Violist Yehudi Menuhin verdiepte zich in de muziek van Ravi Shankar Regeringscommissaris voor de omroep legt recepties aan banden RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DONDERDAG 1 JULI 1982 PAGINA 2 VPRO moet diefstal- banden afgeven ZUTPHEN De VPRO moet de ge- luidsbanden, die in mei gemaakt zijn bij de inbraak om reewildtrofeeën in Vor- den te stelen, op gerechtelijk bevel af geven aan de justitie. De Zutphense rechter-commissaris deed dit bevel toen de betrokken offi cier van justitie een gerechtelijk voor onderzoek tegen een onbekende ver dachte wilde beginnen. Tijdens de nachtelijke inbraak van 21 op 22 mei in Vorden, maakte de VPRO opnamen die rechtstreeks zijn uitgezonden. Die op namen denkt justitie te kunnen gebrui ken bij de opsporing van de inbrekers. „Familiedag" van E.O. herhaald HILVERSUM Dinsdag 6 juli a.s. zendt de E.O.-televisie een herhaling uit van de „Fa miliedag". Deze werd eerder uitgezonden op dinsdag 15 juni j.l. op de t.v.-avond waarvoor aanvankelijk een omroepsta- king was aangekondigd. De staking ging niet door. dus kon de E.O. zijn „Familiedag"-pro- gramma gewoon uitzenden. Daarna zijn echter veel ver zoeken bij de E.O. binnenge komen om het programma te herhalen, omdat zovelen van wege de verwachte staking hun t.v.-toestel niet hadden in geschakeld. NOS kiest vaste gastdirigenten HILVERSUM Met ingang van het concertseizoen 1982-1983 zullen voor een periode van drie jaar als vaste gast dirigenten bij de orkesten van de NOS de volgende dirigenten gaan optreden: Sergiu Comissiona en Okko Kamu bij het Radio Filharmonisch Orkest, Mik lós Erdelyi in algemene dienst zowel bij het Radio Filharmonisch Orkest en het Omroep Orkest als bij het Radio Kamer Orkest. Voorts is Ton Koopman aange trokken om als dirigent/artistiek leider van het barokensemble Radio Kamer Orkest op te treden voor een periode van vijf weken per seizoen. Met ingang van het nieuwe seizoen zal het contract met de dirigent van het Radio Kamer Orkest, Ernest Bour. die reeds vanaf 1976 de leiding van dit or kest heeft, wederom voor een periode van drie jaar worden verlengd. Cursus lokale omroep in „Luchtruim" HILVERSUM Afgelopen woensdag begon het VARA- radioprogramma „Luchtruim" een cursus over lokale omroep. De cursus wordt op zes achter eenvolgende woensdagen uit gezonden, van 19.30-20.00 uur op Hilversum 2. De eerste afle vering ging over het opzetten van een werkgroep om tot lo kale omroep te komen. Verder volgen de regels van CRM, het leggen van contacten met al lerlei instituten, de technische Jcant van lokale radio, het sa menstellen van het prograr. ma en tenslotte de inhoud. Grand Prix Zandvoort met elf camera's HILVERSUM NOS-tv zal zaterdag een rechtstreekse reportage uitzenden van de Grand Prix van Zandvoort en wel vanaf 12.45 uur op Ned. II. NOS-tv zal er de beschikking hebben over elf kleurencamera's, die het gehele circuit kunnen overzien. Achter de pits zal een reportagewa gen met vijf camera's worden geplaatst, waar van er vier op vaste posities staan. Met een handcamera zullen beelden in de pits kunnen worden geregistreerd. Een tweede reportage wagen zal aan de andere kant van het circuit (tunnel oost) worden gestationeerd. Ook deze is uitgerust met vijf camera's. De elfde camera is een mobiele in een helikopter. In „Studio Sport extra", dat zaterdag 3 juli om 12.15 uur op Ned. II begint, zullen behalve een directe reportage vanaf Zandvoort het com mentaar van Frans Henrichs ook beelden wor den uitgezonden van de dames enkel-finale vanuit Wimbledon De wereldberoemde violist Yehudi Menuhin reisde naar