Jastase nog iechts clown m u n het Oosten s meer ruimte Fietsen op Texel met een shag fabrikant W eersvooruitzichten voor de vakantielanden jmpromis in biljartwereld „KLEINTJES" 071-122244 Timman breekt weer duel af Tips voor Duindigt Open huis 't Trefpunt OG in de Waag Naar Onderwijs-lnstituut MEAB ook voor vakonderwijs voor volwassenen! NOGZC SNEL. DE KRANT, DIE ACHTERHAALT HAAR WEL. LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 JULI 1982 PAGINA 13 eze weken moeten de toeristen soms meer dan ii uur wachten voor een plaatsje op het veer naar il. s (Vervolg voorpagina) i«er massaal dan langs de kust en op de Waddeneilan- is de vakantiedrukte in het Oosten. In de bosrijke va- liegebieden is nog voldoende plaats in hotels en pen- r,, echter in mindere mate op de kampeerterreinen. Wel /nier evenals in de rest van het land, de vakantiebunga- <voör meer dart 95 procent bezet. 'tatiegangers die hun vrije tijd op het water willen 'brengen, zullen alleen langs het IJsselmeer en de Zuid- ndse en Zeeuwse wateren nog een plaatsje kunnen be- Itigen. .berste signaal voor de grote drukte in ons land is uit gl gekomen. Het eiland is overspoeld met toeristen en op de officiële kampeerplaatsen ruimte te kort. Van lentewege is een noodcamping ingericht. Ook hotels, vons en bungalows zijn volgeboekt. De VVV in Texel ,eert vakantiegangers alleen te komen als zij hebben rerveerd. Klantenbinding via toerisme en recreatie, daar gaat de schoorsteen beter van roken bij een shagfabrikant in Gro ningen. Op het omslag van plastic builtjes halfzware en via fleurige advertenties, wor den de consumenten er toe opgewekt, om te gaan fietsen op Texel, drie dagen voor slechts ƒ99,-. De VVV op het eiland ging terstond in zee met deze on derneming en het ziet er niet naar uit, dat men daar tabak van zal krijgen. Al 2500 land genoten hebben geboekt voor dit arrangement, zodat in al lerijl nog twee extra hotels in geschakeld moesten worden. Zo'n fietsvakantie voor nog geen honderd gulden, is dat niet wonderbaar? „Drie dagen sportief ontspannen en twee avonden lekker verzorgd worden in een comfortabel hotel", noemt de speciale fol der deze aanbieding, die ove rigens slechts geldig was van 1 april tot 1 juli. De twee drukste zomermaanden loopt Texel toch wel vol, in pieksi- tuaties soms met 40.000 va kantiegangers op een bevol king van nog geen 13.000. Maar in september en oktober krijgen de liefhebbers weer hun kans. Wat staat hen. te wachten? Wij hebben deze vragen voorgelegd aan een jong stel, midden twintigers, zojuist teruggekeerd van het eiland, maar redelijk tevreden over het gebodene. Deze niet-rokers (shagcon- sumptie is geen voorwaarde), hebben zich nogal over de prijs verbaasd, omdat er zo veel bij inbegrepen was. Het Drie dagen fietsen op Texel, halfpension, voor nog geen honderd gulden. Dat kan, buiten het hoogseizoen. ging namelijk om twee over nachtingen met ontbijt plus diner, de retourvaart naar Texel, een gratis fiets, een boekje met fietsroutes, kaar ten