Verdubbel spoorlijn Leiden- Woerden Hoogmadenaar mag erker afbouwen Badmintonsport in Klaverhal De lachende derde REGI0(J0UR)NAAL Vereniging Milieudefensie Alkemade viert uitbundig 10-jarig bestaan REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 9IUNI1982 PAGt Zomerbridge De Bridgeclub Sassem Troef organiseert ook deze mer weer bridge-drives voor liefhebbers. De wedstiw den worden in de periode vanaf donderdag tot en meC, 26 augustus elke donderdagavond gehouden in de Ont g moeting aan de Narcissenlaan in Sassenheim. De zaak, kan maar honderd bridgers bevatten en daarom is ht e raadzaam om kwart voor acht aanwezig te zijn. Het in 1C schrijf geld bedraagt één gulden vijftig per persoon ptt t avond. Voor winnaars in een van de vijf lijnen is t fles met een zomerwijntje te verdienen. Koorconcert Het internationaal vermaarde Independent Presbyteria Church Choir uit de Amerikaanse stad Birmingham (Ala I barna) geeft vrijdagavond een concert in de R.K. Sint Pan cratiuskerk in Sassenheim. Het veertig leden tellende kooi staat sinds 1964 onder leiding van dirigent Joseph W Schreiber. Het repertoire van het koor omvat 360 kleine ei 40 grote koorwerken. Hei koor komt op uitnodiging van dt Dutch Immigrant Society in het kader van de herdenking van de 200jarige betrekkingen tussen Nederland en Amen ka. Het koor wordt 's middags op het gemeentehuis or, vangen en burgemeester Kret zal 's avonds om kwart ov acht het concert op het orgel openen. De toegangsprijs tien gulden. CJP-ers en 65-plussers betalen zeven gulden vijftig. Vierdaagse c In verband met de intocht van de deelnemers aan dt >r Katwijkse Avondwandelvierdaagse zijn vrijdagavond tussen zes uur en half tien de volgende straten vooi, verkeer afgesloten: Molentuinweg, Wassenaarsewq j (tussen de Zandsiootbrug en de Molentuinweg), Tulp straat en de Zonnebloemstraat (tussen de Tulpstraa en de Asterstraat). Voor het autoverkeer worden or a je omleidingsborden geplaatst Jubileumconcert Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan geeft de New Gos pel Sound uit Rijnsburg onder leiding van Jasper van Delt vrijdagavond een jubileumconcert in de Immanuelkerk ii Rijnsburg. Medewerking wordt hierbij verleend door dt '1' organist Hans van Kruistum. Het concert begint om achi Zomermarkt Een zomermarkt wordt vrijdag en zaterdag in het win-, keicentrum Lange Voort" te Oegstgeest gehouden. Dt winkeliers zullen met vele extra's op de markt kornet speciaal voor kinderen wordt er veel georganiseerd. L bezoeker zal kunnen genieten van talrijke demonstr ties en voor muziek wordt er uitbundig gezorgd doot\* de leden van de groep „Seventy-five-seven Vrije Academie De docenten van de Vrije Academie De ver exposeren vrijdag tot en met 27 juni in 't Huys Dever in Sassenheii Tussen de academie en de gerestaureerde woontoren is band op cultureel vlak ontstaan. De acht docenten, daarin hun werk tentoonstellen, zijn: Annemarie Posthj ma-Tappenbeck (aquarellen), Loes Haantjes (tekeninge Anneke van Kesteren (olieverven), Valery Postumus ramiek en etsen), John Ellender (steengoed, etsen), GidfOJ langeveld (tekeningen), Maarten Groeneveld (pastels) et Rob Luca (schilderijen). De expositie is dagelijks tussen twee en vijf uur te bezoeken, behalve op maandag. Pastorie De onlangs op het Castellumplein in Valkenburg gt^ houden rommelmarkt heeft maar liefst 12.000 gulden t opgebracht. De rommelmarkt werd georganiseerd dooi de Gereformeerde Kerk. het doel is het opknappen van ft de pastorie. WOUBRUGGE Na een slepende procedure van bijna anderhalf jaar heeft Hoogmadenaar Van Goo- zen van de Woubrugse raad uiteindelijk toestem ming gekregen zijn erker af te bouwen. Vorig jaar begon het geharre war rond de bouw van de er ker van Van Goozen, die naar zijn zeggen op mondelinge toe zegging van burgemeester en gemeentesekretaris uiteinde lijk maar