^andvoort duimt voor Lammers ei Raas grijpt naast zege spurf-jet: een raceplank die ezond verstand vereist Rijncruise en trips pertouringcarnaar Oostenrijk en Spanje >ORT SIN, - LEIDSE COURANT ZATERDAG 19 JUNI 1982 PAGINA 13 BB onderzoekt doping Koopmans ISTERDAM Een speciale onderzoekscommissie van de Neder- idse boksbond (NBB) bestaande mr. M. Roeffen, mr. J. Jansen en (ter F. Tan is na een eerste onderzoek voorlopig van oordeel dat id het doping-onderzoek van Rudi Koopmans procedurele fouten gemaakt. In de nacht na het gevecht om het Europees kampioen- „p in het halfzwaargewicht op 2 juni in het Italiaanse Chinchia- Xerme, waar Koopmans door knock out van zijn uitdager Cristia- Cavina (Ita) zijn titel met succes verdedigde, moesten beide bok- i urinestalen inleveren. Bij het onderzoek daarvan in een labora- um in Rome reageerde Koopmans positief. De commissie is gis- ivond na het horen van Koopmans en zijn manager Henk Rüh- tot de conclusie gekomen dat het afnemen van de urine waar- ilijk met dermate weinig procedurele waarborgen is geschied, it zeer twijfelachtig is of hieraan en een eventuele contra-ex- tise enige waarde kan worden gehecht. De commissie heeft met emene stemmen alle betrokkenen alsmede de officials van de Ne- J jandse boksbond een zwijgplicht opgelegd tot het onderzoek völ- ig voltooid zal zijn. Rudi Koopmans heeft inmiddels een advo- in de arm genomen om zijn belangen te verdedigen. Drie Haagse golfers in eindstrijd Van onze verslaggever) WASSENAAR Op de tweede dag van de Nederlandse titelstrijd golf voor professionals is het kaf van het koren gescheiden. Van de circa 50 deelne mers is het grootste deel uitgespeeld, aan de finale wordt morgen door nog slechts 21 golfers deelgenomen. De ranglijst wordt aangevoerd door twee in Nederland werkzame Britten. John Woof, golfleraar in Hilversum en vorig jaar ook al eerste in het alge meen klassement waarna de Nederlandse titel werd veroverd door Martien Groenendaal, realiseerde gisteren een fraaie score van 69. Hij kwam daarmee na twee ronden op een door geen van zijn concurrenten geëvenaard totaal van 144 slagen. Donald Armour (Baarn) is tweede met 146 slagen. Hun land genoot Paul Saunders (Spaarnwoude) bezet samen met Bertus van Mook (Geijsteren) en Wilfried Lemmens de derde plaats met één poging extra. De drie professionals van de als gastheer optredende Haagsche Golf en Coun try Club zijn nog in de strijd. Simon van den Berg sloot zijn tweede optreden af met een score van 74 slagen, daarmee in totaal op 152 komend, een score gelijk aan die van clubgenoot Alex Loesberg. Mike Palmer staat er met res pectievelijk 77 en 72 slagen nog iets rooskleuriger voor. Navratilova ontmoet Mandlikova EASTBOURNE Martina Navratilova (VSt) heeft de finale van het dames en kelspel van Eastbourne bereikt. De Amerikaanse won in de halve finales ge- De Australiër John Alexander en de Amerikaan Tim Mayotte hebben de fi nale van het enkelspel van het interna tionale tennistoernooi in Bristol be reikt. Alexander versloeg in de halve eindstrijd de Amerikaan Marty Davies met 61 en 76 terwijl Mayotte de Nieuwzeelander Russell Simpson uit schakelde: 62, 75. RAND PRIX VAN NEDERLAND !OOR HET EERST OP ZATERDAG nu V ?sc nt) Jan Lammers en Niki Lauda praten tijdens de eerste testtraining voor de Zandvoortse Grand Prix. De gebroken duim van Lammers, die goed geneest, was het onderwerp van gesprek. ezel NDVOORT Als Theo teri imen bij een biljartwed- jd, zo ongeveer moet Niki ida had hij de razende ioverslaggever gekend /IJ igistermiddag hebben