en foto's en een reductie coupon voor allerlei beziens waardigheden. Ook toeristen belasting en een annulerings verzekering zijn bij de reis- som inbegrepen. Alleen een strippenkaart voor de bus naar het hotel moet zelf be taald worden. Het paar logeerde in een een voudig hotel-pension. In ka mer 13 troffen zij alles wat nodig is om te slapen, al was het een kamer zonder douche en wc. Niets dan lof over het zeer uitgebreide ontbijt, maar de diners waren minder uit gebreid. De magische „net on der de honderd gulden"-grens leidt bij kleine tegenvallers gauw tot de verzuchting: „Alle waar naar zijn geld". Het aanbod wekt wellicht de suggestie, dat zo'n shagfabri kant er veel geld op toe legt, terwille van de „produkt-pro- motie", maar dat valt best mee. De gids „Lekker weg in eigen land", biedt in dezelfde perio de driedaagse halfpension-ar- rangementen, die zowel wat de prijs als het gebodene be treft, ongeveer vergelijkbaar zijn. De vrees dat binnenkort een tabaksfabriek failliet gaat aan het avontuur op Texel, lijkt dus ongegrond. Het bovenstaande is overigens maar een voorbeeld van hoe bedrijven van het toerisme proberen te profiteren. Staats bosbeheer is met een cracker fabrikant in zee gegaan om het picknicken te bevorderen. Erg aktief zijn de wasmidde lenfabrikanten. Gebruikers van hun poederzeep kunnen kortingen tot 400 krijgen op reizen van Nederlandse tour operators, als zij maar gul ge noeg strooien met dit produkt en daarvoor het bewijsmateri aal inleveren. Standwerkers in Zandvoort Standwerkers tonen zondag vanaf 13.00 uur op het Gasthuis plein in Zandvoort staaltjes van hun welbespraaktheid. Kunstvliegen in Noordwijk Badgasten in Noordwijk kunnen morgen vanaf 10.00 uur getui ge zijn van demonstraties kunst- en zweefvliegen. Ringsteken in Bergen Bij de hertenkamp in het Noordhollandse Bergen worden mor gen vanaf 16.00 uur wedstrijden ringsteken gehouden met oude rijtuigen. Gratis poppentheater in Rotterdam In Rotterdam is het morgen de „Dag van het Poppenspel". Op alle pleinen in de binnenstad geven poppentheaters van 12 tot 17 uur gratis opvoeringen. Paardenfokdag in Meerkerk In Meerkerk, gelegen aan het Merwedekanaal in de Alblasser- waerd, worden morgen van 9 tot 12 uur 350 paarden gekeurd voor de officiële premiekeuring van het Warmbloed Paard Ne derland. Na de pauze worden de mooiste rondgeleid voor de plaatsen van alle kopnummers. In de middag kampioenschap van de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden van tweespannen voor de oogstwagen. Verder is er een streekconcours voor een spannen voor de bandenwagen en een demonstratie mennen. Nederland, Britse Eilanden, Noord-Duitsland: veranderlijke bewolking, droog en gematigde temperaturen; 19 tot 23 graden. België, Luxemburg, Noord-Frankrijk, Midden- en Zuid-Duits- land: veranderlijke bewolking, enkele verspreide regen-of on weersbuien; 20 tot 27 graden. Midden- en Zuid-Frankrijk, Centraal Europa. Alpengebied: zonnige perioden, enkele onweersbuien; 24 tot 29 