edicijnman verdwenen, dessurespook waart rond Rabobank Reisverzekering Rabobank Q Rabobank Koerskaartje TOUR DE FRANCE Safe-loket Bergtoerismeook's zomers riskant fpORT LEIDSE COURANT DINSDAG 29IUNI1982 PAGINA 11 IMBLEDON STRIJDTONEEL VAN VEEL (EX-)GEBLESSEERDEN ekst r» als tirijv hap ?t er ïr-jx INDEN De medicijnmart de internationale tenniswe- 1 gr» d mag dan inmiddels gerui- tijd zijn uitgestorven, met verdwijning is het blessu- j>ook steeds nadrukkelijker ,n rondwaren. Nog maar sta; i kleine vijftien jaar geleden en I akte een magnetiseur op de VD> jpijnen furore door de Au- "t iliér Tony Roche op myste- jze wijze van een chroni- an l{|,e armblessure af te helpen, h ig geruime tijd daarna kon geheimzinnige genezer »stell verheugen in de aandacht ifwei a een aanvankelijk steeds leiende stroom geblesseerde inissers. Maar óf Roche had ge tijd gesimuleerd, óf de uitaten van de man met de gische handen bij andere retsuren stelden teleur, een t was, dat de Filipijnen doör rc*eri t-fitte sportlieden steeds heid nder werden bezocht. Er rb'j ren inmiddels andere we- dfs opengegaan. 5ek I ils bijvoorbeeld Tracey ut'e'stin duidelijk is geworden, t inmiddels 19 jaar oude lerikaantje, dat ooit wéreld- uws werd door met tanden- igel en paardestaartjes op (p mbledon te verschijnen en "s ge irmee als voorbode fungeer- n li voor een hele „batterij" cone dgenootjes van die leeftijd, al geruime tijd met vooral rugblessure. Dit jaar heeft net als het vorige, in de loop naar Wimbledon nau- ijks gespeeld, maar in Lon- wilde ze er bij zijn. Ze is als derde geplaatst in het lelspel - inderdaad opnieuw plaatste zich gisteren moei- j°rém voor de vierde ronde, gp'J »r dankt dit in grote mate i een dokter in Californië. bank 0rig jaar wist ik niet wat overkwam", vertelde Tra- Austin. „Ik ben toen te g met de pijn in mijn rug n w ven rondlopen. Maar zodra dma|nu weer iets voel, meld ik onmiddellijk bij die arts in ifornie, die mij goed behan- ettei i". te.urlsondanks ontbreekt de in- Idels tot een charmante gedame uitgegroeide Austin een seizoen nogal eens op circuit. Evenals vele van Tracey Austin valt plat op haar door blessures geplaagde rug In haar partij tegen Kathy Jordan, die zij in drie sets versloeg. i bt ener ir mannelijke en vrouwelij- s. Waarbij de arm- tugbïessures bij de vrou wen op lagere leeftijd voorko men dan bij de mannen, het geen een gevolg is van een vroegtijdige overbelasting van de nog onvolgroeide lichamen van de meisjes, van wie, zoals gezegd, tegenwoordig een groot aantal als 14- of 15-jarige al wordt blootgesteld aan de fysieke inspanningen, die het toptennis hen oplegt. Concurrentie Bij de mannen, waar de con currentie oneindig veel groter is en waar tussen het spelni- veau van de beste dertig spe lers ter wereld en die tennisser die hun carrière pas beginnen, een enorme kloof gaapt, dient een grotere hoeveelheid trai- ningsarbeid en langere fysieke inspanning te worden gele verd. Die op latere leeftijd al lerlei kwalen tot gevolg heb ben. Op Wimbledon bijvoorbeeld lopen enkele „halve invali den" door rugkwetsuren rond, die desondanks toch in compe titie gaan. Zoals Tracey Austin in actie komt, omdat het Wim bledon is. Wie op hez heilige gras van Londen wint, plukt daar nog vele jaren nadien de vruchten van in de vorm van sponsorcontracten en dergelij ke. Van