Lissese raad valt over beleidsplan REGI0M0UR1NAA Deelname aan wandelvierdaagse Alkemade zeer teleurstellend ALLEEN CDA POSITIEF Warmondse feestweek van start Sportieve recrea tie in Ka twijk Werkgroep maat rolstoelrouteplai voor Lisse Zoeterwoudse renners strijden weer om individuele wielertitfg WOENSDAG 14 JULI 1982 PAC Koe in beerput KATWIJK Een loslopen de koe heeft gisteravond nogal wat personen op de been gebracht. Het dier werd tegen half tien aange troffen in een beerput aan de Valkenburgseweg. Allereerst werd gepoogd het beest daar met behulp van een kraanwagen uit te ha len. Een poging, die op niets uitliep. Vervolgens werd de hulp van de brandweer en de plaatselijke vee-expedi teur ingeroepen. Na een uur konden zij het dier uit zijn weinig benijdenswaardige positie bevrijden. Vakantiegeld gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een flat aan de Venusstraat is een bedrag van 1500 gulden gestolen. De dieven ver schaften zich toe gang tot de wo ning door het op een kier staande keukenraam ver der te openen en deels te forceren. Het geld, dat be doeld was voor de vakantie, bevond zich in een wand- meubel. Politie rijdt autodieven klem LEIDEN De Leidse politie heeft van ochtend een auto met drie mannen klem gereden nadat zij in Zoetermeer met een gestolen auto verschillende aanrijdingen hadden veroorzaakt en een stopteken van de politie hadden genegeerd. De drie mannen waren via Leidschendam, Voorburg, Stompwijk, Zoeterwoude op de Europaweg aangekomen. Ook in de tus senliggende gemeenten had de politie ge probeerd de wagen tot stoppen te dwingen. De Leidse politie zette drie surveillance wagens in om de mannen te grijpen. Toen de auto werd klemgereden sloegen twee inzittenden op de vlucht. Eén van hen kon later in de omgeving worden aangehou- dên. De twee arrestanten komen beiden uit Amsterdam. Ze zijn 22 jaar. Jeugdige Alphenaar steekt plaatsgenoot ALPHEN AAN DEN RIJN Een 16-jarige Al- phense jongen is gisteravond door een evenr oude plaatsgenoot met een zakmes in de rug ge stoken. Het slachtoffer werd rond half negen bloedend aangetroffen op het terras van bar-grill De Tol aan de Prins Hendrikstraat. Vandaar werd de jongeman overgebracht naar het Rijnoordzie- kenhuis. Hij bleek een twaalf centimeter lange steekwond vlak naast de ruggegraat te hebben. Op aanwijzingen van het slachtoffer kon de po litie later op de avond de dader aanhouden. Bij verhoor werd duidelijk, dat het tweetal onenig heid had gekregen, waarna een vechtpartij ont stond. Een ruzie, die met de messteek eindigde. Overigens kon het slachtoffer het ziekenhuis gisteravond al weer verlaten. Leimuidense judoka's naar Zweden LEIMUIDEN Leden van judovereniging „Sotai Renshyu" vertrekken 22 juli naar Zwe den. Het uit 24 personen bestaande gezelschap zal in dat land op enkele toernooien uitkomen. De' reis naar Zweden wordt met privé-auto's gemaakt. Eerst zet men koers naar Duitsland. Vanuit Travemunde steekt men per boot over naar Trelleborg. Plaats van bestemming is Kal- linge. Daar hopen de Leimuidenaren vrijdaga vond om zes uur aan te komen. Ze zullern wor den ontvangen door de bevriende judoclub van Kallinge. Met hen zal in de dagen daarna ge traind worden en wedstrijden gehouden wor den. Maar het is niet alles judo wat de klok slaat. De Leimuidenaren zullen ook nog tal van toeristische attracties bezoeken. Op 1 augustus hopen de judoka's weer thuis te komen. LISSE Kritiek op voor lichting, inspraak, onder wijs, de verhoging van de reinigingsrechten en de onroerend-goedbelasting, emancipatie, deeltijdar beid, de gemeentelijke personeelsuitbreiding. Dat is een kleine greep uit de golf van kanttekeningen, die de fracties in de ge meenteraad van Lisse, met uitzondering van het CDA, gisteren over het college van B en W uit strooiden. Aanleiding voor dit gebeuren was de be leidsnota 1983-1990, die gisteren door de raad be handeld