India om daar de oosterse wijs heid en andere positieve kan ten van „vreemde" religies en culturen in zich op te nemen. Daardoor was hij na verloop van tijd in staat om samen te musiceren met de befaamde si tarspeler Ravi Shankar. Eveneens assimileerde hij de jazz en daardoor vinden we hem op „Top Hat" (EMI IC 067-43.170) weer eens in het gezelschap van de nog steeds ongelooflijk virtuoze bejaarde Fransman Stéphane Grappelli (ex-violist Hot Club de France) in een aantal film- en musical successen van zanger en dan ser Fred Astaire, allemaal songs van Gershwin. Berlin en Kern. Als voortreffelijk pia nist heeft Grappelli ook nog twee eigen nummers bijgedra gen en daarbij speelt Menuhin dan weer viool alsof hij nooit Mozart en Mendelssohn op zijn repertoire heeft gehad. Een fij ne sfeerplaat vol soft-swing. En vol herinneringen aan oude Fred Astaire-films. Popman Randy Newman, die de muziek schreef, arrangeer de en dirigeerde voor de film „Ragtime" (Polydor, Elektra 5E-565), werkt helemaal in de prachtig weemoedige ragtime- sfeer, waarin ook zoveel ande re Newman-songs gecompo neerd zijn. Een verrukkelijke plaat om naar te luisteren. Randy zelf zingt er maar één, heel eenvoudig liedje op. Het merendeel is instrumentaal. Stephane Grappelli, de onvolprezen violist van de voor malige Hot Club de France. Maar dat ademt dan ook hele maal de geest van „The Sting". Dan weten de liefhebbers wel wat ik bedoel. Een andere film die terug grijpt naar het verleden, is „Les uns et les autres" van Claude Lelouch en daarvan heeft RCA een dubbelaar op de markt gebracht (Cinémusic PL-37512). Prachtige composi ties van Michel Legrand en Francis Lai. Muziek in allerlei soorten. Zelfs de Boléro van Ravel komt er in voor. Mijn voorkeur gaat echter uit naar het tegelijk lieflijke en wrange thema „Les violons de la nuit" en de schitteredne „Ballade pour la memoire". Wie „filmmuziek" zegt, denkt natuurlijk ook en vooral aan de Italiaan Ennio Morricone. Van hem zijn twee thema's in ongeveer een half uur uitge werkt op de „bande original" van „Le Professionel" (WEA, General Music 803.026). Func tioneel en commercieel, maar aardige en vooral rustige ach tergrondmuziek. Liefhebbers van goede jazz kunnen hun 'hart ophalen aan „Sharky's machine" (WEA, WB K 56.990). Bekende en on bekende jazzy nummers, voor treffelijk gebracht door o.a. Peggy Lee, Randy Crawford (die zich steeds meer als een prima jazz-zangeres ontpopt), Sarah Vaughan, Chet Baker, Manhattan Transfer en Joe Williams. Maar ook in Neder land wordt op dit gebied wel het een en ander gepresteerd. Inelco bracht de VARAgram- elpee ut van „Een zwoele zo meravond", de filmversie van dit door het Werkteater met veel succes gebrachte stuk over de ongelukkige relatie tussen een schnabbelartiesten- echtpaar, gespeeld en gezon gen door Marja Kok en Hel- mert Woudenberg. Helemaal in de juiste muzikale sfeer ge zet, mede door het bandje De Roomsoezen, waarin vooral te norsaxofonist Rinus Groene- veld excelleert. De door Ruud Bos geschreven muziek voor „Sabine" (Dureco 77.018) is wel knap, maar toch wat saai en monotoon, wat Na tionaal Songfestival-achtig, geen internationale allure. Maar op de B-kant verfrist een aantal originele Caribische nummers het geheel. „Sabine", de geschiedenis van een liefdesrelatie tussen een vader (Rijk de Gooyer) en zijn prachtige vijftienjarige dochter (Benthe Forrer), doet me dan weer denken aan het liedje Thank heaven for little girls, for little girls grow bigger eve ry day", dat Maurice Cheva lier in dé charmante film „Gigi" zong. Dat liedje en an dere liédjes uit „Gigi" prijken