Freek van der Capellen schaart zich bij B-winnaars Regenboogzeilers Holland overklassen de Friezen Tweede plaats voor Asopos-combinatie Pech vot Ron Kok SPORTTRIBLHME succesvol KARIN ROOSENDAAL OPNIEUW TE STERK VOOR PATRICIA LAFAY René Correl Scheidsrechterlijke wanbeslissingen kosten Ajax de zege DERNYKOERSIN NOORDWIJK VOORSCHOTEN Freek van der Capel len heeft zijn eerste zege in een B-toer nooi binnen. Werd de jongste Van der Ca pellen vorig seizoen in de finale nog door ou dere broer Herman in de eindstrijd geklopt, gistermiddag in Voor schoten waren de rol len omgedraaid. De geconcenteerd spelende Freek van der Capellen maakte met name in het tweede ge deelte van de eerste set grote indruk en slaagde er vervol gens ook in de tweede naar zich toe te trekken: 6-3, 6-4. Marijke Guyt pakte op Fores- cate bij de dames B de titel. Annette van der Meij bood uit stekend tegenstand, maar bleek niet in staat op de be slissende momenten door te drukken: 5-7, 4-6. Freek van der Capellen en Marijke Guyt speelden overigens toch een sterk toernooi. Samen pakten zij ook nog eens probleemloos de titel in het gemengd dubbel spel. Herman van der Capellen vero verde overigens nog wel een ti tel op Forescate. Met Henny Koemans bleek Van der Capel len voor de vijfde maal op rij de sterkste in het herendubbel B. Hans Tönjann en Frans Grimbergen trachtten de Au stralische opstelling van het fa voriete koppel na te bootsen, maar speelden deze tactiek beduidend minder goed uit dan hun tegenstanders. Sjoerd van Duinen (Oud Was senaar) toonde zich bij de he ren C zowel in de enkel- als in de dubbel-discipline een klas se apart. Single versloeg hij Rob van Marwijk met 6-4, 6-1 en met Hayo Topzand (op zijn manier ook een klasse apart) wees hij Rob Klomp en Paul de Vette terug. Patrcia Lafay slaagde er bij de dames in C opnieuw niet in Ka- Ook deze indrukwekkende actie zou Herman van der Capellen niet baten in de eind strijd van Forescate. Broer Freek (achtergrond) zal de bal na deze return achter het net „winnend" doodleggen. Marijke Guyt toonde In Voorschoten aan weer helemaal terug te zijn. De finale met Annette van der Mey werd in twee sets gewonnen. rin Roosendaal van een eerste plaats af te houden. Evenals tijdens de Districts-titelstrijd was de spreiding van Karin Roosendaal haar te machtig. Artesia Jan Roelvink, terug na een jaar op non-actief te hebben ge staan, maakte een sterke ren tree op het C-toernooi van Ar tesia. In de halve eindstrijd bleek de als nummer één ge plaatste Bart van der Velde geen hindernis van betekenis (6-4, 6-2) en in de finale schoot ook Dick van Ingen tekort: 6-0, 6-2. Broer en zus Marit en Peter Versteegen bereikten in Kou dekerk wel de eindstrijd in res pectievelijk dames C en heren D, maar konden het beide niet bolwerken. Marion Hoogeveen en Egbert Vonk waren te sterk. In de dames enkel D ging de hoofdprijs naar Marits teamge note Henny Verhage, die Josje Engel versloeg. De Munnik Op het jeugdtoernooi van De Munnik won Jan Siemerink bij de jongens onder twaalf jaar van de verrassend via Jack Haslinghaus in de finale gearri veerde Erik Snellenberg. Bij de meisjes onder 14 jaar was een hoofdrol weggelegd voor Irma van Seeters, die in een drie uur durende partij Esmir Hoogen- doorn klopte. Freek Tanis be reikte twee finales. De jongens enkeltitel onder zestien jaar veroverde hij zonder te spelen Na Forescate lijken drie heren-spelers redelijk zeker van deelname aan het Masterstoernooi. Herman en Freek van der Capellen en Hans Tönjann weekten zich in ieder geval overtuigend los van de andere kanshebbers. Stand bij de heren: 1. Herman van der Capellen 102, 2. Hans Tönjann 90, 3. Freek van der Capellen 84, 4. Frans Grimbergen 50, 5. Jos Koemans 46, 6. Arnold van der Ca pellen 44, 7. Henny Koemans 42, 8. Marco Winter 40. Dames: 1. Ingelise Driehuis 48. 