De omroep staakt Ik ben er trots op, dat elke avond een paar duizend fans op en neer kri jg BENNIE JOLINK VAN NORMAAL: gekleurd gezien Geentoenadering NOSen technici RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DINSDAG 15IUNI1982 PAGI (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM Om 12.00 uur vanmiddag is in Hilversum een twaalf uur durende om- roepstaking begonnen. Tot middernacht zullen vandaag alleen drie journaals op Ned. II en ieder uur een nieuwsbul- letin op Hilversum 2 de lucht in gaan. Ook bij de regionale omroepen wordt gestaakt. Bij Radio Nederland Wereldom roep was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet be kend, in hoeverre aan de sta kingsacties zal worden deelge- Televisiepiraten. die gebruik willen maken van het door de staking ontstane „gat in de ether", krijgen daar geen kans voor. Volgens de PTT zullen de kanalen, waarop via de ka belnetten Ned. I en II worden uitgezonden, uitgeschakeld worden als piraten zouden proberen „in te breken". Aanhangers van de Evangeli sche Omroep zullen waar schijnlijk het meest van de omroepstaking te lijden heb ben. Deze omroep had voor vanavond een programma over EO's Landdag gepland. Pogingen van de EO morgen avond vervangende zendtijd te krijgen hebben tot nog toe niets opgeleverd en het is nog niet bekend, wanneer het pro gramma nu op het scherm zal komen. Men heeft in die krin gen gisteren nog een kort ge- dig overwogen, maar zag hier van af, omdat er juridisch mo gelijk weinig resultaat te be reiken zou zijn met een derge lijk proces. roep morgenavond al zendtijd heeft. De speelfilm „Aiice doesn't live here anymore", voor morgen op het program ma gezet, wordt voor onbe paalde tijd uitgesteld. Daar voor in de plaats komen om 19.50 uur Dallas en om 20.35 uur de Weekend-kwis. Voetbal De AVRO heeft het iets ge- -Voetballiefhebbers hoeven ook makkelijker, omdat deze om- niet bang te zijn al te zeer de dupe te worden van de om roepstaking. De wedstrijdsa menvattingen die de NOS voor vanavond op het pro gramma had staan zijn ook op het tweede Duitse net om 22.05 uur te zien. Mochten de wed strijden Peru-Cameroun en Hongarije-El Salvador en Schotland-Nieuw Zeeland nog opmerkelijke zaken opleveren, dan wordt in de uitzendingen van Studio Sport van morgen avond alsnog aandacht aan deze wedstrijden besteed. Ratel KRO's „Ratel" was op de Hil- versumse radio het enige pro gramma, dat direct door de staking werd getroffen. Deze rubriek op 1 duurt normaal van half twaalf tot kwart over twaalf, werd dus halverwege onderbroken. In dit program ma werd aandacht besteed aan de staking, die naarmate de wijzers twaalf naderden steeds dichterbij kwam en dit pro gramma tenslotte de nek om draaiden. Vakbondsbestuur ders mochten de stakingsactie •komen toelichten, terwijl luis teraars direct de kans kregen ongezouten hun mening over het uitblijven van beelden en geluid mochten spuien. 9? Een nuchtere achterna middag in café De Tol, een boerenkroeg in het niemandsland tussen Hummelo en Zelhem. Op een grote ronde tafel in het midden staan lege en halfvolle bierflesjes, bij dozijnen. Daaromheen een tiental luidruchtige drin kers. Ze beoefenen het .sprekken", een Achter hoeks gebruik waarbij de deelnemers hun sterke verhalen zo mooi mogelijk -opdissen. Na een fikse slok bekent Ben nie Jolink van de Nederlands talige popgroep Normaal (in -trainingspak en de baard van de vorige nacht): „Hier doe ik de inspiratie op voor veel lied jes. Het sprekken is hier in de Achterhoek een nationale volkssport. Nog boven voetbal en motorcross. Een sterk ver fhaal mag hier honderd keer fverteld worden. Geeft niet, als f't