Geschiedenis herhaalt zich (knide van Poeldijk oor René den Boer WK springruiters begint met incident Kring- kampioenschap zonder glans BRAZILIANEN EEN DAG GESCHORST jderzoek naar isfer Maradona mm Tiktak naar AZ '67 SPORTWERELD OP WK VOOR AMATRICES Goede perspectieven Marleen Imming ORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 9 JUNI 1962 PAGINA 13 in onze verslaggever) DIJK Het is maar dat niet alle wielrenners zin in hebben, ook wer- winnen; ze zouden met len gelijktijdig over de komen. Maar toch ant- le René den Boer, nadat iardingse winnaar van ide van Poeldijk gister voor de publieke micro- 'erd gevraagd, waaraan i zege had te danken: lad er vandaag zin in", de overige 112 deelne- iet zwaar de pest in wa- [estart! Gelukkig was linder waar. De renners vrolijk vertrokken, •'1 het weinige publiek 1 hoofdbron van inspira- hebben gediend. In de iden deed zich een zwa- Ipartij voor, toen een meisje overstak. De vier kende coureurs die been- en fietsschade opliepen. Van den Enden (Mon- mza. lRatterman, Sint-Nicolaas oijman. De politie en een teringsmaatschappij en worden ingeschakeld. ide van Poeldijk vormde 'eede uit een serie van Westlandse wielerron- Haarlemmer Jan van (van het failliete Expert naar Union/Markthof overge stapt) zou als winnaar van de openingsronde (van Honselers- dijk) in Poeldijk in de leiders trui mogen vertrekken. Hij was echter ziek. Nummer twee Bas van Lamoen koerste el ders en daardoor viel Ron Vroom de eer te beurt een nummerloos leiderstricot aan te mogen trekken. Tot opluch ting van de organisatie ont brak vedette Gerrit Solleveld, de recente winnaar van Olym piad Tour, niet. Nog gehavend door zijn „Olympische" val kon de man uit De Lier zijn 21e verjaardag niet met een overwinning vieren, maar hij was tijdens de 100 ronden door Poeldijk wel degelijk zeer ac tief in het (kansloze) peloton. René den Boer ging direct na het startschot reeds op avon tuur, werd na een half uur „gepakt" door Koop uit Schip luiden, en vervolgens heel even door het peloton; maar hij vertrok opnieuw. Dit keer gingen Peter Hogervorst, Huub de Vries, Ton Vrolijk, Ad Prinsen, Ron Vroom, Har ry de Boer en Ton Koop mee. De Boer stapte echter af, Koop kwam te vallen en ook Vrolijk moest lossen. Vlak voor het einde werd het gedubbelde pe loton uit de koers gehaald en sprintten Den Boer en Prinsen om de eerste plaats. Extra trai ning en een zwempartij be zorgden René den Boer na Soest zijn tweede zege van dit seizoen. Even later ver sloeg Vroom in een tweemans spurt De Vries en de Haarlem mer zal dus ook op woesdag 30 juni in de derde ronde (van Monster) als leider mogen ver trekken. Tip voor hedenavond: René den Boer start in de ronde van Delft. Misschien heeft de win naar van gisteren er weer zin in! Uitslagen: Amateurs (100 km): 1. René den Boer (Vlaardingen), 2 uur, 21 minuten 13 seconden; 2. Ad Prin sen (Raamsdonkveer); 3. Ron Vroom (Haarlem); 4. Huub de Vries (Haar lem); 5. Peter Hogervorst (Pijnacker); 6. Alex Jansen (Leiden); 7. Kees Teeuwen (De Zilk); 8. Willem Hofste de (Wateringen); 9. Cees Bitter (Am sterdam); 10. Theo Appeldoorn (Roo sendaal). Junioren: 1. Joost van Adrichem (Kwintsheul). 2. C. Koppert (Poel dijk), 3. N. van der Klundert (Hoog- erheide); 5. J. Kouwenhoven (Naald wijk). Nieuwelingen: 1. Peter Verbaas (Zoetermeer), 2. P. Voshol (Nieuwer- kerk a.d. Ijssel), 3. E. Sengers (Den Haag). Liefhebbers/Veteranen: 1. Gerard van Noord (Den Haag). 2. H, van den Oever (Wassenaar). 