Druppers dank zij record naar Athene m ans Tönjann >p conditie iangs ick Bouman 071-122244 Leo van Vliet bli j met zege Cor Kieboom overleden I „KLEINTJES" Blessures van Middelburg vallen mee Sportwereld .SPORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 30 JULI 1982 PAGINA 9 «55 DAGEN CEL NA WETBALRUZIE 'HESSALONIKI Een rechtbank in e Noordgriekse stad Thessaloniki heeft een 22-jarige 3ritse toerist tot 85 agen gevangenisstraf veroordeeld, mdat hij een 18-jarige Griek na een oetbalruzie in het gezicht had ge- ntompt. De ruzie ontstond dinsdag- vond in een restaurant, waar een roepje Griekse jongeren kritiek lever- e op de prestaties van het Britse natio- ale elftal tijdens het WK in Spanje. De Irit, Andrexv Thorne, wond zich hier- ver zo op dat hij één van de jongens in ijn gezicht stompte, waarbij hij enkele Panden van de jongen brak. De Brit erkoos de celstraf boven de boete van Vl0.000 drachmen (2.000 gulden), omdat ij de boete niet kon betalen. ROTTERDAM Cor Kieboom, de markante ex-voorzitter van Feyenoord, is gisteren op 81-jarige leeftijd overleden. Kieboom, steenkolenhandelaar, startte zijn opmerkelijke loopbaan in het be stuur van de Rotterdamse club in 1926 als penningmeester. In 1940 werd hij voorzitter, nadat hij een van de stuwende krachten was geweest achter de bouw van het stadion. Hij maakte eveneens naam door in 1955 voor 300.000 gulden Holland Sport op te kopen. Met die actie wilde hij de dreiging afwenden dat Feyenoord de nieuw te formeren eredivisie niet zou halen. Feyenoord bereikte die echter wel en hield aan de stunt onder andere het drietal Henk Schouten, Aad Bak en Tinus Oos- terholt over. Kieboom slaagde er eveneens in doelman Eddy Pie- ters Graafland van Ajax los te weken voor 139.000 gulden. Een in die tijd astronomisch bedrag. Daarentegen slaagde hij erin Coen Moelijn voor slechts 55.000 gulden bij Xerxes vandaan te halen. Moulijn, die de Kuip deed volstro men, werd het troetelkind van Kieboom. Uitgerekend op het mo ment dat hij vertrok als voorzit ter, eind jaren zestig, bereikte Feyenoord sportief zijn absolute hoogtepunt met het winnen van de Europa Cup en de' Wereldbe ker. Kieboom werd in 1965 bonds- ridder van de KNVB en direct na zijn vertrek als voorzitter door Feyenoord tot ere-voorzitter be noemd. Met zijn opvolger Guus Couwenbergh stond Kieboom, die altijd een invloedrijk figiiur is ge bleven, nooit op goede voet. Feye noord heeft gisteren Peter Bru- nings gecontracteerd. De Rotter damse stadionclub kwam met stadgenoot Excelsior overeen de doelman voor één jaar op huurba- sis aan te trekken. Brunings, vo rig seizoen reserve-doelman bij Excelsior achter René Vermunt, neemt de plaats in van de Frank van Hattum, de Nieuwzeelander die aanvankelijk naar Feyenoord zou komen. De aankoop van de door het WK in Spanje bekend geworden Van Hattum sprong op het laatste moment af. Zwaga onbedreigd LANGWEER Op een sterke en overtuigende wijze liet Lam mert Zwaga van Langweer gis teren tijdens de vijfde dag van het het skutsjesilen voor eigen publiek op de Langweerder Wielen de concurrentie volle dig achter zich. Meteen na de eerste route greep hij de koppo sitie en bouwde zijn voorsprong ronde na ronde verder uit, zo dat hij