„Rijksweg 11: overbodig en achterhaald" Voor PieffePseeies, VERONTRUSTE BOER TIJDENS DEMONSTRATIEVE BIJEENKOMST: NK sprietlopen weer geslaagd evenement Zeilvereniging Noord wijk in conflict met hoogheemraadschap 4" EckLcSomcmt Zaalvoetbal in Koudekerk REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 28 JUNI 1982 PAGINl Vrouw onder vrachtauto LEIDEN Een 56-jarige vrouw uit Rijpwetering is vrij dagmiddag om half drie onder een vrachtauto terecht geko men. Dit gebeurde bij de ver keerslichten op de kruising Lage Rijndijk en Sumatrabrug. De vrachtwagen reed van de Lage Rijndijk de brug op en zag de vrouw niet, die recht door wilde fietsen. Het rech terbeen van de vrouw raakte onder een van de wielen van de vrachtwagen. De vrouw is opgenomen in het Elisabeth- ziekenhuis. Tegenvallende deelname aan zwemvierdaagse •OEGSTGEEST De avondzwemvier- daagse in „Poelmeer" is enigszins te leurstellend verlopen. Er werden onge veer duizend deelnemers geteld. Vorig jaar waren dat er 1400. Het was voor het eerst dat de avond- zwemvierdaagse in juni werd gehou den. Vorige jaren vormde de vierdaag se de afsluiting van het zwemseizoen. Desalniettemin is de voorzitster van de organiserende vereniging VIVAX, me vrouw Rompes, tevreden. „Het is een geslaagde week geweest. De oorzaak van de tegenvallende deelname moet hoofdzakelijk worden gezocht in het niet al te beste weer." Gewond bij aanrijding ALPHEN AAN DEN RIJN Een 12- jarige inwoner van Alphen aan den Rijn is zaterdag om kwart over vijf ge wond geraakt, toen hij op het fietspad langs de Eisenhowerlaan frontaal bot ste tegen een tegemoet komende brom fietser. De jongen reed in de verkeerde rijrichting over het fietspad. Met een hoofdwond is hij opgenomen in het Rij- noordziekenhuis. Bij de inrit naar de tennishal Nieuwe Sloot aan de Pres. Kennedylaan reed vrijdagavond om acht uur een brom fiets bestuurd door een 18-jarige inwo ner van Alphert tegen een personenau to, bestuurd door een 20-jarige plaatsge noot. De bromfietser en zijn 17-jarige passagier werden naar het Rijnoordzie- kenhuis vervoerd. Unieke jubilaris in Lisse LISSE De Lissenaar D. Kortekaas (72) vierde het afge lopen weekeinde zijn 60-jarig arbeidsjubileum. Ter gelegen heid daarvan werd hem door burgemeester R. Gerrits van Lisse een koninklijke onder scheiding opgespeld. De jubilaris is al 60 jaar ver bonden aan het bloembollen- bedrijf P.T. Kortekaas en Zn. Dit is een familiebedrijf. De heer Kortekaas is thans in het bedrijf werkzaam met mede familieleden en firmanten- Rein, Henk en Theo Korte kaas. FIKSE CELSTRAFFEN VOOR HASJ-SMOKKELAARS LEIDEN/DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft een 30-jarige inwoner van Leidschendam veroordeeld to( twee jaar gevangenisstraf en een 34-jarige Leidenaar tot twee jaar en zes maanden benevens 50.000 gulden boete. De twee stonden terecht wegens het vervoer en de handel in hasj. De hasj werd aanvankelijk irw een nog grotere hoeveelheid per schip uit Ma rokko naar Spanje vervoerd. Onderweg moest een deel van de lading overboord worden gezet, maar 600 kilo werd later naar Nederland ver voerd. Een groot deel van de smokkelwaar werd na een tip door de politie in Leidschen dam teruggevonden. De waarde van de partij bedroeg ongeveer een miljoen gulden. De offi cier van justitie had tegen beide tweeënhalf jaar gevangenisstraf geëist. Zwemfestijn Zwemvereniging De Rijnkikkers in Rijnsburg hom ïctio: woensdag een speciaal zwemfestijn in het complex HÏde K Waterbos. De festiviteiten beginnen om kwart voor z linga ven met