gehoor dgeziei P BEELD SPRAAK RADIO/TELEVISIE Mens en aap gezocht op hetzelfde spoor LEIDSE COURAH'i MAANDAG 12 JULI 1982 PAGI Vooral scholieren blijken volgens KRO-ervaringen wild te zijn op wetenschap pelijke speuracties naar het ontstaan van mens en leven. Eerder spraken die op de tv zo'n twee miljoen kijkers aan. Bij de BBC hebben ze een afdeling vol geleerden, die in de serie „Leven op aarde", welke in het najaar door KRO-tv wordt her haald, al de nodige leerstof opwierp, waarin uitgebreid de stand van zaken omtrent voorhistorisch leven. Op nieuw haakt KRO-tv graag in op een volgende serie hierover, ook al gezien de functie van de tv als aanrei- ker van kennis. Weten schappers van christelijke signatuur staan ook open voor de evolutietheorie, de ontwikkeling van de ene soort uit de andere, zoals de Leidse hoogleraar pater Leuken SJ, die schreef, dat men zeer wel kan geloven in de schepping en als bioloog in de invloeden van de evo lutie. Het bijbelse scheppingsver haal liegt-er niet om, is dui delijk genoeg, maar daar hechtte Darwin met zijn theorieën over de mensaap- /aapmens weinig waarde aan. Hij heeft nogal wat vol gelingen. Eén van hen heet Richard Leakey, een Britse antropoloog, een kenner van de mens dus, die op zoek naar de oorsprong van men selijk leven Darwin niet ver waarloost, maar de opvattin gen van anderen evenzeer gebruikt om achter de waar heid te komen. Op film legt hij zijn vorderingen uit, een film in zeven delen, die te bekijken is op KRO-tv don derdag as. om 22.30 uur. In de titel legde hij neer wat hem al een half leven lang bezig houdt: „Op het spoor van de mens". Hij is er niet bij in de studeerkamer ge- blevèn. Hij begaf zich naar gebieden in Afrika, China, Zuid-Amerika en Pakistan, waar de natuurlijke omstan digheden het best in staat blijken die fossielen of fos siele resten te bewaren die de wetenschappers verder op weg kunnen helpen naar het moment, waarop de mens als levend wezen de geest kreeg ingeblazen en daarmee zich onderscheidt van alle andere vormen van organisch leven. door Ton Oliemuller Leaky vertelt er nadrukke lijk bij, dat hij niet de wijs heid, de waarheid en de we tenschap in pacht heeft. Hij doet niet meer dan sporen volgen. Sporen van miljar den jaren geleden, welke zeer stelselmatig worden ge volgd. Dit leverde de laatste jaren ware ontdekkingen op, aan de hand waarvan het denkwerk opnieuw op gang kon worden geholpen. Met kleine stapjes weliswaar, maar elke vondst biedt stof voor nieuwe discussie en in ventarisatie van de theo rieën, waarvan telkens een deel in de prullemand blijkt te kunnen. Zo komen de ge leerden verder stapje voor stapje, ofwel één stap achter uit en twee vooruit. Slingerapen Hij opent zijn film met beel den van de overweldigende rijkdom der natuur. Daarin schuilt niet alleen de groeik racht, waardoor de onbeken de toekomst wordt bepaald, maar evenzeer de mysteries van het vroegere bestaan. De klimaten en weersom standigheden in de loop van miljarden jaren en de in vloed daarvan op de geologi sche omstandigheden schie pen natuurlijke bewaar plaatsen, stapelplaatsen van kennis uit het verleden. Er moet nauwkeurig naar ge zocht worden, maar Leakey omgaf zich met scherp ge- oogde medewerkers, die naar resten uit het verleden zoeken als destijds de ge lukszoekers naar goud klompjes. De ene vondst na de andere valt hen in het oog en in de schoot. De fos siele brokken verhuizen naar het mobiele laborato rium, waar ze direct worden getest op wetenschappelijke waarde. En als Leakey daar met een glunderend gezicht met een bot, been of stuk steen in zijn handen staat, dan ziet hij voor zijn geeste soog de voorhistorische mens door barre wouden dwalen, op zoek naar leef tocht. Hij lijkt alleen een beetje vooringenomen, als hij die gedachten