2. Henny Fehling en Marijke Guyt 32, 4. Jacqueline van Wijk 28, 5. Christel Verwoert 24. (tegenstander Marco Visser trok zich terug), maar het kam pioenschap tot veertien jaar moest hij aan Mare Nagelkerke laten. Uitslagen: Forescate s/Arnold v Herman van der Capellen - Hans Tön jann 6-4, 6-2. Finale: Freek van der Capellen - Herman van der Capellen 6-3, 6-4. DEB: Halve finales: Marijke Guyt - Christel Verwoert 6-3, 6-1; An nette van der Mey - Liselotte van der Bijl 7-6, Ó-6, 6-1. Finale: Guyt - Van der Mey 7-5, 6-4. HDB: Finale: Henny AftGSlfl Koemans/Herman van der Capellen - Hans Tönjann/Frans Grimbergen 6-4, 7-5. GDB: Finale: Marijke Guyt/Freek van der Capellen - Agnes Goemans- /Rob Klomp 6-1, 6-3. HEC: Finale: Sjoerd van Duinen - Rob van Marwijk 6-4, 6-1. DEC: Karin Roosendaal - Patricia Lafay 6-2, 6-3. HDC: Finale: Hayo Topzand/Sjoerd van Duinen - Rob Klomp/Paul Defette 6-1, 6-4. DDC: Finale: Nelleke Weijermans/Ju- liëtte Grimbergen - Simone den Hol lander/Ellen Winkel 6-4, 3-6, 7-5. GDC: Cynthia Volten/Peter van Pari don - Johan en Tiny van Velzen 7-6, 6-4. HED: Finale: Mark van der Schoor - Felix Jespers 6-4, 6-2. DED: Finale: Jacqueline Gerse - Gery Ver woert 6-2, 6-2. HDD: Arnold van Dam/Van het Wout - Hoevers/ZIjll de Jong 6-4, 6-3. DDD: Gerse/Berkhout - Truus Rietdijk/Truus Haverman 3-6, 6-4, 6-2. GDD: Wil van der Meer- /Frans van der Berg - Corry Monfil- J - Dam 0-6, 7-6, 6-3. 1. HED: Egbert Vonk - Peter Verstee gen 6-2, 6-1. DED: Henny Verhage - Josje Engel 6-2, 6-1. HDD: Egbert en Ronald Vonk - Erik Jan Kip/lgnace Ponsioen 6-4, 6-2. DDD: Ada Thjo- /Nolly van der Merwe - Thea Por- s/Annie van Reeuwijk 6-1, 6-4 GDD: Kitty Holdert/Ronald Gaarkeuken - Ada Thjo/Jan Key 6-2,4-6,7-5. De Munnik HEC: Finale: Jan Roelvink - Dick van Ingen 6-0, 6-2. DEC: Finale: Marlon Hoogeveen - Marit Versteegen 6-3, 6- Meisjes: onder 10 j: Eva Haslinghaus - Karin Croese 6-3, 5-7, 6-2. Onder 12 jr: Jacqueline Paauw - Irma van Oudenrijn 7-6, 6-3. Onder 14 jr: Irma van Seeters - Esmir Hoogendoorn 7- 6, 2-6, 7-6. Onder 16 jr: Wil den Hol lander - Jeanine Jünger 6-3, 4-6, 6-2. Jongens: onder 10 jr: Sander van Gelder - Ramon de Vries 6-4, 6-2. Onder 12 jr: Jan Siemerink - Erik Snellenberg 6-2, 0-6, 6-1. Onder 14 jr: Mare Nagelkerke - Freek Tanis 6- 1, 6-4. Onder 16 jr: Freek Tanis - Marco Visser, w.o. GERT-JAN ONVLEE AMERSFOORT Het e weekeinde van de nati kampioenschappen, die gens gedevalueerd zijn het ontbreken van de WK gers, heeft de Leidse afvj ging drie ereplaatsen op verd. René Corretjé vai Zijl/LGB was daarbij het n succesvol met een tweed een derde plek. De nu 14 ge Zijl/LGB-er startte dt met een bronzen plak o 100-school jongens'68 in goede 1.14.59. Vervo faalde Correjè volledig o 200-wissel. Gisteren blee Leidenaar weer in zichzt geloven. Een zeer sterke vlinder was het gevolg in rappe 1.05.49 (zilver). Zilver behaalde ook de ta volle Ingrid van Veen vai Zijl/LGB. Slechts 0.3 sect scheidde de jonge Leidse de titel op de 100-vlinder n jes onder 10 jaar (1.22.28) De overige Leidse klass gen: 100-school jongens o Martin Bartels (LZ'86) 1.3) Berend v. Aken (Zijl/I 1.37.89. 800-vrij jont '71/'70: Marco Mulder (Li 10.21.93. 1500-vrij jon) '67: Vincent van Duyvel (LZ'86) 18.42.73. 