mededelingen gemeentebestuur leiden 28 juni tlm 2 juli '82 V Aanmelding voor een Premiekoopwoning A in de Stevenshof Premie-A-koopwoningen in de Stevenshof LEIDSE COURANT VRIJDAG 25 JUNI j Commissie vergaderingen Commissie van Advies voor de Politionele Aan gelegenheden. Maandag 28 juni a.s. om 19.30 uur in de B. en W. kamer van het stadhuis. Agenda: Ontwerp-beleidsplan van de politie. Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Commissie van Advies voor de Politionele Aan gelegenheden. Maandag 28 juni a.s. om 21.30 uur in de B. eYi W. kamer van het stadhuis. Agenda: Tarieven van de brandweer. Internationale Uitwisselingen. Brief Welzijnsraad betreffende jeugduitwisseling met Krefeld. Procedure behandeling van het concept-voorstel wijziging A.P.V. Drank- en Horecaproblematiek. Commissie voor Financiën. Commissie Volkshuisvesting, Bouwzaken. Sport en Rekreatie. Woensdag 30 juni a.s. om 20.00 uur in de raads zaal van het stadhuis is er een gezamenlijke ver gadering. Agenda: Bedrijfsverzamelgebouw Stadspolderweg. Uitgifte in erfpacht grond Opaalstraat aan de Be- drijfsgeneeskundige Dienst voor Leiden e.o. Aankoop Haagweg 15. Kredieten t.b.v. de Directie Sport en Rekreatie. Grondtransacties t.b.v. bouw Churchillbrug. Commissie voor Financiën. Woensdag 30 juni a.s. na afloop van de geza menlijke vergadering met Cie V.B.S. in de raads zaal van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: Opheffing Stichting Burgerijfonds van Leiden. 6e Garantie geldlening Diaconessenhuis. Huur reserve-ambulance. Tijdelijke personele maatregelen voor behandeling van bezwaar- en beroepschriften voor de afdeling belastingen. Pand Havenplein 3. Dienstwoning Endegeest c.a. Automatisering binnen de direktie Woonruimtever deling. Betaling S.O.A.G. Vero/dening op de Raadscommissies. Commissie Onderwijs en Samenlevingsopbouw. Woensdag 30 juni a.s. om 20.00 uur in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Agenda: Verzoeken om medewerking. Voorzieningen openbaar onderwijs. Opheffing Oppenheimschool. Voorzieningen Rudolf Steinerschool. Huisvesting Montessori-school. Huisvesting scholen in het algemeen. Opbouwwerk in de Merenwijk. Krediet herhuisvesting Troef. Wijziging statuten L.D.M. Commissie voor Volkshuisvesting, Bouwzaken, Sport en Recreatie. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Open bare Werken en Verkeer. Donderdag 1 juli a.s. om 20.00 uur in de raadszaal van het stadhuis. Agenda: Bezwaarschriften bouwplan terrein "Kempeneers" - Langestraat. Voorbereidingsbesluit bouwplan Kop Ir. Driessen- straat tussen Vestestraat en Uiterstegracht. Onderzoeksrapport Woonwensen van pension bewoners. Wijziging v.d. Richtlijnen inzake het onttrekken van woonruimte aan de bestemming. Brief bewoners over renovatieplan van de woning bouwvereniging "De Eendracht" (Driftstraat e.o,). Uitgifte in erfpacht van grond aan de Opaalstraat. Uitgifte grond aan de Waldeck Pyrmontstraat. B. en W.-besluit inzake opheffing onbewoonbaar verklaring panden Roggebroodshof 1 en 2. Overige vergadering Werkgroep Emancipatie Leiden. Vrijdag 2 juli a.s. om 13.00 uur in kamer 212 van het stadhuis. Agenda: Vervolg concept I WONEN. Concept I WERK B (gemeente als werkgever). Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 3.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Ontwerp-beschikking Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene Bepalin gen.Milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voor nemens zijn positief te beschikken op de aanvraag in gevolge de Hinderwet van: 1Het College van bestuur der Rijksuniversiteit van Leiden, voor een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning voor het uitbreiden en wijzi gen van het transitorium met een laboratorium voor parasitologie van de faculteit der geneeskun de der rijksuniversiteit (paviljoen II en III) aan de Wassenaarseweg 62 (gebouw 2125). 