graden. Spanje en Portugal: overwegend zonnig en ongeveer 22 graden langs de Spaanse noordkust en langs de Portugese kust; overi gens 25 tot 35 graden. Denemarken: wolkenvelden, meest droog; 17 tot 23 graden. Scandinavië en Finland: wisselend bewolkt, enkele buien; in het noorden en het midden 15 tot 20, in het zuiden 20 tot 25 graden. j'ERSUM He- Js het de vijfde 'jan wat ooit het 'grijkste tennis- _}oi van Neder- y was en waar ;i in het metier «tod Laver en jjrmo Vilas eens U opwachting oten en dank zij Tgoede planning "e leiding (televi- tzending van- "is Ilie Nastase is geeds in de strijd. Mkhuisje beleeft dit jaar aflevering, maar een •is zal het waarschijn- ^it meer worden. Een :akren geleden verklaar- lejvan Eysden, de opvol- de deze week overle- gpernooidire.cteur Jan ir, kort na zijn debuut rp het evenement wel Jlën zou uitbouwen tot ^■eldgebeuren mét een «leid prijzengeld waar n( van achterover zou Iet is er niet van geko- et bleef bij van Eys- it blufferige uitspraak jel de sponsors elkaar in de loop der jaren opvolgden was er niet één geldschieter bij die de benodigde tonnen op ta fel legde om het Melkhuisje weer van een deelnemersveld van allure te voorzien. In zijn nopjes Daarom is de organisatie van wat officieel de open Neder landse tenniskampioenschap pen heet zeer in zijn nopjes met de aanwezigheid van Ilie Nastase. Deze Roemeen, die een jaar of tien geleden gold als één van de beste tennissers ter wereld, maakt van die blij heid van Van Eysden c.s. dankbaar misbruik. Want wel iswaar is de racketvoering van Nastase - wanneer nodig - nog even fluweelzacht als in zijn topjaren, tegenwoordig maakt hij zich slechts nog verdienste lijk als clown. Die dank zij zijn ooit florerende talent en on danks zijn vooral rond het middel wat toegenomen pos tuur ook op de vijfde dag van het Melkhuisje nog tot de deel nemers behoort. En dat is leuk voor Nastase, die weer een kleine vijf mille opstrijkt, de organisatie, die weet dat er mensen komen voor de Roe meen en voor het publiek, dat zijn capriolen doorgaans wel kan waarderen. Maar Ilie Nastase, wiens groot ste sportieve verrichtingen da teren van 1972 en 1976 (finale Wimbledon) en 1972 (titel Fo rest Hills), maakt het in deze fase van zijn loopbaan wel wat erg bont. Deze week kon hij het zich veroorloven zich mi nutenlang met een dame in het publiek te onderhouden, een ijsje van een juist passe rende koopman te pakken en een ballenmeisje zijn racket in de hand te drukken zonder dat de wedstrijdleiding daar ook maar de minste aanleiding in zag maatregelen te nemen. Kennelijk is de boodschap voor eenieder die op de stoel wordt neergezet bij een partij van Nastase: laat 'm z'n gang maar gaan. Dat leidt soms tot vermakelijke tonelen, Nastase is tenslotte niet gespeend van gevoel van humor, maar even zeer tot afkeurenswaardige ca priolen. En tot die laatste cate gorie dienen gerekend die clowneske activiteiten van Nastase, die puur tot doel heb ben een tegenstander uit zijn concentratie en daardoor