de op Wimbledon in actie komende niet fitte of wéér fitte spelers kan een aar dig lijstje worden samenge steld. Bij de heren zijn dat on der meer Victor Amaya, die door rugpijn nauwelijks het ene been voor het andere kon zetten, Dick Stockton met een zelfde euvel, John Alexander, die Stockton voorging, en Stan Smith. Bij de dames kampten of kampen naast Tracey Aus tin, Yvonne Goolagong, Rena- ta Tomanova en Pam Shriver (om er maar een paar te noe men) met voornamelijk rug problemen. De beste remedie voor een blessure van welke aard dan ook is vaak rust. Maar dat kunnen slechts spelers als Borg en Connors en speelsters als Chris Lloyd zich (o.a. fi nancieel) permitteren. Chris Lloyd bijvoorbeeld speelt per jaar hooguit drie maanden, is ADVERTENTIE een rustig vakantie-gevoel. iens tin de vakantie kan 'n ongelukje in 'n klein hoekje liggen. Neem een Rabobank Reisverzekering, w zekert tegen ongeval, ziekte, buitengewone kosten en diefstal. De Rabobank maakt 'm in orde. iat *°kuw Reis- of Eurocheques, Buitenlands geld, Europeesche Automobilistenhulp Verzekering ;wat of Internationale Reis-en Kredietbrief, tijdelijke Auto Casco- - - jaj srzekeringof Safe-loket. Vraag ook eens naar het handige Koerskaartje. vervolgens dank zij haar ni veau en de relatief geringe concurrentie binnen de kortste keren weer in topvorm. Maar op Wimbledon zijn de meesten er. Met uitzondering dan van bijvoorbeeld figuren als Lendl, Higueras en Taroc- zy, die zich als gravel-specia- listen op de wereldranglijst het gras niet voor de voeten wil len laten wegmaaien, en man nen als VilaS en Clerc, die En geland zoals bekend meden vanwege de Falkland-óorlog. Maar niemand mist ze. Opnieuw nat Wat wel op Wimbledon node wordt gemist, ook op de eerste dag van de tweede week, was droog weer. Gisteren moest opnieuw het programma vele malen worden onderbroken vanwege regenbuien en de kans dat het toernooi op sche ma (zondag) wordt afgerond, is erg klein geworden. Tussen de buien door sneuvel den gisteren twee van de op vallendste deelnemers. Chip Hooper en Lloyd Bourne. De Amerikaanse kleurlingen, de eerste door zijn voor tennis ei genlijk ongeschikte motoriek solliciterend naar blessures en de ander spelend met een groot verband om zijn gekwet ste linkerdijbeen, dolven het onderspit tegen respectievelijk Russell Simpson en John McEnroe Die op zijn beurt geen zichtbare hinder onder vindt van zijn maandenlang gekwetste enkel, maar nog ver is verwijderd van zijn top vorm. Als vanaf vandaag elke dag wordt gespeeld, waarop ie dereen op Wimbledon hoopt, zou die enkel het nog wel eens zwaar te verduren kunnen krijgen, hetgeen de kansen van McEnroe op titelprolonga- tie geen goed doet. FRANK WERKMAN De ultslagan van Wimbledon Dames enkelspel derde ronde: Andrea Jaeger (VS)-Rosalyn Falrbank (Z Afr.) 6-3, 7-5, Tracey Austin (VS>-Kathy Jordan 4-6. 6-1, 6-2, Barbara Potter (VSF Jane Preyer (VS) 6-4. 6-4, Anne Smith (VS>- Corrine Vanier (Fra) 6-3. 6-2. Sylvia Hanika (WDL)-Andrea Temesvarl (Hon) 6-2. 6-2; Chris Lloyd (Vst)-Kate Latham (Vst) 6-1.6-1; Claudia Konde (Wdl)-Yvonne Vermaak (Zat) 4-6. 6-0. 7-6; Jo Ann Russell (VS)-Pam Ca sals (VS) 1-6. 7-6. cevar (Bra)-Franclsco Gonzales (VS) 7-6. 4- 6. 7-6. 7-6. Russell Simpson (Nw.-Zee)-Chip Hooper (VS) 6-3. 1-6. 6-3, 6-7, 11-9, Gene Mayer (VS)-Brad Drewett (Aus) 6-7, 6-3. 