3. J. Boshuijer (Zuidland); 6. J. Wennekes (Den Haag), 7. T. Velthoven (Naaldwijk), 8. T. van Dijk (Zoetermeer). LEIDEN In zwembad de Vliet stond gister avond de derde ronde van de kringkampioen schappen van de kring Gouwe-Rijnstreek op het programma. Vielen er afgelopen zaterdag nogal wat limieten te noteren, nu was ook dit niet meer het geval zodat de kringkampioenschappen alle glans hebben verloren. Alleen bij de jongens onder 14 jaar was er enige spanning en hieruit kwamen zowaar een aantal goede tijden voort. Jimmy Lassooy van AZC/Microlife was hierbij het meest succesvol en won beide nummers in tijden die onder de NK limiet lagen. Op de 100-rug kwam de Alphenaar tot 1.10.7, op de 400 meter kwam er 4.41.8 op de klokken. De overige uitslagen: 100-rug meisjes '69: 1. Jeanette den Duik (Katwijk) 1.18.0. Meisjes '68: 1. Sylvia Bakker (LZ'86) 1.17.7. Meisjes '67: 1. A. Wesselman (Alkemade) 1.17.3. Meisjes '66: 1. K. Beukema (Boskoop) 1.17.3. Dames: 1. Y. Zwaam (AZC/M) 1.14.4. Jongens '69: 1. J. de Jong (Bos koop) 1.14.5. Jongens '67: 1. Gijsbert v.d. Leeden (LZ'86) 1.11.3. Jongens '66: 1. Werner v. Vliet (Baanders) 1.10.4. Heren: 1. Wilco v.d. Zeeuw (LZ'86) 1.06.9. 400-vrij;: Meisjes 0. 12: 1. Jolanda Laterveer (Zijl/LGB) 5.10.8. Meisjes o. 14: 1. R. v.d. Kraats (Boskoop) 5.13.4. Meisjes o. 16: 1. C. Mey- waard (Sasenheim) 4.56.7. Dames: 1. Ellen Hoogebloem (LZ'86) 5.13.1. Jongens o. 12: 1. M. Mulder (LZ'86) 5.07.9. Idem o. 16: 1. Gijsbert v.d. Leeden (LZ) 4.38.8. Heren: 1. J. Kets (LZ) 4.49.7. DUBLIN Het wereld kampioenschap springen is gisteren in de Ierse hoofdstad Dublin met een incident begonnen. Twee Braziliaanse paarden, Un- terwald van Vitor Alves Teixeira en Larramy, de vroegere viervoeter van Johan Heins, die sinds kort in het bezit is van Nelson Pessoa, werden door de FEI, de Interna tionale paardensportbond, niet toegelaten tot de on derdelen van de eerste dag van de titelstrijd. De Brazilianen hadden niet correct gehandeld bij de in schrijving. Oorspronkelijk werden beide viervoeters zelfs uitgesloten voor het kampi oenschap, dat tot en met zon dag duurt, maar na protesten van de Brazilianen bleef de straf beperkt tot uitsluiting van één dag en een boete van 1000 dollar. Sportief gezien hoeft de uitsluiting voor de Brazilianen geen nadelige ge volgen te hebben, omdat de echte strijd pas vandaag be gint. De Nederlandse chef d'équipe Arts toonde zich tevreden met de prestatie van Anton Ebben met Jumbo Design. De chef d'équipe: „Jumbo ging bijzon der goed. Weliswaar levert dit geen puntenvoordeel op, maar een dergelijk goed begin is be langrijk voor het moreel". Ook Rob Ehrens bleef met Oscar Drum zonder springfouten en eindigde als negende, zelfs nog twee plaatsen boven Ebben. John Whitaker (derde) onder streepte in het tweede onder deel de topvorm, waarin de Britse paarden momenteel verkeren. Teleurstellend ver liep dat onderdeel voor de Westduitsers. Titelverdediger Gerd Wiltfang reed met zijn kampioenspaard Roman niet foutloos. Hetzelfde overkwam Europees kampioen Paul Schockemöhle met Deister. Opmerkelijke afwezige in de Westduitse ploeg is regerend kampioen Franke Sloothaak. De ex-Nederlander heeft van zijn werkgever Alwin Schoc kemöhle geert toestemming gekregen naar Dublin af te reizen. Dit, omdat trainer Her man Schridde niet kon garan deren, dat Sloothaak in de équipe zou worden opgeno men. De moeilijkheden over het al of niet uitkomen van de ex-Fries in de Westduitse ploeg zijn niet nieuw. Vorig jaar werd hij op advies van Wiltfang en Paul Schocke möhle na een teleurstellend optreden in Aken ook al bui ten de EK-ploeg gehouden en zon twee maanden geleden herhaalde het gememoreerde duo nog eens, geen heil te zien in aanwezigheid van Sloot