Sportief aanbod. la CDA Koudekerk verwacht een zetel verlies Ceidóe VVD-Sassenheim wil afspiegelingscollege REGI0U0UR1NAAL Gerenoveerd tennispark Oude Wetering weer open Schakende kamervoorzitter Veel belangstelling bij jubileum van pastoor Juffermans REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG I JUNI 1982 PAGINA 4 Eenacters in „Muzenhof' LEIDERDORP De Muzenhof, het gemeentelijke culturele centrum aan de Cor Gordijnsingel, wordt vanaf morgen t/m za- - terdag 5 juni geheel beheerst door een eenacterfestival dat wordt georganiseerd door de Leiderdorpse toneelvereniging „Theater 5 Toverlei". Verschillende bekende toneelgoepen uit de regio nemen aan het festival deel, zoals de toneelgoep Voorschoten, Elckerlyc uit Sas- senheim, Cultuur Verheft uit Voorhout, Onderweg uit Alphen I, a/d Rijn, de kindertoneelgroep Ploef uit de Leidse Meren wijk, de toneelvereniging Lythemuthen uit Leimuiden en hat Zwam- merdams Amateurtoneel. Oók zijn er enkele groepen uit de re- giö Rotterdam en Den Haag, Theater Toverlei zelf behoort uiter aard ook tot de deelnemers. Voor zaterdagmiddag 5 juni staan er kindertoneelstukken met zang en muziek op het programma. Alles bij elkaar biedt het festival een gevarieerd toneelprogram- ma. Toegangsprijs is vijf gulden per avond. Kinderen betalen j twee gulden vijftig. Jazzfestival vormt slot van Polenactie Meer toezicht op Hazerswoudse volkstuinen SASSENHEIM De derde Polenactie werd gisteravond be sloten met een groot jazzfestival in „de Oude Tol", waarvoor een grote opkomst was. Het programma werd hiervoor ver zorgd door Ruud Jacobs van Jazzclub Lisse, en er werd door vier gezelschappen deelgenomen. Het waren Jaap Dekker s Boogie Set; het Trio Ruud Bogaards; het Kwintet Frits Katte en The Two Rivers Jazzband, die in de vier zalen van „de Oude Tol", dié hier voor belangeloos beschikbaar werden ge steld, voor een talrijk publiek speelden. Ook de opbrengst van de hapjes en drnakjes kwamen voor een groot deel de Polenactie ten goede. De opbrengst van het geheel was het mooie bedrag van ruim 13 mille. Hierbij opgeteld de op brengst van Amerikaanse verkoop, en de opbrengst van de straatcollecte, de avond voor het corso, en op de corsodag van ruim ƒ8000,- dan heeft de derde Polenactie in totaal ruim 20 mille opgebracht. Het transport naar Polen, met één truck, zal op z'n vroegst half juni plaats hebben. HAZERSWOUDE W. Hoogendoorn, directeur van de beleg gingsmaatschappij Hoogendoorn BV te Zoeterwoude. wil nabij het volkstuinencomplex aan de Hazerswoudse Rijndijk (ten oos ten van het Heinekencomplex) een woning en een schuur bou wen. Hij meent dat regelmatig toezicht op de volkstuinen nood zakelijk is. En dat is het best te realiseren vanuit een bij deze tuinen te bouwen huis, vindt hij. De meerderheid van de gemeenteraad is het met de heer Hoog endoorn eens. Slechts vier van de veertien onlangs in de verga dering aanwezige raadsleden stemden tegen de vaststelling van een voorbereidingsbesluit. Het Technisch Installatie Bedrijf De Boer kan rekenen op de medewerking van de kant van de gemeente inzake de uitbrei ding van de bedrijfsbebouwing door middel van nieuwbouw. Als de faciliteiten van dit bedrijf aan de Rijndijk 3A worden verbe terd, is het niet uitgesloten dat een uitbreiding van het perso neelsbestand (thans vijftien) kan plaatsvinden. KOUDEKERK AAN DEN r RIJN Koudekerks grootste partij, het CDA, nu met vijf zetels in de raad vertegenwoordigd, verwacht na de verkiezin gen van morgen met een zetel minder genoegen te moeten nemen. Het ver trek van mr. Th. Vreug- denhil en Jos Heemskerk wordt genoemd als moge lijke oorzaak. •Het CDA richt zijn beleid voor de komende vier jaar