Leidschendammer moet caravan verwijderen WIELERRONDE IN HAZERSWOUDE! Precisiespuiten in Bruidspaar Deutekom 50 jaar „op rolletjes" Alternatieve vorm van burenhulp LEIDEN/REGIO leidse courant donderdag 5 augustus 1982 pag Spannende wedstrijden ringsteken per tractor AARLANDERVEEN De morgen van de laatste dag van het Aarlanderveens Oranjefeest stond volgens de traditie in het teken van het ringsteken met landbouwtractoren. Aan dit evenement deden 54 deelnemers mee, waarbij het soms spannend aan toe ging. Karin van Vliet en Cees Woudenberg gingen met de hoogste eer strijken. Verder uitslag: 2. Andé Kempen en, José van Veen, 3. Jan v.d. Berg en Wil van Veen, 4. Sjaak Roest en Marja van Dolder, 5. Frans Vos en Jolanda Egberts, 6. Wim Kempen en Jolanda Vos, 7. Hans Kempen en Carla van Kinkel, 8. Fred v.d. Post en Netty Groen, 9. Luuk van Duin en Nieta Kempenaar. 10. Bertus de Bruin en Cörine Kroft. Door een jury werden de tractoren beoordeeld op de versierkunst. De winnaars in deze catego rie waren: 1. Öen van Veen en Ellen Jonkers, 2. Hans v.d. Berg en Annie v.d. Vis, 3. Jan Kem pen en Marian Sol. Ook werden de winnaars bekend gemaakt van het onderdeel zeephelling. Eerste werd John Kempen, tweede Arnold Luyben en derde Hei- ma van der Panne. In de middaguren werd het bekende kuipste- ken voor dames en heren gehouden. Aan dit onderdeel deden 109 dames en heren mee. Hier zegevierde Cor Talhout. De overige uitslagen: 2. Carolien Goedhart, 3. Jan Verheul, 4. Wim v.d. Bijl, 5. Ineke Groen in 't Wout. Wielerronde in Roelofarandsveen ALKEMADE De jaarlijkse wielerronde wordt aanstaande zaterdag weer verreden op het, voor ander verkeer dan afgesloten, par cours Floraweg/Geestweg in Roelofarendsveen. De startplaats is de kruising Floraweg/Geest weg. Er wordt gefietst in vier leeftijdsgroepen, te weten: 6-8 jaar: deze groep rijdt ongeveer zes kilometer (tweemaal het hele parcours) en start om een uur; 9-12 jaar: deze groep rijdt drie ron des en start om twee uur; 13-15 jaar: deze groep start om half vier; deelnemers aan deze groep moeten een afstand van ongeveer 13 kilometer afleggen; 16-18 jaar: deze groep start om half vijf; het aantal af te leggen kilometers is 20. De wielrenners dienen een half uur vóór de start van hun leeftijdsgroep aanwezig te zijn. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden per per soon. Koos Verhoeven wint Vlietronde RIJNSBURG Koos Verhoeven is voor de tweede achtereenvolgende maal winnaar ge worden van de Vlietronde, die zoals de naam al zegt, rond de Vliet gehouden wordt. Voor de jeugd en de dames was een parcours van vijf kilometer uitgezet en voor de heren-senioren tien kilometer. Koos Verhoeven liep de tien kilometer in een tijd van 33.52 min en bleef hiermee onder de tijd van vorig jaar. Dit weet hij aan het bijzon der warme weer. De beste Rijnsburger was Jan Schijff die het parcours in 34.21 min aflegde. A. Butter werd derde. Er deden maar liefst 132 deelnemers aan deze Vlietronde over tien kilo meter mee. Het parcours over vijf kilometer werd afgelegd door 108 deelnemers. Winnaar bij de jongens werd Ronny Kralt, bij de meisjes Jolanda Grimbergen en bij de dames Petra v.d. Oever. VOORHOUT Met hun elf kinderen, tien schoon- en maar liefst drieën twintig kleinkinderen viert het Voorhoutse bruidspaar Deutekom- Plukker dinsdag zijn gou den huwelijksfeest, 's Middags om drie uur is er in de Bartholomeus- kerk in Voorhout een Eu charistieviering waarna het feest voortgezet zal worden in hotel ,,De Wit te Raaf" in Noordwijk. Zowel bruid als bruidegom zijn geboren