begon met heien toen de gemeentelijke papier molen wat al te langzaam maalde. Bij controle bleken de bouwmaten echter niet te kloppen. Gevolg: een gewei gerde vergunning. De Hoog madenaar ging vervolgens in beroep bij de raad. In de mon delinge behandeling van de zaak in de commissie alge- en bestuurlijke zaken ble ven ook onduidelijkheden. De Woubrugse raad toonde gister avond duidelijk zijn goede wil door de aanvrager van de bouwvergunning „het voor deel van de twijfel" te gunnen. Dit ondanks het advies van b en w om de zaak op formele gronden af te wijzen. Het RAAD TOONT GOEDE WIL groene licht voor de bouw van de erker werd dus gegeven. Vergunningtechnisch bleven er nog wel een paar vraagte kens over in verband met het komende bestemmingsplan. De 193 bezwaarschriften van Woubruggenaren tegen het eerder genomen besluit van de Woubrugse raad om een motie van de raad van Noordwijker- hout tegen plaatsing van kern wapens slechts voor kennisge ving aan te nemen, vonden geen genade in de ogen van de raad. Raadslid Leen Vos (onaf hankelijk), die de bezwaar schriften verzamelde, was ui teraard een andere gedachte toegedaan. Hij stond echter al leen in zijn mening. Het was zoals een ander raadslid op merkte: „Als men bij elk raadsbesluit de tegenstanders verzamelt en bezwaarschriften laat indienen, komen we al leen nog maar aan de behan deling van bezwaarschriften toe en niet meer aan bestu ren". De raad van Woubrugge nam dus ten tweede male het democratische besluit om de bekende motie voor kennisge ving aan te nemen en niet meer dan dat. Raadslid Leen Vos stelde een AROB-proce- dure in het vooruitzicht. De beregeningsinstallatie voor de Woubrugse voetbalvelden ondervond nog al wat weer stand. Hans van Wo (V.V.D.) zag een dergelijke stallatie als een logisch gei van het onderhoud, dat vereniging zelf zou doen vond, dat de voetbalverenij eigenlijk maar voor de ko f moest opdraaien. Na de veif^" diging van de zaak door houder Haasbroek (Geme belang) leek de beregening stallatie meer op een verki Sti subsidie en daar hadden b( andere raadsleden moeite n si) bt Op dit moment worden nieuwe velden echter aai l legd en daarom moest wel f!' sloten worden. Uiteind*}™ stemde niemand tegen. ZOETERWOUDE Met de komst van sport- en re creatiecentrum De Kla verhal doet tevens de badmintonsport zijn intre de in Zoeterwoude-dorp. Er blijkt behoefte te zijn aan badminton in een overdekte accommodatie want zo'n 200 mensen hebben zich inmiddels als kandidaat-lid aangemeld. De initiatiefnemers heb ben inmiddels een voorlo pig bestuur gevormd dat morgen officieel gestalte zal krijgen bij de oprich tingsvergadering van de vereniging. Het bestuur had aanvankelijk bij het stichtingsbestuur van De Klaverhal de donderdag avond geclaimd maar inmid dels zijn ook de vrijdagavond en zaterdagmiddag voor de badmintonners gereserveerd. Jaap van Prooijen, kandidaat- voorzitter van de nieuwe vere niging: „de reacties op onze huis-aan-huisfolder waren overweldigend. Voorlopig star ten we alleen met senioren vanaf 16 jaar. Dat is een be wuste keuze omdat wij als be ginnende vereniging geen ge kwalificeerd kader bezitten en dat is een vereiste om de jeugd goed te kunnen opvangen en begeleiden. Als we eenmaal draaien als vereniging kunnen uiteraard de mogelijkheden voor een jeugdafdeling wor den bekeken. Immers, wie de jeugd heeft, heeft de toe komst", aldus Van Prooijen die samen met Jan Smeink (penningmeester), Els Deckers (secretaresse), Gerda Merie (wedstrijdsecretaresse), Arno Centen (technische commissie) en Hans Dickman (algemeen adjunct) het voorlopig bestuur vormt. De zaken worden energiek aangepakt. Zo kunnen de le den na de zomervakantie als De Klaverhal de poorten opent tijdens de training on derricht krijgen van een gedi plomeerd trainer. Op donder dagavond zal de heer Herman Thepass aanwezig