in de eerste plaats op de zorg voor diegenen die niet voldoende voor zichzelf kunnen zorgen zoals o.a. alleenstaanden, (werkloze) jongeren en buiten landers. Punt twee noemt zij de uitbouw van Koudekerk en de bescherming van het mi lieu, terwijl de dorpssamenle ving (gemeentelijke zelfstan digheid, verenigingsactivitei ten. recreatie) evenmin wordt vergeten. Nieuwkomer D"66 zou wel eens profijt van kunnen heb ben van het verwachte verlies van de christen-democraten. Hoofdmoot van het „redelijke alternatief" vormt meer demo cratie. meer openheid in het plaatselijke bestuur. Verder liggen onder meer de accenten op de vrouw irr de politiek, woonklimaat en het plaatselij ke bedrijfsleven. Als de Koudekerkse afdeling van de PvdA de neergaande lijn blijft volgen - bij de pro vinciale statenverkiezingen verloren de socialisten bijna 10% van hun aanhang - zullen ook zij één van hun drie zetels moeten inleveren. Volgens raadslid Donald Patiwael, vo rige week op de politieke fo rumavond in de Ridderhof, staat de PvdA voor duidelijk heid en eigen visie. Een twee de brug over de Rijn, nabij de Gnephoek (tegenaan sluipver- keer over de Hoogewaard) zal voorlopig nog wel een vrome wens blijven, terwijl ook het fietsverkeer binnen de be bouwde kom zich mag verheu gen in de aandacht van de Koudekerkse socialisten. Een goede relatie tussen de burger en het gemeentebe stuur is wat de VVD van groot belang acht. Leidsman Ludo Schrier noemt het raadslid maatschap geen simpele aan gelegenheid. „Raadsleden zijn gedreven hobbyisten", zei hij tijdens eerder genoemd poli tiek forum. De Koudekerkse liberalen vinden een onredelij ke lastenverzwaring voor de komende vier jaar niet aksep- tabel. Een sluitende gemeente begroting behoort, vinden zij, hoeksteen te zijn van een ver antwoord financieel beleid. Hekkesluiter lijst 5 Gemeente belangen tenslotte, legt de na druk op de woningbouw. Ge meentebelangen is, zoals eer der gemeld uiterst ontevreden over de huidige keuze van de bouwlokatie (Weidedreef). Verder moet Koudekerk een zelfstandige gemeente blijven en vindt Gemeentebelangen het toestaan van gokautoma ten in het vrijetijdscentrum de Ridderhof onjuist en ontoe laatbaar. Wethouder Van Duijkeren houdt de nieuwe banen ten doop OUDE WETERING/ROE- LOFARENDSVEEN Het geheel gerenoveerde en uitgebreide tenniscom- plex van tennisvereniging Alkemade" aair het Sportpad werd gisteren officieel in. gebruik ge steld door wethouder H.M.L. van Duijkeren. Hij deed dit door een fles champagne stuk te slaan tegen een lichtmast. Na de „doop" trad onmiddellijk de spiksplinternieuwe sproei-installatie in wer king. De ingebruikstelling werd gis teren gevierd met een ge'zéllig- heidstoernooi, waarbij sterke, zwakke, geoefende en kers verse leden door elkaar ten nisten. Vanaf een uur of vier gistermiddag droeg een zeven man sterk dixylandbandje mu zikaal bij aan de feestvreugde. Door de uitbreiding kan de tennisvereniging 130 nieuw le den toelaten, zodat het totale ledenbestand nu tegen de vier honderd tennissers bedraagt. Hiermee is de wachtlijst terug gebracht op toch nog 25 senio ren en 30 junioren. Volgens voorzitter Jan van Gaaien zou het niet verstandig zijn het tenniscomplex in de toekomst nog meer uit te breiden. „Het moet wel gezellig blijven", vindt hij. Het 17 jaar oude tenniscom plex aan het Sportpad is dan nu uitgebreid met twee banen. Hiervoor heeft men, ten koste van een groot deel van de om liggende groenstrook, de be staande tennisbanen anders ingedeeld. Drainage en toplaag zijn vernieuwd. Door te woe keren met de beschikbare ruimte konden vijf gloednieu we banen, een oefen hoek en een speelplaats voor kinderen gecreëerd worden. Een