SPRAAK Handen van Peter Vos kunnen het niet bijbenen mm Frans Halsema zit om liedjes verlegen gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE LHDSE COURANT MAANDAG 5 JULI 1982 PAGINA door Ton Oliemuller Peter Vos: „Ik ben een teke naar, geen kunstenaar". ,,Er gaan zoveel gedachten door mijn hoofd, dat mijn handen het nauwelijks kun nen bijbenen", zegt dê Am sterdamse tekenaar Peter Vos. Met de linker het hoofd achter het oor steunend en de rechterhand schetsend over het papier, zo staat hij op het tv-portret, dat Jac queline Crevoisier voor de AVRO maakte, woensdag op Ned. I om 22.20 uur. Tekenen geldt voor hem als ademhalen. Als hij een dag niet tekent, krijgt hij het be nauwd als bij zuurstoftekort. Hij heeft nooit anders ge daan. Als in een innerlijke mónoloog praat hij hoorbaar over zichzelf, hoog gezeten achter zijn tekentafel boven het Amsterdamse Minerva- plein. Hij de man die vooral vogels tekent en deze de oogopslag van een mens meegeeft of mensen uitlijnt die hij vogellijven aanmeet. Hoe kom je tot tekenen? Van zichzelf weet hij dat niet meer. Om aan die zelf kennis te komen heeft hij zijn zoon geobserveerd. Elk kind tekent. Geeft er vroeg of laat de brui aan. Die het volhouden worden de ware tekenaren. Dat zijn de echte. Zoveel heeft Vos wel ont dekt. Voor hem komt erbij, dat hij zijn jeugd temidden van kunstenaars doorbracht. Zijn vader als opvallende fi guur in de vroegere Utrecht se literaire en culturele club ,,De Gemeenschap" vertoef de temidden van artiesten, die hun brieven soms voor zagen van tekeningen, met sterk persoonlijk hand schrift. Hij wilde per se ook niet op de tv, in elk geval niet als kunstenaar. Dan zou hij iets heel belangrijks zijn. Of ge maakt worden. En dat voelt Vos zo niet. Jacqueline Cre voisier slaagde er intussen wel in het beeld van een be vlogen mens te schetsen. Jacqueline: „Hij wilde eerst niet op de tv met een por tret. Hij zei al eens een uit zending gehad te hebben over zijn getekende „Schep pingsverhaal". Dat vond hij meer dan genoeg. Zijn teke ningen mochten wel op het scherm, maar de man zelf niet, en zeker niet de mens Vos. Dan kan ik geen por tret maken en dan vormt de weigering van zo iemand voor mij een uitdaging. Dan weet ik niet meer van op houden en toegeven. Ik heb een jaar. lang achter hem aangelopen tot hij toestemde in een portret". Om de muziek bij dit portret maakte Vos zich geen zor gen: „Als het maar geen Mantovani is". Het werd Chris Hinze op fluit, ge steund door gitaar en per cussie, opnamen van het North Sea Jazzfestival. Wat ijle muziek, die qua sfeer sa menvalt met wat Vos aan losse gedachten om zich heen strooit. Want hij tekent niet alleen. Hij mijmert ook graag. Over menselijke en theologische vraagstukken. Een soort Schillebeeckx in het klein, alleen zoekt hij er geen er kenning voor in Rome. Zou hij ook weinig kans maken. „Het scheppingsverhaal" te kende hij uit de vrije hand. Legt hij in lijnen de bespot ting van Christus vast. Dit gebeurde door mensen. Maar God zond zijn Zoon als mens naar de aarde. Daarmee be spotte de Vader dus eigenlijk de Zoon door Hem onder de mensen te zenden. En omdat het geen wijze mensen zijn die Christus bespotten, maakte hij van die mensen minder geslaagde wezens, die eerder meeleven oproe pen. Alsof die het kunnen helpen, dat Christus nog da gelijks wordt