Grootste bergingsoperatie aller tijden in tv-film JAPANSE PRENTEN IN ROTTERDAM RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DINSDAG 6 JULI 1982 Regionale omroep hoort niet in de ijskast DEN HAAG De regionale omroepen in oprichting, verenigd in de INI-Roos, dringen er bij CRM-minister De Boer op aan het plan van diens voorganger Van der Louw om de verdere uitbouw van regionale omroep in ons land tot 1987 in de ijskast te zetten, terug te draaien. In een brief aan De Boer zegt INI-Roos. dat er sinds 1976 al geen fei telijke uitbreiding van „het fenomeen" regionale omroep is gegeven. De regionale omroep is nu al bij voor baat buitengesloten van een afweging van prioriteiten die landelijk plaats vindt, omdat deze vorm van omroep immers pas na 1987 landelijk dient te worden gefinancierd, zo stelt de organi satie. INI-Roos vraagt zich overigens af of de situatie in 1987 zoveel gunssntiger zal zijn dan nu het geval is. In de nota „Kiezen en kabelen" heeft Van der Louw weliswaar aangegeven waar uitbreiding van regionale omroep voorrang krijgt zodra daar geld voor is (Zeeland, het nog braakliggende deel van Brabant, Noord-Holland en de IJs-. selmeerpolders), maar wat Den Haag en omgeving, de rest van Zuid- Hol land en Utrecht betreft is de toekomst nog volslagen onzeker. INI-Roos wijst op een misverstand in de stelling van Van der Louw, dat in goed bekabelde gebieden lokale omroe pen het gemis aan goede informatie voorziening zullen kunnen opvangen. Lokale omroepen kunnenwel een waardevolle bijdrage leveren, maar voor een continu verstrekking en bege leiding van het dagelijkse nieuws is een professioneel apparaat nodig en dat gaat niet met vrijwilligers, zo laat INI- Roos De Boer weten. ROTTERDAM Prenten van bekende Japanse kunstenaars als Hokusai, Hiroshige, Shunsho en Toyokuni, surimono's (klein formaat gelegenheidsprenten) zijn o.m. te zien in de tentoon stelling die het Rotterdamse Museum voor Land- en Volken kunde uit eigen bezit van 17 juli tot eind augustus heeft inge richt. De meeste van deze prenten weer spiegelen het leven van de 18e tot de 19e eeuw op het platteland en in de toenmalige hoofdstad Edo (het huidi ge Tokyo) van boeren, ambachtslie den, kooplieden en van acteurs en aristocraten met hun dames en cour- tisanen op de grens van het feodale tijdperk naar de nieuwe tijd. De drukte van het stadsleven en vooral het uitgaansleven boeiden de prent kunstenaars zozeer dat zij aan hun kunst de naam ukiyo-e (schilder kunst van het voorbijsnellende le ven) gaven. Het merkwaardige hier bij was dat noch deze onderwerpen noch de prentkunst zelf in die tijd ge rekend werden tot de hogere be- roepsvormen. Oorspronkelijk waren de talloze acteursprenten en courtisa- nenprenten niet veel meer dan thea teraffiches. Mede dankzij belangstel ling van Westerse kunstenaars als Van Gogh en Matisse werd hun kunstwaarde erkend en verkregen zij in het westen de populariteit die zij nu hebben. Behalve de genoemde onderwerpen, ontleend aan „het voorbijsnellende leven" in de grote steden van Japan bleef ook de natuur als vanouds de Japanse kunstenaars boeien. Hiervan geven vooral de prenten van Hokusai en Hiroshige blijk. Afbeeldingen van Portugezen, Span jaarden en Hollanders, die tijdens de 16e eeuw en later met Japan handel dreven, boden de Japanse prentkun stenaars de gelegenheid hun be kwaamheden te tonen in het uitbeel den van persoonlijke kenmerken. Enkele typische voorbeelden hiervan zijn op de tentoonstelling te zien. HILVERSUM De 8e ja nuari 1979 