ziet opvolger n eigen formatie Moeizame zege Louk Sanders Wereldtijd Oostduitse op sprint Actie moet Telstar redden Softbalteam plaatst zich LEIDSE COURANT ZATERDAG 10IULI1982 PAGINA 9 (r) rechtstreeks (s) samenvatting (n) nabeschouwing BRT 2 19.45 uur Polen-Frankrijk(r) DUITSLAND 1 23.00 uur Studioprogramma DUITSLAND 2 19.30 uur Polen-Frankri)k(r) 21.55 uur Polen-Frankrijk(s) NEDERLAND 2 19.50 uur Italië-West Duitsland(r) BRT 2 19.50 uur Italië-West Duitsland(r) DUITSLAND I 19.20 uur Studioprogramma 20.00 uur Italië West Duitslartd(r) 22.45 uur Sluitingsceremonie Braziliaan Coelho leidt WK-finale MADRID Brazilië zal toch nog een verte genwoordiger kennen in de finale van het we reldbekertoernooi in Spanje. De 39-jarige Brazi liaan Arnaldo Coelho is door de FIFA aange wezen als scheidsrechter voor de finale tussen Italië en West-Duitsland, die morgen plaats heeft in Madrid. Het is voor de eerste keer, dat een niet-Europe- aan de finale van het wereldtiteltoernooi zal leiden. Coelho's assistenten zijn de Israëliër Abraham Klein en de Tsjechoslowaak Vojtech Christov. De Portugese scheidsrechter Antonio Garrido is aangewezen voor de wedstrijd Polen-Frankrijk om de derde en vierde plaats, vanavond in Ali cante. Garrido wordt bij Polen-Frankrijk geas sisteerd door Mario Rubio (Mexico) en bealid Lacarne (Algerije). BARCELONA FC Barcelona heeft de 26-jarige verdediger van Honduras, Allan Costly, aangetrok ken. Costly gaat voorlopig spelen bij het filiaal van FC Bar celona, de tweede-di visieclub Barcelona Atletico spelen. FC Barcelona heeft nu vier buitenlanders: Maradona, Simon- son, Schuster en Costly. OP DE LOSSE TOUR Blessures rit door de hel van het noorden is voor Gregor Braun idn piet zonder gevolgen gebleven. Hij heeft bij een val een hand wortel beentje gebroken. Het uitrijden van de Tour is iu onmogelijk. Braun heeft echter besloten bij de ploeg te lijven tot de belangrijke ijdrit voorbij is. Ook Daniël Wil- Ims is geblesseerd. Hij heeft vermoedelijk een midden - lands beentje gebroken. De Nederlandse coureur Peter Zij- rveld kampt met een nierbekkenontstekking en mag zich fe komende dagen niet al te zeer inspannen. Open strijd Felix Levi tan maakte gisteren bekend dat de Tour de France 1983 een open wedstrijd wordt. Erzullen niet alleen yheroepswielrenners, maar ook amateurs worden toegela- t ten. Het is de bedoeling om van beide categorieën tien ploegen met negen renners te laten starten. Er zal, zowel jfyj de profs als de amateurs, streng worden geselecteerd. merika Voorts heeft Levitan laten blijken nog altijd met de ge- g Sdachte te spelen Amerika warm te maken voor het wiel- rennen. „Ik ben al op een receptie bij Reagan geweest voor een ronde om het Witte Huis. De kans dat er in New York iets van de grond wordt getild is kleiner geworden. In Ja- ian is men sterk geïnteresseerd in een profevenement, [laar dat is allemaal toekomstmuziek. Eerst moeten we •an de open Tour de France een succes maken". Tijdrit [De Tourdirectie heeft opnieuw een verandering aange bracht in de ploegentijdrit, die maandag wordt gehouden. fNadat de ploegentijdrit eerder al van afgelopen woensdag aar zondag en daarna naar maandag - wegens een de monstratie van staalarbeiders - werd verplaatst, heeft iurbaas Felix Levitan gisteren besloten het parkoers te brengen op 69 kilometer, in plaats van 63 kilometer. C ANC ALE Peter Post zal het nog wel een jaar volhouden, maar zijn langste tijd als ploegleider heeft hij gehad. De lange Amstelvener piekert er hard over aan het eind van 1983 het roer in ande re handen over te geven. Daarbij gaan zijn gedach ten in eerste instantie uit naar een van zijn huidige vedetten. „Het