zijn om de leden te instrueren en de fijne kneepjes van de badminton sport bij te brengen. De vrij dagavond is bestemd voor re creatie terwijl de zaterdag voorlopig beide mogelijkheden biedt maar in de nabije toe komst de wedstrijddag zal worden. De contributie zal on geveer 190 gulden per jaar gaan bedragen; ieder lid heeft De oprichtingsvergader tf, van de vereniging begint d derdagavond om half negei Don Bosco. Naast de forn ac handelingen zoals vastste van statuten en huishoud* l reglement wordt op die de naam van de kersverse eniging bekend gema Voorts zal nadere inform de worden verstrekt over de I pc mintonsport door middel schriftelijk materiaal ter ac oefenmeester Herman The| de nodige vragen kan bei zo woorden. Mensen die n willen weten over de badfl L tonvereniging of zich als ac willen melden als lid kun zich in verbinding stellen Els Deckers, Burg. Brap straat 10, telefoon 1330. ,Stek Pret" in Hazerswoude HAZERSWOUDE Naast Stekpop '82, het popmuziekfestival dat zaterdag wordt gehouden, organiseert jeugdsoos Ons Stekkie vanaf vandaag nog een aantal activiteiten. Dat gebeurt onder de naam „Pret Stek". De festiviteiten hebben plaats in de tent nabij het complex van Avanti. „Pret Stek" begon vanmiddag om twee uur met een spe ciaal voor de jeugd in elkaar gezet programma, een onderdeel daarvan vormt het optreden van de clowns Appie en Flappie. 's Avonds vanaf half zeven is er „Stuif-es in" voor de jeugd. Kinderen uit Hazerswoude-Rijndijk kunnen met een speciaal daarvoor beschikbaar staande bus van- en naar het dorp gere den worden. Donderdag kan de jeugd tot en met achttien jaar een popconcert tegemoet zien. Voor de muziek zorgt de Haagse formatie „Widowmaker" en een discotheek. Vrijdag is het de beurt aan de Leidse Old Black Saloon Band en de in Hazerswou de zeer populaire groep „Boom". Bovendien vallen er optredens van een goochelaar en de winnaars van „Stuif-es in" te ver wachten. Hazerswoude rooit populieren HAZERSWOUDE Tot 22 juni kan men bezwaar indie nen tegen het plan van burge meester en wethouders van Hazerswoude om drie populie ren te rooien in het Gouver neurplantsoen, tegenover de woningen Bosboom Toussaint- straat 11 en 13. In een huis- aan-huis-blad meldt het colle ge dat het bezwaarschrift ge motiveerd moet zijn... Trou wens, als het aan b. en w. ligt, worden ook zeven populieren gerooid langs de noordzijde van de Zuiddijk. Maar ook in dit geval mag de burger nog bezwaar aantekenen.... Wijde Aa-loop WOUBRUGGE Op 12 Juni organiseert de v.v. Wou- >rugge een prestatieloop door de prachtige Woubrugse polders en langs de Wijde Aa. De prestatietocht gaat over 3, 7, 11, 5 of 23 kilometer. In schrijven vanaf 12.00 uur in de kantine van de voetbalvereni ging Woubrugge aan de Bate- weg. Start 13.00 uur. Voor de eerst aankomende dame, heer en veteraan is op de grootste afstand een fraaie prijs be schikbaar. Voor een ieder an der een herinneringsvaantje. Beenletsel na ongeval HAZERSWOUDE/VALKENBURG Een bromfietser uit Hazerswoude liep gistermiddag beenletsel op bij een ongeval op de Rijndijk. De bromfietser reed op het fiets pad toen hij werd aangereden door een achteruit rijden de automobilist. Deze wilde de hoofdrijweg op, maar zag de bromfietser over het hoofd. De bestuurder van de tweewieler moest worden overgebracht naar het Leidse Diaconessenhuis. Een soortgelijk ongeval deed zich gisteravond om half ze ven voor in Valkenburg. Op de Katwijkerweg zag een 26- jarige automobiliste uit Nieuwegein een 19-jarige Leidse bromfietser over het hoofd, toen zij links af wilde slaan. De Leidse jongen kwam ten val en brak daarbij een been. Ook dit slachtoffer werd overgebracht naar het Diaconessen- huis. ALKEMADE Kern groep Alkemade van de Vereniging Milieudefensie viert morgen het tienjarig bestaan van de vereniging met een twintig kilometer lange