maar goed gedaan wordt. :Liegen wordt op prijs gesteld." ;,.A1 is de waarheid nog zo snel, een haas die achterhaalt haar wel", onderbreekt kroegbaas -Den Pros onder algemene in- ."stemming. .'Bennie (35) vertelt van enkele -teksten waartoe hij in de -kroeg geïnspireerd werd. „Ik mos pissen" was er een van. En verder LDNN: „La'we 't fDing Niet Noemen". ;Na achttien singles, zes elpees en honderden life-optredens bestaat Normaal nog steeds. Sterker: vier Achterhoekse boerenrockers Bennie Jolink, Willem Terhorst, Jan Man- schot en Alan Gascoignr zijn oerendhard bezig om Vlaande ren en Noord-Duitsland te normaliseren. En dat is vol gens de heren een kwestie van Deurdonderen. Daarom kreeg hun laatste elpee en de single, die momenteel de hitlijsten be stormt, deze titel De vier heren van Normaal weten weg met het gerstenat. „Een kratje pils de man is wel 't minste", deelt Bennie Jolink achteloos mee. „Bij een optre den drinken we wat minder. Anders kun je dat werk niet doen. Voor ons werk heb je dezelfde conditie nodig als een profvoetballer. Daarom probe ren we ook elke dag hard te lopen". Gelach. „Bier is 't lékkerste wat er is", getuigt drummer Jan Man schot. „Zonder bier, dat is geen leven. Je hoeft niet altijd lam te zijn. Kwestie van techniek en gewenning". Bennie vertelt 'm nog onlangs „aardig om" gehad te hebben tijdens een vraaggesprek. Dat was passend voor het imago en minder schadelijk dan de nacht waarin de heren met open dak uit Groningen weg reden en zoveel mogelijk ver lichte ANWB-borden met lege bierflesjes probeerden te ra ken. „Toen waren we onmun- dig zat", geeft Bennie toe. Behalve voor zoep'n hebben de heren nog immer een war me interesse voor wiev'n. Dat is duidelijk te horen op hun laatste langspeler die de titel Deurdonderen meekreeg. Het nummer „Mamma, woar is mien pils" hoeft al geen nade re toelichting. En met Kleine Dienie wordt een welhaast volmaakte samensmelting van twee lusten bezongen. Tot nu toe heeft Normaal het driftleven van mens en dier vrijmoedig getoonzet. „En dat zal zo blijven ook", kondigt Bennie alvast aan. „Het zijn de belangrijke dingen in een mensenleven. Waar andere lui stiekum aan denken daar zin gen wij over. Een hoop men sen zijn er te bekrompen voor, maar wij zijn daar heel eerlijk in". Als de volle zalen waar Nor maal voor optreedt ter sprake komen, zegt Bennie: „Life op treden doe ik honderd keer liever als werken in de studio. Life is spontaan. Je laat het publiek mee doen. Da's mach tig" Lovende, woorden hebben de Bennie Jolink (wijzend) beoefent het sprekken in zijn stamkroeg De Tol, omringd door Jan Manschot met dochtertje op schoot en de trouwste Normaal-fan Hendrik (links). heren voor hun fans. Bennie: „We hebben een volgelingen- schare die ons door dik en dun trouw blijft. Wat we ook ma ken. Na Oerend Hard is 't een tijdje stil geweest met de hits, maar ze bleven kopen". Jan: „Of ze 'm mooi vinden of niet, ze willen 'm gewoon heb ben. Hun Normaal-verzame ling moet compleet. Tiendui zend stuks zitten er geheid in, bij elke plaat die we uitbren gen". De fanclub van Normaal bloeit. Tegen betaling hebben zo'n 1500 liefhebbers het „an- hangerschap" verworven. Daarvoor krijgen ze elke twee maanden een fraai geïllus treerd blad. Op een postadres in Zevenaar kunnen ze terecht voor de bestelling van Nor maal-artikelen, zoals sweaters en posters. „We hebben een stel Limburgers en Braban ders, die praktisch alle optre dens van ons bijwonen. Twee groepen van dertig mart. Van de 300 optredens maken ze er toch zeker 200 mee. Soms twee op een dag. Terecht hoor, want we zijn ook ontzettend goed hè", snoeft Jan Manschot schaamteloos. De