werd. Vanavond zet de gemeenteraad de behandeling om zeven uur voort. Allereerst toonden vooral VVD, PvdA en PPR zich „hoogst ongelukkig" over het tijdstip van verschijning en be handeling van de Beleidsnota. Het werkstuk van B en W werd 2 juni, de dag van de ge- Belangrijk meenteraadsverkiezingen, openbaar gemaakt en werd zo doende geen inzet van de ver kiezingen. Verder stellen ge noemde partijen dat de oude raad op deze manier het beleid van de jaren 1982-1986 bepa len, terwijl de nieuwe raad dat beleid moet gaan uitvoeren. Burgemeester mr. R.W.M. Gerrits verdedigde het college door te stellen dat het nooit de bedoeling is geweest dat de nota zo laat het licht zag. „Door de intensieve vragen m de cojnmissies is de vaststel ling van de nota door het col lege vertraagd. Het is niet de bedoeling de nieuwe raad in de wielen te rijden, maar uit stel zou tot nog verdere ver traging leiden van besluiten, die uit de nota genomen moe ten worden. U bespreekt de nota, die het richtsnoer moet zijn voor de komende jaren. De nota kan ook een uitgangs punt vormen voor de college- vorming. Inhoudelijk wordt er niets beslist". Wel waarschuw de hij de raad ervoor dat als men voornemens uit de nota schrapt, het financiële even wicht wegvalt waardoor voor nemens niet kunnen worden uitgevoerd en de nota op losse schroeven komt te staan. Het CDA noemt het stuk „één van de belangrijkste nota's van de afgelopen twintig jaar". Fractievoorzitter H.A. Smith openbaarheid blijft steunen. Verder vindt hij dat de werk loosheid een uitgebreidere aanpak op gemeentelijk ni veau vereist. Dat kan gebeu ren door de huidige werkgele genheid zoveel mogelijk veilig te stellen of uit te breiden, werkzoekenden te helpen en de ideeën voor een arbeids plaatsenplan van de werk groep ambtenaren sociale za ken van elfstreekgemeenten verder uit te werken. Wel uit te hij kritiek op de gemeente lijke houding ten aanzien van de aanleg van de westelijke omleidingsweg, waarvan het college het overgrote deel van de kosten op zich wil nemen. „De provincie is op die manier snel van haar verantwoorde lijkheid af en de gemeente wordt de bal toegespeeld", al dus Smith. Volgens de burge meester moet de gemeente de impasse rond de weg doorbre ken, omdat die er anders de eerste jaren zeker niet komt. „Wij proberen buiten de vijf miljoen van de provincie nog twee miljoen van de ministe ries te krijgen en verder zullen wij bij de provincie er op aan dringen dat zij het beheer over de weg, en dus ook het onder houd, voor haar rekening neemt. Het CDA-lid B.M.M. Kortekaas benadrukte nog dat de gemeente openvallende plekken in het dorp met wo ningbouw en een beperkte uit breiding van de parkeervoor zieningen moet opvullen. Ver der heeft de CDA bij monde van Th. Meijer kritiek geuit op de uitbreiding van de sporthal, waarvoor 450.000 gulden is uit getrokken. Volgens de burge meester is hiervoor al lang geld gereserveerd. Royaal „Onze algemene indruk is dat de gemeente een te royaal fi nancieel beleid voert", stelde D'66-fractievoorzitter me vrouw T. Betlem. Gesteund door VVD, PvdA en PPR stel de zij dat haar fractie een full time voorlichter bij de ge meente wil hebben. „De infor matie naar de burger zou daar door nog meer verbeteren". Zij stelde een afweging voor van de kosten van de ambtenaren, die nu een deel van hun tijd aan voorlichting kwijt zijn en de kosten van een voorlichter. Burgemeester Gerrits zei na mens het gehele college dat zo'n persoon niet nodig is. „Het gaat nu goed en je houdt altijd dat ze iemand moeten door verwijzen naar de afde lingen en de ambtenaren wor den dus niet ontlast". Ook het door het college voor gestelde personeelsbeleid, uit breiding in vier jaar met 12,5 man/vrouw, wordt door deze vier fracties niet gesteund. „Ronduit verontrustend", noemde VVD-woordvoerder mevrouw Michels-Bouwman deze plannen in een tijd van bezuinigingen en dan vooral afgezet