ge ld op het circuit van n dvoort, toen, hij als mic- jn, inist in een dubbeldeks- ba zijn gehoor uitleg gaf bij n, diverse bochten. „Hier .v ikeien we altijd terug r de derde versnelling en is het weer vol gas en in vijf op de volgende bocht theuren", vertelde de uit as herrezen Oostenrijker _fen heuveltje, terwijl hij ed, d naar de buschauf- keek, die met zijn logge P®1 tuig niet eens aan scha- f n toekwam. Bij deze snelheid leken de recen- odelijke" ongelukken van es Villeneuve en Riccar- Paletti al weer zo ver zo onwaarschijnlijk. ,r °°k °P Zandvoort. zaa ir op zaterdag 3 juli on- rdt ks letterlijk alles toch ir een Grand Prix van Ierland van start gaat, en de formule 1-coureurs on een topsnelheid van 270 veWu serieus blijk moeten en van doodsverachting. Onder de 31 inschrijvingen voor de 31e GP bevindt zich naast koploper John Watson ook Jan Lammers met een Theodore. Zonder voldoende geld kwam de Nederlandse krullebol (26) in mei toch weer bij een formule 1-stal terecht, kon zich tot nog toe niet kwa lificeren en raakte in Detroit zelfs gewond aan zijn rechter duim. Volgende week woens dag mogen de twee operatief ingebrachte pinnen eruit. Lammers: „Ik kan nu al weer rijden, zowel in de GP als in de Renault 5 turbo-race, want op een circuit hoef je het stuur niet zo intensief en ingewik keld te hanteren als in een ral ly, waarin het steeds handje over is. Nee, die duim heb ik niet zo erg nodig". Ziin sup porters wel, want die' zullen zeker duimen voor een goéd optreden van Jan Lammers," die eindelijk over goede ban den kan beschikken. Geldnood, blessures noch de dood van twee collega's kun nen de Zandvoorter uit de ra- cerij houcjen. Over Paletti merkte hij op: „Hij was heel aardig, maar niet geschikt voor de formule 1. Het was zijn eerste race en zijn handen trilden ontzettend vlak voor de start in Montreal. Wij moes ten nog om hem lachen omdat hij tegen Geoff Leese,.die mij verving in de Theodore, ver telde hoe hij ging rijden. Zijn fout was, dat hij niet antici peerde dat er een wagen zou kunnen stilstaan. Een start lijkt een chaos, maar als je je wagenconsequent daarheen stuurt waar een gat is, kan er niet veel gebeuren". Jim Vermeulen (CENAV-)Circuit-directeur Jim Vermeulen heeft al zijn racerslef nodig gehad om met succes te vechten voor het voortbestaan van het circuit en het behoud van de Grand Prix. Het is hem gelukt en het zijn niet in de laatste plaats de coureurs die daar zeer geluk kig mee zijn. Jim Vermeulen: „Zandvoort behoort tot één van de vijf veiligste cicuits ter wereld, men vindt het er ge zellig en er kan echt geraced worden. Stratencircuits zijn fraai en niet zonder glamour, maar een hoog snelheidsge- Sluiting kan nog jaren op zich laten wachten DEN HAAG Volgens minister Hans de Boer van CRM kan het nog jaren duren voordat definitief wordt beslist dat het cir cuit Zandvoort zal moeten sluiten. De minister heeft dat gisteren meegedeeld aan het PVDA-Tweede-Kamerlid Worrell in ant woord op diens schriftelijke vragen over de toekomst van het circuit. Op 1 september is het circuit vergunningplichtig krach tens de wet geluidhinder. Aangetoond zal moeten worden dat door maatregelen aah voertuigen, door geluidsschermen en door maatregelen aan de woonbebouwing een zodanige geluidsreduc tie kan worden bereikt, dat wordt voldaan aan de normen van de wt. Met alle mogelijke beroepsprocedures die verbonden zijn aan de vergunningverlening in het kader van de wet geluidhin der kan de definitieve beslissing dus nog jaren uitblijven, meent De Boer. middelde kan daar