haak in de équipe, omdat die zijn zenuwen in moeilijke om standigheden niet altijd in be dwang weet te houden. Hoe dat in bedwang houden van zenuwen moet, weet de plaat selijke favoriet Eddie Macken, die met zijn paard Carroll's Spotlight de tweede rubriek won en daarmee zijn titelkan- didatuur stelde. De openings rubriek, waarin zowel Ebben als Ehrens niet in actie kwa men, eindigde in een triomf voor de Belg Ferdi Tyteca met Ransome. die met zijn andere paard 't Soulaiky in het twee de onderdeel slechts 0,35 se conden langzamer was dan Macken. .ilD De overgang van Maradona naar Barcelona, waar- laar verluidt zo'n twintig miljoen gulden is gemoeid, heeft paanse ministerie van economische zaken nieuwsgierig ge- [t. Voor het eerst in de geschiedenis heeft het ministerie •chtstreeks tot de nieuwe werkgever gewend met het ver- im opheldering over hetgeen precies in het contract staat, root gedeelte van de transfersom dient namelijk in dollars je Argentijnse verenigingen Boca Juniors en Argentinos frs te worden overgemaakt en daarvoor heeft Barcelona op I van de geldende deviezen-bepalingen toestemming nodig ie Spaanse overheid. lona heeft de Spaanse deviezenbalans met de aankoop van s in het buitenland reeds voor drie miljoen dollar belast, doorzichtige wijze, waarop de overgang van Maradona tot is gekomen en het ongehoord hoge transferbedrag hebben aanse regeringskringen tot ernstige kritiek geleid. Men eegt in Spaanse regeringskringen de daarmee gemoeide >en als eigendomsoverdracht te belasten. IJsselmeervogels klopt Bennekom SPAKENBURG IJsselmeervo gels heeft gisteravond de eerste ontmoeting tegen Bennekom in het kader van de strijd om het landskampioenschap bij het zater dagvoetbal gewonnen met 2-1 De 2500 toeschouwers in Spaken burg zagen Jaan de Graaf voor de thuisclub de score openen. Henk van Zwam maakte gelijk, De 'Graaf zorgde alsnog voor de zege van IJsselmeervogels. De return is zaterdag in Bennekom. In de fina le van de strijd om de districtsbe ker van West II heeft Dubbeldam gisteravond op eigen terrein met 2-1 gewonnen van Rijnsburgse Boys. ALKMAAR Roelf-Jan Tiktak speelt in het komende voetbalseizoen voor AZ '67. De 24-jari- ge middenvelder van Sparta tekende een voor lopig contract voor twee jaar. Volgens verwach ting is het aantrekken van Tiktak de eerste van een serie aankopen, die het vertrek van Metgod, Peters en Spelbos moeten goedmaken. Sparta- trainer Barry Hughes heeft gisteren zijn handte kening gezet onder een contract, dat hem nog een jaar aan de kasteelclub bindt. De transfer van Adrie van Kraay naar Seiko Hongkong gaat vrijwel zeker niet door. Hoewel Seiko overeenstemming had bereikt met PSV en Van Kraay een ondertekend contract opge stuurd had naar Hongkong, liet de vereniging plotseling weten, dat het van de overeenkomst Adri van Kraay: niet naar af wil. Inmiddels heeft de 28-jarige Eindhove- Hongkong. naar contacten met het Belgische Waterschei. Sport - prijsvragen Eerste prijs: geen win naars; tweede: 4 elk bruto 75.000; derde: 92 elk bru to 4.141,20; vierde: 5.819 elk 65,40; vijfde: 98.008 elk 5,00. Uitslag cijferspel 22: win nend nummer: 297762 zes goed: 1 winnaar, bruto 100.000; vijf goed: geen winnaar; vier goed: 14 elk 1.000; drie goed: 195 elk 100; twee goed: 2.035 elk 10. DEN HAAG Uitslagen van gisteravond gespeelde duels voor de honkbalcompetitie: ABC-Hilversum 0-8 (2A), Jeka-Zwijndrecht ,12-11 (2B). Voor de softbalcompetitie werden in de hoofdklasse gespeeld: Bloemendaal- HCAW 6-1, HHC-Terrasvogels 2-0. HAARLEM De honkballers van Jong Oranje verloren een oefenwedstrijd tegen Kinheim met 