waterpolowedstrijden tussen teams uit Oegsp hei geest, Katwijk en Rijnsburg. Daarna volgt een zwenm m wedstrijd met balonnen en om acht uur worden esti bed fettewedstrijden gehouden tussen gemeente, de grtijei meenteraad, de politici, de brandweer, de Veilingver len nlging Flora en andere verenigingen. De toegang gratis. Werk De werkgroep Vrijwillige Arbeids Planning in Noordwj kerhout is aan het onderzoeken wat voor „baantjes" er zi voor schoolverlaters, arbeidsongeschikten, huisvrouwen 65-plussers. De V.A.P. is een groep mensen, werkenden niet'Werkenden, die bezig is voor niet-werkenden. die toe een zinvolle vrijetijdsbesteding willen hebben, een bezit heid te zoeken. Gedacht wordt aan werk voor verenigh gen, scholen, kerken, en instellingen. De groep wer nauw samen met de gemeente om te voorkomen dat werkwilligen hun uitekering verliezen. Geïnteresseerdt kunnen voor de V.A.P. contact opnemen met A. Phernan bucq, Meeuwenlaan 40, 2211 KR Noordwijkerhout, 0252, De Correllistraat in Hazerswoude waar de demonstratie tegen de aanleg van rijksweg 11 werd gehouden. Jeugdfietsen P™ De toerafdeling van de Ren- en Tocrvereniging De Bo»nse lenstreek in Lisse wil het toerfietsen voor de jeuj£anj< van 8 tot 13 jaar gaan bevorderen. Het is de bedoelin i met deze kinderen, onder begeleiding van volwassenL 1 toerders, te gaan fietsen. Eerst wil men echter weten lerei hiervoor wel animo bestaat. Alle jeugdige fietsers kul wa nen zich daarvoor opgeven bij mevrouw Van der Zogeni Heereweg 499 in LisSe, telefoon 02522-11033 of bij <jept heer Van der Aart, Beukenrode 156 in Voorhout, fell pj{ foon 02522-16038. Ouders, die af en toe eens mee wi/M fietsen, kunnen zich daar ook aanmelden. ee duit Rommelmarkt nt Niet alle deelnemers van het Nederlands kampioenschap sprietlopen slaagde er in de overkant droog te bereiken.... RIJPWETERING Het Ne derlands kampioenschap sprietlopen, trok gisteren ve len naar Rijpwetering. In to taal 205 belangstellenden waagden zich op de boomstam, die gisteren speciaal voor deze gelegenheid over de Akkers- loot aan de Pastoor van de Plaatstraat was gelegd. Slechts weinigen slaagden er in de overkant droog te bereiken. Het Nederlands kampioen schap begon om twaalf uur met wedstrijden voor de jeugd tot en met 16 jaar. Het kampi oenschap leverde bij de jon gens een overwinning op voor Pieter Rotteveel. Tweede werd Peter Akerboom. Bij de meis jes ging de zege naar Karin Pennings voor Lydian de Jong. Daarna was het de beurt aan deelnemers van 16 jaar en ou der. Bij de dames ging de wis selbeker dankzij een afgete kende zege naar Ottilie Oliier- hoek. De tweede plaats werd minder snel verdiend. Rosa- lien van der Geest en Josa Zoetemelk moesten daarvoor nog een extra keer de meters lange boomstam op. Uiteinde lijk sleepte Rosalien van der Geest de tweede prijs in de wacht. Ook bij de heren was er een fel gevecht om de titel. Onder de laatste vier, allen uit Rijp wetering afkomstige deelne mers, was de meervoudige kampioen, André van der Pauw Kraan. Ditmaal zag hij geen kans zijn titel te prolon geren. De nieuwe Nederlandse kampioen werd Ton van Dui venvoorden, die op zijn sok ken twee maal kans zag de boomstam zonder kleerscheu ren te overbruggen. Geen van zijn drie tegenstrevers slaagde daarin. Van hen kwam André van der Pauw Kraan nog het verste. Hij werd daardoor tweede. Al met al werd het tiende kampioenschap sprietlopen van Nederland wederom een succes. Voor organisator Henk Zonderop reden om al vast met de voorbereidingen van het elfde kampioenschap te