toelicht met sterk op apen gelijkende mensen. De rechtopgaande gang van de mens in tegen stelling tot de viervoeter-aap verklaart hij uit de ontwik keling van de slingeraap, die hangend aan de voorpoten gelijk Tarzan werd opgerekt en rechtop begon te groeien. En vooral als hij aan de hand van een voorhistori sche apenkies verklaart, dat die levende wezens toen al evenzeer van een groen blaadje knabbelden als wij nu nog. Het lijkt wel, of hij daarmee de mens van nu wil verklaren tot directe afstam meling van de aap, vanwege dat blaadje sla dus. Maar wij kweken dat in kassen in het Westland en die wezens van toen vonden het bij toeval in het oerwoud. Dat is dan hef verschil tussen wat toen on nadenkend leefde en nu na denkend eigen leven be paalt. Ik denk, dus ik leef, zei filosoof Descartes al. Maar Leakey blijft voortdu rend en graag teruggrijpen op apen. Al weet hij geen raad met de ontbrekende schakel, de overstap naar de mens. Is dit wetenschapppe- Richard Leakey: „Blijven zoeken naar de ontbre kende schakel, de blin de vlek". lijk theoretiseren of doodge woon puzzelen? Bijbelvor sers zouden best graag wil len weten op welk moment in de geschiedenis en de evolutie van de aarde het wezen, dat nadien als mens door het leven zou gaan, zijn ziel kreeg ingeblazen. Van de biologen en archeologen lijken zij vooralsnog weinig heil te verwachten te heb ben. Welke aap schreef ooit de eerste brief of beitelde le venstekens neer op rotswan den? Maar je kijkt natuurlijk wel je ogen uit op wat ze alle maal vinden en vandaag de dag te weten zijn gekomen. 'Leakey stelt zijn eigen theo rieën ook ter discussie, al was het maar door ook die van anderen te noemen en daar verhaal over te doen. De opzet van zijn serie wordt door deze instelling bepaald. Hij biedt een soort van inventarisatie van de huidige wetenschappelijke stand van zaken. Dat is de moeite waard, want alwie niet in de aap als vroegste mens gelooft, wil toch ook meer weten over de eerste mens. Leaky gaat heel ver terug in de geschiedenis, naar de één- en meercellige wezens, miljarden jaren te rug, waaruit op de duur ge compliceerder organismen zich ontwikkelden tot dieren met gestalten die iets mense lijks kregen. Merkwaardige spelingen in de natuur, waardoor geleerden, te be ginnen met Darwin, op het verkeerde been gezet schij nen te zijn. Het blijven le vensraadsels die uitdagen tot onderzoek. Maar als Leakey zich temidden van Bosjes mannen begeeft in de Afri kaanse Kalahariwoestijn en stelt, dat die ons het meest doen denken aan de eerste mens, dan heb je toch de neiging om een vraagteken achter Leakey te zetten^ om dat hij eerder met beelden betoogde, dat die eerste mens in elk geval veel weg gehad moet hebben van een aap. Leuk voor die Bosjes mannen. Pleit voor Leakey, dat hij in zijn jonge jaren al een vraag teken achter zijn eigen per soontje plaatste. Hij is de zoon van beroemde archeo- lógenouders en voelde zich nietgeroepen zich op het zelfde pad te begeven. Het bloed stroomt echter waar het niet gqan kan en uitein delijk kwam hij toch in het zelfde werk terecht. En dat betekent voor hem, dat hij zichzelf dagelijks ver plicht te blijven zoeken naar de ontbrekende schakel, de blinde vlek in de weten schap. De BBC en KRO-tv houden ons van de vorderin gen op de hoogte. DANIEL Daniel Sahuleka zit tot over zijn oren in het werk. Zijn baantje overdag geeft hij niet op, omdat de muziek hem geen blijvend inkomen garandeert, 's Avonds reist en raast hij op de schnabl toer door het land en i menteel gebruikt hij zijn kantie om weer een nieu single aan te maken. In Hilversumse Wisseloords dio's is hij druk in de wi met „Holiday Love". En is ook een manier om vakantieliefde te belev nl. door er in een studio o\ te gaan staan zingen, na eerst zelf de tekst en