Bistrotheek nu naar Alphen !ia Voor kleine klusjes. REGI0IJ0UR1NAAL „Politieman handelde correct Woubrugge gaat door met aanleg van riolering fi2*£cId^0ouAcmt Zilveren „juf" Devilee CDAVVD-college in Alphen REGIO LEIDSE COURANT EONDERDAG 1 JULI 1982 PAGINA 4 ALPHENSE POLITIE OVER SCHIET PARIJ WINKELCENTRUM RIDDERHOF ALPHEN AAN DEN RIJN De politieman die in de nacht van dins dag op woensdag zijn vuurwapen trok en een inbreker vermoedelijk verwondde, handelde correct. We betreuren, dat dit gebeurde, maar de functionaris werd be dreigd en kon niet an ders handelen". Aldus een verklaring van de Alphense politie. De betreffende politieman had 's nachts om half vier in het winkelcentrum drie mannen betrapt, die goede ren naar een bestelauto op het parkeerterrein brachten. Toen de agent het drietal staande hield, werd hij be dreigd. Hij trok zijn wapen en vuurde eerst een waar schuwingsschot af. Toen de bedreiging daarmee niet werd afgewend, schoot de functionaris gericht op een van de hem bedreigende mannen. Korte tijd later vuurde hij nog twee schoten af op de auto waarmee een van de mannen probeerde te ontvluchten. Een van de ko gels kwam terecht in het slaapkamerraam van een woning aan het Rigoletto- hof. De chauffeur van de bestel auto kon korte tijd later op de Herenweg worden aange houden. De twee andere mannen op het parkeerter rein, van wie één vermoede lijk was gewond, wisten te ontvluchten. In een sigaren winkel in het winkelcen trum werden twee andere bendeleden aangehouden. De drie arrestanten, allen afkomstig uit Amsterdam, hebben inmiddels een volle dige bekentenis afgelegd. De twee ontvluchte dieven zijn nog steeds spoorloos. Fancy-fair Hoogmade viert tweede lustrum HOOGMADE De bekende Hoogmadese fancy-fair wordt ko mend weekeinde voor de tiende maal gehouden. Dat gebeurt in het Cultureel Centrum. De opbrengst komt ten goede aan de plaatselijke muziekvereniging De Heerlijkheid, de hand- en voetbalvereniging MMO en de stichting Cultureel Centrum. Het organisatiecomité heeft bij dit jubileum getracht een nog aantrekkelijker geheel op te zetten dan in de voorgaande jaren. De fancy-fair begint zaterdag om twee uur. Speciaal voor kinde ren is er een groots feest. Er is van alles te beleven, van spijkers laan tot grabbelen, van het rad van avontuur tot kegelen, 's Avonds is de fancy-fair van acht tot twaalf uur geopend. Zon dag is de zaal eveneens open en wel van twee tot half zes en van acht tot twaalf. Zondagavond omstreeks tien uur zal de uitslag •van de grote verloting bekend worden gemaakt. ALPHEN AAN DEN RIJN/ROELOF ARENDS VEEN Bistrotheek-ex- ploitanten Erico en Maria van der Horst-Huigsloot hebben de knoop doorge hakt: zij zullen hun bistro- theek-ideaal realiseren in het pand van Zeebeleg aan de Van Mandersloot- straat in Alphen aan den Rijn en niet in Roelofa- rendsveen. Zoals bekend hebben de omwonenden van het pand Noordeinde 127a te Roelof arendsveen alles in het werk gesteld om te voorkomen dat zij een horeca-gelegenheid, zoals de bistrotheek naast hun deur zouden krijgen. Zij zijn daarin geslaagd met dien verstande dat Van der Horst zijn plan nen elders gaat realiseren. Of er nu aan het Veense Noordeinde een ander ho recabedrijf gehuisvest zal worden staat niet vast. Als gevolg van zijn ervaringen in Roelofarendsveen had Van der Horst eigenlijk nog geen ruchtbaarheid willen geven aan zijn nieuwste plan, maar omdat in het kader van de wet op geluidshinder volop metin gen moesten worden verricht in en rond het pand van Zee- beleg aan de Van Manders- lootstraat werd al gauw be kend dat hierin de bistrotheek gehuisvest zou worden. Moeizaam Textielgigant Jan Zeeman, te vens eigenaar van makelaars kantoor „Zeebeleg" had zich al geruime tijd geleden enthou siast getoond voor de bistro- theekplannen van Van der Horst. Toen bleek dat de moei zame procedures in Roelofa rendsveen nog zeker ander half jaar in beslag zouden ne men en dat alleen al aan kos ten voor juridische bijstand nog een 50.000,- extra zou den moeten worden neerge teld, besloot Van der