fweede toernooizege Marco Winter Winter nummer één op „Open Leidse" Inspanningen Gertjan Zwaan niet beloond Ajax definitief in degradatiezone Oefen-nederlaag Quick Boys SPORTTRIBUNE LEIDSE COURANT LEIDEN Na Hans Tönjann, Freek en Herman van der Capellen en Frans Grimbergenlijken nu ook Marco Winter en Arnold van der Capellen hun plaats op het af sluitende Masterstoernooi te hebben verdiend. Bij de dames klom Marijke Guyt naar een ongedeelde tweede plaats. Heren: 1. Hans Tönjann 124; 2. Freek van der Capellen 102; 3. Herman van der Capellen 100; 4. Frans Grimbergen 88; 5. Marco Winter 84; 6. Arnold van der Capellen 76; 7. Jos Koemans 68; 8. Henny Koemans en Ivar de Jong 42; 10. Marinus Brooshooft 40. Dames: 1. Ingelise Driehuis 72; 2. Marijke Guyt 66; 3. An nette van der Meij 44; 4. Jacqueline van Wijk en Mirjam de Groot 40; 6. Hennie Fehling 36; 7. Christel Verwoert 32; 8. Liselotte van der Bijl 28; 9. Rosemarie Verdegaal 20. MAANDAG 2 AUGUSTUS 1982 PAGINA 11 LEIDEN Marco Winter is bij de open Leidse tennis kampioenschappen, die deze week volgens traditie op Roomburg worden gespeeld, als eerste geplaatst in het heren enkelspel B. De regerende titelhouder dient, als alles goed gaat, In de finale af te rekenen met Hans Tönjann. Beide tennissers zullen in ieder geval geen problemen krijgen met Jos Koemans. Koemans, door de organisatie als nummer drie op de lijst gezet, liet giste ren weten de deze week in Hoorn plaatsvindende natio nale titelstrijd tot en met achttien jaar belangrijker te achten en annuleerde alsnog zijn enkelspel-inschrijving voor de „Open Leidse". Oud Roomburgspeler Dick Bouman bezet op de B-lijst een ver rassend hoge vierde plaats, voor Freek van der Capellen, Henny Koemans, Herman van der Capellen en de halve finalist van vorig jaar, Lex Bosboom. Van de ingeschreven dubbels is het koppel Piet Veentjer/E. de Groot als eerste ingeschaald. Marinus Broos- hooft en Jon Visbeen bezetten hier de tweede plek. Bij de dames in B voert Mirjam de Groot de ranglijst aan. Mariël- le Smit, Nicole Eyssen en Jacqueline van Wijk worden verder bij de laatste vier verwacht. Eyssen en Smit worden als dubbel het hoogst ingeschat. Het C-veld van de heren wordt aangevoerd door Marcel van Pa ridon. Eytel Homan staat hier als tweede geklasseerd. Van Emmy Groof (Bennebroek) wordt verwacht dat zij bij de C-dames als sterkste uit de bus zal komen. Juliëtte Grimbergen (tweede). Alie Snellenberg (derde), Karin Roosendaal (vierde) en ongeplaatste Patricia Lafay lijken haar belangrijkste concurrentes te gaan wor den. LEIDEN Swiftjunior Gertjan sprintcapaciteiten. Achter 11 Zwaan (Voorschoten) werd za- ontsnapte renners van wie Jan terdag niet beloond voor al zijn de Groot zou winnen, liet de inspanningen. De jeugdige Katwijker in de spurt van het wielrenner maakte een goede peloton ploeggenoot Pim kans op een hoge klassering Bosch achter zich, die eerder toen hij met Razenberg en Pi- dit seizoen in Olympia's Ronde rard een lange vlucht op touw de etappe naar Hillegom op zette. Pirard weigerde echter zijn naam schreef