vier hebben wel een ver klaring voor de aanhoudende publieke gunst. Bennie: „Onze knappe koppen natuurlijk. Onze sex-appeal. En de show die we maken, het kontakt met het publiek. En onze mu ziek niet te vergeten. Toen we zes jaar terug begonnen waren we muzikaal-technisch niet te best. Nu zijn we op rock-and- roll gebied niet meer te ver slaan. Dat vindt ons publiek hoor". „Normaal is onze manier van leven geworden", zegt Bennie. „Je kunt privé geen enkele af spraak maken. Over vijf mi nuten kan de NOS bellen. Tuurlijk ga je. Toppop kun je niet laten lopen. Dat was ook altijd het verwijt van m'n vrouw, 't Lijkt wel of je met die band getrouwd bent. Ik zie je nooit". Bennie is een half jaar terug van vrouw en zoontje geschei den. Ook Willems huwelijk is kapot gegaan. Hij heeft twee kinderen. Alan verklaart met enige triomf niet getrouwd te zijn, maar met een vriendin samen te wonen in Lichten voorde. Jan tenslotte zegt ver genoegd: „Ik ben na zeven jaar nog altijd gelukkig getrouwd. Ik heb een dochtertje van twee en een half. En een pri ma verhouding met m'n vrouw. Ik heb een vrouw met een fantastisch incasserings vermogen". Volgens Bennie is er maar één manier om dit vak te doen en dat is elke dag ermee bezig zijn. „Je mag geen minuut be knibbelen. anders is het snel afgelopen". Zelf ben ik zo'n idioot die balpen en bloknoot op z'n nachtkastje heeft liggen. Daar staat tegenover, dat we onderling ontzaglijk vuile schik hebben. Moet ook wel hoor, op die lange autoritten naar Gent of zo. Stel je voor dat je niet met elkaar kunt op schieten". Een paar glazen verder bekent Bennie, dat-ie een beetje droog komt te staan. „Ik heb voor de laatste elpee een tekstschrijver aangetrokken. Na zes jaar raakten we beperkt in onze woordenschat, bijvoorbeeld over de liefde. Toen bleek, dat een paar honderd méter van me af. hier in Hummelo, Ben nie Michelbrink woonde. Die heeft ook een stuk of wat teks ten gemaakt, 't Is net een soort Willy Alfredo op z'n Achter hoeks". „Een woordkunstenaar", ver betert Jan. Jouw teksten zijn niet wat je noemt fijngevoelig. „De lyrische benadering laat ik graag aan anderen over. Ik ben een eenvoudige boeren- hummel, maar daar schaam ik me niet voor. Het is wel eerlijk wat ik zing. Als ik zing over Alie en de bekrompenheid van haar ouders die dat kind geen millimeter ruimte geven om groot te worden, dan meen ik dat voor de volle honderd pro cent. En veel jongeren herken nen dat. Ik denk dat wij in die zin ontzettend veel gedaan hebben voor de ontwikkeling van het zelfbewustzijn van de plattelandsjongeren. HOMME KROL Het Haagse, al jaren niet meer bestaande weeshuis Groei! stein, waar sinds de vorige eeuw duizenden ouderloze kil deren zijn gevrijwaard tegen honger en verwaarlozing, t ker ook in de dertiger crisisjaren, kwam er gisteravondl de tv-documentaire van de NOS „Een lege plek in Df Haag" sterk gekleurd op te staan. De filmer Hans Koekol liet daarin ouderen aan het woord, die het er niet zo 1 gehad hebben. Aan de waarheid van de verhalen hol niet getwijfeld te worden. In dat weeshuis is een eeuw lat zegenrijk werk verricht door religieuzen, die zich het 1 hebben aangetrokken van kinderen, die anders in de go< terecht gekomen zouden zijn. En toch niets dan ellende gisteravond op de buis. Zelfs et huilende vrouw, die vertelde hoe zij slaag kreeg en hoe 1Qp het daar perse niet naar haar zin had. Verhalen over strai |e i fen die werden uitgedeeld als ondergoed -na een week dn fel( gen- niet zindelijk meer bleek. Over het onthouden va jje eten aan „stoute" kinderen. Plagen met het voorhoude ren van een boterham, die niet gegeten mocht worden. Zei! !oo