t Kwetternest moet blijven Sportief aanbod. la REGIOUOURINAAL LATWIJKSE SCHOOLRAAD Raadsleden confronteren mr. Vrolijk met Warmondse problemen Provincie heeft geld voor fietspad langs Haarlemmertrekvaart Opknapbeurt Santhorst nadelig voor Winkelhof Onderzoek naar status Voorschotense Tramstraat 2" CekLe Qou/uvnt JUN EGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 8 JUNI 1982 PAGINA 7 atie ondvierdaagse Voorschoten: 2.200 wandelaars ORSCHOTEN De 20e avondwandelvierdaagse in Voor- oten startte gisteravond met ruim 2.200 deelnemers. Omdat ook nog mogelijk is vanavond in te schrijven, de laatste dag rijdagavond, bestaat de mogelijkheid, dat dit een record jaar dt gezien het aantal deelnemers. •re wandelaar moet vier avonden lopen en heeft eventueel cans na twee avonden een avond te rusten zoals o a. gedaan dt door de gehandicapten van het gezinsverzorgend tehuis Vlietlanden". De avondroutes over 5. 10 of 15 km gaan r door de mooiste stukjes van Voorschoten en omgeving. Dit nemen naast alle Voorschotense scholen en vele Voorscho- e verenigingen ook verenigingen en scholen uit de omge- g deel zoals de Julianaschool uit Leiden. Onder de wande- s is ook weer te vinden wethouder L. Marselis. die 15 km elt en daarvoor zelfs de commissievergadering van woens- avond een half uur heeft verschoven. De opzet is dat alle delaars de laatste avond, vrijdag, met muziek naar de finish icht worden. Demonstratie hulp verlening met explosie SASSENHEIM De EHBO. vrijwillige brand- weer en andere hulpverleningsinstanties in Sassenheim geven morgen een demonstratie. Hulpverlening is uiteraard het motto van dit gebeuren. De demonstratie wordt gehouden bij sporthal Wasbeek aan de Van Alkemadelaan en begint om zeven uur 's avonds. In verband met de demonstratie zal de Van Alkemadelaan vanaf zes uur voor alle verkeer worden afge sloten tussen de Kwekersweg en de sporthal. Het wordt een spectaculair gebeuren. Leden van de EHBO en de brandweer rukken dan uit om hulp te verlenen bij een ernstig (in scene) gezet ongeval, waarbij diverse ernstige gewon den zullen vallen. Deze „gewonden" worden gespeeld door leden van de LOTUS, de Lande lijke Opleiding Tot Uitbeelding van Slachtof fers. Hertelling stemmen: geen winst voor CDA Zoeterwoude ZOETERWOUDE Gisteren zijn de stem men voor de verkiezing van de gemeente raad opnieuw geteld. Dat gebeurde op ver zoek van het CDA. dat - zo leek het - twee stemmen tekort kwam om in aanmerking te komen voor een restzetel die eventueel de zevende zetel voor het CDA. en daardoor de absolute meerderheid in de raad, zou kunnen betekenen. Maar na hertelling is de uitslag niet veranderd, zodat in september zes CDA- ers, vier mensen van Progressief Zoeterwou de en drie VVD-ers geinstalleerd zullen wor den. Brand in auto NOORDWIJK Op de Lijn- baanweg in Noordwijk is gis termorgen een auto volledig uitgebrand. De bestuurder, een 53-jarige Rotterdammer merk te bij het nemen van een bocht dat de vlammen uit de motor kap sloegen, waarop hij de wa gen ijllings verliet. De brand ontstond doordat de vergane benzineleiding scheurde en er benzine over de hete delen van de motorkap stroomde. De auto brandde in zeer korte tijd volledig uit. De Noordwijkse brandweer restte alleen het nablussen. Alleen de gastank bleef heel. De schade bedraagt duizenden guldens. iTWIJK De gemeen- *W lappelijke schoolraad is l^fi mening dat het ge meentebestuur al het mo- ijke moet doen om het inbaar onderwijs in ijk aan den Rijn jrt te laten bestaan. De iterschool 't Kwetter- zal, zolang de wet het opengehouden iten worden