Surfen aan Wassenaarse Slag: loedezef Voorrecht voor weinigen Een JbDENSTOP BIJ WASSENAARSE SURFCLUB Valkenburg verplaatst uitritten parkeerterreinen aan Voorschoterweg erontrusting over verhoging turen Katwijkse sportzalen £"£eid6e(3omant Toch rijkssubsidie voor restauratie dorpspompen Noordwijk ,EGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 9IUNI1982 PAGINA 7 Leo Delft links chief tie) met merkv dige trap dlcht gelljki ker elangstelling oor Open School ATWIJK Er bestaat in Katwijk redelijke belangstelling voor de ien School. Tot nu toe hebben zich al deelnemers opgegeven voor het rste cursusjaar dat in september be lt. Organisatrice Ida Siers verwacht in de komende maanden het maxi- um aantal van 60 zal worden gehaald lama er gewerkt zal worden met een ichtlijst. De belangstelling van de rsisten gaat voor het overgrote deel naar de vakken Engels en Neder- is. Het is tot 1 september nog moge- om in te schrijven voor de Open bool bij de Stichting K O, Katwijk, 01718-22250. Geen verdieping op flat Reijgersberglaan KATWIJK Het blijkt niet mogelijk om op de flat aan de Reijgersberglaan een extra verdieping te bouwen ten behoeve van de huisvesting van één en tweepersoons huishoudens. Dit heeft een woordvoerder van de wo ningbouwvereniging „Brittenburg" gisteravond bekend gemaakt tijdens een vergadering van de gemeentelijke stuurgroep. Een aantal voorzieningen die in deze flat zouden moeten worden aangebracht, kwam de huidige bewoners te staan op een huurverhoging van zo'n hon derd gulden in de maand en dat was voor het merendeel niet acceptabel. De splitsing van flats in de Langeveldstraat gaat defini tief wel door. De opdracht aan de aannemer is momen teel uitgegaan en verwacht wordt dat er nog voor de bouwvakvakanties met het werk kan worden begonnen. Het gaat hier om vier grote flats die worden gesplitst in acht kleine woningen. Katwijkse avondvier daagse: 4000 deelnemers KATWIJK Ruim vierduizend deelnemers zijn gisteravond van start gegaan in de elfde Katwijkse avondvierdaagse. Onder auspiciën van de wandelkring Leiden organiseert ook ditmaal de wijkvereniging „Molenwijk" dit grootse wandelfestijn dat vooral erg goed aan slaat bij de schoolgaande jeugd. Zo'n tweedui zend leerlingen van Katwijkse scholen lopen in groepsverband één van de voorgeschreven af standen van vijf, tien, of vijftien kilometer. On derweg worden de deelnémers begeleid door 48 vrijwilligers terwijl de afdeling Katwijk van de EHBO de medische verzorging voor zijn reke ning neemt. Op vrijdagavond hopen de meeste deelnemers met de muzikale ondersteuning van acht muziekkorpsen de traditionele me daille in ontvangst te nemen. Uitslaande brand door oefening brandweer NOORDWIJK Een oefening van de bedrijfs brandweer van de Dr. Van der Bergh stichting had gisteravond een uitslaande brand tot ge volg. De bedrijfsbrandweerlieden begonnen hun oefening rond acht uur. Teneinde de reali teit goed na te bootsen, werd een klein deel van het leegstaande kantoorgebouw op het terrein in brand gezet. De taak voor de oefenende brandweerlieden was de ontstoken vlammen weer te blussen. Daarin slaagde zij echter niet. Integendeel, om kwart over acht hadden de vlammen dermate om zich heen gegrepen, dat de bedrijfsbrandweerlieden zich genoodzaakt zagen de hulp van hun collega's van de ge meente Noord wijk in te roepen. Die zagen kans de uitslaande brand binnen drie kwartier te blussen. De oefenende brandweermannen zul len gisteravond ongetwijfeld het nodige opge stoken hebben.... j Rijnsburgs bloemencorso uitgebreid door Oegstgeest OEGSTGEEST Het bestuur van de stichting Win kelcentrum „Lange Voort" heeft na diverse besprekin gen met de organisatoren van het Rijnsburgs Bloemen corso bij hen de bereidheid gevonden Oegstgeest meer bij het corso te betrekken. Dit uit zich in een uitgebrei de route langs de Apollolaan (Rustenborch/Van Wijc- kersloot), Rhijngeesterstraatweg, winkelcentrum