ruk op favoriet ffl est-Duitsland i jzonder groot Geld ligt op straat. GROEP f Frane Bos en Luuk Wesselman beste biljarters van „Rijnegom 1 Zaalvoetbalteam schotloos LEIDSE COURANT DINSDAG 8IUNI1982 PAGINA 17 Uil ure 3rt HAAG - Geheel traditie is West- land opnieuw in de ?en ietenrol gemanoeü- d. Een positie, die ui- jram rd de druk op bonds- De Jupp Derwall (55) groot bbentt. De opvolger van Schön, die met ploeg 23 interland- ffeldtrijden achtereen on- vongen bleef en in 1980 and jees kampioen werd, 'ee ^wat van hem en z'n bren 'e worc^ verwacht app5enste in de aanloop Spanje weinig aan toeval over te laten, jn Kfcog hij in maart naar '.[Amerika (en liet in met die" trip de 8,50.fetitie in de Bundesli- lil leggen) voor twee itie Jwedstrijden tegen de rivalen Brazilië en tinië. Terug in de .republiek noemde reis „van grote [onfrontaties met Argen- }n Brazilië zijn voor mij jrijker dan tien andere wedstrijden Mijn spelers m die Zuidamerikaanse pden niet alleen uit de kennen. Het is veel tyoller om ze eens in De Westduitse selectie: weer in favor ietenrol. een wedstrijd te ontmoeten". De trip leverde een verlies (1- 0 tegen Brazilië) en een gelijk spel (1-1 tegen wereldkam pioen Argentinië) op. Als ver zachtende omstandigheid voor het chauvinistische thuisfront gold evenwel de afwezigheid van Karl-Heinz Rummenigge en Felix Magath. Behalve Ma- ga th op het middenveld is Paul Breitner, de troef van Bayern Milnchen, min of meer zeker van z'n plaats. Voor de verdedigende rol op het mid denveld lijkt Wolfgang Dremmler, eveneens in dienst van Bayern Milnchen de voor naamste kandidaat. Dremmler voelt evenwel de hete adem van de 21-jarige Lothar Matt haus (Borussia Mönchenglad- bach) in de nek. „Der Super- star-Fressér" wordt hij in West-Duitsland liefkozend ge noemd, deze Matthaus. Een bijnaam, die als erfenis kan worden bestempeld van de Zuidamerikaanse trip. De jeugdige Gladbacher baar de namelijk opzien door ach tereenvolgens de Braziliaan Zico en de Argentijnse levende legende Diego Maradona uit de wedstrijd te spelen. In de laatste belangrijke oefenwed strijd voor Spanje, in Keulen tegen Tsjechoslowakije, gaf de bondscoach Dremmler en Matthaus beiden een kans. De onderlinge confrontatie ein digde onbeslist, maar Dremm ler heeft het'voordeel, dat hij wekelijks samen voetbalt met vaste keus Paul Breitner. Uit blinker in de voor de West duitsers overigens teleurstel lend verlopen oefenconfronta tie met de Tsjechoslowaken (uitslag 2-1) was vleugelspits Pierre Littbarski. De Berlijner in dienst van FC Klon, die on der trainer Rinus Michels vol ledig tot bloei is gekomen, was veruit de gevaarlijkste West duitse aanvaller en bekroonde z'n overtuigende optreden met een schitterend doelpunt. Dat was voor de oosterburen maar goed ook, want de aan- val.lers-in-vorm zijn momen teel dun bezaaid. Littbarski's ploeggenoot Klaus Fischer kon tegen Tsjechoslowakije geen potten breken en stormram Horst Hrubesch van HSV speelde ver onder z'n oude vorm en imponeerde ook in het laatste oefenduel tegen Noorwegen bepaald niet. De achterhoede van West-Duits land wordt geleid door „gast- Een bosloop onder leiding van assistent-trainer Berti Vogts, dat de Westduitse voetballers moet helpen aan de nodige conditie. pel moet Oostenrijk in staat worden geacht na West-Duits land als tweede deelnemer in groep twee de volgende ronde te bereiken. Het geharrewar rond Happel is in Oostenrijk inmiddels nagenoeg vergeten. De keus viel tenslotte op coach Felix Latzke, oefenmeester van Admira Wacker, die sa men met Georg Schmidt de