aantal nieuwe lichtmasten, een uit stekend werkende sproei-in stallatie en nieuw hekwerk completeren het geheel. Deze totale renovatie en uitbreiding is een gigantische klus ge weest, welke in vier maanden tijd gerealiseerd is voor de somma van 160.000,-. Dit be drag kan door de Tennisvere niging zelf opgebracht worden onder andere met behulp van een forse lening met gemeen tegarantie en verhoogde con tributie voor de leden. Tennisvereniging „Alkemade" speelt thans met negen teams, waarvan twee kampioens teams, in de competitie. Door de week spelen zeven dames teams reereatietennis. Voorts is er een enthousiaste uit ruim 100 leden bestaande jeugdafde ling. Grote schade na inbraak universiteit LEIDEN Inbrekers hebben voor tienduizenden guldens schade aangericht in het Cen traal Rekeninstituut van de Universiteit aan de Wasse- naarseweg. De inbrekers ver schaften zich de toegang door het verbreken van een ruit. Vervolgens doorzochten zij verscheidene ruimten op nogal rigoreuze wijze. Bureaus en i kasten werden overhoop ge- 'haald. Vermist wordt slechts ten klein geldbedrag. ADVERTENTIE F.J. Kuijers De VVD is voorstander van een college op zo breed mogelijke basis, waarin sa mengewerkt wordt voor Leiden. Stem morgen VVD-Lijst 3 STEM WD LIJST 3 Tweede Kamervoorzitter Dick Dolman en de Oegst- •geestse wethouder Kohl- beck lieten zaterdagmid dag zien dat ze ook nog wat anders kunnen dan zich met politiek bezighou den. Beide heren waren zaterdagmiddag naar het winkelcentrum Lange Voort gehaald om een twee uur durende schaak- simuitaan te spelen tegen iedere (politieke) tegen stander, die zin had om aan het schaakbord plaats te nemen. De schaakwed strijd was opgezet in het kader van een verkiezings manifestatie van de Oegst- geestse PvdA. SASSENHEIM De VVD-Sassenheim pleit in haar verkiezingsprogram ma voor een afspiege lingscollege, waardoor alle partijen in de ge meenteraad samenwer ken. Een kandidaat voor een derde wethouder als aanvulling op de huidige twee heeft deze partij al klaar. De VVD stelt ook in haar pro gramma dat. hoewel de ge meente de tering naar de ne ring moet zetten, de relatief lage gemeentelijke belastingen op zich geen reden mogen zijn om de tarieven te verhogen. De VVD vindt ook dat voorde len uit gemeenschappelijk re gelingen. zoals de winst van het electriciteitsbedrijf, niet als inkomsten mogen worden be schouwd, maar gebruikt moe ten worden ten bate van de gebruikers in de vorm van een tariefsverlaging. Prioriteit geeft de VVD-Sas- senheim aan het snel realise ren van het industrieterrein Jagtlustkade, een opnieuw be kijken van het verkeerscircu latieplan en bestrijding van de jeugdwerkloosheid. De Hoofd straat zou onmiddellijk voor verkeer moeten worden afge sloten en het' industrieterrein moet snel gerealiseerd worden door zowel Sassenheimse als bedrijven van buiten aan te trekken. Het grote probleem van de jeugdwerkloosheid moet volgens de VVD ook op gemeentelijk niveau worden bestreden. De gemeente moet daarom vrijwilligerswerk met behoud van uitkering stimule ren. Als voorbeeld noemt de partij het ombouwen van het Sassenheimse muziekpodium tot een sportclubhuis. Verder moet da gemeente het goede voorbeeld geven door deeltijd functies te scheppen. Samenwerking neemt behalve op gemeentelijk niveau ook regionaal bij de VVD een gro te plaats is. Allereerst op het gebied van de man-vrouw verhoudingen de VVD heeft op elke twee mannelijke één vrouwelijk kandidaat- raadslid maar ook op het gebied van sportvelden en de aanpak voor een Bollenstreek station. De sportvelden zouden samen met Voorhout gebruikt kunnen worden en voor de re alisering van een spoorwegsta tion „moet Sassenheim over