2. pirecteur van de Rijksgebouwendienst in de di rectie Zuid-Holland en Zeeland, te Voorburg, voor het oprichten van diverse door elektromotoren ge dreven technische installaties ten behoeve van de letterenfaculteit van de rijksuniversiteit Leiden aan de Witte Singel, gebouw 01 t/m 08 en 10 t/m 13 (zgn. "Witte Singel - Doelenprojekt"). 3. Directeur van de Rijksgebouwendienst in de direc tie Zuid-Holland en Zeeland, te Voorburg, voor het oprichten van diverse door elektromotoren ge dreven technische installaties ten behoeve van de universiteitsbibliotheek gelegen aan de Witte Sin gel, gebouw 09 (zgn. "Witte Singel - Doelenpro jekt"). De ontwerp-beschikkingen alsmede de aanvragen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van dé termijn waarbinnen beroep kan wpr- den ingesteld tegen de beschikking ter inzage op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 012, be gane grond, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Bovengenoemde stukkert liggen ook gedurende twee weken na heden elke werkdag ter inzage van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 9 juli 1982 gemo tiveerde schriftelijke bezwaren indienen naar aanlei ding van de ontwerp-beschikking(en). Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Een en ander dient bij aparte brief te worden ver zocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Wijziging vergunning Burgemeester en Wethouders van Leiden; gelet op artikel 37, eerste lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat zij voornemens zijn tot wijziging over te gaan van de door hen op 23 februari 1967, onder nr. 11437/66, afdeling O.W., verleende vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten van een plaatwerkerij en spuiterij annex autoherstelplaats in het perceel Da Costastraat 16. De reden hiervoor is dat: a. uit de naar aanleiding van klachten op 6 april 1982 verrichte geluidmetingen blijkt, dat de geluids isolatie van de muren en de gevels van de inrich ting onvoldoende is, zodat er sprake is van geluids hinder; b. in de verleende hinderwetvergunning geen voor schriften zijn opgenomen ter voorkoming van ge luidshinder. De voorgenomen wijziging houdt in de toevoeging aan de vergunning van de volgende voorwaarden: 1. Het equivalente geluidsniveau (LAeq), afkomstig van de in de inrichting aanwezige installaties, als mede veroorzaakt door de werkzaamheden, mag gemeten en beoordeeld volgend ISO Recomman- dation R 1996-1971, in een niet tot de inrichting behorende woning, niet hoger zijn dan 35 dB tussen 07.00 en 19.00 uur en 30 dB tussen 19.00 en 07.00 uur, alsmede op zon dagen en erkende christelijke feestdagen. 2. Het equivalente geluidsniveau (LAeq), afkomstig van de in de inrichting aanwezige installaties, als mede veroorzaakt door de werkzaamheden, mag gemeten en beoordeeld volgens ISO Recommen dation R 1996-1971op de grens van de inrichting, niet hoger zijn dan 50 dB tussen 07.00 en 19.00 uur en 40 dB tussen 19.00'en 07.00 uur, alsmede op zon dagen en erkende christelijke feestdagen. 3. De deuren van de inrichting dienen gesloten te worden gehouden tijdens het verrichten van la waai makende werkzaamheden; de deuren mogen slechts voor het onmiddellijk doorlaten van perso nen of goederen worden geopend. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 9 juli 1982 schrif telijk bij ons College worden ingebracht (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). Degene, die een bezwaarschrift indient kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een en ander dient bij aparte brief te worden verzocht. Voor nadere informatie omtrent bovengenoemde hinderwetzaken kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, tel. 071-254437, Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, kamer 012, begane grond. Verleende bouw vergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 