Igor Strawinski: „Over muziek kun je niets zinnigs zeggen" RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT Ondernemingsraad NOS tegen molestverzekering HILVERSUM De ondernemingsraad van de NOS heeft de onlangs afgesloten collectieve molestverzekering voor alle omroepmedewer kers nietig verklaard. In tegenstelling tot het ^dagelijks bestuur van de NOS is de onderne mingsraad namelijk van mening, dat het afslui ten van een dergelijke verzekering onder de re gelingen valt, die voor advies aan de onderne mingsraad moeten worden voorgelegd. Daarnaast vindt de ondernemingsraad, dat de afgesloten verzekering geen voldoende dekking biedt. De raad hoopt dan ook door dit besluit te bewerkstelligen dat er een betere regeling tot stand komt. Het dagelijks bestuur van de NOS kan het be sluit van de ondernemingsraad nu volgens de wet op de ondernemingsraden binnen een maand bij de kantonrechter aanvechten. Maar volgens de ondernemingsraad hoeft het zover niet te komen als men maar bereid is om over een betere regeling te praten. Prof. mr. J. Vis in Wereldomroep HILVERSUM Pe 26 mei 1982 heeft de minister van CRM, op aanbeveling van het bestuur van Radio Nederland Wereldomroep, prof. mr. J. J. Vis tot lid van dit college benoemd. Hiermee is de vacature vervuld die ontstaan is door het aftreden van prof. mr. A. D. Belinfante als voorzitter van het bestuur. Prof. mr. Belinfante gaf op 70-jarige leeftijd de wens te kennen uit het bestuur van de Wereldomroep te treden. De minister van CRM zag hier in aanleiding hem per 1 januari van dit jaar eervol ontslag te verlenen. De heer Vis (47) is lector Staatsrecht aan de Universiteit van Groningen en lid van de Eerste Kamer voor D'66. In de media is de heer Vis geen onbeken de. Hij werkt ondermeer als parlemen tair redacteur. Nieuwe opzet tv-journaals HILVERSUM Als het NOS-bestuur vrijdag akkoord gaat met het voorstel van de raad van beheer komt er op. 1 januari 1983 een geheel nieuw journaal- schema, voornamelijk op het wisselnet Ned. II. Dan wordt opnieuw het jour naal om 19.00 uur van vijf minuten, dat een aantal jaren geleden door een Ka mercommissie moest verdwijnen, inge voerd en komt er om 22.30 uur een vol waardig nieuw journaal van vijftien minuten. Op het wisselnet verdwijnen dan het twee-minuten journaal van 18.58 uua het journaal van 21.37 uur en het laatste journaal van vijf minuten. Op het vaste net (Ned. I) komen de vol gende journaals: het jeugdjournaal van zes minuten in de vooravond, het hoofdbulletin van twintig minuten om 20.00 uur en een laat journaal van vijf VARA-tv in zee met jongeren HILVERSUM VARA-tv gaat op een nog nader te bepa len datum tegen het eind van oktober een marathon -uitzen ding van twaalf uur verzorgen over de „dagelijkse werkelijk heid van jongeren". Onder jongeren verstaat men 15- tot 20-jarigen, die bezig zijn met hun laatste jaar op de Mavo, die deze opleiding pas achter de rug hebben en de ouderen onder hen, die na hun opleiding een baan hebben ge vonden of daarnaar nog zoe ken. Het is de bedoeling dat het inhoudelijke materiaal voor het programma door de jongeren zelf wordt aangedra gen. VARA verkeert in geldelijke zorgen HILVERSUM „De finan- ciële positie van de VARA is, mede door de uitspraak van de Groningse rechter, waardoor het voor dag- en weekbladen voorlopig mogelijk is de pro grammagegevens volledig af te drukken, door de slechte ad vertentiemarkt en de stijgende papierkosten, onder zware druk komen te staan Dit zei