op de door Phonogram ver- Randy Newman opnieuw met weemoedige ragtime. schenen elpee „Singin'in the rain" - onvergetelijke filmme lodieën uit de vijftiger jaren" (Philips 6878.134). Dus om heerlijk met je ogen dicht te rug te dromen naar fragmen ten uit „Gigi", „Lili", „Kiss me, Kate", „Annie get your gun", natuurlijk „Singin'in the rain" en nog enkele andere rolprenten. En dat allemaal bij de stemmen van o.a. Gene Kelly, Debbie Reynolds, Judy Garland, Leslie Caron, Louis Jordan, Betty Hutton („de blonde atoombom") en uiter aard Maurice Chevalier. Filmrhelodieën van recentere datum vindt U op de elpee van The Johnny Pearson Orches tra (Dureco 44.113): „Chariots of fire". Niet te verwarren met de soundtrack van die film, waar Vangelis op Polydor 2383.602 mee voor de dag kwam. Pearson speelt behalve dat thema ook onder meer. „For your eyes only", „On gol den pond", „Bright eyes", „Deer Hunter", „Chi Mai" (uit de eerder genoemde Morrico- ne-film) en natuurlijk de song, die Cesar Luis Menotti bin-1 nenkort zal zingen als zijn elf tal geen wereldkampioen blijft: „Don't cry for me, Ar gentina". JAN VAN DER KLEIJ minimi HILVERSUM - Regeringscommissaris voor de tv mr. M. Custers 1 gaat de recepties en feestelijke ontvangsten in omroepland aan 1 banden leggen. Vooral de rekeningen van kostbare recepties i zullen nauwkeurig door hem worden bekeken, aldus bericht het j omroepblad „Spreekbuis". Men verkeerde in Hilversum in de veronderstelling, dat dit soort uitgaven geen controle vooraf be- hoeft. De regeringscommissaris is het daar echter niet mee eens. Zodra de kosten van de feestelijkheden de neiging vertonen op I te lopen, moeten deze tevoren aan hem worden gemeld. Als hij niet te overtuigen is van de redelijkheid van een receptie, dan zullen de aanrichters ervan de kosten uit eigen zak moeten beta- len. 11 Ombudsvrouw Uit hetzelfde blad blijkt opnieuw, dat bij het vrouwelijk omroep- personeel de behoefte aan een ombudsvrouw dan wel aan een groep vrouwen met een soortelijke functie groot is. Zo iets zal er I dan ook moeten komen. Telkens verneemt men signalen, dat veel vrouwen te maken hebben met problemen in haar werk. Die vrouwen ontberen niet alleen een morele steun, maar ook I een plaats waar zij haar hart en tranen kunnen uitstorten. Voor al gaat het toch om daadwerkelijke steun, zoals verwijzing naar instanties, die geraadpleegd kunnen worden, dan wel het treffen van voorzieningen, waarmee belaagde vrouwen geholpen zullen zijn. L Fouilleren Voortdurend verdwijnen er kostbare zaken uit de NOS-studio's. Niet alles raakt natuurlijk zomaar zoek. Kortom er wordt gesto len. Daar wil het NOS-bestuur paal en perk aan gaan stellen, hetgeen veel eerder had moeten gebeuren, maar vindt maar eens een goede manier. Niemand is verdacht, maar iedereen moet in de gaten gehouden worden. Het bestuur heeft daar nu- dit op gevonden, dat bij de uitgang een veiligheidsman wordt geposteerd met de bevoegdheid tot fouilleren. Dit gebeurt bij wijze van steekproeven. Iedere betreder of berijder van NOS- terrein kan gevraagd worden uit zijn auto te stappen dan wel zijn zakken binnenstebuiten te keren. Ideeën Bij de omroep schijnt men langzamerhand een beetje te zijn uit gedacht over goedkopere werkmethoden. Het afgelopen jaar bleek volgens „Spreekbuis" geen topjaar. Vorig jaar werd aan beloning ruim zevenduizend gulden uitgekeerd. Het jaar daar voor meer dan het dubbele. Er kwamen overigens wel meer ideeën binnen, maar die hadden ofwel minder om het lijf ofwel vergden langdurig onderzoek. Het bruikbaarheidspercentage ligt op 42 pet., terwijl er