zou toch doodzonde zijn als man nen als Jan Raas of Gerrie Knetemann voor de wie lersport verloren zouden gaan". Het jaar 1983 wordt door Post vooral als een goed afscheids- jaar beschouwd omdat hij dan precies tien jaar als ploegleider aan het front heeft gestaan. Tien jaren die hem niet in de koude kleren zijn gaan zitten, al hebben ontelbare triomfen het vele reizen en trekken veel vergoed. Het is in ieder geval niet de bedoeling, dat Post in de toe komst uit beeld verdwijnt. In de nieuwe te creëren opzet ziet hij zichzelf meer als manager. Als de man op de achtergrond, die vanachter het bureau de organisatie regelt en de belan gen behartigt. De Amstelvener die indertijd met niets is begonnen, maar alle triomfen heeft behaald waarvan een ploegleider maar kan dromen, wil de leiding echter alleen in handen geven van zijn eigen topcoureur. „Vanuit mijn niéuwe funktie wil ik alleen werken met mensen die ik goed ken. Die weten wat ik wil. Die al jaren bij mij zijn. Als ik er bij be trokken blijf, kan ik geen mensen van buitenaf erbij hebben. Of mijn plannen op korte termijn kunnen worden verwezenlijkt, hangt ook af van de wensen van mijn ren ners. Zij moeten op een zeker moment die beslissing durven nemen". Post is er heilig van overtuigd, dat goede coureurs de beste personen zijn om het vak ver der uit te dragen. Daarom ook is hij gelukkig met het besluit van de KNWU om bijvoor beeld René Pijnen als baan- coach aan te stellen. „Die weet waarover het gaat. Dat is een echte vakman". De meest suc cesvolle ploegleider van Ne derland heeft zich er op be trapt dat zijn ambitie is gaan tanen. Peter Post: meer ontspannen dan ooit. Delegeren Aan de andere kant beseft hij een goede beslissing te hebben genomen orp veel wielerzaken te delegeren. Zelf al hoeft hij, nu iedereen in zijn omgeving automatisch zijn werk doet, daardoor zelf minder in actie te komen. Zelfs de voorberei ding voor de ploegentijdrit - gezien de faam van Raleigh toch een geweldig belangrijk gebeuren - laat hij aan de ren ners over. „Ik ben bijvoor beeld met Knetemann het par koers gaan verkennen en heb Raas opdracht gegeven de ren ners voor te bereiden. Ik ben meer ontspannen dan ooit". Toch zou het onjuist zijn te veronderstellen, dat hij een karakterverandering heeft on dergaan. ..Ik wil altijd bij de besten behoren. Succes heb ben. Van de Zesdaagse ben ik ook nog altijd bezeten. Ik leef voor die drie maanden die aan de Zesdaagse van Rotterdam voorafgaan. Die organisatie, die onderhandelingen, dat zou ik voor geen geld willen mis sen. Maar ik ben nu een keer anders dan mannen als Dries- sens of Demuer. Ik heb respect voor hen, maar ik wil niet tot mijn zeventigste in die auto zitten. Ik vind het veel fijner dat Goddet me uitnodigt om eens over de Zesdaagse van Parijs te filosoferen. Die man is 78 jaar en gaat zich toch met dat gebeuren bemoeien. Dat vind ik heerlijk". PETER VAN PUTTEN EEN NIEUWE REEKS HEUVELS zondag11juli-8eetappe-l96km 13 (Van onze verslaggever) 'HEVENINGEN ouk Sanders heeft gister- iddag op de rand van de grond gebalanceerd. Tij- ns zijn partij voor de vartfinales van de inter- itionale tenniskampioen happen van Schevenin- n. moest hij in de ver- ngende hitte enorme in- anningen leveren om et voortijdig te worden (geschakeld. eerste set diende Sanders it de cijfers 6-3 af te staan zijn fanatieke tegenstan- Bruno Capineri, waarna Italiaan in de tweede set bij i voorsprong van 5-2 twee idstrijdpunten onbenut liet. teindelijk sleepte Sanders met 7-5 ternauwernood een derde set uit het vuur. Ook daarin had de Leidenaar het evenwel allerminst gemakke lijk. Sanders kwam met res pectievelijk 3-0, 4-2 en 5-4 