Plattelandsapothekers vechten enquête aan REGI0(J0UR)NAAL Warm onthaal voor Noordierse jeugd met verbouwing van pand aan Evertsenlaan Gemeente mag doorgaai REGIO Gezellige sportdag in De Tweesprong Spannende ponyrennen in Stompwijk Surf les RJJ richt werkgroep jongerenhuisvesting op LEIDSE COURANT DONDERDAG 22 JULI 1982 PAGING Orgelconcert Willem Hendrik Zwart bespeelt morgenavond het or-' gel van de de Grote Kerk in Noordwijk-Binnen. Het+ wordt het vierde concert in de serie zomeravondconcer ten onder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum. Zwart werd in 1925 in Zaandam geboren en studeerdej eerst bij zijn vader, Jan Zwart, en later bij Simon C.\ Jansen, George Stam, Stoffel van Viegen en Willem Mudde. Nog tijdens zijn studie werd hij benoemd tot vaste organist van de Bovenkerk in Kampen. Het con cert begint om kwart over acht en op het programma su'an onder meer twee bewerkingen van zijn vader, r Boven Volta (1) De vijfde Boven Volta Evenementenmarkt op 21 augustus* in Noord wijk komt naderbij. De werkgroep, die zich meti de organisatie bezig houdt, zoekt nog vrijwilligers, die zichl bezig willen gaan houden met de verkoop van tweede-L hands goederen op de rommelmarkt, opbouwwerkzaamhé-j den, de verkoop van loten en het schenken van koffie. Be-1 langstellenden kunnen zich melden bij Eef Kramer, 01719-1 10208. Boven Volta (2) Voor de rommelmarkt ten bate van Boven Volta op 211 augustus kunnen nog steeds iedere zaterdagochtendl tussen tien en twaalf uur goederen worden ingeleverd\ aan de Wilhelminastraat 36. Grote spullen worden ge-j haald. Daarvoor kan telefonisch contact worden opge-) nomen met Bram Zwaanswijk, 01719-10465. Overigens' zoekt de organisatie ook vrachtwagen bezitters, die vrijdagavond (20 augustus) en zaterdagmorgen (21 au-1 gustus) hun vrachtauto (en eventueel zichzelf als be-\ stuurder) ter beschikking willen stellen voor het ver-j voer van de goederen vanaf het Boven Volta-opslag huis aan de Wilhelminastraat naar de markt op het Lindenplein. Ook hiervoor contact opnemen met Bram Zwaanswijk. Boven Volta (3) 1 De grote Boven Volta-loterij is inmiddels al van start ge-1 gaan. Er zijn 10.000 loten gedrukt en die kosten een gulden I per stuk. De trekking gebeurt na afloop van het non-stop-) amusementsprogramma 21 augustus op 'het hoofdpodiumi van de Evenementenmarkt. De loten zijn verkrijgbaar tij- dens de Evenementenmarkt of door overschrijving van\ een gulden per lot op gironummer 4060600 ten name vanl de Aktie Noordwijk-Boven Volta, onder vermelding van i „loterij". De hoofdprijs is een driedaagse reis voor tweei personen naar Parijs. Overige prijzen zijn onder meer een) stereo-cassetterecorder, een draagbare televisie, een ive-l reldontvanger, een verrekijker, een servies en een gour-1 met-stel. i De stemming zat er gisteravond al gauw in. ALKEMADE „Een grandioze dag" zo typeer den de organisatoren de gisteren gehouden sport dag in het kader van de vakantiespelen. Niet min der dan 185 deelnemertjes in leeftijd variërend van vier tot en met twaalf jaar waren in een enorme ge zellige sfeer van de partij. De kleintjes hadden 's morgens een tienkamp in de sporthal en 's mid dags deden ze in het zwembad spelletjes. De grotere kinderen deden het andersom: 's morgens in het zwembad en 's mid dags in de sporthal. De spelletjes die gedaan wer den, waren niet alleen een ge zellige bezigheid voor de kin deren. maar voor ouders, vrienden en bekenden een heerlijk kijkspel. In de sport hal was een prachtige hinder- nisbaan aangelegd, die als on derdeel van de