to* jEn dit zijn de prijzen Wie rijdt de ererond met de TourvedetteA van TI-Raleigh Kees Kerkvliet: 'Als ik nu zeg dat ik weer win, gebeurt dat zeker niet' FRANCE Prijsuitreiking op 30 juli le prijs: 2e prijs: DAGPRIJZEN Puntentelling Om deze prijsvraag van start tot finish spannend te houden zijn er nogal wat extra bonus- punten te verdienen. Deelne mers die slecht uit de startblok ken schieten krijgen een paar keer de kans hun puntentotaal op te vijzelen. Er zijn in deze Tour-de-Fran- ce-prijsvraag 36 punten te ver dienen. Met alle vragen die be trekking hebben op een indivi duele tijdrit kunnen drie pun ten worden gescoord. Dat zijn de openingsvraag en verder vraag 11, 14. en 19. Vraag 16 (verrassing) levert eveneens drie punten op. Bovendien zal er op beide rustdagen, vrijdag 9 juli en zaterdag 17 juli, een nos talgische Tourvraag gesteld worden, die twee punten ople vert. De extra vraag die gesteld zal worden na vraag 6 (Wat is de precieze tijd in uren, minu ten en seconden van de win naar van de Tour de France 1982) levert weliswaar geen punten op maar kan beslissend zijn bij de einduitslag. Bij gelijk eindigen in aantal punten be slist dit antwoord. ZOETERWOUDE Kees Kerk vliet, vorig jaar winnaar van de Tour de France prijsvraag, doet dit jaar zeker weer mee. Of hij een grote kans maakt de komende edi tie van de prijsvraag winnend af te sluiten, weet hij niet: „Als ik nu zeg dat ik weer win, dan gebeurt dat zeker niet." Toch moet Kerkvliet als een serieuze kandidaat voor de eindzege worden gezien. Immers, twee jaar geleden, toen de tour- prijsvraag voor de eerste keer werd gehouden, eindigde hij als vierde. Kees Kerkvliet kan zich dat laatste nog goed herinneren: „Ik kwam er toen na een week pas achter dat er een prijsvraag in de krant stond. Omdat ik een wielerfanaat ben, ben ik meteen mee gaan doen." Ondanks dat hij zeven dagen op de meeste deelnemers achterliep, pak te de 34-jarige Zoeterwoudenaar toch nog de vierde plek. Een pres tatie die hem destijds een fototoe stel opleverde. Vorig jaar toonde Kees Kerkvliet zich attenter. Kerkvliet pakte al na de eerste vragen de eerste plaats en stond die leidende positie in het al gemeen klassement niet meer af. De Zoeterwoudenaar, lid van de Leidse wielervereniging Swift, over zijn werkwijze: „Ik noud alles bij op een groot bord. En omdat ik zeer in wielrennen ben geïnteres seerd, had ik maar weinig vragen fout" Kees Kerkvliet mocht vorig jaar de hoofdprijs, een Motobecane race fiets, mee naar huis nemen. Dat 'rijwiel' heeft hij overigens nooit gebruikt „Ik had al twee goede fietsen, een voor op de weg, een om mee te crossen. Drie fietsen was me wat teveel van het goede. Ik heb die fiets daarom maar ingeruild voor twee goede damesfietsen. Mijn dochters hebben daar nu nog veel plezier van." Kees Kerkvliet doet dit jaar zeker weer mee. Wat hij doet wanneer hij de hoofdprijs, een TI Raleigh Rapi- de racefiets, wint weet hij nog niet „Daar sta ik nu nog bij stil", is zijn korte commentaar. Dat de deelnemers hun inzendin gen dit jaar vanwege de hoge kos ten zelf moeten frankeren is voor Kees Kerkvliet geen onoverkome lijk bezwaar „Misschien dat ik vanwege die postzegels nog fanatie ker word." Liefhebber Kerkvliet die dit jaar vanwege het bereiken van de 35-ja- rige leeftijd, overstapt naar de vete-, ranen, tipt Hinault als winnaar van de tour. „Johan van der Velden wint zeker niet en Joop Zoetemelk zie ik het ook niet redden. Nee, het zal ook dit keer Hinault wel weer worden." DEN HAAG Na het grandioze succes van de voorgaande 'Tourprijsvragen roept uw krant u opnieuw op aan de start te ver schijnen voor onze wielerprijsvraag. Met start en finish in uw