Oostenrijkse zaken in Spanje waarneemt. Het trainersduo dient z'n spelers overal uit Eu ropa op te trommelen: Pezzey (Eintracht Frankfurt), Prohas- ka (Inter Milan), Jara (Grass hoppers Zurich), wanneer hij tijdig is hersteld van zijn bles sure, Hintermaier (FC Nürn- berg) en Schachner (Cësena). CHILI Elias Figueroa is nog altijd de grote steunpilaar van Chili, dat eveneens is ingedeeld in groep 2. De 37-jarige verdedi ger, die in het internationale voetbal voor het eerst z'n ge zicht liet zien tijdens het WK van 1966 in Engeland, fun geert als aanvoerder en rots in de branding. Hij wordt in de achterste lijn hoofdzakelijk terzijde gestaan door clubma- ten van Colo Colo. Liefst vijf spelers heeft trainer Luis San- tibanez van deze club voor z'n achterhoede ter beschikking. ALGERIJE Algerije, nummer vier in groep 2, heeft z'n hoop geves tigd op Lakhdar Belloumi. De 24-jarige middenvelder uit Mascara, is de regisseur en spelmaker van het door Ra- chid Mekloufi getrainde Alge rijnse elftal, dat in de aanloop naar het WK onder meer een oefenwedstrijd won van Bas- tia. BERT DIJKSTRA arbeider" Uli Stielike (Real Madrdid), de opvolger van Franz Beckenbauer. Voor het WK in Argentinië werd hij door de DFB voor de keus ge steld: Real Madrid öf het na tionale team?- Stielike koos lo gischerwijs voor de peseta's, maar is inmiddels toch weer voor „Die Mannschaft" uitge nodigd. In tegenstelling tot de andere Spanje-ganger, de 22- jarige Bernd Schuster van FC Barcelona. Hij is met Becken bauer de grote afwezige in het Westduitse voetbalelftal tij dens het wereldkampioen schap in Spanje. OOSTENRIJK Oók zonder de technische en taktische tips van Ernst Hap- -IGEFt 1, Al 3033. ;e ijnlands Lyceum 4enaar Angeren. J. J. L. Antonl- tijd M. Boekkerk van Ruth. J. Bos. G. A. Bottema. F. de Bruin. M. van C Buise. R G. Corporaal. E. H. i. M E. Damme, M. van Duiven- /an Ouljne. M. van Dijk. R. M. van ^Jan Gogh. A. E. Gi 'dere tk M. G. Kruysmulder. E. F. Krijger, wooer. J. van Loenen. P. J. H. L T. J F. Mol. E. C. A. M. Notens. J. G C. van de Putte. J. J. Raap. 'glnders. S. de Ronde Bresser. L. E. eckenr n- e-K n. J P«Smeeli EN Scheeres. M. G. Schmal. A. Schotel. R. Stil. C. A. M. Taets (rongen. D. F. Timmermans. M. J. P. K. Havik, de Groot; M. C. E. Kamphuis. C. T, do ut. T. N. de V C,R. Bri C. M. Gelderloos. M. C. Gerrit- Goedo, H. C. de Grodf. S. E. de N. de Groot. G. J. de Haas. A. W. K. van der Heijden. B. O. van E. C. Jansen. B. S A. Kónig. J. A. J. Lantlnga. J. S. van Luik, .er. A. A. M. Meijer. G. H. E. Mol. de Mol van Otterloo. K. A. J. Mul- W. Poot. A. L. do Ruiter. E. I. ee. J. H. Seckei. M. H. Sobels. tnstra. M. P. Stielstra. H. J. van der I. Vingerhoed. P. D. D. H. C. P. Bloem- C. Bokhout. M. C. A. G. Bruljn, J. B. Campioni. A. Diels. A A. Dijkhuis. M van Everts. F. O. van der Feltz, '|aatf. A. G. C. de Groot. M. M van Leijè. W. G. Marsman. G. Pas. i der Plas, L. J. van der Plas. C. J. van Ravensteijn, R. E. van Rede. I. de Ruiter, E. B. Rijsdijk. E. »rsd J Schokking. B. Schotel, T. A. róoja. M. J. E. Sprock. A Swaan. laai. K. C. Terleth. W. C. Tuinebreij- JVeloo. H. E. Vletor. R. F. van Vlaan- *t.G. Vogelenzang. P.P. Weeda, ortwereld JS De Fransman Lu- lodriguez heeft zijn Eu- i bokstitel in het zwaar- ht behouden. Hij ver-' r Spaanse uitdager Al- 'angelista. L PSV heeft tijdens ternationaal voetbaltoer- n Seoel met 8-1 gewon- 'an Bahrein. Zuid-Korea jeg voor hetzelfde toer- ndonesië met 3-0. i ZOETERWOUDE De biljarters van de Zoeter- woudse vereniging „Rijne- gom" hebben een druk weekeinde achter de rug. Zo