i jichoonspringtitels voor De Randstad ereldtijd dward laasdijk CHI0 Aken voor Skelton Cor Vriend wint in Oss Pernix verlaat „tijdelijke accommodatie" Steekers opnieuw bij de voorsten IDSE ZWEMMER SUPERSNEL P100 METER VLINDERSLAG Rugbybond bezuinigt PORTTRIBUME LEIDSE COURANT MAANDAG 28IUNI1982 PAGINA 15. Jo at >rda but iTTERDAM Na jaren in itereen steeds net lets ort te zijn geschoten for uitzending naar een lot toernooi, is Edward asdijk van De Zijl/LGB, enlijk in de nadagen leiijfi zijn carrière, er dan h in geslaagd zich voor wereldkampioenschap Equador) te kwalifice- Een kwalificatie die Maasdijk wel zeer overtui gend afdwong. Zijn 54.87 op de honderd meter vlin der betekende, behalve een Nederlands record, ook een tweede plaats op de wereldseizoenranglijst. Zelfs slaagde Maasdijk er een dag later nog in zich ook op de honderd meter vrij onder de richttijd te zwemmen: 51.82. Edward Maasdijk (rechts) bleef tijdens de WK-selec- tiezwemstrijd in Rotterdam Kees Vervoorn voor op de 100 meter vlinderslag In de Nederlandse recordtijd van 54.87 seconden. Met deze ijzersterke prestaties lijken de betere tijden voor Maasdijk te zijn aangebroken. Twee jaar geleden nog miste de Leidse zwemmer op een haar na de Olympische Spelen en vervolgens moest hij in het daaropvolgende seizoen, ge dwongen door een armblessu- re, de nodige grote wedstrij den laten lopen. Slechts bij de Universiade maakte de toen nog met zijn blessure tobben de student aan de Haagse Academie voor lichamelijke opvoeding zijn opwachting. Na een operatie nam Maasdijk - met vriend en grote concurrent Kees Vervoorn - evenwel toch de trainingsdraad weer op. De gezamenlijke trainingsarbeid bleek afgelopen weekeinde op beide al wat oudere zwemmers een zeer positieve uitwerking te hebben gehad. Niet alleen doken ze beide zeer ruim on der de richttijden, maar ook schaarden ze zich op de 100 meter vlinder bij de kandidaten voor een wk-finaleplaats. Im mers, direct achter Maasdijk, liet Vervoorn 54.95 afdrukken, hetgeen op dit moment een derde wereldtijd betekent. Ook op de honderd meter vrije slag was Maasdijk zoals ge zegd duidelijk aanwezig. De Leidenaar, die een half jaar ge leden nog zeer pessimistisch was, omdat hij deze afstand in een vijftig meter bad nog nim mer onder de 52,5 had ge zwommen, diende met een tijd van 51.82 slechts de te vroeg startende Lissenaar Kroes (51.11) voor zich te dulden. Maasdijk vertrekt op 13 juli met de Nederlandse ploeg naar Equador. Behalve op de 100 vlinder en 100 vrij, zal hij zeer waarschijnlijk ook nog op de 4 x 100 vrij estafette uitko men. Of hij de 4 x 100 wissel estafette eveneens zal zwem men is nog niet zeker. De schoolslag lijkt daarvoor in Ne derland te zwak bezet. Na afloop van de selectiewed strijden in Rotterdam gaf bondscoach Bert Sitters de volgende samenstelling van de Nederlandse ploeg op: Dames: Annelies Maas, Jolanda de Ro ver, Annemarie Verstappen, Connie van Bentum, Petra van Staveren, Wilma van Velsen, Desi Reijers, Jolande van der Meer en Ria Willemse. Heren: Kees Vervoorn. Frank Drost, Edward Maasdijk, Hans Kroes, Edsard Schlingemann en Cees Jan Winkel. N HAAG De Haagse vere- ing De Randstad kwam giste- in het zwembad de Morgen- ind sterk voor de dag bij de derlandse kampioenschap- schoonspringen op de drie- •nj^erplank. Bij de dames zege van deze nog jonge vere- Daphne Jongejans met ;2if8.05 punten. Caroline Linthuis Drgenstond). genezen van een ssure, werd met 425.30 twee voor Yolanda van Ruyven (De ndstad). de meisjes onder de zestien kwamen de Haagse meisjes 3,fit op de ereplaatsen. Marjan 3. K^rsma en Angelique lome uit Den Bosch namen eerste twee plaatsen in voor nda den Broeder (Bussem). de All Inn klasse gold dezelf- uitslag als bij de dames, de heren ging de titel naar ssel Zimmerman (De Rand- d) met 565.10 punten voor Adelmeijer (Den Bosch, ).35) en Gerhard Onink (Ze- ^i). Bij de jongens onder de 16 won Edwin Jongejans met 30 punten voor Johan van bhen (Utrecht, 262.20) en rnaS ,hieu Van den BOSCh recht) 243.50. Bij het All In 'j npioenschap werd Edwin igejans tweede