bedrijven zijn die 60 pet. scoren. Onveilig De telefonistes bij de NOS ervaren hun werksituatie als onvei lig. Er staan dan wel veiligheidsmensen aan de poort, maar in de avonduren en de weekeinden zitten zij geheel van gezelschap'^ verstoken op de begane grond. Vaak is er bovendien maar éénjs telefoniste aanwezig. De dreiging komt bovendien niet alleen van buiten af, maar ook van binnen uit. Er zijn altijd weer bel lers, die met grove dreigementen hun afkeuring over een be paald programma uitspreken. Daar moet je mentaal tegen opge wassen zijn, met bovendien een groot leeg gebouw om je heen. Het NOS-bestuur wil daar wel iets aan doen, maar vindt het voorstel om elders in de nieuwbouw een parallelbediening aan te brengen ten bedrage van 47.000 gulden te kostbaar. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Televisie vandaag NEDERLAND 1 NOS 17.05 WK Voetbal. Uit Madrid een rechtstreekse re portage van de wed strijd Oostenrijk-N. Ier land. Commentaar: Ivan Sonck. Tijdens de rust: Journaal. 19.00 De strijd van de Koer den. Franse documen taire van Miche Honorin uit 1980, die in de zo mer van dat jaar vier weken lang optrok met een groot aantal Koer den. Nederlands com mentaar: Ilse Wessel. 20.00 Journaal. 20.27 Tennis Wimbledon. Re portage van de open Engelse kampioen schappen tennis te Wimbledon, waar van daag de halve finales dames enkelspel ge speeld zijn. Commen taar: Herman Kuiphof. 20.50 WK Voetbal. Recht streeks verslag van de wedstrijd, België-Rus- land. Het verslag komt uit Barcelona met com mentaar van Rik de Saedeleer. 23.05 Journaal. 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.35 18.50 KRO 18.59 Sesamstraat. Jeugdjournaal. Cijfers en letters. Spel- programma van Jos van der Valk, dat gepresen teerd wordt door Han van der Meer. In het pa nel zitten: Henri Knap, Wim Huygen en Maud Krabbendam. De Sullivans. Australi sche serie over de lot gevallen van een familie en haar vrienden ten tij de van de Tweede We reldoorlog in Australië. De Kauffmans moeten voor een commissie ver schijnen, die uimaakt hoe Duits ze nog zijn. Mr. Jarvis windt zich on dertussen op over het verhaal dat verschenen is naar aanleiding van een interview met hem. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.27 Centennial. Amerikaan se serie over de opbouw van het Wilde Westen, gebaseerd op de best seller van James A. Mi- chener. Met: Richard Chamberlain. Sally Kel- lerman, Barbara Carre- ra, Christina Raines, Gregory Harrison en Chad Everett. Vierde afl.: McKeag en Clay Basket zijn diep begaan met Levi Zendt, die treurt om zijn vrouw. Zij hopen, dat hun dochter Lucinda zijn pijn kan verzachten. Zendt raakt op het meisje gesteld, maar vindt daf ze nog een hoop moet leren. Ze gaat dan naar een school in St. Louis en wordt daar verliefd op een officier, John Mcin tosh 22.05 Brandpunt. Actualitei tenrubriek onder eind redactie van Ad Lange- bent. 22.30 waar de vogeltjes fluiten'. Herhaling van een documentaire over volkstuintjes van Joost Tholens, die voor het eerst werd uitgezonden in 1968. NOS 23.15 Journaal. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.16 Vrouwenvarhalen. Portret van Marika Rokk. 17.00 Pan Tau.... Kinderserie. 17.30 Geen dag zoals alle andere. Jeugdfilmpje. 17.50 Journaal. 18.00 Het politiemuseum. Serie. 16.10 Hollywood-verhalen uit de tijd van de stomme film. Documentaire serie. 19.15 Actualiteiten. 19.45 De 'Duitse' stem. Imitatie van internationale sterren: Tony Curtis 20.00 Journaal. Aansluitend: Het ze vende zintuig. 20.18 4 x 5.... en toch geslaagd. Ba lans van een onderwijshervorming. 