werd de finale van de afdeling „Onderlingen" gespeeld, de onderschei dingen voor de beste sei zoenprestaties werden uit gereikt en de jeugd van „Rijnegom" kwam tegen elkaar in aktie op het groene laken. De finale van de onderlingen- afdeling kan zonder meer als een van de hoogtepunten van de biljartvereniging worden genoemd. „Rijnegom" heeft een uit drie poules bestaande afdeling, waarin door de bil jarters onderling strijd wordt geleverd. Voor de finale tra den dit jaar aan Piet Wonder- gem (A-poule), Dick Tijssen (B-poule) en Frans Bos (C-pou le). Het zou een zeer spannen de ontknoping worden. Of schoon Piet Wondergem goed biljartte - zeker in de ope ningswedstrijden tegen Tijssen - 'moest hij toch beide partijen gewonnen geven. Zo werd de beslissing Dick Tijssen-Frans Bos de klapper van de avond. Tijssen leek het heft definitief in handen te hebben toen hij zich in de 18e beurt nog slechts drie caramboles van de titel verwijderd wist en Bos nog een gat van acht punten moest overbruggen. Op dat moment toonde Frans Bos zijn sterke wedstrijdmentaliteit en in de volgende drie beurten maakte hij het karwei af. Dick Tijssen had inmiddels nog maar één punt te maken.... De nastoot kon hem nog op gelijke hoogte brengen. Het zou echter niet lukken en zo bracht deze prachtige slotwed strijd Frans Bos het kampioen schap. Voorzitter Jan Brouwer reikte hem vervolgens de eers te prijs - met wisselbeker - uit en kon Tijssen en Wondergem feliciteren met de 2e en 3e plaats. De voorzitter van „Rij negom" overhandigde ook de onderscheidingen aan hen, die gedürende het seizoen 81-82 in de afdeling „Onderlingen" tot de beste seizoenprestaties wa ren gekomen. Hiervoor kwa men in aanmerking Jan Klif fen (B-poule) met een serie van 52% van zijn moyenne en een partij in drie beurten uit; Rob Jansen (A-poule) met een serie van 37,9% van zijn moy enne en eén partij in 9 beurten uit; Jan Dolle (C-poule) mét een serie van 37,8% van zijn moyenne en een partij in 12 beurten uit en tenslotte Kees Spierenburg (C-poule) met een partij in - eveneens - 12 beur ten uit. Zaterdag werd voor de tweede maal in successie het Rijne- gom-jeugdtoernooi gehouden. Alle 12 jongens die bij de bil jartvereniging in opleiding zijn namen aan deze krachtmeting deel. Er is op enthousiaste en sportieve wijze door de jeugdi ge biljarters voor een zo goed mogelijk resultaat gestreden, dit onder het toeziend oog van verschillende ouders en fami lieleden. Uit de drie poules kwamen de volgende win naars tevoorschijn: Henri van Egten, Luuk Wesselman en Collin Zwetsloot (hij won ook het toernooi in januari). Een zeer goed gespeelde finale bracht Luuk Wesselman het kampioenschap met een moy enne van 2 in de slotpartij. Collin Zwetsloot werd eervol tweede en Henri van Egten derde. Han Janson tweede LEIDEN Han Janson van de Polsstokverspringvereni- ging Leeuwenhorst uit Noord- wijkerhout, bereikte in de competitiewedstrijd in en te gen De Vlist een tweede plaats in de topklasse. Met zijn sprong van 16.61 meter bleef hij 35 centimeter achter bij winnaar Aarth de With uit Benschop. Joop den Boer uit Groot Ammers werd derde met 16.25 meter. Geld ligt op straat. Als u het daar tenminste neerlegt. U kunt het ook zelf in uw zak steken. Wilt u wat kwijt? Plaats dan een kleine advertentie in de Leidse Courant. Het kost bijna niets.Ook als u wat voordelig op de kop wilt tikken is een rubrieks advertentie de aangewezen weg. U bereikt 24.000 lezers, waaronder allicht iemand die heeft wat u zoekt. Het wordt u gemakkelijk gemaakt. Plaats uw tekst in onderstaande vakjes (één letter of letterteken per vakje) en in een oogopslag kunt u in de laatste kolom zien wat de advertentie gaat kosten. Prijzen zijn incl. 4% btw. Extra meevallertje! Als u de advertentie op drie achtereenvolgende dagen laat plaatsen, hoeft u maar voor 2 X te betalen. Bij 6 achtereen volgende dagen worden slechts 3 plaatsingen in rekening gebracht. NB. U kunt ons ook bellen. Ons nummer 071-122244 1 4,74 2 4 74 3 4 74 4 4 74 5 5,93 6 7,12 7 8,30 8 9,48 9 10,67 10 11,86 11 13,04 12 14,23 13 15,41 14 16,60 15 17,78 Deze advertentie De rekening sturen naar: Naam Postcode. _x plaatsen op_ -Woonplaats- -Telefoon- brieven onder nummer /3,35 extra) worden afgehaald brieven moeten worden doorgezonden bewijsnummer toezenden (ƒ2,65 extra) (.aafauiau.watvanto.pMingfc) Stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar: Ém m ■e LeidóeSowia/nt Leidse Courant, Antwoordnr. 10070, 2300 VB Leiden. Geen stakingen MADRID Spaanse vak bonden. die 85 procent van het vliegveldpersoneel in het vertegenwoordigen, hebben gisteren verklaard, dat er tijdens het WK voet bal niet wordt gestaakt. Van het ontevreden personeel zijn volgens de bonden slechts stiptheidsacties te verwachten. Eerder hadden de twee grootste vakorgani saties verklaard, dat er op 11, 12, 28, 29 en 30 juni zou worden gestaakt Vlotte ba gagebehandeling en het wegwerken van vertragin gen hoeven de komende vijf weken op de Spaanse vliegvelden echter niet te worden verwacht. Derwall: vijl assistenten De Westduitsers laten niets aan het toeval over. Bonds coach Jupp Derwall heeft besloten vijf assistenten mee te nemen naar Spanje. Erich Ribbeek assisteert hem bij het nationale elftal, de andere vier gaan op de spionagetoer. Berti Vogts gaat heen en weer reizen tussen Gijon en Bil bao (278 km) om Engeland te observeren. Gero Bisanz oriënteert zich op Valencia om Spanje en Joegoslavië aan het werk te zien en Dietrich Weise volgt Brazilië in Sevilla en,Malga. Alleen in Vigo en Corufia (Polen en Italië) zijn de Westduitsers niet aanwezig. De 22 van Polen Polen maakte de volgende 22 namen bekend: Doel: Jo zef Myinarczyk, Piotr Mow- lik en Jacek Kazmierski. Achter: Wladyslaw Zmuda, Piotr Skrobowski, Pawel Janas, Jan Jalocha, Tadeusz Dolny, Ma rek Dziuba en Stefan Majewski. Midden: Zbigniew Boniek, Andrzej Buncol, Wlodzmierz Ciolek, Janusz Kupcewicz, Grzegrz La to, Waldemar Maty sik en Roman Wojcicki. Voor: Wlodzmierz Smolarek, Andrzej Szarmach, Andrzej Aplasz en Marek Kusto. Joegoslavische selectie Bondscoach Miljan Miljanic maakte de volgende selectie bekend: Doelverdedigers: Dragan Pantelic, Ivan Pudar en Ratko Svilar. Verdedigers: Ivan Jerolimov, Velimir Zajec, Nenad Stojkovic. Zlatko Krmpotic. Zoran Vujovic. Hikola .Jovanovic en Milos Hrstic. Middenveld: Ivan Gudelj, Vla dimir Petrovic, Edhem Sljivo, Zvonko Zivkovic, Jure Jer- kovicr en Ivica Surjak. Aanvallers: Zlatko Vuovic. Safet Susuc, Milos Sastic, Stjepan Deveric, Vanid Halilhodzic en Predrga Pasic. Franse selectie met veel routiniers De Franse bondscoach Mi chel Hidalgo heeft in zijn selectie liefst tien spelers, die al ervaring hebben met het spelen van een eind- toernooi om het wereld kampioenschap. Van hen zijn Six, Platini, Bossis, Ro- cheteau. Lacombe en Jan- vion de bekendsten. De se lectie bestaat uit: de doel verdedigers Pominique Ba- ratelli. Jean Castaneda en Jean-Luc Et tori. Verdedi gers: Manuel Amoros, Maxi me Bossis, Patrick Battiston, Gérard Jan vion. Christian Lopez, Philippe Mahut en Marius Trésor. Middenvel ders: Bernard Genghini, René Girard, Alain Giresse, Jean