ïïgggS"- Eigenlijkvertrek ik nog iets te vroeg REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 15 JUNI 1982 PAGI1® AFSCHEID VAN BURGEMEESTER WAGENAAR VAN ZEVENHOVEN 'K Nog geen maatregeler i tegen Asphaltfabriek jj* Herstel kade langs Weipoortse Vliet kost bijna een miljoen ZOETERWOUDE Het waterschap „De Ommedijck" beslist morgenavond in „Ons Huis" aan het Kosterspad over een kre diet van 900.500 gulden voor de verbetering van de kade langs de Weipoortse Vliet. Het betreft het kadegedeelte tussen de spoorlijn Leiden-Alphen aan den Rijn en de Noord Aa, met een totale lengte van ongeveer 3500 meter. Hierbij is buiten beschou wing gelaten het gedeelte, waar de Weipoortseweg als kade fun geert en de kade langs de Uiterdijk (tussen de Weipoortseweg en Noord Aa) aangezien beide gedeelten in onderhoud zijn bij de gemeente Zoeterwoude. Precies een jaar geleden 12 juni 1981 werd door het water schap een voorbereidingskrediet van 80 mille beschikbaar ge steld voor het maken van een plan voor verbetering van de kade langs de Weipoortse Vliet. Daarbij werd toen gesteld dat verbetering dringend noodzakelijk is, omdat deze kade in het geheel niet voldoet aan de daaraan te stellen eisen. Ook werd in het voorstel het voornemen uitgesproken de uitvoering van het verbeteringswerk in 1982 te laten plaatsvinden. Er is uitvoerig overleg geweest met de eigenaren en bewoners. Afhankelijk van de weersgesteldheid kan dan het verbeteren van de kade ter plaatse van de erven in najaar/winter 1982-1983 worden ver richt of in het voorjaar 1983. Wedstrijden gymnasten SJZ ZOETERWOUDE Het afgelopen weekeinde hebben de gy- masten van gymnastiekvereniging SJZ uit Zoeterwoude hun vaardigheden getoetst tijdens de jaarlijkse onderlinge wedstrij den. Over de belangstelling voor dit evenement, waaraan zo'n 190 leden hebben deelgenomen, kan de vereniging tevreden zijn. De wedstrijden werden gewonnen door: Meisjes 6-8 jaar Groep A: 1. Leonie van Klink; 2. Renate van Noort; 3. Manuela van der Hoeven. Groep B: 1. Melanie Hulsbos; 2. Miranda Am- merlaan; 3. Susanne de Groot. Meisjes 9-10 jaar. Groep A; 1. Pe tra den Eisen; 2. Sabina Verhagen; 3. Suzanne Mank. Groep B: 1 Hager Bruinsma; 2. Marjolein Akkerman; 3. Wendy van Nierop en Ezra de Vos. Meisjes 11-13 jaar. Groep A-zat.: 1. Manuele v.d. Drift; 2. Agnes Zwetsloot. Groep B-zat.: 1. Suzanne Akkerman; 2. Edith van Nierop. Groep A-woe.. 1. Mieke Kaizer; 2. Nicolette Hagenzie- ker; 3. Ellen van der Geest en Linda van der Ham. Groep B- woe.: 1. Angelina Busher; 2. Christine Dionisio. Jongens 6-7 jaar: 1. Erwin de Roode; 2. Remko Kayen; 3, Joost de Ridder. Jongens 8-9 jaar: 1. Feike van Benten; 2. Alexander Dijkman; 3. Michel van der Hoeven. Jongens 10-13 jaar: 1. Ronnie Eman; 2. John- Patrick Brinckman; 3. Tjarco Edzes. Keurgroep meisjes tot 12 jaar: 1. Geeske Vogelaar; 2. Babette Bosman. Keurgroep dames- junioren: 1. Joyce Kordijk; 2. Miranda den Eisen. Keurgroep da mes: 1. Caroline Meilink; 2. Karin van der Salm. Volleybal, le prijs, team 5: Toos Janmaat; Gerda Paardekooper; Mevr. Van Diemen; Bep Krispijn; Stien van der Werf en Tiny van Klink. 2e prijs, team 6: Annie Berg; Corry Mooijman; José Mooijman; Lidy Berg, Lonneke Kuenen; mevr. van der Ham en mevr. Log man. algemeen klubkampioen jongens: Feike van Benten. alge meen klubkampioen meisjes: Joyce Kordijk. Algemeen klub kampioen dames: Caroline Meilink. Prijs voor de grootste pech vogel: Zhaleh Fourouzan. ALPHEN AAN DEN RIJN Voorlopig wor den nog geen afdoende maatregelen genomen te gen de schadelijke uitstoot van de Nederlandse Asp- haltfabriek in Alphen. Verplaatsing van de fa briek is in feite de enige oplossing. Subsidie hier voor is aangevraagd. Tus sentijdse maatregelen zul len wel worden genomen, maar op dit moment is nog niet