onbedreigd als eerste fi nishte. De Lemster schipper Jelle Reijenga verraste opnieuw door fraai als tweede te eindi gen met Siete Meeter (Bols- ward) op de derde en Meindert de Groot (Stavoren) op de vier de plaats. OEFENDUELS DEN HAAG De uitslagen van gisteravond gespeelde vriendschappelijke wedstrijden zijn: TOGBDS'79 0—9 (0—5), doelpunten: Gorter (3), Van Leeuwen (2), Braham (2) en Evers (2); Urk—PEC Zwolle 1— 5 (12), doelpunten: Dijkstra (2), Drost en Walstra en eigen doelpunt Urk; Nieuw Roden Sparta 09 (04), doelpunten: Van Tiggelen (2), Eier (2), Lengkeek, Holverda, Diliberto, Andriessen en Verbeek; De Meeuwen—Willem II 212 (1 7). Doelpunten: Arie Romein, Clemens Bastiaanssen en Ar thur Hoyer (ieder 2), Neele- mans, Soffers, Krijgh, De Jong, Van de Ven en Bijnen. Kanoërs in halve finales BELGRADO De Nederlanders Ron Stevens en Gert-Jan Lebbink hebben zich op de eerste dag van de wereld kampioenschappen kano in het Joego slavische Belgrado, in de halve finales geplaatst van de k2 1000 meter. Het duo won de derde serie in de tijd van 3.26,08 minuten. De snelste tijd werd gerealiseerd door de Russen Vladimir Parfenovic en Sergei Soeperata met 3.23,51 minuten. De Nederlandse af vaardiging op de k4 voor heren ein digde in de serie als vierde. Nuys, Regtien, Toirkens en Nagelkerke leg den in de tweede serie de 1000 meter af in 3 minuten 11,18 seconden. Win naar van de kwalificatie-race werd Oost-Duitsland in 3.04,29. f^JIJMEGEN De relaxte sfeer, die volgens Organisator Jos Hermens het succes van de in ternationale wedstrijden in Nijmegen bepaal de, heeft in ieder'geval Rob Druppers van het [Itrechtse Hellas aan een Nederlands record 2>p de 800 meter geholpen. Dit 20-jarige talent, dat vorig jaar tijdens de Europese jeugdkampi oenschappen vanwege een in Spanje opgelo ken virusziekte, niet aan de hoog gespannen ^Verwachtingen kon voldoen, slaagde er giste ren in het elf jaar oude nationale record van sjef Hensgens naar het verleden te lopen. liséerd had. „Jos Hermens had er weliswaar voor gezorgd dat de Braziliaan Guimarez Arno Körmeling en mij zou steunen in ons streven de limieten te halen, maar ik heb me er niet zoals voor Hengelo speciaal op voorbereid. Wel had ik een snipperdag opgenomen om goed uitgerust aan de start te kunnen verschijnen. De eerste ronde ging bevredigend in 51,9 seconden, maar na 500 meter moest ik de Braziliaan toch la ten gaan, nadat ik tevergeefs geprobeerd had Arno Körme ling te passeren. Daarna liep 'ruppers liet gisteren 1.45.79 oor zich noteren, waarmee iij niet alleen een seconde nelier was dan twee dagen jerder tijdens de FBK-games n Hengelo, maar bovendien [uim voldeed aan de door ^jCNAU gehanteerde toelatings eis van 1.46.2 voor de Europese kampioenschappen van begin •?ptember in Athene. 'aarmee kan de atletiekunie totaal zeven atleten in- Ichrijven voor deze titelstrijd. Vreemd genoeg was Druppers epaald niet ondersteboven an de klassetijd, die hij gerea- tj "LIESBETH HOOGERVORST MAAKT rliN'DRUK IN VOORHOUT TWIJK/VOORHOUT Bij de acht tennissers die ?