VARA-voorzitter Albert van den Heuvel op de voorjaars vergadering. „Wanneer deze ontwikkelingen zich doorzet ten, zal ook de VARA zich ernstig moeten beraden over de gevolgen voor ons ledental en voor onze vermogensposi tie", zo zei hij. „Over muziek kun je niets zinnigs zeggen. Zij drukt zichzelf uit. En: muziek is anarchie. Zij onttrekt zich aan elke van bovenaf op gelegde regel". Twee uitspraken van de Russi sche componist/pianist Igor Strawinski, overleden in 1971, die wel de grootste klassieke muziekmaker van deze eeuw wordt genoemd. En in elk ge val muziek ontwierp, waarin klanken bijna als kleuren wer ken en overkomen. Daar heeft de Britse regisseur Tony Pal mer op ingespeeld, toen hij ter gelegenheid van diens 100e ge boortedag een tv-portret van deze muzikant schetste, welk portret in twee delen op NOS- tv komt, vanavond en mor genavond, in beide gevallen op Ned. I. resp. om 22.40 en 19.00 uur. Morgenavond wordt te vens zijn ballet „Psalmensym fonie" uitgezonden. Op Goede Vrijdag jl. kregen de Britse kijkers deze beelden te zien. Strawinski, bestemd voor rechtenstudie, begon tegen de wil van zijn vader te musice ren, nadat hij in zijn woon plaats St. Petersburg in contact was gekomen met de compo nist Rimski-Korsakow. Die zag het aanvankelijk ook niet met Igor zitten, maar gaf meer vertrouwen, toen diens eerste werken toch wel opzien baar den. Later werd Igor een wereldbe roemdheid, trok hij naar West- Europa en Amerika, maar zijn geboorteland, de weidse Oek raïne ook, bleef hij in een soort van persoonlijke beschei denheid dankbaar voor wat hij er mee kreeg. De sterk gerit meerde volkszang van daar en de dynamische dansen zochten een vaste plek in zijn geest, weken daaruit nooit meer. De extase van de uitvoerenden tot ze er bij neervielen. En dan de steden met de goudgekoepelde kerken met daarbinnen de By zantijnse religieuze zang. Die hebben zijn muzikale leven bepaald. Niet minder ook de kleuren van de klederdrach ten. En ook bleven zingende popes levenslang in zijn geest rondwaren. Regisseur Tony Palmer speelt daar in zijn beelden op in. Hij laat volksdansers over het scherm dwarrelen in een me lodisch tempo dat aansluit bij Strawinski's muziek in de con certzalen. Overgangen die de folkloristische invloed, die Strawinski onderging, tot in de akkoorden volgen, met bij na melodische precisie, hoor bare beelden, zichtbare mu ziek. Kijkwerk met de kracht van ikonen. Strawinski zelf stond hier helemaal achter. Muziek van dezelfde intense vitaliteit als waarmee het Rus- sich landvolk paarden berijdt. Lente-offer Muziek in de stijl van dergelij ke levenslust schreef hij ook voor balletten, waaronder „Le sacre du printemps" in Parijs van 1903 zelfs schandaal ver oorzaakte. Zijn „Petroesjka" met dansers als mechanische marionetten en zijn „Psalmen symfonie", getoondicht op een bijbeltekst, zijn niet los te ma ken van de Russische volks ziel, een overvloedige levens lust, waarvan vooraanstaande musici in Palmer's portret overigens stellen, dat deze mu ziek niet buiten eerder betre- Igor Strawinski: „Dat mijn ballet „Le sacre du printemps" zoveel opzien baarde, moet aan de choreograaf Nijinski gelegen hebben". den paden treedt. Men ziet hem in zijn portret ook in de weer als dirigent, bij uitstek de man die in geen musicus ge makzucht gedoogde en zich haastte misgrepen te corrige ren. Niet buiten begane paden en waarom dan toch een Sacre- ballet, dat zoveel onlusten op riep, dat er foei over werd ge