in het Noord- Hollandse Schagen. Zij woonden naast elkaar. Na hun trouwen kwamen zij naar Voorhout waar de bruidegom als onderwijzer werkte aan de toenmalige B.N.S. De heer Deutekom heeft veertig jaar aan de school gewerkt. Hij nam als adjunct-directeur afscheid. Tijdens zijn afscheidsfeest werd hij kerkelijk onder scheiden met een „Pro Ec clesia et Ponifice". Behalve onderwijzer is de heer Deu tekom van 1949-1953 wet houder van onderwijs in Voorhout geweest. Het leven is voor het echt paar Deutekom „over rolle tjes gelopen". „Wij hebben nooit narigheid of echt ern stige ziekte gekend, alle kin deren en kleinkinderen zijn gelukkig gezond, wat wil je nog meer," zeggen zij beide dankbaar. Vervelen doet het Het gouden bruidspaar. bruidspaar, 75 en 72 jaar oud, zich beslist niet. De bruid kweekt prachtige ge raniums en verder brengen ze hun tijd zoet met puzze len. Vaak tot diep in de nacht. „Dat zijn wij nog ge wend van vroeger, toen kwam mijn man vaak laat in de avond nog van school en moest meestal nog schrif ten corrigeren. Daarna had den we pas een paar uurtjes voor onszelf". HAZERSWOUDE Maxi maal vijfendertig personen kunnen meedoen aan de wie lerronde van Hazerswoude voor niet-licensiehouders, die op woensdag 25 augustus wordt gehouden. Deze wed strijd om het plaatselijke kam pioenschap gaat om half zes van start; een uur later begint de amateurkoers, die op touw wordt gezet in het kader van de jaarmarkt. Het Plattelands Jongeren Kontakt tekent samen met Swift, de vereniging uit Lei den, voor de organisatie^ van PLATFORM VRIJWILLIGERSWERK: VOORSCHOTEN Sinds 1976 is er in Voorschoten een zogeheten „platform vrijwilligerswerk" dat ge zien kan worden als een moderne vorm van de vroegere burenhulp. Wie op de een of andere ma nier in bepaalde moeilijke omstandigheden komt te verkeren en geen kans ziet op eigen kracht ver der te gaan, kan een be roep doen op het vrijwilli gerswerk. Dat gebeurt via de gemeentelijke sociale dienst of via de deelne mende verenigingen en Stichtingen in dat plat form vrijwilligerswerk. Het „platform" werd in 1976 opgericht door de U.V.V., Herb. Vrouwendienst, Gere- form. Diaconie, Zonnebloem, Rode Kruis (Welfare), Huma- nitas, AMBO en voor de klus jes deden twee jongerencentra mee, te weten De Lindehoeve en Jongerenpastoraat. Als gast en adviseur werd een ambte naar van de gemëentelijke so ciale dienst uitgenodigd. In 1978 werd de groep uitgebreid met professionele hulpverle ners zoals de Stichting Horst en Vliet en Vereniging Ge zondheidszorg Voorschoten. Alle deelnemers benoemden een afgevaardigde en deze grote groep komt iedere twee maanden bijeen volgens een agenda die wordt samenge steld door een dagelijks be stuur bestaande uit UW (voorzitter), Gezinszorg (secre tariaat), Hervormde Vrouwen dienst (penningmeester) wijk verpleging en jongerenpasto raat. Thuiszorg Uitgangspunt is de zogenaam de thuiszorg. Dat kan variëren van bezoek aan een zieke, ver strekken van maaltijden („Ta feltje dek je"), autovervoer bij ziekenhuisbezoek tot het rege len van de aangifte voor de in komstenbelasting. Hoewel de groep door de samenstelling in staat is alle hulpbehoevenden in alle leeftijdscategorieën te helpen, wordt een belangrijk deel van de beschikbare tijd besteed aan ouderen en alleen staanden. In de praktijk blijkt dat de professionele hulpverleners gebonden zijn aan de normale werktijden, waardoor hulp in de avonduren en weekeinden tot de uitzonderingen behoort. Vooral door de wijkverpleeg sters wordt bemiddeld bij de hulpverlening. Tot verdriet van de groép