achter zijn 1 J bgenoot Wessel Zimmer- b2J nn. De Randstadtrainer Rob jorbij was erg ingenomen met prestaties van zijn spring- rs en springers. Hij gaat met it Daphne Jongejans en Caro- 201 Linthuis naar de wereldkam- lenschappen die eind juli in Ecuadoriaanse havenstad rAanyaquil worden gehouden. >601 b Voorbij: „Het is toch een ote blunder van de zwembond Wessel Zimmermann en Ed- Jongejans niet naar de we te stu- Ze zijn in geweldige vorm zouden zonder twijfel een igm«6ed figuur slaan. Ergens hoop fl nog dat de KNZB op de be- •eissing terug komt. Als ze nu h°* tl gaan, hoeft het nooit meer". Deze drie dames van De Randstad deden mee aan het Nederlands kampioenschap schoon springen. V.l.n.r. Yolanda van Ruyven, llonka Oudshoorn en kampioene van Nederland Daphne Jongejans. in Reede impioen golf M ISTERDAM Godard van ede van de Amsterdamsche i"-o Ifclub heeft gisteren in Am- rdam de nationale titel bij heren veroverd. De tweede als in de amateurstrijd over fee ronden was voor Joan Jasfitdok van Heel. Dennis Lang st werd derde. golfploeg van het continent eft op de Rosendaelsche a) i Ifclub in de strijd om de St. 3°a idrews Trophy het team van oot-Britannie met 14-10 ver- gen. jrijsvragen to: 6-13-15-19-24-41. Re- 'e: 18. Deelnemers: 7.897; inleg: 3.305.187,00; fcen: 1.680.434. Mtduitse lotto: 7-11-13-14- •35. Reserve: 40. »«el 77: 3401345. ,*J Igische lotto: 1-5-11-17-18- ,PaV Bijkomend: 8. (N* ipertrio: 14-5-3. Omzet: 8.933,00; uitkering: 197,10. AKEN De Britse ruiter Nick Skelton heeft gisteren hel hoofdnummer van het internationale concours hippique van Aken, het springconcours om de Grote Prijs, ge wonnen. De Fransman Frederic Cottier werd tweede en de Westduitser Paul Schockemöhle eindigde als derde. De Nederlandse deelnemers konden in het met 40.000 mark ge doteerde hoofdnummer van het 46e CHIO niet met de besten meekomen. In de stromende regen, die de bodem bijzonder zwaar maakte, haakte de een na de ander af. Henk Nooren liet bovendien doorschemeren dat hij zijn nieuwste aanwinst Posei don binnenkort wel weer van de hand zal doen. Gerd Meier was de meest constante Nederlander. In de equipe wedstrijd kwam hij als een van de weinigen tweemaal foutloos rond en zaterdag greep hij met de al 13-jarige Casimir de ge deelde eerste plaats in de Puissance met oud-wereldkampioen Wiltfang en de Zwitser Gabathuler. De internationale military van Holten is beheerst door de West duitsers. Martin Lips was met een zesde klassering de beste Ne derlander. Van der Gijp naar Lokeren DEN HAAG Renè van der Gijp van Sparta is zaterdag met de Belgische voetbalclub Lokeren tot overeenstemming gekomen over een contract van drie jaar. Eerder deze week waren Spar ta en Lokeren al akkoord over de transfersom van de aanval ler. De Feyenoorder Stanley Brard heeft zijn contract met de Rot terdamse club met een jaar verlengd. Sportwereld HAARLEM De negende en laatste oefenwedstrijd van de Nederlandse softbalploeg da mes tegen het team van Springfield College is zaterdag in een gelijkspel (0-0) geëin digd. ANKARA De 15-jarige Roe meense Ekaterlna Szabo heeft haar Europese jeugdtitel tur nen in de vierkamp geprolon- geèrd. OSS De nationale marathonkampioen Cor Vriend (PSV) heeft gisteren in Oss een nationale wegwedstrijd over tien Engelse mijl gewonnen. De Eindhovenaar liep de ruim 16 kilometer in 49,43 minuten. Keith Brackstone werd tweede. Bij de dames was Annie van Stiphout (HAC) de snelste. Klaas Lok, die zaterdag in Eersel deelneemt aan het nationaal kampioenschap op de 25 kilometer, heeft ter voorbereiding daarop zaterdag in Vlissingen een nationale 20 kilometer weg wedstrijd gelopen. De Utrechter zegevierde in 1 uur en 31 secon den. De Portugees Carlos Lopes heeft zaterdagavond tijdens interna tionale wedstrijden in Oslo voor een Europees record op de 10.000 meter gezorgd. Lopes liep een tijd van 27.24,39. Achter Lopes, de zilveren medaille-winnaar op de Olympische Spelen van 1976 in Montreal, werd de Amerikaanse wereldrecordhouder op de marathon, Alberto Salazar, in 27.25,61 tweede. Zijn tijd betekende een Amerikaans