Horst er mee te kappen en verder met Zeebeleg in zee te gaan. Een waarborgsom hoefde nu niet betaald te worden en de huur zou pas ingaan zodra de bistro theek zou gaan draaien. Dat kwam Van der Horst allemaal prima uit, zo kort na zijn fi nanciële strop van bijna an derhalve ton. De thans geldende wet op ge luidshinder voorkomt voor Het echtpaar Van der Horst voor het omstreden pand aan het Noordeinde in Roelofa rendsveen. hem veel troubles rond ge- Thorbeckeplein ligt in de na- Alphen aan den Rijn onder- luidsoverlast. Ook parkeerpro- bijheid en bovendien behoort vindt Van der Horst niets an- blefnen zal de bistrotheekves- een parkeergarage bij het win- ders dan enthousiaste mede- tiging in Alphen aan den Rijn keicentrum van Zeebeleg. werking. „Wij zijn blij nu met geen parten spelen, want het Van de zijde van de gemeente een gemeente te maken te hebben, die wel wat ziet in jonge ondernemers", zegt Van der Horst veelbetekenend en doelend op zijn ervaringen in Roelofarendsveen. Hij ver wacht geen enkele tegenwer king, zelfs niet van omwonen den en denkt zijn bistrotheek al in september aanstaande voor publiek open te kunnen stellen. De Alphense bistrotheek zal „Maribaya" gaan heten en wordt gevestigd achter de winkels van Vinke Bo-jeans, de Hakkenbar en Armando Sport. De met t.v.-camera's be waakte ingang komt aan de zijde van het Aarkanaal; een prachtig terras voor ruim hon derd personen aan het water van de Rijn maakt het tot een uniek geheel. Zelfs een aan legplaats voor pleziervaartui gen is in de planning opgeno men. De horeca-vestiging be stemd voor bezoekers boven de 21 jaar zal geopend zijn van 's middags 12.00 uur tot 18.00 uur en 's avonds van 20.00 uur tot 02.00 uur. Voorlopig komt er vaste werkgelegenheid voor minstens zeven personen; daarbij zal ook ambulant per soneel er aan de slag kunnen. Met de verbouwing van het Alphense pand zal een bedrag van niet minder dan 3 1/2 ton gemoeid zijn. WOUBRUGGE Verde re uitbreiding van de Woubrugse riolering en de structuur van de raads commissies en overlegor ganen voor de komende vier jaar. Die onderwer pen vormen de belang rijkste punten tijdens de vanavond te houden ge meenteraadsvergadering. Nog niet zo lang geleden loos den een flink deel van de Woubrugse woningen op de Wetering. Handig gebruik van de Rijksverfijningsuitkering Rioleringen heeft het de ge meente mogelijk gemaakt af gelopen winter in Woubrugge- Oost rioleringen aan te leggen. De uitkering uit genoemde verfijningsregeling en de wer kelijke kosten van het project vallen echter mee. Dit maakte Woubrugge mogelijk het vol gende rioleringsproject ter hand te nemen. Nu zijn de Vrouwgeestweg en de Ker- kweg aan de beurt. Tegelijker tijd wordt dan ook een gedeel te van de Wilgenlaan meege nomen. Het rioleringsplan is al in 1978 opgemaakt. Voor ver dere voorbereidende werk zaamheden, waaronder het op maken van de bestekken, vra gen B en W van Woubrugge de raad ruim 107 duizend gul den beschikbaar te stellen. De aanleg van de riolering in het stuk van de Wilgenlaan gaat 47 duizend gulden kosten. De gemeentelijk structuur van raadscommissies en overlegor ganen is voor de zoveelste maal aan de orde. Woubrugge kent raadscommissies en zoge naamde overlegorganen. Het voorbije jaar heeft men vooral lang gepraat of er veranderin gen nodig waren. Te veel me ningen deden de zaak verzan den. Het college stelt nu de raad van Woubrugge voor al les maar bij het oude te laten. Dit inclusief de vergoedingsre geling voor de burgerleden. Over de taakomschrijving mo gen de raadscommissies en overige overlegorganen zich in de toekomst bezinnen. Over één ding was men het duide lijk eens; elke commissie of overlegorgaan dient zich te be perken tot haar vakgebied. Dit handige miniatuur bankschroef je krijgt u toegestuurd als dank voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Naam 1 _als nieuwe abonnee I van de Leidse Courant Adres PnstrnHp/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) i_ per kwartaal J Stuur een miniatuur bankschroefje naar: Naam Adres