21.00 De maandagsschilders. Spel- programma, vanwege de WK Voetbal naar de donderdag verschoven. In het strijdperk treden: Barbara Rut ting. Lia Wohr, Vico Torriani en Gun- ter Strack tegen Hildegard Karnoll, Theresia Kirschenlohr, Heidi Knoben en Dieter Bruhn. 21.45 Café op maat. Met: Andrea Bogel, Andreas Vollenweider Friends, Felicia Weathers en Tri 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Concert in het herenhuis Has- selburg. Het Brahms- Quartet speelt met enkele Chinese solisten muziek van Ludwig van Beethoven en Anton Weber. 00.10 Journaal. DUITSLAND 2 16.35 WK-Studio Madrid. Nieuws vanuit de sportstudio te Madrid. 17.05 WK Voetbal. Rechtstreekse re portage uit Madrid van de wedstrijd Oostenrijk-N. Ierland. Tijdens de rust: Journaal. 19.00 Journaal. 19.30 Het geheim van de zeven wij zerplaten. Tv-film in twee delen naar Agatha Christie. Met: John Gielgud, Harry Andrews. Cheryl Campbell en James Warwick. Twoede deel: De Mr. Jarvis (hier met Grace Sullivan) is niet gelukkig met het krante-artikel, dat over hem is geschreven. Ned. II om 19.25 uur. De Franse filmer Michel Honorin trok vier weken met Koerden op en maakte er een documentaire over. Ned. I om 19.00 uur. sleutel tot het raadsel schijnt in Wy- vern Abbey te liggen. Daar komen alle mensen, die iets met de zaak te maken hebben, bij elkaar. 20.40 WK-Studio Madrid. Nieuws vanuit de sportstudio te Madrid. 20.50 WK Voetbal. Rechtstreekse re portage uit Barcelona van de wed strijd België-Rusland. Tijdens de rust: Journaal. 22.45 WK-Studio Madrid. Fragmen ten, analyses en commentaar. 23.30 'Ha. ben jij 't Mike'. Songs en gekkigheden op de gitaar van en met Mike Kruger. 00.15 Journaal. DUITSLAND 3 WDH 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Het programma met de muis. 18.30 Tv-cursus natuurkundige technologie. 19.00 Sport-plaats. Sportprogram- 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 De grote illusie. Franse speel film van Jean Renoir uit 1937. Met: Jean Gabin, Pierre Fresney en Erich von Stroheim. 22.05 Markt. 22.50 Achter de krantekoppen. Me dia-politiek. 23.35 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Emilie. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.05 Sesamstraat. 18.35 Popeye. Tekenfilmserie. 18.45 Dieren van het Groene Woud. Amerikaanse tekenfilmserie naar werk van Thornton W. Burgess. Zes entwintigste en laatste afl.: Sneeuw. 19.12 Librado. Uitzending door Der- 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Paradijsvogels. Serie van Mark de Bie naar de toneelwerken van Gaston Martens. Zeventiende afl.: In Leidonck is het weer kermis, een gebeurtenis om de bloemetjes eens extra buiten te zetten. Ook voor verliefden is dat het geschikte mo ment elkaar hun liefde te verklaren. Lieske Verhelle begint met Lowietje te scharrelen en Eufrasie komt zoals elk jaar haar Clement bezoeken. Ze besluiten eindelijk na twintig jaar ver loving te trouwen. 21.00 De Falklands. Franse docu mentaire over deze onherbergzame eilandengroep. 21.50 Het Valkenest. Amerikaanse serie over de lotgevallen van een fa milie van Californische wijnbouwers. Met: Jane Wyman, Robert Foxworth, Susan Sullivan, Billy Moses e.a. Tweede afl.: De knappe mooiprater Paul Salinger wil Chase overhalen sa men een helicopterverhuurbedrijf te beginnen. Angie voelt dadelijk dat Paul een onbetrouwbare opportunist is, maar ze ziet in hem een mogelijk heid om van Chase af te komen. BELGIE BRT 2 17.00-19.00 WK Voetbal Recht streekse reportage uit Madrid van de wedstrijd Oostenrijk-N. Ierland. Com mentaar: Ivaji Sonck. 