Vastgehouden spanning in Jackpot naar hoogtepunt gekleurd gezien JAMES JOYCE-DAG OP KRO-RADIO Eindexamenfestival van KRO in Utrecht ;e< "til RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DONDERDAG 10 JUNI 1982 PAGIB [E HILVERSUM Op maandagmiddag 14 juni trekt het literair programma „Spektakel" van KRO-radio aan de hand van James Joyce door Dublin, onder de titel „Bloomsday". Het is dit jaar 100 jaar geleden dat de Ierse dich ter/schrijver Joyce (1882-1941) werd geboren en het is 60 jaar geleden dat zijn roman Ulyssus verscheen waaraan hij 7 jaar had gewerkt. Ulyssus is o.a. een rake beschrijving van Joyce's geboorteplaats Dublin. Het boek beschrijft ook een tocht die de ro manfiguren Leopold Bloom en Stephen Dedalus maakten door Dublin, op don derdag 16 juni 1904. Hoewel Joyce het werk schreef op het Europese vaste land, klopte de beschrijving van die tocht bijna tot op de centimeter met de werkelijke toestand. 16 juni werd een soort literaire verjaardag: vooral in Ier land en de Verenigde Staten wordt deze „Bloomsday" gevierd door de hele Ulyssus (voor) te lezen. Vanwege het eeuwfeest wordt dit jaar in Den Haag in vijf dagen tijd zelfs al het werk van Joyce voorgelezen. In het KRO-radioprogramma wordt een klankbeeld gegeven van de tocht door Dublin: een reconstructie, geheel op lokatie opgenomen, waaraan ook Dubliners meewerken die uit Ulyssus lezen en vertellen over hun stad en de relatie met Joyce. Het boek Ulyssus be staat uit 18 hoofdstukken die allemaal anders van stijl zijn: ook het radiopro gramma sluit daarbij aan door heel ver schillende vormen te gebruiken. Het Spektakel over „Bloomsday" is ge maakt door Louis Houët en Jaap Ver meer en is te horen van 16.00 tot 17.00 uur op Hilversum 4. HILVERSUM Op woensdag 16 juni houdt de KRO een „eindexamenfestival", een festival van popmuziek en informatie, dat bestemd is voor jongeren die de afge lopen weken eindexamen hebben gedaan. Het vindt plaats in muziekcentrum Vredenburg in Utrecht, van 12.30 tot 23.00 uur. Tegelijkertijd is dit festival al deze uren te volgen op Hilversum 3. In Vredenburg zal deze dag kunnen worden geluisterd naar popgroepen als Het Goede Doel, Fehlfarben, Allez Allez, Simple Minds, AA and the Doctors en Graham Parker. Ook worden popfilms gedraaid (over Monterey, het eerste grote popfestival in 1967; British Rock; en The Rolling Stones Story) en worden videobanden ver toond van Pinkpop '81 en van Werchter Rock '81. Naast muziek is er veel informatie: er zijn stands van instanties die zich bezighouden met jongeren en hun toekomst, zoals vormingscentra, NVV- en CNV-jonge- renkontakt, Buro Kleinschalig Werk, Voorlichting Schoolverlaters, VVDM, het ministerie van Onderwijs en het ministerie van Sociale Zaken dat met een lande lijke vakaturebank aanwezig zal zijn. Bureau Intomart zal onder de aanwezige jongeren een enquête houden over onderwerpen als: wat is de zin van onderwijs, wat zijn je ervaringen met school, wat verwacht je van de toekomst, van werk, van studie? 's Avonds zal er gele genheid zijn over dit soort onderwerpen te diskussiëren met vertegenwoordigers van de aanwezige instanties. Op KRO-radio zal dit hele festival rechtstreeks te vol gen zijn. In de middaguren ligt de nadruk op de mu ziek, 's avonds zal er meer informatie en diskussie te horen zijn. Van 18 tot 19 uur is er pauze, op de radio is er Frits Spits. De dag wordt besloten met een optreden van anderhalf uur door Graham Parker, van 21.30 tot 23.00 uur. Van het optreden van popgroepen worden ook opnamen gemaakt, die later in het programma Rock Tempel te horen zullen zijn. De KRO wil met dit festival een kleine handreiking doen aan jongeren, om zich te bezinnen op de toekomst. Aan de ene kant zullen ze opgelucht zijn