Krachttoi van De Rooy Hoe maakt u geld over van uw postrekening naar een banknekenin Romance Cliff Richard stoort Sue Barker Stehouwer wint Moerwijktoernooi Arabier bestolen De gezamenlijke banken en spaarbanken zorgen er graag voor dat 't goed gebeurt. .onder loep SPORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 23 JUNI 1982 PAGI DEN HAAG De Rotterdamse hoofdklasser Coen Stehouwer heeft gisteren het Moerwijk schaaktoernooi overtuigend gewon- nen. Hij versloeg in de zevende en laatste ronde Goosens en eindigde op zes punten uit zeven partijen. Stehouwer heeft van het begin af aan geleid en stond alleen remises af aan Timmerman en Van der Raaf. Hij incasseerde 400 gulden. Hagenaar Paul Koppens, die langzaam naar voren sloop, werd ongedeeld tweede met 5,5 punt. Hij won in de laatste ronde van Moerwijker Bodaan. Tim merman, Stavast, De Wit hij klopte gisteren verrassend Van der Raaf en De Kok behaalden vijf punten, Goosens, T. Hen- seler, B.P. Mulder en (heel verdienstelijk) huisschaker Andu 4,5. Er deden ongeveer 90 schakers aan het toernooi mee. Minister heeft alternatieven voor circuit Zandvoort DEN HAAG Assen, het gebied rond Rosmalen, Lelystad, het Land van Maas en Waal en diverse lokaties in Limburg zijn de plaatsen waar in de toekomst een nieuw autorace-circuit kan ko men als dat van Zandvoort dicht moet. Dit heeft minister De Boer (CRM) het Kamerlid Worrell (PvdA) laten weten in antwoord op diens vragen over de toekomst van het circuit in Zandvoort. Naar verwachting zal staatssecretaris Van Zeil (Economische Zaken) nog deze week een beslissing nemen over een subsidieaanvrage voor 50.000 gulden van de exploitant van Zandvoort, de CENAV, voor de organisatie van de Grand Prix van Nederland op 3 juli. Voorts is er nog eën subsidieaanvraag voor 200.000 gulden bij CRM, die in eerste instantie is afgewezen. Volgens De Boer zou, indien „Zandvoort" dicht moet, de ontwikke ling van een permanent circuit voor de motorsport bij Assen het meest voor de hand liggen. Vervolgens zou gekeken moeten wor den naar het behoud van een circuit, dat voor diverse snelheids- sporten kan worden gebruikt, en de eventuele aanleg ervan. BARCELONA De politie van Bracelona heeft gisteren pas bekend gemaakt, dat enkele dagen geleden op het vliegveld van Bracelona een inwoner van Saoedie-Arabië het slachtof fer is geworden van een diefstal. Ibrahim Moussa Ale-Kal- than werd in de hal van het vliegveld bestolen voor ruim vijf miljoen gulden. Dat was althans de waarde van de juwelen, waardepapieren en een ongelimiteerde reischeque die hij in een koffertje had opgeborgen. Toen Ibrahim, die in Barcelona het openingsduel van het WK had bezocht en nog enkele zaken had gedaan, zich meldde bij de balie, boden verschillende mensen hem hun diensten als tolk aan. Eén van hen leidde de Arabier af, waarna een ander met het koffertje verdween. De Arabier raakte nauwelijks in paniek omdat alle papieren genummerd zijn en de juwelen beschreven. Gisteren arresteerde de politie een vrouw in Cannela die twee cheques ter waarde van 500 dollar in haar bezit had. ROEMLOZE UITSCHAKELING VAN BRITSE LONDEN Romances willen wel eens een slech te invloed hebben op de prestaties van een sport man of -vrouw. Tennis vormt vanzelfsprekend geen uitzondering op die theorie en Wimbledon krijgt er zodoende ook mee te maken. Sue Bar ker, een van de meest charmante verschijningen in het hedendaagse mé tier, kan daarover mee praten. Hoewel ze gisteren na haar