Bewoners Boogmij-huizen weigeren huurverhoging Bezwaren tegen kantoorpanc in Leidschendam-zuid Kletsmajoors" pra ten produkten aan de man „MAATSCHAPPIJ LAAT WONINGEN VERKROTTEN" Strandpolitie vaak in actie BURGERLIJKE STAND Gehandicapten-traploper in Zoeterwouds raadhuis Braderie in Oude Weterinj werd druk bezocht REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 12 JULI 1982 PAGDf Met geweer op zoek naar mes NOORDWIJK Een 28-jarige man uit Haarlem liep vrijdaga vond op de De Grent in Noordwijk met een geweer onder zijn arm. De Haarlemmer was op zoek naar enige lieden, die hem zijn mes hadden ontfutseld. De man kon op het Palace-plein worden aangehouden. De Haarlemmer vierde vrijdag zijn verjaardag. Hij deed dat on der meer in een café aan De Grent. De man, die in het gezel schap was van enkele vrienden, dronk een stevig glas en maak te moeilijkheden. Hij trok een mes en werd het café uitgezet. Daarop reed de man terug naar Haarlem en haalde zijn geweer, een karabijn, op. Terug in Noordwijk bezocht hij het bewuste café, maar kon degenen, die hem eruit hadden gegooid niet meer vinden. Met zijn geweer onder de arm liep hij toen langs de goed gevulde terrasjes aan De Grent. De politie rekende hem op het Palace-Plein in. Eerder op de middag had de politie een van zijn vrienden aan gehouden. Die man, ook een Haarlemmer, werd betrapt toen hij op het Palace-Plein bezig was met het openbreken van een auto. Successen voor Hazerswoudse rozenkwekerij HAZERSWOUDE De Hazerswoudse rozenkwekerij De Ruiter komt dit sei zoen goed voor de dag. Bij de rozenkeu- ring op de Floriade behaalde de kwe kerij vorige week een eerste prijs A. voor de roos Ramona en voor de roos Helga. Tweede prijzen waren er voor de rozen Golden Days, Interama, Gu- letta en Golden Promise en derde prij zen voor Criterion en Iduna. Tevens ging de speciale Floriadeprijs voor de beste nieuwe kasroos naar het Hazerswouds bedrijf. Het betreft hier de Madeion, een oranje-rode kasroos. Op het rozenconcours dit weekeinde in Den Haag slaagde het Hazerswouds be drijf erin prijzen te halen voor door hemzelf ontwikkelde nieuwe rozen- soorten, namelijk drie certificaten voor aanbeveling, die na een drie-jarige keu ring werden toegekend aan de rozen Yellow River, Pamela's Present en de op het concours „gedoopte" roos Hof stad. Dit laatste geschiedde op spectaculaire wijze. Een parachutist sprong met een boeket van deze rozensoort uit een vliegtuig. Hij landde in het Haagse Ro sarium, waar de keuring werd gehou den en overhandigde het boeket aan mevrouw de Ruiter, die het vervolgens weer aanbood aan mevrouw Schols, de echtgenote van de Haagse burgemees ter. Daarna werd de naam van de nieu we roos onthuld: Hofstad. Zomertentoonstelling 't Reghthuys geopend NIEUWKOOP Kunstgenootschap 't Regh thuys organiseert ook dit jaar weer haar tradi tionele zomertentoonstelling. Dat gebeurt als vanouds in het Reghthuys. Drie kunstenaars uit de regio tonen daar hun werk. De expositie werd zaterdag geopend door wethouder me vrouw A. van der Most en duurt tot en met 8 augustus. De Nieuwkoopse Gerda Wijmans toont keramiek, Hylke van der Harst uit Lan- geraar stelt tekeningen ten toon en Max van Gelder laat zijn eigengemaakte sieraden zien. Van Gelder werkt voornamelijk met zilver ge combineerd met ruwe stenen, goud en glas. De werken van dé drie kunstenaars zijn op woens dagen, donderdagen, vrijdagen en zondagei; van twee tot vier te zien; op zaterdagen tussen elf tot drie uur. Het is mogelijk het tentoonge stelde te kopen. Dodelijk ongeluk na flauwte Een 73-jarige inwoner van Den Haag is gistermiddag in het Academisch