dat de exa mens achter de rug zijn, maar aan de andere kant ko men velen voor de onzekere vraagt: wat nu? Een vraag die om een positieve beantwoording vj-aagt. Het KRO-eindexarrfenfestival is een produktie van (on der anderen) Vincent van Engelen en Harry de Winter. Gratis kaarten kunnen worden aangevraagd bij KRO- receptie 035-713576. HILVERSUM Het duurt lang voor de Zweedse film Jackpot werkelijk gaat boeien. Het spel van anderhalf uur begint met mooie, maar nogal spanningloze sfeer beelden, om vervolgens naar verschillende hoog tepunten toe te werken. Het slot biedt de kijker, die het laatste kwartier een flinke portie spanning heeft kunnen verwerken, een aantal punten om rus tig over na te denken. Over de krachtige hou ding van de oudere vrouw bijvoorbeeld, die op rijpe re leeftijd een relatie aan gaat waarin de man niet het voorbeeld van stand vastigheid is. En in hoe verre misdaad wel of niet loont. De VARA zendt deze film, die de Prix Ita lia 1981 won, maandag uit in de serie „Theater thuis", op Ned. II om 22.00 uur. Kurre is de centrale man in de film; hij werkt bij een verhuisbedrijf en int zijn loon zwart. Hij is vrijgezel en tijdens een verhuisklus ont moet hij de weduwe Elsa met wie hij langzaam, maar met groeiende intensiteit, een re latie aangaat. De makers van deze film, Kjell Sundvall en Kjell-Ake Andersson hebben voor de ontwikkeling van de diverse gebeurtenissen alle tijd geno men. Hiermee bereikten ze, dat de kijker in alle rust het warrige leven van verhui zers kan meemaken, met een aantal mooie verwikkelingen vandien. Huisuitzettingen, gerechtelijke beslagleggingen en verhuizingen van dure in- boeldels met hooghartige ei genaars. Tussen deze scènes door zijn flarden dramatiek ingevlochten, de dood van een boksende kompaan van Kurre, weddenschappen op de renbaan. De aanvankelij ke rust is afgelopen als het eerste hoogtepunt zich aan dient: Kurre krijgt een piano op zijn been en is voorlopig voor elk werk ongeschikt. Onderhand is Elsa bezig aan een cursus Spaans, omdat zij haar zinnen heeft gezet op een vakantie in Spanje. En of Kurre mee wil. Hij heeft geen geld, maar zij wel. En of Kurre dan niet iets wil le nen... Kurre zint op wraak en breekt in bij zijn baas. Zo komt hij niet alleen aan geld, maar hij voelt zich ook de meerdere van Elsa en haar vakantieplannen, van zijn werkgever en over het hele leven waarin hij zich maar al te vaak de klos voelt. De mooie sfeerbeelden maken dan ruimte voor spanning. Tot twee keer toe staat Kur re op het punt door de mand te vallen; op heel mooie ma nier hebben de filmmakers duidelijk gemaakt dat Kurre de enige moet zijn die de in braak heeft gepleegd. Zijn werkgever die hem ver denkt, heeft geen bewijs. Maar hij wéét. Scène uit Jackpot. Aan het slot worden alle los se eindjes aan elkaar ge knoopt, op dezelfde menselij ke manier waarop ook ande re fragmenten steunen en deze film zo de moeite waard maakten. Dramatiek en hu mor gaan heel vaak samen. Zoals het moment waarop Kurre alle manieren aanpakt om zijn Elsa geen zoen te hoeven geven. „Het zijn mijn eigen tanden niet..." mom pelt hij zwak. Maar Elsa moet daar om lachen. „Wat dacht je van de mijne", weet zij doeltreffend te antwoor den. Het is de filmmakers ook ge lukt uitstekende acteurs te verzamelen: de snelle ver huisbaas, de slordig levende Kurre, Elsa die niet mooi is maar een geweldig beminne lijk karakter uitstraalt. Om de intimiteit van hun relatie uit te beelden hebben de filmmakers geen erotische scènes nodig gehad; men zou bijna zeggen in tegendeel. Heel sterk in dit verband is het moment waarop Kurre en Elsa een passende zwem broek voor Kurre gaan ko pen. Het wordt niet het een voudige broekje dat Kurre wil, maar een fraai Honolulu broekje. En de