Ik moet niet als eerste geplaatst worden" l „In een goed gesprek komen we binnen twe g uur tot een oplossing 1 MVKV-VOORZITTER DE GOEY OVER „ZENDMAST-AFFAIRE": VERDEDIGER MARINUS BROOSHOOFT: V n Ranglijst Twee weken geleden publi ceerden wij een ranglijstje als richtsnoer voor de plaatsing bij de komende toernooien. Jqs Koemans voerde bij de mannen dat ranglijstje aan en won ondanks het feit, dat hij slechts als derde was geplaatst met grote overmacht in Lei derdorp. Het is dan ook niet meer dan terecht dat wij ons eens even onbescheiden op de borst slaan. Na wekelijks al te be wijzen van voetbal het nodige - af te weten, blijkt ook ons in zicht in de tennissport niet te onderschatten. Ranglijst (2) Ook onze overige voorspellin gen bleken aardig uit te ko men. Alleen onze nummei twee, Herman van der Capel- len, stelde teleur door zich uit het toernooi te laten tikken. Door onze nummer zeven overigens, Hans Tönjann, die met een plaatsing als achtste al te slecht was bedeeld. Onze nummer vier, Freek van der Capellen, deed het uitstekend door de halve fina le te bereiken. Ranglijst (3) Omdat bij de vrouwen onze nummers één en twee niet op De Munnik in actie kwamen. Onder redactie van Gert JarvOnvlee kostte het onze nummer drie, Jacquelien van Wijk, nauwe lijks moeite het toernooi te winnen. Onze nummer vier, Marijke Guyt, stelde teleur door zich in de eerste ronde te laten kloppen door Christel Verwoerd, door ons als run ner up betiteld. Kwade tongen in het tennis wereld je beweren overigehs, dat Marijke Guyt haar hoge klassering te danken heeft aan het feit, dat zij zich ooit tot het spelen van een mixed double met onze tennismede- werker verlaagde. Deze ten- nismedewerker beweert ove rigens, dat „het meisje sinds dien pas echt is gaan tennis- Ranglijst 4j Op de openingstoernooien werd overigens wel duidelijk, dat wij volgend seizoen niet meer kunnen volstaan met een ranglijstje voor de B-cate gorie alleen. Ook in C wordt er namelijk nog al eens tame lijk treurig geplaatst. Neem nou Stefan Faas. Die jongen kan tennissen, want hij haal de de finale tijdens de dis trictsjeugdkampioenschappen. Een week later blijkt die naam bij de plaatsing op De SPORT LE1DSE COURANT ZATERDAG 19 JUNI 1982 PAGINi ■PC nispagina nog dat hij afgelo pen seizoen bij zes tennistoer nooien was uitgeloot. Dit seizoen begon minder rampzalig voor de Leidenaar, althans zo leek het. Op het toernooi van De Mun nik mocht hij meedoen en bo vendien kwam hij met maat Ron ten Brinke, met wie hij ooit eens een vage afspraak voor het spelen van een toer nooi had gemaakt, ook op de deelnemerslijst van De Me ren wijk terecht. Uitgeloot In die week, waarin hij trou wens wel het bericht ontving, dat hij voor het toernooi van het Wassenaars De Oude Eik was uitgeloot, speelde Nieu- wenburg uiteindelijk geen van de twee toernooien. De reglementen verbieden name lijk deelname aan twee toer nooien in één week en een oplettende bondsgedelegeerde kreeg dat in Nieuwenburgs geval in de gaten. De sanctie: diskwalificatie in beide toernooien... Slot Wie Mcht dat deze laatste Hutspo(r)t van het seizoen - ja echt, ae laatste, triest maar waar volledig in het teken ium I avon tise LEIDEN Marinus Brooshooft is titelverdedi ger bij de heren in de B- klasse bij de tenniskampi oenschappen van het dis trict Leiden, die maandag beginnen op tennispark Unicum. De Leidenaar staat bekend,als één van de keurigste tennissers uit de regio; nooit een onver togen woord, geen gesmijt met rackets, geen obscene gebaren, hooguit laat hij een enkele keer een ui terst beschaafd „verdorie Brooshooft" op een misser volgen. Het gaat te ver om te stellen, dat dit imago niet zou kloppen. Wel is het zo, dat ook Marinus Brooshooft de nodige trucs uit de hoge hoed kan toveren. (Herman van der Capellen is één van de spelers, die daar- yan kan meepraten. Tijdens de finale van het toernooi van Hillegom vorig jaar. had de Forescate-speler voortdurend het idee, dat Brooshooft tijdens de ralley tegen hem praatte- „Hou nou toch eens je mond dicht" voegde Van der Capel len zijn tegenstander toe, waarna De Roomburg-speler antwoordde:„Je ziet m'n mond toch niet bewegen, het is de