door het ge- consequent het kopwerk, hele peloton in de spurt te ver- waarop Razenberg en Zwaan slaan. Daarmee bezette de eveneens de benen stilhielden renner van Markthof - Union en de vlucht teniet kon worden de 12e plaats, gedaan door het peloton, Karei Teeuwen (De Zilk) reed waaruit later vier andere ren- zich in Midden - Beemster nog ners wel weg zouden blijven, net in de prijzen. Na een trai- Zwaan sprintte daarop uit een ningsloze week hard werken achtervolgend groepje naar de wist de ROKS-renner zich te zevende plaats. handhaven in de tweede Amateur Axel Hermans toonde groep, en naar de 20e stek te in Barendrecht weer eens zijn spurten. DEN HAAG Ajax is na de nederlaag tegen Quick Haag definitief in de degradatiezone beland. De Leidse cricketers, die een goede start van het seizoen kenden en lange tijd uitzichten op de tweede promotieplaats hadden, zijn nu teruggeworpen naar de tweede plaats van onder. Met nog drie wedstrijden te gaan (waarvan twee tegen hekkesluiter Rood en Wit 2) niet bepaald een positie die veel reden tot tevredenheid geeft. Na de gewonnen toss stuurde Ajax gastheer Quick naar de wic kets. Op het snel lopende veld scoorden de Hagenaars een goed totaal (202 voor het verlies van acht wickets), maar winnend werd die score toch niet geacht. Eddy Fifield (28) en Herman Hartevelt (10) legden namens het nog immer optimistische Ajax een gedegen opening op de mat. die vervolgens door de magistraal battende Johan Gordinou de Gouberville (92 runs) naar 150 voor 4 werd uitgebouwd. De res terende runs zouden naar een ieder verwachtte moeiteloos door Ajax bij elkaar worden geslagen, maar het pakte geheel anders uit. Op een totaal van 180 hadden alle Ajacieden een beurt ge had- stand Overgangsklasse: 1. VOC 2 12-17; 2. VVV 11-14; 3. Hilversum 12-14- 4 Sparta 12-12; 5. Quick Haag 2 12-12; 6. HCC 3 11-10; 7. Ajax 11-8; 8. Rood'en Wit 2 11-6. KATWIJK Quick Boys Behalve de eerste oefenwed- heeft zich zaterdag één strijd, betekende het treffen helft lang een goede te- met eerste divisionist Den genstander getoond van ™eteen ook het af- FC Dpn Haan Na dia ra- scheidsduel voor Floor ro uen Haag. waaie re- Schaap De doeiverdediger die delljke eerste helft, afge- vorig seizoen nog als invaller in Sloten met een 0-1 achter- het eerste team in actie kwam, stand, bleek de Katwijkse houdt het voetbal op het hoog- zaterdag-eersteklasser ste niveau na een lange carrië- echter toch, met name 'e voor en kreeg zater_ 039 mede in de vorm van een conditioneel, de mindere kwartler Qujck Boys FC Den van de twee elftallen. De Haag zijn afscheidscadeau, traditionele ontmoeting Voor Den Haag scoorde Bram eindigde uiteindelijk in een Rontberg voor rust de eerste 0-4 zege voor FC Den tref1^r. Na de hervatting be- Haag. paalden Karei Bouwens, Ront berg en Mark Wotte de eind stand op 0-4. JULIETTE GRIMBERGEN GROTE WINNARES IN VOORHOUT uiq dt MP bir ATWIJK/VOORHOU- ^RIJNSBURG Marco (inter heeft het toernooi an het Katwijkse Zee en bin aangegrepen om zijn yeede toernooizege in het Istrict Leiden binnen te alen. De tennisser