100-vll meisjes '66: Rianne den (Katwijk) 1.11.62. 100-sc jongens '69: Remco Fil (LZ'86) 1.24.20. Idem '67: bert v.d. Leeden (Li 1.19.06. Idem '66: Re Haasnoot (Zijl/LGB) 1.11 200-rug meisjes '68: S Bakker (LZ'86) 2.43.30. school meisjes '69: Yvonni Kier (LZ'86) 3.05.20. 10C jongens o.10: Bas Wille (LZ'86) 1.15.67; Erwin (Zijl/LGB) 1.15.57; Berent Aken (Zijl/LGB) 1.14.6. vlinder jongens '70: M Mulder (LZ'86) 1.21.63. school meisjes '70: M Correljé (Zijl/LGB) 1.5 400-vrij meisjes o. 10: Ingr Veen (Zijl/LGB) 5.37.34. vrij jongens '70: Leon Lu (Zijl/LGB) 1.07.38. LEIDEN Het wari weer van de afgelopen gen heeft ook de region wielrenners niet onberot gelaten. LEIDSE COURANT MAANDAG 12 JULI1982 PAGI1 WARMOND De regen boogzeilers van Holland hebben op de eerste dag van de 62ste Kaagweek hard toegeslagen in de traditionele teamwedstrijd tegen Friesland. Niet alleen leverde de eerste van de vier te zeilen wedstrijden de hollanders een eerste en een tweede plek op, maar ook bleken de thuis- zeilers in het achterveld superieur aan de zaterdag duidelijk mindere friezen. Een ontwikkeling die de hollanders al na een dag zeer ruim aan de leiding bracht: 20 3/4 om 34 pun ten. Holland heeft voor dit gebeu ren overigens een sterk team bij elkaar gehaald. Behalve teamleider Luut de Groot, heb ben dit jaar ook Bouw van Wijk, Betting Bakker, Martin Heineke en Peter Frech een plaats gevonden in de vijf bo ten sterke ploeg. Stuk voor stuk zeilers die zich al overtui gend hebben bewezen in dit spektakelstuk en vooraf mocht Holland dan ook al licht favo riet voor de winst worden ge noemd. Na het ronden van de eerste boei was al duidelijk dat de, met keurige rood-wlt-blau- we vlaggen op boot en spina De combinatie-acht van Asopos De Vliet die tijdens de Bosbaan Regatta de tweede plaats voor zich opeiste. in combinatie met Laga en Thèta. na een wat onverwacht nationaal kampioenschap, twee weken geleden (onver wacht, omdat deze formatie nog nooit zo geroeid had), werd besloten om, tegen het TAC-advies in, toch in deze opstelling door te trainen. Het behaalde resultaat viel zeker niet tegen. Gisteren behaalden zij een 2e plaats, achter de Spanjaarden, en slaagden zij er in de Italiaanse ploeg voor te blijven. Deze prestatie was zeker onverwacht, daar beide buitenlandse ploegen kandida ten zijn voor goud op de We reldkampioenschappen. Als de Asopos/Laga/Thêta combina tie de kans krijgt om door te trainen, dan mag zeker een goede finaleplaats in Luzern verwacht worden. Kortom: een lachende ploeg en een glunde rende coach, Coos Lubbe. Een andere goede prestatie werd geleverd door Die Leythe-roei- er Ronald Florijn, die in combi natie met Frans Göbel in de SA 2x een 2e plaats behaalde achter de Noren. Na een 6e plaats op zaterdag, bewezen deze 2 roeiers eigen lijk veel meer in hun mars te hebben, door een dag later in een zeer spannende wedstrijd de Belgen, Oostduitsers, Fin nen en Westduitsers vóór te blijven en een 2e plaats in de wacht te slepen. De SA 4+ van Njord slaagde er beide dagen niet in, om de finale te berei ken. Op zaterdag werden zij 3e in de kleine finale, achter Groot-Brittannië en Ierland, maar vóór de Australische ploeg. De DSA 2x van Njord wist de Zweedse dubbeltwee voor te blijven in de voorwed strijd, hetgeen een 4e plaats opleverde, waardoor zij ook net niet in de finale kwamen. Hetzelfde geldt voor Liesbeth van der Veld van Die Leythe, die in het nummer DSA 1 x in de kleine finale de Zweedse en Zwitserse skiffeuses voor wist te blijven en daarmee aJs 2e