6-4. BARCELONA Ladislao Kubala heeft ont slag genomen als jeugdtrainer van de Spaanse voetbalclub Barcelona. Hij wordt vermoede lijk bondscoach van Saoedie Arabië. LONDEN John McEnroe en Jim Connors hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van het tennistoernooi van Queens. In het laatste voorbereidingstoernooi op Wimbledon won McEnroe, nog altijd gehinderd door een enkelblessure, met 6-4, 6-2 van de Amerikaan Andy Andrews. Connors versloeg de Span jaard José Lopez Maeso met 6-2, 6-2. HILVERSUM Amatrices uit de drafsport zijn giste ren in Hilversum begonnen aan hun wereldkampioen schap. Ladies uit vijftien landen kwamen in vier dra verijen elk twee keer in actie. Vrijdagavond wordt het wereldkampioenschap in het Limburgse Schaesberg af gesloten. Voor de Noorse kampioene Berti Tveter Alm is de strijd om de wereldtitel extra zwaar. Zij is sinds drie maanden moeder van een dochter. Gelegen in de blauwe kinderwagen, die in de be stuurskamer van de paardesportvereniging Hilversum stond, trok de jonge wereldburgeres vol op de aandacht van collega- amatrices van haar moeder en de gasten. Berit Tveter Alm: „Ik wilde hoe dan ook meedoen, maar het kind thuis achterlaten was onmogelijk. Met het warme weer moet het kindje om de drie uur borstvoeding hebben. Dus, zij moest mee". En kreeg zij op een rustig plaatsje in het Hilversumse drafcentrum, op het damestoilet, elke drie uur de borst. De drievoudige Nederlandse kampioene Marleen Imming won het eerste onderdeel met Peter Star. Na het startsein, gegeven door oud-staatssecretaris Nelie Smit-Kroes, nam Marleen Im ming met Peter Star de leiding en stond deze niet meer af. De Zweedse Karin Olsson werd tweede met Sir Van de Lenten, voor Sindy Nora met Hélène Boillereau uit Frankrijk. De tweede koers werd gewonnen door Agnese Palagi uit Italië met favoriet Uno Fortuna van de Hilversumse trainer Manus Bouwhuis, voor de Deense Lone Espersen met outsider Susy Bloemenlust. De Finse Suoma Vaisanen werd met Ria S derde. Slecht weg In het derde onderdeel, de tweede krachtmeting voor Marleen Imming, kwam de Nederlandse aan de start favoriet Taro S. Van zijn laatste vijf koersen won de hengst er vier. Taro S. kwam bij de start echter slecht weg en kwam in de slotfase daardoor net iets tekort voor de zege. Marleen Imming moest zich daardoor tevreden stellen met een tweede plaats. Overigens moest een finishfoto duidelijk maken wie had gewonnen. Dat was in dit geval Ster Wittestein met de Spaanse kampioene Vanrell. De uit Australië afkomstige Betty Lewis werd derde met Roxalana N. Bij het laatste onderdeel van de eerste dag van het WK ging de aandacht uit naar de concurrente van Marleen Imming, de Ita liaanse Palage, die met het paard Peter Post aan de start ver scheen. De Italiaanse had aanvankelijk wat problemen met de trainer van de viervoeter, Jan de Leeuw. Zij wilde een uur voor de koers het paard niet inrijden, maar kwam na enige dreige menten van De Leeuw op haar weigering terug. Zij werd met Peter Post uiteindelijk derde. Reine Janet met de Oostenrijkse Christina Lettmuller won voor Karin Olsson. Marleen Imming heeft goede perspectieven voor de wereldtitel Zij is nu eerste met achttien punten. Tweede is Agnese Palagi met zestien punten en derde Karin Olsson met veertien punten en vierde de Spaanse Maria Vanrell met dertien punten. ARTHUR VAN RIJSWIJK 3. Tachos Hanover. Toto: winnend 7.80 plaats 1.60 1.80 1.50 koppel 31.50 trio 167.40. Zevende koers, 2000 m.: 1. Ster Wit testein (mw. M. Vanrell/Spa) 2.44.1. 