Vernederende opleiding voor vrouwelijke soldaten in VS SOLDIER GIRLS Acteur Jack Lemmon niet langer een clown RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT MAANDAG 2 AUGUSTUS 1982 PAGINA f Veronica in Scheveningen HILVERSUM Het radio-team van Veronica zal woensdagmorgen haar uitzendingen verzor gen vanaf de Strandweg in Scheveningen. Pre sentator Bart van Leeuwen bijt om zeven uur 's morgens de spits af met zijn programma „Ook Goeiemorgen" waarin onder meer aan dacht wordt besteed aan het reilen en zeilen van Scheveningen. Jan Morriën spreekt in het programma met Martin van den Berg, de 38-ja- rige verbolgen voorzitter van de Strandpach- ters Vereniging. Zijn probleem is momenteel een tekort aan zand. Degene die zich het eerst meldt met een typisch Schevenings voorwerp of artikel krijgt de Veronica wekkerradio en mag 50 gram koffie met de hand malen. Na de tien lokatie-uitzendingen krijgt de snelste een kleurentelevisie. Na „Muziek Terwijl U Werkt" presenteert Annette van Trigt „Kletskop. Zij zal onder anderen Rubberen Robbie op de Strandweg ontvangen. Het Veronica-team op weg naar de Strandweg in Scheveningen. André van Duin bezig met tweede speelfilm UTRECHT André van Duin is vandaag in de omge ving van Utrecht begonnen met de opnamen van zijn tweede speelfilm „De Boezem vriend". Het verhaal dat ge schreven werd door Dimitri Frenkel Frank speelt in 1811. De film zal begin december in de bioscoop te zien zijn. Tegen spelers van André van Duin zijn onder anderen Corrie van Gorp als madame Tilly en Je rome Reehuis als keizer Napo leon. Verder zijn te zien Leen Jongewaard, Frans van Dus- schoten en Manouk van der Meulen. KRO met film over TBC-bestrijding HILVERSUM De KRO herdenkt vrijdag met een film het feit dat honderd jaar geleden de Duitse bacterioloog Robert Koch zijn ont dekking van de tubercel-bacterie aan het Phy- siologische Gesellschaft in Berlijn bekendmaak te en laat zien hoe men de TBC is gaan bestrij den. De documentaire werd gemaakt door Hans Koekoek. De filmer, die hoofdzakelijk archief materiaal gebruikte, laat onder meer zien dat Koch's ontdekking een sensatie van de eerste orde was. Over de hele wereld, niet in het minst in Europa, stierven dagelijks duizenden mensen aan tuberculose. De artsen hadden tot dusver geen enkel middel om de ziekte het hoofd te bieden. De ontdekking van de tuber cel-bacterie betekende een eerste stap tot een wetenschappelijke bestrijding van de tuberculo- HILVERSUM Door de dood van de Duitse filmer Rainer Werner Fassbinder kwam de aangekondigde documentaire „Meisjessol daten" (Soldier Girls) in juni te vervallen. De even onthullende als onthut sende film wordt daarom vanavond door de VARA op Ned. II om 21.50 uur uitgezonden in de serie „De onderste steen bo ven". De film biedt beel den uit de opleiding van Amerikaanse vrijwillig sters, vrouwen met een frontfunktie. Hoe die beroepsopleiding in het leger van de VS in z'n werk gaat, hebben Nick Bloomfield en camera-vrouw Joan Churchill vastgelegd. De toestemming om te filmen kwam moeizaam, maar het re sultaat is verbluffend. Drie- en-een-halve maand verble ven' de twee cineasten in Fort Gordin in Georgia. Het twee tal, dat altijd zonder hulp van een camera-ploeg werkt, deed met alle oefeningen mee om zo de meest pijnlijke momenten direct te kunnen