wind, die ruist door de bo men." Dat meningsverschil laaide uiteindelijk zo hoog op, dat beide spelers elkaar we kenlang niet aankeken. Brooshooft:„Als Herman en ik spelen - we kunnen naast de baan goed met elkaar opschie ten - probeer je elkaar niet op zettelijk te irriteren. Dat ge beurt in het heetst van de strijd en dat wordt dan steeds erger. De één reageert op de opmerking van de ander enzo voort." Om problemen met de tegenstander te voorkomen, schafte de 26 jarige economie student zich ook al contactlen zen aan:„Die bril, die raakt na tuurlijk bezweet en als ik die dan ga schoonmaken midden in een game, komt dat hinder lijk over op tegenstanders, die denken, dat ik het er om doe. Op Roomburg heb ik wel eens een ellelange partij gespeeld tegen Arnold van der Capel len; ik m'n bril schoonmaken, daarna hij z'n gezicht afdrogen bij het net of z'n veters vast maken. Wat dat betreft zou het wel goed zijn als ze ook bij de B-partijen aandacht schon ken aan de 30-seconden regel." Tijdens de halve finale van het Masters-toernooi kreeg Brooshooft het weer met Her man van der Capellen aan de stok. Van der Capellen stond met 6-2, 6-5 en 30-15 voor, toen Brooshooft de trucendoos opentrok:,,Ik sloeg m'n service voortdurend op de netband, dat kan aan de opgooi liggen of aan het feit, dat ik de bal te laat raak, maar ik verbaasde me er wel over en dacht, goh, waarom meten.we het net ei genlijk niet op." Het net bleek uiteindelijk geen centimeter te hoog te hangen maar Van der Capellen was de concentratie en het ritme kwijt en verloor de partij. Hoewel Brooshooft aanvanke lijk nog wel pogingen doet zijn boos opzet in bovengenoemde situaties te ontkennen, geeft hij het trucelement toch wel toe:„Ik kan nu wel zeggen dat ik die bril schoonmaak, omdat ie vuil is, dat is ook wel zo na tuurlijk, en je kan ook wel denken dat het net echt iets te hoog is, maar misschien dat in het vuur van de strijd andere dingen meespelen. Even kalm aan doen, waardoor je je kan opladen en ook de tegenstan der uit het ritme kan halen. Taktiek en mentaliteit zijn heel bepalend, Als je erg veel speelt, krijg je een goed wed strijdritme, dan hoef je minder te letten op je eigen vastheid, kan je meer aandacht besteden aan taktische dingen.v Niet alleen door de door hem uitgehaalde trucs, ook op an dere punten heeft Marinus Brooshooft zijn supporters- schare onvergetelijke momen ten bezorgd. Tijdens het Noordwijksé Badgastentoer- nooi, waar Brooshooft vaak sterk voor de dag komt, kreeg hij tijdens een belangrijke par tij tegen Hugo Ekker ver schrikkelijke honger, waarop hij zijn supporters vroeg of ze wat marsen, .bounties en chips wilden gaan halen plus een emmer zeewater tegen de op komende krampen. De Room burg-speler: „Door slechte voeding heb ik heel wat partij en verloren, onder andere die partij, een mars tijdens een partij, dat gaat nog wel, maar een bountie, daar word ik echt niet goed van. Vorig seizoen ben ik wat beter op gaan let ten en" heb ik steeds van die voedingsdrank en mueslirepen genomen." Kansen Dit seizoen kwam Marinus Brooshooft, die met een korte onderbreking steeds vóór Roomburg competitie speelde uit voor het Amsterdamse Fes- tina. Mede door zijn vertrek verzwakte het eerste team van Roomburg, dat degradeerde naar de tweede klasse. Broos hooft gelooft overigens, dat de individuele kwaliteiten van de spelers van Roomburg I niet tekort schoten:„Bélangrijk is dat een team een bepaalde saamhorigheid vertoont, dat er ook wat contacten zijn naast de baan, dat is een bepalende factor en ik denk, dat het ont breken daarvan een rol heeft gespeeld bij die degradatie. Over zijn kansen op de ko mende districtskampioen schappen is de titelhouder minder optimistisch. Minder trainingsuren en het feit, dat tijdens de competitie maar twee keer een enkelspel werd gespeeld liggen hieraan ten grondslag:„Tennis is zo'n wis selende sport, het hangt er ge woon van af hoeveel trai ningsuren je hebt gemaakt. Ik heb in de competitie bijna al leen maar gedubbeld en dan gaan de singels achteruit. Ik ben dan ook nu de enkelspe len een beetje aan het bijspij keren. Ik denk ook niet, dat ik als eerste geplaatst zou moeten worden. Ik