bekend welke. Onderzoekingen moeten nog uitgevoerd worden. Deze conclusie werd gis teravond tot grote teleur stelling van het actiecomi té „Van Hef-, tot Haven- brug" meegedeeld door burgemeester Paats van Alphen tijdens een extra vergadering. Het Alphense college kan geen zinnig woord zeggen over de tijdsduur, die gemoeid is met het treffen van passende maatregelen en/of het ver plaatsen van de fabriek. In veertien dagen moet de de re sultaten van nieuwe metingen bekend zijn. Deze metingen worden uitgevoerd na het aan brengen van nieuwe appara tuur. Daarna volgen bespre kingen over eventueel verder te nemen maatregelen. Wel is inmiddels bij rijk en provincie een subsidie-aanvraag inge diend voor het verplaatsen van de fabriek. Een en ander kwam naar vo ren in een extra vergadering van de commissie openbare werken. Deze commissie werd niet zoals gebruikelijk voorge zeten door de wethouder Van Leeuwen, maar door burge meester Paats. De extra com missievergadering was het ge volg van een in mei gehouden interpellatie over de Asphalt- fabriek. Het PPR-raadslid C. Doolhoff hield deze interpella tie, omdat het college toege- _d had voor 1 juni te zorgen, dat de schadelijke uitstoot van de fabriek gestopt was. Dool hoff zag aankomen dat het col lege de hierover in de raad aangenomen motie niet kon waarmaken en wilde de stand van zaken weten. Bij de extra vergadering wa ren deskundigen van de meente en het door de meente aangetrokken adv bureau aanwezig. Ondai hun deskundige antwoori '1S' en interpretaties van geh ïei den metingen, slaagden zij niet in de aanwezigen te o' tuigen dat de tot n men maatregelen de schaft ke uitstoot meer dan 20% den beperken. Om niet spreken van de verkeers- geluidshinder, die ook b!at1, bestaan. Pas nadat de zciet naamde tweede fase pakket van te nemen maa gelen is uitgevoerd, kan spreken van voldoende tei gang. Ondertussen blijft gevaar bestaan. Ondanks voorgestelde maatregelen als, een hogere schoorsteee- een nog betere zuivering! a° stallatie bleek overduide! ia£ dat de meningen van zo n§ deskundigen als gemeente at directie van de fabriek ef)er sluidend waren over de plaatsing van de fabriek oplossing voor alle problem et Volgens ing. Zeldenrust vie r de fabriek hier het met voor, omdat zij dan het nutt met het aangename kan v enigen en haar produktie 1 veranderen. De bedoeling dan de produktie van com| te dakbedekking te beginr Dit vraagt meer ruimte dan fabriek nu heeft. De verl zing staat of valt met subsi Het bedrijf zelf kan niet kosten van een verpla; dragen. Als de subsidie toegezegd, kan de fabrie! nen 21 maanden verh Volgens raadslid Doolhof] de vast, dat er zeker nog tot vijf jaar schadelijke zou zijn. Dit vindt hij nietig laatbaar en daarom moeten nu toch maatregelen genon worden ondanks de meer) ten. De extra kosten bedra 50.000 tot 70.000 guldenTei jaar en dat is niet te veel de gezondheid van zovelen; dus Doolhoff. Burgemeester Paats weige ee een tijdslimiet te stellen w,r op deze maatregelen gert seerd moeten zijn. Eerst pra er over welk pakket van maa: rtd gelen en dan pas beslui Hoe lang dit duurt is niet kend. hei I ngSBKal0enen Links. Katoenen P0rgglVlet leer Links. Katoenen Pu^g)Vlel leer schoen v.a.fcïïB erna Stone Rechts. Itowr^jj ^fteirve^erkte ^ds^en^elNautlcEfl ZEVENHOVEN De heer J. S. Wagenaar heeft gistermiddag tijdens een buitengewone raadsverga dering in het dorpshuis afscheid genomen als bur gemeester van Zevenho ven. Hij droeg zijn ambts keten en voorzittershamer over aan wethouder W. Kool, die tijdelijk loco burgemeester zal zijn tot in de vacature voor het burgemeestersschap, naar men hoopt over enkele maanden, zal zijn voor zien. Na het voorlezen van het ko ninklijk besluit om de heer Wagenaar met ingang van 16 juni 1982 te benoemen tot bur