de schutting durven kijken" door samen met andere gemeenten zich hiervoor sterk te maken. De heer Van der Poel overhandigt de jubilaris een ge schenk onder couvert. RIJPWETERING Pastoor W A. Juffermans vierde zondag de dag waarop hij veertig jaar geleden door mgr. J.P. Huybers tot priester werd gewijd. Overeenkomstig de wens van de jubilaris is het geen dag van hulde, maar van grote dankbaarheid gewor den. In een met schitterende bloemen versierde en goed bezette paro chiekerk begon de viering met een plechtige H. Mis opgedragen door de jubilaris zelf. Daarbij werd hij geassisteerd door deken H.F. van Zoelen uit Roelofarendsveen, de eveneens jubilerende pastoor Saers uit Roelofarendsveen, pastoor Schrama uit Oude Ade, pater Bootsma en pastoor Mussert uit Oude Wetering, die de feestpredicatie hield. De heer Mussert ging in op de geestelij ke waarde van het pinksterfeest en het priesterschap. Het paro chieel gemengd koor en het herenkoor Sint Cecilia voerde teza men onder leiding van de heren Van der Boog en Van der Pouw-Kraan op voortreffelijke wijze de meerstemmige Missa Perosi uit. Het orgel werd bediend door de heer C. Borst. Na afloop bracht muziekvereniging Nomeró de jubilerende pastoor in het Dorpshuis een serenade. Vervolgens was er een druk be zochte receptie. Onder de bezoekers waren onder meer Alkema- de's scheidende burg -m ester Belten en wethouder Verhaar. De voorzitter van het kerkhe- tuur. C N A. van oei Poel. bood de ïuhilaris namens de parochie een ei li, m oncloi couvert aan. Verkeerscontrole brengt diefstal aan het licht NOORDWIJK De politie van Noordwijk heeft een man uit Lisse aangehouden, die in zijn auto een grote hoeveel heid gestolen tinnen voorwer pen had liggen. De politie wil de de man tijdens een ver keerscontrole aanhouden, maar de man negeerde de stoptekens. Ook andere pogin gen de man tot stoppen te dwingen hielpen niet. Bij na vraag over het kenteken bleek de man uit Lisse te komen. De politie kon de man in zijn wo ning aanhouden. Geslaagde open dag Sassenheimse kerken SASSENHEIM De „Open Dag" van de plaatselijke ker ken afgelopen weekeinde kan alleszins geslaagd genoemd worden met een flink aantal bezoekers, voor het merendeel plaatsgenoten die van eikaars kerken kennis namen, waar voor ze volop van informatie werden voorzien, mondeling, en door mini-exposities over verleden en heden, en schrif telijk voorlichtingsmateriaal. In de meeste kerken was er ook orgelspel, al dan niet van de vaste organisten. Het aantal bezoekers liep nog al uiteen. Zo was het bezoe kersaantal in de gereformeer de kerk circa 200, wat ook in de St. Pancratius-kerk het ge val was met ruim 200. De ka pel van het Verpleeg- en Ver zorgingstehuis „St. Bernardus" verwelkomde circa 100, de Ned. Protestantenbond ruim 12r. di. Chr. Geref. kerk circa 150. en tie Hervormde kerk .r.'\.n - k--c Eerste paal Burgemeester M.Th. van de Wouw van Voorhout start donderdagmiddag hoogstpersoonlijk de bebouwing van het plan Spoorlaan II in Voorhout Hij doet dat door om drie uur de eerste paal voor Bouwfondswo ningen in het plan Spoorlaan. Het betreft een plan voor 25 premiekoop-A-wooningen, die allemaal al zijn verkocht Inmiddels heeft de woningbouwvereniging Voorhout van de overheid ook goedkeuring gekregen voor de bouw van 61 woningwetwoningen in het plan. Revival Jazzband De Revival Jazzband treedt donderdag op in De Kleine Beurs in Hillegom. Het optreden begint om negen uur 's avonds en de kaarten kosten tien gulden. De Band bestaat al sinds 1977 uit Cees van den Heuvel trompet en vocals), Sjoert van Overeem (klarinet en vocals), Jan Meeuwisse (trombone), Max Rodriques (bas), Kuuk Griep (drums) en Richard Endlich (banjo en gitaar). Hollanditis-kaarten Het afgelopen half jaar zijn de leden van het actieco mité Van mens tot mens" druk bezig geweest Neder lands nieuwste export-artikel „de Hollanditis" (het verzet tegen de kernwapenwedloop) over Europa te verspreiden. Tot nu toe hebben mensen uit Leiden en omstreken al 25.000 Hollanditis-kaarten verstuurd naar Duitsland, Engeland, Frankrijk, België en Italië. Het doel van de actie is tweeledig: èn zoveel mogelijk kaarten versturen én zoveel mogelijk Nederlanders ac tiveren in de strijd tegen de kernwapenwedloop. Dege nen, die een pakket met 25 kaarten wil bestellen, kan dat doen door vijf gulden over te maken op giro 772544 van F. Mudde, Pr. Frederikstraat 4 in Leiden. Zomerprogramma De Stichting Jeugdrecreatie in Sassenheim maakt nu al het zomerprogramma bekend, zodat iedereen zich al kan ver heugen op de diverse activiteiten, waaronder een aantal nieuwe. Het zomerseizoen wordt zaterdag 10 juli geopend met een Zeskamp. Zaterdag 17 juli staat de officiële ope ning met een attractie op het programma en van 20 tot en met 23 juli is er dan de elfde wieler-toeravondvierdaagse. Van 26 tot en met 30 juli wordt het traditionele straatvoet- bal-toernooi gehouden en van 2 tot en met 6 augustus is het Kinderstad op de ijsbaan. Tot slot zijn er van 3 tot en met 6 augustus de A vondwandelvierdaagse en van 10 tot en met 13 augustus de zevende Avondzwemvierdaagse. Eind juni komt het programmaboekje uit. Wieleravondvierdaagse De Aarlanderveense wieleravondvierdaagse gaat vana vond van start bij zaal Vergeer. De vierdaagse, die is uitgezet door fietsclub „Het Oude Rechthuis", voert de deelnemers langse de mooiste wegen van Hollandse Midden. Elke avond is de afstand ongeveer dertig kilo meter. De start is vanavond om zes uur. Uitslagenavond Koudekerkers kunnen morgenavond in „De Ridderhof" een bijeenkomst rond de uitslagen van de gemeenteraads verkiezingen bij wonen. De resultaten van geheel Neder land zullen dankzij de medewerking van een Koudekerks computerbedrijf hier bekend worden gemaakt. De bijeen komst begint om ongeveer acht uur. VVD-bijeenkomst In afwijking van eerdere berichten houdt de VVD af deling Alkemade morgenavond politiek café in bar-bi- stro „El Barco" aan de Oude Weteringse Kerkstraat. Veteranen toernooi R WH uit Ridderkerk is als winnaar uit de strijd ge komen van het veteranenvoetbaltoernooi dat Hazers woudse Boys zaterdag organiseerde. De ploeg klopte in de eindstrijd Sport Vereniging '35. Lyra en Quick Boys werden derde en vierde in dit toernooi, waaraan vijftien ploegen deelnamen. Joop Winters, speler van de Bernardus-veteranen, brak in de wedstrijd tegen RVVH een sleutelbeen. Pinkstertoernooi Het traditioneel op Eerste Pinksterdag op het Bernardus- complex te Hazerswoude gehouden voetbaltoernooi voor jeugdsociëteiten bracht enorm veel jongeren binnen en buiten de lijnen van de terreinen op de been. Na bijna twaalf uur voetbal legde Pleyn '68, de organisator van het evenement beslag op de Football Meeting Cup. De formatie De Doesburg uit Leiderdorp werd in de eindstrijd versla gen na het nemen van strafschoppen. Bij het polsstokver- springen eindigden Ludwig van de Hoorn en Cees de Gel der als eerste en tweede. Een complete softball tennisset krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Naam_ Adres als nieuwe abonnee van de Leidse Courant Postcode/Plaats_ Betaald wordt C per maand (met automatische afschrijving) tl per kwartaal Stuur een softtennisset naar: Naam Adres Postcode/Plaats_ Telefoon- Stuur deze bon in open envplop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, ^2300VB Leiden.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4