vastleggen. De film heeft een simpele structuur en laat een peloton jonge meisjes zien dat wordt opgeleid. Naar mate de film vordert en ze blootgesteld worden aan de vernederingen van sergeant Abing (een man) blijkt de harde training in mannenlaarzen steeds zwaar der te wegen; het legergroen waarin ze moeten rennen over stoffige wegen onder het roe pen van kreten als: „Wij do den een Iraniër" voegt daar een en ander aan toe. Veel van de meisjes in deze documentaire die zeer echt overkomt, zijn zwart en ko men uit het zuiden. Ze worden gelokt door advertenties en te kenen een contract voor an derhalf jaar met in het achter hoofd een avontuurlijk buiten leven en eventueel straks een vaste baan. Pas als de militaire training in volle gang is reali seren ze zich dat zij zich moe ten onderwerpen aan het dril len tot militair. Het leven is niet eenvoudig want keiharde sergeanten staan klaar als in structeurs om de meisjes, vaak aardige, goedmoedige kinde ren, via vernedering (vooral in persoonlijke gesprekken) ge schikt te maken voor de krijg stucht. Ze zullen onvoorwaar delijk moeten gehoorzamen aan de bevelen omdat het le ger is gebaseerd op het doen wat je gezegd wordt. Het leven is hard. De enige compensatie als ze vrij zijn, is de disco. Hoewel de docenten in hun mondelinge lessen rela tiverende grappen maken, blijkt de aardigheid er voor een hoop meisjes al snel af te gaan. Slechts dertig van de vijftig haalden de eindstreep. De aanpak van de meisjes wordt mede bepaald door het regiem in het Amerikaanse le ger, dat namelijk die instruc teurs het eerst en het snelst bevorderd, die het meest strikt toezien op de naleving van de tucht. De meisjes worden ge hard in het doden van leven, waarbij er voor de soldaten twee soorten leven bestaat: een mens mag je niet doden, een Russische spion wel", Bij de lessen over het gebruik van kernwapens wordt verteld hoe ze hun lichaam kunnen beschermen als zij zich enige zekerheid willen verschaffen in het later nog krijgen van kinderen. Als een meisje ech ter aan opgeven toe is, krijgt ze te horen dat ze zich moét schamen een Amerikaanse te zijn en dat zij er in elk geval voor moet zorgen later geen moeder te worden, omdat haar laakbare eigenschappen via overerving over het Ameri kaanse volk zouden kunnen komen. Uit de documentaire komt ook naar- voren dat vrouwen van nature niet zulke Slaafse solda ten zijn als mannen. De rede nen waarom de meisjes in het leger gingen, waren beter ge documenteerd dan bij mannen. Tijdens de trainingen bleken de meisjessoldatcn bovendien vaker raak te schieten op doe len dan mannen. Ook bij het seinen kwamen ze beter uit de bus. Ze werkten efficiënter en waren kalmer dan mannen. Toch 'is het de vraag of vrou wen inderdaad goede soldaten blijkt dat het doden van natu- kunnen worden of zijn. Licha- re minder op het lijf van vrou- melijk en geestelijk zijn zij wen is geschreven, veel meer betrokken bij het In „Soldier Girls" loopt een voortbrengen van nieuw le- negermeisje rond, dat voortij ven. Uit de documentaire dig uit dienst ontslagen wordt. Op de vraag hoe zij met dit ontslag haar familie onder ogen durft komen, zegt zij la chend dat meisjes die blijven daar méér moeilijkheden mee zouden kunnen krijgen. Jack Lemmon gaat door met acteren tot hij onder eetr vrachtwagen komt. 10.0 jaai