Bebouwingsdichtheid 'Hoge Rijndijk West II vormt struikelblok a Plan uitbreiding Hazerswouds raadhuis blijft ongewijzigd REGIOUOURINAAI Hazerswoudse raad voor komst boerderij voor gehandicapten Lokalennood Albanianae voorlopig niet opgelost Provinciale Staten akkoord met inrichting Vlietland REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 28 MEI 1982 PAGil TRIESTERFEESTEN IN RUNSTREEK NIEUWKOOP/NOORDEN/ALKEMADE bobank, onder vermelding van „comité jubi- De Nieuwkoopse pastoor W.B.J. Wüst viert leum pastoor Wüst". zondag zijn 40-jarig priesterschap. Datzelfde feest vieren de heren A. Saers uit Roelofa- De heer Wüst is niet de enige, die zijn 40-jarig rendsveen, W.A. Juffermans uit Rijpwetering priesterfeest viert Ook voor de Roelofarends- en C.J. Vink uit Noorden. De heer Wüst heeft veense pastoor A. Saers is het veertig jaar gele- zich gedurende die veertig jaar in verschillende <jen, dat hij tot priester werd gewijd. De heer parochies van het bisdom Haarlem en Rotter- Saers is pastoor van de parochie Maria Presen- dam aan het pastorale werk gewijd. De laatste tatie. Een andere jubilaris in de gemeente Alke- 15 jaar was de heer Wüst pastoor van de O.L. made is pastoor W.A. Juffermans uit Rijpwete- Vrouw Hemelvaart in Nieuwkoop. De Nieuw- ring. De heer Juffemans werd 40-jaar geleden koopse parochianen hebben het jubileum van door Mgr. Jf - Huibers in de Kathedrale Basi- hun pastoor aangegrepen om hem eens in het liek in Haarlem tot priester gewijd. Ter gele zonnetje te zetten. Het feest begint om kwart genheid van dit heugelijke feit is een feestpro- voor elf met een feestelijke viering in de kerk gramma samengesteld. Om half elf wordt een gevolgd door een receptie. Deze wordt tussen hoogmis gehouden, waarbij ook de jubilerende twaalf en twee in het parochiehuis gehoüden. pastoor Saers aanwezig zal zijn. Vervolgens be- Tijdens dat gebeuren zal de pastoor een cadeau staat er tussen half twee en drie uur in het worden overhandigd, dat bekostigd is door de Dorpshuis gelegenheid de heer Juffermans ge- parochianen. Zij die nog een bijdrage willen le- *4^ te wensen. Het vierde jubileum wordt ge- veren kunnen dat doen op girorekening 494496 Xleri m N°°rden. ^as*°or ^-J* Vink is Eerste of op rekening nummer 3436.30.100 van de Ra- Pinksterdag eveneens 40 jaar priester. ,Park en Ride in Alphen Reconstructie Prins ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente- raad van Alphen is akkoord gegaan met het beschikbaar stellen van een krediet van 1.600.000.- uit het fonds stadsuitleg om een parkeer en reisvoorziening, alsmede de re constructie van de omgeving van het station te realiseren. Alphen is opgenomen in het meerjarenplan Personenvervoer 1980-1984, waarin er op aan gedrongen wordt de auto meer te laten staat en een groter gebruik van het openbaar vervoer te maken. Het is de bedoeling landelijk een net van parkeer- en reishaltes aan te leggen. Bij el kaar zullen de totale kosten ruim 9 miljoen zijn. Het rijk en de Spoorwegen zullen hiervan ruim 7 miljoen bijdragen zodat het de gemeente Al phen ruim 1.5 miljoen kost. RAAD ZOETERWÖUDE STELT BESTEMMINGSPLAN VAST 2' ZOETERWÖUDE Na "^een discussie van ander half uur ging de gemeen teraad van Zoeterwoude gisteravond akkoord met o-de vaststelling van het be- - stemmingsplan „Hoge Rijndijk West II" dat voorziet in de bouw van 285 woningen. Ondanks het positieve aspect van de woningbouw ging de raad niet zonder slag of stoot akkoord met onder meer de bebouwingsdicht- heid, de groenvoorziening, de ontsluiting en met name de parkeergelegen heid terwijl eveneens met veel belangstelling wordt afgewacht hoe hoog de zo-, genaamde lokatiesubsidie zal uitvallen. Aanvankelijk voorzag het plan „Hoge Rijndijk West II" in de bouw van 220 woningen maar op grond van de gewijzigde economische situatie was reali sering van dat plan op finan ciële gronden