nooit wor den bereikt". Bernie Ecclesto- ne van de FOCA, waarin de constructeurs verenigd zijn, heeft Vermeulens doortasten- heid beloond met een prima aanbod, dat resulteerde in een fraai contract, dat inclusief de .optiejaren tot en met 1987 duurt. „De oude schuld mag worden opgeteld bij de schuld van 1982. Van de recettes mo gen we eerst de BTW afdra gen, de pachtsom voldoen aan de gemeente en de 6Zi ton or ganisatiekosten betalen. Daar na pas hoeven we de FOCA te betalen (oude en nieuwe schuld). Misschien zit er zelfs een kleine, winst in voor ons. De aandelen van de CENAV zullen binnekort in een stich ting worden ondergebracht, waarin ook de middenstand zeggenschap heeft" Een race kost 900.000 dollar, de CENAV betaalt 500.000, de FOCA 400.000 dollar. Een poli tieke ommezwaai zorgde voor een gemeentelijke subsidiega rantie en ook' enkele ministe ries zijn opnieuw benaderd om mee te dokken voor het unie ke stukje Holland promotie. Toch zal er erg veel publiek moeten komen wil de boek houder van het circuit in de plus kunnen gaan denken. Vermeulen vervolgt: „Vroeger kregen we met veel werk zes ton aan reclamegelden binnen, Ecclestone heeft dat afgekocht met een miljoen. Misschien haalt hij zelf twee miljoen bin nen, dat kan me niets schelen. Wij hebben meer dan anders en bovendien win ik drie maanden arbeidstijd, waarin ik me extra voor de marketing kan inzetten". Zandvoort neemt de plaats in van het teruggetrokken Jara- ma (Spanje) en werd door een overladen tv-sportaanbieding op zondag 4 juli gedwongen tot het experiment met de zater dag (3 juli). „De TT van Assen is ook altijd op zaterdag en trekt 120.000 toeschouwers. Ik ben wel blij met deze dag, waaropwe pure autosport kunnen brengen zonder poes pas van parachutespringen en dergelijke zoals op zondag, omdat we dan pas later mogen beginnen. Nu gaat de formule 1-race al -om 12.30 van start, voorafgegaan en gevolgd door een gevarieerd raceprogram ma", besloot Jim Vermeulen zijn pleidooi voor Zandvoort op de eerste testdag van het grootste autocircus. HERMAN JANSEN SUHR De tweede etappe van de Ronde van Zwit serland heeft gisteren geen veranderingen teweeg ge bracht in het algemeen klassement. Na de eerste rit, die zijn sporen danig had nagelaten, kregen de minde re goden een kans. Geen van hen slaagde, hetgeen re sulteerde in een massasprint. Jan Raas liet voor het eerst zijn gezicht zien, maar hij verloor de prestigestrijd tegen de concurrenten. Raas werd derde achter Giu seppe Saronni en de Zwitser Urs Freuler, die aantoon de niet alleen snel, maar ook slim te zijn. Zijn jeugdige landgenoot Jean-Marie Grezet bleef leider in de alge mene rangschikking. Urs Freuler, 23 jaar, is één van de sfeermakers in de internatio nale wielersport. Daarnaast echter zorgt hij ervoor, dat hij in korte tijd zo veel mogelijk geld verdient. Vorig viel tijdens de Ronde van Zwitserland het oog van Peter Post op de boomlange coureur uit Glarus. Freuler was vanaf het begin bij elke tussen- of eindsprint betrokken. Post huurde hem in voor de Ronde van Frankrijk, omdat na Jan Raas ook Leo van Vliet en Bert Ooster bosch om diverse redenen verstek moesten laten gaan. Oost heeft van die zet geen spijt gehad. Freuler won in de tour de zevende etappe. Dit seizoen trad de Zwitser in Italiaanse dienst Met een vet contract op zak moest hij zich slechts manifesteren in Milaan-San-Remo en de Ronde van Italië. Het eerste misluk te, maar in de Giro was Freuler met drie etappezeges zeer suc cesvol tot volle tevredenheid van zijn ploegleider. Freulers over winning kwam na een betrekkelijk rustige rit. Het slechte weer en de zware eerste etappe hield de favorieten rustig. In de finale plaatste Bert Oosterbosch de eerste aanval, anderhalve kilome ter voor de eindstreep. Hij redde het niet, evenmin als iets later Lubberd ing. Uilslag tweede etappe: 1. Freuler (Zwii 189 km in 4.50.53. 