roepen, lijkt een voor de hand liggende vraag, waarop het antwoord niet zo snel te geven is. Strawinski beweert zelf, dat de ophef niets met zijn muziek te maken had, maar alles met de doldraaiende dansbewegin gen. die choreograaf Nijinski er in verwerkte Muzikaal gesproken drijft dit ballet van het offer aan de lente op een melodische roes met obsederende herhalingen. Strawinski werkte er aan in Rusland en maakte het later in zijn Zwitserse verblijf af. Dit muziekstuk mag als een loflied gelden op de ontstuimig sprui tende natuur, met een verwij zing naar de eeuwige jeugd, die maagdelijkheid offert aan de lust tot leven, totdat de to tale uitputting er op volgt. Strawinski begreep de kritiek op zijn muziek niet, die uit de volheid van zijn gemoed over onstuimige lentebeelden uit hem naar boven was gekomen, als in een opwelling. Hij is ge neigd meer de schuld te zoe ken bij Nijinski, die bijna woeste beelden bedacht bij deze muziek, waarbij dansers een uitputtingsslag met zich zelf aangaan. Later kwam de Duitse expressionistische Pina Bausch tot een nieuwe versie, die nauwelijks minder zinne lijk en slopend overkwam. Tot de dood er op volgt. Zo wer den trouwens wel meer van zijn muziek en balletten als een sensatie ervaren. Zoals we al meldden moet NOS-kunst op tv in de zomer maanden wijken voor voetbal en Tour de France. Pas in sep tember zal er opnieuw zendtijd beschikbaar komen voor het vertonen van werk van Stra winski. Zijn felle tonaliteit, zijn verscheidenheid aan rit mische instrumentatie, zijn plaatsen van gedreven violen tegenover klank rijk koper zullen hém dan opnieuw doen kennen als muzikant die zoal niet als vernieuwer dan wel als muzikaal hartstochtelijk mens bij kijker en luiste raar binnen dringt. TON OLIEMULLER Wat de Duitse en Belgische tv-zenders al veel langer doen vindt navolging bij VARA-tv. De al aangekon digde film „De boom der wensen" voor vrijdag 18 juni komt te vervallen om in de plaats daarvan een film met de overleden Romy Schneider uit te zen den. Men moet dit zien als een artistieke nagedachtenis om de persoon te eren die, los van hoe een artiest met ^jjn leven en dat van ande- EII ren is omgesprongen of d juist leed aan het leven, lent gebruikt heeft om bliek te amuseren dan diepergaand bezig te den. Dat kan men zeker t zeggen van Sissy, die een tienerster welhaast filmwereld werd binnen r worpen en uiteindelijk e~ de veèlgeplaagde vro !'dt Romy vroegtijdig uit hetllor ven verdween. Van h e8- krijgen we op genoen h' vrijdag „Les choses den' vie" te zien, de dingen het leven in een Franse gie en een tikje ook geënt op de Franse leeftErd ze. Een in het leven att' slaagde man (Michel Pic B li) voelt zich erg gehe zijn jonge vriendin lène (Romy Schneider), wordt besprongen door st "6e ke twijfels, omdat hij binding aan zijn vrouw r zomaar overboord kan i tep. In al dat nerveuze doe gaat ook nog het no "'-!,1 lot een rol spelen. Een au!r' ongeluk geeft een heel 1 I dere wending aan d n- zaak, waarin we Romy z as als de jonge vrouw die le En tussen twee vuren in ko n 1 te zitten. Itvf aak bai RUUD EN RIEM Ruud en zijn broer Riem de Wolff, ondanks al zeventir jaar afwezigheid uit de hitparade nog steeds populair a „Blue Diamonds", gaan nog w^t meer langs de weg timn1 ren dan uitsluitend in „Kwistig met muziek" van NCRV. Samen hebben zij sinds zoveel jaren weer een pl11 gemaakt, die als titel kreeg „Layang layang", dat zov n8- betekent als vliegeren. Op die plaat staan twaalf Male 1 d nummers, die in ons land niet helemaal onbekend zi us Deze plaat zal in de publiciteit geworpen worden door m del van vliegers, die hier en daar 9pgelaten zullen word c Ze bedenken tegenwoordig wat om een plaat hogerop 1 krijgen. Televisie vandaag nederland 2 nederland 1 NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.30 Uit de geschiedenis van de totografie. NOS 18.58 Journaal. EO 19.00 D'r kan nog meer bij. Kleuterprogramma. 