leunstoel thuis, met luw krant als informa- Itiebron dicht bij de hand. Ook dit jaar zijn we er in geslaagd een aantrekke lijk prijzenpakket samen te stellen, dat we groten deels in de wielersfeer hebben gezocht. De hoofdprijs is onder meer een TI-Raleigh van het type „Rapide", in de teamkleuren. Deze fiets geleverd door de firma Vis uit Waterin gen, wordt uitgereikt tij dens de Ronde van Wate ringen op 29 juli, waar on der meer de complete TI- Raleigh-ploeg aan de start zal verschijnen. Met Jan Raas, dit jaar winnaar van Parijs-Roubaix en de Am- stel Goldrace! De winnaar van onze prijsvraag rijdt daar met de complete TI-Raleigh Tourploeg een ereronde! De einduitslag van de Tour- de-France-prijsvraag wordt bekendgemaakt in de krant van zaterdag 31 juli. Op vrij dagavond 30 juli worden alle prijswinnaars in de receptie ruimte van het gebouw van Sijthoff Pers aan de Koop mansstraat 9 te Rijswijk ont vangen. Rekent u zich tot de kanshebbers, leg deze datum dan even in uw agenda vast. Tijdens de bijeenkomst, die om 19.00 uur begint, wordt een unieke diapresentatie ge geven van één van Europa's grotere dagbladondernemin gen en is er tevens gelegen heid tot een rondleiding in het bedrijf. Tourprijsvraag in 23 etappes Hoofdprijs: een originele Ralop racefiets type „Rapide" in de tan kleuren van het Raleigh Ri feu Team en een trainingsoverall\ TI-Raleighshirt. Tweede prijs: Racefiets va type „Rapide", eveneens voerd in de teamkleuren. Verder vele andere wielerpr zoals elders op deze pagina meld. Dagprijzen: Elke dag drie Tl leigh T-shirts met opdruk Raletl Creda. Spelregels: Raleigh racefiets „Rapide" in teamkleur, aangevuld met trai ningsoverall en TI-Raleigh shirt Raleigh racefiets „Rapide" teamkleur. 3e prijs: Trainingsoverall, lichtgewicht wielrenshirt, Ra leigh schoudertas, en een zeer fraai wielrenspel van Ra- leigh/Homas; een spel voor de hele familie. 4e prijs: Trainingsoverall, lichtgewicht wielrenshirt en Raleigh schoudertas. 5e prijs: Trainingsoverall en een zeer fraai wielrenspel. 6e prijs: Trainingsoverall. 7e prijs: Wielrenshirt, schou dertas en een zeer fraai wie lerspel. 8e prijs: Wielrenshirt en schoudertas. 9e prijs: TI-Raleighshirt en het wielerspel. 10e prijs: TI-Raleighshirt 11e t/m 20e prijs: Het zeer fraaie Tour-de-France wieler spel van Raleigh /Homas. Een spel voor de hele familie. Elke dag drie dagprijzen in de vorm van een TI- Raleigh T-shirt met op druk Raleigh-Creda. Antwoord: (uw antwoord moet 30 juni in ons bezit zijn) Adres: Postcode:Woonplaats: OPENINGSVRAAG: Stl Wat is de precieze tijd in minuten en seconden van de winnaar van de proloog over 7200 meter te Binnin- gen-Oberwill? 1. Dagelijks het antwoord o|g vraag in de krant opsturen. voorkeur per briefkaart 5 (frankering 50 cent), door he 6 vulformulier uit de krant te I pen en op de achterzijde va briefkaart te plakken of ov< schrijven. Daarbij moet vooral worden vergeten het juiste vi nummer te vermelden. Het mk formulier kan ook worden i!de stuurd per brief (open envel frankering 60 cent, gesloten e -e€ loppe frankering 70 cent). 2. Per vraag slechts één inzen op dezelfde naam, om een eei rei puntentelling mogélijk te mak d£ 3. Halverwege de Tourprijsv een rebus en een extra vraag de eindtijd van de Tourwinnaa lossen. 4. Inzendingen aan de Leidse 1 m rant, Postbus 9, 2501 CA Den Rje] U mag uw antwoord ook in de tc doen op ons adres Apotheker e 34, Leiden, maar dan wel vóéed bij de vraag vermelde datum. 5. Op de briefkaart duidelijk naam en adres vermelden linkerbovenhoek: TOURPRfc VRAAG. 6. Alle inzendingen moeten i lijk op de datum die vermeld bij de vraag in ons bezit zijn.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 16