beginnen. HAZERSWOUDE/LEI- DEN „De aanleg van rijksweg 11 is overbodig en gebaseerd op achter haalde gegevens". Dat zei de heer C.J. Kerkvliet za terdag tijdens een demon stratieve bijeenkomst in Hazerswoude. Een protes tactie tegen de aanleg van de rijksweg tussen Bode graven en Leiden. De heer Kerkvliet was één van de vier sprekers. Hij sprak namens de „Veront ruste veehouders langs de Hoge Rijndijk". Een groep mensen, die direct wordt getroffen door de aanleg van de rijksweg. Voor ve len van hen betekent de komst van de weg het ein de van hun bedrijf. Dat vooruitzicht bracht de be wogen heer Kerkvliet za terdag tot de oproep: „La ten we gezamenlijk, uit wat voor invalshoek dan ook, de aanleg van deze weg voorkomen". Die woorden vonden veel weerklank bij de naar schat ting 500 aanwezigen. Demon stranten afkomstig uit plaat sen, die langs de nu nog papie ren weg liggen, Zoeterwoude, Hazerswoude, Bodegraven, Al phen en Leiden. Vanuit deze laatste drie plaatsen waren door de Werkgroep Milieube heer Leiden, de Vereniging Milieudefensie (VMD), de Ech NOORDWIJK De Zeilvere niging Noordwijk is in conflict gekomen met het hoogheem raadschap Rijnland. De vere niging weigert namelijk het clubgebouw op het strand in de winter te verwijderen. Ge deputeerde Staten spreken morgenochtend over deze zaak. De zeilvereniging wil dat het besluit van het hoogheem raadschap, dat het clubgebouw Dit setje mini schroevedraaiers, variërend in maat van 0,8 tot 3,8 mm, krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee. als nieuwe abonnee Noteer m.i.v van de Leidse Courant Adres Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een schroevedraaierset naar: Naam Adres Plaats/Postcode Telefoon - Stuur deze bon in open envelop - geen naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden. I J 's winters niet op het strand mag staan, ongedaan wordt ge maakt. De Zeilvereniging Noordwijk heeft sinds 1967 een clubge bouw op het strand. In 1969 liet Rijnland weten dat dat toegestaan was. Wel werd daaraan de voorwaarde ver bonden dat, als er nieuwe keurbepalingen kwamen, de vereniging 's winters het ge bouw van het strand moest verwijderen. Tot dan toe had Rijnland nog geen mogelijkhe den dat voor te schrijven. Zeven jaar later kwam er een nieuwe ontwikkeling in deze zaak toen de zeilvereniging een vergunning vroeg om het door de storm gehavende ge bouw te mogen vervangen. Rijnland stelde daarop in sa menwerking met Rijkswater staat een onderzoek in. Dit re sulteerde in de richtlijn dat be bouwing van het afslagprofiel van de duinen moet worden tegengegaan. Een uitzondering is daarbij gemaakt voor „ge bouwen ten algemene nutte", zoals politie en het reddings wezen. Rijnland wees in 1978 het ver zoek om een vergunning van de zeilvereniging af en op ba sis van de nieuwe keurregels werd de lopende vergunning ingetrokken. Als gevolg daar van werd de zeilvereniging verplicht het gebouw 's win ters van het strand te halen. De zeilvereniging weigerde daaraan gevolg te geven. Om dat het gebouw er al zo lang stond, werd de vereniging tot 1 november 1981 de tijd gela ten. Ook daar werd niet op ge reageerd en twee dagen later dreigde Rijnland onder poli- tiedwang het gebouw te laten verwijderen. Hiertegen is de zeilvereniging in beroep geko men. Het hoogheemraadschap wordt in deze zaak gesteund door de directeur-hoofdinge nieur van provinciale water staat. WOUBRUGGE STELT NIEUWE BRANDWEERAUTO IN GEBRUIK WOUBRUGGE Onder grote belangstelling wer.d de nieuwe brandweerauto overgedragen aan het korps Vrijwillige