19.15 Kop en staart. Engelse dierendocumentaire voor de kinderen. Stem en liedjes: Leo de Vos. 19.30 Er is hoop. Documentair en informatief program ma over de vraag 'hoe veel hoop is er nog'. Muzikale hoogtepunten: een optreden van de Amerikaanse gospelzan ger Don Francisco, de gospelformatie 'His Am bassadors' en enkele liederen van Wim Beve lander. Samenstelling en presentatie: Jan van den Bosch. 20.20 Van U wil ik zingen. In de Grote Kerk te Dor drecht brengen de vol gende koren geestelijke liederen ten gehore: de Christelijke Oratorium vereniging 'Ridderkerk' en de Christelijke Zang en Oratoriumvereniging 'Te Deum Laudamus' uit Spljkenisse. Als solisten treden op Femmy van de Weg (sopraan), Leo Torn (trompettist), Jan Zwanepol (organist) en Marcel Beekman (jon genssopraan). 20.50 EO-metterdaad. Pro gramma over zending en hulpverlening. 21.24 Tenslotte. Toespraak door dominee W. Glas houwer. NOS 21.37 Journaal. 21.55 Den Haag vandaag met toelichtend commentaar op de regeringsverkla ring van het nieuwe ka binet Van Agt. 22.40 Strawinsky documen taire. Dit jaar is het een eeuw geleden, dat de componist Igor Strawin sky geboren werd. Ter gelegenheid hiervan wordt aandacht besteed aan de persoon en het leven van de toondich ter. Eerste aflevering: Strawinsky studeerde rechten aan de universi teit van Sint Petersburg en hij was ook in de leer bij de grote musicus Rimsky-Korsakov. 23.40 Journaal. 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugjournaal. AVRO 18.59 Archibald. Tekenfilmse rie voor de kleintjes. 19.05 De Dukes uit Hazzard. Avontuurlijke serie over de lotgevallen van de Duke-familie. Met: Tom Wopat, John Schneider, Catherine Bach, Denver Pyle, Sonny Shroyer, Ben Jones, James Best, Sorrell Booke. Sheriff Rosco Coltrane dreigt overspannen te worden ten gevolge van zijn constante (verloren) strijd met Bo en Luke Duke. Burgemeester Boss Hogg vindt dat zijn politie wel wat hulp kan gebruiken. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.27 Televizier magazine. Actualiteitenprogramma onder eindredactie van Jaap van Meekren en Will Simon. 21.00 De langste dag. Ameri kaanse oorlogsfilm (1962) naar de roman van Cornelius Ryan. Met: John Wayne, Ro bert Ryan. Henry Fonda, Curd Jurgens, Irina De- mick, Robert Mitchum, Kenneth More, Richard Burton, Bourvil, Robert Wagner, Mel Ferrer en vele anderen. In mei 1944 werd in het zuiden van Engeland een inva sieleger samengebracht van 3 miljoen man voor de bevrijding van Euro pa. Ondanks de slechte weersomstandigheden besloot generaal Dwight Eisenhower op 4 juni dat de dag 'J' op dins dag 6 juni zou plaatsvin den. Een invasie op de Franse kust betekende voor de Duitsers dat ze op twee fronten moes ten strijden. En hoewel de geallieerde aanval zo ontzaglijk massaal was betekende de 6de juni, zowel voor de Geallieer den als voor Duitsland toch 'de langste dag'. NOS 23.55 Journaal. 00.05 Nieuws voor doven en slechthorenden. duitsland 1 16.10 Journaal. 16.15 Duitaa landschappen. Het ge bied tussen Bayreuth, Nurnberg en Bamberg. 