Tigana. Jean-Francois Larios én Michel Platini. Aanvallers: Bruno Bellone. Alain Couriol. Bernard La combe. Gérard Soler. Domi nique Rocheteau en Didier Six. Vormcrisis Zes dagen voor het begin van het WK in Spanje tobt het Franse voetbalelftal nog steeds met een vormcrisis. Tegen de Spaanse tweede-divisieclub FC Andorra kwam het gis teren in het hooggelegen Font Romeu niet verder dan een schamele zege van 2-0. Amoros en Genghini scoorden. FC Köln wil trefzekere Coeck België heeft gisteren de oefencampagne voor het WK afge sloten met een duel tegen de nationale militaire ploeg en won met 3-0. Erwin Vandenbergh trof eenmaal doel. Ludo Coeck tweemaal. De laatste ondervindt belangstelling van FC Köln, maar zijn club Anderlecht heeft al laten weten hem niet kwijt te willen. Coeck wil een hoger salaris en de Westduitse club schijnt zijn wensen te kunnen inwilligen. Gelijk spel A'ers™"le' r j lijk. Liefst 70.000 toeschou- geett moed wers zagen Isaias de score voor de Braziliaanse club openen. Ribas zorgde voor de gelijkmaker. Gerold tijdens vliegreis De Chileense aanvaller Carlos Letelier had een slechte start in Spanje. Bij aankomst in Oviedo bemerkte de 22- jarige Chileen. Bij aankomst in Oviedo kwam Letelier er achter, dat hij 3000 dollar kwijt was. LDG sluit seizoen af LEIDEN De interne compe titie van het Leids Damge- nootschap heeft, zoals mocht worden verwacht, een eerste plaats opgeleverd voor Evert Bronstring. Bronstring bleef verrassende volgers Henk de Koning en Max Leiwakabessy vrij eenvoudig voor. Tegenval lend was de prestatie van An- dré van der Kwartel. De spe ler op het eerste bord van LDG kwam niet verder dan een zevende plek. LDG zal het overigens zo te leurstellend verlopen seizoen (opnieuw degradatie van het eerste team) vanavond In den Bierdeghel II afsluiten met een onderling sneldamtoer- nooi, waaraan ook door huis- dammers kan worden deelge nomen. Aanvang 20.00 uur. ENSCHEDE Het Leids zaalvoetbalteam heeft bij de Nederlandse titelstrijd voor afdelingsploegen geen potten kunnen bre ken. De selectie van coach Leo de Jong ging ondanks een hoopgevende start (winst op Groningen) al in de voorronde onderuit door nederlagen tegen Noord Brabant, Haarlem en Utrecht. Op zich speelde Leiden overi gens niet slecht in de Ensche- dese sporthal Diekman. Het spel was goed verzorgd en ook werden goede kansen ge creëerd. In de afwerking ech ter was het aan Leidse zijde al lemaal veel minder. In totaal realiseerde Leiden slechts vier treffers. „En in tachtig minu ten zaalvoetbal is dat toch wel wat weinig", verklaarde coach De Jong later. Het Leidse team dat zaterdag in Enschede in actie kwam, was ook niet het team dat De Jong in eerste instantie in zijn Faber en Hans van Leeuwen al af te schrijven wegens be langrijker veldverplichtingen en woensdag moest De Jong ook nog eens op zoek naar een vervanger voor geblesseerd geraakte doelman Cees van der Wiel. Hoewel vervangers Hans van Eygen, Jan Hogewo- ning en „good-old". eigenlijk „uitgespeelde" Wim van Hars kamp niet direct een forse verzwakking voor Leiden be tekenden, was de ploeg toch duidelijk niet op z'n sterkst. Desondanks werd het eerste treffen met Groningen nog door de Leidenaars gewonnen. Uitgerekend Van Eygen en Jan Hogewoning verzorgden de 2-1 zege. In het duel met Noord Brabant ging het even wel al mis, hoewel Leiden via Bennie de Roo en Jan van der Reijden nog wel tot scoren kwam: 2-3. De twee laatste te- fenstanders. Haarlem (0-1) en ïtrecht (0-2). ontmoetten ech ter een compleet schotloos Leids team

Leidse Courant | 1982 | | pagina 17