fietspuzzeltocht door Alkemade en een rij dende expositie in een echte Engelse „Dubbel dekker". De tentoonstelling in de Mi- lieudefensiedubbeldekkerbus gaat over de door de vereni ging ontplooide aktiviteiten gedurende de afgelopen tien jaar. Dat zijn er nogal wat, want met name in Alkemade hebben de milieuaktivisten be- Kaald niet stil' gezeten. Wie erinnert zich niet de felle strijd tegen de vestiging van een camping in de Veender- polder aan de Wijde Aa? Een strijd, die overigens nog steeds in al zijn felheid gestreden wordt. Voorts heeft men zich met de regelmaat van de klok gekeerd tegen allerhande vuil- stortingen in de polders. Vege tarische maaltijden werden ge organiseerd. De kerngroep or ganiseerde vele tentoonstellin gen en informatiefolders over onder andere energiebespa ring, hergebruik van afval, etc. Men zette de aktie „Pak de fles!' (in plaats van weg werpverpakkingen) op touw. De kerngroep steunde de suc cesvolle Ripse aktie tegen ves tiging van het Waterschaps kantoor aan de Achterdijk. Men vocht voor het behoud van elk bedreigd stukje groen in Alkemade en tegen de ves tiging van een LPG-tanksta- tion. Tijdens de onlangs ge houden verkiezingscampagnes voor de gemeenteraad stelde de kerngroep Alkemade een overzichtelijke folder samen over de milieu-standpunten van de diverse politieke pat tij en Beeld van een van de actie vereniging. De Alkemadese afdeling van Milieudefensie heeft een goed en regelmatig overleg met het gemeentebestuur over aller hande zaken. De heer De Jong, chef afdeling Weg- en Waterbouw, onderdeel van Openbare Werken, woont de maandelijkse ledenvergaderin gen altijd persoonlijk bij Hank van de Alkemadese Milieu zij dit goede overleg is bereikt dat het kappen van bomen in Alkemade voortaan slechts spaarzaam, en alleen bij uiter ste noodzaak geschiedt. De groep organiseert jaarlijks op originele en inventieve wijze de boomfeestdag voor de Al kemadese lagere schooljeugd, neemt deel aan het kindercor so en aan braderieën in de ge meente. De vereniging heeft zich fel gekant tegen onkruid- bestrijding met behulp van gif met als resultaat dat in de Roelofarendsveense vogelwijk nu bij wijze van proef niet meer met giftige bestrijdings middelen gewerkt wordt. Ui teraard geeft een zo hier en daar met onkruid begroeide straat minder voldoening en extra werk aan de werkne mers van de Plantsoenen dienst. Om nu deze mensen wat te ontlasten en meer te motiveren, heeft Milieudefen sie voor aanstaande zaterdag een aktie ontketend onder de bewoners van de Vogelwijk. Eensgezind en met man en macht zal dan gewerkt gaan worden om de straten op mi lieuvriendelijke wijze on- kruidvrij te maken. De dubeldeksbus is morgen op de volgende plaatsen en tijden te vinden: Nabij de LTS te Oude Wete ring van 9.30 tot 10.30 uur. Nabij „De Koperwiek" (LHNO) te Oude Wetering van 10.45 tot 12.45 uur. Nabij de Regenboogschool te Nieuwe Wetering van 13.00 tot 13.45 uur. Nabij de ..Johannes XXIII"- MAVO te Oude Wetering van 14.00 tot 15.00 uur. In de Kolk te Oud Ade van 15.15 tot 16.00 uur. Nabij de R.-K. kerk te Rijpwe- tering van 16.05 tot 16.50 uur. Aan de Noordhoek te Roelofa- rendsveen van 17.00 tot 21.30 uur. De fietspuzzeltocht begint tus sen 17.30 en 19.30 uur. Er wordt gestart in Rijpwetering bij het Hertogspark en in Roe- lofarendsveen op het Alke- burchtplein. De rit wordt in Rijpwetering muzikaal omlijst door het alom bekende korps „Noméro" en in Roelofarends- veen door de onovertroffen „DDO-Blaasband" ALPHEN AAN DEN RIJN De minister van Verkeer en Waterstraat moet er bij de Nederland se Spoorwegen op aan dringen zo spoedig moge lijk de lijn Utrecht-Leiden „eigentijds" te maken. Dat betekent dat het enkele spoorlijntje uit 1878 twee banen moet gaan tellen. Dit vragen de gezamenlijke fracties van D'66 uit de ge meenten Bodegraven, Al phen aan den Rijn, Hazers