de n ziek voor te hebben maakt. Hij heeft intuss ook nog kans gezien zich omgeven met vier nieu muzikanten, met wie hij e nieuw soort muziek uitp beert. FELIX TROS-radio ging deze zomer in zee met Felix Huizinga, een man uit de reclamewe reld, die van oudsher ook heel wat te schaften heeft met de omroep. Hij is hoor baar elke maandagochtend om 8.00 uur al1 op Hilvereum 1 met „Een goede morgen". Hiervan blijft de naam ge handhaafd, maar qua inhoud speelt Felix er wat mee. Hij laat het karakter ervan be- palén door de actualiteit, die hij samen met Johan Eshuis in het oog houdt. Er ver schijnt ook een studiogast en verder moet hij van de TROS ook veel met muziek werken. De TROS kent Fe lix Huizinga vooral van tal van gereputeerde KRO-pro- gramma's, die aan zijn bri ontsproten, zoals het KB jeugdprogramma, Telix Echo, Tussen twaalf twee, Cursief, Brandpunt Brandpunt buiten spel. I man kan wat, weten ze de KRO en trouwens ook de NOS al jaren en daar pi de TROS nu een graan van mee. Zo teert de TR( als nieuw op oude KR roem. VALERIE Over hoe. belangrijk het is n°g elke dag een aantal ki om als artiest fit te hliivpn meters hard om in cond om als artiest fit te blijven, kan Rolling Stone Mick Jag- ger alles vertellen. Hij loopt te blijven. De Amerikaa zangeres Valerie Simp van het duo Ashford Simpson van wie zojuist elpee „Streetopera" is v schenen, kan er ook o' meepraten. „Om mijn ste gezond en soepel te houdei jog en tennis ik bijna e' dag. Bovendien gebruik alleen vegetarisch voedse zegt ze. „Alleen als je gezoi van lijf en leden ben, kan een artistieke top-prestal leveren"! Televisie vandaag NEDERLAND 1 NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.58 Journaal. KRO 19.00 Tweetie. De avonturen van een ondeugend vo geltje. 19.05 De Flintstone8. 'De twist'. 19.30 Het Folkloristisch Bal let van Mexico. Repor tage van het optreden van het dans-», zang- en muziekensemble Mexico Folklorico in het Con gresgebouw te Den Haag. 20.20 Een dagje op de bank. Documentaire van Kees Boomkens en Theo Uit- tenbogaard over een heel gewone dag op kantoor. Hoe kijken mensen die allemaal bij elkaar op een afdeling samenwerken, tegen hun werk, collega's en carrière aan? 21.05 Onder vaders vleugels. Engelse serie over de lotgevallen van vader en moeder Rush en hun twee tienerdochters. Met: Robert Gillespie, Pauline Yates, Jenny Quale en Stacy Doming. Elfde afl.: Dudley heeft het niet meer als hij te weten komt, dat zijn dochter Jacqui met een getrouwde man uitgaat. 21.37 Journaal. 21.55 Wordt verwacht. KRO-omroepster Dieu- wertje Blok presenteert filmtips voor de komen de weken. Fragmenten van nieuwe films, die in de komende tijd te ver wachten zijn, worden door haar van commen taar voorzien. Dit twee wekelijks programma komt in de plaats van Bob Bouma's filmkwis. 22.25 Journaal. 22.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.30 Ronde van Frankrijk. Reportage van de rit van vandaag. Commen taar: Mart Smeets en Jean Nelissen. 18.54 De Bereboot. Voor de kleintjes. VARA 18.59 Dieren in beweging. Natuurserie voor de jeugd met de tekenaar Keith Shackleton. Afle vering: De trek. 23.40 23.50 Shelley. Engelse serie over de belevenissen van een onaangepast mens. Met: Hywel Ben nett, Belinda Sinclair, Josephine Tewson e.a. Elfde afl.: Shelley stuit bij Fran op een muur van stilte, want als ze in een boek verdiept is, dringt niets tot haar door. Ten einde raad pakt Shelley ook een boek. Journaal. Achter het nieuws. Ac tualiteitenrubriek onder eindredactie van Joop van Zijl. Poldark. Engelse serie naar de gelijknamige boeken van Winston Graham. Met: Robin El lis, Angharad Rees, Ri chard Morant, Jill Town- send, Clive Francis, Do nald Douglas e.a. Acht ste afl.: Ross ontsnapt aan zijn achtervolgers. Door het fiasco met de