2. Sarnni (Ita) z.t.. 3 Raas (Ned) z.t.. 4. Gavazzi (Ita) z.t., 5 Braun (WDI) z.t.. 6. Van der Poel (Nedl z.t., 7. Mutter (Zwi) z.t., 8. Bogaert (Bel) z.t.. 9. Kehl (WDI) z.t., 10. Van der Velde (Ned) z.t. De klasseringen van de overige Nederlanders zijn: 26. Van Vliet. 28. Zijerveld. 41. Kuiper. 44. Knetemann. 51. Rooks. 53. Lubberding, 55. Oosterbosch. 60. Pronk, 62. Hanegraaf, 64. Winnen, 68. De Rooy allen z.t.. 88. irard op 1.08. 108. V.d. Hoek op 2.16 Algemeen klassement: 1. Grezet (Zwi), 2. Thalmann (Zwi) op 2 sec., 3. Visentini (Ita) op 4 sec.. 4. Seiz (Zwi) op 5 sec., 5. Muller (Zwi) z.t., 6. De Rooy z.t., 7. Rooks op 6 sec., 8. Peeters (Bel) op 7 sec., 9. Zweifel (Zwi) op 8 sec., 10. Demierre (Zwi) op 9 sec. De klasseringen van de overige Nederlanders zijn: 13. Kuiper op 12 sec.. 20. Van der Velde op 16 sec.. 21. Winnen op 17 sec., 25. Pronk op 24 sec., 35. Oosterbosch op 6.38, 38. Lubberding op 6.55, 41. Zijerveld op 6.58. 64. Knete mann op 14.18, 81. Van der Poel op 14.40, 82. Hanegraaf op 14.41. 84. Raas op 14.45. 86. Van Vliet op 14.47, 92. Pirard op 15.40, 109. Van den Boek op 17.02. De Ier Sean Kelly heeft de tweede etappe van de Midi Libre gewonnen. Kelly had zich in de finale, met Moser en de klasse mentsaanvoerder Bernaudeau. licht afgescheiden van de hoofd macht. Met twee seconden voorsprong kwam het drietal aan de streep, waar Kelly de sprint won. Bernaudeau behield de leiding in het algemeen klassement. Uitslag tweede etappe van Millau naar Bedarieux over 171,5 kilometer: 1. KcL ly (Ier) 4 uur 42 minuten en 24 seconden (26.438 km/u), 2. Moser (Ita) z.t., 3. Bernaudeau (Fra) z.t., 4. Bonnel (Fra) op 2 seconden. 5. Mic-haud (Fra). Algemeen klassement: 1. Bernau deau (Fra) 10.13.55, 2. Moser (Ita) op 1 sec., 3. Andersen (Den) op 5 sec., 4. Laurent (Fra) z.t„ 5. Gomez (Fra) op 6 sec., 12. Zoetemelk (Ned) z.t. SPORTWERELD AURILLAC Jean-Paul van Poppel eindigde als tweede in de vierde etappe van de Ronde van Auvergne voor amateurs. De Zwitser Zimmermann blijft OLST - Het Nederlandse da mesvolleybalteam versloeg Tsjecho-Slowakije met 3-2: 16- 14, 15-13, 7-15, 10-15, 16-14. ROTTERDAM - Silvio Dili- berto tekende een contract bij Sparta voor een jaar. DEVENTER - Go Ahead Eagles heeft linksachter Fred Bisschot van FC Amsterdam overgenomen. LONDEN Manchester Uni ted heeft Arnold Muhren van Ipswich Town overgenomen. SEOEL - PSV is als derde ge ëindigd in een toernooi in Se oel. PSV versloeg in zijn laat ste duel Hallelujah met 5-0. MIJDRECHT - Schaakster Bruinenberg is na acht ronden eerste in het Nederlands da- meskampioenschap. Vreeken volgt met 6,5 punt. Sportprijsvragen DEN HAAG - De cijfers van sportprijsvragen van gister avond zijn: Cijferspel: 859758; Extra prij zen. 25: 10,00; 777: f 25,00; 5868: 250,00; 61231: 1.000.00; 793764: 25.000.00. Midlotto: 5-21-23-34-36-40; re servegetal: 10. Een goed ingevulde kolom op de WK-toto is: 2-3-1-1-1-1-3- 2-3-3-1-1. De surf-jet: leuk voor wie van louter snelheid houdt. I de stormachtige opkomst 1 de surfplank komt de luwste tak van watersport it helemaal onverwachts: Jet gaat om de uit Amerika Bkomstige gemotoriseerde Wrfplank, surf-jet genaamd, leuk voor wie van louter felheid houdt: de plank haalt ijftig kilometer per uur. ^nder prettig echter voor tuurliefhebbers en zeilers, int de surfjet is bepaald fen stil vaartuig en ruikt jar benzine. surf-jet is al te koop voor e*K). Wie dat wil neertellen nog 72 gulden voor een ciaal imperiaal, kan de 52 jlo zware plank zelf op zijn jo laden en het water op- èken. In het tankje moet fn mengsel van negen liter enzine met wat olie, waar- lee het tweecilinder-motortje in vijftien pk minimaal drie rur op opsnelheid kan varen. V '°ed voor een actieradius an pakweg 150 kilometer. 