6-2, Pascal Portes (Fra) 6-2, 6-3. 6-2; Star Blrner (Tsi>-Claudio Panatta (Ita) 6-4. 3-6, 3- 6. 6-1. 6-4; Nick Saviano (V6t)-Brlan Gottfrld (Vst) 6-7. 6-7, 7-5, 6-4, 6-1; Brian Teacher (Vst>-Rod Frawley (Aus) 7-5. 6-3, 4-6. 6-3: Chris Johnston (Aus}-Jay Lapidus (Vst) 6-2, 6-7. 6-4, 6-4; Roseoe Tanner (VSl-Friti Bhnlng 6-3. 6-3. 6-7. 6-4. Tomas Smid (Tsj)- Bernard Fritz (Fra) 6-4.6-4,6-3: John Fitzge rald (Aus)-Dick Stockton (VS) 6-4,6-3.6-1; Mark Edmondson (Aus) - Joao Soares (Bra) 6-3, 7-5. 6-3: Ramesh Krlshnan (lnd)-David Dowten (VS) 6-4. 7-5, 6-0. Derd ronde: Paul McNamee (Aus}-Kev!n (Zal) 7-6, 3-6, 3-6. 6-4. 6-1; John 3 (VSRIoyd Bourne (VS) 6-2. 6-2. 6- KNVB hoeft FC Amsterdam niet toe te laten UTRECHT Dc KNVB hoeft de nieuwe stichting FC Amster dam niet toe te laten tot het betaalde voetbal. Dat heeft de presi dent van de r> htbank in Utrecht, mr. V.J.A. van Dijk, gisteren bepaald in een kort geding dat de stichting had aangespannen tegen de voetbalbond. In het reglement betaald voetbal staat een aantal (minimum) eisen, waaraan clubs moeten voldoen om tot het betaalde voetbal te kunnn worden toegelaten. Uit die term 'kunnen' volgt dat de KNVB bij een aanvraag tot toelating een beleidsvrijheid heeft die de rechter alleen op redelijkheid en bil lijkheid kan toetsen, aldus mr. Van Dijk. Naar het oordeel van Van Dijk heeft de KNVB bij haar weigering om de nieuwe stichting toe te laen tot het betaalde voetbal niet onzorgvuldig, onredelijk of onbillijk gehandeld. De stichting vertoont op ver schillende punten een min of meer verregaande verwantschap met het oude FC Amsterdam, zoals de spelers, het speelveld, de vestigingsplaats en de naam. Ook lijkt volgens de president toe lating moeilijk te verdedigen tegenover de schuldeisers van de oude club, terwijl die toelating de reputatie van het betaalde voetbal in het rechtsverkeer kan schaden. Tips voor Duindigt WASSENAAR Twee rennen en negen draverijen staan morgenmid dag op het programma van de Wasse- naarse baan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. HAVELTEPRIJS: Valinor du Boi*. Vigoni en Volant Express HARDERWIJKPRIJS- Vip D. Urwlnd Bre wer en Uniek Performer HIERDENPRIJS Udol WesdandU, Varna Pluto en Uschi Fibber JUPITERPRIJS Midnight Round. Orilla Raaphorst. HARDENBERGPRIJS Windsplel en Vanka Pride. HOLTENPRIJS Unlo F HARMELENPRIJS Olympus. Remi Star ADVERTENTIE een rustig vakantie-gevoel. Wat moet ik betalen? Word ik niet afgezet? Begrijpelijke vragen, wannéér u snel in vreemd geld moet rekenen. Steek 't Rabobank Koerskaartje op zak. De Rabobank verzorgt 't. Ook uw Reisverzekering, Reis- of Eurocheques, Buitenlands geld, Europeesche Automobilistenhulp Verzekering of Internationale Reis- Potlflhanlp W en Kredietbrief, tijdelijke Auto Cascoverzekering of Safe-loket. HQUUUfllllt UB Duitse atletiekbond schorst 26 atleten DURHAM De Westduitse Atletiek Bond (DLV) heeft gisteren 26 atleten en atletes voor veertien dagen tot en met 8 juli geschorst. De „slachtof fers" zijn degenen, die voor de interlandwedstrijd tegen de Verenigde Staten en Afrika van het afgelopen weekeinde in Durham hadden afgezegd. Sommigen van hen waren ge- blessseerd anderen gaven in het geheel geen reden op. Tot de geschorsten behoren o.a. de 800 meter loper Willi Wül- beck, hoogspringer Carlo Thraenhardt en de Westduitse