20.30 WK Voetbal. Samenvattende reportage van de wedstrijd Oosten- rijk-N. Ierland. 20.50-22.45 WK Voetbal. Recht streekse reportage uit Barcelona van de wedstrijd België-Rusland. Com mentaar: Rik de Saedeleer. BELGIE FRANS 1 17.30 ONEM: informatie voor werk zoekenden. 17.45 Animaux. Documentaire serie van Jean-Marie Nokin. Vierde afl.: De schermen van een moderne zoo. 18.15 Cine-vacancea. Vakantiepro- grama voor kinderen. 18.45 Faitea voa jeux-vacances. Spelprogramma. 19.00 Antenne-soir. Actualiteiten, editie Namen. 19.25 Weerbericht. 19.30 Journaal. 19.55 Autant aavoir. Reportage over weggelopen jongeren. 20.20 De val van het Romeinse rijk. Amerikaanse historische reconstruc tie van Anthony Mann (1963). Met: Stephen Boyd, Sophia Loren, Alec Guinnes, Christopher Plummer, Ja mes Mason, Mel Ferrer en Omar Sha rif. Korte inhoud: 180 na Christus. Rome staat op het toppunt van zijn roem. Keizer Marcus-Aurelius heeft de gouverneurs van zijn rijk verenigd met het doel de vrede in het hele rijk in stand te houden. 23.05 Journaal. BELGIE FRANS 2 17.05 WK Voetbal. Rechtstreekse re portage vanuit Madrid van de wed strijd Oostenrijk-N. Ierland. 19.00 Tennis. Rechtstreekse reporta ge van de halve finales dames enkel spel tijdens de open Engelse tennis kampioenschappen te Wimbledon. 20.50 WK Voetbal. Rechtstreekse re portage vanuit Barcelona van de wedstrijd België-Rusland. ENGELAND BBC 1 16.40 Play school. 17.05 Tennis. Wimbledon. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.15 Tennis. Wimbledon. 19.50 Top of the pops. 20.30 WK Voetbal. Hoogtepunten van de voorbije wedstrijden in de tweede ronde. 22.55 Journaal. 23.20 Oppenheimer. Tv-serie over het leven van Oppenheimer. 00.23 Journaal. 00.25 Documentaire. 01.00 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 16.30 Tennis. Wimbledon. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Think again with Johnny Ball. 18.40 Tennis. Wimbledon. 20.25 Nieuws voor doven en slecht horendon. 20.30 Four for Texas. Amerikaanse westernparodie van Robert Aldrich (1963). Met: Frank Sinatra, Dean Mar tin, Anita Ekberg en Ursula Andress. 22.20 Brass Tacks reports. 23.00 Tennis. Wimbledon. 23.45 Nowanight. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. 15.00 Tennis Wimbledon. Recht streeks verslag van de finale heren enkelspel om het open Engels tennis kampioenschap te Wimbledon. Com mentaar: Herman Kuiphof. 17.05 WK Voetbal. Rechtstreekse re portage van de wedstrijd Brazlllë-Ar- gentinië, die in Barcelona gespeeld NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. DUITSLAND 1 08.10-09.20 Schooltelevisie. 10.00 Journaal en achtergrondinfor matie. 10.23,WK Voetbal. Overzicht van de gisteren gespeelde wedstrijden. 12.10 Café op maat. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Journaal. 15.55 Journaal. 16.00 De smeltkroes Ruhrpot. Docu mentaire over het Ruhrgebied en de gastarbeidersproblemen. 16.45 WK Voetbal. Achtergrondin formatie. 17.05 WK Voetbal. Wedstrijdverslag van Brazilie-Argentinië in Barcelona. 18.00 Journaal (tijdens de rust). DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 14.57 ZDF-Uw programma. 15.00 Journaal. 15.03 ZDF-Vakantieprogramma. Voor de kinderen. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 18.00 Politiehond Murmel. Teken filmserie. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-11.40 Schooltelevisie. 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Het sprookje van Zain El As- nam en de standbeelden. Poppen- film. ENGELAND BBC 2 BELGIE BRT 1 15.00 Tennis uit Wimbledon. Recht streekse reportage van de finale he ren enkelspel. BELGIE BRT 2 17.00-19.00 WK Voetbal. Recht streekse reportage van de' wedstrijd Brazilië-Argentinië. Commentaar: Rik de Saedeleer. BELGIE FRANS 1 17.30 ONEM: informatie voor werk zoekenden. 