tienkamp ge nomen moest worden. Andere onderdelen waren: basketball, blokjes lopen, touwtje sprin gen, kegel gooien, doelschop- pen, skippy-ballen en „eieren" lopen. In het zwembad was het een gespetter van jewelste tijdens de spelletjes aldaar. Dat waren onder andere bootje va ren, was ophangen, ballon prikken vanaf de glijbaan, sprietlopen, koek happen, blokjes overdragen en water doorgeven. Aan het eind van de feestelij ke sportieve dag werden de eerlijK verdiende prijzen uit gereikt door burgemeester Wagenaar; een gebeuren dat muzikaal omlijst werd door Blaaskapel „De Sprotbuiken". Toen de kinderen spontaan een rondedans gingen maken, kon de burgemeester niet an ders dan gezellig meedoen. De eerste prijzen werden ge wonnen door de volgende kin deren: Ton Kloosterman (4 jaar), Piet van Diemen (5 jaar), Benjamin Borgers (6 jaar), Ar jen van Emmerik (7 jaar), Ed ward Schouten (8 jaar), Lies- beth van der Poel (9 jaar), Kit- tie Versteegen (10 jaar), Men- no Misset (11 jaar), en Rob Termeulen (12 jaar). STOMPWIJK Op de twee de dag Van de Stompwijkse zo merfeesten hebben circa vijf tig kinderden meegedaan aan het ponyrennen op de gras- baan waarop vanmiddag de kortebaanwedstrijden zijn ge houden. De belangstelling was, ongeacht het feit dat in Duin- digt de Dag van het Paard werd gevierd, weer ongewoon groot. Er werden drie koersen gereden die volgens het be kende afvalsysteem werden uitgevochten. De eerste koers, met paardjes met een stokmaat tot 1.30 me ter, werd gewonnen door de pony Felix met Anita Weer- heim. Tweede was Pukkie met Cindy van Stekelenburg en derde Cesar met A.J. Grunde- ken. De tweede koers, stokma- ten tot maximaal 1.15 meter was voor Sonja met Carola van Santen, gevolgd door Pol- lie met Monique van Grondel- len en Connie bereden door Gerard Lak. De derde koers geldt altijd als het klapstuk van de middag. De stokmaat van de ponies is dan van 1.30 tot 1.45 meter. De eerste prijs was voor Anja van Santen met Cycloon, tweede was Astrid van der Meer op Randell, der de Spargo bereden door Car men Rodriquez en vierde de pony Sheba met Diana van Santen. Voor elke race waren geldprij zen beschikbaar met ere-prij- zen voor de winnaars. Alle deelnemers kregen een aardi ge herinnering. Oud-burge meester E.J.M. Kolfschoten die vergezeld was van zijn echtgenote reikte de prijzen uit. Vanaf half zeven werden gisteravond op het feestterrein bromfietsraces gehouden. IKOUDEKERKER BEKENT DIEFSTALLEN BIJ KLM KOUDEKERK AAN DE RIJN/SCHIPHOL Een 38-jarige Koudekerker heeft bekend de afgelopen twee jaar voor enkele tienduizenden gulden te hebben gestolen uit KLM-kantoren op Schiphol. De man was sinds 1967 werkzaam bij de KLM-be- drijfsbeveiligingsdiensL De KLM-employé is afgelopen maandag aangehouden. In zijn woning werd het grootste deel van de buit, bestaande uit onder meer geluids- en filmapparatuur en technische apparaten terug gevonden. De laatste paar jaar werd de KLM-beveiligingsdienst geconfron teerd met diefstallen yit kantoor- en werkruimten, die altijd in de nachtelijke uren hadden plaatsgehad en waarbij nooit sporen van braak werden aangetroffen. In samenwerking met de rijks politie dienst luchtvaart heeft men uiteindelijk de dader in de kraag kunnen vatten. Televisie-opnamen bij Voorschotens kasteel Duivenvoorde VOORSCHOTEN „Nicole in Bloe- menland" heet het televisieprogramma van de TROS. waarvoor vanmorgen opnamen zijn gemaakt bij kasteel Dui venvoorde in Voorschoten. Eerder deze maand werden voor het zelfde pro gramma al opnamen gemaakt op de Floriade, de Keukenhof en het