bestaat er over hun vele werkzaamheden zelfs bij de raadsleden veel onbe grip door onbekendheid. On danks alle voorzorgsmaatrege len wordt wel eens een nood geval over het hoofd gezien doordat bij geen van de aange sloten verenigingen een aan melding is geweest. Juist zo'n persoon in nood, die ergens door eigen verzuim niet gehol pen wordt, klaagt dan wel eens bij een raadslid en dat brengt vele tongen in bewe ging. Noodgevallen Mevrouw L. Metz-Willeboer, voorzitter van het Platform Vrijwilligershulp, weet uit er varing dat niet ieder noodge val inderdaad hulp krijgt. De moeilijkheid is dat zodra een dergelijke medeburger in nood zich zelf niet meldt of ook niet via de huisarts een seintje geeft, hij of zij behoort tot de vergeten groep. Zij doet een dringend beroep op de buren. Burenhulp is de beste hulp, maar wanneer die geen blij vende of doeltreffende hulp kan biéden, dan bestaat de kans dat de nood nog hoger stijgt. Ook komt er dikwijls nog een soort vals gevoel van schaamte voor, vopral bij de ouderen. Hoogbejaarden zien de tijd komen dat zij noodge dwongen niet. meer zelfstandig kunnen blijven en dan blijkt dat de bejaardentehuizen niet staan te dringen om hulpbe hoevende bejaarden op te ne men of het dikwijls zelfs niet kunnen. Via de indicatiecom missie kunnen veelal nog heel wat bejaarden geplaatst wor den in tehuizen en in de tijd die nodig is om dat te bereiken staan de vrijwilligers even tueel klaar om de helpende hand te bieden in samenwer king met de professionele hulpkrachten van gezinszorg en wijkverpleging. Voorschoten verkeert in de gelukkige omstandigheid te beschikken over vele gewone huisvrouwen, die enige dagen per week hun tijd geven voor ziekenbezoek, winkelen met bejaarden, zorgen voor een goede warme maaltijd via „Ta feltje dek je" en tal van andere kleine bezigheden zoals bij voorbeeld het naar bed bren gen of gewoon eventjes „ge dag" komen zeggen. de wedstrijd voor Hazerswou- denaren die een gooi willen doen naar de wielertitel. Dat belooft trouwens een traditie te worden, want het ligt in de bedoeling dat er gereden wordt om een wisselbeker. De koers in de wijk Zuid duurt vijfenveertig minuten plus drie ronden; vrouwen als mannen kunnen aailuni start komen. Hiertoe 4ne< men tegen een bedrag var»jes gulden voor 18 augustus schrijven bij J. van Wi|jet Gouverneurplantsoen lO.gjgj, A. Kroon, Hobbemastraatf^ De spuitwedstrijden eindigden in een waar waterballet. VOORSCHOTEN De vakantiebezigheden die de gemeente Voorschoten jaarlijks voor de jeugd or ganiseert, stonden gister middag in het teken van het water. Met medewer king van de Voorschoten- se brandweer ontstond er op het grasveld bij het Frans Halsplantsoen een compleet waterballet dat zeer welkom was bij een temperatuur van 30 gra den Celcius. De ruim honderd Voorscho- tense kinderen konden zich uitleven met de hogedrukspuit op een aantal zeskampachtige objecten, die tot doel hebben de brandweerlieden precisie in het,spuiten bij te brengen. Zo was het de bedoeling om een aantal bordjes met vlammetjes omver te spuiten en daartus sen in gelegen bordjes met let ters niet, zodat uiteindelijk het woord „brandweer" overeind bleef. Geen gemakkelijke op gave. Ook het naar boven spuiten van een schijf op een glijbaan die in een gat terecht moest komen bleek mindef makkelijk dan op het eerste gezicht leek. Toch brachten veel kinderen het er niet slecht van af en wellicht kan de toekomst van de Voorscho- tense vrijwillige brandweer zonder al te veel zorgen tege moet worden gezien. De belangstelling voor de acti