College Leiderdorp trekt bevel tot sluiting van opslagplaats Fassonin Nieuwe mogelijkheden voor KPJ-volleybal in de „Klaverhal Veertien jongeren aangehouden Man overleden na frontale botsing College tegen verkeersdrempel in Watergang Rijpwetering gaat „Water heb je nodig om te leven" in Duinrell weer naar Parijs voor Joop Zoetemelk Titia Pride baankampioen Zuid-Hollam Hondetoiletten in Alphen REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 JULI 1982 PAGII Rozentuin naast De Paauw open WASSENAAR De Prineessetuin naast het Wassenaarse raadhuis De Paauw is door de gemeentelijke plant soenendienst weer in de staat van de tijd van Prins Frederik gebracht. Alle Wassenaarders kunnen in dit nieuwe stukje tuin terecht. Tot voor kort was het een beeldentuin met pergola's en 1 tempeltjes op gras. Nu is de tuin in vakken verdeeld met een beplanting van ruim twintig soorten rozen. Er staan theehybriden, trosrozen en klein- bloemige botanische rozen. Bij elk vak staat de naam van de struik en bloem vermeld. OUDE WETERING Een voorstel van bestuur en dercommissie van de christelijke kleuter- en lag school „De Wegwijzer" om twee verkeersdrempels twaalf parkeerplaatsen aan te leggen nabij de schoc door het Alkemadese gemeentebestuur afgewezen. Het bestuur en de oudercommissie hadden om deze voorziei gevraagd uit oogpunt van veiligheid voor de schooljeugd, gemeentebestuur echter meent, na overleg met de rijkspol dat verkeersdrempels in de Watergang, geen goede zaak zou zijn, omdat de Watergang een doorgaande weg is. Het aanleg van twaalf parkeerplaatsen aan de overzijde van het scho complex, zou, afgezien van de daaraan verbonden enorme ten, evenmin een goede oplossing zijn. „Want" zeggen B er „de kinderen zullen dan immers de straat moeten oversteker de ouders zullen met hun auto's, om te kunnen keren, achte de Watergang op moeten rijden". De veiligheid van de kinde en het rijdend verkeer lijkt het college daarmee niet gedier Uiteindelijk hebben B en W besloten om op de Watergang t borden met het algemeen gevaarteken te plaatsen. Onder verkeersborden komt dan nog een bordje met het wc „School". NOORDWIJKERHOUT De rijkspolitie in Noordwij- kerhout heeft de afgelopen week met de aanhouding van veertien jongeren tal van inbraken, diefstallen en vernielingen opgelost. De jongeren, in leeftijd varië rend van 14 tot 19 jaar, komen uit Noordwijkerhout en omliggende plaatsen. De veertien konden worden ver hoord, nadat één van hen in het kader van een onder zoek was aangehouden. Na de verhoren is gebleken dat zij in elk geval hebben inge broken in een school in Lisse, een woning in Noordwijker hout en een strandtent in Noordwijk. Over het algemeen werd niet veel weggenomen. Verder hebben zij zich in Noordwijkerhout schuldig gemaakt aan tasjesroof, diefstal van vijf bromfietsen, het vernielen van fietsen en bromfiet sen, het bekladden van gebouwen en het vernielen van tele fooncellen. De totale schade wordt geschat op ruim duizend gulden. VOORHOUT Bij een botsing is gistermiddag de 21-jarige P.J.A. Baltus uit Noordwijkerhout gisteren om het leven gekomen. Het slachtoffer reed met zijn auto bij de kruising Teylingerlaan-Carolius Crusiusweg toen hij moest uitwijken voor een andere personenauto. Deze stond voorgesorteerd in een file om rechtsaf- te slaan, maar kwam plotseling uit de rij te voorschijn. De heer Baltus moest daardoor naar links uitwijken en kwam op de verkeerde weghelft te recht en botste frontaal op een vrachtwagen uit de tegenover gestelde richting. Het slachtof fer overleed op weg naar het Academisch Ziekenhuis Lei den aan zware inwendige bloedingen. De politie in Voorhout ver zoekt getuigen, die iets kun nen melden over de automobi list waarvoor de heer Baltus moest uitwijken, zich te mel den op telefoonnummer 02522- 11847. Die bestuurder is name lijk doorgereden. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, nummer 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nat izorgd. Vandalen aangehouden KATWIJK Twee jonge Katwijkers, 16 en 17 jaar, zijn giste ren op heterdaad be trapt bij het plegen van vernielingen. Door omwonenden konden ze worden aangehouden. Het tweetal vernielde bij het Rijnlands Zee hospitium lichtmas ten en een ruit. Ver der vernielden zij het reclamebord van een reisbureau aan de Wilhelminastraat. Inbraak in modezaak ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een in braak in een mode magazijn in de Aar hof zijn geld en kle ding ontvreemd. De inbrekers zijn het magazijn in de nacht van 14 op 15 juli bin nengekomen door met een breekijzer de toegangsdeur te forceren. Binnen werden 350 gulden aan wisselgeld, zes tien damesregen mantels en 98 kin derbroeken weggeno- Man rijdt in sloot LEIDERDORP Een 50-jarige inwo ner van Leiderdorp is gisteravond na een ongeval met een paar gebroken ribben op genomen in het Aca demisch Ziekenhuis Leiden. De man reed met zijn bromfiets op de Nieuwe Weg en raakte door onbeken de oorzaak in de sloot. Voorbijgangers hebben hem gevon den en uit het water gehaald. Beursendief aangehouden KATWIJK Een 56-jarige Hagenaar, ex-inwoner van Katwijk, heeft bij de politie bekend de afgelopen tijd 45 por temonnees te hebben gestolen uit scho len, ziekenhuizen en bejaardenhuizen. De man is inmiddels een goede beken de van de politie. Hij pleegde zijn dief stallen voornamelijk in Katwijk, Voor schoten, Leidschendam, Rijswijk, Poel dijk en Den Haag. Hij liep overdag de gebouwen binnen, viel daardoor niet op, en nam de portemonnees weg uit tassen. Door een door een getuige ver strekt signalement kon hij worden aan gehouden. Man dood na val van dak in Zoetermeer ZOETERMEER De 49-jarige A H. Wallaard uit Leiderdorp is gister middag op slag gedood toen hij tij dens werkzaamheden van het dak van het Zoetermeerse Hopmankan toor viel. De ondernemer was het dak opge gaan om het werk van één van zijn werknemers aan de neonverlichting te controleren. Toen hij tijdens de controle een stap achteruit deed, viel hij over de rand van het vijftien me ter hoge gebouw aan het Kinderen Versteeghplein. LEIDERDORP Het college van B en W van Leiderdorp heeft besloten het bevel tot sluiting van de opslagplaats van Fas- son aan de Zijldijk in te trekken. Met dit besluit is een einde gekomen aan een hinderwetaffaire die eerder dit jaar de nodige opzien baarde. Bij verschillende controles van de gemeentelijke hin derwetinspectie was geble ken dat Fasson de opslag ruimte gebruikte voor het opslaan van onder meer brandgevaarlijke vloeistoffen en pigmenten waarvoor geen hinderwetvergunning aan wezig was. Volgens de ge meente had de opslag van deze produkten een zodanige vorm aangenomen dat voor ernstige ongelukken moest worden gevreesd. Reden voor het college van B en W een bevel tot sluiting van de omstreden opslag plaats uit te vaardigen. Tot daadwerkelijke sluiting is het evenwel nooit gekomen. Op het allerlaatste moment bleek dat Fasson eieren voor zijn geld te had gekozen en alle gevaarlijke en brandbare stoffen uit, de opslagplaats had laten verwijderen. Voor dien had het bedrijf tever geefs een beroep op de Raad