niet mogelijk zo dat noodgedwongen het plan werd gewijzigd in 285 woningen. Dat had weer tot gevolg dat de groenvoorzienin gen in het plan minder zullen worden. Temeer omdat het waardevolle bomenbestand vooralsnog niet zal worden aangetast. Realisering van het plan valt of staat met de hoogte van de lokatiesubsidie van de rijkso verheid. VVD-er Kremer was nogal bezorgd en vroeg zich af hoe gehandeld gaat worden in dien blijkt dat de lokatiesubsi die lager uitvalt dan het ge meentebestuur denkt nodig te hebben voor het plan. Burge meester A. Houdijk wilde wat dat betreft de zaak evenwel niet al te somber inzien. „Ik verwacht dat de subsidie in een eindfase zit. De provincia le directie is al akkoord dus we zijn redelijk optimistisch over de afloop. Zodra de ex- ploitatieopzet gereed is wil de aannemer al met het bouwrijp maken beginnen" aldus de raadsvoorzitter. Parkeerruimte Voorshands zullen in het plan niet meer parkeerplaatsen worden opgenomen dan strikt noodzakelijk is. Hoewel is be rekend dat moet worden uit gegaan van 1,4 parkeerplaats per woning zal in eerste in stantie maximaal 1,2 parkeer' plaats worden aangelegd Deels is voorzien in parkeren op eigen erf. de direkte omgeving parkeer plaatsen te scheppen. We moe ten investeren in groenvoor zieningen. We kunnen de mensen toch niet opbergen tussen al die stenen en dat blik". De voorman van de progres sieven, Kees Straver, haakte hierop direkt in door te stellen dat het CDA daar vijf jaar ge leden aan had moeten denken. „Als u in december 1977 niet akkoord was gegaan met de grondtransaktie dan had de gemeente de grond van het voormalige klooster De Goede Herder nu nog in handen en hadden wij zelf kunnen bepa len hoe het zou worden inge deeld" aldus Straver die overi gens direkt van repliek werd gediend toen werd gesteld dat dat aan de huidige situatie niets zou veranderen waarop Straver op zijn beurt weer rea geerde met: „Dan hadden we misschien wat minder dure voorzieningen in het dorp ge had maar wel een beter woon- en leefklimaat". 4 parneei- aangelegd. Woningen CDA-man Ton Engelkes: „We moeten ons realiseren dat we iets bouwen voor de komende 50, 60 jaar. Ik vind het plan stedebouwkundig geen hoog standje en dan druk ik me nog voorzichtig uit. We moeten geen kan$ onbenut laten om In de nota „Woningbouwbe leid" die recent door de raad is vastgesteld wordt uitgegaan van een bouwstroom in de ko mende jaren van 50 per jaar. Om daaraan te kunnen vol doen zal in 1983 met de bouw een aanvang moeten worden gemaakt waarbij er naar wordt gestreefd nog in dat jaar tien woningen te kunnen ople veren. Het eerste jaar zullen 19 bejaardenwoningen, 20 eenge zinswoningen en 10 premie-A woningen worden gerealiseerd en het volgende jaar 14 eenge- zins-, 29 gestapelde twee/drie kamer- en 10 premie-A wo ningen. De fraktie van Progressief Zoeterwoude had bezwaren te gen de geringe afwijking van het gestelde in de nota „Wo ningbouwbeleid". Piet Lans bergen maakte zich zelfs boos over de lokatie van de gesta pelde woningen die als een soort geluidsbuffer moeten dienen tegen het lawaai van rijksweg 4. „Het lijkt wel een ghetto en ik vind het een on eerlijke zaak dat de minderbe deelden daar moeten gaan wo nen". Burgemeester Houdijk stelde dat de gestapelde woningen erg gunstig komen te liggen: „Het is toch niet zo gek om tij delijk in een 23 kamerwo ning te moeten wonen. Er komt daar verhoudingsgewijs veel groen en de tuinen zijn erg gunstig gesitueerd dus de woonsituatie is daar zo gek nog niet. Tevens is de afstand tot de rijksweg enkele honder den meters". Zolang rijksweg 11 niet is gerealiseerd (Wet houder van der Heijden: „Ik zie die weg de eerste tien jaar niet komen") zal de ontsluiting van Hoge Rijndijk West II zo veel mogelijk georiënteerd dienen te zijn op de Industrie weg. Een montage foto van het Hazerswoudse gemeentehuls. HAZERSWOUDE Het