Brand weer van Woubrugge. Met een klein beetje weemoed werd af scheid genomen van de oude auto, die er negentien jaar trouwe dienst op had zitten. Zaterdagmiddag trad de Vrijwillige Brandweer van Woubrugge aan om een prachtig stuk materiaal in ontvangst te nemen. De van alle technische snufjes voorziene brandweerauto deed elke „vakman" watertanden. Burgemeester Brouwer de Koning overhandigde de contactsleutels van de auto aan de trotse brandweercommandant. Vervolgens kreeg de Woubrugse bevol king gelegenheid het voertuig te bezichtigen. Daarna volgde een rondrit door Hoogmade en Woubrugge. De oude brandweerauto toog voorop om na negentien jaar van voortreffelijke dienst de opvolger aan de bewoners voor te stellen. NA UITBREIDING RIDDERHOF To leid. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Voetbalveren!; ?eente Koudekerk denkt, na realisering van de, onlangs c hél G.S. goedgekeurde, plannen voor uitbreiding vanvon< Ridderhof met onder meer een tweede sporthal, kun oprichting van een aparte afdeling zaalvoetbal met neei eigen contributie. "jj*z' Dit zei haar voorzitter en 1 de heer M.J. van Oosten, dens een informatieve bijeenkomst met vertegenwoordigers 1 vrijwel alle plaatselijke verenigingen. Dit op uitnodiging vai Stichting De Ridderhof. Het rendabel maken van deze uitbreiding immers zal voor r groot gedeelte afhangen van het Koudekerkse sport- gingsleven. Gymnastiekvereniging Aspasia heeft tot nu toe meest gebruik gemaakt van de huidige sportzaal, haar voo v ter, de heer Vos, bepleitte voor zijn club diverse voorzienin,. in de nieuwe hal, waaronder de mogelijkheid tot het instalk 'n van een zogenoemde spanbrug. De heer Hogenes deed eeri roep op de zelfwerkzaamheid binnen de verenigingen en m; te alvast melding van diverse activiteiten onder de bevoll (o.m. sponsor-loop) en de eventuele uitgifte van renteloze obl Z ties, die in tien jaar uitgeloot zullen worden. sn tevens promotor van de uitbreid "j-' j n, zaterdagochtend in de Ridderhof Wa£ Leidenaar op heterdaad betrapt OEGST&EEST Een 19- ge inwoner van Leiden i nacht van vrijdag op zate op heterdaad betrapt bij inbraak. De jonge,'in Cam ja geboren, Leidenaar door de zoon van de heer huizes ingerekend. Dat gebeurde toen de O geestse jongen 's nachts t kwam en bemerkte dat er nen iets niet pluis was. zijn vriend sprak hij af actfe] ondernemen. De vriend 1 buiten de wacht, terwijl jongeman zelf naar bin ging. Eenmaal binnen, slof de inbrekers op de vlucht, van hen werd in de kraaj. vat door de postende vriei te Nederlandse Fietsersbond (ENFB) en het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (IVN), fietstochten georgani seerd naar Hazerswoude-Rijn- dijk. In de Correllistraat daar werd de eigenlijke manifesta tie gehouden. Veiligheid Zoals bekend bestaan er reeds geruime tijd plannen om een auto(snel)weg tussen Bodegra ven en Leiden aan te leggen Dit om de bestaande route, die langs Zwammerdam, dwars door Alphen, Hazerswoude, Zoeterwoude en Leiden wringt, te ontlasten. Een nieu we verbinding komt de ver keersveiligheid op de bestaan de route alleen maar ten goe de, menen voorstanders. Voor alsnog echter is de weg in nog geen enkel bestemmingsplan opgenomen en ziet het er ook niet naar uit, dat de nieuwe verbinding er spoedig zal ko men. Verschillen van mening tussen politieke partijen in ka mer en provincie, maar vooral een gebrek aan geld, liggen daaraan ten grondslag. Geluk kig maar, zo vinden verschil lende organisaties, die tegen de aanleg van weg vechten. Een weg even ten zuiden van de spoorlijn Leiden-Utrecht gaat ten koste van het land schap, de boeren en een verbe tering van het openbaar ver voer op het traject Bodegra ven-Alphen. Immers een nieu we weg zal de NS er niet di rect toebrengen de spoorbaan te verdubbelen. En dat zien de De rommelmarkt die afgelopen zaterdag in Buitenkan werd gehouden, heeft 6200opgebracht. Dit bedrag bestemd voor de restauratie van de hervormde kerk. Sport en speldag De sport en speldag voor Unicef, die onlangs in Aai landerveen werd gehouden, heeft ruim f 20.000.