diens spel te halen. Op zo'n moment moet een scheidsrechter ingrij pen, maar bij de twee enkel spel-optredens van Nastase deze week tot heden is het daar nog niet van gekomen. Wat dat betreft kan er ook vandaag weer het nodige wor den verwacht van Ilie Nastase, wiens bijna spreekwoordelijke grilligheid en soms zelfs geëta leerde boosaardigheid evenwel inmiddels grotendeels hebben plaatsgemaakt voor een wat gelijkmoediger stemmingspa troon. Dat er in combinatie met de in ieder geval in Hil versum toegepaste coulante behandeling van toernooi- en wedstrijdleiders toe leidt dat Nastase nauwelijks meer boe tes behoeft te incasseren. Een enige jaren geleden regelmatig voorkomend iets bij de Roe meen. Die vandaag in de kwartfinales van het Melk huisje uitkomt tegen de Hon gaarse titelhouder Balasz Ta- roczy, van wie vrijwel ieder een hoopt dat hij nu eindelijk eens naast de open Nederland se titel zal grijpen. En daar heeft een persoonlijke afkeer van de doorgaans uiterst goed gemutste Hongaar niets mee te maken; slechts het feit dat hij het Melkhuisje al vijfmaal op zijn naam schreef is daarbij in het geding. De veelsoortige aanslagen van Nastase zal Ta- roczy vandaag wel overleven, waarna hij waarschijnlijk te maken krijgt met dé als eerste geplaatste Amerikaan Brian Teacher. Voor de andere halve finale plaatsten zich gisteren de Zweed Henrik Sundström, die zijn opmars voortzette ten kos te van de Zwitser Heinz Günt- hardt, en de Brit Buster Mot- tram, die afrekende met de Argentijn Castellan. Waardoor Mottram voor het eerst na vele pogingen wel eens de eind strijd van zondag zou kunnen bereiken. FRANK WERKMAN Uitslagen enkelspel kwartfinales: Sundström (Zwe)-Günthardt (Zwi) 2- 6. 6-3, 7-5: Mottram (Eng) - Castellan (Arg) 6-0, 6-2; dubbelspel eerste ron de: Nastase/Teacher (VS/Roe) - Ed wards/Edwards (Aus) 7-6, 0-6, 7-5; kwartfinales: Nastase/Teacher Chatman/Ismail (VS/Zim) 6-7, 7-6, 10-8; Günthardt/Taroczy (Zwi/Hon) - Hjertgquist/Lopez Maeso (Zwe/Spa) 6-3, 7-6. t.^AG Het slepende X; tussen het hoofdbe-' e^n de Koninklijke Ne- *je Biljartbond (KNBB) eklasse-spelers over de Systemen voor het EPeizoen is voorbij. De idrtijen zijn in een ge- l7at door een bemidde ling van Cees van Oos- vfehouden kon worden, Oianvaardbaar vergelijk ;cj. De bespreking tus- 73 afvaardiging van het .estuur onder leiding g|svoorzitter Jan Lage- icl een spelersdelegatie !3!lassers Velthuis, Steu- res, Vet en De Jager leverde alleen geen overeenstemming op over de opzet van het drie bandenkampioenschap. Wat het 47/2 en libre betreft werden de wensen van de ereklassers verhoord. In deze spelsoorten worden geen voor wedstrijden meer gespeeld. Tot de eindstrijd worden twaalf spelers toegelaten, die over twee poules verdeeld worden. De finale zal met vier spelers plaatsvinden. Het li- bre-toernooi duurt drie dagen (donderdag tot en met zater dag), de 47/2-strijd, bij wijze van uitzondering, vier dagen. Titeltoernooien in het 47/1, 71/2, bandstoten en vijfkamp worden geheel