manier waar op Elsa haar zin doorzet. Vriendelijk, lacherig, maar zo dat er geen speld tussen is te krijgen. Kurre mag in deze film dan de stoere bink uithangen en de hoofdrol hebben, zijn vriendin Elsa die maar enke le malen in beeld komt, laat een sterkere indruk achter. Knap gedaan van de makers, die bij diverse verhuisonder- nemingen in Stockholm werkten om materiaal te verzamelen en ervaringen op te doen en ook op ander ge bied geen steken wilden la ten vallen. Twee thema's zijn uitstekend uitgewerkt: een relatie tus sen twee oudere mensen en de dubbele moraal van de maatschappij die het indivi duele zwart-werken in de hand werkt en gelijktijdig wil dat alle lasten gezamen lijk moeten worden gedra gen. Overigens zij gemeld dat het eerste kwartier van de film bepaald niet aangeeft dat er spanning in aantocht is. Veel spanning zelfs, van heel menselijke aard boven dien. FRITS BROMBERG De opdracht van een meerdere -ook al gebeurt dat o;lEII een irritante toon- naast je neerleggen doe je alleen alsstelei ie iets heel geks vraagt, bijvoorbeeld op je hoofd gaai gaan staan en het Wilhelmus zingen. Welke school heeft da nog op het lesrooster staan tegenwoordig? Toch vertel den dit gisteravond scholieren, over wie je de laatste tij zoveel klachten verneemt. Het waren dan ook leerlin gen van de politieschool en -academie. Een meisje Alphen aan de Rijn ging nauwelijks de puberteit ont wassen naar het politiebureau in haar woonplaats on zich als leerlinge aan te melden. Nu verscheen zij vol leerd en voldaan in het IKON-tv-programma „Puber tijd" van IKON-tv om te vertellen, dat zij al surveille ^et rend zelfs haar vader een bon zal geven als-ie door rooi uu licht rijdt. Zij heeft op school geleerd, dat je werk ein'a(je privé strikt gescheiden moet houden. Thuis krijgt dn man gerust een ferme pakkerd, maar die bon heef-i verdiend zitten. Zo'n bekeuring schrijft zo'n jongen of meisje niet uit-on promotie te maken. Een goede agent beschikt over anden oplossingen voor een terechtwijzing. De beste agent is d agent die nooit een bon uitdeelt. Een agent die bekeurt per definitie waardeloos. Velen hebben dat altijd al g dacht en ook heimelijk geweten, maar nu kunnen ze he voortaan ook hardop zeggen. Het is die jongens en meisje op school bijgebracht. De mensen van de politie puren voordeeltjes uit het uni form. Je voelt je er veel veiliger in, vertelde weer een an der meisje-pas-in-politiepak. Een burger mag namelijl geen vinger naar zo'n tuniek uitsteken. Geen vuile vinger op een tres. Doet hij dat toch, dan is hij gelijk zijn ving® kwijt. Daar hebben politiemensen hun fijne vakkneepje voor, opgedaan tijdens de les handenarbeid. Vaste presen tator Ivo de Wijs mocht proberen het uniform van eei agente in de uitzending toch even aan te raken. Eigenlijl niet meer dan een lichte vingerwijzing. Nam zij gelijk zijr pink tussen haar duim en wijsvinger. Een knak en Ivi schoot gelijk van pijn achterover. Zo vergaat het aantaster van het uniformele gezag. Een bon of een houdgreep, in beide gevallen draaien ze je een poot uit. Dat leren ze op d school. Uitgemaakte zaak, dat een politieman niet met een politie vrouw trouwt. Zij vinden elkaar te eigenwijs. Bovendiei zouden zij wederzijds last kunnen krijgen van het in dezi uitzending ter sprake gebrachte irritante beveltoontje. He huwelijk in de vorm van een ambtsedig proces-verbaal. In de studio verschenen om er een prikkelend programm van te maken ook enige oprechte vandalen, die wekelijk met de politie in onzachte aanraking komen, een soort F sideboys van Ajax. Politie best, zeiden zij, zal wel ergen goed voor zijn, maar niet als ze als ME-ers hun wanordi verstoren. Dat optreden van het gezag heeft volgens de politie-in-op leiding niets te