en daar- ;t zal de gemeente zich iten beijveren voor de iting van een basis- •1 in dit dorpsgedeel- Dit advies van de iolraad zal vermoede lijk morgenavond aan de orde worden gesteld in de raadscommissie voor het onderwijs. Een maand geleden heeft deze raadscommissie zich al uitgesproken tegen het voor stel van wethouder N. Parle- vliet om de enige openbare kleuterschool in Katwijk aan den Rijn al per 1 augustus te sluiten. Op initiatief van vooral H. van Mierlo (D'66/Gemeentebelangen) werd die beslissing vooruit geschoven naar 1 augustus 1983. Het college van B W heeft zich inmiddels al met deze termijn verenigd en zal het Kwetternest, bij een blij vend laag leerlingenaantal, pas met ingang van het schooljaar '83/'84 sluiten. Voor de gemeenschappelijke schoolraad van de openbare scholen in Katwijk is dit uit stel van executie echter nog niet genoeg. Een voorstel van Aad Tibbe (voorzitter van de vereniging voor openbaar onderwijs), waarin aan het college van B W gevraagd wordt om al het wettelijk mogelijke te doen om 't Kwetternest op lange termijn open te houden, werd door het overgrote deel van de vergadering ge steund. Secretaris van de schoolraad Jan de Leeuw: „Het sluiten van 't Kwetter nest betekent een zware klap voor het openbaar onderwijs in Katwijk. Er moet voor ons als schoolraad heel wat te genover staan om dit besluit te accepteren". Inmiddels heeft de noodlijdende kleu terschool dankzij de vele pu bliciteit nu al weer zes extra aanmeldingen binnen gekre gen. ,,'t Kwetternest groeit tegen heug en meug", luidde dan ook de optimistische conclusie van schoolraad voorzitter Wim Boelhouwer. Integratie Het ziet er naar uit dat de kleuterschool „De Schelp" na de integratie in de Hoor- nesschool niet zo sterk in leerlingenaantal zal stijgen als werd verwacht. De bouw van een speellokaal, waar voor het ministerie bij een toenemende belangstelling in oktober toestemming zou kunnen verlenen, komt hier mee op losse schroeven te staan. Hoofdleidster E. H. M. de Vogel: „De Schelp" raakt een aantal leerlingen kwijt die niet mee verhuizen naar de Hoornesschool. Aan de andere kant komen er door de integratie ook wel weer leerlingen bij maar alles bij elkaar is dat waarschijnlijk toch niet genoeg om het voor een speellokaal vereiste aan tal te halen". Inmiddels is in de Hoornesschool al wel de verbouwing begonnen die de integratie van de kleuter school mogelijk moet maken. De gemeenteraad heeft hier voor onlangs een krediet van 70.000 gulden goedgekeurd. Verwacht wordt dat „De Schelp" nog voor de zomer vakantie zal kunnen verhui zen. De A.A.P. Fransje Brussaard exposeert tot en met zaterdag 26 juni in het kleinste galerietje van Nederland, de A.A.P. aan de Heereweg 147 in Lisse. Fransje zou al eerder daar exposeren, maar dat kon wegens ziekte niet doorgaan. Het is een tentoonstelling van satijnen wandkleden. Elke zaterdagmiddag is iedereen welkom tussen één en vijf uur. Bejaardendag Voor de Lisser bejaarden zijn vanaf vandaag inschrijffor mulieren voor de jaarlijkse uitgaansdag, georganiseerd door het Oranje Comité, verkrijgbaar. Zij liggen bij Tis- sing-Modehuis en bij Blokhuis-Promenade. Voor de bewo ners van Rustoord en Berkhout worden door de directies lijsten samengesteld en de bewoners van Eikenhorst kun nen terecht bij de administratie van het hoofdgebouw. In woners van De Engel kunnen zich opgeven bij de heer J. van Duin, Romijnstraat 37. De uitgaansdag is 17 juni en er zal weer een boottocht worden gemaakt vanaf de Ring vaart in Lisse. Kelly's Company De Ierse folkzanger William Kelly