twa ie ken blin ruir LOS ANGELES Jack Lemmon is er trots op dat hij alle filmbeh rollen aan kan en hij is er de studio's dankbaar voor dat zij herj niet langer vertellen dat zij een"..echte Jack Lemmon rol" voojjet hem hebben. Zo'n „echte Jack Lemmon rol" betekende jaret^an lang een komieke rol met Lemmon als een stotterende, link^ocj£ handige meneer doorsnee, altijd weer braaf op zijn pootjes tcj_ rechtkomend na wat scheef geschaats onderweg. Hoewel Lerr mon tegenwoordig ook in serieuze rollen is te zien, is hij voor doorsnee-bioscoopbezoeker nog altijd eerst en vooral komiek, ook vanavond op België 1 om 20.15 uur in de in 1959 gemaaktcsss: film „Some Like It Hot" met Marilyn Monroe. De acteur verteljPP ,;Negentig procent van de draaiboeken die ik in het begin va mijn filmcarrière onder handen kreeg, waren komedies. Maar heb de grens tussen komedie en ernst weten te overschrijden t dat is niet eenvoudig in Hollywood". Lemmon krijgt voor elke film die hij nu maakt meer dan 1 mi joen dollar en dat vindt de acteur het beste bewijs dat hij de to heeft bereikt. Nog steeds overlopend van enthousiasme ondanl zijn 57 jaar is Lemmon nooit een uitdaging in zijn filmloopb, van 29 jaar en een veertigtal films uit de weg gegaan. Zo spee hij in zijn laatste film „Missing" een vader die in een Zuidamer kaans land zoekt naar zijn verdwenen zoon. Lemmon, die door zijn collega's als „een aardige vent" omschreven, is in de loop van zijn carrière zeven keer vc dragen voor een Oscar van de Amerikaanse filmindustrie.^ kreeg ze echter alleen als beste acteur in „Save The Tiger" als beste acteur van het tweede plan in „Mr. Roberts". Jack Lemmon had er 400 tot 500 televisieshows opzitten toen 1 in de film terecht kwam. „Ik kwam dus beslagen ten ijs voc mijn eerste filmrol met wijlen Judy Holliday in „It Shoul Happen To You". Toen die film af was riep Harry Cohn, toen baas van Columbia mij bij zich in zijn kantoor en zei: „die r*- kan niet. Een lemmon (lemmon betekent citroen) in de van een film is onmogelijk. Maar ik wilde mijn naam niet ve anderen. Ik was ermee geboren. De film was een Cohn schreef mijn naam met grotere letters dan hij volgens h< contract had hoeven doen". Het was. volgens zijn collega's, t van de weinige keren dat Lemmon met iemand in Hollywc overhoop lag. Lemmon, zoon van wijlen de president-directeur van een bal kersbedrijf met de naam „The Doughnut Corporation Of Amer ca" en Harvard-student, bepaalt nu zijn eigen tempo van f:ln maken. „Als je een „ster" bent, dan moet je wachten op de juis films", zegt hij. Dat wachten doodt hij met vissen, golfen en pi. nospelen. Hij en zijn vrouw, actrice Felicia Farr, hebben et paar hechte vrienden, van wie de intiemste de familie Matthi is. „Buddy Buddy" is de meest recente van de vier films waari Lemmon en Walter Matthau samen zijn opgetreden. Jack Len mon is niet van plan er geleidelijk mee op te houden. „Ik zc gek worden als ik het niet meer deed. Ik ga door tot ik ond een vrachtauto kom". Televisie vandaag NEDERLAND 1 18.58 TROS 19.