werd gesproken van zweepslagen. De religieuzen, pater |eg| nonnen en broeders, kwamen er bijzonder bekaaid af. ieic Maar dat was maar de helft van het verhaal. En dat lij filmer Hans Koekoek niet vertellen door de mensen, di iall daar ook hun jeugd hebben doorgebracht en daar nog bl |ezi en dankbaar voor zijn. we Filmer Koekoek hoorde van dit weeshuis een aantal jarei jjdi geleden, toen hij een portret samenstelde van ene Hem Joc Dat, een jongetje, dat na het overlijden van zijn moede na: door zijn vader werd verstoten. Een onvergetelijke fili |Ur over een intriest verhaal, maar in Huize Groenestein aatver) de Loosduinseweg ving men hem op, zoals daar in de looien der jaren voor duizenden kinderen werd gezorgd. |je Zoals eerder al in dit blad werd geschreven, zijn er in dhij loop der jaren ook fouten gemaakt in Groenestein. Volgen dlo getuigenissen, die niet door Hans Koekoek in zijn filri 'ey werden opgenomen, en dat-maakt zijn werk tot een eenzij heil dige terugblik op het wat oudere en jongere verleden, heb mei ben daar ook verzorgers en verzorgsters gewerkt, die al go t ongeschikt voor hun opvoedende taak moesten worden beten schouwd. Men mag hierbij niet uit het oog verliezen, daver! honderd jaar en ook korter geleden er nog geen sprak haa was van psychoiogische selectie en begeleiding van wees vilt huispersoneel. Die functies werden toen nog zonder nieeijierr toegewezen op grond van bepaalde kwaliteiten, die toeval ferl lig niet in opvoeding en begeleiding van kinderen gelegei uisl hoefden te hebben. Daaruit zijn in verschillende gevallener! vnarigheden ontstaan. Die falende personeelsleden zullei ecl vroeg of laat wel verdwenen of verwijderd zijn geworden nd Uiteraard kon dit pas gebeuren na enige jaren, maar eei keic kind, dat met zulk een onbekwame opvoeder te make ep] had gehad, trof het dan toch wel bijzonder slecht en hieli jns derhalve weinig prettige herinneringen over aan zijn ver oe. blijf in dat weeshuis, dat tientallen jaren lang en ook ni tuk nog een goede naam had in Den Haag. er| De eenzijdigheid in het verhaal van Koekoek ontstond nie mis alleen door juist die mensen aan het woord te laten, die he vac slecht getroffen hebben -en niemand heeft er moeite met |e i voor die mensen medelijden en begrip op te brengen aS| maar ook door de huidige moderne opvattingen over op iru; vang en opvoeding onbewust als achtergrond te laten fun om geren voor de veel strengere discipline van vroeger. Ruw |3C| gesproken: vroeger kreeg een kind eerder klappen dan te- nas genwoordig, ook in het eigen gezin. Dat hoeft niet goed ge- rol| praat te worden, terecht wijzigden zich de ideeën over kin- Joc derbegeleiding. Ook in het licht van die verouderde opvat- ieg( tingen hadden door filmer Koekoek die verhalen gister avond geplaatst moeten worden. Dat hij zulks naliet be- ,To stempelt zijn werk opnieuw als eenzijdig. lot( Zelfs te ver in die eenzijdigheid ging hij door wel te citeren autc uit regentenrapporten, waarin sprake was van „kinderen luiz die geluk uitstralen en een opgewekte indruk maken". Of rijn die manier krijg je natuurlijk wel kleur in je documentaire hom maar dan vergeet je wel een en ander in het juiste licht I lass plaatsen. relt Voorlopig hechten wij het meest aan de uitspraken v»en mensen, die hun jeugd ook in Groenestein hebben moet^Br doorbrengen en die na het zien van deze documentajBfil verklaarden, dat de mensen, die hierin aan het woord j^Hl men, het toevallig slecht getroffen moeten hebben met eemM verzorger(ster), die niet van kinderen hield. Inderdawwi vormt het thans afgebroken weeshuis nog steeds een legl plek in veler leven, omdat