rosari um in Loenen aan de Vecht. Centraal in het programma staat de winnares van het Eurovisie-songfestival 1982, Ni cole. De uitzending is op 29 juli om 19.00 uur via Nederland 1. Het pro- framma wordt gepresenteerd door Tom luider. Jeugd - puzzeltocht in Sassenheim SASSENHEIM Aan de jeugd-puzzel- tocht, die gisteren in het kader van de vakantie-activiteiten werd gehouden, is door 34 kinderen deelgenomen. Zij moesten twintig vragen over uiteenlo pende onderwerpen beantwoorden. De deelnemers waren in drie groepen verdeeld. Bij de groep 8-9 jaar was Wette v.d. Wiel eerste, Sandra v. Vliet tweede, en Jock de Mooy derde. Bij de groep 10-11 jaar was José de Kluyver eerste, Olaf v.d. Wiel tweede, en Leo- nie de Koning derde. Bij de 12-jarigen- groep was Annemieke de Mooy eerste, Anne Jobse tweede en Jaqueline Ko ning derde. De prijzen bestonden uit te kengereedschap, ball-points en spelle tjes. Vaarpuzzeltocht in Oude Wetering OUDE WETERING Voor het tweede achter eenvolgende maal organiseert het Oude Wete- ringse VVV dit jaar een vaarpuzzeltocht. Een en ander staat komende zaterdag en zondag te gebeuren. De puzzelvaart is geschikt voor alle soorten bo ten en is uitgezet in de omgeving van Oude Wetering. Jong en oud, ervaren en onervaren puzzelaars, iedereen kan meedoen aan de vaar tocht, die eigenlijk gezien moet worden als een verkenningstocht in de prachtige omtrek. Ove rigens zijn er erg mooie prijzen te winnen. Men kan starten wanneer men wil tijdens het ko mende weekeinde. Wel moeten de wedstrijd- formulieren tijdens de gewone openingsuren van Slijterij Warmerdam of Doe-het-zelf-han- del „De Houttuin" afgehaald worden. De prijs uitreiking Vindt zondag in het begin van dé avond plaats in bar-bistro „El Barco" aan de Kerkstraat. In het kader van de nationale surfdag hield Watersport Vereni ging Zegerplas gisteren open huis. De Alphense watersporters boden iedereen de kans kennis te maken met de surfsport. Niet al te veel personen maakten van die gelegenheid gebruik. Dit waarschijnlijk omdat het weer vergeleken bij de vorige dagen wat tegenviel. Toch staken sommigen nog wat op, en zonder direct een nat pak te halen. Aan de oever van de Zegerplas had de watersportvereniging namelijk wat oefenplanken neergelegd, waarop men de basistechnieken kon leren. Pas daarna werd men met het echte werk geconfronteerd en kon men alsnog in het water plonzen. Gouden armbanden gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een juwelierszaak in win kelcentrum De Aarhof zijn vier gouden armbanden gesto len. De sieraden hebben een totale waarde van ongeveer 6000 gulden. De armbanden moeten over dag tijdens de drukte van een tableau zijn gegrist. LEIDSCHENDAM De Leidschendamse Raad voor Jeugd Jongerenactiviteiten (RJJ) heeft een werkgroep jongerenhi vesting opgericht. Volgens de initiatiefnemers van de werkgroep is er in Lt schendam grote behoefte aan jongerenhuisvesting. In de p jaar geleden al opgerichte stuurgroep één- en tweepersoonshi houdens zit een vertegenwoordiger van de RJJ. De niet werkgroep moet deze afgevaardigde gaan ondersteunen. Lt schendamse jongeren met ideeën en plannen hierover kum zich aansluiten bij deze werkgroep, telefoon 070- 200115. OPGEZET TER MEERDERE EER EN GLORIE VAN APOTHEEKHOUDENDE ARTSEN ALKEMADE De geza menlijke apothekers uit de regio zetten grote vraagtekens bij de uit komst van de enquête die onlangs in de regio is ge houden naar de behoefte aan doktersapotheken op het platteland. Zij twijfe len ernstig aan de waarde van deze enquête, die uit wees dat 98 van de be