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Journaal. De merkwaardige die- renshow. Vierde afleve ring uit een serie pro gramma's met dieren in de hoofdrol. Presenta tie: Burgess Meredith, Jim Stafford en Priscilla Presley. De stunts in 'Raiders of the Lost Ark'. Ameri kaans programma, waarin Harrison Ford, de hoofdrolspeler uit 'Raiders of the Lost Ark' een kijkje achter de schermen van de wereld van de stunts gaat ne men. Hij laat zien, hoe de producer George Lu cas en de regisseur Stephen Spielberg op diverse locaties in Enge land en Afrika te werk gingen met het opne men van stuntwerk. The kid from nowhere. Amerikaanse tv-film van Beau Bridges (1981) over een gehandicapte jongen van twaalf jaar, die op aansporen van zijn coach meedoet aan de Para-Olympische Spelen. Met: Susan Saint James, Beau Brid ges, Loretta Swit en Ricky Wittman, die de rol van de twaalfjarige Jphn Kandal speelt en zelf lijdt aan het zg. Down-syndroom, in de volksmond aangeduid met Mongooltje. NOS 21.37 Journaal. TROS 21.55 NOS 23.30 23.40 Ten voeten uitDave Allen. Na een jaar on derbreking zendt de TROS weer een aantal programma's uit met de Ierse komiek Dave Allen, en zijn team. Over leven. Vanavond presenteert dr. M.E. Sluyter een documentai re uit de Amerikaanse serie 'The body human, waarin wordt getoond hoe de. mens na ernsti ge misvormingen kan worden hersteld. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.54 De Bereboot. VARA 18.59 Leven en overleven. Herhaling van een serie van zes Nederlandse documentaires over as pecten van natuur, na tuurbeheer en natuurbe houd. Adviezen werden gegeven door prof. dr. ir. Roelof A.A. Oldeman en ir. Hans Westra. De eerste aflevering gaat over de Veluwe. Com mentaar: Jan Roelands. 19.25 Shelley. Engelse serie over de belevenissen van een onaangepast mens. Met: Hywel Ben nett, Belinda Sinclair e.a. Shelley en Fran hebben een huis ge kocht en zijn druk bezig het op te knappen. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.27 Achter het nieuws. Ac tualiteitenrubriek. 21.00 Poldark. Engelse serie naar de gelijknamige boeken van Winston Graham. Met: Robin El lis, Angharad Rees, Cli- ve Francis, Richard Mo- rant e.a. Elfde afl.: De Warleggans zijn razend als Ross wordt vrijge sproken. Ross daaren tegen is Judd uiterst dankbaar en toont dat ook. Judd heeft echter ook nog wat van de Warleggans te goed. Het proces heeft een breuk veroorzaakt tus sen Francis en zijn vrienden, de Warleg gans, waardoor Elisa beth een kans meent te zien de oude familieban den weer te herstellen. 21.50 De onderste steen. Een serie documentaire pro gramma's onder redac tie van Harry Prins en Frank Diamand. Van avond kunt u kijken naar de Amerikaanse film 'Soldier girls', over vrouwen in het Ameri kaanse leger. Presenta tie: Hans Emmering. NOS 23.25 Journaal. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.45 Plezier moet er zijn. Kinder programma. 17.20 ARD-sport extre. WK Zwem men in Ecuador. 17.50 Journaal. 18.00 Aua alt lach neu. Oronken. 18.10 Tandarra. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Tuinen der fantaaie. Joseph Ferdinand Cheval: Droompaleis. 20.00 Journaal. 20.15 Bloed en eer. Serie program ma's van Helmut Kissel over de jeugd onder Hitier. Vierde deel: Want de vlag is meer dan de dood. 21.15 Ongelijk onder gelijken. Por tret uit het dagelijkse socialistische leven. 21.45 Het Boheemse uurtje van pro fessor Muliar. Derde en laatste deel Scène uit de film „The kid from nowhere" Lemmon ais Jerry (I) en Marilyn Monroe als Sugar (r) in de komi- met Ricky Wittman als John Kandal sche film Some like it hot" op België 1 om 20.15 uur. (rechts) op Ned. I om 19.55 uur. van dit ontspanningsprogramma over samenleven. Met: Fritz Muliar, Lore Lorentz, Beppo Brem, Bohumir Cerny en Robert Lembke. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Verzonken morgen. Portugese dramatische film van Lauro Antonio (1980) naar de roman van Vergilio Ferreira. Met: Eunice Munoz, Vergillio Ferreira, Joaquim Manuel Dias, Ade laide Joao en Jorge Valhe. 01.05 Journaal. DUITSLAND 2 16.05 Don Quichote. Tekenfilmserie. 16.30 On-rustperiode. Een serie pro gramma's over ouder worden. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 18.00 Ruimteschip Enterprise (Star Trek). Amerikaanse SF-serie met Wil liam Shatner en Leonard Nimoy. Ka pitein Kirk krijgt de opdracht op zoek te gaan naar een ruimteschip, dat verloren is gegaan. 19.00 Journaal. 19.30 Hitparade op het ZDF. Pre sentatie: Dieter Thomas Heek. 20.15 Uit onderzoek en teqhniek. Wetenschappelijke rubriek over as- 21.00 Achtergrondintormatie. 21.20 In de morgenwind. Tv-spel van Eberhard Itzenplitz. Met: Eva Ma ria Bauer, Benjamin Voelz, Rainer Ho- mann e.a. 'In de morgenwind' is een tuinkolonie, waar Barbara het voor het zeggen heeft. Het is de ontmoe tingsplaats voor eigenaars van tuin tjes en tuinhuisjes en er wordt na tuurlijke gekletst én geroddeld. 23.00 Journaal. DUITSLAND 3 NDR-WDR 18.00 Sesamstraat. 18.30 Urmel uit het ijs (4). Kinderse- 19.00 Australië. Documentaire van Christopher Sommerkorn en Wolf gang Vogel. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Maandagavond op drie: Zone of Occupation. Vijfdelige serie van Patricia Meehan en Patrick O'Dono- van over de Britse bezettingspolitiek in het na-oorlogse Duitsland. 21.45 De geschiedenis van de Che valier des Grieux en Manon Lescaut (5). Serie van Jeah Anouilh naar het werk van Abbe Prevost. Met: Fanny Cottencon, Franck David en Andre 22.40 Reisroutes naar de kunst - Spanje. Filmreportage over Barcelo na van Jürgen Boettcher. 23.25 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Emilie. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.05 Sesamstraat. 18.20 Klein, klein kleutertje. Pro gramma voor de allerkleinsten 18.35 De grote vissen eten de klei ne. Herhaling van een documentaire, waarin Nederlandse woorden, zegs wijzen en spreuken worden verklaard aan de hand van het schilderij 'De spreekwoorden' van Pieter Bruegel de Oudere. 18.55 Actie openbaar vervoer. Her haling van een serie programma's over het dagelijks openbaar vervoer. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19 45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Some like it hot. Amerikaansé komedie van Billy Wilder (1959). Met: Marilyn Mfbnroe, Jack Lemmon, Tony Curtis en George Raft. Korte inhoud: Ten tijde van de drooglegging in Chi cago doet agent Mulligan een inval in het etablissement van Spats, waar in het geheim alcohol gedronken wordt. Als tegenmaatregel ruimt Spats de verklikker en zijn helpers uit de weg. Joe en Jerry, twee muzikanten, die daar toevallig getuige van zijn. vrezen voor hun leven. Zij verkleden zich als i bij i norkest terecht, waar ook de knappe Sugar toe behoort 22.15 Cultuur en beschaving. Docu mentaire serie van de Engelse televi sie, waarin de kunsthistoricus Sir Kenneth Clark zijn visie geeft over het en de geschiedenis van de cultuur. Negende afl.: Het 23.05 Journaal. BELGIE BRT 2 Zie België BRT 1. BELGIE FRANS 1 17.30 ONEM: informatie voor werk zoekenden. 