Ziekenhuis overle den nadat hij zatermiddag ge wond was geraakt bij een auto-ongeluk. De man raakte, vermoedelijk als gevolg van een flauwte, van de weg af en belandde tegen een boom. De man reed op rijksweg 44 in de richting Den Haag. Ter hoogte van het langs de weg gelegen Marine-complex haalde hij een voorganger in. Toen de be stuurder na zijn manoeuvre te rug ging naar de rechterbaan reed hij de berm in waar drie bomen werden geramd, het ongeluk gebeurde rond half zeven 's avonds. De brokstuk ken van de auto lagen over tientallen meters verspreid. De man werd naar het AZL ver voerd waar hij zondagmiddag overleed. Op de foto: Dit bleef er over van de auto van de Ha genaar. LEIDERDORP Onder de bewoners van de Boog- mij-woningen aan de Splinterlaan, Heemraad- laan, Dijkgravenlaan en de Gaardes is opnieuw on rust ontstaan over een aangekondigde huurver hoging van tien procent. De huurders van deze in 1963 in de premiehuursec tor gebouwde eengezins woningen met een huur prijs tussen de 250,- en f 300,- per maand, heb ben collectief geweigerd de huurverhoging te beta len. Zij vinden dat het achterstallig onderhoud een zodanige omvang heeft bereikt dat deze huurverhoging niet ge rechtvaardigd is. Enkele jaren geleden kwam de Maatschappij tot beheer en on derhoud van onroerende goe deren Boogmij B.V. te Hilver sum in opspraak met het be sluit het huizenbezit af te sto ten. Onder de bewoners ont stond paniek omdat zij zich in hun woongenot bedreigd voel den en meenden het slachtof fer te worden van een „specu latie-schandaal". In bewoonde staat moesten de huizen f 150.000,- opbrengen, terwijl leeggekomen woningen per advertentie werden aangebo den voor prijzen die boven de twee ton lagen. Acties van de bewoners tegen Boogmij wer den gesteund door de gemeen teraad met het besluit aan toe komstige bewoners de eis van economische gebondenheid te stellen. De bewoners vinden het een kwalijke zaak dat Boogmij de huizen verwaarloost. Aan pre ventief onderhoud wordt niets gedaan waardoor de huizen aan een grondige opknapbeurt toe zijn. De bewoners hebben intussen de huurcommissie in Leiden ingeschakeld en de ge meente Leiderdorp gevraagd stappen tegen Boogmij te on dernemen. Wethouder A.H. Meerburg (CDA) van volks huisvesting heeft de afdeling bouw- en woningtoezicht op dracht gegeven een onderzoek naar de onderhoudstoestand van de woningen in te stellen om na te gaan of er iets tegen Boogmij kan worden onderno men. Schooljubileum De Wethouder Huibregtseschool viert komende schoo jaar het feit dat het 25 jaar geleden is dat deze Was& naarse openbare school werd geopend. Het feest zal en 2 oktober worden gevierd, maar het jubileumcomi\ roept nu alvast iedereen op, iets van zich te laten ln ren. Naast allerlei activiteiten wil men namelijk oo een tentoonstelling van foto's die een beeld geven va die 25 jaar in elkaar zetten en alle materiaal daarvoc is (voorzien van naam en adres afzender) van hari welkom. Leuke herinneringen en anekdotes zijn oo welkom voor de jubileum-schoolkrant. Contact ka worden opgenomen met de school, p/a Prof. Molenaa, laan 51, 2241 RB Wassenaar en bijdragen voor het jub leum kunnen worden gestort op Rabo-bankrekenin 3680.59.391 t.n.v. de school. FM-radio Inwoners van Katwijk zullen in de periode van dinsdag t en met 23 juli rekening houden met onderbrekingen vi de FM-radiouitzendingen gedurende kortere of lagere overdag. De reden hiervan is, dat het ontvangststatic voor de FM-radio op de centrale antennemast in Oegs geest, waarop Katwijk is aangesloten, wordt omgebouw en uitgebreid. Hierdoor komen er meer radiozenders b schikbaar. Tijdens