zij er hun leven aan te danken hebben.. TON OLIEMULLEie 1 Geen kans op kort geding tegen stakers HILVERSUM De Evangelische Omroep heeft besloten a at zien van juridische stappen tegen de omroepbonden om de ere king van vandaag af te wenden. Volgens EO-woordvoerder Feike ter Velde is dit besloten, dat er bij nadere beschouwing „te weinig juridische gro ijk' bleek te zijn om een kans te hebben een kort geding te wini trei De EO had eind vorige week aangekondigd de mogelijkhe eat van een kort geding te willen bekijken. jev( De EO voelt zich ernstig benadeeld door de actie, omdat de 1 ingi en een half uur durende registratie van de EO-landdag erd Ie komt te vervallen. VANDAAG WERKONDERBREKING OP RADIO EN TV Tot op het moment van sluiting van deze editie bleek geen enkele mogelijkheid tot toenadering tussen het NOS-bestuur en de technici, die eerder met hun eisen als ge meld bot vingen bij het bestuur. Hiermee werd de voor vandaag tussen 12.00 en 24.00 uur aangekondigde werkonderbre king bij tv en radio een feit. Wel zullen nieuwsuitzendingen verzorgd worden op elk heel uur op Hilversum 1 en op Ned. II op de tijdstippen: - 18.50 uur Jeugdjournaal. - 20.00 uur Journaal. - 23.30 uur Journaal. Televisie vandaag DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Dr. Michaal van dar Goltz. Be roep: matador. 17.00 Da roaatbrulna ridder. Kinder serie. 17.50 Journaal. 18.00 Vriendinnen. Serie. 18.30 Plezier met Ahrle. 18.40 Mr. Cards en zijn avontuurlij ke verhalen. Serie. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Was Karei de Kale inderdaad kaal? Ad.: Frederik Barbarossa. 20.00 Journaal. 20.15 Wat ben ik? Spelletje beroe- penraden met Robert Lembke, An nette von Aretin, Marianne Koch, Gul- do Bauman en Hans Sachs. 21.00 Report. Actualiteitenrubriek. 21.45 Dallas. Sue Ellen staat onder verdenking. Haar vingerafdrukken werden op het wapen van de misdaad gevonden. Jock denkt, dat zij het ge daan heeft en weigert een vinger uit te steken om haar uit de gevangenis te halen. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Arena. Culturele rubriek. 00.00 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Programma voor 65-plussers. Aansluitend: Nieuwso verzicht. 16.35 Sfrandpiraten. Avonturense- rle. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 Raad eena met Rosenthal. Spel voor schrandere mensen. 18.20 Tom en Jerry. Tekenfilmpjes. 19.00 Journaal. 19.30 Bezoek van de andere kant. Tv-spel van Günter Grawert. Met: Eri- ka Wackernagel, Edwin Marian, Ma- - rie-Luise Marjan en Christine Blni- asch. Na twintig jaar ziet Herbert Poelzig zijn tante Kathe terug, die hem destijds als een soort moeder verzorgde. Tante woont in de DDR en Herbert laat haar vol trots zien wat hij in de Bondsrepubliek allemaal bereikt heeft. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Duidelijke taal: Aalmoezen voor de oudjes. Reportage. 22.05 WK Voetbal. Verslag en com mentaar van de wedstrijden: Peru- -Kameroen; Hongarije-El Salvador en Schotland-Nieuw Zeeland. 23.30 Ven Vereen. Showprogramma vanuit Las Vegas. 00.15 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.15 Schooltelevisie. 17.30 Electronics in plaats van pa- 18.00 Sesamstraat. 18.30 Tv-cursus vectoralgebra. 19.00 Vraaguurtje. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Arbeidsplaats. 21.00 Een enkeltje door Nederland naar België en terug. 21.45 Galerie. 22.30 Kino 82. 23.15 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Willem de Woudgeest. Engel se kinderfilmserie. 18.05 Er was eens... de mens. Fran se tekenfilmserie voor de jeugd over de geschiedenis van de mensheid naar een idee van Albert Barille. Der de afl.: De Cro-Magnon mens. 18.30 Juke-box. Korte muzikale film met Mike Oldfield: Exposed. 