treedt donderdag avond op in de kleine soos van De Lindehoeve. Kelly heeft een omvangrijke hoeveelheid volksliedjes op zijn repertoire staan en bespeelt verder nog de vijfsnarige banjo, tenor-banjo, mandoline en gitaar. Voorheen maakte hij deel uit van de folkgroep Shebeen. De an dere helft van Kelly's Company wordt gevormd door Miriam, die zingt en verder thuis is op gitaar, viool en vijfsnarige banjo. De zaal gaat om half tien open. Jeudhampen Bij de zomerkampen van de Stichting Jeugd- en Jongeren werk Oegstgeest zijn nog enkele plaatsen vrij. Bijvoorbeeld bij het sport- en spelkamp dat van 22 juli tot en met 31 juli wordt gehouden rondom een grote boerderij voor kinderen van 10 tot 12 jaar. Kampen zijn er voor de jeugd van 7 tot en met 16 jaar. Informatie bij de SJJO. Julianalaan 1 in Oegstgeest, tel. 154773. Elke donderdagavond is er kamp- spreekuur van zeven tot acht uur op dit adres. PYpectaculaire BjJefening van ÏHBO en randweer 9STGEEST jkspolitie, brandweer [vooral EHBO oefen- gisteravond op jctaculaire wijze in en |id het zwembad Ümeer. Leerlingen de L.T.S. uit Leiden den zich aangebo- om slachtoffer te :len. nd kwart over acht rd de EHBO gewaar- uwd, dat er een dren- ling was met hartstil- ad en twee snel toege- [oten zwemmers kwa- in de problemen om- een van hen z'n enkel stuikte en de ander in glas trapte. Terwijl de lBO in het Poelmeerbad fig was met het verle- van eerste hulp. raak- j op het parkeerterrein chauffeur de macht zijn stuur kwijt en een jongeman aan. auto vloog in brand, klassieke fik die veel angstelling trok, vooral n de brandweer met ;1 sirenegeloei eraan te kwam, gevolgd door bulances van De Jong Leiden. Kortom het een zeer realistische 1 ening die goed voorbe was door de heren 't/'ij°Psen en Van Deursen. v der het toeziend oog I de politie grepen én ndweer én EHBO'ers in. Het vuur was wel- i geblust, maar niet het fcwlir n de helpers/sters de opgaven moesten werken. Volgens de BO-arts, dr. Roelandse rd er „actief gewerkt", de lagere tuinbouw- ool werd een uitvoerige >espreking gehouden ir de dingen die goed lie minder goed gegaan in. Kortom de oefe- werd theoretisch nog >n „bijgepunt". Van de Ie van de brandweer uit gstgeest was men best reden over de blusre- taten en daarbij behoor- in het bijzonder bevel- irder W. van der Hey- Commissaris mr. Vrolijk naast burgemeester mevr. Hendrikx (r) op bezoek in drukkerij Van Elburg. WARMOND Commissaris van de koningin mr. M. Vro lijk bracht gisteren een werk bezoek aan Warmond. Behalve het industrieterrein Zuid en de Drukkerij Van Elburg B.V. werd het eiland Koudenhoorn bezocht. Tijdens de openbare raadsvergadering wezen de fractievoorzitters de commis saris op enkele problemen bin nen de gemeente. Raadslid Heijl sprak over de problemen bij de verkoop van een deel van de grond in het plan Zuid. Verder wees hij op de moeilijkheden die de agra riërs ondervinden bij het uit oefenen van hun bedrijf in polders die niet bereikbaar zijn over land. Hij wees op de beloften die aan de agrariërs zijn gedaan met betrekking tot de ontsluiting van Zwanburg. De heer Van der Zalm sprak over zijn vrees voor de toene mende recreatiedruk van bui tenaf op Warmond. Hij wees er ook op dat Warmond zich verzet tegen vergraving van de Hemmeerpolder. De com missaris antwoordde dat een eventuele vergraving voorlo pig niet in zicht is. Raadslid Van der Zalm wees tevens op de noodzaak van aansluitende bouw in Lommerlust. De commissaris adviseerde de gemeente Warmond zich met nadruk te melden bij de her- beschikken van de woning contingenten die