Carnmore Koper Maat schappij zit hij diep in de schulden. Om die af te betalen wil hij de helft van zijn aandelen in Wheal Leisure verko pen. Langzamerhand begrijpt hij dat al zijn moeilijkheden te wijten zijn aan zijn neef Fran cis, alleen begrijpt hij niet waarom. Theater thuis: Jakob de leugenaar. In de serie tv- spelen voor de zo meravond ditmaal een spel uit Oost- Duitsland, 'Jakob de leugenaar', dat eerder in augustus 1979 werd uitgezonden. Met: Vlastimil Brodsky, Erwin Geschonneck, Manuela Simon, Henry Hubchen, Blanche Kom meren e.a. Eigenlijk heet Jakob de leugenaar heelgewoon Jakob Heym. Hoe het komt en wanneer het begonnen is, weet hij niet meer, maar op een gegeven ogenblik is hij gaan lie gen. En toen moest hij het wel volhouden. Zelfs In 1943 in het gettho als iedereen graag wil gelo ven, dat de Russen vlakbij zijn om hun te bevrijden. De film werd op het Internationale Filmfestival in Berlijn bekroond met de Gou den Beer. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Ik wou ik waa... Wensen van kijkers worden vervuld. 17.50 Journaal. 18.00 Uit 'Oud na nieuw'. Serie. 18.10 Tandarra. Aan de andere kant van de wet. 19.15 Actualiteiten. 19.45 De 'Duitae' atem. Bekende Duitsers spreken internationale ster- 20.00 Journaal. 20.15 Bloed en eer. Duitse serie over de jeugd onder het Hitlerreglme. 21.15 Contrasten. 21.45 New York, New York. Repor tage van Werner Baecker met aan dacht voor markante details uit de Amerikaanse samenleving. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Het smetteloze zwaard. Ja pans liefdesdrama van Kenjl Mizogu- chi (1945). Een jonge wapensmid is verliefd op de dochter van een hove ling. Wanneer haar vader wordt ver moord, vraagt ze de wapensmid een wapen te smeden, waarmee zij haar vader kan wreken. 00.05 Journaal. DUITSLAND 2 16.05 Don Quichota. Tekenfilmserie. 16.30 Inleiding tot het erfrecht. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illuatratie. 18.05 Huimteechip Enterprise (Star Trek). De zaak Charlie. 19.00 Journaal. 19.30 Country-time met Freddy Qulnn. Country- en westernmuziek gepresenteerd door Freddy Quinn. Met: Max D. Barnes, The Gates, Vera Gosdin, Truck Stop, Hank Williams jr. en Cameron Mitchell uit de serie High Chaparral. 20.15 Gezondheidsmagazine Prak tijk. Met o.m. hart- en vaatziekten en beter horen door inplanting van elec- troden. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 De gaat. Tv-spel geregisseerd door Wolfgang Muhlbauer. Met: Rolf' Zacher, Monika Baumgartner en Pe ter Sattmann. Mia en Michael Seefel- der willen een jongeman opvangen, die een aantal jaren in de gevangenis heeft doorgebracht. Ze bezorgen Jo- schi zelfs een baan, maar hij is de vrijheid niet meer gewend. 23.05 Apropos film. Nieuws uit de filmwereld. 23.50 Journaal. DUITSLAND 3 Gezamenlijk programma NDR en WDR. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Urmel uit het ijs (1). Kinderse rie van Max Kruse met de Augsbur- ger Puppenkiste. 19.00 Onzekerheid over acupunc tuur. Filmreportage van Herbert Hu- benthal. NDR 19.45 Tekenen. Film van Thomas Ayck over Johannes Grutzke. WDR 19.45 Journaal. NDR-WDR 20.00 Journaal. 20.15 Maandagavond op drie. Nabe schouwing WK Voetbal. 21.45 De geschiedenis van de Che valier des Grieux en Manon Lescaut (2). Tv-serie van Jean Anouilh naar Abbe Prevost. Met: Fanny Cottencon, Franck David en Andre Reybaz. 22.40 Reisroutes naar de kunst: Griekenland (2). Film van Wolf Seidl over Samos, Pathmos en Chios. 23.25 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Emilie. Tekenfilmserie voor de kleuters. 16.05 Sesamstraat. 18.20 Klein, klein kleutertje. Pro gramma voor de allerkleinsten met een herhaling van 'De Indische water lelies'. 18.35 Literatuur op reis: Italië. Her haling schooltelevisie. 