2. Taro S„ 3. Roxalana N. Toto: win nend 7.40 plaats 1.10 1.10 1.10 koppel 3.30 trio 80.40. Achtste koers, 2000 m.: 1. Reine Ja- net (mw. Chr. Lettmuller/Oos.) 2.41.0; 2. Pancreas, 3. Peter Post. Toto: winnend 3.70 plaats 2.40 2.60 koppel 12.- trio 74.20. Negende koers, 1609 m. 1. Udo Rota ry (J. Wagenaar) 2.07.6; 2. Parie Nor ton, 3. Sandor L. Toto; winnend 1.50 plaats 1.10 1.10 1.10 koppel 16.- trio 61.40. Niet gestart nr. 9 Ravenna Tiende koers, 2000 m.: 1. Vanadis Ha nover (A. J. Mollema) 2.43.5; 2. Ual- kestis Laren, 3. Unita Hanover Toto: winnend 2.50 plaats 1.30 2.30 1.80 koppel 32.- trio 387.50. Niet gestart nr. 9 Vanka Pride en nr. 10 Trudi Trottan. Elfde koers. 2000 m.: 1. Varna Pluto (M. van Leeuwen) 2.50.7; 2. Vigoni. 3 Vreugde Laren. Toto: winnend 4 - plaats 1.50 1.40 2.50 koppel 13.50 trio 200.40. Niet gestart nr. 12 Veralynn Oxford en nr. 13 Vicky Silvester! Totalisator-omzet: 380.299- Eerste koers, 2000 m.: 1. Vemke Bui tenzorg (A. J. Mollema) 2.46.6; 2. Vy- thilla R., 3. Valar du Bois. Toto: win nend 10.40 plaats 2.10 2.- 2.70 koppel 11.70 trio 156.80. Niet gestart nr. 1 Vannie K, nr. 3 Vico Wittestein en nr. 7 Vincent. Tweede koers, 2020 m.: 1. Vaarwel Fortuna (S. A. Hartman) 2.44.4; 2. Vrederik M„ 3. Vinei Rehoboth. Toto; winnend 2.30 plaats 1.50 2.80 2.70 koppel 8.90 trio 55.20. Niet ge start nr. 4 Vorst Fortuna en nr. 11 Unesco. Derde koers, 2440 m.: 1. Ucu du Bois (P. Petersen) 3.24.8; 2. Van Sickeng- ha, 3. Uitslover. Toto: winnend 6.80 plaats 1.80 1.90 1.70 koppel 7.70 trio 160.30. Niet gestart nr. 4 Ubiquit. Vierde koers, 2000 m.: 1. Peter Star (mw. M. H. B. Imming/Ned.) 2.45.4; 2. Sir van de Lente, 3. Sindy Dora. Toto: winnend 2.50 plaats 1.10 1.90 2.- koppel 12.20 trio 131.80. Vijfde koers, 2000 m.: 1. Uno Fortuna (mw. A. Palagi/Ita.) 2.44.5; 2. Susy Bloemenlust, 3. Ria S. Toto: winnend 3.40 plaats 3.80 3.70 koppel 8.70 trio 107.80. Zesde koers, 2020 m.: 1. Rallant Way (W. ten Brink) 2.46.1; 2. Torino Majo, HAAG - Groep 3 le strijd om het we- ampioenschap voet- i Spanje is de groep de „hereniging", koppels zien de ge lenis in feite her worden. De laatste dat België en El Sal- op een mondiale ti jd vertegenwoordigd t (in Mexico in 1970) n zij al in de eerste af (de Sovjet-Unie ^bxico waren sterker). Argentinië en Hon- zijn „oude beken- Zij waren in 1978 el- tegenstanders in serste duel. Hongarije t toezien hoe scheids- er Garrido op irri- Ii wijze de thuisclub ermde, waardoor voorsprong van 1-0 ren ging en de ster- ffrs Torocszik en Nyi- #1 ran het veld werden urd. de erkende koffiedik- s zijn de favorieten van §3 bekend. Wereldkam- Argentinië lijkt voor- |d de eerste plaats in te terwijl de nummer «n Europa, België als $èr twee staat gepro beerd. El Salvador Ie in 1970 geen enkel lint tijdens de eindron- n de resultaten in de jficatiereeks voor het lernooi van het aan- 1ie WK in de CONCA- Igroep (Middenameri- te zóne), 0-1, 1-0, 0-0, 0- 1-0, waren niet van dien i dat de Salvadorianen Voetballers met enige •moeten worden gere- iche .sluipmoordenaar" in groep kan Hongarije ploeg, die in Argen- f na de slag tegen het alige gastland gedesil- eerd huiswaarts keer- ït op wraak. In de gele van de Oosteuropea- erkeren nog steeds An- Torocszik en Tibor ii en die zijn gebrand tranche tegen de Argen- die door hun goedge- getreiter destijds won- Bovendien waren de aren er destijds van uigd een vooraanstaan de rol te kunnen spelen, on danks de zware indeling met Italië en Frankrijk. Honga rije wil eerherstel en daar mee zullen Argentinië en België terdege rekening moeten houden. Hongarije kwam als winnaar uit de groep, waarin Enge land tweede werd. De Engel sen werden geplaatst op grond van wat