conform de eerdere KNBB-besluiten afge werkt: met twee groepen van vier man en een finale met evenveel spelers. De toernooi en worden bij voorkeur van donderdag tot zaterdag gehou den. De vier besten uit het sei zoen 81/82 worden vrijgesteld van voorwedstrijden. De strijd om het nationale kampioen schap kunststoten blijft zoals het was: een finale met acht spelers, die zich plaatsen via voorwedstrijden. De eerste vier van de finale hebben au LEIDSE COURANT tomatisch toegang tot de vol gende titelstrijd. Met de ereklassers driebanden kon het bestuur van de KNBB niet tot een vergelijk komen. Voorlopig blijft de regeling van kracht, dat de titel ver deeld wordt na een toernooi met twee poules van vier spe lers. Vier man komen, zonder meenemen van eerdere resul taten, in de finale die op zater dagavond en zondag gespeeld wordt. Voor het driebanden kampioenschap worden geen. voorwedstrijden meer ge speeld. De nummers 1 tot en met 4 van het voorgaande kampioenschap plaatsen zich direct. De andere vier komen tevoorschijn uit twee halve fi nales, die in steeds wisselend gewesten worden gehouden. |ves in zijn aan bedreigd |^GHAM Bestuurders van de J)ii| stad Birmingham willen probe- zwaar in de schulden verkerende club Wolverhampton Wanderers jen. Volgens voorstellen van ge lijke autoriteiten moet de in de divisie uitkomende vereniging biljoen gulden aan belastingschuld 1 kwijt gescholden. De totale van de traditierijke voetbalclub i" bedraagt zo'n elf miljoen gul- or het geval dat de „Wolves", die ir beroepsvoetbal spelen, het niet heeft de Football Association al /anger voor de competitie aange- 3ij afwezigheid van Wolverhamp- imt de derde divisieclub Lincoln vrijgekomen plaats in. LAS PALMAS Jan Timman heeft gisteren zijn partij voor de achtste ronde van het interzoneschaaktoernooi in Las Palmas tegen de laagstgeplaatste verte genwoordiger van de Sovjet Unie, Psak his, afgebroken. De leidende Rus Toek- makov verloor van de Hongaar Pinter en moet nu de eerste plaats delen met Smyslov, die van Mestel won. Beiden hebben 5 Vi pnt. De uitslagen van de achtste ronde: Timman (Ned)-Psakhis (Sov) afg.; Mestel (Eng)-Smyslov (Sov) 0-1; Sunye (Bra)-Larsen (Den) 0-1; Browne (Vst)-Petrosjan (Sov) afg.; Pinter (Hon)-Toekma- kov (Sov) 1-0; Ribli (Hon)-Karlsson (Zwe) Vi-'/t; Bouaziz (Tun)-Suba (Roe) V4-VS. Stand: 1. Toekmakov en Smyslov beiden 5.'4 pnt., 3. Ribli 5 pnt.; 4. Larsen en Suba beiden 4 V; pnt.; 6. Timman en Petrosjan beiden 4 pnt en 1 afg. partij; 8. Mestel en Bouaziz beiden 4 pnt.; 10. Pinter 3 Vi pnt.; 11 Browne 2 '/i pnt en 1 afg. partij; 12. Sunye en Karlsson 2 pnt.; 14. Psakhis 2 pnt en 1 afg. partij. Het verloop van de partij tussen Timmen en Psakhis was: Wit: Timman Zwart: Psakhis (Spaanse partij): 1. e2-e4 e7-e5; 2. Pgl-f3 Pb8-c6; 3. Lfl-b5 a7-a6; 4. Lb5-a4 Pg8-f6; 5. 