17.00 Avonturen tegenwoordig. Do cumentaire voor kinderen. 17.50 Journaal. 18.00 Vriendinnen. Serie: Lord Chesterfield. 18.30 Plezier met Ahrle. Humoristi sche serie. 18.40 Mr. Cartia en zijn avontuurlij ke verhalen. 19.15 Actualiteiten. Streeknieuws. 19.45 Wat Karei de Kale inderdaad kaal? Over historische bijnamen. 20.00 Journaal. 20.15 Alles ol niets. Spelprogram- 21.00 Panorama. Actualiteiten. 21.45 Dallas. Sue Ellen heeft last van nachtmerries. Telkens weer droomt ze dat ze met een rokend pistool in de hand voor haar man staat. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Liedjes mensen. Muzikaal programma met Udo Lindenberger Band, de Lazy Poker Blues Band, Tri Atna, Inka and Hamilton, Hank Mar vin, Terry Silvester. James Griffin, Meianie en Bernies Autobahn Band. 00.00 Journaal. duitsland 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Programma voor 65-plussers. 16.35 Strandpiraten. Canadese avon- turenserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 Dieren onder de hete zon. Do cumentaire serie: het gedrag van oli fanten. 18.20 Tom en Jerry. Tekenfilmpjes. 19.00 Journaal. 19.30 Potato-Fritz. Duitse westernko medie van Peter Schamoni (1975). Met: Hardy Kruger, Stephen Boyd, Paul Breitner e.a. 1850. Een knots gekke Duitser begint in het gebied van de Crow-lndianen aardappelen te planten. Niemand heeft er een ver moeden van dat deze zonderling, bij genaamd Potato-Fritz, de doodge waande kapitein Henry is. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Frankfurt: Politiepatrouille in de stationswijk. Reportage over poli tiemensen. 22.05 Nachtasyl. Tv-spel van Maxim Gorky. Met: Helmut Brasch, Brigitte Janner, Anna Henkei e.a. Een groep mensen zonder enige toekomst, slaagt er hier en daar in wat geld te verdienen, droomt, leeft van herinne ringen en illusies... 00.25 Journaal. duitsland 3 WDR 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Vectorberekening (6). 19.00 Vor Ort. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Cultuur on wetenschap. De Japanse technologische uitdaging. 21.00 Engeland heen en terug. 21.45 Kijkers in gesprek met Pano- 22.30 Zonder bescherming. Tv-spel over gebeurtenissen in de spionage- wereld van Michel Deville en Gilles Perrault. 24.00 Laatste nieuws. belgie brt 1 18.00 Willem de Woud geest. Zes tiende afl.: De toverdrank. 18.05 Er was eens... de mens. Te kenfilmserie van Albert Barilto over de geschiedenis van de mensheid. Tweede afl.: De Neanderthaler. 18.30 Bonjour la France. Le Marais. 19.00 Take it easy. Ski. 19.07 Participatie voor meer welzijn in de gemeente. Programma van de Katholieke Televisie- en Radio-om- 19 37 Morgen. Overzicht program ma's, mededelingen en lotto-uitsla gen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kijk uitl Verkeerstips: Een vei lige en reglementaire fiets. 20.15 De Nieuwe Orde. Zestiende afl.: Op weg naar de collaboratie. Hendrik de Man, die in 1939 voorzit ter werd van de Belgische Werklie denpartij, dacht reeds voor de oorlog aan de vorming van een eenheidspar tij en -vakbond. Van die eenheidspar tij kwam evenwel niets terecht. 21.50 Het lange zoekan. Dertiendeli ge documentaire serie van Peter Montagnon over de grote godsdien sten in de wereld. Tweede afl.: De protestantse geest (Protestant spirit USA). 22.40 Journaal. belgie brt 2 Zie België BRT 1 belgie frans 1 17.30 ONEM: informatie voor werk zoekenden. 17.45 La chasse aux rennes. Deense documentaire over de rendierenjacht. 