nederlaag in de eerste ronde bij hoog en laag ontkende dat de oor zaak van haar verlies ook maar in de verste verte moest worden gezocht in haar relatie met popster Cliff Richard, klonk haar verhaal niet overtuigend. Sinds een half jaar heeft de 26-jarige Engelse blon dine „verkering" met de elf jaar oudere zanger, en het kan toch nauwelijks toeval zijn, dat ze juist in die periode van een goede klassering op de wereld ranglijst afgleed naar een kleurloze positie. Sue Barker, vijf jaar geleden nog halve-finaliste op Wimble don tegen Betty Stöve, lijkt daarmee niet zo best opgewas sen tegen de druk, die gepaard gaat met de combinatie van Amor en Achilles. Waarmee ze zich onderscheidt van bij voorbeeld Chris Evert, die aan haar relatie met John Lloyd nieuwe impulsen ontleende om sportief te presteren. Of van Björn Borg, die op de ten nisbaan volledig onaangedaan bleef onder zijn verloving met de Roemeense Mariana Simio- nescu en de daarmee gepaard gaande publiciteit. Maar mis schien is Borg ook wat dat be treft een uitzondering. Afgeserveerd Doordat de Britse sensatiepers zich voluit heeft gestort op de romance van Cliff Richard en Sue Barker werd er gisteren met heel andere ogen gekeken naar de partij, die de Britse moest afwerken tegen de Amerikaanse Sharon Walsh. Deze ooit door Margaret Court als haar opvolgster aangedui de, maar nooit geheel doorge broken speelster, hield echter met sentimenten geen reke ning en onder het oog van de popzanger, die gewoontege trouw zijn moeder had meege nomen, werd Sue Barker afge serveerd van het Wimbledon - menu. „Al die drukte in de pers heeft me niets gedaan", probeerde Sue Barker manmoedig die veronderstelling te pareren. „Het maakt ook hem niets uit of ik win of verlies. Maar hij heëft wel irt de gaten, dat ik nogal onthutst was door deze nederlaag. Het was inderdaad de slechtste partij, die ik hier ooit speelde. Hoewel ik de laatste weken toch erg hard heb getraind. Al die moeite is echter voor niets geweest. Nu moet ik maar gaan proberen de dubbeltitel te winnen. Dan moet ik me echter wel beter bewegen en me niet zo vreemd voelen als vandaag". Met welke laatste opmerking Sue Barker indirect toch aan gaf, dat de aanwezigheid van Cliff Richard, die naar ver luidt een langspeelplaat aan haar heeft opgedragen, haar niet önberoerd had gelaten. Zorgen De uitschakeling van Sue Bar ker op de ooit als Ladies Day aangeduide tweede dag van Wimbledon, mocht dan voor de chauvinistisch ingestelde toeschouwers een uiterst on aangename verrassing zijn, de organisatie van het belangrijk ste tennisevenement ter we reld maakte zich gisteren meer zorgen óver andere dingen. Het zeer geringe aantal toe schouwers en de inmiddels door regen opgelopen achter stand in het speelschema, vindt men - terecht - ernsti ger. Wimbledon werd de eers te twee dagen bijzonder bena deeld door de staking van het personeel van de metro, hèt vervoermiddel voor de meeste van de doorgaans circa 30.000 dagelijkse bezoekers. Waar door er bijvoorbeeld maandag tegenover het recordbezoek van vorig jaar (32.075) slechts 24.445 mensen de hekken pas seerden. Gisteren bood het zo traditierijke complex daardoor een bijna troosteloze aanblik, omdat het middagprogramma slechts op vier van de achttien banen kon worden hervat. Bo vendien gooide het Engelse weer opnieuw roet in het eten, want net als op de openings dag moest gedurende enige tijd worden onderbroken. Sinds de eerste editie van Wimbledon in 1877 kon er