bespot. Zeer privé-gedachten van Vos. Peter Vos met een enigszins dromerige oogopslag: „Ik il lustreer wat ik denk, zoals ik het zie. Niet hoe het mooi in de folders staat. De mon niken in de middeleeuwen lieten de vlooien in hun pij. Die hebben geen ziel en hoef je dus niet dood te maken. Ketters doodden zij om de zelfde reden wel. Zo dachten inquisiteurs. En die leven nog onder ons. Zo moet je naar die tekeningen kijken. Sint Franciscus zou vandaag de dag te vies zijn om toege laten te worden tot een Franciscaner klooster. Zo zie ik punks als jong en on schuldig. Die tatoeëren zich en takelen zich toe om op te vallen en zich sterk te ma ken". Misschien ligt daar een ver klaring voor de vogelvoor keur van Peter Vos, dat hij in vogels de punks van de fauna ziet, met hun gedartel en gekwinkeleer. Zijn be schouwende aard beperkt zich niet tot de menselijke handel en wandel. Die houdt zich evenzeer bezig met de vraag hoe bijvoorbeeld de veren in de nek van een vo gel overgaan in de rugveren. Om dat te ontdekken brengt hij uren door in de vogelaf deling van de Wassenaarse dierentuin. Zelf voelt hij zich een mus, een huismus vanwege zijn huiselijke aard. Juist dit maakt zijn belang stelling gaande voor de sper wer, een beweeglijke en bru tale vogel, die zich moeilijk laat bestuderen en observer en. Voor Vos een pure uitda ging, een uitgesproken punk onder de gevederden. Dat menselijk/dierlijke kom je ook weer tegen in zijn „Die- renkwartetspel", de scheitlij- ster en zo. Hij en het heeft geen zin dat allemaal uit te leggen. Hij heeft het gete kend. Dat is genoeg. ZELFPORTRET Het moeilijkste blijft een zelfportret. De jonge Sander, zoon van Vos, scholier nog, weet daarvan mee te praten. Voor de spiegel zie je nooit echt jezelf. Je tuurt naar je gezicht en dat geeft een spanning die normaal niet bij je hoort. De spontaniteit valt weg.'Na het maken van zelfportretten informeren vader en zoon bij elkaar of het ergens op lijkt. Van het half dozijn wordt er gemid deld niet één de moeite waard gevonden. Aardige tekeningen, maar ze lijken niet. Het gespannen naar je zelf kijken levert geen ont spannen zelfportret op. Peter Vos kijkt liever naar gevogelte met felle oogop slag: „Ik hou van vogels, maar zie niet per se iets liefs in ze, eerder bewondering. De steenuil doe ik graag. Die zit uren model te turen, on gevraagd en vol overgave. Die hebben iets van het raadsel in hun ogen. Ik werk direct naar de natuur. Zeker niet naar foto's. Die laten je nooit de details zien waar het bij levende wezens om gaat. Uren besteed ik aan observeren. Ik blijf zoe ken. De definitieve tekening bestaat niet. Minstens zoveel als van vogels hou ik van de Italiaanse commedia dell' 'arte, die wijze van comedie maken met enkele vaste fi guren en voor de rest impro viseren. Die menselijke kari katuren als Pantalone en Harlekijn teken ik als vo gels. Het waren ook rare vo gels". Jacqueline: „Hij zegt het al lemaal wel zo, maar hij praat niet zo gemakkelijk, zeker niet met film- en geluids mensen om zich heen. Met vragen moet je hem op weg helpen. Die vragen heb ik er uitgelaten, zodat het net is of hij voor zichzelf aan het woord is. Moeilijk hoor, om al die stukken antwoorden weer aan elkaar te zetten als één lang verhaal. Bovendien moest ik hem steeds op weg helpen zijn ideeën te uiten, 's Avonds bij het vertrek