0-0 Lf8-e7; 6 Tfl-el b7-b5; 7. La4-b3 d7-d6; 8. c2-c3 0-0; 9. h2- h3 Lc8-b7; 10. d2-d4 Tf8-e8; 11. Pf3-g5 Te8-f8; 12. Pg5-f3 Tf8-e8; 13. a2-a4 h7-h6; 14. Pbl-d2 Le7-f8; 15. Lb3-c2 Dd8-d7; 16. d4-d5 Pc6-e7; 17. Pd2-b3 c7-c6; 18 d5xc6 Pe7xc6; 19. Ddl-e2 b5-b4; 20. c3- c4 Dd7-c7; 21. Lcl-e3 Pf6-d7; 22. Pb3-d2 Pd7-c5; 23. b2-b3 g7-g6; 24. Pd2-fl Lf8-g7; 25. Tal-dl Te8-e6; 26. De2-d2 h6-h5; 27. Le3-h6 Dc7-d8; 28. Lh6xg7 Kg8xg7; 29 Pfl-g3 a6-a5; 30. Dd2-e3 Te6-e8; 31. Tdl-d2 Dd8-e7; 32. Tel-dl Ta8-d8; 33, Pg3-e2 Pc6-b8; 34. Pe2-g3 Td8-d7; 35. Pf3-g5; Pb8-c6; 36. Pg3-e2 Pc6-d8; 37. h3-h4 Lb7-c8; 38. Tdl-fl Pd8-e6; 39. Pg5xe6 De7xe6; 40. Tfl-dl De6-f6; 41. g2-g3 afgebroken. 'PIERPRIJS: Vasco D, Upstar H en Udo Tonka. ZEILSPORTPRIJS: Vrijbuiter Six, Vip D en Vuurpijl. RECREATIEPRIJS: Urban, Ursin Belwin en Tine Windspiel. RIPONPRIJS: Lady Sarah, Boxberger Salut en Matthew. SCHEVENINGENPRIJS: Tres Chique, Ursin en Tony F. STRANDPRIJS: Tim Bush, Trudy Hollandia en Useful Prince. HAMILTONPRIJS: Romeo Raaphorst, Ot en Midnight Round. KIJKDUINPRIJS: Ursa Major. Sipecial Rara en Sonia Demon. DUINENPRIJS: Torpedo Fortuna. Paljas Hanover en Podo du Bois. BOULEVARDPRIJS: The Import Laren, Rififi en Parioca S. SURFPRIJS: Vitesse Fortuna. Volo Rapid en Unez Kandia. OOSTENDEPRIJS: Video Buitenzorg. Vink Hanover en Ures Baker. LA BAULEPRIJS: Uniek Maaldrift. Urana en Udo Buitenzorg. TEESIDE PARKPRIJS: Sea Dove. Royal Enfield en Buthes Rika. VINCENNESPRIJS: Unri Zuidvelde, Urice H en Urioca S. DEAUVILLEPRIJS: Tommy, Vanadis Hanover en Urica Marijke. GOLD CUP: Lord Zara, Amend, Rose of Raby en outsider: Lucky Raaphorst. MARSEILLEPRIJS: Teetje Ossewaard. Rob Alkestis en Sigolino. VICHYPRIJS: Rieka Hanover. Olympus en Rabbani. KING'S EAGLE PRIJS: Umberto K, Titana P en Parie Norton. CAGNESPRIJS; Vulcano Fortuna, Vuurvreter en Urban Fortuna. ONROEREND GOED AANGEBODEN T.k. Morssingel 185, schitterend HOEK/TOP APPARTEMENT, 5e etage met lift ais enige In het Morssingelcomplex met 3/4 kamers In uitmuntende staat van onderhoud nabij station in centrum. Ind. entree, riante woonkamer, enorme eetkeuken, badkamer met douche, 2 grote slaapkamers, een kleine kamer, zeer zonnig, vrij gelegen balcon op het zuiden, eigen c.v., geheel voorzien van ber ber tapijt en parket, berging. Beg. grond. Tel. 071-141732 of 070- 766758. Vraagprijs 145.000,- k.k. Open huis Op zaterdag 24 juli van 14.00 tot 17.00 uur aan de Ligusterstraat 88 te Den Haag. Goed onderhouden 5-kmr.woning met mod. open keuken, ligbad met douche, apart washok, mod. toilet, c.v.-gas. Vr. pr. 89.000,- k.k. Inl. tel. 070-656633 of 070-657912. Langeraar, op 20 min. van Schiphol De laatste 2 van de 10-premle A-maisonnettes. 1e Jaarsbijdrage 10.900,-. Bruto woonlast 125,- p.mnd. Rente 9.7%. Woon- kam. 540x428, open keuken van 8,5 m2.1e verd.: overloop, berg ruimte, sl. kam. van 3x5 m. eigen c.v. en warmwatervoorziening. Geen servicekosten. Koopsom 118.000,- v.o.n. Oplevering dec. '82. Vrije vestiging. Voor nadere informatie: Rob Muns Makelaarshuys. Tel. 01720-32191. TE KOOP prachtig verbouwd huis. Ind.: li ving 11x5 m., vaste eiken bar, hardhouten plafond, massief ei ken keuken, met betegeld bal kon, hal en toilet. 