was nauwelijks een uur oud, toen een oor verdovende explosie de nachtelijke stilte in Ban- try Bay in het uiterste zuidwesten van Ierland f verscheurde. Een vuurko lom schoot omhoog; gulzi ge vlammen verteerden alles en iedereen die op dat moment op de Franse tanker „Betelgeuse" aan wezig was bij het lossen van 120.000 ton Arabische ruwe olie. Tweeënvijftig mannen verloren het le ven. Toen het daglicht de baai met zijn groene omlijsting van heu vels bescheen was het grootste deel van het Franse schip al onder de waterspiegel verdwe nen. De een zijn dood, de an der zijn brood. Het Nederland se bergingsbedrijf Smit Tak zou 573 dagen nodig hebben, voordat het in drie stukken gebroken wrak was gebofgen. Wat „de grootste en duurste wrakopruiming aller tijden" genoemd wordt is vanavond op Ned. II te zien als de AVRO van 21.20 tot 22.10 uur de documentaire „De berging van de Betelgeuse" uitzendt. De cineast Pim Korver kreeg van Smit Tak de opdracht de berging van de Betelgeuse te filmen. Met assistentie van Joop Erhard (speciaal voor de onderwateropnamen) en Jan de Ruiter nam hij deze weer- en-windklus op zich om daar mee een nieuw maritiem epos aan zijn werk toe te voegen. Eerder had hij al een docu mentaire over de Nederlandse zeesleepvaart gemaakt, die de Na de explosie op de Franse tanker Betelgeuse stak alleen nog de voorboeg in een hoek van 35 graden boven het water uit. AVRO uitzond onder de titel „Soms wint de zee". Andere films van Pim Korver hadden het korps mariniers en het reddingswezen tot onderwerp. De documentaire „De berging van de Betelgeuse" brengt de zware strijd in beeld, die de mensen van Smit Tak hebben moeten voeren om het wrak in drie étappes naar boven te brengen. Van de onfortuinlij ke tanker stak alleen nog de boeg boven water. De rest lag op veertig meter diepte onder water, waarvan naar later bleek het achterdeel zich zelfs zo'n vijftien meter in de modder had geboord. Het wrak moest geborgen worden, omdat het niet alleen de enige los- en laadsteiger van de baai van Bantry blokkeerde, maar ook met de nog aanwezige olie en gassen in de tanks een le- Slagzij Met behulp van sproeivliegtui- gen en olieschermen wordt eerst begonnen met het oprui men van de weggestroomde olio. Vervolgens gaan duikers op onderzoek uit ip het kreu nende. wrak, dat nog slechts bestaat uit verbogen en ge smolten staal. Eerst moet de resterende olie worden gelost, waarna zeewater in de voor boeg wordt gepompt om deze los te trekken van de rest van het schip. Plotseling slaat iedereen de schrik om het hart. Het boven het water uitstekende deel maakt zwaar slagzij. Als niet snel wordt ingegrepen, kan het losse scheepsdeel zich in de steiger boren of zinken. De documentaire geeft een goed beeld hoe met man en macht wordt gewerkt om alles weer onder controle te krijgen. De volgende morgen kan weer opgelucht worden adem ge haald. Het voorschip kan wor den versleept naar de Atlanti sche Oceaan waar het op een diepe plaats tot zinken wordt gebracht. De tweede fase brengt de leek zo mogelijk tot nog meer ver wondering en eerbied voor het tentoongespreide technisch vernuft van de Nederlandse bergers. In het middelste deel worden miljoenen met lucht gevulde polystyreen balletjes gepompt. Daardoor krijgt het wrakstuk 3000 ton drijfvermo- gen toegevoerd. Na een paar weken van voorbereiding is het grote ogenblik daar. Als door een reuzenhand opgetild verschijnt het middelste deel van de „Betelgeuse" boven het wateroppervlak. Het is dan ze ven maanden na de fatale