18.35 Bonjour la Francs. Les pre- noms de Paris. 19.07 Protestants-godsdienstige uitzending. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's, mededelingen en lotto-uitsla gen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kijk uit. Verkeerstlps. 20.15 Cliff in Londen. Engels show programma met hoogtepunten uit een concert van Cliff Richard in het Apollo Victoria Theatre te Londen. 21.05 Het lange zoeken. Dertiendeli ge Engelse documentaire serie van Peter Montagnon over godsdiensten in de wereld. Derde afl.: Het voet spoor van Boeddha. 21.55 De vuurvogel. Ballet op mu ziek van Igor Strawinski in een chore ografie van Hugo Romer. Met als so listen: Claudia Moore (Toronto Dance Theatre), Jean- Marc Lebeau en Louis Robitaille (Compagnie Eddy Toussalnt). Het Symfonie Orkest van Montreal staat onder leiding van Charles Dutoit. 22.40 Journaal. BELGIE BRT 2 20.15 WK Voetbal. Sammenvatting van de wedstrijd Brazilië - Sovjet Unie. Commentaar: Evert ten Napel. Tevens een samenvatting van de wedstrijd: Peru - Kameroen. 20.50 WK Voetbal. Rechtstreekse re portage van de wedstrijd Hongarije-El Salvador uit Elche. Commentaar: Rik de Saedeleer. BELGIE FRANS 1 17.30 ONEM: Informatie voor werk zoekenden. 17.45 Folklore. Documentaire serie. Afl.: Tchantches en de volkstradities in Luik. 18.15 Cine-vacancea. Jeugdpro gramma. 18.45 Faites voa jeux-vacancea. Spel van Albert Deguelle. 19.00 Antenne-aoir. Actualiteiten, editie Henegouwen. 19.25 Lotto-berichten. 19.30 Journaal. 19.55 Lea aentiera du monde. Docu mentaire serie. 21.30 Ardechoia coeur fidele. Tv-se- rle van Jean-Pierre Gallo. Vijde afl.: Te Lezenas, waar hij met Ardechols naar toe gevlucht is voor de rijks wachters wordt Tourangeau gewond. 22.20 Lea contea du mardi. Frag ment uit 'Noctural' van Franz Hellens. 22.45 Journaal. Larry Hagman uit Dallas is vanavond om 21.45 uur op Duitsland 1 te volgen. Op België 1 vanavond om 20.15 uur showconcert in Londen door Cliff Richard. BELGIE FRANS 2 17.05 WK Voetbal. Rechtsstreekse reportage Peru - Kameroen. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.50-22.45 WK Voetbal. Rechts streekse reportage Hongarije - El Sal- ENGELAND BBC 1 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmpjea. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Take two. 18.35 Kinderfilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.55 Triangle. Serie. 20.20 Speelfilm. 22.25 Le Mans. Documentaire. 23.15 Wogan. Show van Terry Wo- gan. 23.58 Journaal. 00.00 WK Voetbal. Schotland - Nieuw Zeeland en Hongarije - El Sal- 01.10 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 17.35 Cricket. 19.25 Charlie Chaplin. 19.55 Journaal. 20.00 Barry Norman. 21.25 Golf. Documentaire over de open kampioenschappen van de VS 1981. 22.00 Viva la France. 23.45 Newsnight. 00.30-01.05 Cricket. Overzicht hoog tepunten. Televisie morgen NEDERLAND 1 r doven en slecht horenden. KRO 15.30 Miguel. Amerikaanse jeugdfilm over de zoon van een herder. Met: Pat Cardl, Michael Ansara, Guy Stoc- kwell, Clu Clulager, Joe De Santis en Pilar del Rey. Iedere zomer gaat Bias Chavez de bergen in om zijn schapen te laten grazen. Miguel, de tienjarige zoon van Bias zeurt ieder jaar om mee te mogen, maar hij is nog steeds te jong, vindt Bias. Hij moet zijn grootvader en moeder op de boerde- rij'helpen. NOS 17.05 WK Voetbal. Rechtstreekse re portage van de wedstrijd Engeland - Frankrijk uit het stadion van Bilbao. Commentaar: Hans Kraay. Tijdens de rust: Journaal. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. DUITSLAND 1 18.