/ich gisteren verzekerden van een plaatsje in de kwart- nales van Zee en Duin, zijn slechts twee spelers uit et District Leiden. Arnold van der Capellen versloeg 'eter Paul Pruijn in twee moeilijke sets (7-5, 6-4) en lans Tönjann bleef Dick Bouman eveneens in twee edeelten de baas (6-3, 6-4). Een gelijkopgaande wed- :rijd die een kanttekening verdient. Immers, zowel oor Tönjann als voor opponent Bouman betekende die irecte confrontatie van gisteravond de vierde partij an de dag. Voor de conditioneel sterkere, jeugdige .eidse districtskampioen misschien niet zo'n punt, voor uime dertiger Bouman duidelijk wel. het beter, maar de achterstand was te groot om Guimarez nog te kunnen bedreigen". De Braziliaan won de afstand overigens in de fraaie tijd van 1.45.13, terwijl als derde de, Belg Julien Michiels in 1.46.60 nog voor Arno Körmeling in 1.46.80 finishte, waardoor deze het dus weer net niet haalde. Körmeling treurde echter nau welijks om die tienden van se conden, die hij te kort kwam om zich voor Athene te kun nen kwalificeren. Hij stortte zich niet in de limietenjacht, zoals ook Druppers eigenlijk niet gedaan heeft in het besef, dat hij ondanks de vijfde plaats op de Europese seizoen ranglijst in Athene toch geen potten kan breken. Hij consta teerde nuchter dat hij vooral in de Griekse hoofdstad erva ring wil opdoen en dat is ook de reden dat hij eind augustus tijdens de sterk bezette inter nationale wedstrijden in Ko blenz en Brussel aan de start wil verschijnen. Hugo Pont haalde op de 400 meter de li miet niet, maar daar treurde hij nauwelijks om. Pont, die door reisproblemen vanuit Zuid-Frankrijk dinsdag niet in De Finse Tiina Lillak verbeterde in Helsin ki het wereldrecord speerwerpen van 71,88 meter (de Bul gaarse Todorova) tot 72,40 meter. Hengelo had kunnen starten, liep 50,43; de limiet was 49,80. Hoewel minder sterk bezet dan hengelo, leverden de wed strijden in Nijmegen diverse goede prestaties op. Richard Tuwei uit Kenya realiseerde op de 3000 meter een tijd van 8.26.3, waarmee hij ongeveer drie seconden langzamer was dan zijn beste seizoentijd, die hem momenteel een vijfde plaats op de wereldranglijst oplevert. Eric Rollenberg verbeterde zijn persoonlijk record hoog springen tot 2.20 meter, waar mee hij de eerste plaats op de seizoenranglijst met de weer fekwetste Ruud Wielart deelt, 'egenvallend was opnieuw Rob Druppers heeft de Braziliaan Guimarez moeten laten gaan, maar zal via zijn tweede plaats wel de limiet voor Athene halen. het optreden van sprintster Els Vader, die opnieuw een neder laag leed tegen de Oostduitse Inez Schmidt, wier spierbles sure in Hengelo blijkbaar niet zo ernstig was als het zich aan vankelijk had laten aanzien. Schmidt versloeg Vader nu op de 200 meter. De Nederlandse noteerde 23,38 seconden, een fïjd waarmee ze Athene nfet haalde. HES LAGRAND Uitslagen Nederlandse deelnemers: heren 100 meter: 1. Westbroek 10,79; 400 meter: 3. Klarenbeek 46,70; 6. Brouwer 47,93; 400 meter horden: 3. Pont 50,43; 800 meter: 2. Druppers 1.45,79; 4. Körmeling 1.46.8C; 7. Peter Jansen 1.52,91; 1500 meter: 2. Lelie veld 3.45,25; 3. Louws 3.45,98; Jaspers 3.46,10; 5000 meter: 5. LamOregts 13.41,54; 8. Ten Kate 14.03,20; hoog springen: 1. Rollenberg 2,20 meter; 4. Schmidt 2,09; polsstokhoogspringen: Leeuwenburgh 4,81 meter; 3. Schut ter 4,70 meter; 4. Van der Ham 4,70 meter; 5. Penders 4,60 meter; dames: 200 meter: Vader 23,38; 3. De Leeuw 24,80; Cooman 25.01; 800 meter: 8. De Nijs 2.08,97; verspringen: 1. Barlag 6,19; 2. Hidding 6,17; 3000 meter: 1. Beurskens 9.16,91; 5. Kluft 9.31,55. esondanks maakte de oud oomburger indruk in deze ïtmoeting. Zoveel indruk in Ier geval, dat zijn opmer- („Volgende week, bij de pen Leidse op Roomburg, wil er helemaal zijn...") door de erzamelde concurrentie best ■rieus mag worden genomen, önjann zal het in de kwartfi- Ues nu moeten opnemen te- ;n sterke duitser Schrecken- j :rg, terwijl Arnold van der j^apellen in Mark Reinhardt weemaal 6-1 tegen Joost van eeuwen) evenmin een een voudige tegenstander ontmoet, erst geplaatste Marco Winter il niet behoeven te struikelen 'er Amsterdammer Collé en >k Mans uit Duitsland (3-6, 6- el£ 6-0 tegen Ivar de Jong) zal jrle laatste vier wel halen. Ove- 5j gens bereikten Van der Ca- *?llen en Tönjann bij de he- ndubbels die halve eindstrijd et. Bouman/Winter bleek 'n te sterk koppel: 4-6, 3-6. Bij de dames in B zal nummer één Marijke Guyt in de halve finale inderdaad Nancy Toole tegenkomen. Toole had het slechts een set moeilijk met Karin Roosendaal: 7-6, 6-1. De andere halve eindstrijd gaat in deze klasse tussen Annette van der Meij en Liselotte van der Bijl. In de heren enkel C werd Kees Heemskerk verrassend uitgeschakeld. De als eerste geplaatste Heemskerk kreeg van R. Peters slechts 4 games: 1-6, 3-6. Ook René van der Wilk kwam niet verder dan de laatste acht. Guido Roth, in Noordwijk tweede, bleek in drie sets net een tikkeltje ster ker: 2-6, 7-5, 7-5. Michael van der Berg haalde die laatste vier, via 6-1, 6-1 tegen E. Krause, wel. Voorhout In het C/D toernooi van Voor hout maakte Liesbeth Hooger- vorst indruk. Ineke ten Hage werd in C uiterst overtuigend de weg naar de halve finale versperd: 6-Ö, 6-1. Bij de heren in die groep be hoefde Frank van Balen (als vierde geplaatst) na 6-7, 6-4 geen beslissende set te spelen tegen Noordwijker Jaap Kuyt. De hitte vormde voor Kuyt de reden om alsnog een walk over aan te bieden. Van Balen ontmoet nu Hans Schiphorst. Egbert Vonk, gevaarlijke out sider in D, kwalificeerde zich een treetje hoger eveneens bij de laatste acht. Nootdorper Schnitzler kwam echter slechts drie games tekort: 6-7, 5-7. Pa Ton en dochter Juliette Grimbergen lijken van het laatste optreden in het ge mengd dubbelspel C een se rieuze zaak te gaan maken. Omdat Juliëtte volgend jaar op de B-lijst staat, heeft Ton be sloten zijn dochter volgend tennisseizoen aan sterkere partners „over te doen". Een beslissing die evenwel niet wegneemt dat „Voorhout" best nog gewonnen mag worden. De tweemaal 6-0 tegen Riet van Balen en Martien van Overloop mocht er in ieder ge val zeker zijn. Bij de heren in D stootte het jeugdige Voor- houtse talent Ronald Henne- kes door naar de kwartfinales door H. Schrier geen set te gunnen: 6-4, 6-3. In het dub belspel in deze categorie impo neerde het Voorhouts/Sassen- heimse koppel Claus Schout- sen/Jan Zwetsloot door Kroon en Nijdh puntloos te laten: tweemaal 6-0. IflDSE COURANT BAD KISSINGEN Erika Belle brak in de dertiende ronde van het interzone da messchaaktoernooi af tegen de Russin Fatalibekova. Belle is twaalfde achter leidsters Hund, Gaprindasjvili en