da tum. De zwaarste taak staat de mannen van Smit Tak dan nog te wachten. Het 750.000 kilo zware achterschip dat zich heeft genesteld in een modder- bed moet het sluitstuk van dit vele miljoenen guldens kosten de karwei vormen. Fabrieken in heel Nederland gaan aan het werk om speciale appara tuur voor hefpontons en hy draulische trekmachines te vervaardigen. Als het uur U is aangebroken zijn welgeteld vierentwintig stalen kabels on der het karkas doorgehaald en bevestigd aan vier pontons. Het wachten is slechts op het weerbericht dat voorspelt dat er gedurende twee etmalen geen deining zal zijn. Als het zover is wordt, ruim anderhalf jaar na het begin van de ber gingswerkzaamheden, het ver wrongen achterschip boven water gehaald. De opdracht is volbracht. Prijzen Pim Korver heeft op het na tionale festival voor bedrijfs- documentaires met deze film de Prix d'Amsterdam gewon nen en in de Verenigde Staten de Gold Camera Award. Toch mag niet uit het oog worden verloren dat ,,De berging van de Betelgeuse" vooral een pro motiefilm van een bergingsbe drijf is geworden. De opdracht om specifiek voor televisie een documentaire te maken zou zeker een ander resultaat heb- ben opgeleverd, met meer aan dacht voor de menselijke as pecten van de ramp en zijn ge volgen. Nu blijft bijvoorbeeld verborgen dat de los-en laad steiger van Bantry Bay sinds de ramp nooit meer gebruikt is èn in de toekomst ook niet meer gebruikt zal worden. Over de economische gevolgen hiervan voor het stadje Bantry wordt gezwegen. Afgezien van een paar stoere koppen van Smit Tak-personeel in beeld blijft ook de mens achter de berger verborgen. De techniek heeft het in de film, evenals bij de bergingsoperatie, ge wonnen. TOM VAN RIJSWIJK Lies Jansen mag er nog een jaartje aan vastplakken. Ruim een jaar geleden werd zij aangesteld om de moge lijkheden van de emancipa tie van de vrouw bij de om roepen te onderzoeken. Zij deed zulks met zo grote toe wijding, dat zij op zaken stuitte, die nader onderzoek nuttig en nodig maken. Zij heeft zodoende haar werk nog niet kunnen afronden. Zij mag nog een jaartje doorgaan, maar moet uit eindelijk op 30 juni 1983 met haar verslag op het mi nisterie van CRM verschij nen. Aan haar zal het niet liggen als de vrouw in de omroep in de naaste toe komst niet beter vertegen woordigd raakt. WIEKE Bij de omroep bezint men zich ook druk op deeltijdar beid. Daarover is nu een ri ant drukwerk verschenen, waarin verslag wordt ge daan van de navraag he- romtrent, verricht bij be trokkenen. Er bestaat zekei animo om delen van de dag1 te werken. Die menser worden in dit boekje aan het woord gelaten. Zo ver-, telt Wieke Meijer, 36 en al tien jaar celliste bij het Ra- dio Filharmonisch Orkest/ dat zij er bij haar chef hevig, over heeft moeten zeuren,; maar dat zij het na het krij gen van een kind gedaan1 kreeg, dat zij voor nog maai1 vijftig pet. hoefde te werken en dat de resterende tijd I door een freelancer werd1 waargenomen. Zij laat ove-1 rigens ook weten, dat dit al-! lemaal niet van een leien1 dakje is gegaan. Daarom is! een beetje doordouwen nooit weg. THEO Video-NOS-cameraman Theo Josselet (44) vult al zijn tijd met werken en ziet aankomen, dat als hij 65 zal zijn hij een aardig bedragje op de bank zal Rebben staan, maar betreuren nooit de tijd te hebben gehad daar. leuke dingen voor te doen. Hij kreeg gedaan te mogen- halveren. Tegen inlevering van' het nodige uiteraard. Theo wil vooral, meer tijd om te schilderen, zijn hob by. Probleem blijft het vin den