22 juni 1982 de volgende bouwvergunningen verleend: - Nieuwe Rijn 68, verbouwen woning; - Flevoweg, bouw bedrijfsruimte; - Timorstraat 49, verbouwen woning; - Rooseveltstraat 6, uitbreiden kantoor- en kantine accommodatie; - Schutterstraat 24, verbouwen woning. Indien U door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in Uw belang bent getroffen, kunt U bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Tevens kunt U, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor U meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1,2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen bij Bouw- en Woningtoe zicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2$00 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071-254911). Verkeers maatregelen Onderhoud asfaltwegen Vanaf vrijdag 2 juli a.s. zullen er gedurende een zestal werkdagen onderhoudswerkzaamheden worden uit gevoerd op enkele geasfalteerde wegen. Dat onderhoud bestaat uit het z.n. "sle.mmen" van het asfalt. Dit is een oppervlaktebehandeling om de toplaag van het asfalt te vernieuwen en te egaliseren. Het werk zal telkens op één rijbaan gebeuren, waar door het verkeer over de andere baan verder kan. Het uitvoeringsprogramma is als volgt: Start op 2 juli. - Hoofdrijbanen Lammenschansweg, duur: 4 dagen. - Zijlsingel, duur: 1 Zi dag. De voortgang en totale duur van dit type werkzaam heden is afhankelijk van het weer. Afsluitingen vanwege televisieopnamen In de loop van de volgende week zal de NCRV-tele- visie op verschillende plaatsen in de binnenstad opna men maken t.b.v. een nieuwe TV-serie. Het schema voor de opnamen ziet er als voJgt uit: Maandag 28 juni - Herengracht vanaf Herenbrug t/m huisnummer 26. Dinsdag 29 juni - 's-morgehs op de Hooglandse- kerkgracht vanaf Lutherse kerk t/m huisnummer 46. - 's-middags bij het Gerecht en de Schoolsteeg. Woensdag 30 juni - Weer bij het Gerecht en de Mus- Donderdag 1 juli - Nieuwsteeg, Pieterskerkhof, Sa- lomonsteeg en Kloksteeg. Zaterdag 3 juli - Rapenburg vanaf Nonn'enbrug t/m huisnummer 63. Tijdens de opnamen zullen de .straten en straatge deelten, enige tijd afgesloten zijn voor doorgaand rij- verkeer en parkeerders. Diversen Inlichtingen uit het kiezersregister In verband met de op woensdag 8 september a.s. te houden verkiezingen van de leden van de tweede kamer, kan een ieder kosteloos inlichtingen uit het kiezersregister verkrijgen. Men kan zo controleren of de daarin opgenomen ge gevens juist zijn. Voor deze en overige inlichtingen m.b.t. verkiezingen in het algemeen kan men terecht bij de djrektie Bur gerzaken, stadhuis telefoon 245111 of 254112. Dagelijks is men geopend van 8.30 tot 15.00 uur. Zomerregeling ophalen huisvuil vakantieperiode 1982 In de komende week wordt door personeel van de Reinigingsdienst, de in een brochure opgenomen zo merregeling ophalen huisvuil tijdens de komende va kantie, bij u in de bus gedaan. naam en voorletters stragt 3 en woonplaats samenstelling van het gezin/huishouden en man naam:geb. datum:. - vrouw naam:geb. datum: kind m/v naam:geb. datum:. kind m/v riaam:geb. datum: kind m/v naam:geb. datum: kind m/v naam:geb. datum: hoeveel bedraagt uw inkomen, fbruto per week/maand inklusief alle vaste toeslagen? (kinderbijslag, vakantietoe- Van uw opgave zullen wij uiteraard een vertrouwelijk gebruik maken, slagen, gratifikaties en winst uitkeringen buiten beschouwing gelaten) Werkgever: Naam: Adres: naam en adres van de eigenaar van uw huidige woning (als het een partikuliëre verhuurder is, moet u een schriftelijke verkla ring van deze eigenaar met dit formulier meezenden, waarin verklaard wordt dat de woning na leegkoming weer verhuurd wordt volgens de woonruimteregeling) flatwoning verdiepingslaapkamers) benedenwoning slaapkamers) bovenwoning slaapkamers) eengezinswoning slaapkamers) sinds wanneer woont u i uw woning? of woont u bij iemand in, en wenst u zelfstandig te gaan wonen? ja/nee zo ja, waar werkt u? (naam en adres werkgever): hoelang staat u ingeschreven bij de burgerlijke stand van Leiden? sinds hoeveel bedraagt de huur fper maand (zonder stook-, gas- en licht- kosten, e.d.)