17.45 3, 2,1, contact. Wetenschap pelijk programma voor kinderen. 18.15 Cine-vacances. Vakantiepro gramma voor de kinderen. 18.45 Faites vos jeux-vacances. Spelprogramma. 19.00 Lundi-sports. 19.24 Zomertoto. 19.30 Journaal. 19.55 Europa cantat Namur. Festival 20.00 Inedits. Documenten, gefilmd door amateurs. 20.30 Niagara. Amerikaanse speel film van Henry Hathaway (1953). Met" Marilyn Monroe, Joseph Cotton, Jean Peters e.a. Korte inhoud: Een pasge huwd stel, Poly en Ray Cutler gaat op huwelijksreis naar de Niagara-water- vallen. In de bungalow naast hen woont een raar stel, dat om de haver klap ruzie heeft. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.30 Zie België Frans 1. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.55 Zie België Frans 1. ENGELAND BBC 1 17.20 Play school. 17.45 Hey it's the king. 17.55 Newsround. 18.05 Ticket to ride. Per fiets naar 18.35 Perishers. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.25 Cartoon. 19.30 Comic roots. 20.00 Best of the west. Calizo-Kid komt terug. 20.25 Dr. Who genesis of the Da- leks. 21.10 Panorama. 22.00 Journaal. 22.25 Spy story. Spionagefilm. Met: M. Petrovik en P. Latham. 00.08 Journaal. 00.10 B.A. Robertson. 00.40 Taking the strain. 01.05 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 19.25 Film '82 special. Warren Beat- ty- 19.55 655 special. 20.25 Journaal. 20.30 World of Woodehouse. 20.45 Best of brass. 21.20 Paul Daniels magic show. 22.00 Jane. Serie. 22 10 Wembley sing country. 23.00 Third world eye. Egypte. 23.50 Journaal. 00.35 Cricket. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.03 Mensen, dieren en sensaties. Herhaling. 11.45 Umschau. 12.10 Uit onderzoek en techniek. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 16.10 Journaal. 16.15 Schoolbus. Reportage over een alledaags probleem. 17.00 Avonturen tegenwoordig. Kin derprogramma. 17.50 Journaal. 18.00 Camera-safari. Van Rusland naar Midden-Azië. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 14.57 ZDF-Uw programma. 15.00 Journaal. 15:03 Sindbad. Tekenfilmserie voor de kinderen 15.30 Vakantiekalender. 15.40 De verzoekfilm. 16.05 Muggsy. Jeugdserie. Afl.: De lafaard. 16.30 Mozaïek. Programma voor de derde leeftijd. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 Dieren onder de hete zon. Do cumentaire serie. Afl.: Pelikanen. DUITSLAND 3 BELGIE BRT 1 BELGIE BRT 2 Zie België BRT 1. BELGIE FRANS 1 17.30 ONEM: informatie voor werk zoekenden. 17.45 3,2,1, contact. Wetenschap pelijk programma voor kinderen. BELGIE FRANS 2 14.00 Teletekst. Vakantie-toerisme. ENGELAND BBC 1 07.40-08.55 Tv-cursussen. 10.20 Cheggers plays pop. 10.45 Jackanory. 11.00 Paddington. Tekenfilmpje. 11.05-11.30 Why don't you. 14.00 Journaal. 14.30 See saw. Kinderprogramma.' 15,30 Crowning the bard. 16.40 Home on Sunday. 17.20 Play school. 17.45 Lassie. Jeugdserie. ENGELAND BBC 2 07.40-11.55 Tv-cursussen. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.30 (TROS) Cafe chantant - 17.02 Pierewaaien in Scheveningen - 18.06 Viola van Emmenes - 18.42 De ge laarsde kater 5 (luisterspelserie) - 19.02 Country westernshow - 20.02 Een mondje Frans - 20.30 Made in Holland - 22.02 Aktua - 23.02 (NO Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.15 Nederlandse muziek Klanken van weleer - 17.00 Pr< de: concert voor altviool en van Rolla - 17.36 Actualiteiten - 18.' Theaterorgelbespeling - 18.30 Vri gedachte - 18.45 Bond zondei 18.50 Om zó te zeggen - 19.00 Le soefeningen in de bijbel - 19.15 Brit: bijdragen aan het liedboek voor a kerken - 19.30 Academy of St. Martmj, n-ln-the-Fields - 20.03 RedevoerirlV gen. die geschiedenis maakten r- 20.30 Radio Kerkepad - 20.45 AW bon, de werkelijkheid van een droorfjy 2 eiland (6) - 21.00 Programma ov<D hart- vaatziekten en vrouwen - 21.1 t-.t Teleac - 22.40 Historische opnamer1**1 symfonie nr. 2 van Pijper - 23.(£en (NOS) Aandacht voor Surinamers hieu Nederland. Vool HILVERSUM 3 - 16.02 (AVRO) Toppop disco met /TdPl Visser - 18.03 (NOS) De avondspiP33 met Peter Holland - 19.02 (AVRfflaa Proefdraaien - 20.20 Folklive - 21.0wor Meta de Vries met fragmenten uit ri,an] 'cente pop-elpees - 22.02 Candlelight - 23.02 Swingtime. HILVERSUM 4 zien - 16.00 Een collage van alledaags ejwee zeldzaam - 17.00 Overname Hilvel sum 2 - 20.00 Festival van BergeCl^ (Noorwegen): het Kodaly-kwartet el i de sopraan Elly Ameling met Schil-1- bert-liederen - 22.30 Muziek op hë rT spe|. Radio morgen jjoö HILVERSUM 1 Pe l - 0.02 (AVRO) Jerry van Rooijen fam 0.45 Round Midnight - 2.00 Servicer's, tation - 6.02 Auto in? Avro aan - 9 Ogve Steunpunt - 9.08 Arbeidsvitaminen^"* 10 03 De zandbakshow - 10.10 Ai"""" beidsvitaminen (vervolg) - 11.03 Biel Co (luisterspelserie) - 11.30 Sounq track - 12.03 Prioriteiten - 13.06 Ra diojournaal - 13.20 De Avro-diligenq - 14.03 Uit het platenrek 1 Harsma HILVERSUM 2 - 7.20 Het levende woord - 7.35 Actijl aliteiten - 8.20 Studio- gesprek - 8.4] Vrouwenrubriek - 9.00 Scheepspra^ - 9.05 Gymnastiek voor de vr 9.15 De werkbank - 9.33 Wel e in Nederland - 10.35 Voor. o< mei ouderen - 11.00 Een serii de kansen van ex-gedetineerden I terugkeer in de vrije maatschappij 11.33 Een programma over radio tv - 12.16 Overheidsvoorlichting 12.36 Actualiteiten - 13.10 Een s over de bedreiging van het milieu 13.33 Forum van kinderen en volwad senen - 14.00 Windenergie op Schiej monnikoog - 14.33 Teleac - 15.0l Omroeppastoraat - 15.10 Boekem wijsheid - 15.32 Babyion - 17.36 A(j tualiteiten HILVERSUM 3 - 7.02 (VARA) Vara's lijn drie: de Vil ra-dj's rijden met hun muzikale hitbij door Nederland - HILVERSUM 4 - 7.02 (TROS) Specialiteiten a la c - 9.00 Aandacht voor jonge musld het ensemble Bartolotti - 9.30 mJ Laguestra naar vreemde landen I 10.00 Rotterdams Phllharmonisch of kest o.l.v. Edo de Waart m.m.v. R Maes (fluit) - 12.00 Intermezzo: ziek van Offenbach - 13.05 De meel verkochte klassiek 10 - 13.30 Thf King's Singers met Schotse r uit de Middeleeuwen, Engelse madrF galen en Duits repertoire - 14.00 F cantorium: De liefde voor de drie s naasappelen - 17.00 Overname H| /Vil Ple NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversuj 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hf versum 2 op elk half uur van 7.30 tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.0fl 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 ei uur. Op Hilversum 3 op elk heel uil van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum om 7.00. 8 00 en 13.00 uur V

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2