de werkzaamheden zullen ook voorzi ningen worden getroffen om de FM-radiosignalen door geven op nieuwe frequenties. Voor de vier Hilversum zenders zijn dan respectievelijk te ontvangen op de fr quen ties 88.9, 89.5, 90.6 en 91.9. Benoeming Ds. G.H.N. Germans is beroepen tot hervormd preó kant in Sassenheim. Hij volgt ds. M.C. van der Mee op, die gisteren werd bevestigd als hervormd preó kant in Apeldoorn. Ds. Germans is thans hervorm predikant in Vijfhuizen (NH). De bevestiging en intr de zal in oktober plaats hebben. LEIDSCHEN DAM Twee hoofden van scho len, de voorzitter van de wijkvereniging en twintig bewoners van Leidschen- dam-zuid, hebben bij het gemeentebestuur van Leidschendam bezwaar gemaakt tegen de grond ruil waardoor aan het eind van de Oude Bleijk een kantoorpand van vijf tien meter hoogte kan worden gebouwd. Eind vorige maand werd plot seling een grote hoeveel heid aarde gestort op een veldje dat tot ieders tevre denheid bij de kinderen in gebruik was als speel veld. Tegelijkertijd wer den de verkeersborden die langs De Schans een stopverbod aangaven ver wijderd. Bij informatie op het gemeen tehuis werd gezegd dat het storten van aarde een tijdelijke zaak is. Als de gemeente de aarde nodig heeft wordt die weer weggehaald wat voor briefschrijvers aanleiding is te vragen waarom hiervoor een speelveldje wordt gebruikt. Door de verwijdering van de verkeersborden is de situatie op de (smalle) Schans onover zichtelijk en voor kinderen ge vaarlijk geworden. De bewo ners vinden dat een dergelijke belangrijke verkeersmaatregel eerst met betrokkenen bespro ken had moeten worden. Uit verdere informatie bleek dat binnenkort met de bouw van een kantoorpand wordt begonnen. Het bouwen van nog meer kantoorruimte, waar in de Haagse regio en ook in Leidschendam al zoveel leeg stand is, wordt door de bewo ners als zinloos ervaren. Het bestemmingsplan maakt kan- torenbouw weliswaar mogelijk maar volgens de briefschrij vers zijn de inzichten hierover de laatste jaren wel enigzins veranderd. Als het bouwen van een kantoorpand niet meer te voorkomen is, dringen de bewoners er met klem op aan dat zij bij de uitvoering in een zo vroeg mogelijk stadium betrokken zullen worden over situering, verschijningsvorm van de gebouwen en parkeer- gelegenheid. Ze achten he, tenslotte onaanvaardbaar dat het bouwverkeer over De Schans en Dé Oude Bleijk zou gaan rijden, vooral omdat het stopverbod op De Schans nu is opgeheven. De bewoners heb ben tegelijkertijd een AROB- procedure (administratieve rechtspraak) gestart. Over de termijn waarin beroep kan worden aangetekend wordt gezegd dat de bewoners niet over het besluit zijn ingelicht. Volgens de wet is het beroep schrift wél ontvankelijk als het zo spoedig mogelijk redelijkerwijs verlangd worden" is ingediend. Het gemeentebestuur heef grond met Bouwbedrijf Bi men geruild tegen een per grond in de Zeeheldem Het bedrijf zou daar oorsp kelijk een aantal eengezin; ningen bouwen maar Y daar wegens de slechte eci mische toestand later van gezien. Hierdoor kwam oo bouw van een wijkgebou in de Zeeheldenwijk in de drukking. Toen Bohemen ter De Oude Bleijk in L schendam de grond k waar destijds Pander en Berkel waren gevestigd, b een aangrenzend stuk gi aan de gemeente te beho Door de grondruil, die vc maand door de gemeentel werd goedgekeurd, wordl bouw van het wijkgebou weer mogelijk. NOORDWIJK De Noordwijkse strandpolitie heeft de laatste dagen weer verschillende baders uit zee moeten vissen. Zo raakte een 8-jarig Duits jongetje, dat in een rubberboot op zee dobberde, zijn peddel kwijt, waardoor zijn boot af dreef. De