eindigde achter Lili Meeuwisse van „de Laak". DOROTEE DEZAIRE De meesten van hen waren der deze abnormale oms digheden niet of nauwelijk staat een behoorlijke pres te leveren, zij het dat Ron I onlangs winnaar van het a teurcriterium in Alphen den Rijn, niet door de IK temperaturen, maar door p( achterna werd gezeten. B( ging het met Hans Steek (Noordwijkerhout), die giste in Obdam tot een twaat plaats kwam. Daar reed al s een kopgroep van negen a weg met o.m. Frits Schür Peter Hogervorst. Halfko gingen zes man in de achl volging, met daarachter w een groepje met Steekers, i daarbij aansloot. Vooraan b ven vier man over, daarach sprintte de renner van De E lenstrek naar de 12e stek. i kenaar Karei Teeuwen wi 14e. De pech van Swiftamati Ron Kok in Heinkenszand w( enigszins goedgemaakt d< clubgenoot Gertjan Zwa Deze junior bevond zich zal dag in Hellevoetsluis in c kopgroep van zeven man, halfkoers was ontstaan, dens de sprint van deze kop pers bleek het kruit van Voorschotenaar goedde verschoten, waardoor er ai ter winnaar en streekfavor Talen niet meer dan een plaats inzat. ker uitgedoste hollandse équi pe niet voor niets als de te kloppen tegenstander mocht worden gezien. Bij die boei im mers, hadden Peter Frech en Bouw van Wijk zich in het eers te indewindse rak al duidelijk losgemaakt van de overige acht boten en het tweetal zou ook niet meer worden achter haald. Wel bleek de Rakker van Van Wijk in het resterende gedeelte van de race wat beter te lopen dan „Naatje" van Frech, waardoor geroutineerde Van Wijk uiteindelijk als eerste over de finish zou komen. Was er voorin het veld derhal ve weinig sprake van spann- ning of strijd, achter de leiders was er weldegelijk sprake van het betere teamzeilwerk. Met name friese teamleider Harry Amsterdam en Betting Bakker maakten elkaar het leven bij zonder zuur (Bakker won deze tactische tweestrijd door op de vijfde plaats beslag te leggen) en ook het privé-oorlogje tus sen Luut de Groot en Fries Douwe Zwart werd in hollands voordeel beslecht. Zoals de gehele wedstrijd voor de hollanders dus eigenlijk op perbest verliep. Om aan die eerste klap nu direct de waar schijnlijke eindzege in dit tradi tionele gebeuren te hechten, gaat echter te ver. De noorde lijke regenboogzeilers hebben ook op de Kagerplassen al eerder bewezen dat het woord opgeven in het friese woorden boek niet voorkomt, waardoor een spannend vervolg van deze altijd spectaculaire twee strijd nog immer tot de moge lijkheden behoort. Uitslag: 1. Bouw van Wijk (Holland), 2.. Peter Frech (H.), 3. Ulrich Jager (Friesland), 4. Hessel Donker (Fr.), 5. Betting Bakker (H.), 6. Luut de Groot (H.), 7. Martin Heineke (H.), 8. Harry Amnsterdam (Fr.), 9. Bertus ter Beek (Fr.), 10. Douwe Zwart (Fr.). Tussen stand: 1. Holland 20 3/4, 2. Friesland 34. GERT-JAN ONVLEE LEIDEN Een niet gering aantal scheidsrechterlijke wan beslissingen van Rotterdamse clubscheidsrechters hebben de cricketwedstrijd tussen Sparta en Ajax een onplezierig aan zien gegeven. Daarbij bleven de wedstrijdpunten ook nog eens in Rotterdam. Hoewel het in de Overgangs klasse gebruikelijk is dat neu trale bondsscheidsrechters de wedstrijden leiden, waren die voor het duel tussen Sparta en Ajax niet aangewezen, waar door de battende partij voor umpires dient te zorgen. De Ajax-spelers kweten zich con- centieus van deze taak, de Spartanen namen het echter niet zo nauw, hetgeen drie overs voor tijd resulteerde in de onterechte Leidse neder laag. Na een gewonnen toss besloot Ajax te gaan batten. Mark Ver beek