woners van Nieuwkoop, Noorden, Aarlanderveen, Zevenhoven, Nieuwveen, Langeraar, Ter Aar, Lei- muiden, Rijnsaterwoude en Woubrugge voor het behoud van doktersapo theken is. De actie die de enquête heeft ingeluid is de apothekers in het verkeerde keelgat gescho ten. Zij vechten de procedure van de „zogenaamde" enquête aan. Ze vinden de informatie eenzijdig. De uitslag was daar om naar hun mening allang van tevoren bekend. Hun con clusie is dat de opiniepeiling geen enkele objectieve waarde bezit en alleen maar is opgezet ter meerdere eer en glorie van sommige apotheekhoudende huisartsen. Onbekend Met behulp van de volgende argumenten is deze conclusie onderbouwd: 1. De zogenaamde enquête strekt zich slechts uit óver een gebied, waar alleen apotheek- houdende huisartsen gevestigd zijn. Men heeft dus niet te ma ken met een doorsnee van de Nederlandse bevolking. Als een dergelijke enquête in een gebied werd uitgevoerd waar al geruime tijd een apotheek gevestigd is, zou de uitkomst geheel anders zijn. Immers „onbekend maakt onbemind". 2. De toelichting bij de en-j quête is eenzijdig: de mening van een apotheek is niet naar voren gebracht. Opvallend is dat de argumenten vóór een echte apotheek van afbrekend commentaar is voorzien. Ter wijl het gedeelte dat de argu menten vóór de apotheekhou dende huisartsen aanvoert niet van commentaar is voorzien, alsof dat vanzelfsprekend is. 3. De zogenaamde enquête is niet anoniem. Er wordt ge vraagd naar naam, geboorte datum, straatnaam en dorp. Inzage in de enquête hebben de in dat gebied opererende patiënten-comités en huisart sen. 4. De zogenaamde enquête bevat een aanbeveling om meer informatie te verkrijgen. Informatie is echter alleen verkrijgbaar bij voorstanders van de doktersapotheek. Het is dus onmogelijk om via deze weg aan objectieve informatie te komen. 5. De grote deelname aan de enquête is niet het gevolg van betrokkenheid van patiënten, maar vindt zijn oorsprong in het huis-aan-huis ophalen vaq/ de formulieren. 6. De telling is niet gedaan door onafhankelijke personen maar door voorstanders van de doktersapotheek". De apothekers wijzen erop dat zij gebonden zijn aan afspra ken met de inspecteur van Volksgezondheid. Deze afspra ken houden in dat apotheken negen uur per dag geopend dienen te zijn. dat er geen sprake mag zijn van wissel weekenddiensten met apothe ken uit andere gemeenten en dat er een bezorgdienst moet zijn voor bejaarden en invali den en voor alle patiënten, die buiten de dorpskern wonen. „In plaats van een hetze tegen de plattelandsapotheker op te zetten, hadden de patiëntenor ganisaties er beter aan gedaan de belangen van de patiënten werkelijk te behartigen door hen op de hoogte te stellen van genoemde afspraken", dus de apothekers uit Alphen aan de Rijn, Alkemade, Nieuwkoop, Uithoorn en Mij drecht. Baily-brug over Herenweg na bewezen diensten afgebroken Het verkeer tussen Alphen en Leimuiden is gistermor gen anderhalf uur gestremd geweest. Dat hield verband met het afbreken de over de weg gebouwde Baily-brug. Een uit de Tweede Wereld oorlog stammende verbin ding, die daar maandenlang heeft gestaan ten behoeve van zandauto's, die aldus eenvoudig van het bouwge- bied aan de oostzijde van de Herenweg naar dat aan de westzijde konden komen. Dit om het nodige zand te leveren voor de aanleg van de Zegerbaan, de rondweg om Alphen. De weg is bijna voltooid en zal in november geopend worden. Het afbre ken van de brug over de Herenweg heeft niet tot gro te verkeersproblemen ge leid. Het doorgaande ver keer met- bestemming Am