besluit dat de meerder heid van de gemeenteraad van Hazerswoude op 28 ja nuari van dit jaar nam in zake de uitbreiding van het gemeentehuis tegen een bedrag van 3.3 mil joen gulden, blijft onver anderd. Een initiatief voorstel van de PvdA- PPR-fractie (C. de Best, G. van der Lecq-de Knik ker en C. van Putten) en de VVD-er S. Fransen om de destijds door de ande ren genomen beslissing in te trekken vond bij die meerderheid géén aan hangers. Aartjan Pannebakker, de voorzitter van het comité dat zich de laatste weken heeft ge keerd tegen de plannen, over handigde burgemeester J. ten Heuvelhof vóór de raadsver gadering een pakket papier waarop de handtekeningen van Hazerswoudenaren van zestien jaar en ouder staan af gedrukt die „ja, daaaag" zeg gen tegen de beoogde kosten (3.3 miljoen) van de uitbrei ding. Een uitbreiding die trou wens óók de vestiging van een bibliotheek annex leeszaal in het souterrain van datzelfde gemeentehuis bevat. PvdA-PPR-woordvoerder Gerrie van der Lecq-de Knik ker accentueerde het nog eens: de fractie is niet tegen de uit breiding van het gebouw aan het Frederik van Eedenplein, maar vindt de gekozen oplos sing hiervoor aan de te dure kant. De tijd is er thans niet naar om 3.3 miljoen gulden uit te geven. De liberaal Jaap Fransen vindt het niet verant woord dat een gemeenteraad, die binnenkort acht personen ziet vertrekken, over zo'n be langrijke zaak moet beslissen. CDA-fractieleider Ewout van Elderen memoreerde dat de raad vier jaar terug een priori teitenlijst samenstelde, waarop de verbouwing van het ge meentehuis als nummer 1 uit de bus kwam. Hij zette zich af tegen de sprekers tijdens de demonstratie op zaterdag 15 mei jongstleden, waar VVD-er Fransen demagogisch te werk zou zijn gegaan, naar zijn me ning. Van Elderen vond 2500 handtekeningen tegen het plan „niet niks", maar meent dat de kiezers zich op 2 juni wel zullen uitspreken. Bernhardlaan afgewezen ALPHEN AAN DEN RIJN Voor de gemeente Alphen is de afwijzing van de reconstructie van de Prins Bernhardlaan tussen de Anna van Burenlaan en de Oranjestraat een zware tegenvaller. De gemeente zal dan ook beroep aanteke nen tegen deze provinciale beslissing. Volgens B en W hebben de provinciale sta ten de goedkeuring op „formele gronden" onthouden. Er was aan een aantal voorwaar den niet voldaan aldus burgemeester Paats. Het aantal bezwaarschriften dat tegen deze wijziging was ingediend is door de provincie dan ook nog niet in behandeling genomen. Goud voor scheidende directeur Goud was er gisteren voor directeur H.C. de Rijk van de Lelmuidense Rabobank. De eremedaille In goud in de orde van Oranje Nassau werd hem in café-restaurant Keyzer tijdens zijn afscheidsreceptie opgespeld door burgemeester Van der Kroft. De heer De Rijk verlaat na vele jaren de bank en gaat met de VUT. Eerste Pinkster dag wordt hij 64 jaar. HAZERSWOUDE De raad van de gemeente Hazerswoude besloot gisteravond medewer king te verlenen aan de vesti ging van een boerderij/kwe kerij voor geestelijke gehandi capten in Hazerswoude. Bur gemeester en wethouders had den de raad aangeraden om het verzoek om medewerking niet in te willigen. Desondanks verklaarde burge meester J. ten Heuvelhof aan het einde van de vergadering „het besluit graag uit te voe ren". Het advies van het colle ge was, verduidelijkte hij, „niet zwart-wit". De raadsle den wensten na discussie geen enkele clausule aan het besluit te verbinden. Hoeveel geld het project de gemeente te zijner tijd gaat kosten, valt nog niet te zeggen. Ten Heuvelhof noemde het een „gelimiteerde sprong in het duister". Het bestuur van de stichting heeft nu dus de verklaring van noodzakelijkheid. De raad was ervan overtuigd dat een Voorziening die de stichting voor ogen staat noodzakelijk is. SGP-RPF-er Kaashoek: „als het rijk negentig percent beschikbaar stelt, kan de ge meente toch wel tien procent