ach ter. waarna Capineri ander maal verzuimde de voor het publiek interessante partij in zijn voordeel te beslissen. Na liefst 3 uur en 20 minuten pro fiteerde Sanders uiteindelijk met opnieuw 7-5. In de halve finales 'ontmoet Sanders vanmiddag de Austra liër Michael Fancutt. Dei* versloeg de Roemeen Christi an in twee sets: 7-5, 6-2. De an dere finalist moet voortkomen uit de partij tussen de Zweed Michael Wennberg (6-4, 7-6 te gen Srinivasan Vasudevan uit India) en de Amerikaan Mark Buckley (5-7, 6-4, 6-3 tegen de Italiaan Fabio Moscino). POBTWERELD )NGELO De Engelsman David Moorcroft, die deze week in lo het wereldrecord op de 5000 meter scherper stelde, zal op juni in Hengelo deelnemen aan de FBK-games. )TTINGHAM De Westduitser Jurgen Röber, middenvelder n Nottingham Forest, gaat voor ruim 700.000 gulden over naar yer Leverkusseri. fDNEY Betty Stöve is gisteren in de tweede ronde van het door-tennistoernooi van Australië uitgeschakeld door Pam river: 6-2, 6-1. )UDA Theo Smit is gisteren winnaar geworden van de elerronde De Zes van Rijn en Gouwe. De laatste etappe kwam naam van Gerrie van Gerwen. John van der Wiel won van Grünfeld. Winstpartij Van der Wiel AMSTERDAM In de derde ronde van het grootmeester- toernooi in Amsterdam, dat volgens het Zwitserse systeem wordt afgewerkt, heeft John van der Wiel, de Leidse kandi daat-grootmeester, met wit zijn naaste concurrent, de jon ge Israëlische grootmeester Grünfeld verslagen. Uitslagen: Short (Eng)-Sosonko (Ned) 1/2-1/2; Van der Wiel (Ned)- Grünfeld (Isr) 1-0; Hort (Tjs.sl.)-Har- toch (Ned) agfVan Baarle (Ned(- Van der Sterren (Ned) 0-1; Pleister (Ned)-King (Eng) 1/2-1/2; Miles (Eng)-Van der Vliet (Ned) 1-0; Saeed (Vae)-Jusupov (Sov) 1/2-1/2; Meul-, ders (Bel)-Ree (Ned) 1/2-1/2; Bornv (Ned)-Kulikosky (Pol) 1/2-1/2; Van Wijgerden (Ned)-Van Mil (Ned) 1-0; Böhm (Ned)-Hans Kuijf (Ned) 1/2- 1/2; Ligterink (Ned)-Rob Kuijf (Ned) 0-1; Donner (Ned)-Iskov (Den) 1-0; Grooten (Ned)-Langeweg (Ned) 1/2- 1/2; Van den Berg (Ned)-Hess (Wdl) 1/2-1/2; Timmerman (Ned-Boersma (Ned) 1-0. ARL MARX-STADT Op eerste dag van de atletiek- ■dstrijd Oost Duitsland-Ver- 'gde Staten heeft de Oost- itse atlete Marlies Göhr in irl-Marx-Stadt de 100 meter Hes gewonnen in een tijd 0 10:88 gelopen, waarmee zij 1 op haar naam staande we reldrecord heeft geëvenaard. Even eerder liep de Ameri kaan Calvin Smith op de 100 meter heren de fabelachtige tijd van 9.91 seconden. De windmeter gaf toen echter 2.1 meter per seconde aan; juist teveel om de prestatie van Smith voor erkenning als we reldrecord in aanmerking te laten komen. Anders zou het reeds veertien jaar bestaande wereldrecord van Jim Hines (9.95) zijn gebroken. De Amerikaanse Mary Dec- ker-Tabb verbeterde gisteren in Parijs het record op de mijl: 4.18,08. Het oude record stond met 4.20,88 op naam van de Russische Wesselkowa. De Portugees Fernado Mama- de verbeterde het Europees re cord op de 10.000 meter, die hij in 27.22,95 overbrugde. TAIPEH De Nederlandse softbalploeg heeft zich geplaatst voor de play-offs. Gisteren verloor Oranje in 14 innings met 3-1 van Nieuw-Zeeland, maar versloeg in de tweede wedstrijd Co lumbia met 2-1, waardoor de tweede plaats in de poule achter Nieuw-Zeeland recht gaf op kwalificatie bij de laatste acht. Met Nederland en Nieuw-Zeèland zijn reeds zeker een positie bij de laatste acht: wereldkampioen Verenigde Staten, Australië, Cana da en China. In de ontmoeting tegen Nieuw-Zeeland bleef het scorebord blank tot de elfde innings, daarin scoorden beide ploegen een run. In de eerste helft van de 14e slagbeurt voegde Nieuw-Zee land hieraan nog twee runs toe, waardoor de eindstand 3-1 werd. Bestuursleden