zei ik dan waar we het de vol gende dag over zouden heb ben. Dat werkte aardig en kreeg ik toch nog een afge rond portret". Zo moet de tekenaar Peter Vos naar het leven getekend er inderdaad ongeveer uit zien. Op filmformaat dan. HILVERSUM - Frans Halse ma zit om liedjes verlegen, nu hij samen met Paul Haenen voor KRO-radio programma's gaat wijden aan lichte Neder landse muziek. Dit gaat in het nieuwe seizoen gebeuren, te beginnen in oktober. Op alle vrijdagen van 12.00 tot 13.00 uur via Hilversum 1 ver schijnen zij samen met het KRO-orkest van Piet Zonne veld en solisten voor de micro om een programma te maken, waarin tekstdichters en com ponisten hun werk kwijt kun nen. Ieder die een liedje schrijft of er muziek voor maakt wordt gevraagd zich bij Frans Halse ma te melden. Dit kan gebeu ren via de KRO, Emmastraai Hilversum. De KRO heeft er geen we<j strijd van willen maken. Z| wil kansen bieden aan wie quj tekst of qua muziek iets op ha hart heeft. Die kan zijn werl dan horen in een door Pid Zonneveld bewerkt arrange ment en een door Halsema bë keken tekst. Alle rechten bi succes blijven berusten bij dl inzenders. Wat niet bruikbaal blijkt krijgt men teruggezonf den. Alle soorten lichte mu ziek zijn welkom, van cabaret tot pop en alles daartussen. Je hoeft niet overal wat achter te zoeken, maar het lijkt te sim pel te veronderstellen, dat leerlingen van de Arnhemse kunsta cademie zomaar een bestaande vertelling oppakken, als ze voo NCRV-tv o.l.v. hun docent Marius Wagner een uitzending mo gen maken. Dan verzin je wat, versier je wat, breng je jezel toch onder de aandacht, omdat bij al wat vervlakt de tv nie voorop hoeft te lopen. De inhoud van een bepaald verhaal laa de vrijheid er een eigen betekenis aan te geven, er een zinne beeldige vertoning van te maken. Naar verluidt heette gister middag „Nemo's langst nacht" een spel met electronische tech niek, maar wa&r het ging over gewenste en ongewenste dromer van een jongen kon men er ook een aftasting van het kijkgeno van de gemiddelde tv-kijker uithalen. Er viel een en ander te puren uit Nemo's gedroomde kijkgedrag Op zijn grote dag, verjaardag, spint hij op geschenken. Door eer fantasierijke verleider wordt hij meegenomen naar wat eer grootse verrassing heet te wezen: een bos vol kleurige ijsco' Niet waar, je ben jong en je wil wat. Daar trok Nemo zijn neu echter voor op. Toen liet de verlokkende figuur een knots varj een sorbet aanrukken, waar het schuim van afliep, een opgej klopte toestand, zoals van tv-programma's, waarvan de hoge kijkcijfers afdruipen, zonder dat je er een cent wijzer van wordtj alhoewel als het om een kwis gaat wel een paar centen beter. In die sorbet bleken alle gewenste smaken voorhanden. Maai Nemo trok er opnieuw zijn neus voor op. Sterker, hij kokhalsde ervan. Toen werd hem een wekker gepresenteerd, welke bes| eens symbool kan staan voor de zendgemachtigden, die met ha oog op meer zendtijd B-omroep willen worden. Tenslotte werl hij zelfs binnengevoerd in een wondere namaakwereld, waar al' les groots en luisterrijk overkwam. In die loutere illusies voelde Nemo zich verloren lopen. Met vaardig animatiewerk, volop electronische techniek en met behulp van de studiochef hadden die jongens en die meisjes er wat fraais van gemaakt. Nemo ten slotte juichte op zijn grote dag om zijn eerste zakgeld, waarmei