van een tweede man die ook vóór half werk is. Televisie vandaag NEDERLAND 1 18.58 EO 19.00 Dr. Dolittle: Land of the tiger Moo. Tekenfilm van Paul Harrison en Lennie Weinrib. Goud van Out. Muziek- show met oude hits, waarin o.a. optreden George McRae, Veroni ca Inlimited en Lucifer. Nieuws voor doven en slechthorenden. Journaal EO Familiedag 1982. In herhaling verslag van de op zaterdag 12 juni j.l. gehouden familiedag in het Jaarbeurscomplex in Utrecht. Aan deze bij eenkomst werkten mee: Elly en Rikkert, de geza menlijke Ridderkerkse kinderkoren, een ge mengd koor o.l.v. Jan van den Driest, het staf muziekkorps van het Leger des Heils o.l.v. brigadier C. Nieuwland en Jan van Weelden, die het Keizerszwaardorgel bespeelde. NOS 21.37 Journaal. EO 21.55 NOS 22.50 23.00 De Bijbel open. Docu mentaire over prakti sche bijbelstudie. Prof. Matthiahe van de uni versiteit van Rome vond in Syrië een bibliotheek van 16.000 kleitabletten. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.30 Ronde van Frankrijk. Samenvatting van de vandaag verreden etap pe van Beauraing naar Moeskroen. Commen taar: Mart Smeets en Jean Nelissen. 18.54 De Bereboot. Poppen- filmserie voor de klein tjes. AVRO 19.00 Archibald. Tekenfilm voor de jeugd. 19.05 De Dukes uit Hazzard. Amerikaanse serie. Met: Tom Wopat, John Schneider, Catherine Bach, Denver Pyle e.a. Korte inhoud: Als tij dens een wilde achter volging door sheriff Rosco Coltrane de Du- ke-boys in het nauw ge dreven worden en met hun auto 'general Lee' het water induiken, meent iedereen dat het uit is met hun fratsen. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.27 22.50 22.55 NOS 23.35 23.45 Dallas. Donna Culver wordt door haar huwe lijk met Ray lid van de Ewing-familie. Het prille geluk van de jongge huwden wordt niet door alle Ewings gedeeld. J.R. ziet in Donna en Ray twee extra concur renten in zijn strijd om de absolute meerder heid van de Ewing- aan delen. Bovendien loopt de koude oorlog tussen Jock en Miss Ellie steeds hoger op. De berging van de Be telgeuse: drie in een. Documentaire van Pim Korver over de berging van de Betelgeuse. Zie elders op deze pag. Televizier magazine. Actualiteitenrubriek on der eindredactie van Jaap van Meekren en Will Simon. De toestand in de we reld door mr. G.B.J. Hil- termann. Alice. Amerikaanse se rie onder regie van Bill Persky. Met: Linda La- vin, Polly Holliday, Vic Tayback, Beth Howland, Philip McKeon. Korte inhoud: Alice wordt las tig gevallen door een 'hijger' aan de telefoon. De politie kan niets doen en Alice, die doodsbang is, koop een wapen. Honderd beroemde schilderijen. 'Bathseba in bad' van Sebastiano Ricci. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 16.15 Ov*r vlaggen en rode lopers. Documentaire over decorateurs. 17.00 Avonturen tegenwoordig. Kin derprogramma. 17.50 Jou meel. 18.00 Cemere-eefari. Van Rusland naar Mldden-Azie. 18.10 De Laurenta. Serie over de lot gevallen van een Berlijnse Hugeno ten-familie. Afl~ De aankomst (1688). 19.45 De 'Duitae' etem. Vandaag spreekt P.Beckhaus Duits voor The Peanuts. 20.00 Journaal. 20.15 Allee of niets. Vragenspelpro- gramma met Max Schautzer. Thema: 21.00 Panorama. Actualiteiten. 21.45 Dallas. Bobby Ewing zit In een lastig parket. Zijn met Venezolaanse olie geladen tanker was niet verze kerd. Intussen krijgt Ray Krebbs on verwacht bezoek van zijn vader Amos. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Hedenavond. Joachim Fuchs- Gilbert Bècaud in optreden op BRT 1 om 20.25 uur. berger ontvangt de komiek Georg Lohmeler. 