? staat u bij buro huisvesting ingeschreven als woning zoekende? ja/nee zo ja, sinds wanneer? wat is uw korrespondentie- nummer? staan er thuiswonende kinderen ingeschreven bij buro huisvesting? welke korrespondentienummers?. Invullen en in gesloten envelop sturen aan: Buro Huisvesting, Langegracht 74, 2312 NH Leiden. Niet volledig ingevulde formulieren kunnen niet in behandeling worden genomen. Insturen is mogelijk tot en met 15 juli 1982. In januari 1983 zal mogelijk een begin worden ge maakt met de bouw van 149 premie A koopwoningen in de Stevenshof. (Hoofdzakelijk 4 kamer-eengezins woningen). De woningen zullen worden gebouwd in opdracht van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten en zullen bij voorrang worden verkocht aan degenen die een opnieuw verhuurbare goedkope woning in Lei den achterlaten. De geraamde gemiddelde koopsom van de woningen bedraagt 1 105.000,— vrij op naam. De geraamde gemiddelde erfpachtcanon (fiscaal af trekbaar) bedraagt f 2.550,— per jaar. Voor wat betreft de financiële aspekten van de aan koop van één van deze woningen: zij vallen onder de zogeheten premie-A-regeling. Dit betekent dat op de ze woningen een hoge Rijksbijdrage verstrekt kan worden. Op dit moment is de regeling als volgt. De bijdrage is maximaal f 10.900,— en minimaal f 5.500,— in het eerste jaar. De hoogte van de Rijksbijdrage is afhan kelijk van het belastbaar inkomen in 1981De hoogste Rijksbijdrage krijgt iemand die in 1981 een belastbaar inkomen had van f 29.500,— of minder. Dit is grof weg te vergelijken met een bruto-jaarinkomen van f 34.000,— in 1982. De bijdrage wordt verminderd met f 90, voor elke f 200,— waarmee het inkome f 29.500,— overschrijdt. Bij een belastbaar inkomen van f 41.500, - de eerste jaarlijkse bijdrage f 5.500, Bij een belas baar inkomen van meer dan f 70.000,— vervalt dp, jaarlijkse bijdrage. leder jaar wordt de bijdrage verminderd met /_500,- De eerste bijdrage kan ca. een jaar na bewoning ve fin wacht worden. Nadere informatie omtrent de woningen kan wordf verstrekt door: Bouwfonds Infocentrum Nassauplein 13 2585 EB Den Haag tel.: 070-650 800. Wat moet u doen om u aan te melden? Als u volgens het bovenstaande in aanmerking wen te komen voor een premie-A-koopwoning in de St venhof moet u het volgende dóen: U vult onderstaand formulier volledig in en stuurt d| naar de Directie Woonruimteverdeling - Langegracl 74, 2312 NH Leiden. Dit kunt u doen tot en met 15^uli 1982. 'U kunt de Directie Woonruimteverdeling bereike tussen 14.00 en 16.00 uur. Tel.: 254 361 3d td De regeling geldt hoofdzakelijk voor die woningen die buiten de Singels staan. Binnen de Singels blijft de bestaande regeling van kracht met uitzondering van de omgeving van de Oosterkerkstraat welke wonin gen andere ophaaldagen krijgen. De vakantieperiode begint op 12 juli en eindigt op 20 augustus. Met ingang van 23 augustus geldt weer het normale ophaalschema. U wordt dringend verzocht het huisvuil alleen op die dagen buiten te zetten die staan aangegeven in de brochure of voor de binnenstad op de bekende op haaldagen. De zakken moeten goed dichtgebonden zijn en er mag geen los- en grofvuil bij worden aangeboden. Dit laatste wordt niet door de inladers meegenomen!!! Wij vertrouwen er op dat u aan deze regeling wilt meewerken en zo de taak van de Reinigingsdienst in deze vakantieperiode zult willen verlichten. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 27 maandag 28 juni Wijk 24 - 28 en 32 woensdag 30 juni Wijk 33 donderdag 1 juli Wijk 30 en 31 vrijdag 2 juli

Leidse Courant | 1982 | | pagina 16