Se- menova. NORTH CONWAY Victor Pecci versloeg Guillermo Vilas in een tennistoernooi in de eerste ronde. AMERSFOORT De boete voor Zevenhuizense ijsclub, opgelegd wegens het organise ren van een wilde schaatsma- rathon, is door de KNSB te ruggebracht van 3.000 tot 100 gulden. WATERINGEN De Wateringse wie- Ierdag blijft een im posant gebeuren. Het gisteren voor de tien de maal georganiseer de evenement bleek net als de vorige afle veringen zeer ge slaagd. Goed weer, veel publiek, speaker Theo Koomen en een aantal aantrekkelijke wedstrijden zorgden voor een leuk dagje. De mensen vinden het in ieder geval nog allemaal heel erg aardig, want ook gisteren kwamen er zo'n slordige veer tigduizend toeschouwers naar Wateringen om de vedetten uit de Tour de France in le vende lijve te aanschouwen. En wie het ritje bij de profs uiteindelijk wint, is de mees ten een zorg. Hoewel, dat Westlander Leo van Vliet gis teren de overwinning naar zich toetrok, werd door de en thousiaste menigte toch wel in hoge mate gewaardeerd. Het is trouwens interessant te zien hoe de Raleigh-ploeg di rect na de Tour de France da gelijks zijn slag slaat. Henk LuSberding zegevierde maan dag in Boxmeer, oud-Raleigh- man Joop Zoetemelk won wel iswaar een dag later in Ob- bicht, maa." Johan van der Velde was woensdag in Chaam de snelste. Om dit rijtje van een logisch vervolg te voor zien, werd gisteren een sterk rijdende Leo van Vliet naar voren geschoven. Tegen deze tactiek valt in principe niets te doen. De for matie van ploegleider Peter Post regeert met strakke hand in de peloton, dat bestaat uit renners die in de talrijke ker- miscriteria aan hun verdien sten moeten komen. Soms is er Leo van Vliet laat zich met genoegen de huldeblijken welgevallen. Links Adrie van der Poel en rechts Adri van Houwelingen. wel eens een individu dat an ders wil beslissen, maar de wraak van Raleigh is dan niet mild. Roy Schuiten deed het twee jaar geleden eens in de Acht van Chaam. Hij wilde winnen, terwijl Raleigh al voor het einde anders had be sloten. Schuiten won toch, maar voelde het wel onmid dellijk in zijn portemoné. De tijdrijder bij uitstek kon ner gens meer in Nederland in een criterium aan de start verschij nen, omdat de organisatoren hem niet meer wilden hebben. Immers, Raleigh besloot spon taan alle koersen waar Schui ten aan de start zou verschij nen, massaal te boycotten. Geredeneerd vanuit die ach tergrond is het dan ook niet vreemd dat Leo van Vliet - hij won drie jaar geleden ook al in Wateringen - gisteren aan het langste eind trok. Acht ronden voor het einde sprong hij sa men met Theo de Rooy, Adri van der Poel en ploeggenoot Gerrie Knetemann weg uit het peloton, dat de immer populai re Westlandse sportfanaat Wout van den Berg (ditmaal gehuld in een witte trui) hal verwege de koers van zich had afgeschud. Van Vliet nam vier ronden voor het einde uitein delijk zelf de benen. Gerrie Knetemann moest de twee an dere vluchters afstoppen. De taktiek slaagde. Dat Knetemann en Van der Poel twee ronden voor het einde nog onderuit gingen, was jammer voor dit tweetal, maar de strijd was al gestre den. Dat vond ook Leo van Vliet, die voor het eigen pu- LONDEN De gevolgen van de duikeling, die Jack Middel burg