record. De Belg Alex Hagelsteens verbeterde met een prestatie van 27.26,95 ook de nationale snel ste tijd. De Noorse onderwijzeres Grete Waitz zorgde op de 5000 meter voo* een officieus Europees record. Zij won de race in een tijd van 15.08,80. NA ACHTTIEN JAAR OP DE LEIDSE HOUT: LEIDEN Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing. Bij Pernix weten ze het maar al te goed. Maximaal tien jaar zou het verblijf op de Leidse Hout duren. Vanaf 1965 veranderde er ech ter weinig ten goede, een uitbreiding van de atletiekbaan zorgde zelfs nog voor een acuut veldentekort. Het einde van deze lij densweg komt echter in zicht. Nog maximaal een seizoen zal Pernix ruimtegebrek kennen en zullen de gastploegen gevraagd moeten worden toch vooral omgekleed naar de Leidse Hout te komen en niet te rekenen op een behoorlijke douche na afloop van de wedstrijd. Uiterlijk augustus 1983 zal Pernix de beschik king hebben over een fraaie accommodatie op het terrein naast de Groenoordhallen met vier kleedkamers en ruime kantine. Bij de viering van het zestigjarig jubileum vorig jaar zat er nog maar bitter weinig schot in de zaak. Duidelijk was al wel, ook voor gemeente Leiden en Sportstichting, dat Pernix weg moest van de Leidse Hout. Het hoofdveld is dringend nodig als inloop terrein voor de atletiekbaan, terwijl de parkeerproblemen gigan tische afmetingen aannemen. In 1978 was er al wel een aanbod gedaan om naar nieuwe sportvelden in de Mors te vertrekken, maar dit werd, omdat een overgroot deel van de jeugd van de 260 leden tellende club in de Merenwijk woonachtig zijn, beleefd van de hand gewezen. Pernix lonkte naar de velden naast de Groenoordhallen, vlak naast deze nieuwe wijk, welke evenwel al door Noorderkwartier, een vereniging met nog geen honderd le den, bespeeld werd. „Drie jaar was ik als voorzitter bezig met de veldenproblemen", vertelt Pernix praeses Wout Pera. „En elk jaar weer moest ik in het jaarverslag van de Sportstichting lezen dat Pernix het grootste probleem op sportgebied vormde. Maar Leiden is een arme stad, onder curatele van de provincie..." Een brandbrief naar het college van B. en W. zette de zaak weer in gang. De Sportstichting kwam met het voorstel in te komen wo nen bij Noorderkwartier, terwijl er een plan voor twee kleedka mers op tafel kwam. Na veel overleg tussen gemeente, Sport stichting (inmiddels afdeling Sport en Recreatie), Pernix en Noor derkwartier. waarbij vooral de lucht tussen de beide verenigin gen opklaarde, kwamen de definitieve plannen gereed. Pijpenla Aan de lange zijde van het langgerekte terrein (210x39 meter) zal een complex worden gebouwd, bestaande uit vier kleedkamers en een kantine van negen bij tien meter, eventueel nog uit te breiden tot 11,5 x 10 meter. En dat alles naast elkaar achter een gevel van meer dan veertig meter, omdat een leidingenstraat in de lengte onder het veld een plaatsing aan de kopse zijde onmo gelijk maakte. Karakteristiek in het ontwerp van architect Hekker zijn de grote schuine lichtbakken op zowel kleedkamers als club gebouw. Jan Duivesteijn, hoofd directie Sport en Recreatie van de ge meente Leiden, denkt dat Pernix in september al met de bouw kan aanvangen, wanneer de bestemmingsplanwijzigingen goed gekeurd en de bouwvergunning verleend is. Als alles meezit kan de verhuizing dan na het zaalseizoen 1982-'83 plaats kan vinden. Pernix-voorzitter Pera acht dit tijdschema al te optimistisch, hoe wel de bouw, wat zijn vereniging betreft, snel kan beginnen. De ledenvergadering heeft het bestuur gemachtigd de financiering te regelen, terwijl een zwaar bezette bouwcommissie de plannen nader uitwerkt, waarbij veel aandacht besteed wordt aan zelf werkzaamheid door de leden om de bouwkosten te drukken. De afmetingen van het terrein geven al aan dat Pernix weinig ruimtewinst boekt door te verhuizen. De mogelijkheid bestaat echter dat er nog een uitbreiding ter grootte van een jeugd korf- balveld kan worden gerealiseerd, nadat de hoofdingang van de Groenoordhallen naar de Gooimeerlaan zal zijn verplaatst. Hoe wel de Pernix-praeses deze optie