uit 16ieemstede, die eerder dit ;el|izoen „Sassenheim" linnend afsloot, maar vo- ge week in Noordwijk arrassend door Hans önjann van de titel werd (gehouden, ontmoette op ee en Duin eigenlijk al- Iien in de kwartfinales tè- enstand van betekenis. Ja dat karwei tegen Am- leerdammer Collé echter 26 let 6-4 in de derde set te ije febben geklaard, was er bor Winter nauwelijks !"n1eer een vuiltje aan de e dpmelblauwe Katwijkse eniicht. De verrassend tot de -inaalve finales doorgedron gen Arnold van der Capel- 3 'in Immers, kwam er met Jjj en gewonnen game tegen e.'finter niet aan te pas en vaiok de eindstrijd leverde larco Winter vervolgens H feite een envoudige 9lsfege op. Met zijn sterk ge- licede spel had duitse pnnisbadgast Hardy Mans |an wel Tönjann bedwon- n, het betere en vooral r vaste spinwerk van 'inter bleek hem toch iel te machtig: 6-2, 6-1. |ij de B-dames had Annette in der Mey aan een 5-4 en 1-15 voorsprong in de eers set niet genoeg om dat irste gedeelte ook daad- lerkelijk van favoriete Marlj- e Guyt af te snoepen. Met ^ie 7-5 winst op zak, werkte fuisspelende Guyt zich ver- olgens ook nog eens naar en positieve 6-4 in de twee- te set. Ook bij het gemengd bbbelspel miste Van der ley de titel. Met Jon Assel- lergs slaagde zij er niet in de ervice van Ingelise Driehuis n Hans Tönjann te breken, erwijl de tegenpartij dat wel veemaal lukte: 6-4, 6-4. let herendubbelspel in B iracht verliezende enkelspelfi- alist Mans wel een eerste Met partner Paul ihreckenberg moest de eers set tegen sterke smaakma- ir Woody van Ommeren en ■speler Erik Wong Chung )g wel worden afgegeven. laar daarbij bleef het dan ook -wbor het Surinaamse koppel. Het duitse duo pakte de winst .eja 6-2 en 6-1. ferwaoht (lichael van der Berg verover- |e in C de enkelspeltitel. Pas èertienjarige Van der Berg er&Q Maarten Lugthart in de erste set nog van 0-4 naar 4- e^j terugkomen, maar kon ver- 6. iplgens constateren dat Kat- -Vi|ijker Lugthart daarmee al zijn 6_Vuit wel had verschoten; 6-4, i-0. Karin Roosendaal greep, 6_pals verwacht, de eerste plek a lij de dames in deze klasse. ;Na(anine Jünger begon met het irejeroveren van de eerste game, ;e jad daarna even mogelijkhe den op 2-0, maar moest ver volgens toch zeer overtuigend Juigen voor de. dit keer zelfs Hjiet een redelijke backhand "«combineerde, sterke fore- vdand van Roosendaal: 1-6, 0-6. „verdienden" Karin "Roosendaal, Michael van der Jerg en Marco Winter (Marijke ^uyt zag van deze prijs af) een ö.lijzonder aardig reisje met hun "«toernooizege. Namens een djponsorend reisbureau, mocht Ie wedstrijdleiding dit drietal Ren driedaags tripje Wimble- '83 aanbieden. 