'J,'ie moter produceert tachtig stuwende water- 'f raai, waardoor de plank riigszins oprijst en het raak- lak tussen boot en water d» Pk Evenals bij het zeil-surfen moet de surf-jet bestuurd worden door verplaatsing van het lichaamsgewicht. Valt de jet-surfer eraf dan zou de mo torplank met grote snelheid kunnen doorgaan en diverse watersporters naar het leven staan, ware het niet dat de surfer door middel van een band is verbonden met een plug in het motorhuis. Als hij valt raakt de plug er uit en ligt de plank na enkele me ters stil. Bovendien wordt gas gegeven met een knijphandel. Valt de „knijp" weg, bijvoor beeld als de bestuurder niet oplet, dan is de snelheid met een verdwenen. Slaat de plank over de kop, dan nog is er weinig aan de hand, omdat de motor waterdicht is inge pakt. Importeur voor Neder land, H. van der Haar uit Zwolle, twijfelt er niet aan dat „zijn" surf-jets binnenkort een vertrouwde verschijning op het water zijn. „Maar het blijft natuurlijk zaak zo'n ding nuchter en met verstand te gebruiken", zegt hij. Voor wie de kunst van het besturen onder de knie heeft, kan de surf-jet een sensatie van de eerste orde zijn. Twin tig centimeter water onder de plank is al voldoende om heel zachtjes of loeihard te varen. Zo beleeft de „opvarende" bij topsnelheid een ervaring die het midden houdt tussen wa terskiën, speedbootvaren en surfen. Dank zij de geringe diepligging kan een surf-jet plekjes bereiken die zelfs ta boe zijn voor de gewone zeil- surfplank met zijn mid- zwaardje. Speedboot Toch is het nog de vraag of deze nieuwe water-„sport" tot bloei zal kunnen komen. Voor veel natuurgenieters, vogels en dieren inbegrepen, zal de surf-jet een rustverstoorder van de eerste orde zijn. Mog gezwegen van de nadelige ge volgen die de opgewekte golf slag kan hebben voor de oeverranden van de sloten en meren. Of milieu-bescher mende maatregelen genomen zullen worden is nog niet be kend, maar vast staat dat de rijkspolitie te water de surf-jei beschouwt als een soorl speedboot. De rijkspolitie te water in Driebergen heefl weliswaar nog geen speciale maatregelen genomen (de plank is nog nauwelijks gesig naleerd), „Maar iedereen die met de surf-jet harder vaarl dan zestien kilomter per uur zal moeten, voldoen aan bepa lingen van de speedboot-ver ordening", aldus rijkspolitie man Van Drosten uit Drieber gen. Volgens die verordening is het dragen van een zwemvesl verplicht, moet er „aan boord" een brandblusser en een noodstop-bediening aan wezig zijn en is harder varen dan zestien kilometer per uur alleen toegestaan in speciaal daarvoor aangewezen vaarge- bieden. De rijkspolitieman sluit niet uit dat zelfs een vaarbewijs nodig zal zijn. Terwijl de Nederlandse im porteur van de surf-jet in de buurt van Giethoorn demon straties liet houden om de verkoop te bevorderen, waar schuwde de rijkspolitie te wa ter in Kampen tegen het met grote snelheid varen met de surf-jet. „Wij nemen de plank onmiddellijk in beslag als ie mand er harder mee vaart dan zestien kilometer