van State gedaan het ge-v meentelijke sluitingsbevel te schorsen. Regelmatige controles van de gemeentelijke milieu-inspec tie hebben intussen uitgewe zen dat er van opslag van hinderwetplichtige stoffen in de bedrijfsruimte van Fasson aan de Zijldijk geen sprake meer is. Voor het college is dit aanleiding het sluitings bevel in te trekken. ZOETERWOUDE Vol leybalvereniging „KPJ- Zoeterwoude", die al vele jaren in de gymnastiek zaal aan de Schenkelweg actief is, gaat zich na de zomervakantie nadrukke lijker ontplooien in sport en recreatiecentrum „De Klaverhal". Deze verhui zing van accommodatie houdt in dat er het nodige zal veranderen in de orga nisatie en het beleid. Zeer nadrukkelijk komt het ac cent te liggen op het re creatieve spel met deelna me aan de recreatie-com petitie. Bij voldoende ani mo evenwel zijn er tevens mogelijkheden deel te ne men aan de reguliere competitie van NeVoBo. Veel aandacht zal worden besteed aan de jeugd. Op een sportieve en gezellige wijze wordt wekelijks training verzorgd in baltechniek, spe linzicht en conditie. Op dins dagavond oefenen de dames aan de verbetering van de techniek terwijl later op die avond de heren zich verder bekwamen in de volleybal- sport. De jeugd wordt op woensdagavond onder handen genomen waarbij met name het plaatsen van de bal en het spelinzicht onder de loep wor den genomen. Déze groep, in de leeftijd van 12 tot 16 jaar, is van groot belang voor de toe komst van de vereniging. De resultaten van de training ko men tot uitdrukking tijdens de vele toernooien en competitie wedstrijden waaraan de KPJ deelneemt. Derde plaats Het eerste herenteam, uitko mende in de le klas van de re creatie-afdeling, eindigde het afgelopen seizoen als derde terwijl het vorig seizoen ge promoveerde tweede team op een hoger niveau nu als vierde eindigde. Een vierde plek was er ook voor het eerste dames team; de reserves brachten het tot een derde plaats op de ranglijst.^Het komende seizoen zullen de thuiswedstrijden in „De Klaverhal", worden ge speeld op woensdagavond. Het volleybalspel zal naar ver wachting in de nieuwe hal aanzienlijk beter tot zijn recht komen omdat de speelruimte groter is dan in de gymnas tiekzaal. Daarbij zullen de oe- fenmeesters jeugd en senioren op een gezellige maar serieuze wijze training in de volleybal- sport geven. Om dit te kunnen realiseren heeft de KPJ nieu we enthousiaste leden nodig voor zowel junioren- als senio renafdeling. Nadere informatie over de volleybalvereniging is te krij gen bij Magdalène Captein, Weipoortseweg 29b, telefoon 3245 of Maija van der Geest, Watertje 47, telefoon 3077. Overigens wordt iedereen die interesse heeft, uitgenodigd eens een kijkje te nemen of zelfs geheel vrijblijvend op dinsdag- of woensdagavond mee te trainen. De deur van de „Klaverhal" staat in ieder geval voor iedereen open. In het Wassenaarse recre atiecentrum Duinrell is gis teren de tentoonstelling „Water heb je nodig om te leven" van Unicef geo pend. De directeur van Unicef-Nederland, R.H. La- tenstein van Voorst, open de de tentoonstelling door zuurstof in een buis met water te pompen. „Dit symboliseert het belang van zuurtof voor een goe de kwaliteit drinkwater, dat in veel ontwikkelingslan den nauwelijks verkrijg- baar is" aldus de direc- I teur. De tentoonstelling bestaat uit foto's, tekenin gen en een klankbeeld. Eind oktober gaat de ten toonstelling dicht. wordt Joop dit jaar voor zesde keer tweede in de roi Bijna even zoveel keer zijn naar Frankrijk toegeg, Rijpwetering is een klein d iedereen is er