zal wel m'n best doen het er zo goed mogelijk vanaf te brengen, maar als het in Lisse niet zo goed zou gaan, zie ik het somber in." WILLEM SPIERDIJK KATWIJK AAN DEN RIJN Al ruim een jaar nu, beheerst onzekerheid de toekomst van de zater dag-voetbalvereniging MVKV. De op terreinen van het Marine Vlieg kamp Valkenburg actieve afdelingsclub, kreeg hal verwege vorig voetbalsei zoen al te horen dat de vereniging het einde van de jaargang '80-'81 niet zou halen, omdat er ten behoeve van de nieuwe Orion-vliegtuigen een twintig meter hoge zend mast op de middenstip van het hoofdterrein zou moeten worden geplaatst. Die eindstreep werd ech ter wel gehaald en MVKV (opgericht als vereniging voor militairen, sinds eni ge tijd een burgerclub, voor veertig procent plaats biedend aan mari ne-leden) begon vervol gens welgemoed aan het nieuwe seizoen. Ook deze laatste jaargang kon op het veld worden afge maakt, al ontving de vereni ging op 18 december van vorig jaar dan een nogal onsympa thiek schrijven van Defensie, waarin de vereniging werd ge meld dat MVKV per 1 januari van 1982 niet meer op de (twee) velden terecht zou kun nen. Reden voor de club een advocaat in de arm te nemen en een gerechtelijke procedure aan te sparmen. Die procedure kende deze week 'z'n voorlopi ge hoogtepunt toen het be zwaarschrift van MVKV inza ke de afgifte van een verkla ring van geen bezwaar door de eerste kamer uit de comrfhssie AROB (Algemene Regeling Overheids Beslissingen) werd behandeld. De kamer-uit spraak, die nog enige maanden op zich zal laten wachten, zal overigens nog niet het einde van de zaak betekenen. Er is immers nog altijd een beroeps mogelijkheid bij de Hoge Raad. En MVKV is - bij een negatieve beschikking - van plan ook die mogelijkheid uit te buiten. Een allesbeslissende uitspraak kan dan ook pas over zo'n anderhalf jaar wor den verwacht. Zestien jaar na oprichting be nadrukt MVKV-voorzitter L.P. de Goey - in januari tot eerste man van de club geko zen - in feite nog eens hoe juist de keuze van de naam inder tijd wel geweest is. MVKV staat immers voor „Met Ver eende Krachten Voorwaarts"; een vertaling die met name in deze voor- de vereniging zo moeilijke periode een extra-di mensie heeft gekregen. In twee opzichten zelfs. Enerzijds blijkt intern steeds sterker dat de driehonderd leden van MVKV „met vereende krach ten" het r\aderende onheil wensen te pareren en ander zijds wil het MVKV-bestuur eigenlijk niets liever dan dat de bij de zaak betrokken par tijen (MVKV, Defensie en de Gemeente Katwijk) nu einde lijk eens gezamenlijk om tafel gaan zitten om de problemen Munnik onbekend. Treurig, want Stefan Faas eindigde als eerste. waarom ook nietPer slot ren) vriend en vooral van rekening eindigde de door het Friesch Leidse Courant op het groots middels verfijnd opgezette Sijthoff-voetbaltocr- aan alle kanten weg te nooi op een zeer eervolle sen; al werd dan met 5-3 tweede plaats, kwamen we op loren en eindigden we het onlangs gehouden Politie- dankzij een perfecte vooi zaalvoetbaltoernooi tot een reiding op de allerlaatste pk winnende prestatie en ver- Vandaar oeze .aatste foto baasden wij in Winschoten deze laatste rubriek: alle ti (tijdens het Persunie-gebeu- „kaatsend" goed Marinus Brooshooft:„Een mars tijdens de partij dat gaat nog wel, maar een bountie, daar word ik niet goed van." Indien MVKV op zeer korte termijn in echte veldennoo F. zou komen, lijkt het onwaarschijnlijk dat de Gemeeni Katwijk de helpende hand kan bieden. „Er is geen gek maar wat misschien belangrijker is, ook geen ruimte oi. MVKV binnen een afzienbare termijn aan een accommo datie te helpen", stelt secretaris Feenstra. „En dat staat la van de vraag of de club bestaansrecht of bestaansreden zen hebben, dat is overigens ook geen zaak van de gemeenti Het betreft hier eenvoudig de mogelijkheden die Kat wij heeft om een voetbalclub aan terreinen te helpen.Feen stra beaamt dat in gemeentelijke kringen weieens de mo gelijkheid is geopperd tot verregaande samenwerking mt een andere Katwijkse voetbalclub te komen. „Maar MVKV met een andere club een fusie overeen wil komei is vanzelfsprekend een zaak van de club zelf. Ut '70 Ingeloot Twee weken