politie kon hem red den. De politie moest nog en- I kele malen in actie komen om mensen uit zee te halen. De politie meldde dat er nog steeds mensen zijn, die de ge varen van de zee niet onder kennen. Vooral met oosten wind is de Noordzee gevaarlijk terrein. ZOETERWOUDE Geboren: Mar tina L.M. Bos. Maria J.C. Noordman. Gehuwd: J A. Bensdorp en J.A.M. van Boheemen. Overleden: G.P. van Velzen, W.J Onderwater geb. Groeneweg. A.A. van den Bosch geb. Winters. STAND WERKERSCONCOURS IN DUINRELL WASSENAAR Wel sprekendheid, overtui gingskracht en originali teit. Dat waren de crite ria, waaraan gistermiddag in het recreatiepark Duinrell de 24 deelne mers van het standwer kersconcours moesten voldoen. De kampioen van Zeeland en van de Belgische vogeltjes markt Ger „Surprise" Troe ven was de winnaar van deze voorronde van het concours. De finale, die een afsluiting betekent van een serie van 39 ronden gehouden op verschil lende campings in Nederland, wordt op 29 augustus even eens in Duinrell gehouden. Klokslag elf uur begonnen de deelnemers met het uitbundig aanprijzen van hun artikelen. Deze varieerden van rozen- schaartjes tot autopoets. Er waren complete spraakwater vallen te horen, terwijl ande re deelnemers het meer zoch ten in een stilzwijgende ver- trouwenswekkende blik. Zeeën van zinnen, zinnig en soms met onzin, bleken de meest gehanteerde verkoop methoden te zijn. Eén van de standwerkers bleek de laatste trend in de reclame goed in zich te heb ben opgenomen. Goederen worden tegenwoordig aange prezen door „wetenschap pers", die op allerlei manieren bewijzen dat bepaalde goede ren onontbeerlijk zijn voor het menselijk geluk. En dat had deze „kletsmajoor" goed in de gaten, want een klein leger van kooplustigen liet zich gewillig overtuigen van de kunde van deze standwer ker. Hij had al zijn oorkondes en bekers uitgestald tussen zijn waar. Met een apparaatje, dat af en toe een ratelend ge luid voortbracht „bewees" hij met grote overtuigingskracht dat leidingwater te weinig voedingssoffen bezit om bij voorbeeld kamerplanten goed te laten gedijen en dat daar maar 'één oplossing voor be staat: zijn wonderapparaatje. Vlekkenwater Een standwerker met vlek kenwater leverde een heel wat zichtbaarder bewijs van zijn produkt. Regelmatig ver dween zijn hand in een grote jodiumfles, waarna hij zijn ei gen kleding overvloedig ins meerde met het sterk rieken de ontsmettingmiddel. Aan zijn verzoek aan de omstan ders om de aldus verkregen vlekken met zijn „middel"als sneeuw voor de zon weer te laten verdwijnen, werd echter vrijwel geen gehoor gegeven. En jawel, het vlekkenwater loste inderdaad alle ongereld- heden zonder moeite op. „Dit middel verwijdert alle vlek ken, behalve moedervlekken en schroeivlakken", liet de standwerker onomwonden weten. Natuurlijk ontbraken ook de handige keukenhul pen als onder meer een uiensnijder niet. Dit ui terst eenvoudige appa raatje bestaat uit een plas tic handvat, waaruit on geveer tien ijzeren penn- tjes tevoorschijn komen. Een ferme prik met het apparaatje in een ui en enkele ferme messneden precies tussen de penne tjes, leveren prachtig ge lijke uienschijfjes op. De kopers hoopten in ieder geval dat hen" dat thuis ook zou lukken... ZOETERWOUDE Gehan dicapten zullen binnenkort geen problemen meer onder vinden in het gemeentehuis van Zoeterwoude. Voor een bedrag van bijna tienduizend gulden wordt namelijk een zo genaamde traploper met bijbe horende opvouwbare rolstoel aangeschaft. Daarvoor is nog slechts het formele raadsbe sluit nodig dat donderdag avond genomen dient te wor den. Al geruime tijd wordt er op het college van B en W