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 16.05 Muggsy. Jeugdserie. 16.30 Mozaiek. Programma voor 65-plussers. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 Dieren onder de hele zon. Do cumentaire serie over dieren: Jacht luipaarden in de Kalahari. 18.20 Tom en Jerry. Tekenfilmpjes. 19.00 Journaal. 19.30 De presidente. Blijspel van Maurice Hennequin en Pierre Veber. Met: Heinz Schubert, Brunl Lobel, Claus Biederstaedt e.a. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Vragen aan de buren. SPD-voorzittér Willy Brandt In ge sprek met Franse burgers. 22.35 Soldier blue. Amerikaanse In- dianenfilm van Ralph Nelson (1969). Met: Candice Bergen, Peter Strauss en Donald Pleasance. Korte inhoud: Cavaleristen en troepen van de Unie begeleiden een goudtransport door een indianengebied. 00.25 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Sesamstraat. 18.30 Tv-cursua vectoralge bra. 19.00 Hobbytheek. Vandaag: Natuur in miniatuur- Bonsai. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Gatulgan van deze tijd: Llese- lott Diem. Televisieportret van liese- lott Diem, die behoorde tot de eerste generatie van vrouwen die een sport studio aan de Duitse school voor Li chamelijke Opvoeding voltooiden. 21.00 La po vertelt...: De geschiede nis van Lisa en koning Piero. Serie naar een aantal novellen van Boccac cio. Regie: Grytzko Mascionl. 21.45 Panorama-enquete. Gesprek ken met auteurs. 22.30 De rebellen van Liang Shan Po. Serie. All.: De overval op de Twee-Draken berg. 23.15 Journaal. BELGIE BRT 1 15.25-17.10 Ronde van Frankrijk. Rechtstreekse reportage van de laat ste kilometers en de aankomst van de rit Beauralng-Moeskroen (207 km). Commentaar: Louis de Pelsmaeker en Mark Vanlombeek. 18.00 Emilia. Tekenfilmserie voer de kleuters. 18.05 Er was eens_ de mens. Fran se kinderserie over de geschiedenis van de mensheid naar een Idee van Barille. Zaade afL De gouden eeuw 18.30 Een jongen, een hond en een kikker. Amerikaans jeugdfilmpje. 18.40 Laven In da Pyranoan. Docu mentaire over het verlies van de tra ditionele cultuur. 19.35 Morgan. Overzicht program ma's. mededelingen en lotto-uitsla- 19.45 Journaal en sportberichten. 20.15 Kijk uitl Geheimzinnige onge lukken op de autosnelweg. 20.20 Gilbert Becaud a Montreux. In 1980 werd het 20ste festival 'De Gou den Roos van Montreux' afgesloten met een slotgala, waarop Gilbert Be caud optrad. Hij vertolkte zijn meest bekende nummers, waaronder Et maintenant en L'lmportant c'est la 21.10 Het lange zoeken. Dertiendeli ge serie van Peter Montagnon over de godsdiensten In de wereld. Zeada ■tl_- De Roemeense oplossing - Or thodox Christendom. 22.05 Da electrieeermachlne van WimshursL Film van Erik van Zuylen naar een verhaal van Willem Frederik Hermans. Een man wordt aan het sterfbed van zijn grootmoeder geroe pen. Terwijl hij op haar dood wacht, kijkt hij terug op zijn Jeugd, waarin electrlseermachlnes een rol speelden. 22.40 Journaal BELGIE BRT 2 BELGIE FRANS 1 17.45 L'aau, la mar. Duitse docu- ENGELAND BBC 2 JHBF ST".» Candice Bergen en Peter Strauss In „Soldier blue", speelfilm over het uitroeien van Indianen in 1864. mentalre over de Hovercraft. 18.15 Cine-vacances. Vakantiepro gramma voor de kinderen. 18.45 Faites voa jeux-vacances. Spelprogramma. 19.00 Antanne-solr. Actualiteiten, editie Henegouwen. 19.25 Lotto-berichten. 19,30 Journaal. 19.55 Ronde van Frankrijk. Samen vattende reportage van de etappe Beauralng-Moeskroen. 20.05 Les eentiers du monde. Docu mentaire over Suriname. 