Postcode/Plaats_ Telefoon- I Stuur dezq bon in open envelop - geen postzegel plakken - I naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, ^2300 VB Leiden. Alphen wil vierde stadslijn ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente Alphen heeft aan het ministerie van Ver keer en Waterstaat toestem ming gevraagd om een vierde stadslijn in werking te stellen. De gemeente hoopt dat zij deze toestemming per 1 mei 1983 zal krijgen. Om haar aanvraag kracht bij te zetten heeft Alphen het rap port „stadsvervoer 1980" inge sloten, waarin de ontwikke ling naar vier lijndiensten wordt geschetst. Ook is nage gaan hoe de gemiddelde bezet ting van de stadsdiensten is. Het blijkt dat, hoewel er in Al phen West een teruggang was na het verplaatsen van de bus routes, de bezetting volgens de landelijke normen goed is. Dit is van belang omdat het minis terie, indien het toestemming voor een vierde lijn geeft, eventuele exploitatietekorten moet dekken. Bij de aanvraag om een vierde lijn spreekt ook mee dat Rid- derveld II steeds verder geëx ploiteerd gaat worden. Door uitbreiding van het aantal lijn diensten bereik je dat alle de len van Alphen inclusief de nieuwe gebieden F, G en H in Ridderveld per openbaar ver voer te bereiken zijn. Volgens burgemeester Paats is dit een goede zaak, want hoe eerder er openbaar vervoer in de nieuwe wijken is, des te gun stiger is dit voor het openbaar vervoer. Immers, men taalt niet zo gauw naar een auto als er een bushalte voor de deur is. Met een vierde stadsdienst is het openbare stadsvervoer voor de komende jaren com pleet. Om heel Alphen te voorzien wordt er gedacht aan drie zogenaamde streeklijnen, dat zijn lijnen die van punt A naar punt B en terug rijden, te weten naar Ridderveld West, Ridderveld-midden en Ridder- veld-oost en een ringlijn die een cirkel door Oud-Alphen zal draaien. De frequentie van het aantal busritten zal niet veranderen. Veel plezier in het stralen- al 25 jaar verbonden Is aan de zonnetje. Dat had „Juf" de katholieke kleuter- len Devilee in Oude Wete- school Marieëngaard In ring gistermiddag bij de Oude Wetering. Veel van viering van het feit dat zij haar 700 oud-kleuters kwamen het zilveren feest met haar vieren. Vele han den moesten worden ge- - schud en even zovele blik ken van herkenning gingen over en weer. De „juf" werd tijdens haar feest volop In de bloemen gezet. GENEESMIDDELEN VIA ARTS OF APOTHEKER Enquête in elf gemeenten NIEUWKOOP In elf ge meenten in de Rijnstreek wordt vanaf vandaag tot ko mende dinsdag een enquête gehouden over de geneesmid delen voorziening op het plat teland. Het onderzoek onder- de naar schatting elfduizend gezinnen is een initiatief van een groep verontruste patiën ten in Nieuwkoop. De opinie peiling worden in de volgende dorpen gehouden: Nieuwkoop, Zevenhoven, Rijnsaterwoude, Nieuwveen, Noorden, Ter Aar, Aarlanderveen, Langeraar. Woubrugge, Nieuwe Wetering en Leimuiden. Voor deze on gewone manier om de mening van patiënten te toetsen, is ge kozen, omdat beslissingen over geneesmiddelenvoorzieningen op het platteland altijd over de hoofden van de patiënten ge schiedt, aldus de initiatiefne mers. Zij willen nu de uitein delijke gebruiker, de patiënt, eens aan het woord laten. De enquête is het gevolg van de in Nieuwkoop ontstane situa tie. Daar heeft zich anderhalf jaar geleden een apotheker ge vestigd, die om intrekking van de vergunningen van de apo- theekhoudende huisartsen heeft gevraagd. Zoals het er nu voorstaat, zal dat met in gang van 1 januari komend jaar ook inderdaad gebeuren. En dat terwijl het merendeel van de patiënten in het ver zorgingsgebied van de huidige geneesmiddelen verstrekken de artsen, dat niet lijkt te wil len. Om dat aan te tonen houdt men nu een enquête. Aanleiding om het onderzoek ook in andere gemeenten te laten plaatsvinden, is dat de si tuatie die zich in Nieuwkoop voordoet, ook in die gemeen ten zal kunnen onstaan. De uitslag van het onderzoek zal worden voorgelegd aan de vaste kamercommissie voor Volksgezondheid. Oud papier Korfbalvereniging