recordhoudster bij het hoog springen, Ulrike Meyfarth. De Westduitse bond verklaart de maatregel als een grote schoonmaak. Panathinaikos vrijgesproken ATHENE De strijd om de Griekse voetbaltitel zal toch op het veld en niet aan de be stuurstafel worden beslist na dat een rechter in Athene Pa nathinaikos heeft vrijgespro ken. De rechter wees een vor dering van Olympiakos Pi raeus, dat Panathinaikos af trek van punten zou moeten krijgen omdat de club een niet gerechtigde speler had opge steld, af. Het ging om de 26-jarige Juan Ramon Poublis, een Argentijn van geboorte. Inmiddels is be wezen dat Poublis inderdaad de Argentijnse nationaliteit heeft en niet de Griekse maar de rechter sprak Panathinai kos vrij omdat Poublis zijn club om de tuin had geleid met zijn nationaliteit. Panathinai kos en Olympiakos eindigden aan het eind van de competitie gelijk in punten. Vanavond spelen beide clubs in het 250 kilometer van Athene gelegen Volos een beslissingswedstrijd om de Griekse titel. Bij gelijk eindigen telt in Griekenland het doelsaldo niet. Franse ploegen in Tour de France BAILLEUL Alle zes Franse ploegen die deelnemen aan de Ronde van Frankrijk hebben een buitenlander in de (voorlopi ge) samenstelling opgenomen. Jean-Pierre Danguillaume heeft naast zijn ronde-kopman Joop Zoetemelk, die gisteren de Ronde van Woerden won, ook nog de Deen Kim Andersen in zijn ploeg opgenomen. Bernard Hinault heeft de steun van de Luxembur ger Lucien Didier. Boishardy heeft alleen de Zweed Sven-Ake Nilson. De Muer (Phil Anderson uit Australië) heeft er ook maar één, terwijl De Gribaldy er twee heeft: Sean Kelly uit Ier land en Jonathan Boyer uit de Verenigde Staten. Philippe Cre- pel verzekerde zich onder meer van enige Belgische kwaliteit: De Wilde, De Muynck en Vandenbroucke. De ploegen zijn als volgt samengesteld: Dc Muer (Peugeot): Gilbert Duclos- Lassalle, Hubert Linart, Jean-René Bernaudeau, Bernard Bourreau, Frederic Bron, Pascal Simon, Michèl Laurent, André Chalmel, Patrick Perret en Phil Anderson (Aus). De Gribraldy (Sem): Marcel Tinazzl, René Bittinger. André Chapuis, Hubert Craignic, Dominique Garde. Gilbert Gallopin. Sean Kelly (Ier), Jonathan Boy- er (Vst), nrs. 9 en 10 worden nog geselecteerd, Serge Beucherie valt af wegens Crepel (La Redoute): Robert Alban, Pierre Bazzo, Pascal Guyot. Christian Jourdan. Bernard Vallet. Didier Vanoverschelde. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel), Johan de Muynck (Bel). Etienne De Wilde (Bel) en Paul Sherwen (Gbr). Danguillaume (Coop-Mercier): Raymond Martin, Regis Clere, Jacques Mi- chaud, Jean-Louis Gauthier, Christian Levavasseur, Pierre-Henri Mentheour, Pierre le Bigault, Yvon Bertin, Joop Zoetemelk (Ned), Kim Andersen (Den). Boishardy (Wolber): Marc Gomez, Christian Seznec. Dominique Arnaud, Ge rard Kerbrat, Pierre-Raymond Villemiane, Jean Chassang. Mare Durant, Claude Vincendeau, Jean-Frangois Rault, Sven-Ake Nilson (Zwe). Guimard (Renault-Gitane): Bernard Hinault. Mare Madiot, Charly Berard, Jean-Frangois Rodriguez, Patrick Bonnet, Alain Vignerón, Maurice le Guil- loux, Hubert Arbes, Pascal Poisson en Lucien Didier (Lux). Tourvedetten wagen zich aan prognose DEN HAAG De Nederland- se vedetten in de Tour de France waagden zich desge vraagd aan een prognose t.a.v het resultaat van de komende meerdaagse wielerstrijd. Hi