op in totaal 24 dagen helemaal niet worden gespeeld. Het toernooi in 1922 eindigde zelfs pas op woensdag als gevolg van langdurig uit stel. Zover zal het dit jaar ho pelijk niet komen; het toernooi heeft overigens voor het eerst al officieel een dag respijt, om dat het pas op zondag eindigt. In die laatste fase van de edi tie van 1982 hopen Chris Lloyd-Evert en Martina Na- vratilova nog deel uit te ma ken van het programma. Van de respectievelijk als tweede en eerste geplaatste speelsters kwam gisteren alleen de echt genote van John Lloyd in ac tie. Hetgeen overigens nog veel voeten in de aarde heeft gehad. Chris Lloyd had oor spronkelijk, in tegenstelling tot Navratilova, al in de eerste ronde moeten aantreden, te gen haar landgenote Barbara Gerken. Maar koortsachtig overleg tussen de speelsters vakbond WTA en de Wimble- don-organisatie, dat zij werd vrijgesteld van de openings ronde en in de tweede pas te gen dezelfde opponente, Ger ken, moest aantreden. Hetgeen op de afloop overigens geen invloed had, want titelhoud- ster Lloyd won tamelijk moei teloos. Martina Navratilova, die pas vandaag in actie komt, geldt echter als de grote favoriete. „De druk ligt op Martina na haar sterke jaar", vertelde Chris Lloyd gisteren. „En ik voel me daar prettig bij". Na vratilova heeft inderdaad een indrukwekkende periode ach ter zich. De voormalige Tsje- choslowaakse speelde sinds Flushing Meadow twintig toernooien, won er dertien, verloor zes finales en reikte eenmaal niet verder dan de Paraplu's en een met zeil afgedek te baan was het trieste beeld, dat Wimbledon gis termiddag bood. halve eindstrijd. „Zij is hier te recht als eerste geplaatst", oor deelde Chris Lloyd. „Maar ik heb nog niet zomaar van haar verloren". FRANK WERKMAN Uitslagen Dames-enkelspel: Eerste ronde: Lucia Romanov (Roe)-Anne Croft (Gbr). 1-6, 6-3, 6-1; Sharon Walsh (Vst)-Sue Barker (Gbr) 6-0. 6-4; Duk Hee Lee (Z-Kor)-Glynis Coles (Gbr) 4-6, 6-4, 6-1. Virginia Wade (Gbr)-Jo Durie (Gbr) 3-6, 7-6, 6-2; Kathy Ri- naldi (Vst)-Stacay Margolin (Vst) 6-2, 7-6; Wendy White (Vst)-Brenda Re- milton (Aus) 6-3, 6-4; Tanya Harford (Zaf)-Lea Antonopolis (Vst) 6-2, 6-4; Tweede ronde: Chris Lloyd-Evert (Vst)-Barbara Gerken (Vst) 6-0, 6-4. Heren-enkelspel: Eerste ronde: John Alexander (Aus)-Kim Warwick (Aus) 2-6, 5-7, 7-6, 6-3, 7-5; Chip Hoo per (Vst)-Peter McNamara (Aus) 7-6, 3-6, 6-2, 6-4; Dick Stockton (Vst)-Bru- ce Manson (Vst) 6-3, 6-4, 7-6; Gene Mayer (Vst)-Tim Gullikson (Vst) 5-7, 6-4, 6-1, 7-5; Tomas Smid (Tsj)-Ri- chard Lewis (Gbr) 6-3, 2-2 (wegens duisternis afgebroken); L. Bourne (Vst)-Ilie Nastase (Roe) 6-1, 6-3, 3-6 (afgebroken); S. Birner (Tsj)-R. Evett (Vst) 6-4, 6-4, 2-4 (afgebroken). Sue Barker: „Verkering met Cliff Richard heeft niets te ma ken met mijn slechte spel". TASCH Theo de Rooy heeft gisteren in de Ko- ninginnerit van de Ronde van Zwitserland zichzelf en de wielersport in Ne derland een uitstekende dienst bewezen. Op mag nifieke wijze sloeg de in Belgische dienst rijdende coureur toe in de 256 kilo meter lange rit van Locar no naar Tasch. Een etap pe, die alleszins vergelijk baar was met de Alpene tappes in de Ronde van Frankrijk. De Rooy "leidde de beslissende ontsnapping zelf in en had op de eindstreep slechts de Ita liaan Giuseppe Saronni aan zijn wiel. Saronni veroverde de leiderstrui op de Zwitser Beat Breu, die evenals een groot aantal renners werd ver nederd door de krachttoer van het duo. Saronni deed het meeste werk onderweg