1e verd.: 3 slaapk., zonneterras, compl. badk. met alle acc. het gehele huis bevindt zich in pr.st. nw. bedr. enz. De benedenwoning is verhuurd voor 1500-, p.jr. Koopprijs voor het gehele pand is 165.000.- k.k. Event, over name stoff. Tel. 071-141987, na 18 uur. Woonark Corn. Joppens Schelpenkd. t/o nr. 33, grote woonk., 2 slp.kmrs., keuken, tollet en douche. Incl. div. onr. goederen. Vr.prijs 39.000.- k.k. Inl. Mak. Z en R, Havenplein 2, Leiden. Tel. 071-212141. Leiden Lage Rijndijk 92b, bijzonder mooie ruime 3-kamerbovenwo- ning met balkon aan de Rijn. Zeer luxe woonk. 11 bij 3.4 m. Badk. met douche. Vr.prijs 89.000.- k.k. Inl. Mak. Z en R, Havenplein 2, Lelden. Tel. 071- 212141. Zoeterwoude - Bernhardstraat 11 Nabij Rijndijk gelegen eenge zinswoning, met tuin op 't zui den. Woonkamer, keuken. 1e et.: 3 kamers, douche. 2e et.: vaste trap, grote kamer met dakkapel, berging. Vraagprijs 140.000.- k.k. De Haan Makelaars Kerksingel 14, 2651 CC Berkel Rodenrijs. Tel. 01891-4455. Lid NBM. Pand in de Fahrenheitstraat 424 Tuintje voor en mooie zonnige achtertuin. Direct van eigenaar. Bev.: benedenhuis, gr. kmr. plm. 13 mtr diep of 2 kmrs., keu ken. douchecel, stenen schuur in tuin. 1e en 2e etage verhuurd. Vr.pr. 179.000,-. Verhuur en bemiddelingsburo biedt te huur aan 1-, 2- en 3-ka- merappartementen en div. ka mers met eigen keuken. Evt, voor direkt. Telefonische Inlich tingen 071-141066. Student van de Leidse instru- mentmakersschool zoekt kamer met douche, tollet en kookgel. Jan v. Noye, Calandhof 23, Tilburg. Student biochemie. 23 jr.. zoekt KAMER in of bij Lelden, met gebr. keuken en douche. Tel. 076-652329. Spoedl kamer Te huur gevr. in Lelden vrije elage of flat voor 2 zusters. Huur n.o.t.k. Tel. 070-866101. KUNST EN ANTIEK Leidse zomer antiekbeurs naast V en D te Lelden, 's zaterdags van 9.00 tot 17.00 uur. Eenmalige opruiming op zaterdag 24 juli, bij kunst- en' antiekhandel De Geus, Ln. v. Meerdervoort 515. Tel. 070- 631592. Wortelnoten kruisvoet kabinet van 16.000,- voor 10.000,-; eiken empire laden- kastje van 1200,- voor 800,-; notehouten ladenkast Biedermeier van 3750,- voor 1900,-; empire mahonie boe kenkastje van 7500,- voor 5000,-; eiken laken kastje van 3000,- voor 2200,-; com mode grenen van 2350,- voor 1500,-; klein antiek v.a. 10,-. Wees er vlug bij. Geo pend zaterdag 24 juli van 9.00 tot 17.00 uur. H. J. Visser vraagt te koop oud goud tegen hoogste dagkoers. Tevens ook muntverzamelingen. Te bevr.: H. J. Visser, Haaghuishof 19. Leiderdorp. 071- 891271/412025. De zwarte markt elke zaterdag en zondag gigan tisch rommelrijk in de veiling hallen van Beverwijk. Inl. en re- serv. 02510-29075. ANTIEKBOERDERIJ de Noote- dop. Dr. van Noortstraat 19, Stompwijk. Tel. 01715-2303, ruime sortering op 500 m2. LESSEN EN CLUBS Vestlgings-opleldingen: Getuigschrift Bedrijfseconomische Basis kennis - Middenstandsdiploma - Algemene Handelskennis - On dernemersdiploma voor de Detailhandel In Ijzerwaren en gereed schappen - Ondernemersdiploma