speelde een uitstekende innings. Hij scoorde 56 runs, totdat zijn wicket door een doorschietende bal werd ont worteld. Huib Jan van Lange- veld (23), Danny Eldering (18), Johan Gordinou (32), Eddy Fi- field (12), Ton Eldering (31) en Paul Haighton (19, niet uit) zorgden in de beschikbare 55 overs voor een totaal van 220 runs voor het verlies van 9 wic kets. Een fraaie vang van Haighton leverde Ajax vervolgens al spoedig het eerste Sparta-wic- ket op. Daarna ging het echter fout. De Spartaanse batsmen werden regelmatig door de ei gen scheidsrechters bevoor deeld, waardoor de nodige ii atie aan Leidse zijde ontstof Hoewel Ajax tussen de in denten door nog zes wickf veroverde, werd het Leidse i taal op de valreep toch ra door Sparta achterhaald. Co mentaar na afloop van Ajij routiniers Eldering en I Jongh: „Dit soort anti-crick| hebben we nog nooit me maakt..." NOORDWIJK In samenwerking met de wielervereniging Swift en de Evenementencommissie Noordwijk, organiseert Joop Rie thoven morgen op de Noordwijksë Koningin Wilhelmina Boule vard een dernykoers voor prof-wielrenners. Het omnium, waar voor een aantrekkelijk deelnemersveld is gerecruteerd, is samen gesteld uit een viertal onderdelen en begint om 19.30 uur. Een tweede oorspronkelijk in Leiderdorp geprogrammeerde wedstrijd zal geen doorgang vinden. De organisatie is er niet in geslaagd de benodigde pecunia voor dat gebeuren te verzamelen. In Noordwijk echter, zal wel degelijk een aantal aansprekende coureurs acte de précense geven. Zo zullen de wereldkampioen achter grote motoren, René Kos en de oude titelhouder Martin Venix naar Noordwijk trekken, terwijl ook René Koppert, Jos Lammertink, Danny Clark en de grootste zesdaagserenner aller tijden, Patrick Sercu, in actie komen. Ook bij de gangmakers veel bekende mensen: Noppie Koch, Bruno Walrave, Joop Sta kenburg, Maurice de Boevere en Joop Zijlaard Het omnium zelf zal bestaan uit de onderdelen tijdrit, afvalrit, puntenkoers en een wedstrijd in lijn over veertig kilometer. Tij dens het wielrennen zal worden gecollecteerd voor het nationaal reumafonds. Importeur: Auto Palace - De Binckhorst B. V., Binckhorstlaan 312-322, corr. adres: postbus 148,2501 CC Den Haag, tel.: 070-855100/101 Bouw van Wijk en bemanning, stijlvol op weg naar de eerste plaats tijdens de team wedstrijd tussen de hollandse en friese regenboogzeilers. AMSTERDAM In Amster dam is dit weekeinde de Inter nationale Nereus Bosbaan re gatta verroeid.. De regatta was bedoeld als laatste grote wed strijd in voorbereiding op de Wereldkampioenschappen, die in augustus 1982 gehouden zullen worden in Luzern. En de organisatie zat het wel mee: erg veel buitenlandse inschrij vingen, (ó.a. Oost-Duitsland, Rusland, Canada, Denemar ken, zelfs India was vertegen woordigd), en schitterend weer, waardoor het ene Bos baan-record na het andere sneuvelde. Zaterdag zette Rusland 3 nieu we records op haar naam Oost-Duitsland 2, Italië en De nemarken 1. Maar de Neder landse roeiers en roeisters ble ven niet achter. Door hen wer den 4 Nationale records ver broken, hetgeen 3 keer een 2e plaats opleverde, achter de Russen en de Oostduitsers. Zo haalden de Orca-dames in het nummer DSA 4+ maar liefst 5 seconden van het oude record af en zetten het op 3.14.90. Nereus verbeterde het record in de DSA 2- en bracht het op 3.26.77. Een verbetering van bijna 2 seconden. Ook het Leidse roeien bleef niet achter. In het nummer LSA 8+ roeiden Frans van der Steen en Bart de Bruijn van Asopos de Vliet

Leidse Courant | 1982 | | pagina 12