Lange Voort en via de Terwee weg naar de Leidse Straatweg. Het betekent verder, dat een drietal extra muziekkorpsen moet worden ingezet omdat de route aanmerkelijk langer zal zijn. De Stichting Winkelcentrum Lange Voort vraagt van de ge meente een tegemoetkoming in de kosten van 1500 gulden. Tot vorig jaar was dit het bedrag dat Oegstgeest aan het corso als subsidie verstrekte. De raad heeft echter besloten deze subsidie met ingang van 1982 in te trekken. „Je kunt maar beter niet bezuinigen" verzuchtte de D'66-er G. Wuisman toen gisteravond tijdens de commissie van financiën het een en ander door wet houder Kohlbeck naar voren werd gebracht. „Nu wordt er al weer een uitgave gecreëerd, die wij in het verleden hebben af gewezen". Ook de overige commissieleden hadden er moeite mee. „Er is sprake van een zuiver commercieel doel" zo lag het gevoelen. De fracties zullen zich nog beraden over een stand punt. Inbraak opgelost Vrouwen trefpunt zoekt eigen ruimte in Voorhout VOORHOUT De vrou wen van de vereniging Het Vrouwentrefpunt en de Stichting V.O.S. zwer ven sinds 1978 met hun vormingscursussen van beschikbare ruimte naar beschikbare ruimte. Het „Vrouwentrefpunt" wil alle activiteiten, bestaande en nieuwe, uit gaan voe ren in een vaste ruimte met een eigen sfeer. Ge dacht wordt aan een plek waar vijftig vrouwen in kunnen met daarbij een kleine ruimte voor kan toor en kinderspeelhoek. De eerste activiteiten begon nen in „het Hok", vervol gens ging men naar de toen malige peuterspeelzaal in de oude B.N.S. om dan nog maals naar „het Hok" te ver huizen, totdat dit door brand werd verwoest. Hierna mocht men tijdelijk gebruik maken van ruimten in Huize Agnes. De Stichting V.O.S. en de politieke vormingscur sussen maken beurtelings ge bruik van zaaltjes in het pa rochiehuis of Huize Agnes. Het „Vrouwentrefpunt" zegt hierover: „We zijn werkelijk van het kastje naar de muur gegaan en nergens hebben we een eigen stek. Voor alle vergaderingen en voorberei dingen van onze thema avonden kunnen wij alleen terecht in onze eigen huiska mers, wat ons door de huis genoten niet altijd in dank wordt afgenomen" NOORDWIJK Met de aanhouding van twee Noordwijkse jongens heeft de politie een eind mei gepleegde inbraak opgelost. De jongemannen (19 en 16 jaar) hadden daarbij 10.000 gulden buitgemaakt. Het geld behoorde toe aan een al wat oudere al leenstaande. Van het gestolen geld is slechts 1400 gulden terug gevonden. De buit werd voor het merendeel besteed aan drank en gokspelletjes. In verband met de inbraak heeft de politie nog een derde Noordwijker aangehouden. Deze 18-jarige jongen ken de de daders, maar hield zich stil nadat hij honderd gulden zwijggeld van hen had gekregen. VALKENBURG De uitritten van de twee par keerterreinen aan de Voorschoterweg nabij de Kwantumhallen worden verplaatst. Een voorstel hiertoe van het college van Valkenburg werd gis teravond schoorvoetend door de gemeenteraad aangenomen. Doel van de verplaatsing is het veiliger maken van de weg. De aanleg van een met ver keerslichten beveiligde oversteekplaats voor voet gangers zou de oplossing niet zijn, aldus het college. De directie van de Kwan tumhallen is bereid vijftig mille bij de dragen in de aan leg van een beveiligde over steekplaats. Het college liet gisteravond weten, dat de rijkspolitie in een rapport de aanleg van een dergelijke oversteekplaats heeft afgera den omdat de noodzakelijke ruimte ter plekke ontbreekt. Daarbij geeft een oversteek plaats geen oplossing daar de auto's tachtig kilometer per uur mogen rijden op de V oorschoterweg. Het verplaatsen van de uit ritten van beide parkeerter reinen zou beter zijn, omdat de situatie overzichtelijker wordt. De raadsleden toon den zich niet enthousiast. De heer V.d. Broek (PvdA/PPR): „De fietsers moeten nu drie keer overste ken. Dat is veel gevaarlij ker". Toch stemde men met het voorstel in. De raad trok 125.000 gulden uit