en De Rooy had op de eindstreep de meeste krachten ove( de wist hij de ein) winnen van Saronni maal gesproken snel De helse zevende de Ronde van zorgde voor de opgai gentien renners. O bevonden zich Jan 1 nie Kuiper, Bert O en Adrie van der P< useppe Saronni (Ita) z Calster (Bel) op 4,10; 4. RH" ge (Bel) op 6,17; 5. Urs F J. Algemeen klassement: 1. Saronni 28 uur, 1 mini&tf conden; 2. De Rooy op ;:if Calster op 5,34; 4. Breu Wilmann op 7,37. De Ier Sean Kelly heeft ren de eerste etappe in d< de Aude gewonnen. Hij de eindsprint de Italia; Moser en de Fransman taing. De tijd van Keil} kilometer tussen Corbi De Belg Jean-Luc Va behield de leiding in 1 klassement. Sportprijsvragen DEN HAAG De uitslagen van de sportprijsvragen van afgelopen weekeinde zijn: Lotto 24: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 6 win naars, ieder f 50.000; derde prijs: 282 x f 1.268,60; vierde prijs: 8.921 x f 40,10; vijfde prijs: 11.527 x f 5. Midlotto 23a: eerste prijs: 1 x f 263.049,90; tweede prijs: 6 x f 25.000; derde prijs: 81 x f 1.623,70; vierde prijs: 4.674 x f 28,10; vijfde prijs: 65.850 x f 5. Ier Midlotto cijferspels geen winnaar; vijf »e flO.000; vier goed: 1 drie goed: 174 x f goed: 1.688 x f 10. Toto 23a: eerste pi en winnaar; tweede prL_ - 688,50; derde prijs: F" 55,50. wc Cijferspel lotto 2$tiev 23a: zes goed: 1 x f lljiotl. goed: geen winnaar; |ije h 23 x f 1.000; drie goét b< 100; twee goed: 2.288 de (tie i Als u geld wilt overmaken van uw postreke ning naar een bankrekening denk er dan vooral aan dat u twee nummers invult. Eén: het postrekeningnummer van de be treffende bank. Twee: het bankrekeningnummer van degene voor wie het geld bestemd is. Ontbreekt in de omschrijving het bank rekeningnummer (de 9 cijfers dus), dan komt uw postgiro-overschrijving bij u terug. En dat kost tijd. Let daarom altijd op die twee nummers. Dan is uw geld op tijd waar 't zij n moet. Let wel: als u zelf ook een bankrekening hebt, is het raadzaam om het bedrag van uw bankreke ning te laten overboeken. Dan gaat 't nog sneller. Postrekeningnummer van de bank van Jan Jansen b.v. „Ik weet hoe het is om op je zeventiende ineens voor je land uit te moeten komen op een wereldkampioenschap. Mij gebeurde het in 1958. In eens wordt je verteld je voet balschoenen klaar te leggen. Je houdt je flink, maar diep in je binnenste brandt de on zekerheid of je het wel kan. Mijn debuut toentertijd, te gen de Sovjet-Unie, was een succes en mijn toekomst kon niet meer stuk. Voor de jonge Noordier Norman Whiteside was de druk hetzelfde. Ook voor hem de twijfels en de onzekerheid als jongen tus sen al die gelouterde spelers, daarom ging mijn hart ook uit naar de jonge debutant. Helaas was in Zaragoza voor hem geen droomdebuut weg gelegd en viel hij slechts op door een gele kaart, uitge reikt na een harde tackle. Toch heeft Whiteside kun nen wennen aan het wed- strijdgebeuren. (Voetballer/columnist Pelé in De Telegraaf) „Pelé, door 50 kranten uit 30 landen ingehuurd om „exclu sief" zijn licht over de ge beurtenissen te laten schij nen, waarbij op de bekende stupide manier gesuggereerd wordt, dat hij de commenta ren zelf schrijft, slaat de kan sen van Brazilië hoog aan. Hij is niet de enige. Want wat Europa en Argentinië tot dusver hebben laten zien, valt moeilijk als een serieuze aanloop naar de titel te be schouwen". „Ik wou dat het publiek ach ter me stond. Dat zou gemak kelijker zijn, maar wellicht nooit gebeuren. Ik doe echter extra moeite