach ten wat meneer Lattek dén te mel den heeft. Ja, voetbaltrainers blijven een apart slag. Hans Kraay is daar ook een mooi voorbeeld van. Ondanks tegengestelde adviezen keerde hij na problemen met zijn gezondheid bij Sparta en FC Den Haag terug als trainer van Feyenoord. Hoe zeer Kraay er van overtuigd was dat het ditmaal goed zou gaan ge tuigde zijn tirade tegen de pers kort na zijn laatste optreden voor de NOS-televisie. Diezelfde pers, die de heer A.W.A. Hafkamp niet zo hoog heeft zitten. Alle negatieve ontwikkelingen in ons voetbal zijn de schuld van de pers, riep Kraay onlangs, gemakshalve even verge tend dat hij bijna twee jaar uit die ruif heeft meegegeten. Kraay is op dit moment nog voetbaltrainer (zij het even op non-actief). Ik ben be nieuwd in welke hoedanigheid hij terugkeert als hij straks toch als ac tieve oefenmeester moet stoppen. Bij diezelfde pers waarschijnlijk. Misschien zou Kraay hockey moe ten gaan becommentariëren. In die kringen heeft hij in het verleden wel eens iets gedaan. De heer A.W.A. Hafkamp zou er in ieder geval blij mee kunnen zijn. TINUS L. BUYS

Leidse Courant | 1982 | | pagina 9