voor de reconstructie van het Dorpsplein. Ook stemde men in met de plaatsing van een jeugdhonk voor Valken '68. Deze vereniging wil in het honk ook aan ander jeugdwerk doen. eiligheidsregels i Wassenaarse club probeert gevaren af te wenden met we een reddingboot klaarlig- alle leden die gaan surfen een aantal veiligheidsregels, gen, die we in geval van nood kaart op een bord prikken met „Op het strand hebben meteen inzetten. Ook moeten hun nummer erop. Als die hun ter af: le op. 5( kTWIJK Een aantal jen van de commissie >r cultuur en recreatie »ft gisteren zijn veront- sting uitgesproken over verhoging van de irprijzen van de ge- ientelijke sportzalen. De 'jzen, die met ingang 1 augustus met 14,5 llen stijgen, zijn volgens deze commissieleden voor een aantal binnensport verenigingen niet meer op te brengen. De binnen- sporters zullen de ver hoogde zaalhuur niet te rug kunnen vinden in de subsidie van de gemeente. In het welzijnsplan is met deze tussentijdse verho ging namelijk geen reke- ADR Plezier voor twee met dit handige mini-damspel. U krijgt het thuisgestuurd als u de kleine moeite doet een nieuwe N| abonnee aan te brengen voor ireeds\ dezebant. 't-zelvl Noteer m als nieuwe abonnee de Leidse Courant :S etc kGD! Postcode/Plaats IG: sen A!. DO! en v< kt. I.V -vr. 8.00- Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een mini-damspel naar: Naam Adres Plaats/Postcode_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden. ning gehouden. Met de stijging van 14,5 blijft de gemeente Katwijk overigens nog aan de lage kant. Wanneer de nieuwe richtlijnen van het ministerie van Binnenlandse Zaken zou den zijn gevolgd, was het zelfs mogelijk om de tarieven maxi maal met 47,5 te verhogen. De verhoging die de gemeente nu doorvoert, is gebaseerd op het feit dat het ministerie van Onderwijs de kostenvergoe ding voor de gemeentelijke sportzalen onlangs met 6,2 heeft verlaagd. Dit betekent voor de Dienst Sportzalen van de gemeente Katwijk een be drag van ruim vijftien duizend gulden, dat nu zal worden „te rugverdiend" door een extra huurverhoging door te bereke nen aan de overige gebruikers van de sportzalen. In veel ge vallen zijn dat de plaatselijke sportverenigingen. Met name de heer M. Rebel, adviseur van de commissie voor Cultuur en Recreatie, voorziet grote problemen voor de binnensportverenigingen. „Er zullen in deze hoek zeker klappen vallen omdat de ac commodaties gewoonweg te duur worden. Wanneer de huurprijzen worden doorbere kend naar de leden zal de con tributie verhoogd moeten wor den, wat dan weer een aan zienlijke leegloop tot gevolg zal hebben". Volgens wethouder J. Vink, die de bezwaren van de heer Rebel voor een deel onder schreef, zal er binnen de wel- zijnscommissie een discussie op gang moeten worden gebracht om te komen tot een m reeële verdeling van de lasten tussen zowel binnen- als bui tensportverenigingen. De bui tensportverenigingen, zoals bijvoorbeeld de voetbalclubs, betalen relatief een lage huur zodat het, volgens de wethou der, in principe zeer goed mo gelijk is dat zij een deel van de kosten van de binnensportver enigingen helpen dragen De dorpspomp op het Lindenplein. NOORDWIJK Het rijk geeft toch subsidie voor de res tauratie van de twee oude dorpspompen op het Linden- plein. Veertig procent van de 151.883 gulden zal door de overheid worden betaald. In eerste instantie werden de pompen niet op het restaura tieplan 1983-1986 opgenomen, maar onlangs is bericht gekre gen dat in 1984 de subsidie zal worden uitbetaald. Voorwaar de is wel dat met het werk voor 1 januari van dat jaar moet zijn begonnen en dat het voor 1 januari 1985 klaar moet zijn. De commissie openbare wer ken reageerde gisteravond po sitief op het verzoek van wet houder P.G.T. Warmerdam om voor de restauratie alvast een krediet van 151.883 gulden beschikbaar te stellen, zodat snel met het werk kan worden begonnen. In april 1980 be sprak de