woensdag tijdens officieuze trainingen voor de Grote Prijs van Engeland maakte, vallen mee. Middelburg, die op het mo torcircuit van Silverstone over de machine van de eerder geval len Barry Sheene heenduikelde, verbleef gisteren nog in het zie kenhuis. De Nederlandse coureur werd onderzocht voor rug klachten. Volgens Middelburgs vader was de gezondheidstoestand van zijn zoon redelijk. Hij verwachtte, dat hij in ieder geval morgen aan de afsluitende trainingen kan deelnemen. Jack Middelburg, de laatste weken met een kruk rondlopend vanwege een operatie aan zijn geteisterde linkerbeen, 2al zich bij de eerste 36 coureurs »n de halve-'literklasse moeten kwalificeren, wil hij ^ondag een start krijgen. Barry Sheene, de Engelse oud-wereldkampioen, is er na de val partij, waarbij ook de Fransman Igoa betrokken was, veel be roerder aan toe. Sheene, die in zijn motorsportloopbaan al meer dan dertig fracturen opliep, kon zich in het ziekenhuis niets van het ongeval herinneren. Door een zware hersenschudding leed de Britse Yamaha-coureur aan geheugenverlies. De val van Sheene, die zich bij een snelheid van 240 kilometer per uur vol trok, leverde de Brit een ongekende serie botbreuken op. Hij brak beide onderbenen; het linkerbeen is op vele plaatsen ver brijzeld. Verder werden in het ziekenhuis breuken geconsta teerd aan de linkerhand (alle vingers gebroken), de linkerarm, en de rechterelleboog. bliek alle hulde-betuigingen vergenoegd tot zich nam. „Van die valpartij heb ik niets ge merkt. Ik had me al los ge schud van de drie andere rij ders. Pas toen ik op een gege ven moment achterom keek, zag ik dat er iets niet klopte, omdat niemand meer volgde. Maar ach, iedereen heeft wel eens pech. Ik ben in ieder ge val blij me hier in het West- land de sterkste te hebben ge toond. Ik heb me in het begin van de koers bewust gespaard, om in de finale te kunnen toe slaan", aldus Van Vliet die lis tig uitlegde waarom hij had gewonnen. Of zijn woorden nu helemaal waar zijn, maakte helemaal niets uit. De veertig duizend aanwezigen hebben het toch wel naar hun zin ge had. DENNIS MULKENS Uitslagen: Profs: 1 Leo van Vliet, 2. Adrie van der Poel, 3. Adri van Houwelingen, 4. Joop Zoetemelk, 5. William Tac- kaert, 6. Jan Raas, 7. Jan van Hou welingen, 8. Cees Priem, 9. Arnold van Hooft, 10. Hennie Kuiper, 11. Frits Pirard, 12. Gerrie van Gerwen, 13. Gerrie Knetemann, 14. Theo de Rooy, 15. Peter Heeren, 16. Theo Smit, 17. René Koppert, 18. Jos Lam- mertink, 19. Henk Mutsaars, 20. Ad van Peer. Nieuwelingen: 1. R. Moorman. 2. E. Hendriks, 3. T. Akkermans, 4. O. An ten, _5. M. Cornelisse Junioren: 1 Leo van Beusichem, 2. C. Koppert, 3. M. Veenman, 4. J. van Adrichem, 5. R. van der Hoeven Smyslov en Ribli naar kandidaten - toernooi LAS PALMAS - Oud-wereld kampioen Vassili Smyslov uit de Sovjet-Unie en de Hongaar Zoltan Ribli hebben zich ge plaatst voor hét kandidaten toernooi, waaruit de uitdager van wereldkampioen Anatoli Karpov tevoorschijn moet ko men. Beide spelers hadden in de dertiende en laatste ronde van het interzone toernooi in Las Palmas aan remise vol doende, Smyslov met wit te gen de Tunesiër Bouaziz en Ribli met zwart tegen de Rus Psakhis. Jan Timman brak zijn partij tegen de Rus