1 Jlarco Visser zorgde bij de D- eren voor een opmerkelijk re- (jltaat. Nummer een geplaat- "te Wim Taat kwam er in de lindstrijd nauwelijks aan te 9s: 6-2, 6-0. Met koppelge- oot Buis veroverde Visser tervolgens eveneens de eerste ilek in het heren dubbel D. ^nnemarie Jünger (6-3, 6-3 te en L. Voorham) legde beslag de enkelspeltitel bij de da- in deze categorie. Een «eede kampioenschap be- orde, met zuster Janine in et dames dubbel C, ook voor aar tot de mogelijkheden; het Marco Winter was in Katwijk duidelijk te sterk voor de verzamelde concurrentie. van Splunter een goed toer nooi ook nog eens winnend besloot tegen de duitser Step- han Rohde. Na de eerste set (7-6) nam Van Splunter even gas terug (0-6), om vervolgens alsnog winnend toe te slaan: 6- 2. De strijd bij de oudste jon gens. tot en met achttien jaar, leverde een teleurstellende fi nale op. John van de Haar klopte daarin Claus Müller met tweemaal 6-2. GERT-JAN ONVLEE Uitslagen Zee en Duin HEB: Marco Winter - Hardy Mans 6- 2, 6-1. DEB: Marijke Guyt - Annette van der Mey 7-5, 6-4. HDB: Paul Schreckenberg/Mans - Woody van Ommeren/Erik Wong Chung 3-6, 6-2, 6-1. GDB: Ingelise Driehuis/Hans Tönjann - Van der Mey/Jon Assel- bergs 6-4, (M. HEC: Michael van der Berg - Maarten Lugthart 6-4, 6-0. DEC: Karin Roosendaal - Janine Jün ger 6-1, 6-0. HDC: Cees Heemsker- k/Renè van der Wilk - Piet Guyt/Ray- mond Lembeck 7-5, 6-2. DDC: Lani- us/Schweikert - Janine en Annemarie Junger 2-6, 6-3, 6-3. GDC: Mieke van de Akker/Siepman - Teekens/Hans Hinnen 7-5, 6-3. HED: Marco Visser - Wlm Taat 6-2. 6-0. DED: Annemarie Jünger - Mevr. L. Voorham 6-3, 6-3. HDD: Visser/Buis - Vonk/Eradus 6-3, 6-2. DDD: Urlus/Roerink - Nel Guyt- /Krijna Ravensbergen 6-1, 4-6, 6-4. GDD: Monfils/Van Dam - Eymaal- /Poots w.o. Voorhout HEC: Michael Schermer - Mar cel van Paridon 3-6, 6-3, 6-3. DEC: Juliëtte Grimbergen - Marleen Schulte 7-5, 6-2. HDC: Jan en Mike Ruijsenaars - Han de Jong/Ruud Warmerdam 6- 7, 6-4, 6-1. DDC: Juliëtte Grim bergen sr. en jr. - Riet van Ba len/Anneke van Overloop 6-3, 6-4. GDC: Juliëtte en Ton Grimbergen - Cock Schoutse- n/Eytel Homan 6-3, 6-7, 6-1. HED: Egbert Vonk - Ronald Vonk 6-0, 6-1. DED: Nicolien Zimmerman - Conny Vreeswijk 6-3, 6-3. HDD: Jan van Hens- bergen/Anton Wil van Zoelen - Frans van de Berg/Wil den Ot ter 6-3, 6-3. DDD: Alien Hoog- eveen/Wil van der Meer - Ine ke Castien/Francis Timmer 6- 3, 4-6, 6-2. GDD: Adrie Hoog- ervorst/Anton Wil van Zoelen - Elly van 't Wout/Wil den Otter ,7-6. 2-6, 6-3. Rijnkanters Meisjes: tot en met 10 jaar: Heieen van der Berg - Fleur Meijer 6-1, 6-3. T/m 12: Su zanne Visser - Florentine Snij der 6-4, 6-1. T/m 14: Brigitte van der Maarel - Madeion Ver degaal 6-4, 6-1. T/m 16: Brigit te van der Maarel - Ingrid Chaudron 6-3, 6-1. Dubbel t/m 14: 1. Els Bekooy/Claudia Camp, 2. Madeion Verdegaal- /Bernadette Kortman. Ge mengd dubbelspel: Claudia Camp/Claus Müller - Brigitte van der Maarel/Johan van der Haar 6-4, 6-1. Jongens: tot en met 10 jaar: Ramon de Vries - Jan Pieter Hartwijk 6-4, 6-4. T/m 12: Erik Snellenberg - Richard Oskam 7-5, 6-1. T/m 14: Rob van Splunter - Stephan Rohde 7-6, 0-6, 6-2. T/m 16: Stepahn Rohde - Dirk Kretschmann 6-3, 6-4. T/m 18: Johan van der Haar - Claus Müller 6-2, 6-2. Dubbels: t/m 12: Jan van Overloop/Jan Siemerink - Erik Snellenberg/Richard Oskam 6- 7, 6-4, 6-4. T/m 14: Rob Ubin- k/Rob van Splunter - Martijn Krans/Andrè Weening 6-4, 6-4. T/m 16: Müller/Fahrig Kretschmann/Rohde 6-7, 6-3, 6-2. Jeugdige