opbrengen". Theater 'f Frus Theatergroep 't Frus speelt morgenavond de zelf ontvi i kelde, -geschreven en -geregisseerde straatvoorstelll Wij blijven lachen" in Roelof arendsveen. Dat gebeurt i acht uur precies bij de Jongerensociëteit Our House. Tentoonstelling Buurthuis De Weipoort aan de Weipoortseweg in l terwoude houdt morgen een tentoonstelling in verbn met de afsluiting van het tweede seizoen. De resul ten van de vele cursussen zullen op de expositie te a zijn. De collectie bestaat uit volksschilderkunst, wai kleden, poppen, borduurwerk, bloemstukjes en meer. Iedere bezoeker ontvangt gratis een lot waant leuke prijzen zijn te winnen. Zaterdagmiddag om di uur wordt de tentoonstelling geopend. Na een koi1 pauze van vijf tot zeven uur is jong en oud welkom het buurthuis tot half elf. Bingo De uniformencommissie van de Zoeterwoudse Sint J, Fanfare houdt morgenavond in het clubhuis van SJZ bingo vanaf acht uur. Door middel van allerlei act tracht de commissie van de fanfare geld in te zamelen bij de viering van het 80-jarig bestaan (oktober 1983) muziekgezelschap in nieuw uniform te kunnen stek kosten 55.000 gulden. Daarvoor is inmiddels, door dive evenementen, ruim 25.000 gulden bijeengebracht. Zom 13 juni komt André Hazes naar 't Centrum ten bate Duin wandeling Het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie bot Eerste Pinksterdag, 30 mei, weer voor een natuurm deling. De tocht gaat dit maal door de duinen bij K wijk BerkheideDe wandeling begint om twee i op het parkeerterrein aan de Sportlaan bij de Sot tempel. De wandeling duurt ongeveer twee uur wordt geleid door natuurgldsen. Fietstocht (1) De supportersvereniging van de voetbalvereniging Wt brugge, F-side, houdt Tweede Pinksterdag een toerh stocht. Dat gebeurt ter gelegenheid van het één-jarig staan van de verenigde supporters. Deelnemers kunn tussen tien en twee uur starten vóór een tocht over 35 ol kilometer. Start en aankomst zijn bij de kantine van voetbalclub aan de Bateweg. De kosten voor deelname dragen 1 gulden 50. Fietstocht (2) De dorpsraad van Burgerveen heeft Tweede Pinksi dag ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van h. dorpshuis „Marijke" een fietstocht georganiseerd. A de fietstocht is een fotowedstrijd verbonden. De eer - 250 deelnemers krijgen een gratis filmrolletje. Tusi negen en twaalf uur kan men op verschillende ph sen starten. De startplaatsen zijn: Burgerveen, Leim den (busstation), Nieuwveen (brug Aarkanaal), L geraar (achter Unico), De Kwakel (bij driesprong) Aalsmeer (Raadhuisplein). Deelnemers betalen 2g den 50 zonder en 4 gulden met de fotowedstrijd. Kommer en kwel n 'ZW De groep „Harde Smart" treedt Tweede Pinksterdag opZw café restaurant „De Fransche Brug" in Roelotarendsvtcen De zesmans formatie vertolkt het levenslied met een Wh en een traan. Kommer en kwel dus. Het optreden benaa om vijf uur en de toegang is gratis. PvdA-feestavond Kil 'S Het Ter afsluiting van de verkiezingscampagne organ ev ren PvdA en PPR in Voorschoten op dinsdag 1 ji lur een 'daverend' feest Op deze bijeenkomst treden ez, van bekende artiesten op zoals the Houseband van l Lindehoeve, de caboodleband, lijsttrekker Johan I ser, Jan van Leeuwen en vele anderen. De manifesto161 wordt gepresenteerd door Ger Both, vindt plaats iawei Cultureel Centrum en begint om half negen s'avoofan De toegang is gratis. ijn ALPHEN AAN DEN RIJN Het CDA ging gisteravond tij dens de Alphense raadsverga dering niet akkoord met door het college van B en W voor- gestélde oplossing om de loka lennood van de openbare scho lengemeenschap Albanianae te verminderen. Na veel overleg en schorsingen werd de zaak verdaagd tot de raadsvergade ring van juni. Volgens het CDA gaat de oplossing van het college uiteindelijk ten koste- van de buitenlandse leerlin gen, sociaal/maatschappelijk gezien een zwakke groep. Het gemeentebestuur wil het