judobond vrij DEN HAAG De officier van justitie in Den Haag, mr. H. A. Holthuis, heeft een gerechtelijk vooronderzoek gelast naar de mogelijke fraude binnen de judobond. Voorzitter Van Oosten en de secretaris Post van de bond zullen binnen afzienbare tijd worden verhoord door de rechter-commissaris. Het tweetal is gisteren wel op vrije voeten gesteld. Dit heeft mr. Holthuis mee gedeeld. Ook de ex-penningmeester van de bond werd vorige week al vrijgelaten. Holthuis had hem liever wel vastgehouden, maar de rechter-commissaris achtte hiervoor geen termen aanwezig. Waterpoloploeg nog ongeslagen BOEDAPEST Het Nederlands waterpoloteam bijft het uitste kend doen in het toernooi om de Tungsram-beker, dat in Boeda pest wordt gehouden. Op de vierde speeldag won Oranje met 9-8 (3-2, 1-3, 3-2, 2-1) van Joegoslavië, dat momenteel onder leiding staat van Ivo Trum- bic, de voormalige coach van het Nederlandse team. Door dit resultaat neemt Nederland nu de tweede plaats in ach ter de Verenigde Staten, dat evenveel wedstrijdpunten heeft (zes), maar betere doelcijfers bézit. Nederland is overigens de enige ploeg die nog ongeslagen is. Hans Dorjee naar DS '79 DORDRECHT Hans Dorjee, die vorig seizoen Excelsior naar de eredivisie voerde, heeft bij DS '79 een contract als trainer ge tekend. Dorjee, die de ontslagen Mircea Petescu opvolgt, heeft zich voor twee jaar vastgelegd. DS '79 kwam gisteren rond met doelman Jaap Bloem, die vorig seizoen nog bij FC Amsterdam speelde. Jimmy Calderwood, de centrale verdediger van Willem II, gaat bij Roda JC volgend seizoen de plaats innemen van de Griek Tsinos, die deze week terug moest naar zijn vaderland om zijn militaire dienst te vervullen. Oud-ADO contra trainers DEN HAAG Een elftal van oud-ADO speelt morgen op het terrein van camping Duinhorst een wedstrijd tegen een team van trainers. Bij de oefenmeesters spelen Marco de Vroedt en de gebroeders Ron en Wietze Fabriek van FC Den Haag mee. Bij oud ADO maken onder andere Lex Schoenmaker, Harry Vos. Koos van Dullemen, Joop Jochems, Piet de Zoete ep Aad Mansveld hun opwachting. Voetbreuk Giancarlo Antognoni zal niet in de wedstrijd Italië- West-Duitsland kunnen werd gisteren bij nader me disch onderzoek een frac tuur in de rechtervoet ont dekt. Antognoni raakte in de halve eindwedstrijd te- meedoen. Bij de spelverde- gen Polen bij een schietpo- ler van het Italiaanse elftal ging geblesseerd. Herkozen Joao Havelange blijft voorzitter van de wereldvoetbalfede- ratie (FIFA). De 66-jarige Braziliaan werd tijdens het FIFA-congres in Madrid bij acclamatie herkozen. Kandidaat De Verenigde Staten heeft zich kandidaat gesteld voor de organisatie van het we reldkampioenschap voetbal in 1990. Op het congres van de FIFA, dat in Madrid plaats had, is er ook over gespro ken of de VS het toernooi in 1986 al kan organiseren in het geval, dat Colombia zich terugtrekt. Kritiek Het Franse voetbalelftal had na de verloren strijd tegen West-Duitsland kritiek, vooral op de Westduitse doelman JToni Schumacher en de Nederlandse scheidsrechter Char les Corver. De Franse coach Hidalgo: „Schumacher haalde doelbewust Battiston met de elleboog uit de wedstrijd. Voor mij was dat nog pijnlijker dan het verlies in de wedstrijd. Niet alleen, omdat onze taktische plan daardoor verstoord werd. maar meer nog, omdat de scheidsrechter die onpar tijdig heet te zijn, de speler niet in bescherming nam Uitdelen Wie incasseert, mag ook uit delen. is het motto, is het, waarmee de Duitse doelman Harald „Toni" Schumacher zijn charge op Patrick Bat tiston van donderdagavond verdedigt. Na de botsing in de 57ste minuut werd de Fransman bewustloos met een hersenschudding