Madjoe haalt morgen in Rijnsburg oud papier op. Dat gebeurt vanaf zes uur 's avonds. Ie dereen wordt verzocht het oude papier vanaf die tijd aan de weg te zetten, het liefst op de plaatsen waar ook op ophaaldagen de vuilniszakken staan. Drukwerk De Amsterdamse formatie Drukwerk treedt morgen op in gebouw De Wijk in Woubrugge. De groep is daar op uitno diging van de Jeugdsociëteit Woobridge. Drukwerk is be kend van de single's „Ik verveel me zo in Amsterdam- noord", „Je loog tegen mij" en „Wat Dom". Ook hun nieuwste 45-toeren schijf prijkt alweer op de diverse hitlijr sten. Het optreden in Woubrugge begint rond half negen. Jeugdmusical „En hier is potverdorie de Nieuwkoopse historie". Dat is de titel van de musical, die zaterdag 3 juli wordt op gevoerd in de Botenloods van Jachthaven Tijsterman in Nieuwkoop. De musical wordt ten tonele gevoerd door leerlingen van de Pieter de Graafschool. Vanaf half drie kan iedereen het gezang en gedans gratis bij wonen. Tweekamp De polsstokverspringvereniging Leeuwenhorst aan de Lee- weg in Noordwijkerhout organiseert zaterdag de twee kamp Holland-Friesland. De openingsceremonie begint om kwart voor twee en om twee uur gaat het spectakel begin nen. Alle vedetten van de Hollandse en Friese bonden ko men aan de start. Voor de tweekamp wordt zowel in Hol land, nu Noordwijkerhout, als in Friesland gesprongen. De behaalde afstanden worden bij elkaar opgeteld en winnaar wordt de bond wiens leden de meeste meters heeft bereikt Wandelen De 22ste Northgo Wandeltocht wordt zaterdag en zon dag in Noordwijk gehouden. Er kan op beide dagen worden gekozen uit de afstanden 6, 10,15, 25 en 40 kilo meter. Gestart wordt vanaf het bowlingcentrum aan de Van Panhuysstraat tussen tien en twee uur. De 40 kilometer-wandelaars moeten om tien uur vertrekken. Groepen kunnen alleen om half twee starten. Deelna me kost 3 gulden per persoon en kinderen tot 12 jaar betalen een rijksdaalder. Na het volbrengen van de tocht kan men een medaille of cijfer krijgen. Deelna me zonder een dergelijke herinnering kost anderhalve gulden. Het Rode Kruis is aanwezig voor het doorpik- ken van blaren en het behandelen van andere kwetsu- Tijden Met ingang van zaterdag zullen in verband met het vakan tieseizoen de openingstijden van het VVV-kantoor aan De Grent in Noordwijk worden aangepast. Het kantoor is van af die dag van maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 20.00 uur geopend en 's zondags van 11.00 tot 17.00 uur. Huttenbouw De Huttenbouwweek in Alphen aan den Rijn, die wordt gehouden van 2 tot en met 6 augustus, staat dit jaar geheel in het teken van de Romeinse oudheid. De voorverkoop van abonnementen a zeven gulden vijftig is vandaag van start gegaan bij alle kantoren van de Rabobank in Alphen, het VVV-kantoor en de afdeling sociaal-culturele zaken van de gemeente. De week is bedoeld voor kinderen van 4 tot 13 jaar. Stop N-bom Het samenwerkingsverband „Stop de N-bom - Stop de kernwapenwedloop Alphen aan den Rijn" houdt zaterdag in samenwerking met het Leids initiatiefcomité onder het motto „fiets mee voor de vrede tegen atoomtaken Valken burg" een demonstratieve fietstocht naar de vliegtuigbasis Valkenburg. Het vertrekpunt is gebouw Nabij aan het Lauraplein om half een. Extra-raad De gemeenteraad van Rijnsburg komt vanavond in een extra-vergadering bijeen. Hoewel het zomerreces al begonnen is, doen zich twee zaken voor, die geen uit stel dulden. Er staan twee punten op de agenda name lijk: Het verlenen van goedkeuring aan de bouw van een koelgarage door de heer A. de Mooij en het menen van een voorbereidingsbesluit voor woningen in plan de Hoek. De vergadering begint om half acht. Onderzoek naar instorten plafond ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente Alphen kan nog niets zeggen over de oorzaak van het naar beneden storten varf een verlaagd plafond in het gebouw aan de Concertweg. Vorig^ week dinsdag kwam het plafond in het nieuwe sociaal-culturele centrum naar beneden. Óp het moment van instorten was ge-! lukkig niemand