mezelf te be heersen. Ik wil niet de ge schiedenis ingaan als een herrieschopper, zoals Nastase. Ik mag Nastase, en hij was een groots tennisser, maar hoe zal men hem herinne ren? Niet als een groot speler. Pelé: „Exclusief". Dat is jammer. En ik wil niet dat dat mij overkomt". „Als amateurvereniging wordt het steeds moeilijker om kader te vinden. Je hebt mensen nodig om je club- krantje te drukken, om je kantine te bemannen. Wat betreft Hellas, wij kunnen de komende vijf a tien jaar niet op dezelfde weg voortgaan zoals de afgelopen 55 jaar het geval geweest is. Bij Haag '68 kennen ze hetzelfde pro bleem. Voor onze handbal vereniging is volleybal een tak van sport die zich voor een samenwerking leent. Im mers, wij spelen op zondag, de volleybalcompetitie wordt op zaterdag afgewerkt. Beide jaarvergaderingen zijn in middels akkoord gegaan met het voorstel om samen te gaan werken". (Voorzitter Joop van der Water van Hellas in Het Vaderland) „Ik meen dat ik met recht op de finale mocht hopen. Vroe ger gaf men die afscheidsca deautjes ook. Maar ik wilde die wedstrijd helemaal niet als cadeau; ik meen dat ik hem op grond van mijn pres taties over het afgelopen jaar gewoon verdiend had. Op de avond dat de Landelijke Scheidsrechters Commissie (LSC) over de aanwijzing vergaderde - iedereen wist wanneer dat was - belt de LSC mij op. Wat zou jij dan denken? Maar men bestaat het mij te bellen om alleen maar het telefoonnummer van mijn grensrechter te vra gen. En dan vinden ze het nog gek dat je niet aan spreekbaar bent". (Teun van Es, gestopt als korfbalscheidsrechter, in het verbondsorgaan NK 22) Larry Holmes: „Geen kleur". „Ik zie geen kleur. Als ik naar Gerry Cooney kijk, zie ik alleen een mens ...die pro beert mijn hoofd eraf te ha len". (Wereldkampioen boksen Larry Holmes in News week) Sportwereld ALKMAAR AZ '67 zal in het komende voetbalseizoen reclame van een Japans radio- en tv-merk op het shirt dra gen. Met de Nederlandse im porteur van het bedrijf is een overeenkomst afgesloten voor drie jaar. MIJDRECHT Uitslagen elf de rónde NK schaken dames: Vreeken-Van Eist 1-0, Nagel- Vogel 1-0, P. Cameron-Van Parreren 1/2-1/2, Belle-Wil- lemse 1-0, A. Cameron-Mulder 0-1, Van der Giessen-Bruinen- berg 1-0, De Greef-Pluymert 0-1. Stand: 1/2. Bruinenberg en Vreeken 8 punten; 3. Van Parreren 7 1/2 punt; 4. Belle 7 punten. MADRID De achttien-jari ge zwemster Wassa Gerasimo- va uit de Sovjet-Unie heeft bij de Amerikaanse ambassade in Madrid om politiek asiel ge vraagd. AMERSFOORT Ton van Heugten komt zondag in West- Duitsland weer aan de start in een zijspancross. De wereld kampioen is door zijn artsen fit verklaard. Van Heugten brak enige tijd geleden twee lendewervels bij een valpartij. MEDEMBLIK De Brit An thony Smith heeft zich zowel bij de tweede als derde race om het open NK zeilen in de contender de sterkste getoond. )sportprogr ZATERDAG 1 Honkbal II Hoofdklasse; Neptur*^ Haarlem Nicols-Giants, Amstel Tijgers-Sparta, Softbal 0 Eerste klasse: Storks-l| gels-Ducks. ZONDAG r Rolhockey Eerste klasse: Dordt-tf Dennenberg-ZRC. 'Rest thon. Honkbal wo Hoofdklasse: Spartaan-ff ants- Haarlem Nicols, fro Sparta-Amstel Tijgers, <tw Eerste klasse A: Twins-Pi. Quick A, Storks-SparF tij klasse B: Tigers-Nadot>eelt Wassenaar. VUC-JEk^,.lgey, Tilburg, Celeritas- Eurofe gr 'gek t di Cricket fen I Hoofdklasse: HCC-VRA epr mendaal, ACC-HBS, W Eerste klasse: HCC 2-Vlês, d Quick N, Kampong-Kieftj

Leidse Courant | 1982 | | pagina 12