hij zelfstandig dingen naar eigen smaak en inzicht kon doen. Z< gezien een versierde STER-spot voor Arnhemse meisjes en eer artistieke aangeklede sollicitatie van de jongens, geadresseerc Hilversum. TON OLIEMULLEB! Televisie vandaag NEDERLAND 1 19.08 19.40 NOS 20.00 20.27 WK Voetbal. Recht streekse reportage uit Barcelona van de wed strijd Brazilië-ltalië. Commentaar: Rik de Saedeleer. Het rijk der dieren. Te kenfilmserie over Afri kaanse diersoorten. Vandaag: het luipaard. Zomer 1982. Eerste deel: Nederland surf- land. TROS sport extra. Van uit Spanje geven Johan Cruijff en Koen Verhoeff hun visie en commen taar op het verloop van de wereldkampioen schappen voetbal. Journaal. Ronde van Frankrijk. Samenvattende reporta ge van de vandaag ver reden rit: Nancy Long- wy. Commentaar Mart Smeets en Jean Nelis- sen. WK Voetbal. Recht streeks verslag van de wedstrijd Spanje-Enge- land, die in Madrid wordt gespeeld. Com mentaar: Ivan Sonck. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.54 De Bereboot. Voor de kinderen. VARA 18.59 Dieren in beweging. Natuurserie voor de jeugd met de tekenaar Keith Shackleton. Van daag: Signalen. 19.25 Shelley. Engelse serie over de belevenissen van de moeilijk in het gareel te houden man. Met: Hywel Bennett, Be linda Sinclair, Josephine Tewson e.a. Op het trapportaal is een van de huisgenoten flauw gevallen. Ze heeft drin gend een ziekenauto nodig, maar Shelley is er vast van overtuigd, dat paniek niets helpt. En onmiddellijk hande len rekent hij tot de pa niekreacties. 20.00 Journaal. 20.27 Achter het nieuws. Ac tualiteitenrubriek onder eindredactie van Joop van Zijl. 21.10 Poldark. Engelse serie van Jack Pulman naar de gelijknamige boeken van Winston Graham. Met: Robin Ellis, Angha- rad Rees, Jonathan Newth, Norma Streader, Sheila White, Jill Town- send, Clive Francis en Martin Fisk. Zevende afl.: De Carnmore Ko permaatschappij is een bloeiende onderneming geworden. Maar van de nieuwe tactiek van de Warleggans is Ross nog niet op de hoogte. On dertussen doet Mark Daniel een onaangena me ontdekking, waar door zijn leven met Ke ren in een tragedie ver andert. 22.00 Theater thuis. Van avond uit Engeland een komedie van Jack Ro senthal: Kennis. Met: Ni- gel Hawthorne, Nick Ford, Kim Taylforth, Jo nathan Lynn en David Ryall. Kennis is de ver zameling van wetens waardigheden, waar ie dere Londense taxi chauffeur over moet be schikken en die je moet verwerven om het hui zenhoog geprezen groe ne insigne te kunnen krijgen, waarmee je taxichauffeur kunt ge worden. 23.30 Simon Carmiggelt. De auteur vertelt een eigen verhaal. 23.45 Journaal. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Plezier op maandag. Geva rieerd kinderprogramma. 16.45 WK Voetbal. Achtergrondin formatie. 17.05 WK Voetbal. Reportage van de wedstrijd Brazilie-ltalie. 18.00 Journaal (tijdens de rust). 19.05 WWF. Gevarieerd jeugdpro gramma. 19.15 Actualiteiten. 19.45 De 'Duitse' stem. Imitatie van internationale sterren; Harald Juhnke laat Richard Burton Duits spreken. 20.00 Journaal. 20.15 Wie driemaal liegt. Leugen spelletje met Wolfgang Spier. 20.50 WK Voetbal. Uit Madrid een rechtstreeks verslag van de wedstrijd Spanje-Engeland. 21.45 Journaal (tijdens de rust). 22.45 WK Voetbal. Achtergrondin formatie vanuit de WK-Studio te Ma drid. 23.00 Achtergrondinformatie. 