Toekmakov na veertig zetten af. De Nederlan der, die zwart had, heeft in de afgebroken stelling een pion minder en zal voor remise moeten vechten. Ribli won de al tweemaal afgebroken partij uit de twaalfde ronde tegen Smyslov. Op de 66e zet staakte de Rus de strijd. Uitslagen dertiende ronde Toek makov (Sov)—Timman (Ned) afge broken, Petrosjan (Sov)Karlsson (Zwe) 1/2-1/2, Larsen (Den)Suba (Roe) 0-1, Smyslov (Sov)Bouaziz (Tun) 1/2-1/2, Psakhis (Sov>—Ribli (Hon) 1/2-1/2. Mestel (Eng)—Pinter (Hon) 1-0, Sunye (Bra)Browne (Vst) afgebroken. Stand: 1. Ribli 9 punten uit 13 partij en; 2. Smyslov 8 1/2; 3. Suba 8; 4 Petrosjan 7 1/2; 5. Toekmakov 7 en 1 afg.; 6. Larsen 6 1/2; 7. Timman b en 1 afg.; 8. Psakhis. Pinter en Mestel 6; 11. Karlsson en Bouaziz 5 1/2; 13. Sunye 4 1/2 en 1 afg.; 14. Browne 3 en 1 afg. AMERSFOORT Huub van Boeckel en Louk Sanders heb ben zich gisteren geplaatst voor de kwartfinales van het masterstoernooi, het afsluiten de evenement van het sateliet- tenniscircuit. •BOEDAPEST Rob Simon werd bij het EK jeugd ten nis in de kwartfinales uitgeschakeld door de Westduitser Becker, 6- 2 7-5. HAARLEM Bloemendaal won een softbalduel voor de hoofdklasse tegen EDO met 1- 0. DEN HAAG Fons Schoot- man (in Vriezenveen), John Arends (Dwingeloo). Jan Po- ley (Domburg) en Conny Meij er (Vriezenveen) schreven amateurcriteria op hun naam. STOCKHOLM Het Neder landse jeugdhonkbalteam won zijn eerste duel voor het EK iriet 12-2 van Zweden en zijn tweede tegen Italië met 18-7. Italie-Spanje werd 6-0 en Zwe- den-Spanje 5-12. CARACAS De Cubaanse atletiektrainer Pedro Pablo Garcia vroeg asiel in Venezue la aan. MADRID Miguel Munoz volgde Jose Santamaria op als coach van het Spaanse voet balteam. DIEREN Gert Jan de Boer leidde na acht ronden in het open Nederlands schaakkam pioenschap voor Kuijf en Dek ker, allen met 6,5 punt, maar De Boer heeft een hangpartij. NIJMEGEN In de Hall of Fame, een sportgalerij van be roemde sporters, heeft Fanny Blankers Koen een plaatsje ge kregen. Koen, die in 1948 vier maal goud won op de spelen van Londen, is de enige Ne derlandse in die galerij. AMSTELVEEN Het natio nale herenjeugdteam hockey verloor met 6-1 van de leef tijdgenoten van Pakistan. AMSTERDAM De Neder landse bokskampioen Said Kwijasse gaat met de Marok kaanse ploeg een stage lopen in Rusland. ZATERDAG Honkbal Hoofdklaaaa: Giants De Spartaan; HCAW - Haarlem N; Sparta - ADO; Pirates Neptunus. Eerate klaaaa A: Twins - Storks; Kinheim - DOS'32; Kinheim - DOS'32. B: Feyenoord - TT Tigers; Pioniers - The Herons; Odiz Frogs - Thamen. Softbal Hoofdklasse: Bloemendaal - EDO; HHC - DSS; Terrasvogels - SHELL. ZONDAG Honkbal Hoofdklasse: De Spartaan - Giants; Haarlem N. - HCAW; ADO - Sparta; Amstel Tigers - UW; Neptunus - Pi rates. Tweede klasse A: HMS - ABC. B: Tilburg - Tigers; Celeritas - Wasse naar; Euro Stars - Vlaardlngen; Zwljn- drecht - Jeka. C: Onze Gezellen - Vo- lewijkers; Rooswljk - Black Llons; Geldrop - Flying Petrels. Softbal Hoofdklasse: Westerkwartier HCAW. Cricket: Hoofdklasse: HBS - VRA; Excelsior - Kon.UD; VOC - HCC; ACC - RW. Eerste klasse: Hercules Quick N.; HCC 2 - Hermes DVS; VUC - Quick H.; K2KC - Kampong.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 9