viteiten blijft dit jaar overi gens beneden de verwachting. Cultuur-ambtenaar Tini Bon hof, die de organisatie van deze speelweek heeft, stelt dat het mooie weer daar debet aan is. Ieder jaar weer is de dieren- show, waarbij kinderen hun huisdieren tonen en de dieren arts Van Oostrom de dieren bekijkt de topper van de week. Dinsdagmiddag kwamen er Pater Rekelhof even terug in Zoeterwoude Polsstok Polsstokverspringvereniging Leeuwenhorst in No of* wijkerhout houdt zondag weer een open wedstrijd j haar terrein aan de Leeweg. Iedereen, zowel beginne als gevorderden, kan hieraan meedoen. Er zijn leul prijzen beschikbaar. De wedstrijd begint om half di\ Er wordt gesprongen over een sloot van negen twaalf meter breed en men gebruikt alluminium sti ken. Fietspuzzeltoch t De speeltuinverenigingen De Bijenkorf, Kindervreugd j| Marijke in Lisse houden maandag een fietspuzzeltocht vop^ z de jeugd. Tussen zes en zeven uur 's avonds wordt vertrok ken vanuit de kantine van atletiekvereniging De Spartaf. aan de Spekkelaan. Het is de bedoeling dat de puzzelaj^p uiterlijk half tien weer terug zijn. Voor leden is de tocln. gratis, niet-leden betalen twee gulden per persoon. pt Dropping Speeltuinvereniging De Bijenkorf in Lisse houdt mi genavond een dropping, waaraan iedereen kan mt doen. Voordat men op weg gaat, zal een en ander oi de dropping worden uitgelegd, zodat men tenmim weet waar het allemaal om draait. Een zaklantaa meenemen, verdient aanbeveling. Opgave voor deeh me moet voor 10 augustus gebeuren bij J. Uphoft, helminastraat 4. De dropping start om negen uur. ZOETERWOUDE De Zoe- terwoudse missionaris Jan Re kelhof arriveert morgenoch tend op de luchthaven Schip hol. Hij komt dan voor een korte vakantie naar Holland. Pater Rekelhof is al tientallen jaren werkzaam in het Westa- frikaanse land Kameroen waar hij in de loop der tijd erg veel pionierswerk heeft ver richt Het werk van een missionaris bestaat niet alleen uit activitei ten op het geestelijke vlak. De sociale begeleiding van de mensen in de ontwikkelings landen is veelal belangrijker. Ook het economisch bestaan, dat al begint bij goed onder wijs, is een van de essentiële taken van een missionaris. Voeg daarbij het feit dat de wegen in de gebieden waar pater Jan Rekelhof werkzaam is, soms onbegaanbaar zijn. Overigens zijn er nu nog nau welijks vervoersproblemen. In de jaren veertig en begin vijf tig moest hij lopend en varend trachten de diverse missiepos ten te bereiken. In een later stadium kwam er een motor fiets aan te pas, terwijl er de laatste jaren een auto ter be schikking staat. Momenteel is pater Rekelhof werkzaam in de kustplaats Victoria met een schitterend uitzicht op de At lantische Oceaan. Volgend jaar viert pater Rekelhof zijn veer tigjarig priesterfeest. Ook dan komt hij naar Holland. De ko mende dagen verblijft hij bij familie in Heemstede, terwijl hij eind volgende week zijn in trek neemt bij de familie G. van.Cromvoirt aan de Noord- buurtseweg in Zoeterwoude. Viswedstrijd In het kader van de Vakantiespelen in Alkemade aanstaande zaterdag een viswedstrijd voor de jeugd gehJï den. Het vertrek vindt plaats om half tien vanaf het rein voor het Ripse Dorpshuis aan de Pastoor van Plaatstraat. Het inleggeld bedraagt drie kwartjes en deelnemers moeten zelf voor viègerei en aas zorgen. De /taat ding is in handen van mevrouw C. van Scheppingen. L j ;erh jor. lek Alcoholcontrole in Bollenstreek rk BOLLENSTREEK De rijkspolitie van de Bollenstreek L vannacht een grootscheepse controle uitgevoerd op dranlL bruik in het verkeer. In