gemeester van Alkemade, nam de scheidende burgemeester het woord. Hij zette uiteen hoe hij hier gekomen was, hoe het voor hem een uitdaging was geweest aan deze loopbaan te beginnen na vele jaren achter de redaktietafel van dagblad Het Binnenhof gezeten te heb ben en om het wethouder schap in Alkemade met droe fenis vaarwel te zeggen. Maar de prettige en joviale ont vangst in Zevenhoven in 1973 deden hem al spoedig besef fen, Alkemade te moeten doen vergeten en te ontdekken dat de burgerzin in Zevenhoven groot was en hij daarbij niet mocht en kon achterblijven. De heer Wagenaar moest in het begin van zijn ambtsperio de een grote teleurstelling ver werken: er was weinig wo ningbouw en er kon weinig nieuwbouw verwacht worden. Maar aangezien andere ge meenten met hetzelfde pro bleem kampten, werd al gauw de spreuk „Armoede verbroe dert" gevonden en kon men door een goede samenwerking en goede contacten in Den Haag (en die had de heer Wa genaar) „redden wat er te red den was". Nu kan de heer Wa genaar terugblikken op veel voldoening gevende resultaten voor wat betreft de woning bouw (60 woningen tijdens zijn ambtsperiode, wat voor een kleine gemeente als Zevenho ven met zijn 2400 inwoners veel te noemen is). Naast weemoed sprak de scheidende burgemeester ook dankbaarheid uit: „Dank aan de Schepper dat ik hier heb mogen werken, dank aan mijn echtgenote die mij waar nodig was terzijde stond, dank voor het in 1973 aan mij toegezegde vertrouwen hier burgemeester te zijn, dank aan de wethou ders Balvert, Kool en De Boer, de drie gemeenteraden, de ge meente-secretaris, het ge- meentepersoneel, de politie, de brandweer, de bevolking". venhoven veelvuldig ten tone le zult voeren". De heer Aart man bood hem met de heer Van Veen namens de raad een album met foto's van Oud-Ze venhoven aan. Burgemeester Van der Have van Leiderdorp sprak namens de burgemeesterskring Rijn streek en hoopte dat de vriendschap zich gestand zal doen, maar nu als buur in Al kemade. Te vroeg De heer Wagenaar zei in zijn slotwoord toch iets te vroeg te vertrekken, want op cultureel gebied had hij nog twee wen sen: de oprichting van de his torische vereniging, die al aar dig begint te lopen en waarvan waarschijnlijk in september de eerste tentoonstelling plaats zal vinden. Voorts vond hij dat de oprichting van een harmo nie geen overbodige luxe zou zijn. „Andere omringende ge meenten hebben wel een har monie en wij in Zevenhoven nog niet. Als we wel een har monie hebben, kunnen we tenminste de gemeentelijke herindeling „wegblazen", en wat doet een toekomstige sportaccommodatie zonder harmonie?" Roken Velen drukten gisteren de scheidende burgemeester de hand. Balans De heer W. Kool nam het woord over en maakte de ba lans op van wat tijdens de ambtsperiode van de heer Wa genaar tot stand was gekomen: de succesvolle woningbouw, de uitbreiding van het ge meentehuis, de aanleg van de tennisvelden, de twee nieuwe scholen, het fietspad langs de Stationsweg, het begin voor de andere fietspaden, het winkel centrum met daarin het me disch centrum, dat voor de be volking een enorm goede voorziening is. De verbetering van de Kousweg en Noordse Dorpsweg. De heer Wagenaar heeft Zevenhoven financieel redelijk gezond kunnen hou den, gezien de tot nog toe al tijd sluitende begrotingen. Hij merkte op dat de B en W-ver gaderingen altijd prettig verlo pen waren. „Het was een geza menlijk werken, waarin u de gave had om te luisteren en pas daarna te beslissen". De heer Kool bood hem een Delftsblauw bord aan met een afbeelding van het gemeente huis, om zodoende de band met Zevenhoven vast te hou den. Waardering Namens de fracties sprak de heer C. van Veen voor het CDA. Hij noemde de burge meester een bestuurder met vaste hand, die de fracties veel ruimte gaf om hun