geleden meldde Sjaak Nieuwenburg, een D speler, op onze speciale ten- Kaatsen... van de onvolprezen tennis sport zou staan, komt bij deze bedrogen uit. Traditiegetrouw wil de redactie van deze ru briek immers nog iets kwijt over de voetbalprestaties van het eigen team. Zelfverheer lijking? Ja, een beetje. En met vereende krachten uit de wereld te helpen. „Een mogelijkheid die helaas niet zo groot lijkt", stelt De Goey evenwel op hetzelfde moment. „Met de verantwoor delijken op defensie hebben wij, behalve op advocaten-ni veau, geen enkel contacf kun nen krijgen, terwijl een verte genwoordiger van de gemeen te Katwijk woensdag tijdens de AROB-behandeling zo'n beetje stelde, dat MVKV geen bestaansrecht heeft en dus maar opgeheven moet worden. Een belachelijke uitspraak, die echter wel aangeeft hoe de verhoudingen blijkbaar lig gen." Desondanks is De Goey er van overtuigd dat er simpele oplos singen voor het probleem te bedenken zijn. „Het is waan zinnig dat wij als club allerlei gerechtelijke procedures moe ten afwerken om alsnog te trachten ons gelijk te bewerk stelligen. Nog even afgezien van de vraag of we daarin wel zullen slagen, wordt er nu, zo wel door ons als de tegenpartij, in feite erg veel geld wegge gooid, terwijl het toch anders kan. Ik weet zeker dat we in een goed gesprek met alle par tijen binnen twee uur tot een oplossing zouden kunnen ko men. Alleen lijkt niemand be reid tot een dergelijk gesprek." Hoewel de wil om een gesprek aan te gaan wel degelijk nog aanwezig is bij De Goey en de zijnen, is hij na de AROB-be handeling wel wat terughou dender geworden waar het de contacten met Defensie be treft. „Begin van het jaar zijn ons enige zaken toegezegd, toezeggingen waar de verte genwoordiger van Defensie woensdag weer op terugkwam. Zo was ons verteld dat er, di rect naast het hoofdterrein, grond zou worden aangekocht waarop dan weer een voetbal veld voor MVKV zou worden aangelegd. Nu, men is inder daad begonnen met het aanko pen van enige percelen, maar Waar het „Defensie" be treft, zal inderdaad geen gesprek plaatsvinden tus sen de belanghebbenden in de zendmast-zaak. Eerst zal de uitspraak in de AROB-procedure wor den afgewacht, tot op dat moment is bet „op de plaats rust". Na de uit spraak zal dan worden be zien welke stappen geno men gaan worden. L-OC t V Dia r- all ltd uP„J- dat gebeurt dan wel door voor Defensie. Waarbij de gelijkheid dan bestaat dat er eventueel op kunnen voetballen. Een duidelijk schil met wat eerder was gezegd." Het gegeven dat het V kamp nu sinds kort besc over gronden naast het balveld, maakt het opli van de zaak echter wel stuk eenvoudiger, zo meei Goey. „Technische special) mogen dan hebben uit| kend dat de middenstip ons hoofdveld de bij geschikte plaats is voor mast, tijdens de AROB-bel deling werd wel door Defe toegegeven dat die mast best vijftig meter verder kunnen worden neergezet dat net aangekochte terr derhalve. Nu, wat is er eenvoudiger om die mast j'a dan neer te zetten. Defe hoeft dan geen vier- vijfl derdduizend gulden uit te len voor het aanleggen een voetbal terrein en de - die nu al zo'n vier ongebruikt in een schiint te liggen - kan de kortst mogelijke tijd ,v ikelt den opgezet. Iets wat voor fensie toch al prettig zou want ze schijnen dat maar voor twee jaar hebben. Daarna zal, het terrein een andere, langduriger gebruik mast worden opt Het zou een (ook een sterk nige oplossing bleem zijn, maar De wacht niet dat worden besloten. „Ik ben dat er een principiële gemaakt gaat worden, mast moet op onze en daarmee uit. Als de die manier verder word speeld, verwacht ik MVKV het op de lange zal gaan verliezen. Al we er alles aan doen lang mogelijk op onze te kunnen blijven." En verder de toekomst kend: „Voor het geval MVKV betreft allemaal mocht gaan, hebben we gens al contact met zustervereniging K Die club is gelukkig hprpiH te helpen als we echt problemen gaan komen fusie? In principe denk bestuur en leden een ke actie best willen gen. Maar dan willen we op een gezonde manier dergelijke constructie Willen we zelf tot een redelijke gronden En niet fuseren om een mast..." Jos Koemans: eerste...

Leidse Courant | 1982 | | pagina 12