heel duidelijk open wenst te houden ziet S en R hoofd Duivesteijn de eerste jaren daartoe geen financiële mogelijkheden. Maar ook zonder de uitbreiding ziet hij geen ruimteproblemen voor een Pernix van deze afmetin gen. In de lengte van het veld zijn er voldoende mogelijkheden de velden zodanig te verschuiven dat er geen overbespeling op treedt en de breedte van 39 meter voor de opstallen valt binnen de dispensatienormen van de korfbalbond. Bovendien heeft de nieuwe buurman Noorderkwartier bereidwillig toegezegd met de gehele vereniging op zondag te gaan spelen. Maar wellicht ziet het Pernix-bestuur nog een enorme ledenwinst in het verschiet. De door de ledenvergadering gevraagde uitbreiding van het clubgebouw met nog een 2 1/2 meter doet het wel denken. LEIDEN De wielrenners uit de Leidse regio boekten dit week einde weinig opvallende resultaten. Hans Steekers kwam nog tot de beste prestatie: hij werd vijfde in Nijkerk. Axel Hermans be zette de achtste stek in Heeswijk. Steekers, de laatste tijd voortdurend voor in de uitslag te vinden, ontsnapte zaterdag na zo'n 15 kilometer met drie man het pelo ton, om daar snel een ronde voorsprong op te nemen. Vlak voor hun aansluiting ontsnapten nog eens vier man. die eveneens de grote groep dubbelden. In de spurt om de overwinning bezette de renner uit Noordwijkerhout daarop de vijfde plaats. Gisteren ging hij van start in het sterk bezette amateurcriterium van War- menhuizen, waar de zware strijd zijn sporen naliet, en Steekers in een totaal verbrokkeld veld als 16e over de meet kwam. Katwijker Axel Hermans had het zaterdag in Wijk en Aalburg eveneens niet makkelijk. Onder slechte weersomstandigheden reden acht man snel weg uit het peloton. Vervolgens namen nog eens acht man de benen, met onder hen Hermans. Na de sa mensmelting van deze twee groepen kozen opnieuw zes man het hazepad. In de spurt om de 7e plek werd de Markthof-renner 2e. ROKS-coureur Martin Schalkers uit Noordwijk reed zaterdag geen onverdienstelijk N.K. Op het zware parcours in Geulle ein digde hij na 200,5 kilometer als 29e. Swifts wekelijkse clubkoers kwam op naam van veteraan Cor Kloosterman, die drie medevluchters in de eindspurt klopte. Tweede werd junior Gertjan Zwaan, derde amateur Johan Ra- vensbergen, vierde veteraan Piet Overdevest. Opnieuw gelijkspel RKC en IJsselmeervogels WAALWIJK De tweede wed strijd om het algemeen ama teurvoetbalkampioenschap van Nederland, tussen RKC (zon dagkampioen) en IJsselmeer vogels (zaterdagkampioen) is geëindigd in een gelijkspel: 4 4. De eerste wedstrijd had eveneens een gelijkspel opge leverd, zodat een beslissings wedstrijd noodzakelijk is ge worden. Karakteristiek: RKCIJssel meervogels 44 (32). 10. Van Gelder 10. 12. Van Gel der 20, 26. Peter de Graaf 2—1, 35. Jaan de Graaf 2—2, 40. Van Gelder 32. 47. Brands 42. 52. Muijs 43, 84. Jaan de Graaf 44. Scheidsrechter: Goffin. Toe schouwers: 7000. UTRECHT Tijdens de algemene vergadering van de Neder landse Rugby Bond (NRB) is het rapport van de onderzoekcom missie (voorstellen tot bezuinigen) na langdurige discussies ten slotte aangenomen. Voorzitter Jan van Diessen legde het rugby- parlement een drietal maatregelen voor, die het dreigende faillis sement van de NRB moest afwenden. Er zal op grote school bezuinigd worden op de personeelskosten van het bondsbureau (een lid verdwijnt per 1 januari 1982), er zal gekort wordën op de vergoedingen van het vrijwillig kader en, het belangrijkste, de B-selectie en klein Oranje verdwijnen. Supertriotip DEN HAAG In supertrio 27 van komende zondag op de Wassenaarse baan Duindigt is het mogelijk om tot en met woensdag de formulieren in te leveren op de postkantoren en tot en met zaterdag op de wedstrijdbanen. Vijftien paar den zullen er op Duindigt over een afstand van 2600 meter aan de start verschijnen. Us- tang N vertrekt als favoriet. Uit zijn laatste vijf starts won hij vier keer. Onze favorieten: Ustang N, (4), Urioca S (1), Udo Boy (9). Onze outsiders: Spooky (12), UdiL S (13) en Telma Prise (5).

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15