21.10 Lucien Louwen. Franse tv-se- rie van Claude Autant-Lara naar de roman van Stendhal. Met: Bruno Gar- cln, Nicole Jamot en Jacques Monod. Tweede afl.: Lucien Leuwen is erin geslaagd geïntroduceerd te worden In de aristocratische milieu's van de stad om Bathilde terug te kunnen 22.10 Lee contes du Mardi. Serie verhalen met Robert Delieu In de hoofdrol. Fragment uit 'Contes de la Becasse' van Guy de Maupassant. 22.35 Llgne rock. Rockprogramma van Gilles Verlant. 23.10 Journaal. BELGIE FRANS 2 19.30 Niouws voor doven en slecht horenden. 19.55-23.30 Zie Belgle Frane t. ENGELAND BBC 1 17.20 Play schoot. 17.45 Takenfiimpje. 18.05 John Cravan'a newsround. 18.10 Take two. 18.35 Kinderfilmpje. 18.40 JourneeL 19.00 Nationwide. Regionaal nieuws. 19.55 Triangie. Serie. 20.20 The wonderful world of Dis ney. Jeugdserie. 21.05 Private Schultz. 22.00 JournaaL 22.25 Tuesday documentary. De Britse katholieken. 23.15 Phone fun limited. 23.58 Journaal. 00.00 WK Voetbal. Commentaar en beschouwingen. 00.15 Harry 'O'. Serie met Davld 18.40 Yesterday's witness: Honey moon In the sky. Tv- film. 19.55 655 special. 20.30 Food A drink. 21.00 The peat afloat. 21.30 Stagecoach. Amerikaanse western van John Ford (1939) met Claire Trevor, John Wayne en John Carradlne. 23.45 Newsnlght. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. TROS 15.30 De dieren van het Groene Woud. Tekenfilmserie voor de klein tjes. Afl.: Grootmoe en Roodje. 15.55 Walt Dieney presenteert: Lef ty, het meieje met de linker-arm. Film over Carol .Lefty" Johnston, die, ondanks dat ze maar een arm heeft, turnkampioene is. 16.40-17.30 Het geheim van de der de planeet. Russische SF-tekenfilm voor de jeugd, die In de 22ste eeuw speelt. Ruimteschip Pegasus maakt onder leiding van kapitein Zeleny een interplanetaire reis op zoek naar exo tische diersoorten voor de Moskouse dierentuin. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven an slecht horenden. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Ssawnetrsat. 10.00 Journaal. 10.03 Eugenie Marlitt en het tuin- prioel. 11.35 Mozaïek. 12.10 Panorama. 12.55 Pereoverzicht. 13.00-13.15 Journaal. 16.10 Journaal. 16.15 Gek op gevaar. Documentaire over stuntmannen en -vrouwen. 17.00 Het Duitse poppentheater. Documentaire voor kinderen over poppentheaters. All.: Het poppenthe ater van Stuttgart. 17.30 Twee oude hazen ontdekken iets nieuws. 17.50 Journaal. 18.00 Nick Knatterton. Serie. DUITSLAND 2 14.57 ZDF-Uw programma. 15.00 Journaal. 15.03 Orzowei-blanke zoon van de kleine koning. Avonturenserie voor de jeugd. 15.30 Vakantiekalender. 15.50 Paa toch op voor Hammer- mann. Amerikaanse jeugdfilm (1974). 16.35 Smokkelaars. Avonturenserie voor de Jeugd. Afl.: Grote en kleine vissen (2). 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. DUITSLAND 3 WDR 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Saaamstraat. 10.05-11.40 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. BELGIE BRT 1 15.00-16.00 Ronde van Frankrijk. Rechtstreekse reportage van de ploe gentijdrit van Orchies naar Fontal- n-au-Pire over 73 km. Commentaar: Louis de Pelsmaeker en Mark Van lombeek. 17.00 Op het Schildpadplein. Pro gramma voor de jeugd. Thema: Onze vrienden in de EEG: Italië. 17.30 De Kat. Herhaling van een jeugdserie naar een scenario van Lode de Groof en onder regie van Bert Struys. Met: Rik Andries, Do- mien de Gruyter, Arnold Willems en Diana Deihem. Earsta afl.: Als een soort Robin Hood neemt de Kat het op tegen de milieuverontreiniging. 