nault wordt door hen unaniem als eerste getipt, PETER WINNEN: 1. Hinault 2. Wilmann 3. Winnen 4. Kuiper 5. Zoetemelk JOHAN VAN DER VELDE: 1. Hinault Voorts in willekeurige volgor de: Wilmann Winnen Van der Velde Kuiper Zoetemelk De Wolf JOOP ZOETEMELK: 1. Hinault 2. Winnen 3. Zoetemelk 4. Kuiper 5. Van der Velde 6. De Wolf 7. Wilmann 8. Nilsson 9. Martin HENNIE KUIPER: 1. Hinault 2. Winnen 3. Zoetemelk JAN JANSSEN: 1. Hinault 2. Battaglin 3. Anderson 4. Winnen 5. Van der Velde PETER POST; 1. Hinault 2. Wilmann 3. Anderson. Wotte naar FC Den Haag DEN HAAG Mare Wotte keert terug naar FC Den Haag. De 21-jarige middenvel der, die vorig seizoen in het C- team van Feyenoord speelde en twee jaar geleden bij FC Den Haag geen basisplaats kon veroveren, tekent deze week ADVERTENTIE een rustig vakantie-gevoel. Gauwdieven slaan vaak toe wanneer u lang buitenshuis vertoeft. Neem geen risico. Stal uw kost baarheden in 'n Safe-loket bij de bank.Wij regelen 't.Ook uw Reisver zekering, Reis- of Eurocheques, Buitenlands geld, Europeesche Automobilistenhulp Verzekering of Internationale Reis-en Kredietbrief, tijdelijke PohflIlQVll* Auto Cascoverzekering. Vraag ook eens naar het handige Koerskaartje. noUUUuiln IMM lan vakantie- Ki. foningen 'olgens de Belgische en ™lr 'Uxemburgse wetgeving 1309 ®n de huurder van een va- 0-12 antiewoning bij brand en'tf ansprakelijk, gesteld wor- 12i *n tenzij hij kan bewijzen at hij geen schuld aan de rand heeft. Deze schade is iet gedekt op de aanspra- elijkheids-verzekering oor particulieren (AVP) an de meeste maatschap en in ons land. Ook de eis- ongevallen- bagage erzekering biedt geen dek ing. Hoewel er tot dusver- s slechts één zo'n schade ekend is geworden 'aarbij de Nederlandse erzekeraar overigens dek ing heeft toegezegd eeft de Contact Commissie ansprakelijkheids-verze- ering alle aangesloten ver- ïkeraars dringend ge raagd om vanaf heden, in 'k geval gedurende de va- antieperiode, bij brand- :hade aan gehuurde va- antiehuisjes in het buiten- nd, verzekeringsdekking bieden op de AVP. Bewoners van de Lage Lan den hebben nogal eens de nei ging de gevaren van hel hooggebergte te onderschat ten en dat is velen van hen al noodlottig geworden. Voordat de liften hun intrede deden, kon het lichaam tijdens de klim wennen aan de grote hoogte en was een goede con ditie per definitie een vereiste om zo hoog te kunnen komen. Maar tegenwoordig kan ieder een, ook zonder redelijke li chamelijke conditie het hoog gebergte in, dank zij de liften. Bij de toppen wachten echter gevaren zoals plotselinge weersveranderingen. diepe rotsspleten, verraderlijke glet- schers en gladde Alpenwei den. De ANWB heeft een (gratis) informatiefolder over de bergwandelingen samenge steld. Enkele adviezen uit „Wandelen in de bergen": zorg voor een goede conditie; begin rustig aan om te wen nen aan de hoogte. Overschat uw mogelijkheden niet. Plan de bergroute zorgvuldig aan de hand van kaarten; win in formatie in over het weer, vertel bij het vertrek aan de hotelreceptie, campinghouder of kennissen waar u naar toe gaat, of laat een boodschap bij Bewoners van de Lage Landen hebben nogal eens de neiging de gevaren van het hooggebergte te onder schatten. de auto achter. Zorg voor goe de wandelschoenen (nooit sportschoenen) warme trui, regenjas, wandelkaarten pro viand. Vergeet de