maken met weerzin tegen eerlijke jonge renverlangens. Ook al vertoeft je hart als agent bij de kra kers, dan help je toch mee ontruimen. Misschien zit zo'i jonge agent zelf wel bij zijn moeder op zolder en heeft hi het oog op een mooi kraakpandje. Stenen gooien naar I hoofd van ME-ers? Zij zijn er om de openbare orde handhaven. Wie de bestaande orde omver wil werpen moet dat via de volksvertegenwoordiging spelen. En niet door de kop van een kopstuk stuk te gooien. Een geboren vandaal kan politieman worden, maar dan moet hij eerst een paar jaar nalaten zijn steentje tot de ME bij te dragen. Dat irritante toontje van de politie bij terechtwijzingen en het uitschrijven van bonnen dook enige malen in dit IKON-gesprek op. Dat is niet meer van deze tijd, zeiden dt jongens en de meisjes. Dat was alleen in de mooie jaren van Bromsnor. Die is intussen op veelvuldig verzoek i men met Swiebertje, de hooibergkraker, op herhaling gaan bij NCRV-tv. Zo houden de Hilversumse zuilen het gezag elkaar overeind. Bij het grote publiek bestaat kennelijk in brede kring behoefte aan een dergelijk toon tje. En dat leren ze op de politieschool nou net af. TON OLIEMULLE Televisie vandaag NEDERLAND 1 NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.58 Journaal. NCRV 19.00 Rollebol. Franse pop- penfilmserie voor de kleuters. 19.05 Peters baby. Tweede en laatste aflevering van een Zweedse film over het probleem van piep jonge ouders en hun kinderen. Vanavond: Peters dochtertje Lena wordt buiten zijn mede weten naar een pleeg gezin gebracht. Hij komt daartegen in opstand en weet zich gesteund door zijn schoolkameraden. 20.05 Maggie Forbes. Nieuwe Engelse politieserie over een vrouwelijke politie- -agent. Met: Gill Gas- coigne, William Marlo we, Paul Moriarty e.a. Maggie Forbes is tot adjudant bevorderd, maar haar man Ray, die ook bij de politie werkt, vindt dat niet zo'n goed idee. Het werk bij de politie wordt steeds ge vaarlijker. Een tijd later wordt hij bij een overval neergeschoten. 20.55 Kerkepad '82. Toeristi- sch-religieuze wandel tochten langs kapellen, kerken en oude kloos tergebouwen. NOS 21.37 Journaal. 21.55 Den Haag vandaag. Parlementair nieuws. 22.10 Muziek voor ons ple zier. Programma, waar in aandacht wordt be steed aan de amateur- muziekbeoefening. De laatste aflevering speelt in Friesland. Meewer kenden: muziekgroep 'Ruchskerne' o.l.v. Ro land Bouma, het Fries Vocaal Ensemble 'Can- tare' o.l.v. H.J.J. Fijlstra, de brassband 'Crescen do' uit Workum o.l.v. S. Witteveen en het zigeu nerorkest 'Csardas'. 22.40 Studio sport extra. Paardensport. Samen vatting van de landen- wedstrijd om de FEI- -World Cup te Dublin. Commentaar: Hans Eys- vogel. HUM. VERBOND 23.10 Da zaak Ronald Reagan. Het Humanis tisch Verbond klas^t In deze uitzending de Amerikaanse president Ronald Reagan aan voor zaken, waarin hij in gebreke is gebleven. De kijkers treden als jury op. Met: Dick Alen, Wil lem Boiten, Jan Bontje, Annebelle Bousquet, Aad van Deudekom, Ipe van den Deen, Bob de Graaff, Eric van Grie ken, Koos Parlevliet en Joost Sikkers. NOS 23.35 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.35 18.50 KRO 18.59 Sesamstraat. Jeugdjournaal. Popi. Amerikaanse serie over de belevenissen van een Portoricaanse immigrant in New York. Een jeugdvriendin van Popi, Alma, een rijke weduwe uit Portorico, wil met hem trouwen, maar de jongens heb ben bezwaren. Met: Hector Elizondo, Edith Diaz, Anthony Perez, Dennis Vasquez en Lou Criscuolo. De Sullivans. Australi sche serie over het wel en wee van een familie in Australië tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hilda is ernstig ziek. Ze wordt naar het huis van mevrouw Jessup ge bracht en daar in bed gelegd. Voor mevrouw Jessup zit er niets an ders op dan op de bank te slapen. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.27 Een donderdag in Eindhoven. Een serie van drie programma's waarin Aad van den Heuvel praat met men sen uit de regio. Van avond doet hij dat in de wintertuin van hotel Co- cagne in Eindhoven. Brandpunt. Actualitei tenrubriek onder eind redactie van Ad Lange- bent. Centennial. Amerikaan se serie uit 1979 over de opbouw van het Wilde Westen, gebaseerd op het gelijknamige boek van James Michener. Met: Robert Conrad, Ri chard Chamberlain, Raymond Burr, Sally Kellerman, Barbara Car- rera, Clint Walker e.a. Pasquinel en McKeag zljn partners geworden. Op een tocht naar St. Louis om pelsen te ver kopen, is Pasquinel ge trouwd met de dochter van de Duitse zilver smid, Lise Bockweiss. Terug in het Arapaho- -dorp neemt hij Clay Basket mee als tweede Barbara Carrera speelt de rol van Clay Basket in de tweede aflevering van „Centennial" op Ned. II om 21.55 uur. vrouw. McKeag ver denkt hem ervan alleen dit tweede huwelijk aan gegaan te zijn om te we ten komen, waar het goud van haar vader zich bevindt. NOS 22.50 Journaal. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Jill Gascoine is Maggie Forbes in de nieuwe politieserie „The gentle touch" op Ned. I om 20.05 uur. DUITSLAND 1 16.00 Het twistgesprek. Discussie tussen C. Christians en H. Speichert over school en leerlingen. 16.45 Pan Tau... Kinderprogramma. 17.10 Geen dag zoals alle andere. Jeugdprogramma. 17.35 Hoog zult Gij het brood ver heffen. Sacramentsdag-overdenking. 17.50 Journaal. 18.00 De horoscoop van de koning. Opera-buffo van Chabrier, opgevoerd door het Radio Symfonie Orkest van Frankfurt en de Deutsche Oper Ber lin. 19.54 Muzikaal intermezzo. 20.00 Journaal. Aansluitend: Verslag N A VO-T opconferentle. 20.45 Dat waren nog eens tijden. Ontspannend programma met Hazy Osterwald en Corinne Pulver. 21.30 Moeilijke vriendschap. Docu mentaire over de Duits-Amerikaanse relatie. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Theodor Chindler. Duitse fa miliekroniek tijdens de Eerste We reldoorlog. Slot: Herfst 1918: De oor log is afgelopen. Revolutionaire, con tra-revolutionaire en conservatieve politieke groeperingen verdelen het verslagen Duitsland. 00.10 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 The Band Wagon. Amerikaan se musical van Vincente Mlnnelli (1954). Met: Fred Astaire, Cyd Charis- se, Oscar Levant e.a. 17.45 Lied ter gelegenheid van Sa cramentedag. 18.00 Sport actueel. Springruiter- toernooi in Dublin 19.00 Journaal. 19.30 Dalli-Dalli. Spel en plezier van en met Hans Rosenthal. Gasten: Gun- ter Frank en Mariene Charell. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.30 Kenteken D. Nieuws uit Oost en West-Duitsland. 22.15 Het ging dag en nacht door, mijn beste kind. Tv- film van Katrln Seybold en Melanie Spitta over de zi geuner-familie Sinti, die al ruim 700 jaar in Duitsland bestaat. 23.25 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Het programma met de muis. 18.30 Natuurkundige technologie (9). 19.00 Jeugd. Politieke leerlingenor- ganisaties en hun partijen. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.45 Film op donderdag: Heads over heels. Amerikaanse speelfilm van Joan Micklln Silver (1979). Met: John Heard, Mary Beth Hurt, Peter Riegert, Kenneth McMillan, Gloria Graham e.a. Charles is verliefd op Laura. Ze is getrouwd, maar leeft ge scheiden van haar man. Na een pe riode van geluk met elkaar keert ze terug naar haar man en stiefdochter. 22.20 Familieraad. Een beetje vrede. 23.05 Symposium. Evolutie en schepping. 00.05 Laatste nieuws. BELGIE BRT 1 18.00 Willem de Woudgeest. Acht tiende afl.: De toverwensput. 18.05 Sesamstraat. 18.35 Charlie Chaplin. 