tegen het ontslag van vakleerkrachten bij het lager onderwijs. Door het college wordt de uitbreiding verde digd door te stellen dat de druk op het gemeentelijk ap paraat groter is geworden mede door het delegeren van rijkstaken naar de gemeenten. Verder menen de fracties dat de gemeente meer gelegenheid moet geven voor deeltijdar beid. Belastingen Grote bezwaren zijn vooral bij het SGP gerezen tegen de voorgestelde verhogingen van met name de reinigingsrech ten en de onroerend-goedbe- lastingen. Deze laatste zou met tien procent omhoog moeten volgens de nota. „In een tijd van grote teruggang en min der inkomsten worden de bur gers nog eens extra zwaar be last met verhoogde rijks- en gemeentelijke belastingen. Laat een aantal verlangens uit de nota op het verlanglijstje staan en voorkom zo een ver hoging van de lasten voor de burgerij", stelde W. Aangeen- brug. „Als we de onroerend- goedbelasting niet verhogen, valt de dekking weg en kun nen we de hele nota wel ver geten. dat zou een ernstige zaak zijn", waarschuwde de burgemeester hierop de raad. Burgemeester Gerrits ontken de verder nog dat het college een hekel heeft aan het onder wijs en daarom daarbij extra bezuinigd. „We hebben altijd meer gedaan dan we hoefden en we hebben geprobeerd de bezuinigingen zo evenwichtig mogelijk te verdelen, dus ook bij het onderwijs". Wethouder H. de Kort meldde op vragen over de woningbouw van 150 in plaats van 200 woningen per jaar, dat het college voor zichtig is geworden door de rijksbezuinigingen. De toeken ning van premies en subsidies voor sociale woningbouw wordt daardoor minder. Bo vendien stelde hij dat Lisse er nog goed vanaf is gekomen met de 283 woningen in aan bouw dit jaar en de toeken ning al van 82 premiehuur woningen voor volgend jaar. terwijl er voor dan ook nog.de aanvraag loopt voor 79 wo ningwetwoningen in Meeren- burgh. De Warmondse feestweek werd geopend onder uitzon derlijk fraaie weersomstan digheden. Voor de bejaar denfeestmiddag bleek het zelfs wat te warm. Bijna zes tig oudere Warmonders ver kozen het Trefpunt boven een beschaduwde achtertuin en daar hebben zij geen spijt van gekregen. De sfeer was prima, de temperatuur best uit te houden en Oom Wim Devilee verzorgde een gezel lig muziekje en enkele spelle tjes bingo. Voor het optreden van de Warmondse muziek gezelschappen kon men geen beter weer wensen. In het park aan de waterkant was het heel goed toeven. St. Matthias verzorgde een muzi kale show en Brass Band Warmond gaf een klein con cert. De belangstelling was uiteraard groot. De kaas- en wijnavond verzorgd door jeugdsoos Ut Sloepie werd een uitermate gezellige aan gelegenheid. Vanavond kun nen de liefhebbers kaarten en sjoelen in het Trefpunt en degenen die meer voelen voor rock 'n roll kunnen bij Ut Sloepie terecht. KATWIJK Evenals vo rig jaar organiseert de ge meente Katwijk deze zo mer een aantal activitei ten op het gebied van de sportieve recreatie. Op het §trand, in het zwembad en op verschillende andere plaatsen in het dorp zal geprobeerd worden om de toerist en de eigen bevol king op een gezonde ma nier bezig te laten zijn. Als recreatiesportleidster is dit jaar Cokkie van der Schoot aangetrokken die twee maanden lang de ac tiviteiten zal coördineren en begeleiden. Twee jaar geleden, in de ver regende zomer van 1980, is de gemeente begonnen met de slechtweerrecreatie. In de ver schillende sporthallen werden toen de badgasten en de schooljeugd opgevangen. Vorig jaar ging het gemeentebestuur een stapje verder en werden er, weer of geen weer, gedu rende de hele zomer recreatie- activiteiten op touw gezet. Dit gebeurde onder leiding van Willem Biesot, evenals Cokkie van der Schoot in het bezit van het ClÖS-diploma. Dit jaar gaat de gemeente weer een stapje verder en wordt er naast de reeds beken- maken voor een bepaalde tak van sport. „Er wordt voor de activiteiten niet of nauwelijks