druk uitgeoefend een voorziening voor gehandicapten te maken. Bij de uitbreiding en renovatie van het Zoeterwoudse ge meentehuis zijn wel de moge lijkheden bestudeerd doch op financiële gronden is toen géén lift aangebracht. Hoewel een dergelijke voorziening ze ker niet dagelijks gebruikt zou worden, werd het toch wel als een groot gemis gevoeld. Dat werd nog eens benadrukt toen eind vorig jaar door de heren Henk Ammerlaan en Jos van den Berg een handtekeningen actie werd gehouden. Het gemis van een lift werd het sterkst gevoeld als bij hu welijksvoltrekkingen minder validen en invaliden tot de ge nodigden behoorden want de trouwzaal is gesitueerd op de eerste verdieping. De initia tiefnemer van de actie Henk Ammerlaan: „Gebleken is dat er gevoelens ontstaan van te leurstelling en vernedering wanneer er met minder vali den en invaliden gesjouwd moet worden om ook hen in de trouwzaal aanwezig te laten zijn". Nadien is in snel tempo ge werkt aan het treffen van een verantwoorde voorziening. Vanwege het financiële effect, de enorme technische proble men en het feit dat een lift verhoudingsgewijs op beperkte schaal gebruikt zal worden heeft het gemeentebestuur af gezien van het plaatsen van een volledige liftinstallatie. Het college stelt dat het voor de enkele keer dat het voor komt dat een gehandicapte de raadzaal bezoekt, niet verant woord is een investering van zó grote omvang te plegen. De keuze is daarom gevallen op een zogenaamde traploper, een voertuigje met een brede rups band dat langzaam naar boven „kruipt". „Sint Theodulphus" in actie op de Kerkstraat. OUDE WETERING Het komische toneelstuk „Ik heb een jasje gekocht" door leden van toneelvereniging „Sint Theodulphus" was een van de hoogtepunten op de zaterdag in Oude Wetering gehouden braderie. Tot tweemaal toe werd het stuk op een vakkun dig in elkaar geknutseld to neeltje aan de Kerkstraat op gevoerd. En beide keren tot groot vermaak van de talloze bezoekers. De feestelijke braderie en ker mis in het zonnige warme Oude Wetering bracht duizen den bezoekers op de been. Het feestcomité van de Oude We- teringse VVV en Midden standsvereniging M. C. O. W. heeft dan ook besloten de fes tiviteiten volgend jaar weder om op touw te zetten. De twee stands ten bate van het mens lievende werk, dat zuster Lemmens in Pakistan ver richt, hebben tezamen niet minder dan 1300,- opge bracht. De zaterdagmiddag gehouden sprietloopwedstrijden over de Wetering verliepen, ondanks de extra handicaps die organi sator Johan Renée aange bracht had, onopvallender dan voorgaande jaren. Toch maak ten 34 van de 35 deelnemers minstens twee keer sensatio nele verfrissende duikelingen in de Wetering. Frappant sprietloopwerk verrichtte de tienjarige Martijn Mooy, die als eerste deelnemer moeite loos de wiebelende „spriet" nam. Na hem vielen alle ove rige deelnemers twee ronden lang achter elkaar in het wa ter. Winnaar Martijn Mooy mocht een forse geldprijs in ontvangst nemen. Als twi eindigde de 15-jarige Jan der Meer. De 17-jarige Jé van Ruiten werd derde er tienjarige Marco Hoogeb vierde. De uitslag van de straattel wedstrijd luidt als volgt: 4-1 rigen: 1. Marjolein van Rui Roelofarendsveen, 2. Spoelstra, Oude Wetering Stephan Bouwmeester, C Wetering en 4. Marleen Tol uit Weteringbrug. 7-9-jarigen: 1. Marlies Kr Oude Wetering, 2. Sonja Leeuwen, Oude Wetering Wendy van Benten, Oude tering en 4. Esther van Luit uit Weteringbrug. 10-12-jarigen 1. Josine Tol uit Weteringbrug, 2. I greet van der Luit, Weter brug, 3. Rosa Lek, Roel rendsveen en 4. Angeleen lijn, Oude Wetering.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4