18.50 Dieren van het Groene Woud. Amerikaanse tekenfilmserie naar het werk van Thornton W. Burgess. Drie ëntwintigste afl.: Het maanfeest. 19.17 Uitzending door derden. Pro gramma van de KDO. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Paradijsvogels. Mare de Ble bewerkte een aantal toneelstukken van Gaston Martens tot een serie, waarvan 'Paradijsvogels' het beste stuk is. Het verhaal speelt in Leie dorp, rond de herberg 'Het Hemel rijk', waar de bewoners hun pintje ko men drinken en elkaar de laatste rod dels vertellen. Met: Ward de Ravet. Jan Reusens, Anton Peters, Jef Burm, Denise Deweerdt en vele ande- 20.50 Panorama. Actualiteitenru briek. 21.40 Dallas. J.R. volhardt in zijn po gingen Sue Ellen terug te winnen. Hij heeft er ook voor gezorgd dat Rebec ca haar zoon Cliff ontslaat. Intussen werkt Bobby samen met de politie om de twee cocainehandelaars, die Farraday vermoordden, in te rekenen. Miss Ellie legt zich uiteindelijk neer bij de dood van Jock en Mitch verlaat Lucy en Dallas. 22.30 Journaal. BELGIE BRT 2 Zie België BRT 1. BELGIE FRANS 1 17.30 ONEM: informatie voor werk zoekenden. 17.45 Histoire d'Aas. Documentaire .over een jongen die zijn vakantie gaat doorbrengen in het Pyreneeendorpje Aas. waar de bewoners met elkaar communiceren via een speciaal geflo ten taaltje. 18.15 Cine-vecances. Kinderpro gramma. 18.45 Faites vos jeux-vacances. Spelprogramma. 19.00 Antenne-soir. Actualiteiten, editie Namen. 19.30 Journaal. 19.55 Autant savoir. Alternatieve on dernemingen. 20.20 They shoot horses, don't they? Amerikaanse sociaal drama van Sydney Pollack (1969). Met: Jane Fonda, Michael Sarrazin, Susanna York en Gig Young. 1932: Amerika verkeert in de periode van de onmen selijke dansmarathons, waar de men sen aangetrokken door gratis voedsel en premies dansen tot ze erbij neer vallen. Robert en Gloria vormen ook zo'n danspaar. Als Gloria tenslotte uitgeput opgeeft, schiet Robert haar neer... 22.20 Lo caroussel aux images. Filmprogramma van Selim Sasson.1 23.15 Journaal. BELGIE FRANS 2 19.00 Les Chretiens dans la via so- 19.30 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.55 Zie Belgie Frans 1. ENGELAND BBC 1 16.00 Tennis. 16.55 Play school. 17.20 Drak pack. Jeugdserie. 17.40 The littlest hobo. Avonturen- serie voor de jeugd. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter. 18.35 Kinderfilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Regionaal nieuws. 20.20 Tomorrow's world special. Over techniek en evolutie. 20.55 Top of the pops. Hitparade. 21.30 Boys of the old brigade. 22.00 Journaal. 22.25 Oppenheimer. Serie. 23.25 Question time. Praatprogram- 00.28 Journaal. 00.30 Fame. Serie. 01.00 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 19.25 The great egg race. 19.55 Documentaire. 20.35 Journaal. 20.40 Travellers in time. 21.10 Human brain. Documentaire 22.00 Call my bluff. Woordduel. 22.30 Brass Tacks reports. Over ge- vangenisproblematiek. 23.10 The old grey whistle teat. Ge varieerd programma. 23.45 Newsnight. 00.30 Cricket. Televisie morgen NEDERLAND 1 r doven en sleeh»- NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. DUITSLAND 1 08.10-09.20 Schooltelevisie. 10.00 President Reagan in Berlijn. 13.00-13.15 Journaal. 15.45 Prix Jeunesse. Festival van jeugdprogramma's. 16.15 Journaal. 16.20 De oude pinacotheek in Mün- chen. 17.05 Alle klaar? En is dat nu kunst? Jeugdprogramma. 17.50 Journaal. 18.00 WWF-club. Jongerenprogram- DUITSLAND 2 08.10-09.20 Schooltelevisie. 10.00 Journaal. 10.03 Dalli-Dalli. 11.35 Verhalen van een stad: Wies- baden. 12.10 Kenteken D. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Journaal. 15.57 Truckbonbons. Calimero. 16.20 Pfiff. Sportstudio voor jonge kijkers. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-iilustratie. 