entreegeld berekend waardoor de drem- de activiteiten ook wijksport pel voor de mensen erg laag is. georganiseerd. In samenwer king met eep groep vrijwilli gers, allen in het bezit van het diploma recreatiesportleider A, zal gedurende acht weken worden geprobeerd om de be- Zij gaan dus eerder op het strand of in de wijk aan de slag dan dat zij zich bijvoor beeld bij een vereniging aan melden om te sporten. Op het moment dat je ze zover hebt woners van de verschillende gekregen dat ze meedoen, pro- wijken in Katwijk te betrek- beer je ze natuurlijk warm te ken bij allerlei sport- en spe- maken voor een bepaalde lactiviteiten. Het werk van sport en probeer je de link Cokkie van der Schoot is ech- naar de vereniging wel te leg- ter in eerste instantie gericht gen. Je moet de mensen name- op het voortzetten van de lijn lijk niet iets bieden voor zeven die reeds door voorganger weken maar iets blijvends.rt Willem Biesot is uitgestippeld. Het voorlopige programma zo als dat door haar is opgesteld omvat onder meer een strand- volleybaltournooi, een puzzel- markt rondom de toeristen- markt, een olympische middag in de recreatiestrook Hoornes- West en een zweminstuif in de 'Miereweide'. Daarnaast wor den iedere donderdagmorgen voor de politiepost trimuren voor zowel dames als heren georganiseerd. Het doel van deze activiteiten is volgens de recreatieleidster, onder meer om de mensen enthousiast te Omdat Cokkie van der Schoot pas sinds het begin van deze week bij de gemeente in dienst is, kan zij nog niet komen met een compleet programma voor de zomerrecreratie. „Veel hangt daarbij namelijk af van wat de mensen zelf willen en ik zou dan ook graag zien dat zij hun verlangens op het ge meentehuis kenbaar maken. Zij kunnen mij daarvoor na tuurlijk bellen of wanneer ik er niet ben, contact opnemen met Peter Méjan van het sportbureau (tel. 24034)." ALKEMADE De start van de avondwandelvier daagse in Rijpwetering /Oud Ade gisteravond liep uit op een enorme te leurstelling voor de orga nisatoren, die zich de af gelopen veertien dagen avond aan avond ingezet hadden voor een goed verloop en een mooie rou te. Slechts 23 deelnemers meldden zich; dat waren minder deelnemers dan medewerkers langs de route. De tocht leidde gisteravond onder meer langs vele molens, over mooie kaden en dijken en door prachtige polderland schappen. Afgelopen zondag nog had het organiserend comité huis-aan- huis aankondigingen voor de wandelvierdaagse in de brie venbussen gedaan. De moeite, die men zich getroost heeft, heeft echter niet mogen baten. Niemand van jeugd- en sport vereniging „De Rippers" was komen opdagen, „terwijl een pittige wandeling vier avop- d**n lan" training voor het komende kamp zou zijn geweest" zei Theo Otto, de teleurgestelde „man-achter- de-schermen" bij de Ripse avondwandelvierdaagse. Ove rigens zijn alle wandelliefheb bers vanavond opnieuw en alsnog welkom bij de start na bij het Dorpshuis aan de Pas toor van der Plaatstraat. Over de deelname aan de avondwandelvierdaagse in de Veen zijn de organisatoren ook al niet erg enthbusiast. Slechts elf deelnemers voegden zich gisteravond nog extra bij het gezelschap van de eerste avond. Er worden weer mooie wandelingen gemaakt: de kor te route voerde door de Vogel wijk en het Industrieterrein; de lange route door Nieuwe Wetering. Ondanks het warme weer was de opkomst bij de lustrumvie ring van het Nieuwe Wete- ringse „open huis" behoorlijk: 75 kinderen hebben gisteren gezellig gekleid, getekend, ge schilderd, geplakt en spelletjes gedaan (memory, domino, sjoelen, dammen en schaken). Aan medewerkers en -sters geen gebrek in Nieuwe Wete ring. Vermeld dient te worden dat mevrouw Kant en de heer A Ma«3t*>nbro*»V voor hot viif- de achtereenvolgende jaar voor de omvangrijke organisa tie gezorgd hebben. Vandaag is het „open-huis"- programma gelijk aan giste ren, maar morgenochtend wordt buiten