scholencomplex aan het Bur gemeester Visserpark verbou wen voor Albanianae, dat om ruimte zit te springen. In dat complex worden vijf lesloka len en drie tekenlokalen ge bruikt door de Christelijke Technische School. De CTS wil deze lokalen blijven ge bruiken tot mei 1983 omdat ze dan haar nieuwe gebouw kan betrekken. Het college vindt dat de CTS per augustus 1982 het veld moet ruimen voor de scholengemeenschap en dan tijdelijk gebruik moet gaan maken van zes noodlokalen aan het Visserpark. De twee tekenlokalen die dan nog no dig zijn kunnen worden inge richt bij kleuterschool De Blokkendoos. Maar dan moet voor de Internationale Scha kelklas weer een ander onder komen worden gezocht. Vol gens de het CDA is het simpe ler om Albanianae de noodlo kalen te laten gebruiken tot de nieuwbouw van de CTS ge reed is. Fractie-voorzitter H.W.M. Hopman stelde voor om de commissie onderwijs te zaak nog eens te laten overleg gen en deze commissie raads- bevoegdheden te geven. Dat stuitte op veel verzet, met name bij de PvdA. Over het voorstel werd gestemd maar de stemmen staakten bij 14 te gen 14, onder meer omdat de twee CDA-wethouders tegen waren. Omdat de raad niet voltallig was werd de stem ming opgeschort tot volgende maand. Wereldwink in Alphen ALPHEN AAN RIJN In Alphen initiatiefgroep gevi t die de vestiging van wereldwinkel wil. groep heeft de geme gevraagd om te zo oor een geschikte rtl voor dit doel. De raadsleden C. Dóóne (PPR) en A. van Geest!lsc stelden gisteravond ti ee de gemeenteraadsveri ïer ring het plan van hanDe ondersteunen. Van deed de suggestie hand te bezien of het, aan de St. Jorisstraat 'I vijf jaar leegstaat. bij LEIDSCHEND AM ZOE TERWOUDE Provin ciale Staten van Zuid-Hol land hebben zich gister morgen akkoord ver klaard met het inrich tingsplan voor het recrea tiegebied Vlietland, groot 285 ha en gelegen in de gemeenten Leidschendam en Zoeterwoude. Tegen stemden alleen de fractie van de SGP en de heer J. Wennekes (CDA). De to tale kosten bedragen 19 miljoen gulden (tot 1990) waarvan CRM waarschijn lijk 75% subsidie verleent. Een CDA-motie om een ande re plaats te zoeken voor het naturistengebied werd met 46 tegen 17 stemmen verworpen. Volgens de indiener van de motie, de heer P. G. J. Bakker, ligt het gebied naast de hoofd ingang voor boten „te provoce- CDA-MOTIE OVER VERPLAATSING NATURISTENGEBIED VERWORIJ rend". Hoewel enkele CDA-le- den zich tegen het verschijnsel naturistengebied verzetten, al dus de heer Bakker, erkent de meerderheid de behoefte. Vol gens hem zou er aan de over zijde van de plas ruimte voor zijn. Gedeputeerde drs. J. Borgman zei geen bezwaar te hebben voor nader overleg over de tails maar noemde het onver standig nu nog naar een ande re plaats te gaan zoeken. Aan de overzijde van de plas zou de geluidshinder van de rijksweg te groot zijn en bovendien is de toegangkelijkheid minder. Ook de suggestie het gebied een paar honderd meter zuide lijker te situeren werd door de gedeputeerde verworpen om dat men daar niet per auto kan komen. Drs. Borgman zei de vaarroute langs het naturis tengebied door een afzetting van bijvoorbeeld gekleurde bakens te wilklen bereiken. Het recreatiegebied Vlietland bestaat voor de helft uit twee grote plassen die onderling zijn verbonden. De ontsluiting voor het autoverkeer vindt plaats via de Europaweg aan de Leidse kant van het gebied. Gerekend wordt met een capaciteit van 8.000 recre 'Vl die per fiets of te voet hln bied via een of meer bn :e' over de Vliet kunnen-3 ken. Aan de Leidse kaninid Vlietland komen jachthaf een restaurant, mogelijl fo tot kamperen, een windsusei commodatie en dergelijk iroi exploitatie hiervan kofiu( handen van particulier* dernemers. De jachtb biedt plaats aan circa ten. Voor motorboten aan de Vlietzijde een va plas afgesloten jachty aangelegd. A.1

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4