voor de Detailhandel In Sportartikelen Patroonsdiploma voor het Beroepsgoederenver- voer over de weg. - Vakdiploma Grensoverschrijdend vervoer. In lichtingen: maandag t/m vrijdag van 9.30-17.30 uur. (Ook in de vakantietljd!). Happyday-Club a.s. vrijdag danscontactavond alleenstaanden met dansorkest de Lelno's. Aanvang 20.00 uur tevens zondagavond dansen vo< dereen in: Leidsche Schouw Lange Scheistraat 5. Leiden. Inl.: 010-227658. Tevens zaalver-, huur. Vanaf heden zaterdagavond dansen voor iedereen. Speciale voor het behalen van uw rijbe wijs, door erkende autorijschool in de regio Lelden en omstr. Eerste 10 lessen 260.- ineens incl. 8 theorielessen. Volledige cursus in het Witte Huis in Oegstgeest. U kunt direct be ginnen. Verdere inl. onder tel. 01713-4365. Middenstandsdiploma I.M.O.- Middenstandsavondschool Lesgeld slechts 305,- per cur susjaar! Twee lesavonden per week. Aanmelding: M. van der Horst. Herengracht 4, 2312 LD Leiden. BROMFIETSEN EN RIJWIELEN Nergens voordeliger. Crossflets v.a. 225.-. Dames- of herenfiets compl. 265.-. Puch sportfiets. 5 versnell. v. 550.- voor 450. Racefiets Peugeot 10 versnell. 479.-. Peugeot racefiets met spatborden, verl. bagagedrager van 809.- voor 699.-. Batavus racefiets geheel compl. veel extra's v. 843.- voor 699.-. Flets- kledlng, -tassen, -onderdelen alles voor de fiets. Deze aanb. gel den voor de maand juli zolang de voorraad strekt, l.v.m. vakantie Polanen, 5 Melplein 128 en fietsspec. de Mors. Morsweg 174 zijn deze aanb. alleen verkrijgbaar bij Polanen-Tweewielers. Haarlem merstraat 201, telefoon 131853. Wij geven een leuk inruilprijsje voor UW OUDE FIETS bij aan koop van een nieuwe Batavus Gazelle - Sparta - Peugeot fiet sen. Tweewlelerspeclalist Pola nen, Haarlemmerstraat 201, 5 Meiplein 128. Molenstraat 49, Noordwijk, 01719-11500, levering door de gehele Bollenstreek HEUGAFELTTEGELS. Alle kleuren direct leverbaar, 5 jaar garantie. Gemakkelijk te leg gen. Tijdelijk Stanleymes ca deau bij aankoop van min. 20 tegels. Smits Woninginrichting, Mare 98. Vrouwensteeg 9. Tel. 123913. kinderwagen Tevens wandelwagen met toe behoren babybad 100. Tel. 02522-10962. Steeds voorradig: overzet plaatwerk voor div. merken auto's. Braay BV, Bloemendaalsestraatweg 91. Santpoort-zuid, 023- 376400, geopend: ma. t/m vr. 8.00-17.00, z.a. 8.30-12.30 u. De zwarte markt elke zaterdag en zondag gigan tisch rommelrijk in de veiling hallen van Beverwijk. Inl. en re- serv. 02510-29075. I WOONSCHEPEN Te koop woonboot als nieuw en geheel nieuw ge meubileerd en gestoffeerd etc., aangesloten op water en licht. Huisk., slp.kmr., keuken, w.c., douche en c.v. Op mooie ligpl. omg. Brasem. Pr. 50.000.-. Jaarlijks grondlasten 1.000,-. Inl. 01713-3153. Bontmantels showcoll. '82-'83 w.o. Nerts-BI- sam, Roodvos-blauwvos en vele andere edele bontsoorten mt. 38/50. Keuze uit. plm. 150 mooie excl. mantels vanaf 395,- met voll. schrift, gar. Nu tegen zomerprijzen inl. 02550- 14756.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13