een grootse spe- lenmeerkamp gehouden. Die meerkamp zal diverse origine le Oudhollandse spelletjes in houden. Morgenmiddag wordt in het Cultureel Centrum een leuke film met Lex Goudsmit en Leen Jongewaard gedraaid. De film heet: „Oom Ferdinand en de toverdrank". In het kader van de Vakan- tiespelen kunnen Nieuwe We- teringse en andere Alkemade- se jongetjes en meisjes aan staande zaterdagochtend hun geluk beproeven bij het onder deel „Vissen". Het visrijke wa ter langs de Voorweg wordt de stek. Het vertrek naar deze stek is gesteld op negen uur vanaf het terrein Voor het Cultureel Centrum aan de Achterweg. Het inleggeld be draagt 0,75 en de organisatie is in handen van de heer C. Spring in het Veld. Uiteraard staan er mooie prijzen te ^vachten op de winnaars. Zomerfeesten in Leimuiden LEIMUIDEN De Leimui dense zomerfeesten gaan mor gen van start. Hoofdmoot van dit drie dagen durende festijn is de wielerronde om het kam pioenschap van Rijnsaterwou- de en Leimuiden. Inwoners van beide gemeenten kunnen een gooi naar de titel doen. Het wielergebeuren gaat mor genavond om zeven uur van start. De dag na de wielerronde, vrijdag, kan er wederom ge fietst worden. Om tien uur in de ochtend vertrekt vanaf het Spant een feestelijke optocht naar speeltuin De Peppel. Een tocht, die behalve per fiets ook per skelter, step of welk ander vervoermiddel dan ook kan worden afgelegd. Deelnemers diepen jonger dan 16 jaar te zijn. 's Middags zijn er in de Kas tanjelaan ringsteekwedstrijden op de fiets. Deze beginnen om twee uur. De vereniging „Paard en Rijtuig" zal in de avonduren een demonstratie ringsteken verzorgen. Vanaf zeven uur zullen zo'n dertig aanspanningen af en aan rij den. De laatste dag van de zomer feesten, zaterdag, staat in het teken van rolprikslee-wed- strijden en sprietlopen. De rol- prikslee-strijd begint om half tien en wordt gehouden op de rolschaatsbaan van speeltuin De Peppel. Het sprietlopen be gint om één uur. De boom stammen zullen over de Drecht worden geplaatst. Van af half één kan men ?ich in schrijven voor de evenwicht- sproef. Warmonders De tentoonstelling „Warmonders voor Warmonden het kader van de Kaagweek wordt vanavond om negen in de kelder van het raadhuis geopend doo heer Schol tens. Voor de muzikale omlijsting van gebeuren zorgt de popgroep Nyckxs en de Stoor ders. Verder wordt in Galerie De Pomp en in de ke. bij Clara het werk van dertig Warmonders tentooi steld en te koop aangeboden. De tentoonstelling is gelijks geopend van tien tot twaalf uur, van twee vijf uur en van zeven tot negen uur en zondag twaalf tot vijf uur. Attracties Ter gelegenheid van de uitverkoop is er in De Winkel in Leiderdorp het een en ander te doen. Vrijdagav treedt het looporkest The Crooks op tussen zeven en ne, uur. Zaterdag zijn er Voor de kinderen twee voorstellin van de goochelaar Bocardo en enkele poppenkast voors lingen. dat gebeurt tussen half elf en elf uur, tussen 1 twaalf en twaalf uur en tussen twee uur en half drie. Orgel Herman van Vlietorganist van de Grote Kerk in dewater bespeelt vrijdaga\ond het orgel van de Gr Kerk in Noordwijk. Het concert, in de zomercyclus, gint om kwart over acht. Op het programma staan der meer werken van J.G. Bastiaans, J.S. Bach, J Krebs, J. Stanley, H. Smart, L. Léfebre-Wely en H, del. De heer Van der Zaal overhandigt burgemeester het rolstoelplan. LISSE De Werkgroep Drempels Lisse heeft B en W gif middag een plan overhandigd voor de aanleg van obstakeh loop- en rolstoelroutes door het dorp. De werkgroep stelt da; dat Lisse een streekfunctie heeft, dat de gemeente daan meer door gehandicapten wordt bezocht dan omringende l meenten, maar dat er geen aaneengesloten obstakelvrije voor deze mensen zijn. Het obstakelvrije routeplan van de werkgroep zou in twee fa uitgevoerd moeten worden. In de eerste fase moeten de meest noodzakelijke routes worden gerealiseerd. Dat zijn de i te