23.30 WK Voetbal. Overzicht en flit sen van de vandaag gespeelde wed strijden. DUITSLAND 2 16.05 Don Quichote. Tekenfilmserie naar de gelijknamige roman van de Cervantes. 16.30 Inleiding tot het erfrecht. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratis. 18.05 Ruimteschip Enterprise (Star Trek). Amerikaanse SF-serie met Wil liam Shatner, Leonard Nlmoy e.a. Afl.: Sinds er mensen bestaan. 19.00 Journaal. 19.30 Hitparade. 20.15 Impulsen. Programma over problemen, waarmee scholleren te kampen hebben. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Eugenie Marlitt en het tuin- prieel. Tv-spel geregisseerd door Herbert Ballmann. Met: Cordula Trantow, Armln Mueller-Stahl en Ur sula Monn. Enkele sleutelepisodes uit de geschiedenis van het 'lllustrlerten Famllieblattes', over de eerste uitge ver ervan. Ernst Keil en de succesvol le schrijfster Eugenie John-Marlitt. 22.50 Men zou piano moeten kun nen spelen. Humoristisch programma met Walter Giller. 23.20 Journaal. DUITSLAND 3 NDR 18.00 Sesamstraat. 18.30 Zorgen van alledag in discus sie: Moeten we samen gaan wonen? Gesprek over relatieproblemen. 19.00 Overzicht zomerprogramma's 1982. 19.45 Tekenen: Hans-Georg Rauch. Televisieportret door Thomas Ayck van de tekenaar Rauch. Tot 5 september zenden NDR en WDR een gezamenlijk programma uit. WDR 18.00 Sesamstraat 16.30 Tv-cursus scheikunde. 19.00 Overzicht zomerprogram- 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Met particulier Initiatief geld sparen? Discussie over het stimule ren van particuliere initiatieven ter gezondmaking van de economie. 21.45 De geschiedenis van Cheva lier des Grieux en Manon Lescaut (1). Zesdelige serie naar het boek van Abbe Prevost, bewerkt door Jean Anoullh. 22.40 Reisroutes naar de kunst: Griekenland l. Filmreportage over een reis van Korinthie naar Delphi. 23.25 Journaal. SWF 15.00-16.40 Vakantiefilm: Das Wirt- haus lm Speesart. Duitse speelfilm van Kurt Hoffmann uit 1957. Met Li- selotte Pulver. Carlos Thompson en Helmut Lohner. 18.30 Telecotlege II. Scheikunde. 19.00 Archeologie aan de Rijn. Do- Op België Frans 1 om 20.30 uur film over het vergaan van het luchtschip „De Hindenburg" naar de gelijknami ge roman van Mooney. Duitsland 1 om 19.45 uur uitleg over het nasynchro niseren, het inspre ken in het Duits van tv-programma's met als voorbeeld de stem van Ri chard Burton. 20.35 Vakantiereis per beeld scherm. Highway 40 West: dwars door de USA. Van Colorado naar Utah. 21.20 Jazz op maandagavond. Op namen van het Jazz Fest Berlin 1981 met Michael Gregory Jackson en Ja mes 'Blood' Ulmer. 22.05-22.50 Naakte huid en zon. In formatief programma met als thema: De n i de z BELGIE BRT 1 18.00 Emille. Tekenfilmserie. 18.05 Sesamstraat. 18.20 Klein, klein kleutertje. Herha ling van 'Hoe slakken een huisje kre gen'. 18.35 Documentaire. Herhaling pro gramma Schooltelevisie. 19.00 Nepal. Eerste deel van een vierdelige serie van Oostenrijkse do cumentaires. die het echtpaar Mater na over Nepal heeft gemaakt. 19.27 Uitzending door derden. Pro gramma van de SSO. 19.35 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.15 De weerman. 