Noord wijkerhout, Voorhout en De'ate werden in totaal 108 voertuigen aangehouden. ,UgC Aan 26 automobilisten werd het lichte blaaspijpje voorgeho^,' (0,5 promille, blazen bij de auto) en aan 8 het zware (0,8 pri ;n Ie, blazen op het bureau). Er werden vier rijverboden opge j maar niemand werd verbaliseerd wegens rijden onder invs In Lisse werden 150 auto's gecontroleerd. Daarvan mocht* 27 licht blazen, één automobilist blies zwaar op het bureai j- kreeg een rijverbod, maar geen proces verbaal. Van rijden o£Ze invloed was wel sprake bij de controle in Oegstgeest. Vier [e mobilisten kregen een proces verbaal. Er werden acht rijv den opgelegd. Eén bestuurder reed ondanks het verbod door en werd toen weer in Leiderdorp aangehouden. Er w< 105 auto's gecontroleerd in Oegstgeest, dertig bestuurders krjeD, de blaaspijp voorgehouden. F maar elf kinderen. Ook P de tekenwedstrijd op het pf11 voor het cultureel - cenPlël meldden zich gistermoüou maar zeventien deelnemefleli Alleen de wateractivlteiteL in het kader van de jeugT kantiéweken worden gel niseerd, krijgen de belanaUcl ling die ze verdienen. Dihrei vreugde van het zwe%e( „Het Wedde", die dagi overvol is. Voor morgenl tend staat nog een waterinfn in zwembad het Wedde off133 programma, volgende zijn er vele activiteiten q|_ rond De Lindehoeve. LEIDSCHENDAM „Ie dereen zegt wat heb jij het hier mooi voor elkaar. De caravans staan onder de bomen en zijn nauwelijks zichtbaar. De overheid wil toch de mogelijkheden tot kamperen uitbreiden. Er wordt ook aan boerderijen vergunningen gegeven voor plaatsing van cara vans. Ik begrijp best dat de provincie zorg moet dragen voor het landschap maar wat mij betreft is het alleen maar beter en mooier geworden." Aldus de heer J.C.P. Warmer dam die gisteren op het Provinciehuis zijn be zwaarschrift tegen de aan zegging van de provincie om een caravan van zijn erf aan de Stompwijkse- weg in Leidschendam te verwijderen, kwam toe lichten. Warmerdam heeft in april 1980 via de caravan- en ten tenverordening Zuid-Holland ontheffing gekregen voor het plaatsen van vier caravans op zijn erf. .Vorig jaar kwam er echter nog een bij. „Dat was aan de binnendijk neergezet met rondom allemaal bomen. Het was zo zielig, ik kon het gewoon niet weigeren." Kleur Twee van de caravans op voor een achtenzeventigjarige vrouw die van een Leidschen- damse werf was verdreven", het erf van Warmerdam. verklaarde Warmerdam te genover de AROB (admini stratieve rechtspraak) commis sie. „Die kwam op een zondag morgen huilend bij me aan. Ze viste graag en toen heb ik haar De provincie denkt er echter anders over. In een toelichting zei een van de ambtenaren dat ook het waterschap de caravan beslist weg wil hebben. „Het waterschap wacht op een be slissing van de provincie an ders hadden ze allang maatre gelen genomen." De provincie heeft Warmerdam, verder op nieuw 'dringend verzocht de caravans waarvoor ontheffing is verleend „in een in het landschap passende kleur" te schilderen. Warmerdam; „Ja, dat moest eerst groen zijn en nu bruin. Ik durf het die men sen niet eens te vragen. Trou wens ik heb ook nog steeds niets tegen die oude dame ge zegd. Waar moet die nou heen? In Stompwijk wil nie mand caravans op zijn erf heb ben terwijl de provincie steeds maar de recreatiemogelijkhe den uitbreidt, juist in deze om geving." De AROB-commissie zal Gedeputeerde Staten ad vies uitbrengen en Warmer dam kreeg te horen dat hij over ongeveer vier maanden zal horen hoe de beslissing is uitgevallen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4