18.00 Emilie. Kleuterserie. BELGIE BRT 2 Zw Belgle BRT 1. BELGIE FRANS 1 15.00-16.00 Ronde van Frankrijk. Rechtstreekse reportage van de ploe gentijdrit van Orchies-Fontalne- au- -Pire. 15.45 L'eau, la mer. Ierse documen taire over twee jonge leren, die op een schiereiland gaan leven. BELGIE FRANS 2 14.00 Teletekst. ENGELAND BBC 1 07.40-08.55 Tv-curaussen. 14.00 Journaal. 14.30-14.45 Over the moon. 17.20 Play school. 17.45 Grandad. ENGELAND BBC 2 07.40-13.30 Tv-cursuasen. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 17.02 (AVRO) Cees van Zijtveld I muziek uit het platenrek van Harsma - 18.06 Radiojournaal - Toppers van toen - 19.02 Fragment uit operettes en musicals - 20.03 |l Egmont Hoorneshow - 22.02 Spt programma - 23.05 (NOS) Met oog op morgen. HILVERSUM 2 1 - 17.36 (KRO) Actualiteiten - 181 Buitenlands commentaar - 18.30 H manistisch Verbond - 19.00 Kindej in de liturgie - 19.20 Magazine de kerk in de samenleving - 2( .Overweging 20.10 Spoorzoeken! het achterland van de KRO - 20f Spectakel - 21.30 Open school! 22.40 Invloed wetenschap op on samenleving - 23.00 Zin in muziel 23.40 Vergissingen en kunst. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - (VARA) Popdonder plus - 2llr Moondogs. HILVERSUM 4 - 17.00 (TROS) Sluiting - 20.00 Pele Brunt (viool) en Bernd Brackman (fc no) met sonates van Mozart, Debu en Brahms en het Radio Kamer kest met Mozart en Haydn - 22 j Eddy Christiani. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 Gr licht - 5.02 Truck - 7.02 (VOO) Ve nlca komt naar je toe... ?andaag Naaldwijk - 9.03 Muziek terwijl werkt - 10.03 In de kletskop met Dolly Dots - 10.45 (VPRO) Berich t uit de derde wereld - 11.03 Villa V( - 12.03 Verzet over opstandige mit sen - 13.06 Welingelichte kring e journalisten bespreken de wereldg 13.35 Een klap op je kop door voor kinderen - 14.20 (EO) Theolo naar de Heilige Schrift - 14.35 Ra v kleuterkrant - 15.03 Gesprek met ol meer gasten - 16.02 Non stop n ziek - 16.15 Woord en lied - 16 Hulpverlening aan buitenlandse ctfC tenen - 17.00 Actualiteiten - 17 Berichtgeving over het zendingsws 6 HILVERSUM 2 d - 7.20 (VARA) De wekkerradio -8c Consumenten- Informatie - 9.05 G) nastiek voor de vrouw - 9.15 werkbank - 9.33 Teleac - 10.03 H< haar! - 11.33 Gesprekken door team van Centraal - 13.50 Culture agenda - 14.00 Oude schoollied I door De Merels - 14.20 De schuurt c, pier - 15.50 Kinderen een kwartj f 15.32 Leef-tijd genoeg - 16.32 O J recht en onrecht tijdens actu li rechtzaken - 17.00 De actualiteit deze woensdag - 17.36 Onder vuuli HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 (f raplu - 10.34 Henk Bouwman - 12 r Popslag - 13.30 Weeshuis van de ffti - 14.34 K-rock - 16.34 Nieuws-boxs HILVERSUM 4 - 7.02 (NCRV) Het levende woord i 7.10 Preludium 8.05 Platehnieuw 8.45 Musica Sacra - 9.15 Pastori muzikaal bezoek - 10.00 Resider H Orkest o.l.v. Hans Vonk - 12.00 Dlv li timento - 13.05 Het grote wt Haydn 'Sturm und Drang' IV - 14 Sonate voor altviool en contrat (Bernard Romberg) - 14.24 De mermuzlek van Mozart - 15.10 H chard Burnett (plano) - 15.45 Muz 1 uit eigen tijd - 16.30 Llterama-wo« dag - 17.00 Sluiting NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilvers 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op I "v versum 2 op elk half uur van 7.301 tot 17.30 uur, voorts om 7.00. 8. 13.00, 18.00. 20.00, 22,30 en 23 uur. Op Hilversum 3 op elk heel <|C van 7.00 tot 24.00 uur en HilversuH om 7.00, 8.00 en 13.00 u

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2