woude en Zoeterwoude in een brief aan de minister. Volgens de democraten is het noodzakelijk, dat er op deze lijn iets gedaan wordt. Wan neer hier een enkel treinstel vertraging oploopt heeft dat als gevolg, dat alle andere treinen niet meer volgens rooster lopen. Hierdoor ko men de reizigers in moeilijk heden want aansluitende bussen zijn meest al lang vertrokken. Vooral tijdens de spits en in het wintersei zoen komen herhaaldelijk vertragingen van een half uur of meer voor. Het is voor de democraten niet te verte ren dat het „zo aangeprezen openbaar vervoer moet aan rommelen op een enkelbaanS' spoorlijntje, dat daar sinds 1878 min of meer ongewij zigd ligt", terwijl kosten noch moeite zijn gespaard voor de aanleg van de auto snelweg langs deze lijn. Het is dan ook geen wonder dat veel forensen liever met ei gen vervoer reizen. D'66 wil dat er vast een dub belspoor gelegd wordt op die plaatsen waar dat geen pro cedureproblemen oplevert. Bijvoorbeeld van de nieuwe spoorbrug in Alphen tot aan het Alphense station. De spoorwegen stellen wel voor een passeergedeelte te ma ken tussen Hazerswoude en Zoeterwoude maar de ver tragingen ontstaan tussen Woerden en Bodegraven. De democraten vinden het niet terecht dat de NS niet geïn teresseerd lijkt in de lijn Utrecht-Leiden. Alle Rijn streekdorpen kennen een in tensief forensenverkeer waarbij Alphen zelf al meer dan 54.000 inwoners heeft. Daarom moeten hun wensen vertaald worden in het meerjarenplan 1984-1988. De minister wordt gevraagd om zijn visie in deze zaak en om uit te zoeken wat de moge lijkheden zijn om tot verbe tering van de spoorlijn te ko men. De „vangst" van een half jaar verdwijnt onder de hamer. Mensen die ooit een brommer bezaten, kennen het probleem van zo'n apparaat. Leuk, maar net iets te langzaam. Een tekortkoming, die schrij nend aan het licht komt wan neer een wielrenner zich in „het wiel" van de bromfietser nestelt. Maar de wet is de wet en daarin is nu eenmaal vast gelegd, dat er voor bromfiet sen een maximum snelheid van 40 kilometer per uur van kracht is. Bijna alle nieuwe brommers zijn ook zodanig af gesteld dat ze die snelheid net bereiken. Maar een kind kan de was doen en er voor zor gen dat dat aantal kilometers per uur vergroot wordt. Moei lijk is dat opvoeren niet. Een bezoekje aan dezelfde hande laar, die de keurig afgestelde brommer verkoopt, is vol doende. Diens etalage ligt boordevol met uitlaten, tand wielen, carburators en cylin ders, die het mogelijk maken de maximumsnelheid op zijn minst te verdubbelen. Geld en wat technische kennis doen de rest. En ook al verandert er op het oog weinig aan de brommer, wettelijk bezien is dat wel het geval; de bromfiets is een mo tor geworden en om die te be sturen heeft men een rijbewijs nodig. Vandaar dat de politie ingrijpt zodra men een brom fiets signaleert, die zich met een hogere dan de toegestane snelheid over de vaderlandse wegen verplaatst. De eigenaar wordt in zo'n geval aangehou den en zijn vehikel wordt aan een technische keuring on derworpen. Indien daarbij an dere dan de originele onder delen worden aangetroffen, worden die in beslag geno men. In sommige gevallen wqrdt de „brommer" zelfs in z'n geheel in beslag genomen. En kennelijk gebeurt dat met de regelmaat van de klok. De Nieu'wkoopse politie gooi de onlangs de „vangst" van een half jaar op een hoop en zette de hamer er op. Of dit alles effect heeft, betwijfeld men bij de Nieuwkoopse Her mandad. In de meeste geval len kopen jeugdige bromfiet sers kort nadat zij zijn aange houden en hun van een aan tal onderdelen ontdane brom fietser weer terugkrijgen, di rect weer nieuwe snelle spul len". Het liedje begint dan weer van voren af aan. De enige die er wel bij vaart is de natuurlijk de bromfietsenhan delaar, de lachende derde

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4