20.20 Robin en Marian. Amerikaanse speelfilm van Richard Lester (1976) naar een scenario van James Gold man. Met: Sean Connery. Audrey Hepburn, Richard Harris en Robert Shaw. Een teleurgestelde Robin Hood keert terug van de kruistochten en verneemt dat zijn geliefde Marian In het klooster is getreden. Het blijkt dat Robin en Marian nog steeds verliefd op elkaar zijn. En wanneer ze door de sheriff van Nottingham wordt belaagd helpt Robin haar. Hij verslaat de she riff maar raakt zelf dodelijk gewond. 22.00 Cultuur en beschaving. Docu mentaire serie van Sir Kenneth Clark over het ontstaan van de westerse beschaving. Vijfde afl.: De held als kunstenaar. 22.50 Journaal. BELGIE BRT 2 17.00-19.00 WK Voetbal. Recht streekse reportage van de wedstrijd Brazilie-ltalie uit Barcelona. Com mentaar: Rik de Saedeleer. 20.10 WK Voetbal. Samenvattende reportage van de gisteren gespeelde wedstrijd in Madrid N.-lerland-Frank- rijk. Commentaar: Ivan Sonck. Als ook een samenvatting van de giste ren gespeelde wedstrijd Rusland-Po len In Barcelona met commentaar van Rik de Saedeleer. 20.50 WK Voetbal. Rechtstreeks ver slag van de wedstrijd Spanje-Enge land, die in Madrid gespeeld wordt. Commentaar: Ivan Sonck. BELGIE FRANS 1 17.45 Floating world. Nederlandse documentaire over de blnnenscheep- 18.15 Cine-vacancee. Vakantiepro gramma voor de kinderen. 18.45 Faitee voa jeux-vacancee. Spelprogramma. 19.00 Lundi-aporta. Sportprogram ma van Mare Jeuniau. 19.25 Weerbericht 19.30 Journaal. 19.55 Ronde van Frankrijk. Samen vattende reportage van de rit Nancy- -Longwy. 20.05 Inedita. Actuele documenten, gefilmd door amateurs. 20.30 De Hindenburg. Amerikaanse speelfilm van Robert Wise (1975). Met: George C. Scott, Anne Bancroft, Gig Young. Roy Thinnes, Katherlne Helmond en William Atherton. De rels en de ontploffing van de Hindenburg BELGIE FRANS 2 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.55 Jogging. Reportage van de 20 km. van Brussel (onder voorbehoud). 20.50 WK Voetbal. Rechtstreeks ver slag van Spanje-Engeland. ENGELAND BBC 1 16.00 Your songs of praise. Gods dienstige liederen op verzoek. 16.40 Play school. 17.45 Tokenfilm. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blus Peter. 18.35 Tekenfilm. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.55 Tekenfilms. 20.05 Triangle. Serie. 20.30 WK Voetbal. Flitsen en achter grondinformatie. 22.55 The main news. 23.20 The Sunshine Boys. Psycholo gische komedie van Herbert Ross (1975) met Walter Matthau en George Burns. 01.10 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 18.40 Laurel and Hardy. Slapstick. 19.05 World about us. Documentaire 19.55 655 special. 20.25 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.30 The sound of music. Ameri kaanse muzikale komedie van Robert Wise (1965) met Julie Andrews en Christopher Plummer. 23.15 Paul Daniels magic show. Showprogramma. 23.55-00.45 NewsnighL Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. VOO 15.30 Motorsportgala. In het Rotter damse Ahoy Sportpaleis werd op 5, 6 en 7 februari j.l. een motorsportgala georganiseerd, waarvan Veronica op namen maakte. U ziet onder meer: In- door speedway, indoormotorcross, indoor sprint, indoor trial en motor- ball (tussen Nederland en Duitsland). 16.25 Dr. Dolittla: Land of the tiger Moo. Tekenfilm van Paul Harrison en Lennie Weinrlb. 16.45 Goud van oud. Muzlekshow met oude hits, waarin o.a. optreden George McRae. Veronica Inllmited en Lucifer. NOS NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. DUITSLAND 1 08.30 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal. 10.03 WK Voetbal. Overzicht van de gisteren gespeelde wedstrijden. 