vage „histori sche" argumenten, de Hon garen niet. Derhalve komen België en Argentinië in aan raking met een winnaar van een Europese groep, hetgeen een sterkere bezetting bete kent. De beide favorieten, Argentinië en België, treffen elkaar overigens op de 13e in het stadion Nou Camp in Barcelona tijdens de ope ningswedstrijd. Al sedert 1966 plegen openingsduels van het eindtoernooi van het WK in een gelijk spel te ein digen. Engeland - Uruguay (1966), Sowjet-Unie - Mexico (1970), Brazilië - Joegoslavië (1974) en Polen - West-Duits- land (1978) waren saaie ver toningen zonder doelpunten. Brutaliteit Het lijkt erop alsof er een soort „gentlemen's agree ment" tussen de teams die het spits afbijten is. De Bel gen moeten door hun bruta liteit echter in staat worden geacht af te wijken van het „protocol" en de Argentijnen een hete 13e juni te bezor gen. De Zuidamerikaanse fa voriet zal bij ontstentenis van een intens meelevend- thuispubliek de kwaliteiten van „wonderkind" Diego Maradona dubbel en dwars nodig hebben. Wanneer on verwacht de wereldkam pioen na de eerste wedstrijd met twee punten achterstand op België en Hongarije (dat ongetwijfeld van El Salvador wint) komt te verkeren, dan wordt het een zware taak voor coach Cesar Luis Me- notti, die tijdens de voorbe reiding (alles in eigen land) tegen Europese landen geen geweldige daden van zijn mannen kreeg te zien. De Hongaren behoeven voor het duel met Ardiles c.s. niet te worden gemotiveerd. Aan een gelijk spel kunnen de Oosteuropeanen al genoeg hebben. Dat klinkt vreemd, Ook de families van de Argentijnse spelers zijn meegekomen naar Spanje, waar enige spelersvrouwen en -kinderen zich op het strand van Alicante koesteren in de zon. Rechts Martha Valdano en midden Ida Tarantini. maar is het niet. Wanneer België van El Salvador wint en dus op vier punten komt (ervan uitgaand dus, dat de Belgen de openingswedstrijd winnen), kan een punt af staan in de laatste wedstrijd aan Hongarije Argentiniës uitschakeling betekenen. Diego Maradona moet de grote ster van het WK '82 in Spanje worden. Als dat gebeurt kan Argentinië er profijt van trekken. Menotti's équipe kan dan hooguit op drie punten ko men, Hongarije komt op vier en het kwaad is geschied. Daarom is dus de openings wedstrijd een bijzonder inte ressante aangelegenheid, de wraakzucht van Hongarije ten opzichte van de regerend wereldkampioen kan van doorslaggevende betekenis zijn. Doelsaldo Even de „geprogrammeerde" gang van zaken nalopend, zal Argentinië de groep win nend afsluiten met België als tweede. Het programma is zo ingericht, dat Argentinië zijn laatste wedstrijd speelt tegen El Salvador. Daarvan ver wacht het organisatiecomité, dat het dan is uitgeblust, zo dat favoriet Argentinië even tueel nog iets aan het doel saldo kan doen. Zo verging het indertijd Joegoslavië, dat in 1974 met 9-0 Zaïre aan de zegekar bond. Schotland stuitte daarentegen in een eerder staduim nog op verzet van de Afrikanen en won nen met slechts 2-0. De doel- cijfers gooiden de Schotten ten faveure van Joegoslavië en Brazilië het toernooi uit. België en Hongarije gaan in het laatste treffen dan uitma ken wie met Argentinië naar de tweede ronde gaat. Ten minste, zo staat het gepland. Groep 3, dat zich met uitzon dering van België-Argentinië afspeelt in de zuidelijke, hete contreien van Alicante en Elche zou echter wel eens zeer verrassend kunnen ver lopen. Tenzij de arbritale lei ding de helpende hand toe steekt, moet Argentinië wel licht opboksen tegen een Belgisch-Hongaarse combine! HENK MULDER

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13