en twee uitgeslagen tanden van het veld gedragen. „Ik koop twee jacketkronen voor Battiston", verklaarde Schumacher, die het deed voorkomen alsof hij zich van geen schuld bewust was. Schumacher zelf twij felde bij nader inzien ken nelijk. Hij pleegde in elk ge val om vier uur in de nacht een telefoontje met zijn moeder in Düren. nadat hij had gehoord, dat er op de t.v. van een grove overtre ding sprake was. „Het zag er werkelijk heel slecht uit", berichtte zijn moeder. Perscommentaren De internationale pers stond gisteren bol van het enthou siasme over de halve-finalewedstrijd tussen Frankrijk eh West-Duitsland. Het Joegoslavische dagblad „Sport" om schreef het spel van de Fransen en West-Duitsers als „voetbal uit de 21ste eeuw". Het Engelse Daily Mirror noemde de wedstrijd „een treffen van giganten, een gewel dige gebeurtenis en de beste wedstrijd van het wereldbe kertoernooi". De meest in het oog springende commentaren en koppen: „ABC" (Spanje): „De wedstrijd in Sevilla was kolossaal en zal voor altijd in de herinnering blijven". Novosti" (Joegoslavië): „Dit was de echte finale, zondag hoeft er eigenlijk niet meer gespeeld te worden „Politika Sport" (Joegoslavië): Dit was de opwindendste wedstrijd uit het wereldbekertoernooi, waarin de beter ploeg verloor". Diario 16" (Spanje): „wat een voetbalavond. Dit bewe gingsvoetbal was van een klasse, die de sport weer op het geoede spoor zet". „Daily Mirror" (Engeland): „Het eindresultaat van was van een barbaarse onrechtvaardigheid". VELSEN Een inderhaast in het leven geroepen actiecomité moet de in financiële nood geraakte betaald voetbalorganisatie Telstar van de ondergang redden. Het comité, Telstar satelliet club genaamd, moet binnen negen dagen een bedrag van 200.000 gulden bijeen krijgen. Op maandag 19 juli neemt het bestuur van de sportstichting Tel star, sinds 1963 actief in het betaald voetbal, het definitieve be sluit over de inlevering van de licentie van de eerste-divisieclub. Het actiecomité zal de komende dagen trachten via de regionale bladen en via persoonlijke gesprekken particulieren en bedrij ven in de Velsense regio warm te maken voor een bijdrage aan het noodlijdende Telstar. In het nabije verleden haakten grote sponsors (als Hoogovens en CBS) af. „Toch gelooft het stich tingsbestuur", zo sprak voorzitter Groen van Telstar gisteren, „in de financiële steun van het bedrijfsleven". TOURVRAAG 12: Welke Nederlandse renner passeert als eerste de Col d'Aubisque, 1710 meter hoog, in de twaalfde etappe Fleurance-Pau? (242 km). Antwoord: (uw antwoord moet 14 juli in ons bezit zijn) INZENDER: Adres: Postcode:Woonplaats: Spelregels: 1. Dagelijks het antwoord op de vraag in de krant opsturen. Bij voorkeur per briefkaart (frankering 50 cent), door het invulformulier uit de krant te knippen en op de achterzijde van de briefkaart te plakken, of over te schrijven. Daarbij moet vooral niet worden vergeten het juiste vraagnummer te vermelden. Het invulformulier kan ook worden inge stuurd per brief (open enveloppe frankering 60 cent, geslo ten enveloppe frankering 70 cent). 2. Per vraag slechts één inzending op dezelfde naam, om een eerlijke puntentelling mogelijk te maken. 3. Halverwege de Tourprijsvraag een rebus en een extra vraag over de eindtijd van de Tourwinnaar oplossen. 4. Inzendingen aan de Leidse Courant, Postbus 9, 2501 CA Den Haag. U mag uw antwoord ook (zonder postzegel) in de bus doen op ons adres Apothekersdijk 34, Leiden, maar dan wel vóór de bij de vraag vermelde datum. 6. Alle inzendingen moeten uiterlijk op de datum die ver meld staat bij de vraag in ons bezit zijn.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 9