- opgt 00 bracht. Het grootste deel van dit bedrag werd ingezM meld door kinderen tijdens de loop voor Unicef. Dezsr manifestatie bracht bijna f 14.000,- op. van de nieuwe weg. Ter Keurs vond de voordelen, waaronder ontlasting van de bestaande verbinding Bodegraven-Lei den, bepaald niet opwegen te gen de schade, die een nieuwe asfaltstrook de natuur zal be rokkenen. Daaraan vast kop pelde hij nog de schade, die de boeren aan de Rijndijk onder vinden indien de weg daad werkelijk wordt aangelegd. Een probleem, dat werd on derstreept door één van die in hun bestaan bedreigde boeren, de heer Kerkvliet. Hij deed nog eens uit de doeken wat de aanleg van de weg voor gevol gen heeft voor de boeren aan de Rijndijk. „Wij verkeren momenteel in grote onzeker heid. Want zolang de plannen voor rijksweg 11 niet van tafel zijn, weten we niet waar we aan toe zijn. Wat we nu weten, is dat die weg er komt, maar niemand weet wanneer, omdat er geen geld is. En ook weten we niet of de spoorbaan ver dubbeld wordt of niet. Ook dat hangt weer af van het al dan niet aanleggen van die rijks weg. Wij kunnen dus geen ruilverkaveling toepassen, waardoor onze bedrijven ver ouderen. En bovendien, als we moeten verplaatsen, wie gaat dat dan betalen. Niemand weet waar het geld daarvoor vandaan moet komen. Zoals het nu gaat kan het niet lan ger. Dit is een wurgbeleid. Aan de grote onzekerheid, waarin de boeren aan de Rijn dijk verkeren, moet een eind gemaakt worden", aldus Kerk vliet,. die in september voor het CDA (een partij die vóór aanleg van RW 11 is!), plaats zal nemen in de Hazerswoudse raad. Uithalen Ook J. van der Vlist, namens de PvdA lid van Provinciale Staten van Zuid Holland, vond, dat er een einde aan de onzekere situatie van de boe ren moet komen. Van der Vlist haalde voorts uit naar CDA, VVD en D'66, die vol gens hem aan de ene kant sympathie met de boeren aan de Rijndijk betuigen en aan de andere kant er voor gezorgd hebben, dat rijksweg 11 op nieuw in het streekplan is op genomen. Woorden, die het er voor de volgende spreker, D'66-kamerlid dr. D.K.J. Tom mei, niet makkelijker op maakte. Althans zo leek het. Tommei echter liet op voor hand weten, dat de D'66-ka- merfractie een andere mening is toegedaan dan de democra ten in Provinciale Staten. De heer Tommei zegde toe, dat de kamerfractie van D'66 nu en ook in de toekomst niet voor aanleg van rijksweg 11 zal stemmen. Voorts beloofde hij in de kamer te zullen pleiten voor heropening van het sta tion Hazerswoude. Woorden die met gejuich werden ont vangen en voor het wijkcomi- té Rhynenburch aanleiding waren om de Correllistraat, waar de manifestatie werd ge houden, om te dopen in Sta tionstraat. anti-rijksweg 11 groeperingen mens de organiserende werk- liever dan een nieuwe weg. groep Mileubeheer Leiden een Drs. W ter Keurs hield na- betoog over de voor en tegens houders langs de Hoge Rijndijk: „Maak een einde aan de onzekre situatie, waarin de boeren aan de Rijndijk verkeren".

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4