gemeenteraad al de deplorabele toestand van beide pompen op het Lindenplein en stelde, dat voorkomen moet worden dat deze monumenten voor het nageslacht verloren gaan. Bijna alle natuurstenen onderdelen bleken erg te zijn verweerd, zodat opknappen dringend nodig was Het architectenbureau Van Beek uit Warmond maakte op verzoek van de raad een res tauratieplan. In het najaar van 1980 bleek daaruit dat het werk zo'n anderhalve ton zou gaan kosten. Overigens valt onder dit plan niet de pomp bij het raadhuis. Deze hoeft slechts gerepareerd te worden en die kosten komen niet voor rijkssubsidie in aanmerking. De restauratie van de pompen op het Lindenplein gaat de ge meente in een periode van 25 jaar 2.571 gulden per jaar kos ten. Als de restauratie van de pom pen niet gelijktijdig wordt uit gevoerd zal het karwei veel meer gaan kosten. Dat is ook het geval als de pompen wor den voorzien van een installa tie om water te geven. De raadsleden K.J. Rubingh (VVD) en mevrouw J.J. Voor ham (PvdA) willen wel dat onderzocht wordt hoeveel een dergelijke installatie bij de pompen gaat kosten. „Als we zoveel geld ervoor uitgeven, dan moet het ook goed gebeu ren", aldus mevrouw Voor ham. Wethouder Warmerdam meende dat dit 9.000 gulden per pomp kost, maar zegde een onderzoek toe Secretaris Jan Paulides van de Wassenaarse surf- vereniging Allround. richt door een vijftal enthou siaste surfers, die daarvoor op het Valkenburgse meer plank- zeilden. „Daar waren ze op een gegeven moment op uitge keken. Toen zijn ze bij de Wassenaarse Slag de zee op gegaan". Omdat dat eigenlijk verboden was, moesten ze met een ontheffing zeilen. Voor de som van achtduizend gulden werd een clubhuis gebouwd. Nu heeft de vereniging twee honderd leden en de belang stelling is nog steeds bijzonder groot. Onder die tweehonderd zitten maar amper twintig vrouwen. Hoe dat komt, weet Jan niet. „Misschien, omdat het surfen op zee toch veel kracht vereist" zo denkt hij. Voorrecht Het surfen aan de Wassenaar se Slag lijkt dus een voorrecht van enkelen geworden. Jan Paulides: „Om wat meer men sen de kans te geven te surfen, mogen de leden drie keer per jaar een introducé meenemen. Als er meer belangstelling is om op zee te surfen, moeten die mensen maar zelf een nieuwe vereniging oprichten. Met dit aantal leden kunnen we nog instaan voor een veili ge surfdag". Op de vraag of er wel eens illegaal op het strand wordt gesurfd, antwoordt hij dat het wel meevalt. „We heb ben niet veel last van toeristen en dagjesmensen, omdat de meesten Scheveningen aan trekkelijker vinden". gel iderkai 'iet Hi ie^teru ASSENAAR De ge- eer kc senteraad van Wasse- r het d ar nam onlangs het be- AN HI lit om de Algemene Po- n Zwanjie Verordening zo aan r"°VM P^611' ^at het ^ele aKuyt°° r verboden is om vanaf Wassenaarse Slag te an surfen. Alleen Was- ïaars enige surfclub lround heeft daar een theffing voor gekregen, vereniging bepaalt dus i_eer op zee mag plank- len. De club, die zich veer ruim een jaar vlak iter de drie koffieten- genesteld heeft in een andhuisje, heeft nu al rswöud eehonderd leden. „De zijn g )ei is zo snel gegaan, dat jropese s een ledenstop hebben en tafel (esteld. Anders wordt an 16 t veei te druk en raken ouden controle kwijt" al- a runi s de 26-jarige Jan Pauli- irhter |S, de secretaris van de in Avireniging. e dami r len bij (ssenaar neemt met het Ellen I (verbod een bijzondere po- ichter in ons land in. Een illega- s gesel plankzeiler riskeert zelfs enmeisjjo boete van driehonderd Robert den of twee maanden hech- inioren (is. „Ik vind het terecht, dat (t zomaar iedereen op zee ig met een plank. Bij andere """ptgemeentes zie je vaak ge- eg dat het mis gaat. Er zij al kaart er 's avonds nog hangt, komen we in actie. Het lijkt misschien overdreven, maar we doen het echt om de surfer tegen zichzelf te beschermen." „Allround" is in 1979 opge-

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7