18.15 Clne-vacances. Kinderpro gramma. 18.45 Faites vos jeux-vacances. Spelprogramma. 19.00 Antenne-solr. Actualiteiten, editie Henegouwen. 19.25 Lotto-berichten. 19.30 Journaal. 19.55 Les sentiers du mondt. Docu mentaire serie van Michel Marigo over Guatemala. 21.05 Ardechois coeur fidele. Tv-se- rie van Jean-Pierre Gallo. Met: Syl- vain Joubert, Claude Brosset, Erila Beer, Max Doria en Poul Esser. Vier de afl.: In de buurt van Beziers heeft Toussaint Tourangeau gered, die op het punt stond het onderspit te del ven in de strijd tussen Gavots en De- voirants. 22.05 Le Prince de Ligne et son tomps. Programma, gewijd aan Char les-Joseph de Ligne, veldmaarschalk uit Oostenrijk, tevens schrijver. 22.55 Journaal. belgie frans 2 engeland bbc 1 16 55 Play school. 17.20 The all ntw Popeye show. 17.40 Record breakers. Over stunts en records. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Take two. Kinderfilmpje. 18.35 Kinderfilmpje. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Streeknieuws. 20.15 Triangle. Serie 20.40 Lena Zavaroni. 21.10 So you think you know your rights. 22.00 Journaal. 22.25 Le Mans. Documentaire. 23.15 Wogan. Showprogramma. 23.50 Harry O. Serie. 00.40 Journaal. engeland bbc 2 18.10 Education. 18.40 Charlie Chaplin. 19.15 Barry Norman in Chicago. Gangster city. 20.00 Journaal. 20.05 Spirit of place. Het Egypte van Lawrence Durrell. 21.10 Documentaire. 22.00 The evil trap. Franse thriller van Yves Boisset (1975) met Mariene Jobert, Michel Lonsdale en Tomas Milllan. 23.35 Korte film. 23.40 Newsnight. Televisie morgen nederland 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. NCRV 15.30 Roby en Doby. Tsjechische te kenfilmserie. 15.40 De fluit en de bombardon. Getekend muzikaal sprookje in acht delen, geschreven door Rita Tornq- vist. Achtste deel: Terug naar huis. 15.50 Het goud van de Kraaienberg. Nieuwe Zweedse jeugdserie in zes delen. Eerste afl.: Het vroegere mijn- dorp Granhyttan wordt op een dag bezocht door een stel vreemdelingen. Ze houden zich bij een verlaten mijn op en ontzeggen een groep kinderen de toegang. Maar Staffan laat zich niet zo maar wegjagen. 16.20-17.30 Als zee vingers aan een hand. Canadese jeugdfilm. Een groepje van vijf kinderen vormt sa men een club. Als er zich een zesde lid wil aanmelden, besluiten zij dat hij eerst een aantal testen moet afleg- nederland 2 NOS 10.15 Kamerdebatten. 13.00 Nieuws voor doven en slecht- 13.05 Kamerdebatten. TROS 17.00 TROS sport extra. Champions Trophy Hockey. Rechtstreekse uit zending van de wedstrijd Nederland- -West Duitsland. Commentaar: Paul Litjens en John Worries. duitsland 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal. 10.03 Liedjes mensen. 11.05 Mozaïek. 11.35 Umschau. 12.10 Panorama. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 14.25 Prix Jeunesse. Kinderpro gramma-festival. 14.55 Journaal. 15.00 President Reagan in de Bondsrepubliek. Verslag van het be zoek van de Amerikaanse president. 16.15 Muziekwinkel. Met het optre den van Spargo, Dolly Dots, Bad /Manners, Cliff Richard, Triny Lopez en Olivia Newton-John. 17.00 Duitse poppenkast. Documen taire serie voor kinderen. 17.30 Twee oude hazen ontdekken wat nieuws. Kinderprogramma. 17.50 Journaal. 18.00 Nils Holgerasons fantastische reis. duitsland 2 10.00-12.55 Zie Duitsland 1. 12.57 ZDF-Uw programma. 13.00 Ronald Reagan in Bonn. Re portage over de aankomst van de Amerikaanse president in Bonn. 16.35 Smokkelaars. Avonturenserie voor de jeugd met Oliver Tobias. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. duitsland 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-11.40 Schooltelevisie. Met c 09.25 Sesamstraat. 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. belgie brt 1 17.00 Op het Schildpadplein. Pro gramma voor de Jeugd over onze vrienden in de EG: Denemarken. 17.30 Het zwaard van Ardoewaan. Tiende aflevering van deze BRT-serie voor de Jeugd: De ridderslag. 18.00 Willem de Woudgeest. Afl.: Brrrrr die vervelende Edna. belgie brt 2 Zie België BRT 1. belgie frans 1 12.00 Teletekst. 17.35 ONEM: informatie voor werk zoekenden. 17.50 Elephant Boy. Documentaire over het dagelijks leven van een kind In Sri Lanka en zijn beste vriend, een olifant. belgie frans 2 12.00-19.00 Zie België Frans 1. engeland bbc 1 07.40-12.37 Schooltelevisie en cur- 14.00 Journaal. 14.30-14.45 Over the moon. 15.01 Watchl 15.18 Near and far. 15.40-16.00 Merry-go-round. 16.55 Play school. 17.20 Scooby Doo, where are you? engeland bbc 07 40-14.20 Schooltelevisie Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.00 (AVRO) Vervolg pro4n Wim Harsma - 18.06 Radiojoï j 18.25 Hans Simonis met topp toen - 19.02 Fragmenten uiF Side Story - 20.03 De Egmi r. G Hoorneshow - 22.02 Sportpan n t eretribune - 23.05 (NOS) Met I op morgen. HILVERSUM 2 - 16.32 Tussen verwondering, tering en woede - 18.30 Huma Verbond - 19.00 Kinderen ii gie - 19.20 Magazine over de samenleving - 20.30 Spetf' V 21.30 Open school - 23.00 Zin 1 a ziek. stijl HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits (VARA) Popdonder - 21.02 dogs. HILVERSUM 4 - 17.00 Sluiting-20.00 (NOS) Festival 1982. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.0 licht - 5.02 Truck 7.02 (VO h goeie morgen - 9.02 Muziek I werkt - 10.03 Kletskop (VPRO) Villa-Vpro - 13.05 V ijd lichte kringen - 13.35 Een kla kop - 14.20 (EO) Theologie Heilige Schrift - 14.35 Radio krant - 15.03 Gesprek met meer gasten - 16.02 Non stop en - 16 15 Woord er -Metterdaad - 17.00 Actuali 17.45 Berichtgeving over zi.i* werk. 'ei r HILVERSUM 2 - 7.28 (VARA) De wekkerradio et 0| De vooruitgang - 9.05 Gynimei voor de vrouw - 9.15 Werk 9.30 Teleac - 10.03 Hoor haar Het dagboek van Anne Frank Switch on - 11.43 Rechtstreek p Naarden-Centraal - 14.00 schoolliedjes door de Merels De schuurpapier - 14.50 Inl over uw kind - 15.32 Leef-tijd - 16.32 Radiorechtbank - 1 t actualiteit van deze woensdag n. HILVERSUM 3 l, - 7.02 (KRO) Manneke Pop -1 in*; raplu - 10.34 Muziek, zang Aïde vodr nu, heden en thans - 12. ov slag - 13.30 Weeshuis van d (om 14.34 K-Rock - 16.34 Nieu :i. Hans Wynants. IK HILVERSUM 4 - 7.02 (NCRV) Het levende 7.10 Preludium - 8.05 Plateni z 8.45 Musica Sacra met werk valdi - 9.15 Pastoraal-muzlk .*7* zoek - 10.00 Orkestpalet: D« ie' heimers VIII en het Limburgs m nie Orkest - 12.00 Divertimen nd I ken van Strauss. Ochs. Zie nart Kunneke - 13 05 Holland journaal - 13.07 Haydn 'Stuif"", drang' - 14.00 Kerkconcert G De kamermuziek van Mozai 15.15 Kamermuziek van Igor Cem sky - 15.45 Muziek van eigen ee dio Blazers Ensemble - 16.30 .l.l ma woensdag - 17 00 Sluitim NIEUWSBERICHTEN ?rGa< Nieuwsuitzendingen zijn óp H I 1 elk heel uur. 24 uur per dag I versum 2 op elk half uur van tot 17.30 uur, voorts om 7.( 13.00, 18.00. 20.00, 22.30 I uur. Op Hilversum 3 op elk van 7.00 tot 24.00 uur en Hilv om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. -ht ndi "j aard

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2