per uur", aldus een besliste wachtcommandant van het korps in Kampen. Vakantie en hygiëne Dat is de titel van de folder die het ministerie van volksge zondheid heeft uitgegeven over infectieziekten in tropische en subtropische gebieden. De folder geeft een aantal nuttige ad- viezei) op dit gebied. Te verkrijgen bij het ministerie - stafafde ling externe betrekkingen: 209260. V erkeersinf ormatie in het buitenland De ANWB heeft voor zijn leden die door en naar Frankrijk. West-Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Italië en Groot-Brit- tannië reizen een informatieblad samengesteld onder de naam: „Verkeersinformatie voor vakantiegangers". De folder geeft waardevolle tips over speciale wegbewijzering, telefoonnummers voor verkeersiriformatie, bepaalde data waarop het beter is niet te reizen. Routekaarten geven de we gen aan in het buitenland waarop filevorming is te verwach ten. De folder is niet te koop voor niet-leden, terwijl ANWB- leden hem alleen in bezit kunnen krijgen op aanvraag of bij een ANWB-kantoor. Schoolvakanties in '82 Nog even de per regio vastgestelde schoolvakanties voor dit jaar. Makkelijk voor wie de grootste drukte wil vermijden. Noord- en Zuid-Holland: kleuter-, basis- en voortgezet onder wijs: 10 juli tot 23 aug. Zeeland, Brabant, Limburg: kleuter- en basisonderwijs: za. 26 juni tot 9 aug. Voortgezet onoerwijs: 3 juli tot 16 aug. Overige en Z-IJsselmeerpolders: kleuter- en basisonderwijs: 24 juli tot 6 sept. Voortgezet onderwijs: 17 juli tot 30 aug. Wij hebben voor u een sfeervolle Rijnreis georganiseerd. Za terdag 26 juni vertrekt het ms Basilea uit Nijmegen naar Rü- desheim, om een week later weer terug te varen. Vervoer naar Nijmegen per bus. Aan boord afwisselend pro gramma. Prijs ƒ475 p.p. op basis van een D-cabine met dou che en toilet. Toeslagen: C-cabine 50, B-cabine 100 en A- cabine 125. Tiendaagse reizen naarMalgrat, Spanje De woensdagen 7 juli, 4 en 11 augustus vertrekken wij voor een reis naar Malgrat aan de Costa Dorada. De heen- en de terugreis duren twee dagen. Onderweg wordt overnacht. Verblijf in het uitstekende hotel Riviera, vlak bij het strand en met eigen zwembad. Excursies naar Barcelona en het kloos ter van Monserrat, de markt van Todera en de botanische tuin van Blanès. Prijs ƒ515 p.p. op basis van een tweepersoonskamer met douche en toilët en volpension. Ook inbegrepen: excursies en de overnachtingen onderweg. Tiendaagse reizen naar Oostenrijk Voor onze tiendaagse trips per touringcar naar Oostenrijk hebben wij nog enkele plaatsen vrij. Het reisdoel is Kolsass in het dal van de Inn. Aan de rand van dit dal ligt, tegen de bergen aan, ons hotel: Jëgerhof. De reis duurt twéé dagen, onderweg wordt overnacht. Op het programma staat een aantal excursies, onder meer een tocht via de Brennerpas naar Italië. De reizen beginnen op de dinsdagen 29 juni, 13 en 27 juli en 10 en 24 augustus. De prijs: ƒ615 p.p. op basis van een tweepersoonskamer en volpension. Inbegrepen zijn: heen- en terugreis, overnachting op heen- en terugreis, volpension in Jagerhof, excursies en afscheids diner. Inlichtingen en boekingen voor alle reizen: Telefonisch (na 9 uur; van maandag tot en met vrijdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie: 070-190.696 of 190.698. Wie in of bij Den Haag woont kan op bovengenoemde dagen ook terecht bij onze stadsvestiging in Den Haag: Spuistraat 71 (op de hoek van het Spui). iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir iiiimiiiiiiimiinii

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13