12.00 Umschau. 12.10 Impulsen. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Journaal. 16.10 Journaal. 16.15 Over vlaggen en rode lopers. Documentaire over decorateurs. 17.00 Avonturen tegenwoordig. Kin derprogramma. 17.50 Journaal. 18.00 Camera-safari. Van Rusland naar Mldden-Azie. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 14.57 ZDF-Uw programma. 15.00 Journaal. 15.03 Sindbad. Tekenfilmserie, voor de kinderen. 15.30 Vakantiekalender. 15.40 Film op verzoek. 16.05 Muggsy. Jeugdserie. 16.30 Mozaïek. Programma voor 65-plussers. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-iltustratie. 17.50 Dieren onder de hete zon. Do cumentaire serie over dieren: Jacht luipaarden in de Kalahari. DUITSLAND 3 NDR 18.00 Sesamstraat. WDR 08.30-09.05 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.05-11.40 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. SWF 15.00-16.25 Vakantiefilm: Het grote avontuur met de ballon. Amerikaanse speelfilm van Richard A. Colla (1978) met Katherine Hepburn, Kevin McKenzie en Dennis Dimster. BELGIE BRT 1 15.25-17.10 Ronde van Frankrijk. Rechtstreekse reportage van de laat ste kilometers en de aankomst van de rit Beauraing-Moeskroen (207 km). Commentaar: Louis de Pelsmaeker en Mark Vanlombeek. 18.00 Emilie. Tekenfilmserie voor de kleuters. BELGIE BRT 2 BELGIE FRANS 1 15.25-17.00 Ronde van Frankrijk. Rechtstreekse reportage van de etap pe Beauraing-Moeskroen. 17.45 L'eau, la mer. Duitse docu mentaire over de Hovercraft. BELGIE FRANS 2 14.00 Teltttektt. ENGELAND BBC 1 07.40-08.55 Tv-cursussen. 14.00 Journaal. 14.30 The Flumps. Kinderprogram- ENGELAND BBC 2 07.40-11.55 Tv-cursussen. Radio vandaag NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversu 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op H versum 2 op elk half uur van 7.30 tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.0( 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.5 uur. Op Hilversum 3 op elk heel ui van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. HILVERSUM 1 17.02 (TROS) Gevarieerd amuse mentsprogramma - 18.06 Viola va Emmenes - 18.43 De gelaarsde ki (luisterspelserie) - 19.02 Gerard d Vries met zijn country westernshov - 20.02 Johnny Halliday - 20.30 Mu ziek 'Made in Holland' - 22.02 Aktu a-sport en muziek - 23.05 (NOS) Me het oog op morgen. HILVERSUM 2 16.15 (NCRV) Nederlandse muziek 16.32 Klanken van weleer - 17.0 Berliner Philharmoniker o.l.v. Herber von Karajan - 17.36 Actualiteiten 18.10 Cinema-orgels - 18.30 Israeliti sche godsdienstige uitzending - 18.4 Bond zonder naam - 18.50 Om zo zeggen - 19 00 Leerhuis - 19.15 Erfe nis uit Engeland - 19.30 Rondom he woord - 19.40 Muziekprogramma 20.03 Redevoeringen, die geschiede nis maakten - 20.30 Kerkepad - 20.4 Ambon, de werkelijkheid van ei droomeiland - 21.00 Bij de tijd 21.30 Teleac - 22.40 Klassieke histo rische opnamen. HILVERSUM 3 16.03 (AVRO) Toppop disco - 18.1 (NOS) De avondspits - 19.02*(AVRC Proefdraaien - 20.02 Folklive - 21.0 Elpee-pop met Meta de Vries - 22.0 Candlelight 23.02 Swingtime. HILVERSUM 4 16.00 (KRO) Collage van alledaags zeldzaam - 17.00 Sluiting - 20.0 Klassiek avondconcert - 22.30 Muzle op het spel. Radio morgen

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2