Marconilaan-Heereweg-Kanaalstraat-Blokhuis, de route A terweg-Heereweg-Kanaalstraat-Blokhuis, de route Eikenla /Berkhoutlaan-Kanaalstraat-Blokhuis en de route Vivaldistrj Ruishornlaan-Grachtweg-Kapelstraat-Kanaalstraat-Blokhuis. de tweede fase zouden de overige routes moeten worden uil voerd. Daarnaast vraagt de werkgroep om (her)bestrating ob kei vrij uit te voeren. De werkgroep werd 15 februari opgericht naar aanleiding ei een eerdere bijeenkomst van de Vrouwenraad mét als thf n (on)toegankeliikheid. De doelstelling: verbetering van de mij lijkheid tot zelfstandig funcioneren van gehandicapten met druk op bereikbaarheid, toegankelijkheid en bruikbaarheid openbare voorzieningen. Alle woonvoorzieningen en openb li voorzieningen in Lisse werden op papier gezet en daarui vlot t de voorgestelde routes voort. Verder is een programma van sen opgesteld waaruit blijkt dat de obstakelvrije route minira j. 1 meter 20 breed moet zijn, dat de hoogteverschillen maxiii twee centimeter mogen zijn, dat hellingen een verhouding vijf® tot 20 moeten hebben, dat stoepranden schuin verlaagd mol^ zijn, dat voetgangersoversteekplaatsen met verkeerslichten v visueel gehandicapten moeten zijn voorzien van rateltikkers,- k de groentijd van de lichten afgestemd moet zijn op bejaarden >o gehandicapten, dat obstakels (bomen, vitrines, borden, plant 1 bakken) gemarkeerd moeten zijn met bijvoorbeeld rubberte ie en dat trapleuningen en treptreden gemarkeerd moeten word cl De werkgroep heeft van alles op verschillende routes ond fl zocht. Naast de slechte bestrating, onder meer op de Eerste Pt ,d laan, werden veel te smalle trottoirs gesignaleerd, al dan i [ri veroorzaakt door paaltjes of geparkeerde auto's, verder ontb ;e ken rustbankjes bij bushaltes, waren veel afritten te steil, fl ioi breken trottoirbanverlagingen in bijna het hele dorp, verooi cl ken verzakte of verhoogde putten problemen, is de Kiwi-sl fa niet te passeren met een rolstoel, ontbreken op essentiële pun lai oversteekplaatsen, staan bomen midden op het trottoir en dedna lijke. De werkgroep zal overigens ook de toegankelijkheids [ir verschillende openbare voorzieningen onderzoeken. spi ZOETERWOUDE De inschrijving voor het vol gende maand te houden individuele wielerkampi oenschap van Zoeterwou de gaat morgen open. De titelstrijd bestaat uit drie delen: een tijdrit, een sprint en een wegwed strijd. Traditiegetrouw en heren aan dit wielere- venement, dat wordt ge organiseerd door jonge renvereniging KPJ, deel nemen. Het wielerkampioenschap staat open voor inwoners van Zoeterwoude en voor degenen dié drie maanden of langer op T<"T»T Vrijdag 13 augustus wordt de individuele tijdrit verreden over een afstand van 11,4 kilo meter. Dè start is nabij Don Bosco en vervolgens dienen de renners het traject Nieuwe- weg, Weipoortseweg, Wedde- pad, Broekweg, Gelderswoud- seweg, fietspad langs Palen- stein, Geerweg, Zuidbuurtse- weg af te leggen. Klokslag half zeven gaat de eerste jeygdre'h- om de minuut de volgende renner. De startvolgorde zal worden bepaald door loting. Na deze eerste krachtmeting volgt zondagochtend de sprint over 300 meter op een nieuw parkoers, namelijk de Dr. Kortmannstraat ter hoogte van de Schenkelweg. Zondag middag wordt de krachtme ting op de tweewieler beslat af te leggen terwijl de senioren 55 kilometer moeten over bruggen. Titelverdedigers zijn: bij de junioren Ruud Bos (hij is in bezit van de „Omroeper- wielertrofee"), bij de dames Anneke de Jong („Cock van der Hulst wisselbeker) en bij de heren Wim den Eisen (RABO-bank wisselbokaal) die longeerde nadat hij zowel &1 sprint als de wegwedstrijd;!hel gewonnen. Inschrijven voor het wie) de kampioenschap kan gesel »ai den bij Marcellino van Be hei melen, Schenkelweg 2 en die Peter de Jong, Weipoortse» 98. De junioren (t/m 15 jaidat dienen vijf gulden te betaf'-v

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4