rugzak niet om de handen vrij te hebben. Verlaat nooit de gemarkeerde paden, ga nooit natte grashel- lingen op, schop geen stenen los en vooral, maak geen rom mel: vele Alpenplanten zijn beschermd en op het plukken staan fikse boetes. De folder is bijna verplicht voor iedereen die de bergen in wil. Laten de aanstaande bergtoeristen ten slotte controleren of hun ver zekering inderdaad ook dek king biedt voor bergwande lingen, omdat daar vaak een aparte verzekering voor nodig Avondvaarten in haven R'dam Met ingang van 1 juli begint de Spido in Rotterdam weer met de jaarlijkse avondvaarten door de haven. Dit jaar worden ze opgeluisterd met „levende muziek". De twee en een half uur durende avondvaarten hebben iedere donder dag plaats in juli en augustus. Afvaart bij het Willemsplein om 20.00 uur, prijs 16,50. Te bereiken vanaf het Centraal Station met tramlijn 5 tot eindpunt. Cobra-leden in Voorburg In het museum Swaenstein in Voorburg is van 3 juli tot en met 29 augustus grafiek te zien van vier voormalige Cobra- leden: Karei Appel, Constant, Corneille en Lucebert. Hel gaat om grafiek uit de jaren zestig en zeventig. De tentoon stelling wordt omlijst met een „klankdecor", een bandop name met declamatie van gedichten van Lucebert, afge wisseld door jazz-muziek. Het weer in de vakantielanden Benelux, Duitsland, Alpenlanden: eerst veel bewolking; 17 graden, later droog en zonnig; 20 graden. Frankrijk: geleidelijk meer zon en overal droog; in het noorden 18, in het zuiden 25 graden. Spanje, Portugal: goed zomerweer; 25 graden in het noor den, 32 graden elders. Italië: half tot zwaar bewolkt, enige tijd regen. Morgen ta melijk zonnig en droog; omstreeks 26 graden. Balkanlanden, Polen en Tsjechoslowakije: veel bewolking en af en toe regen; 20 graden in het noorden, 30 in het zui den, alleen Polen en Tsjechoslowakije; omstreeks 16 gra den. Britse Eilanden: droog en tamelijk zonnig; ongeveer 17 gra den. Scandinavië en Finland: zonnig en droog, maar in het zui den eerst nog wolkenvelden en mogelijk een bui; 13 graden in het noorden en 18 in het zuiden. TOURVRAAG 2: Welke Nederlandse renner gaat het eerst over de Bal lon d'Alsace, 1178 meter hoog, eerste categorie, in de tweede etappe? (Basel- Nancy, 246 km). Antwoord: (uw antwoord moet 2 juli in ons bezit zijn) Postcode:Woonplaats: Spelregels: 1. Dagelijks het antwoord op de vraag in de krant opsturen Bij voorkeur per briefkaart (frankering 50 cent), door het Invulformulier uit de krant te knippen en op de achterzijde van de briefkaart te plakken of over te schrijven. Daarbij moet vooral niet worden vergeten het juiste vraagnummer te vermelden. Het invulformulier kan ook worden inge stuurd per brief (open enveloppe frankering 60 cent. geslo ten enveloppe frankering 70 cent). 2. Per vraag slechts èèn inzending op dezelfde naam. om een eerlijke puntentelling mogelijk te maken. 3. Halverwege de Tourprijsvraag een rebus en een extra vraag over de eindtijd van de Tourwinnaar oplossen. 4. Inzendingen aan de Leidse Courant. Postbus 9. 2501 CA Den Haag. U mag uw antwoord ook in de bus doen op ons adres Apo- thekersdijk 34, Leiden, maar dan wel vóór de bij de vraag vermelde datum. 6. Alle inzendingen moeten uiterlijk op de datum die ver meid staat bij de vraag in ons bezit zijn.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11