gedachten en zienswijze in te brengen in het gemeentelijk beleid. Hij dankte hem voor alles wat tot stand gekomen was, waar hij nog aan bezig was en waar hij de eerste aanzet toe gegeven heeft. „U was altijd een goed bestuurder, een echte burge meester die tussen de bevol king stond. U was met recht een burgervader voor ons". Hij wenste de heer Wagenaar en zijn echtgenote veel vreug de en geluk toe in de gemeen te Alkemade en eindigde zijn speech met de woorden die 9 jaar geleden de nestor van de toenmalige raad van Zevenho ven, de heer Vork, de heer Wagenaar toewenste: „Een be houden vaart, een goede wacht en een veilige haven". De heer J. Aartman sprak na mens GBZ en meende dat alles wat onder het voorzitterschap van de heer Wagenaar tot stand gekomen is, heeft bijge dragen om het dorp levend en leefbaar te houden. De samenwerking binnen de raad noemde hij goed: „Terug kijkend op de beginperiode stel ik vast dat u de kleine en soms grote botsingen binnen de raad, die wellicht tot blij vende deuken hadden kunnen leiden, keurig wist te herstel len. Uiteindelijk is het u zelfs gelukt de raad tot een hecht geheel te smeden. Zonder twij fel is dat onze gemeente zeer tot voordeel geweest". In de ongeveer honderd raadsverga deringen van de afgelopen 8 jaar heeft de heer Wagenaar, „onder het genot van zo'n 200 sigaren", ook het GBZ ruimte gegeven om haar gedachten te formuleren en kregen zij de zelfde lengte om raadspunten toe te lichten, die de voorzitter zelf ook nodig had. „Dat u bij u toelichting vaak uw ervarin gen als raadslid en wethouder van Alkemade noemde en met voorbeelden uit die periode staafde, doet mij vermoeden dat u in uw nieuwe functie uw ervaringen in de gemeente Ze- Wat betreft de sigaren die hij rookt, dat heeft hij als wethou der van Alkemade geleerd daar flink aan mee te doen. „Nu kom ik terug in Alkema de en tref tot mijn grote ver bazing het bordje „Verboden te roken" in de raadzaal aan. Maar daar zijn de laatste woor den nog niet over gesproken. Hij eindigde met de woorden dat het een grote vreugde is om in zijn woonplaats mee te timmeren aan de verdere op bouw. 's Avonds kwamen nog vele Zevenhovenaren naar het dorpshuis om van het echtpaar Wagenaar afscheid te nemen en hun alle goeds toe te wen sen in Alkemade. Zwemvierdaagse Alkemade ALKEMADE De traditio nele zwemvierdaagse ging gis teravond van start met het op laten van een groot aantal dui ven. De plaatselijke duiven- vereniging „De Witkop" droeg zorg voor een vlot verloop van het evenement. Ruim 650 zwemliefhebbers trokken gis teren hun baantjes in het ka der van de zwemvierdaagse in zwembad „De Tweesprong" in Roelofarendsveen. Overigens hadden dappere oudere zwem mers, zich niets aantrekkend van de minder mooie weers omstandigheden, reeds 's mor gens tussen 7 en 8 uur hun ki lometertje gezwommen. Iedereen, die alsnog wil deel nemen aan de Zwemvierdaag se, kan ook vanavond nog van start gaan, want de vierdaagse duurt tot en met aanstaande vrijdagavond. Dan komt een feestelijk slot aan het inspan nend evenement. De médailles zullen worden uitgereikt aan alle volhardende zwemmers en vele verenigingen zullen zich inzetten voor uitvóerin- gen en demonstraties in en rond „De Tweesprong". Aan treden zullen de Judovereni- ging, Fietscrossclub „De Speedhogs", de veldhockeyve- reniging, de volksdansclub, Jeugdvereniging „Ranonkel" met een poppenkastvoorstel ling, een balletgroep en een kleutergymnastiekgroepje. »Verder zullen er demonstraties met politiehonden en elektro nisch bestuurbare bootjes te zien zijn. Een waterpolowed- strijd tussen de heren gemeen- tepersoneel van Alkemade en „LZ 1886" uit Leiderdorp vormt het slotdecor van het zwemevenement. De Alphense Asphaltfabriek

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4