aanwezig, zodat er geen gewonden vielen. Het was de bedoeling dat het nieuwe sociaal-culturele centrum op 1 juli klaar zou zijn. Met de: e nieuwe tegenvaller kan daar niet op gerekend worden. Overigens is het nog maar de vraag of het gebouw volledig bezet zal worden. Na recentelijke moeilijk-i heden bij het Buurtcentrum, dat de bovenste verdieping zou hu ren, maar nu failliet is, is er nog geen invulling voor deze bo venverdieping gevonden. Ook heeft het erom gehangen of het voormalige jongerencentrum Midas de benedenverdieping wel in gebruik zou nemen. Inmiddels is „Midas" overgegaan in „Het Kasteel" zodat er toch een huurder voor de benedenverdieping ALPHEN AAN DEN RIJN Alphen heeft een nieuw college. CDA en VVD hebben samen over eenstemming bereikt en zullen de komende vier jaar, ieder met twee zetels het Alphense gemeente beleid bepalen. De twee partijen vormen in het nieuwe college gelijkwaar dige partners met gelijkwaar dige hoofdportefeuilles. Na da gen druk vergaderd te hebben, is besloten dat J.J. Goedhart (CDA) als vanouds de porte feuille financiën en sport gaat beheren. Zijn partijgenoot D. van Leeuwen is belast met de zorg voor openbare werken en sociale zaken. Dit is een ver rassend feit, want nadat het CDA-bestuur het vertrouwen in Van Leeuwen opzegde en hem niet op een verkiesbare plaats in de kieslijst wilde plaatsen, verwachtte men niet, hem nog als wethouder terug te zien. Van Leeuwen had het ongenoegen van zijn bestuur opgewekt door in de kwestie Asphaltfabriek en de moeilijk heden bij de sociale werkvoor ziening een uiterst zwak beleid te voeren. Maar op de leden vergadering voor de kandida tenlijst werd Van Leeuwen, tegen de zin van het bestuur, toch op een verkiesbare plaats gezet. Nieuw De VVD levert twee nieuwe wethouders. De portefeuille onderwijs en welzijn komt in handen van H. den Duijn, de huidige fractievoorzitter van de partij. De portefeuille ruim telijke ordening en economi sche zaken belandt bij G.P. van As. Deze portefeuille werd tot aan de verkiezingen be heerd door D.W.F. van der Schilden. Van der Schilden kwam ruim een jaar geleden in het college toen zijn voor ganger Haanstra burgemeester van Bovenkarspel werd. De fractie had toen besloten om bij een nieuwe wethouders plaats te bekijken wie voor welke post in aanmerking kwam. Wel is Van der Schil den het voorzitterschap van de fractie aangeboden, maar dat heeft hij geweigerd. De nieu we fractievoorzitter is D. van der Veen Meerstad. Oppositie Het gevolg van deze twee twee-combinatie is, dat het hele linkse blok in de oppositie terecht is gekomen. Samen be zetten de PvdA, PPR, D'66 en CPN-PSP negen zetels. Toen de partijen rond de tafel gin gen zitten om de collegevor ming te bespreken werd in eerste instantie gesproken over de noodzaak van een af spiegelingscollege. Zowel het Dit had tot gevolg dat een van beide partijen een zetel in zou moeten leveren waar beiden weinig voor voelden. Even is nog bekeken of de benoeming van een vijfde wethouder haalbaar was, maar gezien de financiën van de gemeente be hoorde dit niet tot de moge lijkheden. De VVD heeft de PvdA voor gesteld een combinatie te vor men van twee VVD-zetels, één voor het CDA en één voor de PvdA, daar gingen de socialis ten echter niet op in, aldus VVD-er H. den Duijn. Beleidsplan Na de vakantie zal begonneij worden met het maken vaij een „goed en duidelijk" bej leidsplan. Het zal een plan ixi raamwerk, hoofdzaken, won den. De nieuwe fractievoorzit ter van het CDA, P. van del Neut, zal alvast een globale op zet maken. Er worden bij hel vaststellen van het beleidsplai geen moeilijkheden verwach' daar de programma's van bei de partijen zeer veel raakvlakj ken hebben. De partijen die niet in het coï lege vertegenwoordigd zijn kunnen, indien zij dit wensen de zaken die zij in het beleidsj plan willen zien, inbrengen CDA en VVD zullen dan be] kijken of deze ideeën ingepaa kunnen worden, want tenslofl te zijn zij het die de komend vier jaar het beleid moetei voeren.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4