sterdam werd zoveel moge lijk omgeleid via Ter Aar en Leiden. Overigens viel ook de duur van de stremming mee. Men hield vooraf reke ning met een blokkade van drie uur. Het karwei was echter in de helft van de tijd geklaard. KATWIJK De bouw werkzaamheden in het pand Jan Evertsenlaan 2 hoeven niet te worden stopgezet. Dit heeft de Raad van State gisteren beslist naar aanleiding van een kort geding dat de Stichting Leefbaar Katwijk en de Stichting Open Jongerenwerk Kat wijk tegen de gemeente hadden aangespannen. De gemeente is in het bewus te pand, de voormalige so ciale werkplaats, aan het werk om het geschikt te maken als onderkomen voor het Kort Middelbaar Beroeps Onderwijs. De Raad van State heeft ge steld dat beide stichtingen niet rechtstreeks in hun belangen zijn geschaad en dat de bezwa ren dus niet ontvankelijk zijn. Vooral de Stichting Open Jon gerenwerk is boos dat de ge meente het gebouw nu ge schikt maakt voor de school, terwijl het eerdet niet aange past kon worden voor het jon gerencentrum 't Mallegat. Vol gens het bestemmingsplan mo gen in het gebouw beide zaken niet worden gerealiseerd. Het pand heeft een bedrijfsbestem- ming. De gemeente besloot eerst het bestemmingsplan niet ten gunste van 't Mallegat te wijzigen, omdat er door de buurtbewoners was geprotes teerd tegen de komst van het jongerencentrum. Een beroep sprocedure zou de zaak drie jaar kunnen vertragen. Beide stichtingen zijn voc verbolgen omdat de gemee voor de vestiging van school het bestem mingsp niet heeft gewijzigd, iets wel nodig is. Volgens de meente is de nieuwe besU ming wel opgenomen in plan Katwijk aan Zee maakt de gemeente nu bruik van een overgangsre ling. Volgens mr. J. van Hoeven, voorzitter van de deling rechtspraak van Raad van State heeft de meente die overgangsregel niet juist gehanteerd, m desondanks gaf hij geen b€ om de werkzaamheden te ken. Het is nog niet zekei Leefbaar Katwijk en het O Jongerenwerk nog verder beroep zullen gaan. H AZERSWOUDE KOU DEKERK AAN DEN RIJN Met veertigen zijn de tieners uit de Noordierse stad Belfast gisteren naar Hazerswou- de en Koudekerk aan den Rijn gekomen. Drie we ken lang zullen deze twintig jongens en even veel meisjes uit Belfasts rooms-katholieke wijk Beechmount en het pro testantse stadsdeel Village doorbrengen in de twee gemeenten aan de Oude Rijn. Met twee leidsters en vier lei ders reisden de jongens en meisjes van de vlieghaven Al- dergrove per city hopper van de NLM naar Schiphol, waar ze door de vertegenwoordigers van de Hazerswouds/Koude- kerkse werkgroep van HUNI (Hulp aan Noord-Ierland) in de aankomsthal werden wel kom geheten. Snel ging het hierna naar de sporthal van de tafeltennisvereniging Avanti in Hazerswoude-dorp. Want daar ontmoetten ze om zeven uur hun gastouders. Aartjan Pannebakker, de coördinator van de activiteiten die in Ha- zerswoude en Koudekerk aan den Rijn ten behoeve van de jonge Noordieren worden ont plooid, heette hen en hun gast ouders welkom. De spanning was bij de jonge lui uit Belfast, stad die almaar wordt geteisterd door de ter reur van de burger/gods dienstoorlog, af te lezen. Im mers, wie zouden hun „ouders voor drie weken" worden? Wel, binnen een kwartier tijd wist iedereen waar hij/zij aan toe was. En reed bijvoorbeeld een katholieke jongen met een protestantse knaap naar een van de twintig adressen uit een van beide dorpen. Spelen derwijs zullen de jongens en meisjes uit Belfast met elkaar vertrouwd worden gemaakt. JONGERENWERK KATWIJK KRIJGT GEEN GELIJK:

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4