Michael van der Berg is bezig aan een goed C-seizoen. Op Zee en Duin versloeg de jeugdige Van der Berg Maarten Lugthart in de finale. Het jeugdtennistoernooi van de Rijnkanters leverde Brigitte van der Maarel (rechts) twee overwinningen op. In de oudste leeftijdsklasse tot en met zestien jaar klopte Van der Maarel Ingrid Chaudron. duitse duo Lanius/Schweikert besliste echter anders. Voorhout Het laatste Voorhoutse optre den van de volgend jaar op de B-lijst vertoevende Juliëtte Grimbergen leverde haar maar liefst drie eerste plaatsen op. In de singlestrijd troefde de Lisse-speelster Marleen Schul te af (7-5, 6-2), met Juliëtte „senior" werd vervolgens het dubbelspel in C gepakt (6-3, 6- 4 zege op Riet van Balen en Anneke van Overloop) en met pa Ton bleek Juliëtte Grimber gen tenslotte ook nog eens te sterk voor de combinatie Cock Schoutsen/Eytel Homan: 6-3, 6-7, 6-1. Marcel van Paridon diende gis teren, in navolging van eerst- geplaatste Eytel Homan eerder in de week, de kracht van va kantievierende Michael Scher mer uit Zevenaar te ondervin den. Hoewel ook Van Paridon beslist meer tennisser is dan Schermer, was het Schermer die zijn nauwkeurige baseline spelletje met de winst beloond zag tegen de steeds meer fou ten makende Van Paridon: 3-6, 6-3, 6-3. Het herendubbelspel bracht de geprogrammeerde finale tus sen Jan en Mike Ruijsenaars en het koppel Han de Jon g/Ruud Warmerdam. De Ruij- senaars-brothers maakten hun betere plaatsing met enige moeite waar: 6-7, 6-4, 6-1. Ook in de enkelspel-eindstrijd bij de heren in D stonden twee broers op de baan. Een ver rassende confrontatie, omdat zowel Egbert als Ronald Vonk zich in deze categorie niet ae- plaatst wist. Egbert bleek ove rigens duidelijk de sterkste: 6- 0, 6-1. Bij de dames in deze klasse was het Nicolien Zim merman die Hillegomse club genote Conny Vreeswijk dq weg naar de titel versperde: tweemaal 6-3. Anton Wil van Zoelen tenslotte, bewees in Voorhout de D-klas- se nu toch echt wel ontgroeid te zijn. De C-winnaar van Noordwijk kwam met partners Jan van Hensbergen en Adrie Hoogervorst winnend uit het herendubbel- én het gemengd dubbelspel in D. Rijnkanters Brigitte van der Maarel is als het meest succesvolle meisje uit de bus gekomen tijdens het Jeugdtoernooi dat afgelopen week bij Rijnkanters werd ver speeld. Zowel in de groep tot en met veertien jaar, als in de leeftijdsklasse tot en met zes tien, pakte Brigitte van der Maarel een eerste plaats. Bij de meisjes tot en met veertien werd Madeion Verdegaal' met 6-4. 6-1 geklopt, terwijl een zieke Ingrid Chaudron in de oudste groep geen partij vorm de: 6-3, 6-1. Heieen van der Berg (verrassend eenvoudige winst op Fleur Meijer) en Su zanne Visser legden in de ove rige enkelspel-klassen beslag op de begeerde eerste plek. Bij de jongste jongens redde Jan Pieter Hartwijk het on danks goed tegenspel niet te gen Ramon de Vries. Twee maal 6-4 was het eervolle re sultaat. Erik Snellenberg wees Richard Oskam in twee sets terug (7-5, 6-1), terwijl Robbert

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11