door andere gemeenten worden overgela ten. De heer Van der Zalm vroeg zich verder af wat het nut is van een werkbezoek door de commissaris als de openbare raadsvergadering wordt gehouden op een tijd stip, dat slechts enkelen aan wezig kunnen zijn. Mr. Vrolijk deelde daarop mede dat eigen lijk het hele college van gede puteerde staten aan het werk bezoek zou moeten deelnemen, zodat men ter plekke de situa tie kan beoordelen en meer in zicht wordt verkregen in de problemen. Misschien dat dat in de toekomst nog eens moge lijk wordt. De heer Bonjers wees de com missaris op enkele vraagstuk ken betreffende verkeer en vervoer. Het fietspad naar Leiden en het fietspad langs de Haarlemmertrekvaart on dervinden op het ogenblik stagnatie die terug te voeren zou zijn tot het provinciehuis. De commissaris noemde 1983 als mogelijk jaar van realisatie van het fietspad langs de vaart. De aanleg van het fiets pad naar Leiden kan gereali seerd worden zodra GS en de gemeente het eens zijn over de prijs en de afmeting van het nog aan te schaffen stuk grond voor het fietspad in plan Zuid BURGEMEESTER SCHEENSTRA: OEGSTGEEST Het geld voor de aanleg van een fietspad langs de Haarlemmertrekvaart is aanwezig. Dit deelde gister avond burgemeester Scheenstra mee tijdens een vergadering van de commissie openbare werken. Dit gebeurde tijdens de be spreking van het bestemmingsplan Voorhofpolder. In dit gebied ligt onder meer een deel van de Trekvaartweg (tussen Tolhek en Postbrug). Deze weg is al geruime tijd afgesloten voor auto verkeer en de Provincie heeft plannen ontworpen ter recon structie en de aanleg van een fietspad. Als dit gerealiseerd is, dan kan het autoverkeer vrij baan worden gegeven en wordt de Haarlemmerstraatweg en de Oude Dorpstraat in Oegstgeest ont last. Een jaar geleden is er over de verkeersplannen een hoorzit ting gehouden. Burgemeester Scheenstra deelde gisteravond mee. dat de Provincie het geld voor het fietspad heeft en dat men de plannen gaat uitvoeren. Allereerst betekent dit verwer ving van gronden langs de Trekvaart. „Dat kan nog wel even duren allemaal", aldus de heer Scheenstra, „soms zou je wat Haarlemmerolie willen hebben om de zaken vlotter te laten ver lopen". Het gemeentelijk bestemmingsplan Broek- en Somont- jespolder komt in augustus ter visie, om precies te zijn de 23e. Reactie van de Ned. Spoorwegen: „Er komt alleen een station Leiden-Noord als die polder helemaal wordt volgebouwd". Vol gens burgemeester Scheenstra zit dat er niet in. De commissiele den hadden niet veel bezwaar tegen het voorstel van B. en W het volkstuincomplex aan de Van Cuyklaan aan de Oegstgeester Volkstuinvereniging te verhuren. De gemeente zal zorgen voor een groenstrook en een groene haag, zodat de bewoners aldaar een redelijk uitzicht houden. De Oegstgeester Volkstuinvereni ging verwacht, dat de raad na het gunstige advies van de com missieleden eveneens akkoord zal gaan. De ex-bezitters van een volkstuin, nabij de Groene Kerk komen bovenaan de wachtlijst van de Volkstuinvereniging te staan. Burgemeester Scheenstra. DERDORPSE WETHOUDER: DERDORP Ondanks naningen van wethouder ezemer (PvdA) tot voor- igheid heeft de commissie Economische Aangele iden zich gisteravond i ^Biiem uitgesproken voor de I Bnen van het ABP om het Santhorst een lapbeurt te geven. „Zitten een winkelcentrum op eppen om vervolgens de elders te zien vallen", zo Ie Bezemer waarbij hij met name doelde op Winkelhof. Bezemer vond een uitbreiding van het aantal vierkante me ters bedrijfsvloeroppervlakte in strijd met het CIMK-rap- port „Leiderdorpse winkels in de toekomst" waarin de ver houding tussen Santhorst en Winkelhof is vastgelegd. De commissieleden bleken echter geen boodschap meer aan dat rapport te hebben. „Al lang door de ontwikkelingen ach terhaald", zo werd algemeen gesteld. De niet uitgekomen voorspelling van het CIMK. dat er na de komst van Win- kelhof gaten in Santhorst zou den vallen, was onder meer een reden voor de commissie niet zo veel waarde aan de uit komsten van de destijds ge houden onderzoekingen te hechten. Aanvankelijk bestond er ook enige aarzeling bij de commis sie, maar deze verdween snel na een toelichting van mid denstander J. Minnee, dat het niet om een vergroting van het aantal ondernemers ging. Volgens Minnee is de koppe ling van de bestaande kiosken en de bouw van twee nieuwe nodig om de betrokken mid denstanders meer expansiemo gelijkheden te bieden. Schaal vergroting dus en geen echte uitbreiding van het centrum. Wethouder Bezemer bleef zijn verzet echter volhouden. Bezemer signaleerde overigens een verdeeldheid onder de Leiderdorpse middenstand. Hij miste een totale visie. Minnee. ook voorzitter van de Leider dorpse middenstandsvereni ging, ontkende niet, dat er na de komst van Winkelhof pro blemen zijn ontstaan. Hij ver wachtte echter een grotere be trokkenheid van de kant van de middenstand wanneer de middenstandsvereniging net als voorheen in de commissie zou zijn vertegenwoordigd. VOORSCHOTEN De leden van de commissie verkeer en financiën wil len een goed onderzoek naar de status van de Tramstraat. Deze straat is slechts een straatje, maar vormt een verbinding tus sen Schoolstraat en Voor straat. Enige jaren geleden plaatste de gemeente bloembakken in de straat, waardoor auto- en fietsverkeer zo niet onmoge lijk dan toch wel erg moeilijk werd. Omdat regelmatig men sen struikelden over de bloem bakken, werden deze wegge haald. Het resultaat was dat de straat, hoewel volgens ver keersborden afgesloten voor alle verkeer als auto- en fiets- weg gebruikt werd. In de straat zitten twee middenstan ders met een vergunning voor laden en lossen. De beide ver gunninghouders zijn Van Leeuwen en Van Doorn, bei den wensten geen gebruik meer te maken van de ver gunning en de gemeente plaat ste aan beide zijden van de straat een betonnen paal. Op dat moment bleken er mid denstanders te zijn in het straatje, die zonder vergun ning regelmatig moesten laden en lossen, zoals een exclusief restaurant en een bloemen handel. „Waarom is dit alle maal niet onderzocht", vroe gen de leden van de commis sie. Wethouder J. van Dalen (VVD) wist het ook allemaal niet. Hij zal nader kontakt op nemen o.a. met de Voorscho tense ondernemingsvereni ging. Vast staat dat de commis sie geen verkeer wil in de Tramstraat. Langs de Trompetweg staat een telefooncel, die regelmatig gebruikt wordt door automobi listen zowel van personen als gazon. Het voorstel is ter vrachtwagens. Zodra de auto- plaatse een parkeerplaats aan mobilist telefoneert, staat de te leggen voor vijf auto's. De auto of alle verkeer op straat commissie kan met het voor tegen te houden of half in het stel akkoord gaan. Een complete softball tennisse krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite voor het opgeven van een nieuwe abonnee van de Leidse Courant .als nieuwe abonnee Adres Postcode/Plaats. Betaald wordt C per maand (met automatische afschrijving) C per kwartaal Stuur een softtennisset naar: Naam Adres Postcode/Plaats_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden. -I

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7