al ongei twee keer geweest. Ik Joop twee jaar geleden al zegd, dat we alleen nog koi als ie wereldkampioen wc Maar de belangstelling Joop is ook dit jaar weei groot, dat we toch maar v naar Parijs gaan." Van der Bosch heeft twintig aanmeldingen bim Hij stelt als voorwaarde, hij één touringcar moet k nen vullen. De bus verti zaterdag, zondag komen supporters weer terug. een hotel wordt gezorgd, langstellenden voor de kunnen contact opnemen de heer Van der Bosch, t foon 01713-9107. STOMPWIJK Titia Pri de, de vijfjarige bruine merrie van H.N. Lam- mers, bereden door M.A. Pools, behaalde gistermid dag het baankampioen- schap Zuid-Holland en daarmee de eerste prijs van vierduizend gulden die harddraverijvereni ging „Nooit Gedacht" in Stompwijk ter beschik king had gesteld. Zesentwintig paarden begon nen om twee uur, bij schitte rend zomerweer en voor enke le duizenden belangstellenden, de eerste omloop. De kam pioen van vorig jaar, S.A. Hartman, bereikte met Peter Dartel, de achtjarige merrie uit de stal Alice, de derde om loop maar moest zich na een kamprit voor de finales ge wonnen geven voor Ster Breedslag met J. Oorthuysen. Deze werd in de laatste om loop derde door Udo Hanover met rijder-eigenaar A. v.d. Blink achter zich te laten. Uno Prise de vierjarige bruine ruin van H.D.M. Geul, werd ten slotte in twee ritten overtui gend door Titia Pride geklopt. Paardedeken Voordat Pools zijn ere ronde ging maken, kwam burge- Het publiek.... meester W.F. de Vreeze hem bloemen overhandigen en Ti tia de paardedeken omhangen die de gemeente Leidschen dam als ereprijs beschikbaar had gesteld. Tijdens de traditionele nazit in „Het Blesse Paard" werden aan de winnaars de geldprij zen van in totaal zevenduizend gulden overhandigd met de ereprijzen van een aantal Leidschendamse (en Stomp- wijkse) firma's. Voorzitter Cörs van den Bosch zei hierbij dat de Stompwijkse paarden dagen door een record-aantal bezoekers was bijgewoond. Wethouder J.J. Meijer, het laatst aanwezig als houder voor Stompwijkse ken, en zijn echtgenote v den tot ereleden benoemd, feestelijkheden in Stomp\ werden gisteravond om uur besloten met een gr vuurwerk. ...en de paarden. De gemeente Alphen aan den Rijn heeft twee hondetoiletten geplaatst. Dit om toenemende overlast van hondepoep op gazons tegen te gaan. En dat is nodig, omdat diezelfde gras velden door kinderen als speelplaats worden gebruikt. De hondetoiletten zijn door de dienst Openbare Werken neerge zet langs de Eisenhowerlaan en hebben een oppervlakte van 1 meter bij 1 meter 84. De toiletten zijn omrasterd met een hek, waardoor het mogelijk is de viervoeters los in het toilet te laten rondlopen. De bodem bestaat uit boomschors, wat bij tijd en wijl zal worden ververst of aangevuld. Als het expe riment positief uitpakt en de financiën het toelaten, zullen ook elders in Alphen sanitaire voorzieningen voor honden worden aangebracht. RIJPWETERING De Ripse fans van Joop Zoe temelk blijken weer veel zin te hebben om hun wielerheld aan het einde van de Tour de France in Parijs toe te juichen. In voorgaande jaren reisde men ook al regelmatig met de bus naar de Franse hoofdstad om hun voor malige plaatsgenoot de laatste kilometers te zien afleggen. Dit jaar zit dat er weer in. De Veense busondernemening, die de Ripse wielerfans jaar in jaar uit vervoerde, heeft tot op h-eden twintig aanmeldingen binnen gekregen. De heer Van der Bosch van de fanclub ver klaart dat enthousiasme als volgt: „Zoals het er nu uitziet,

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4