19.05 De mond die brult. Korte Amerikaanse tekenfilm van Douglas Sandberg. 19.10 Nepal. Tweede aflevering van een vierdelige serie documentaires van het echtpaar Materna over Nepal. Afl.: De sherpa's. 19.35 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.15 De weerman. 20.20 The day the earth caught fire. Engelse dramatische film van Val Guest (1961). Met: Edward Judd, Leo McKern, Janet Munro, Michael Good- life e.a. De aarde wordt geteisterd door natuurrampen en plotselinge kli maatswijzigingen. Van officiële zijde wordt slechts voorzichtige en soms verwarde uitleg verstrekt. Twee jour nalisten ontdekken dat de storingeh ontstaan zijn na een Amerikaanse atoomproef aan de Zuidpool. Maar de Russen melden dat zij ook een atoomproef hebben gedaan, precies op hetzelfde ogenblik. 21.55 Cultuur en beschaving. Docu mentaire serie van Sir Kenneth Clark. Zesde afl.: Protest en communicatie. 22.45 Journaal. BELGIE BRT 2 Zie Belgie BRT 1. BELGIE FRANS 1 17.45 Nourritures. Documentaire over het maken van kaas. 18.15 Cine-vacances. Vakantiepro gramma voor de kinderen. 18.45 Faites vos jeux-vacances. Spelprogramma. 19.00 Lundi-sports. Sportprogram ma van Mare Jeuniau. 19.25 Zomertoto. 19.30 Journaal. 19.55 Ronde van Frankrijk. Samen vatting van de rit Lorient-Nantes. 20.05 Inèdits. Herhaling van een se rie actualiteitsdocumenten, gefilmd door amateurs. 20.35 Lumières de Paris. Franse muzikale komedie van Richard Pottier (1938). Met: Tlno Rossi, Conchita Montenegro, Michele Alfa en Ray mond Cordy. De zanger Carlo Ferrari is zijn mondaine leventje meer dan beu. Wanneer hij een aardig meisje ontmoet, geeft hij een andere naam op. De liefde bloeit teder op en vanaf dat moment leidt Carlo een dubbel leven. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 19.00-19.30 Zie Belgie Frans 1. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.55-23.10 Zie Belgie Frans 1. ENGELAND BBC 1 16.40 Your songs of praise choice. Religieuze liederen gekozen door de kijkers. 17.20 Play school. 17.45 Space sentinels. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter compilation. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.55 Triangle. Serie. 20.20 Bret Maverick. 21.10 Panorama. 22.00 Journaal. 22.25 Variety club dinner. 23.00 High plains drifter. Western van Clint Eastwood (1972). Met: Clint Eastwood en Verna Bloom. 00.43 Journaal. 00.45 Taking the strain. 01.10 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 19.25 Yesterday's witness. 19.55 Special 655. 20.25 Journaal en Nieuws voor d ven en slechthorenden. 20.35 Stinectullers. 21.20 Paul Daniels magic show. 22.00 Sing country. 22.40 Cavalcade. 23.45 Newsnight. 00.30 Cricket. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. AVRO 15.30 Mijn huisdieren. Tekenfilmse rie. Afl.: Bingo, de hond. 15.40 Nitwits 'Aardbeving McBash'. 15.55-17.20 George knapt het op. Engelse komische film van Basil Dea- rden uit 1940. Met: George Formby, Phyllis Calvert en Garry Marsh. Geor ge is op weg naar Blackpool om met zijn ukelele op te treden in een klein orkestje. Per ongeluk komt hij in de verkeerde trein terecht en belandt in het Noorse plaatsje Bergen, waar hij NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws, voor doven en slecht horenden. DUITSLAND 1 10.00 Journaal en achtergrondinfor matie. 10.23 De gast. Herhaling. 12.10 Umschau. 12.25 Contrasten. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Journaal. 16.10 Journaal. 16.15 Hulpeloos, lusteloos en slap? Documentaire over onderwijsproble men. 17.00 Speelkamer. Kinderprogram ma. 17.40 Tele-lexicon. 17.50 Journaal. 18.00 Camera-safari. Van Rusland naar Middem-Azie. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 14.57 ZDF-Uw programma. 15.00 Journaal. 15.03 Sindbad. De zwarte parel. 15.30 Vakantiekalender. 15.40 Verzoekfilm. 