17.45 Animaux. Tweede deel van achter de schermen van een moderne BELGIE FRANS 2 15.00 Tennis. Rechtstreekse reporta ge van de open Engelse kampioens schappen tennis te Wimbledon met beelden van de halve finales heren enkelspel. 17.05 WK Voetbal. Rechtstreekse re portage vanuit Barcelona van de .wedstrijd Brazilië-Argentinië. ENGELAND BBC 1 14.00 Journaal. 14.25 Weerbericht. 14.27 Financial news. 14.30-14.45 Heads and tails. 14.55 Tennis. Wimbledon. 16.40 Play school. 17.05 Tennis. Wimbledon. Radio vandaag - 16.02 (NCRV) Het Goudenregen En semble - 16.30 Kletsmajoor - 16.40 Stappen in de States (2) - 18.06 Hier en nu - 19.02 Leger des Heilskwartier - 19.17 De wereld zingt Gods lof 20.03 Op de vrije zomertoer - 22.02 Donderdag- sporl en muziek - 22.55 Hier en daar zending - 23.07 (NOS) Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.10 (AVRO) De slag bij Nieuws poort - 17.36 Radiojournaal - 18.20 Politieke partijen - 18.30 IKON- pro gramma - 19 00 Zo hoe wat J®19.20 Een programma over le vens- en wereldbeschouwingen - 19.30 Natafelen met lichte muziek 20.03 Oorlog en vrede (luisterspelse rie) - 21.15 Gedichtenprogramma 21 30 Teleac - 22.40 Kunst en cultuur - 23 00 Paul van Schaik met Jazz- spectrum. HILVERSUM 3 - 18.02 (NOS) De avondspits - 19.02 (TROS) Poster: Beatles live bij BBC 'i (2) - 20.02 Sesjun met opnamen van ii het Chet Baker Kwartet - 23.02 Wim HILVERSUM 4 - 17.00 (VARA) Sluiting - 20.001 Avondconcert - 21.35 Het zout in dei; pap - 22.00 De bron (luisterspelserie) - 22.40 Concertmuziek Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (KRO) Laat op - 1.02 Nie mandsland - 6.02 Van zessen klaar 9.03 Mensen en medeklinkers - 9.2£ De vensterbank - 11.02 Adres onbe kend - 12.03 Herh. KRO- nacht dei nostalgie - 14.03 (NOS) Radio Toui de France - 17.07 Tussen wal er HILVERSUM 2 - 7.20 (VPRO) Radionieuwsdiens VPRO - 9.05 Gymnastiek voor d< vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Ex press VPRO - 10.33 Democriet 11.05 Schoolradio - 11.33 (TROS Week in - week uit - 12.20 Agraria - 12.35 Actualiteiten - 13.10 Inkijk mei Inbar - 13.33 (NOS) Meer over mindei - 14.33 Teleac - 15.03 Spiegel van Belgie - 15.32 De jaren 30. - 16.0(J Vakantie in Nederland - 17.00 Jour^ nalistenforum - 17.35 (VOO) Info-ma* gazine HILVERSUM 3 - 7.02 (EO) Joy in the morning - Muziek en actualiteiten - 9.03 De muf] zikale fruitmand - 10.03 Muziek mot tief - 10.45 Voor buitenlandse werk? nemers - 11.03 (NCRV) Pop non stof - 12.03 Goeiemiddag met Jaap dl Groot - 12.15 Weerpraatje - 13.01 Discothekentop 10 - 13.40 Mini-speV cial rond Syreeta - 14.00 (VOO) Tipf parade van Bart van Leeuwen - 15.2IF Erik de Zwart met popjournaal f 15.30 Veronica top 40 HILVERSUM 4 - 7.02 (NOS) Vroeg klassiek - 9.0(f Muziek uit de Middeleeuwen en Ret naissance - 9.30 Horizon - 10.00 Vrijt dagmorgenconcert - 11.00 (VOO) Mul ziek voor miljoenen - 12.15 Hanb Mondt met nieuwe meesterwerken ]J 13.05 (NOS) Nederlands muziekmaf gazine - 15.00 (VPRO) Muziek op v - 17.00 Sluiting NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversuif 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op HU» versum 2 op elk half uur van 7.30 u tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.C 13.00, 18.00. 20.00, 22,30 en 23.51- uur. Op Hilversum 3 op elk heel uuf van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum f om 7.00, 8.00 en 13.00 h 8.0Ü

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2