18.00 Politiehond Murmel... koml Tekenfilmserie. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-11.40 Schooltelevisie. 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Het verhaal van de viseer, die een fles vond. Poppenspel. BELGIE BRT 1 BELGIE BRT 2 Zie België BRT 1. BELGIE FRANS 1 12.00-14.30 Teletekst. 17.30 ONEM: informatie voor werk zoekenden. 17.45 Le pare national Suisse. Do cumentaire over het nationale park van Zernez in Engadine. 18.15 Cine-vacancos. Kinderpro gramma. 18.45 Faites vos jeux-vacances. Spelprogramma. ENGELAND BBC 1 07.40-13.05 Schooltelevisie en cur sussen. 14.00 Journaal. 14.30-14.45 Heads and tails. 15.02 Scene. The travellers. 15.33 Tennis. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmpje. 17.30 Newaround extra. 17.40 Kort filmpje. 17.50 The adventure game. SF-se- ENGELAND BBC 2 07.40-14.05 Tv-cursussen en sport 14.35 Cricket tennis. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (NCRV) Goudenregen En ble - 16.30 Kletsmajoor - 16.40 volgen van Stappen in de Stal 18.06 Actualiteiten - 19.02 Lega Heilskwartier - 19.17 De wereldl Gods lol - 20.03 Vierkant lichte muziek - 21.02 Op de vrij - 21.53 Schoffelen in de wijn 22.02 Sport en muziek - 22.! tiek bekeken - 23.02 (NOS) oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.10 (AVRO) De slag bij poort - 17.36 Radiojournaal - Politieke partijen - 18.30 IKC' gramma - 19.00 Zo hoor j< wat - 19.20 Programma O' en wereldbeschouwingen - tafelen met lichte muziek - log en vrede (luisterspelserie) -! Muziek van Serge Prokofieff - Gedichtenprogramma - 21.30 - 22.40 De schone kunsten brt gemeten - 23.00 Jazz-specti HILVERSUM 3 - 18.02 (NOS) De avondspits - (TROS) De geschiedenis van radio (9): de Nederlandse pi 20.02 Ferry Maat's soul- show - 22.02 Sesjun - 23.02 Putten met nieuwe pop-elpees. HILVERSUM 4 - 17.00 Sluiting - 20.00 (NOS) Festival 1982. Ri IU PEN e A hen anle] he Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (KRO) De nachtspiegel Niemandsland: pop in de nacht Van zessen klaar wakker - 9.03I sen en medeklinkers - 12.03 Ti de middag... tussen de 13.06 Actualiteiten - 13.16 Ki munt - 14.03 The complet - 16.1 de valreep. HILVERSUM 2 - 7.20 Radionieuwsdienst Vpro Gymnastiek voor de vrouw Werkbank - 9.33 Expres Vpro Democriet - 11.05 De schoolraLalp 11.33 (TROS) Week in- week 12.20 Agraria - 12.35 Actualitel 13.10 Inkijk met Inbar - 13.33 Meer over minder - 14.33 Teleas )Weg gramma - 15.03 Spiegel van Br 15.32 Het gesprek van de dag Consumentenmagazine - 17.00 nalistenforum - 17.35 (VOO) Info gazlne. HILVERSUM 3 - 7.02 (EO) Joy In the morning Muziek en actualiteiten - 9.03 Dt zikale fruitmand - 10.03 Muziek tief - 10.45 Voor Marokkanen (NCRV) Pop non stop door Jan man - 12.03 Goeiemiddag met et o de Groot - 12.25 Het weerprai Uur 12.45 Filmnieuws - 13.03 Discot! Top 10 - 13.30 Minispecial Doobie Brothers - 14.00 (VOO) J1 hi van Leeuwen met platen uit de verk nationale hitlijsten - 15.20 Vei erst( Top 40. HILVERSUM 4 - 7.02 (NOS) Vroeg klassiek Muziek uit de Middeleeuwen er naissance - 9.30 Horizon - 10.00 end i dagmorgenconcert - 11.00 (VOO e spc ziek voor miljoenen - e NCRV-schoolradio - 11.40 Vi Muziek voor miljoenen - 12.15 Mondt met nieuw muzikale me( werken - 13.00 (NOS) Holland Ft ling journaal - 13.07 Nederlands nu 0ete| magazine - 14.00 Onder de g' tj linde - 15.00 De Vpro-muzlekshc 4. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilvjlader 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Oi rQ: versum 2 op elk half uur van 7.3 .J, tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22.30 enfOudt uur. Op Hilversum 3 op elk h< van 7.00 tot 24.00 uur en Hllvf' om 7.00, 8.00 en 13 00

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2