16.05 Muggsy. Avonturenserie voor de jeugd. De brandstichter. 16.30 Mozaiek. Voor 65-plussers. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 Dieren onder de hete zojv Do cumentaire serie van Maurice Fievet en Dominique Dumonte. DUITSLAND 3 BELGIE BRT 1 15.30-16.30 Ronde van Frankrijk. Rechtstreekse reportage van de laat ste kilometers en de aankomst van de tiende rit: Saintes-Bordeaux. Commentaar: Louis de Pelsmaeker en Mark Vanlombeek. 18.00 Emilie. Tekenfilmserie voor de kleuters. BELGIE BRT 2 Zie Belgie BRT 1. BELGIE FRANS 1 15.30-16.30 Ronde van Frankrijk. Rechtstreekse reportage van de rit Saintes-Bordeaux. 17.45 Nourritures. Documentaire se rie. Tweede afl.: Een natuurlijk pro duct: aardbeien. BELGIE FRANS 2 14.00 Teletekst. Vakantie-toerfsme. ENGELAND BBC 1 07.38 Arts. 08.30-08.55 Maths. 11.55 Cricket. 14.05 Journaal. 14.35-14.50 See saw. Kinderpro gramma. 17.20 Play school. Klèuterprogram- 17.45 Lassie. Jeugdserie. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 17.02 (TROS) Amusementsproj ma - 18.06 Viola van Emmer 18.42 De gelaarsde kater (2), lui spel - 19.02 Country en western - 20.02 Een mondje Frans - Made in Holland - 22.02 Akt 23.03 (NOS) Met het oog op moi HILVERSUM 2 - 16.15 (NCRV) Nederlandse mu: 16.32 Klanken van weleer - Berliner Philharmoniker o.l.v. He von Karajan met werk vj Strauss jr. - 17.36 Actualiteit 18.10 Cinema-orgels - 18.30 I» sche godsdienstige uitzending - Bond zonder Naam - 18.50 Om zeggen - 19.00 Leerhuis - 19.15 nis uit Engeland - 19.30 Romdon woord - 19.40 Muziekprogramr 20.03 Redevoeringen, die geschi nis maakten - 20.30 Kerkepad - Ambon, de werkelijkheid van droomeiland - 21.00 Bij de t 21.30 Teleac - 22.40 Klassieke I rische opnamen. HILVERSUM 3 - 16.03 (AVRO) Ad Visser met pop disco - 18.03 (NOS) De avl spits - 19.03 (AVRO) Proefdraa 20.03 Folklive - 21.02 Fragmente recente pop-elpees - 22.02 Cai light - 23.02 Swingtime. HILVERSUM 4 - 16.00 (KRO) Collage van alled en zeldzaam - 17.00 Sluiting - Les Espaces Acoustiques, G< Grisey - 21.30 Literaire uitzend! 22.30 Muziek op het spel (177). Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (AVRO) Jerry van Rooij 0.45 Round Midnight - 2.00 Sé station - 6.02 Auto in? Avro a 9.03 Steunpunt - 9.08 Arbeidsvi nen - 10.03 De zandbakshow - Arbeidsvitaminen (vervolg) - Biels Co (luisterspelserie) - Filmmuziek - 12.03 Prioriteit! 13.06 Radiojournaal - 13.20 De Diligence - 14.03 (NOS) Radio de France - 17.02 (AVRO) Licht! varieerde muziek uit het plat! van Wim Harsma. HILVERSUM 2 - 7.20 (KRO) Het levende wool 7.35 Anderhalf uur actualiteiten Het studio-gesprek - 8.45 De wenrubriek - 9.00 Scheepspra^ 9.05 Gymnastiek voor de vroi 9.15 Werkbank - 9.33 Wel en w Nederland - 10.33 Voor, over en ouderen - 11.00 Ex- gedetineei 11.33 Ratel: over radio en tv - Actualiteiten - 13.33 Verand taalgebruik - 14.00 Orient-expres 14.33 Open school - 15.03 Het roeppastoraat - 15.10 Boekenwlji - 15.32 Babyion - 17.36 Actualitó HILVERSUM 3 - 7.02 (VARA) Felix Meurders pop - Jeroen Soer met pop - Het VIP-spel - 13.03 Peter Holle 15.30 Popkrant met Felix MeurdiU HILVERSUM 4 - 7.02 (TROS) Specialiteiten a la - 9.00 Orgelmuziek - 9.30 Met Ll stra naar vreemde landen - Opus tien tot twaalf: het Conce bouworkest o.l.v. Bernard Haitin het Nederlands Balletorkest o.l. Spanjaard - 12.00 Intermezzo - De klassieke top 10 - 13.30 Haar kamerkoor met liederen van 14.00 Belcantorium: Verdi Sluiting. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilvë' 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op versum 2 op elk half uur van 7,. tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en uur. Op Hilversum 3 op elk he van 7.00 tot 24.00 uur en Hllvers om 7.00, 8.00 en 13.00 uu

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2