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal en achtergrondinfor- 10.23 WK Voetbal. Overzicht van de gisteren gespeelde wedstrijden.. 11.25 Wat ben ik? Spelletje beroe pen raden. 12.10 Report. Actualiteiten. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 15.55 Journaal. 16.00 Gek op gevaar. Eerste deel van een documentaire serie over het beroep stuntman. 16.45 WK Voetbal. Achtergrondin formatie. 17.05 WK Voetbal. Verslag West Duitsland-Algerije. 18.00 Journaal (tijdens de rust). DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Anderland. Kinderprogramma. Aansluitend: Nieuwsoverzicht. 16.35 Smokkelaars. Jeugdserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 00.35 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-11.40 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. BELGIE BRT 1 17.00 Op het Schildpadplein. Kin derprogramma. 17.30 Het zwaard van Ardoewaan. Belgische jeugdserie in dertien afleve ringen. Elfde afl.: Glldar van het Moe- BELGIE BRT 2 17.00-19.00 WK Voetbal. Recht streekse reportage uit Bilbao van de wedstrijd Engeland - Frankrijk. Com mentaar: Hans Kraay. BELGIE FRANS 1 12.00-14.30 Teletekst. 17.30 ONEM: informatie voor werk zoekenden. 17.45 Cine-vacances. Kinderpro gramma. BELGIE FRANS 2 12.00-17.05 Zie België Frans 1. 17.05 WK Voetbal. Rechtstreekse uitzending van de wedstrijd Engeland - Frankrijk. ENGELAND BBC 07.40-12.15 Schooltelevisie 14.00 Journaal. 14.45 Over the moon. 15.01 Watchl Kinderprogrammi 15.18 20th century history. lsraW| de Arabische staten. 15.40 Merry go round. 16.00 Cricket. 16.40 Play school. 17.05 WK Voetbal. West Duits: len Algerije en Engeland - Frankrijk en ENGELAND BBC 07.40-12.35 Schooltelevisie en sussen. 13.30-14.20 Continuing educali TOl 14.50 Cricket en paardenrenm vro( 18.00 Whildstrueh. Radio morgen HILVERSUM 1 n i - 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 J. licht - 5.02 Truck - 7.02 (VOO)I luis nica komt maar je toe... vandaag lort uit Roermond - 9.03 Muziek ten [eh< werkt - 10.03 Kletskop - (VPRO) Villa-Vpro - 13.05 Wel lichte kringen - 13.35 Een klap kop - 14.20 (EO) Theologie na: jove Heilige Schrift - 14.35 Radio kit krant - 15.03 Gesprek - 16.02 stop muziek - 16.15 Woord en l 16.55 EO- metterdaad - 17.00 A liteiten - 17.45 Berichtgeving ovG ei zendingswerk [snl HILVERSUM 2 leel - 7.20 (VARA) De wekkerradio nar De vooruitgang - 9.05 Gymn: \ir\r\r Ha Q 1C r>o ...orüh 'Wl IIJI nee r de v 9.30 Teleac - 10.03 Hoor haar Het dagboek van Anne Frank-' Switch on - 11.43 Rechtstreeks een Nederlandse plaats - 14.001 schoolliedjes door De Merels De schuurpapier - 14.50 Ink pra s ni ebc "lï! lan over uw kind - 15.32 Leef-tijd ge lcht - 16.32 Radiorechtbank - 17.0 maa actualiteit van deze woensdag - dar Onder vuur - 18.20 Politieke pa HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) Manneke pop - 8.3 'ee raplu - 10.34 Muziek, zang en laai voor nu,heden en thans - 12.34! an. Eindexamenfestival >ass HILVERSUM 4 v.. - 7.02 (NCRV) Het levende wo u 7.10 Preludium met licht werk' ru Platennieuws - 8.45 Werken van Haa tehude - 9.15 Pastoraal-muzikai och zoek - 10.00 Orkestpalet: het N i0r( lands Kamerorkest - 12.00 0 |e mento - 13.05 Journaal Holland val - 13.07 Opera's van Igor St' aa sky - 16.30 Literama - 17.00 St eer NIEUWSBERICHTEN e v Nieuwsuitzendingen zijn op Hilva ,a_ 1 elk heel uur. 24 uur per dag. C 1 versum 2 op elk half uur van 73 tot 17.30 uur, voorts om 7 00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en uur. Op Hilversum 3 op elk hel van 7.00 tot 24.00 uur en Hilvers om 7.00, 8.00 en 13.00 u

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2